Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εσύ πότε περιμένεις περίοδο?? Αν θυμάμαι καλά σε κάνα 2-3 μέρες σωστά?

Βάση την ωορρηξία μου γύρω στις 16 του μήνα 😊 βάση γιατρού νωρίτερα λόγω των χαπιών... Οπότε δεν ξέρω ακριβώς πότε. Σήμερα που ξύπνησα μου σταμάτησαν οι έντονοι πόνοι περιόδου απλά έχω μια ενόχληση. Αααχ λίγες μέρες ακομαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Βάση την ωορρηξία μου γύρω στις 16 του μήνα 😊 βάση γιατρού νωρίτερα λόγω των χαπιών... Οπότε δεν ξέρω ακριβώς πότε. Σήμερα που ξύπνησα μου σταμάτησαν οι έντονοι πόνοι περιόδου απλά έχω μια ενόχληση. Αααχ λίγες μέρες ακομαααααα

Έκανες κανένα τεστακι να δεις μήπως έγινε το θαύμα? Η δεν είχατε επαφές εκείνες τις ημέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Έκανες κανένα τεστακι να δεις μήπως έγινε το θαύμα? Η δεν είχατε επαφές εκείνες τις ημέρες?

Είχαμε επαφές...είμαι στην 10η μέρα από την ωορρηξία αλλα τα χάπια που μου έδωσαν διαβασα ότι έχουν μια αντισυλληπτική δράση αν κ δεν θεωρούνται αντισυλληπτικά...🤷 Εγώ είχα τις επαφές μου θα δείξει 🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

@annitakianna μου με επιτροπή θα πάω ναι! Περιμένω ν τελειώσει ο σύζυγος τις βιταμίνες του τέλος τ μήνα αξία έρχεσαι μαρτη θ πάμε για επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα οξειδωτικό! Ο κατακερματισμός του παρόλο που έχει αυξημένο οξειδωτικό στρες είναι πολύ χαμηλός ! Μόλις 16%! Ανήκει στην υψηλή γονιμοποιητικη ικανότητα! Αλλά έχουμε ολιγοσπερμια (στο τρίτο δε σπερμοδιαγραμμα 3.000.000συγκεντρωσγ)  και φυσιολογικές μορφές 1%!
ο σύζυγος έχει παραπάνω κιλά με αυξημένα οιστρογόνα και χαμηλή τεστοστερόνη ! Ο ουρολόγος μας ήταν κάθετος πως αν δν χάσει κιλά ο σύζυγος το πράγμα δν φτιάχνει! Όποτε είναι στη διαδικασία χάσιμο κιλών και βιταμινών κ άσκησης που πάντα είχε στη ζωή τ, και να δούμε τι θ δούμε! 
μείνει ανάμεσα σε δυο γιατρούς! Σε αυτόν που με παρακολουθεί στην πόλη μ και συνεργάζεται με embryolab! Και σε αυτόν που μου έκανε τη σαλπιγγογραφια και είναι στο fertilia γένεσις στη Θεσσαλονίκη! 
Τον προηγούμενο μήνα αν δν ήταν προβληματικό το τεστ εγκυμοσύνης είχα καθυστέρηση 6 μέρες εκανα τεστ ειδα μια παρά πολύ άχνη γραμμή αλλά δν πρόλαβα για χοριακη ν πω καθώς μετά ειδα αίμα! Λογικά βιοχημική! Ήταν η πρώτη φορά στα 3 χρόνια που ειδα έστω κ αυτήν την τόσο άχνη γραμμή ! Μάλιστα είχα πάει κ σε έναν άλλον γιατρό όπου μ είχε πει πως είχε ήδη γίνει η ωορρηξια και εμείς είχαμε τις επαφές μας πιο πριν! 

Στο fertilia έκανα την σπερμματεγχηση μου τον προηγούμενο μήνα κορίτσι μου και έμεινα πολύ ευχαριστημένη από όλους !! Ο λόγος που επέλεξα embryolab  και όχι το fertilia είναι γιατί έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια για το embryolab! Το 16% είναι πολύ καλά για το κατακερματισμός φαντάσου εμείς είχαμε 19% και μας είπαν ότι είναι μια χαρά! Η μορφολογία είναι χαμηλή μεν αλλά το καλό με το σπέρμα είναι ότι παίρνει βελτίωση με βιταμίνες διατροφή άσκηση κτλ !! Το θέμα είναι ότι χρειάζεται χρόνος και τουλάχιστον εμείς έχουμε κουραστεί αρκετά! Ξέρεις από πρώτο χέρι πόσο ψυχοφθόρο είναι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Είμαι περίεργη - ασπράδια αυγών γιατί;; 🧐

