Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Kate1992 είπε:

Εγώ έχω κελισει γ υπέρηχο ν δούμε το ενδομήτριο γιατί στον προηγούμενο κύκλο ο γιατρός κατι είδε απλα επειδή ήταν παχύ δν ήταν σίγουρος! 
περιμένουμε να τελειώσει ο σύζυγος τη τρίμηνη θεραπεία βιταμινών γ ν κάνουμε επαναληπτικές εξετάσεις ν δούμε αν υπήρξε βελτίωση ! 

Όποτε περιμενουμε τα νέα από τον υπερηχο αλλά και τι θα σου πει ο γυναικολόγος🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σας παρακολουθώ και πάλι το τελευταίο διάστημα!!! 
@annitakianna και γώ για εξωσωματική οδεύω κορίτσι μ μιας κ το σπερμα δν είναι και το καλύτερο δυνατό και προσπαθούμε 3 χρόνια κοντά! 
και εγώ για embryolab σκέφτομαι, π γιατρός μ εσω π μένω συνεργάζεται με το embryolab! Εκει καναμε και τις τελευταίες κεράσεις του συζύγου! 
μου έκανε τρομερή εντύπωση που είδε ζευγάρια από το εξωτερικό που περίμεναν ! Έχω ακούσει κ γώ πολύ καλά λόγια!! Μακάρι ν μας πάνε όλα κατευχην 🙏🧿

Καλημέρα κορίτσι μου!! Και εμείς στα 2.5 χρόνια είμαστε και το μόνο που βρέθηκε τόσο καιρό ήταν η χαμηλή κινητικότητα στο σπέρμα! Η αλήθεια είναι ότι εμείς πήραμε της Wellman και είδαμε τεράστια διαφορά αλλά έχει 2.5 μήνες που σταμάτησε η θεραπεία και πάλι έπεσε αρκετά η κινητικότητα!! Στη σπερμματεγχηση που κάναμε ήταν μέτριο το σπέρμα ενώ  ένα 1 μήνα πριν ήταν πολύ καλό! Έχω ακούσει ότι γενικά στην Ισπανία και Ελλάδα έχουμε τα καλύτερα κέντρα εξωσωματικής! Ελπίζω να κάναμε καλή επιλογή!! ♥️♥️ Πάντως παρατήρησα ότι είναι πανάκριβα μιας και για ένα απλό ραντεβού για μιας πρώτη επαφή θέλουν 80€ !! Έπαθα σόκ 😳😳 αλλά δεν πειράζει αρκεί να έχει αποτέλεσμα και να με βοηθήσουν με τα χαρτιά για την επιτροπή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Άρα βοήθησαν πολύ οι βιταμίνες κορίτσι μου❤️ θα έρθει συντομα το σπορακι σου❤️ σκέφτηκα και εγώ να του παραγγείλω τις spermotrend ! Κακό δεν θα κάνουν παρά μόνο καλό! Ο γιατρός είπε να μην ανησυχώ αλλά εγώ προφανώς και ανησυχώ! Αν δεν έχει πετυχει η σπερματεγχυνση θα τις παραγγείλω να τις ξεκινήσει! 

Κορίτσι μου εμένα ο άντρας μου στο στο προτελευταίο είχε 3% μορφολογία και στα 2 τελευταία με τις βιταμίνες πήγε 7% !! Εμείς πήραμε της Wellman και είδαμε τεράστια διαφορά!! Εσείς όμως δεν είχατε ποτέ θέμα με αυτό! Είναι πολύ πιθανόν να είχε απλά μια "κακή" μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι Ε; Τοτε αν είναι θα κλείσω ραντεβού σε ανδρολόγο ουρολόγο να πάρουμε μια γνώμη και να του δείξουμε τα σπερμοδιαγραμμα τα που έχει κάνει και να μας πει τι πρέπει να κάνουμε! 

Κορίτσι μου κανατε σπερμοδιαγραμμα καλλιέργεια και είδατε και το dfi (κατακερματισμός ); 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...και εχθές τρίτη ημέρα στη σειρά είχαμε επαφή 🥰 τέλεια τις πιάσαμε όλες τις μέρες!!!εχθές βγήκε και αρνητικό της ωορρηξίας άρα έγινε Ε;;; Πέμπτη Παρασκευή βγήκε φατσούλα και εχθές όχι...αλλά από Πέμπτη ξεκινήσαμε φουλ!!!

