Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

Καλημέρα όμορφες μου! Happy Valentine’s Day!!! ❤️❤️❤️

κορίτσια μου μπορείτε να μου πείτε εμπειριες και κόστος και γιατρούς σχετικά με την υστεροσκοπηση; 
Ειναι καλυτερα να γίνει πρώτα διαγνωστική και ύστερα επεμβατική η με τη μια επεμβατική; 
ο γιατρός μ μ είπε πως εφόσον ο υπέρηχος ήταν κάθετος τότε ν κάνουμε διαγνωστική χωρίς μέθη στο ιατρείο του! Μ είπε πως βάζουν κατι χάπια και κατι υποθετα στον τράχηλο γ ν μαλακώσει και ν ανοίξει ξαι πως πονάει πόνο σαν κράμπα περιόδου τη στιγμή που το υστεροσκοπιο μπαίνει μέσα στη μήτρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Επιστρέφω από το δεύτερο ραντεβού με την ειδικό γονιμότητας. Για το σύζυγο είπε όλα καλά, ακόμα κι η κινητικότητα που ήταν οριακά δεν είναι θέμα ανησυχίας γιατί πολύ πιθανό να ήταν αποτέλεσμα του πυρετού και της γρίπης. Του είπε να συνεχίσει τις βιταμίνες, καλή διατροφή και άσκηση όπως ήδη κάνει.

Για μένα μου είπε ότι πολύ πιθανό να έχω ΣΠΩ με βάση την υψηλή ΑΜΗ και βλέποντας τον υπέρηχο μου. Είπε ότι πολύ πιθανό, αν είχα και έχω γενικά θετικά τεστ ωορρηξίας, να μην έκανα ωορρηξία τον περασμένο κύκλο. Εξού το λεπτό ενδομήτριο,η απουσία κυρίαρχης ωοθήκης που έδειξε ο υπέρηχος στη 12η μέρα και που ήρθε περίοδος μόλις 9 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας. Με καθησύχασε όμως γιατί είπε ότι είναι πολύ σημαντικό που έχω περίοδο κάθε μήνα κι η LH δείχνει να ανεβαίνει, απλά ίσως χρειαστεί να κάνουμε αγωγή για διέγερση. Προς το παρόν μου έγραψε σαλπιγγογραφια την οποίο έκλεισα να κάνω μετά την πιθανή ερχόμενη περίοδο το Μάρτιο. Επίσης μου έγραψε βιταμίνες myo-inositol και d-chiro inositol που βοηθούν με την ωορρηξία με ΣΠΩ.

Οπότε θα τις αρχίσω από σήμερα κιόλας μιας και είμαι στις γόνιμες ήδη. 

Νιώθω έτσι μια ανακούφιση με τις εξετάσεις κι ότι υπάρχει ένας μπουσουλας, αλλά για να είμαι ειλικρινής, πήρα και μια ξενερα όταν μου είπε ότι δεν κάνω ωορρηξία 😕 τέλος πάντων, τουλάχιστον τώρα ψιλοξερουμε τι μας γίνεται και πάμε με ένα κάποιο πλάνο 💪 δεν προουμαστε, ο συζυξ κανόνισε και date night απόψε οπότε εμείς βουρ στον πατσά κι ο,τι γίνει ♥️

Καλημέρα!!

Και γω με ΣΠΩ....το έλεγε ο δερματολόγος μου από τα 16 αλλά μόλις στα 25 διαγνώστηκα, αφού είχα αλλάξει 4 γιατρούς. Δεν είναι ότι δεν κάνεις πάντα ωορρηξία απλά σε κάποιους κύκλους μπορεί να μην κάνεις. Εμένα επειδή ήταν πολύ άστατοι οι κύκλοι πάντα μέχρι που γέννησα το πρώτο μου παιδί, μου είχε πει σαν μπούσουλα ότι αν κάνω πάνω από 45 κύκλο δεν έχω κάνει σίγουρα ωορρηξία. 

Αλλά το παρακολουθούσαμε με υπερήχους όταν έκανα 2-3 μεγάλους κύκλους για να βλέπει τι γίνεται. 