Τέλεια πάει κορίτσι μου ❤️ Καλώς επέστρεψες με υπερδιπλάσσια χοριακή!! Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; 4η-5η;

 

Πρέπει να μπαίνω στην 5η βάση της περιόδου μου την Τετάρτη. Έτσι νομίζω τουλάχιστον 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Πρέπει να μπαίνω στην 5η βάση της περιόδου μου την Τετάρτη. Έτσι νομίζω τουλάχιστον 🤣🤣🤣

Σούπερ η χοριακη σου κοριτσάκι μου!! Πολύ χαίρομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Πρέπει να μπαίνω στην 5η βάση της περιόδου μου την Τετάρτη. Έτσι νομίζω τουλάχιστον 🤣🤣🤣

Η χοριακη σου πολύ καλή ! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις 

γιατρό ποτε θα πας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Στο fertilia έκανα την σπερμματεγχηση μου τον προηγούμενο μήνα κορίτσι μου και έμεινα πολύ ευχαριστημένη από όλους !! Ο λόγος που επέλεξα embryolab  και όχι το fertilia είναι γιατί έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια για το embryolab! Το 16% είναι πολύ καλά για το κατακερματισμός φαντάσου εμείς είχαμε 19% και μας είπαν ότι είναι μια χαρά! Η μορφολογία είναι χαμηλή μεν αλλά το καλό με το σπέρμα είναι ότι παίρνει βελτίωση με βιταμίνες διατροφή άσκηση κτλ !! Το θέμα είναι ότι χρειάζεται χρόνος και τουλάχιστον εμείς έχουμε κουραστεί αρκετά! Ξέρεις από πρώτο χέρι πόσο ψυχοφθόρο είναι!! 

Ναι κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εμάς μας είχε πει ο ουρολόγος πως το θέμα είναι τα κιλά ξεκάθαρα! Εμείς όμως η αλήθεια είναι τον προηγούμενο χρόνο το αφήσαμε στο φλου όσον αφορά τη διατροφή κλπ γιατί άλλαξε κ ο σύζυγος δουλειά και μέχρι ν προσαρμοστεί υπήρχε ένα άγχος ! Και επειδή θεωρήσαμε ακραία τη άποψη τ γ τα κιλά μιας και υπάσχουν πολλοί παχύσαρκοι αντρες που κάνουν παιδιά ! Τώρα έχει ξεκινήσει σοβαρά τη διαιτα διατροφή και ελπίζω σε συνδιασμο με τις βιταμίνες να υπάρξει βελτίωση! 
@Παρασκευαιδουθελουμε τα φωτα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ εδώ είμαι και σας διαβάζω. Με νεύρα πολλά!!! Παρόλο που είδα θετικά τεστ ωορρηξιας και καταχάρηκα, ξινό μου βγήκε! Τετάρτη ήταν το θετικό, βράδυ πρέπει να έγινε γιατί τότε σταμάτησαν τα πονακια. Ε ρε κορίτσια από την Παρασκευή μέχρι και τώρα με έχει τεντωσει, όλη η κοιλιά, ένα φούσκωμα, κάτι γρου γρου γρου, μια το στομάχι, μια το έντερο, μια προς ωοθήκες μεριά, μια σαν περίοδος... Τι διαολο έκανε ο κορονοιος τελικά, εγκεφαλικό έπαθαν όλες οι ορμόνες??? Πάντα είχα λίγο πιο δραστήριο έντερο από ωορρηξια μέχρι περίοδο αλλά τώρα δεν είναι έτσι. Θα μπορούσε να είναι καμιά γαστρεντεριτιδα αλλά το μυαλό μου εμένα σε κακά πάει, μην έγινε τίποτα στραβό με τα γυναικολογικουδραυλικα μου! Πφφφφφ 😵💫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Ναι κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εμάς μας είχε πει ο ουρολόγος πως το θέμα είναι τα κιλά ξεκάθαρα! Εμείς όμως η αλήθεια είναι τον προηγούμενο χρόνο το αφήσαμε στο φλου όσον αφορά τη διατροφή κλπ γιατί άλλαξε κ ο σύζυγος δουλειά και μέχρι ν προσαρμοστεί υπήρχε ένα άγχος ! Και επειδή θεωρήσαμε ακραία τη άποψη τ γ τα κιλά μιας και υπάσχουν πολλοί παχύσαρκοι αντρες που κάνουν παιδιά ! Τώρα έχει ξεκινήσει σοβαρά τη διαιτα διατροφή και ελπίζω σε συνδιασμο με τις βιταμίνες να υπάρξει βελτίωση! 
@Παρασκευαιδουθελουμε τα φωτα σου! 

Τα φώτα μου ??? Για διατροφή? Ή για βιταμίνες? 