Καλό θα ήταν να μιλήσεις με ενδοκρινολόγο για καμπύλη ζαχάρου, γιατί προσωπικά εμένα μου επηρεάζουν την αντίσταση στην ινσουλίνη, ειδικά μόλις μείνω έγκυος, και μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος ότι σχετίζονται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά. Είμαι 6 μέρες μετά την ωορρηξία και έχω αρκετούς πόνους στην κοιλιά χαμηλά. Μπορεί να είναι καλό σημάδι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου πήγα στο γιατρό σήμερα ! Μ είπε ότι το ενδομήτριο είναι καθαρό κο δν βλέπει τίποτα! 
Επίσης είδε και το ωοθηλακιο το επικρατέστερο από δεξια πάλι , ήταν 15 16 χιλιοστά! Άρα μίκρυνε ο κύκλος μ! Λογικά μέχρι Κυριακή θα έχω κάνει ωορρηξια! Ελπίζω ν μην κάνω Κυριακή γιατί ο σύζυγος Δευτέρα φεύγει ταξίδι με τη δουλειά ! 
Μ είπε ότι πριν την εξωσωματική καλό είναι ν κάνω μια διαγνωστική υστεροσκοπηση ν είμαστε 100% σίγουροι ότι δν υπάρχει κατι

Καλημερα κορίτσι μου❤️ τελεια τα νέα σου❤️ το ωοθυλάκιο μεγαλωνει 2 χιλιοστά την ημέρα όποτε μέχρι την Κυριακή θα έχει γίνει η ωορρηξια και προλαβαίνεις άνετα ❤️ ξεκινά από σήμερα και τεστ ωορρηξιας ! Καλή επιτυχιαααααα🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Καλημέρα όμορφες μου! Happy Valentine’s Day!!! ❤️❤️❤️

κορίτσια μου μπορείτε να μου πείτε εμπειριες και κόστος και γιατρούς σχετικά με την υστεροσκοπηση; 
Ειναι καλυτερα να γίνει πρώτα διαγνωστική και ύστερα επεμβατική η με τη μια επεμβατική; 
ο γιατρός μ μ είπε πως εφόσον ο υπέρηχος ήταν κάθετος τότε ν κάνουμε διαγνωστική χωρίς μέθη στο ιατρείο του! Μ είπε πως βάζουν κατι χάπια και κατι υποθετα στον τράχηλο γ ν μαλακώσει και ν ανοίξει ξαι πως πονάει πόνο σαν κράμπα περιόδου τη στιγμή που το υστεροσκοπιο μπαίνει μέσα στη μήτρα! 

Happy Valentine’s Day ❤️💝

κοριτσι μου δεν έχω ιδέα από υστεροσκοπηση αλλά αυτά που σου είπε ο γιατρός έχουν μια λογική! Αν όμως βρεθεί ένα πολύποδακι θα ξανακάνεις υστεροσκοπηση ; Γτ δεν του λες να σου κάνει μέθη να ξεκινήσετε διαγνωστική και αν βρεθεί κάτι εκείνη τη στιγμή να γίνει επεμβατική έτσι ωστε να γίνει μια φορά η διαδικασία! Αυτή η εξέταση από έχω διαβάσει είναι αρκετά κοστοβορα και κάτι τιμές να σου φεύγει το κεφαλι τύπου 800-1000 διαγνωστική-επεμβατική, όμως αφού θα στην κάνει ο γιατρός σου ίσως να σου βγει πιο οικονομικά! Πάντως φλεβών διαβάζει ότι η εξέταση αυτή ‘’κάνει καλο’’ ! Εγώ αν μου την πρότεινε ο γιατρός μου θα την έκανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happy Valentine’s Day ❤️🎁💝

κοριτσια μου εγώ χθες μίλησα με τον γιατρό μου γτ μου είχε πει ότι αν πονέσει η κοιλιά μου να τον ενημερωσω! Όταν σηκώνομαι και όταν καθομαι πονάω δεξια και αριστερα στις ωοθήκες αλλά και όταν πατάω την κοιλιά μου δεξια και αριστερα και 2:30 η ωρα θα πάω στο κεντρο να με δει ο γιατρός που μου έκανε την σπερματεγχυνση μήπως έχω κάνει υπερδιέγερση! Ελπιζω να πανε όλα καλά και αν έχω κάνει υπερδιέγερση να είναι ηπια μην έχω τρεχάματα σε νοσοκομεία😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά. Είμαι 6 μέρες μετά την ωορρηξία και έχω αρκετούς πόνους στην κοιλιά χαμηλά. Μπορεί να είναι καλό σημάδι????

Καλημερα κορίτσι μου! Χρόνια πολλα❤️ είναι καλό σημαδιιιιι ❤️ ίσως να γινετε σήμερα η εμφυτευση🤞🙏 περιμενουμε την εξέλιξη💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου! Χρόνια πολλα❤️ είναι καλό σημαδιιιιι ❤️ ίσως να γινετε σήμερα η εμφυτευση🤞🙏 περιμενουμε την εξέλιξη💝

Μακάρι. Ξεκίνησε από εχθές το βράδυ, αλλά τώρα έχει σχεδόν φύγει όλος ο πόνος. Ελάχιστα νιώθω κάτι. Βέβαια μπορεί να ξεκίνησαν και τα συμπτώματα περιόδου ξανααααααα. Θα δείξει.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με το σημερινό σου ραντεβού!!!! Έχεις την θετική μου σκέψη κοντά σου!!!!🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Happy Valentine’s Day ❤️🎁💝

κοριτσια μου εγώ χθες μίλησα με τον γιατρό μου γτ μου είχε πει ότι αν πονέσει η κοιλιά μου να τον ενημερωσω! Όταν σηκώνομαι και όταν καθομαι πονάω δεξια και αριστερα στις ωοθήκες αλλά και όταν πατάω την κοιλιά μου δεξια και αριστερα και 2:30 η ωρα θα πάω στο κεντρο να με δει ο γιατρός που μου έκανε την σπερματεγχυνση μήπως έχω κάνει υπερδιέγερση! Ελπιζω να πανε όλα καλά και αν έχω κάνει υπερδιέγερση να είναι ηπια μην έχω τρεχάματα σε νοσοκομεία😩

Τι είναι η υπερδιέγερση;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια Μου χρόνια πολλά σε ολες!! πολλες αγκαλιές σας εύχομαι!!!

εγω είμαι στην 2η μέρα καθυστέρησης, νιώθω ότι θα μου έρθει εχω αυτό το αίσθημα μόνιμα από χθες π έπρεπε να μου έρθει! Τεστ ωορρηξιας δεν βρήκα θετικό δε το πέτυχα, είχα τελευταία περίοδο 15/1 κ όταν πήγα γιατρο 30/1 είχε ήδη γίνει η ωορρηξία μου, μια μέρα 29/1 πριν ήταν ένα Τσακ στο να είναι θετικό το τεστ ωορρηξιας… δεν έπρεπε να μου έρθει ως σήμερα; 
 

αν δεν μου έρθει ως απόψε θα κνω ένα τεστ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μακάρι. Ξεκίνησε από εχθές το βράδυ, αλλά τώρα έχει σχεδόν φύγει όλος ο πόνος. Ελάχιστα νιώθω κάτι. Βέβαια μπορεί να ξεκίνησαν και τα συμπτώματα περιόδου ξανααααααα. Θα δείξει.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με το σημερινό σου ραντεβού!!!! Έχεις την θετική μου σκέψη κοντά σου!!!!🧡

Τόσο νωρίς πόνοι περίοδοι;; Εύχομαι να είναι εμφυτευσης κορίτσι μου❤️ σε ευχαριστώ πολύ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Τι είναι η υπερδιέγερση;;;

 