Η διατροφή πρέπει να είναι πλούσια με φρούτα και λαχανικά . Αν έχετε ένα πιάτο το μισό μα είναι με σαλάτα, το μισό του μισού με πρωτεϊνη , και το αλλά μισό καλή πηγή υδατάνθρακες 

 

Τώρα για βιταμίνες εμείς πήραμε κάποιες με 12 € οι 30 μέσα είχαν φολικό.. και για τους άντρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ εδώ είμαι και σας διαβάζω. Με νεύρα πολλά!!! Παρόλο που είδα θετικά τεστ ωορρηξιας και καταχάρηκα, ξινό μου βγήκε! Τετάρτη ήταν το θετικό, βράδυ πρέπει να έγινε γιατί τότε σταμάτησαν τα πονακια. Ε ρε κορίτσια από την Παρασκευή μέχρι και τώρα με έχει τεντωσει, όλη η κοιλιά, ένα φούσκωμα, κάτι γρου γρου γρου, μια το στομάχι, μια το έντερο, μια προς ωοθήκες μεριά, μια σαν περίοδος... Τι διαολο έκανε ο κορονοιος τελικά, εγκεφαλικό έπαθαν όλες οι ορμόνες??? Πάντα είχα λίγο πιο δραστήριο έντερο από ωορρηξια μέχρι περίοδο αλλά τώρα δεν είναι έτσι. Θα μπορούσε να είναι καμιά γαστρεντεριτιδα αλλά το μυαλό μου εμένα σε κακά πάει, μην έγινε τίποτα στραβό με τα γυναικολογικουδραυλικα μου! Πφφφφφ 😵💫

Να σε ανεβάσω .. είχα πολλά νεύρα πριν μάθω ότι ήμουν έγκυος .. και δε θα ξεχάσω τον άντρα μου να λέει " τι έχεις πάθει ? Γτ έχεις τόσα νεύρα ? " Και να απαντάω Ε.. περιμένω σε καμία εβδομάδα περίοδο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Είμαι περίεργη - ασπράδια αυγών γιατί;; 🧐

Τέλεια πάει κορίτσι μου ❤️ Καλώς επέστρεψες με υπερδιπλάσσια χοριακή!! Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; 4η-5η;

 

Το γτ δεν το ξέρω ακριβώς μην πω καμία Μπαρούφα αλλά για να μην πάθεις υπερδιέγερση πρέπει να κάνεις διατροφή αλάτικαι ζάχαρη ελαττωμένη και να αυξήσεις τα ασπράδια αυγών μάλλον για πρωτεϊνη??? 🤷 Πάντως και στον διαβήτη κύησης που είχα τα αυγά ήταν μόνιμα στη διατροφή είχα γίνει ΚΟΤΑ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Αλήθεια δεν το πίστευα ότι θα φύγει σε 20 μέρες😅 αφού πήγα εκεί με την σκέψη ότι πάω τσάμπα κ με το που λέει τέλεια προχωράμε του λέω ορίστε??? 😂😂 Άντε να έρθει η περίοδος!!! Βασικά αν δεν έρθει πολύ καλύτερα 🥰

Ότι είναι να γίνει θα γίνει για καλό.. :-) ποτέ ΔΕΝ περιμένεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ότι είναι να γίνει θα γίνει για καλό.. :-) ποτέ ΔΕΝ περιμένεις ?

Είμαι 10η μέρα από την ωορρηξία κ περιμένω γύρω στις 16 😊 είναι η πρώτη φορά που δεν είχα άγχος αυτόν τον κύκλο γιατί ξέρω ότι αμέσως μετά έχω την έμβρυομεταφορά 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι @cat12να σε προλάβει το θαυματακι!!! Περιμένουμε τεστακια!!!!

@ditakiεύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν με τοσο καλη χοριακή❣️❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakianna είναι πολύ σημαντικό να μην υπάρχει αυτό το άγχος!!! Ελπίζω ότι ακολουθήσει να είναι μια ομαλή διαδικασία και να πάνε όλα τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τα φώτα μου ??? Για διατροφή? Ή για βιταμίνες? 