Τι είναι το ΣΥΩ

Το Σύνδρομο Υπερδιέγερσης των Ωοθηκών (ΣΥΩ) είναι η σοβαρότερη επιπλοκή των προγραμμάτων Υποβοηθούμενης Αναπαραγωγής. Το ΣΥΩ προκαλείται από τη χορήγηση εξωγενούς χοριακής γοναδοτροπίνης (hCG - τελευταία ένεση του προγράμματος) και συνήθως σχετίζεται με την παραγωγή μεγάλου αριθμού ωοθυλακίων (>18) κατά την ωοθηκική διέγερση. Τα συμπτώματα με τα οποία εμφανίζεται, είναι διόγκωση και πόνος στην κοιλιά, πόνος στο στομάχι, τάση για έμετο, αύξηση του σωματικού βάρους και ελαττωμένη αποβολή ούρων.

Το ΣΥΩ διακρίνεται σε ελαφράς, μέτριας και σοβαρής μορφής, ανάλογα με τη βαρύτητα των συμπτωμάτων και περαιτέρω σε πρώιμο και όψιμο. Η πρώιμη έναρξη (early onset) εμφανίζεται 3-7 ημέρες μετά την ωοληψία και την εξωγενή χορήγηση hCG, ενώ η όψιμη έναρξη (pregnancy induced) 12-17 ημέρες μετά την ωοληψία. Η όψιμη μορφή πυροδοτείται από την ενδογενή hCG, η οποία παράγεται σε περίπτωση επίτευξης κύησης, ιδίως πολύδυμης. Η επερχόμενη κύηση δεν απειλείται από το Σύνδρομο. Το ΣΥΩ, όμως, πυροδοτείται και ενισχύεται από την παρουσία της κυήσεως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μου χρόνια πολλά σε ολες!! πολλες αγκαλιές σας εύχομαι!!!

εγω είμαι στην 2η μέρα καθυστέρησης, νιώθω ότι θα μου έρθει εχω αυτό το αίσθημα μόνιμα από χθες π έπρεπε να μου έρθει! Τεστ ωορρηξιας δεν βρήκα θετικό δε το πέτυχα, είχα τελευταία περίοδο 15/1 κ όταν πήγα γιατρο 30/1 είχε ήδη γίνει η ωορρηξία μου, μια μέρα 29/1 πριν ήταν ένα Τσακ στο να είναι θετικό το τεστ ωορρηξιας… δεν έπρεπε να μου έρθει ως σήμερα; 
 

αν δεν μου έρθει ως απόψε θα κνω ένα τεστ 

Κοριτσάκι μου κάνε ένα τεστακι🙏❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μου χρόνια πολλά σε ολες!! πολλες αγκαλιές σας εύχομαι!!!

εγω είμαι στην 2η μέρα καθυστέρησης, νιώθω ότι θα μου έρθει εχω αυτό το αίσθημα μόνιμα από χθες π έπρεπε να μου έρθει! Τεστ ωορρηξιας δεν βρήκα θετικό δε το πέτυχα, είχα τελευταία περίοδο 15/1 κ όταν πήγα γιατρο 30/1 είχε ήδη γίνει η ωορρηξία μου, μια μέρα 29/1 πριν ήταν ένα Τσακ στο να είναι θετικό το τεστ ωορρηξιας… δεν έπρεπε να μου έρθει ως σήμερα; 
 

αν δεν μου έρθει ως απόψε θα κνω ένα τεστ 

Άντε καλέ κάνε ένα τεστ...

Αν στις 30/01 είχε ήδη γίνει ωορρηξία τότε θα έπρεπε να σου είχε έρθει μέχρι χθες. Άντε και θα είμαστε και κοντά εμείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μου χρόνια πολλά σε ολες!! πολλες αγκαλιές σας εύχομαι!!!

εγω είμαι στην 2η μέρα καθυστέρησης, νιώθω ότι θα μου έρθει εχω αυτό το αίσθημα μόνιμα από χθες π έπρεπε να μου έρθει! Τεστ ωορρηξιας δεν βρήκα θετικό δε το πέτυχα, είχα τελευταία περίοδο 15/1 κ όταν πήγα γιατρο 30/1 είχε ήδη γίνει η ωορρηξία μου, μια μέρα 29/1 πριν ήταν ένα Τσακ στο να είναι θετικό το τεστ ωορρηξιας… δεν έπρεπε να μου έρθει ως σήμερα; 
 

αν δεν μου έρθει ως απόψε θα κνω ένα τεστ 

Εγω θα είχα κάνει είδη τεστ απορώ πως κρατιέσαι 😂

Αφού είχες κάνει και υπέρηχο είδε η γιατρός ότι έγινε η ωορρηξία μετά το θετικό τεστ κάνει 14-16 μερες για να έρθει η περιοδος συνήθως.. αν μετράω σωστά σήμερα είσαι στην 16 ημέρα 

Θα περιμένουμε το τεστ εύχομαι να είναι θετικοοοο🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τι είναι το ΣΥΩ

Το Σύνδρομο Υπερδιέγερσης των Ωοθηκών (ΣΥΩ) είναι η σοβαρότερη επιπλοκή των προγραμμάτων Υποβοηθούμενης Αναπαραγωγής. Το ΣΥΩ προκαλείται από τη χορήγηση εξωγενούς χοριακής γοναδοτροπίνης (hCG - τελευταία ένεση του προγράμματος) και συνήθως σχετίζεται με την παραγωγή μεγάλου αριθμού ωοθυλακίων (>18) κατά την ωοθηκική διέγερση. Τα συμπτώματα με τα οποία εμφανίζεται, είναι διόγκωση και πόνος στην κοιλιά, πόνος στο στομάχι, τάση για έμετο, αύξηση του σωματικού βάρους και ελαττωμένη αποβολή ούρων.

Το ΣΥΩ διακρίνεται σε ελαφράς, μέτριας και σοβαρής μορφής, ανάλογα με τη βαρύτητα των συμπτωμάτων και περαιτέρω σε πρώιμο και όψιμο. Η πρώιμη έναρξη (early onset) εμφανίζεται 3-7 ημέρες μετά την ωοληψία και την εξωγενή χορήγηση hCG, ενώ η όψιμη έναρξη (pregnancy induced) 12-17 ημέρες μετά την ωοληψία. Η όψιμη μορφή πυροδοτείται από την ενδογενή hCG, η οποία παράγεται σε περίπτωση επίτευξης κύησης, ιδίως πολύδυμης. Η επερχόμενη κύηση δεν απειλείται από το Σύνδρομο. Το ΣΥΩ, όμως, πυροδοτείται και ενισχύεται από την παρουσία της κυήσεως.

Δεν το ήξερα αυτό!!!! Ευχαριστώ για την ενημέρωση...

Άρα μπορεί να είναι και καλό σημάδι αυτό....άντε να δούμε....λίγες μέρες έμειναν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Happy Valentine’s Day ❤️🎁💝

κοριτσια μου εγώ χθες μίλησα με τον γιατρό μου γτ μου είχε πει ότι αν πονέσει η κοιλιά μου να τον ενημερωσω! Όταν σηκώνομαι και όταν καθομαι πονάω δεξια και αριστερα στις ωοθήκες αλλά και όταν πατάω την κοιλιά μου δεξια και αριστερα και 2:30 η ωρα θα πάω στο κεντρο να με δει ο γιατρός που μου έκανε την σπερματεγχυνση μήπως έχω κάνει υπερδιέγερση! Ελπιζω να πανε όλα καλά και αν έχω κάνει υπερδιέγερση να είναι ηπια μην έχω τρεχάματα σε νοσοκομεία😩

Θα περιμένουμε νέα σου ελπίζω τα πονακια αυτά να είναι από κάτι ευχάριστο που έρχεται και όχι από υπερδιέγερση 

θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά. Είμαι 6 μέρες μετά την ωορρηξία και έχω αρκετούς πόνους στην κοιλιά χαμηλά. Μπορεί να είναι καλό σημάδι????