Η διατροφή πρέπει να είναι πλούσια με φρούτα και λαχανικά . Αν έχετε ένα πιάτο το μισό μα είναι με σαλάτα, το μισό του μισού με πρωτεϊνη , και το αλλά μισό καλή πηγή υδατάνθρακες 

 

Τώρα για βιταμίνες εμείς πήραμε κάποιες με 12 € οι 30 μέσα είχαν φολικό.. και για τους άντρες 

Έτσι τρώει κ ο άντρας μ πλέον . Τ έχει υδατάνθρακες ολικής , πολύ πολύ σαλάτα κ 5 φρούτα την ημέρα! 
φτιάχνει άραγε η μορφολογία κ η ποσότητα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τόσο καιρό μπαίνω και διαβάζω τα νέα σας, όποτε προλαβαίνω, γιατί δυστυχώς διανύω μια πολύ εξουθενωτική περίοδο λόγω υποχρεώσεων. Εμείς συνεχίζουμε τις προσπάθειες χωρίς αποτέλεσμα μέχρι τώρα. Τον προηγούμενο μήνα επισκεφτήκαμε τον γιατρό για να δούμε αν ακόμα όλα είναι καθαρά και αν υπάρχουν κύστες. Ευτυχώς όλα τα βρήκε καλά, αλλά μας είπε για σαλπιγγογραφία, γιατί μπορεί να υπάρχει κάτι που δεν φαίνεται στον υπέρηχο. Είπαμε να περάσει και αυτός ο μήνας και αν δεν... θα πάμε. Τώρα είμαι 9 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τόσο καιρό μπαίνω και διαβάζω τα νέα σας, όποτε προλαβαίνω, γιατί δυστυχώς διανύω μια πολύ εξουθενωτική περίοδο λόγω υποχρεώσεων. Εμείς συνεχίζουμε τις προσπάθειες χωρίς αποτέλεσμα μέχρι τώρα. Τον προηγούμενο μήνα επισκεφτήκαμε τον γιατρό για να δούμε αν ακόμα όλα είναι καθαρά και αν υπάρχουν κύστες. Ευτυχώς όλα τα βρήκε καλά, αλλά μας είπε για σαλπιγγογραφία, γιατί μπορεί να υπάρχει κάτι που δεν φαίνεται στον υπέρηχο. Είπαμε να περάσει και αυτός ο μήνας και αν δεν... θα πάμε. Τώρα είμαι 9 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου.

Καλημέρα λευκή μου!!! Αν δεν έχεις κάνει σαλπιγγογραφια γενικά θα ήταν καλό να την κάνεις για να δεις αν υπάρχει κάποιο θέμα που μπορεί να λυθεί! Τώρα βέβαια ελπιζω να μην έρθει καθόλου η περίοδος κ να μην χρειαστεί να κάνεις τίποτα κ να έχεις θετικό τεστακι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα λευκή μου!!! Αν δεν έχεις κάνει σαλπιγγογραφια γενικά θα ήταν καλό να την κάνεις για να δεις αν υπάρχει κάποιο θέμα που μπορεί να λυθεί! Τώρα βέβαια ελπιζω να μην έρθει καθόλου η περίοδος κ να μην χρειαστεί να κάνεις τίποτα κ να έχεις θετικό τεστακι 🥰

Στην πραγματικότητα έχει γίνει έλεγχος των σαλπιγγών στο χειρουργείο που έκανα πέρσι τον Νοέμβριο. Αλλά είπαμε να το κάνουμε ως τελευταίο στάδιο. Πραγματικά έχουμε ελέγξει τα πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Στην πραγματικότητα έχει γίνει έλεγχος των σαλπιγγών στο χειρουργείο που έκανα πέρσι τον Νοέμβριο. Αλλά είπαμε να το κάνουμε ως τελευταίο στάδιο. Πραγματικά έχουμε ελέγξει τα πάντα.

Αν δείτε ότι δεν έχει έρθει το νινι και αυτόν τον μηνα κάντε και την εξέταση αυτή! Εύχομαι όμως να σε προλάβει το σπορακι σου κορίτσι μου🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Έτσι τρώει κ ο άντρας μ πλέον . Τ έχει υδατάνθρακες ολικής , πολύ πολύ σαλάτα κ 5 φρούτα την ημέρα! 
φτιάχνει άραγε η μορφολογία κ η ποσότητα ;

Εγώ πιστεύω πως με διατροφή και βιταμίνες διορθώνετε ως ένα σημείο κορίτσι μου! Ο ουρολόγος ξερει τι λέει! Ποτέ θα κάνετε επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εγώ πιστεύω πως με διατροφή και βιταμίνες διορθώνετε ως ένα σημείο κορίτσι μου! Ο ουρολόγος ξερει τι λέει! Ποτέ θα κάνετε επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα;

Καλημέρα μπουρμπουλο μ! Τέλη Φλεβάρη τελειώνει βιταμίνες όποτε αρχές μαρτη! 
τι κανείς εσυ; Πωε είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε; Εγώ τελείωσα με την αποβολή, έπεσε η χοριακη κ όλα καλά!! Βουρ στον πατσά λοιπόν κ που θα πάει θα έρθει!! Αφού ήρθε μια φορά θα ξαναγίνει πιστεύω. Υπάρχει κάποια άλλη πέρα από εμένα που να είχε βιοχημική κ να έπιασε μετά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...