Ναι μπορεί να είναι καλό σημάδι αυτό είσαι σε μερες που μπορεί να γίνει η εμφύτευση 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Happy Valentine’s Day ❤️💝

κοριτσι μου δεν έχω ιδέα από υστεροσκοπηση αλλά αυτά που σου είπε ο γιατρός έχουν μια λογική! Αν όμως βρεθεί ένα πολύποδακι θα ξανακάνεις υστεροσκοπηση ; Γτ δεν του λες να σου κάνει μέθη να ξεκινήσετε διαγνωστική και αν βρεθεί κάτι εκείνη τη στιγμή να γίνει επεμβατική έτσι ωστε να γίνει μια φορά η διαδικασία! Αυτή η εξέταση από έχω διαβάσει είναι αρκετά κοστοβορα και κάτι τιμές να σου φεύγει το κεφαλι τύπου 800-1000 διαγνωστική-επεμβατική, όμως αφού θα στην κάνει ο γιατρός σου ίσως να σου βγει πιο οικονομικά! Πάντως φλεβών διαβάζει ότι η εξέταση αυτή ‘’κάνει καλο’’ ! Εγώ αν μου την πρότεινε ο γιατρός μου θα την έκανα!

Δν ξέρω λαϊκού! Είναι στο ψάξιμο τώρα! Πήρα τηλ κ στον γιατρο π εκανα την υπερηχοσαλπιγγογραφια γ ν μικησω μαζί του ! Θ με πάρει πίσω ο ίδιος μ είπε η γραμματέας του! 
μακαρι ν προλάβω την ωορρηξια γτ ο σύζυγος φεύγει Δευτέρα! 
Από ποτε ν ξεκινήσουμε επαφές; 
Κ τεστ ωορρηξιας πάλι δν πήρα κ δν έχω ! 😩😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσάκι μου κάνε ένα τεστακι🙏❤️🙏

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω θα είχα κάνει είδη τεστ απορώ πως κρατιέσαι 😂

Αφού είχες κάνει και υπέρηχο είδε η γιατρός ότι έγινε η ωορρηξία μετά το θετικό τεστ κάνει 14-16 μερες για να έρθει η περιοδος συνήθως.. αν μετράω σωστά σήμερα είσαι στην 16 ημέρα 

Θα περιμένουμε το τεστ εύχομαι να είναι θετικοοοο🥰

 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Άντε καλέ κάνε ένα τεστ...

Αν στις 30/01 είχε ήδη γίνει ωορρηξία τότε θα έπρεπε να σου είχε έρθει μέχρι χθες. Άντε και θα είμαστε και κοντά εμείς...

Αχ κορίτσια λετε;;; 
ειμαι δουλεια τώρα! Όταν πάω σπίτι θα κάνω… 

ενας θεός ξέρει πως κ κρατιέμαι 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Άντε καλέ κάνε ένα τεστ...

Αν στις 30/01 είχε ήδη γίνει ωορρηξία τότε θα έπρεπε να σου είχε έρθει μέχρι χθες. Άντε και θα είμαστε και κοντά εμείς...

Εσυ είχες κάποιο σύμπτωμα;; Ή καθυστέρηση μόνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Happy Valentine’s Day ❤️🎁💝

κοριτσια μου εγώ χθες μίλησα με τον γιατρό μου γτ μου είχε πει ότι αν πονέσει η κοιλιά μου να τον ενημερωσω! Όταν σηκώνομαι και όταν καθομαι πονάω δεξια και αριστερα στις ωοθήκες αλλά και όταν πατάω την κοιλιά μου δεξια και αριστερα και 2:30 η ωρα θα πάω στο κεντρο να με δει ο γιατρός που μου έκανε την σπερματεγχυνση μήπως έχω κάνει υπερδιέγερση! Ελπιζω να πανε όλα καλά και αν έχω κάνει υπερδιέγερση να είναι ηπια μην έχω τρεχάματα σε νοσοκομεία😩

Κορίτσι μου ευχομαι αυτός ο πόνος στη κοιλιτσα να είναι απο το σποράκι που σκάβει να χωθεί και όχι απο υπερδιέγερση! 
περιμένουμε νέα σου 🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εσυ είχες κάποιο σύμπτωμα;; Ή καθυστέρηση μόνο;

Εγώ έκανα τεστ 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο γιατί είχα συχνοουρία, όπως είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη και είπα να τσεκάρω. 

Τώρα σε αυτή την φάση τα συμπτώματα είναι παρόμοια με αυτά της περιόδου, πονάκια χαμηλά, κράμπες, κούραση, υπνηλία...ποικίλουν γενικά! Εμένα πχ σε αυτή και στην πρ΄ωτη εγκυμοσύνη ήταν η συχνουρία, στην δεύτερη δεν είχα τίποτα.

Αχ μάκαρι να είσαι....ανυπομονώ να μάθω νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Εγώ έκανα τεστ 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο γιατί είχα συχνοουρία, όπως είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη και είπα να τσεκάρω. 

Τώρα σε αυτή την φάση τα συμπτώματα είναι παρόμοια με αυτά της περιόδου, πονάκια χαμηλά, κράμπες, κούραση, υπνηλία...ποικίλουν γενικά! Εμένα πχ σε αυτή και στην πρ΄ωτη εγκυμοσύνη ήταν η συχνουρία, στην δεύτερη δεν είχα τίποτα.

Αχ μάκαρι να είσαι....ανυπομονώ να μάθω νέα σου!!!

Εχεις κ αλλα παιδάκια;; Εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη τίποτα μόνο καθυστέρηση, μετά 6η εβδομάδα περίπου κ μετά άρχισαν τα συμπτώματα αναγούλες υπνηλία κούραση πόνος στο στομάχι.

τώρα έχω την καθυστέρηση και πονακια ότι θα μου έρθει περίοδος! Ότι θα μου ερθει περίοδος το είχα κ στη πρώτη εγκυμοσύνη λιγες μερες μετά την καθυστέρηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι βλέπω λογικά όλες μαζί θα το πάρουμε τέλος του μήνα που μπαίνουν τα επιδόματα    εγώ δεν δικαιούμαι κάτι άλλο πέρα από το επίδομα γέννας 
    • Όχι μέχρι στιγμής δεν έχει τύχει να τον ταίσω γτ βγαίνουμε αφού θηλάσω! Ούτε αλλαγή πάνας! Αγχώνομαι λίγο αλλά θα γίνει και αυτό!
    • Οχι δεν την έχω δοκιμάσει εκεί στον γάμο θα την χρησιμοποιούσα πρώτη φορά δεν ξέρω αν είναι βολική παντως με σεντονάκι κουβεντούλα δεν έχω βολευτεί 
    • Κι εμένα το Ι - Μέλανι μου φαίνεται σωστότερο, γιατί πάντοτε υπερτερεί η απλούστερη ορθογραφία στα ελληνικά.  Αν το γράψεις με η, παραπέμπεις στο Μελάνη (δεν το γνωρίζω ως όνομα), αυτόματα αλλάζεις το όνομα της μικρής, γιατί όπως λες κι εσύ και όπως ειπώθηκε, άλλη σημασία έχει το Μελάνη και άλλη το Μελπομένη. Παρεμπιπτόντως το θηλυκό του αρχαίου μέλας είναι μέλαινα. Μάλλον απλουστευμένο το χρησιμοποιούν οι Κύπριοι.  Κι εγώ πάντως Μένη ή Μέλπα ξέρω ως υποκοριστικό της Μελπομένης. Πολύ μελωδικό όνομα. Να την χαίρεστε!
    • Εμ γι' αυτό μου χτύπαγε η καμπάνα εμένα με τη συζήτηση που είχαμε σε προσωπικό επίπεδο. Αλλά, μην ξεχνάς πως κι εμένα η εγκυμοσύνη μου, με βρήκε σε περίοδο ανεργίας και μέχρι στιγμής μια χαρά έχω καταφέρει να τα βολέψω. Από πέρυσι το Δεκέμβριο περνάω την ΠΙΟ ευτυχισμένη περίοδο της ζωής μου!!! Υ.γ. η φωτογραφία είναι από την Κυριακή που μας πέρασε και γίναμε ενός μηνός!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...