Επίσης σήμερα το πρωί είδα λίγο ροζ αίμα πολύυυ ελάχιστο στο σκούπισμα.....λέτε να σημαίνει κάτι;;; 

Και ξέρετε ποιο είναι το θετικό;;;;έκανα από δεξιά ωορρηξία...την τελευταία φορά που έμεινα έγκυος ήταν από δεξιά!!!!έχει να γίνει τρία χρόνια από εκεί...πάντα από αριστερά πόνουσα 😋

 

Μπορεί όντως να είναι αυτό που είπε η Ελκ, αίμα ωορρηξίας, οπότε κάνε μια ακόμα επαφούλα αν σας βγει σήμερα 😉

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; εμένα τώρα τελείωσαν οι ακαθαρισιες και σιγά σιγά σε 3 4 μέρες θα ξεκινήσω τα τεστακια. Ποια άλλη κοπέλα είναι κοντά;

Εγώ έχω ξεκινήσει τα τεστάκια αλλά είναι αχνά ακόμη. Σήμερα είμαι στην 13η μέρα του κύκλου, πιστεύω μες την ερχόμενη βδομάδα θα γίνει - έχουμε ξεκινήσει ήδη επαφούλες, πάμε δυναμικά 🤞

IMG_20240210_190842.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εμένα ο άντρας μου στο στο προτελευταίο είχε 3% μορφολογία και στα 2 τελευταία με τις βιταμίνες πήγε 7% !! Εμείς πήραμε της Wellman και είδαμε τεράστια διαφορά!! Εσείς όμως δεν είχατε ποτέ θέμα με αυτό! Είναι πολύ πιθανόν να είχε απλά μια "κακή" μέρα 

Λες να ήταν κακή μέρα ή κακό τρίμηνο γτ κάθε τρεις μήνες ανανεώνεται το σπερμα; Τι να πω πραγματικά ! Σύνολο εχουμε κάνει τρία σπερμοδιαγραμμα τα και τα δυο ήταν μια χαρα όλα σε φυσιολογικές τιμές και τώρα το τελευταίο στην 2η σπερματεγχυνση πήγε 3% η μορφολογία! 
 @Elkεχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα τα και καλλιεργεια ! Dfi δεν εχουμε κάνει καθώς δεν είχαμε θέμα με το σπερμα αφού ήταν όλα φυσιολογικά! Αν δεν πετυχει η σπερματεγχυνση θα ψάξω για ανδρολογο ουρολόγο ωστε να πάρουμε μια γνώμη και να μας δώσει βιταμίνες αν χρειαστεί! Είχα σκοπό να του παραγγείλω αλλά η @Kate1992μου είπε ότι μπορεί να κάνουμε ζημιά παρά καλό αν πάρουμε μόνοι μας βιταμίνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Μπορεί όντως να είναι αυτό που είπε η Ελκ, αίμα ωορρηξίας, οπότε κάνε μια ακόμα επαφούλα αν σας βγει σήμερα 😉

Εγώ έχω ξεκινήσει τα τεστάκια αλλά είναι αχνά ακόμη. Σήμερα είμαι στην 13η μέρα του κύκλου, πιστεύω μες την ερχόμενη βδομάδα θα γίνει - έχουμε ξεκινήσει ήδη επαφούλες, πάμε δυναμικά 🤞

IMG_20240210_190842.jpg

Ανεβαινειιιιι η ορμονη❤️ ερχετε η ωορρηξια💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Λες να ήταν κακή μέρα ή κακό τρίμηνο γτ κάθε τρεις μήνες ανανεώνεται το σπερμα; Τι να πω πραγματικά ! Σύνολο εχουμε κάνει τρία σπερμοδιαγραμμα τα και τα δυο ήταν μια χαρα όλα σε φυσιολογικές τιμές και τώρα το τελευταίο στην 2η σπερματεγχυνση πήγε 3% η μορφολογία! 
 @Elkεχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα τα και καλλιεργεια ! Dfi δεν εχουμε κάνει καθώς δεν είχαμε θέμα με το σπερμα αφού ήταν όλα φυσιολογικά! Αν δεν πετυχει η σπερματεγχυνση θα ψάξω για ανδρολογο ουρολόγο ωστε να πάρουμε μια γνώμη και να μας δώσει βιταμίνες αν χρειαστεί! Είχα σκοπό να του παραγγείλω αλλά η @Kate1992μου είπε ότι μπορεί να κάνουμε ζημιά παρά καλό αν πάρουμε μόνοι μας βιταμίνες!

Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο!! Εμείς δεν είχαμε θέμα με το οξειδωτικό στρες αλλά πήραμε βιταμίνες! Και είδαμε και διάφορα!! Δηλαδή οι βιταμίνες είναι μόνο για το οξειδωτικό στρες?? Δεν νομίζω να ισχύει αυτό! Παρόλα αυτά εννοείται ότι πάντα ρωτάμε τον γιατρό μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Λες να ήταν κακή μέρα ή κακό τρίμηνο γτ κάθε τρεις μήνες ανανεώνεται το σπερμα; Τι να πω πραγματικά ! Σύνολο εχουμε κάνει τρία σπερμοδιαγραμμα τα και τα δυο ήταν μια χαρα όλα σε φυσιολογικές τιμές και τώρα το τελευταίο στην 2η σπερματεγχυνση πήγε 3% η μορφολογία! 
 @Elkεχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα τα και καλλιεργεια ! Dfi δεν εχουμε κάνει καθώς δεν είχαμε θέμα με το σπερμα αφού ήταν όλα φυσιολογικά! Αν δεν πετυχει η σπερματεγχυνση θα ψάξω για ανδρολογο ουρολόγο ωστε να πάρουμε μια γνώμη και να μας δώσει βιταμίνες αν χρειαστεί! Είχα σκοπό να του παραγγείλω αλλά η @Kate1992μου είπε ότι μπορεί να κάνουμε ζημιά παρά καλό αν πάρουμε μόνοι μας βιταμίνες!

Δεν ξέρω αν μπορεί βγει ασφαλές συμπέρασμα από αυτά τα δυο για το dfi 🤔

Τώρα περιμένουμε τα ευχάριστα με το καλό να μας στειλεις το θετικο τεστ 🥰μετά βλέπεις αν χρειαστεί ( εύχομαι πως όχι ) θα πάτε σε γιατρό να το ρωτήσετε εκεινος θα ξέρει αν χρειάζεται να κάνετε άλλες εξετάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο!! Εμείς δεν είχαμε θέμα με το οξειδωτικό στρες αλλά πήραμε βιταμίνες! Και είδαμε και διάφορα!! Δηλαδή οι βιταμίνες είναι μόνο για το οξειδωτικό στρες?? Δεν νομίζω να ισχύει αυτό! Παρόλα αυτά εννοείται ότι πάντα ρωτάμε τον γιατρό μας! 

Οι περισσότερες βιταμινες των αντρών είναι αντιοξειδωτικές και αν δν έχει οξειδωτικό σπερμα η γενικά κάποιο θέμα με το σπερμα καλό είναι ν μην παίρνουν γιατί κακο θ κάνει παρά καλό! Έτσι μ είπε έτσι σας λέω ! 
εμενα παίρνει τώρα για 3 μήνες τις mfs plus τις Brudy fertil και τις impryl! Το τελευταίο μας σπερμοδιαγραμμα ήταν αποκαρδιωτικό! Κακή μορφολογία και λίγη ποσότητα! Μόνο με κινητικότητα δν είχαμε θέμα ποτέ! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εμένα ο άντρας μου στο στο προτελευταίο είχε 3% μορφολογία και στα 2 τελευταία με τις βιταμίνες πήγε 7% !! Εμείς πήραμε της Wellman και είδαμε τεράστια διαφορά!! Εσείς όμως δεν είχατε ποτέ θέμα με αυτό! Είναι πολύ πιθανόν να είχε απλά μια "κακή" μέρα 

H wellman είναι πολύ απλές βιταμίνες και φτηνές αν δν κάνω λάθος! Αν λοιπόν κάνανε αυτές καλό στη μορφολογία φαντάζομαι αυτές που παίρνει ο σύζυγος να έχουν αποτέλεσμα 🙏

μακαρι να μας πάνε όλα καλά κορίτσι μ και ν έχουμε κ μείς αποτέλεσμα! 
απο δίκης σ πλευράς δν έχει βρεθεί κατι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate1992 είπε:

H wellman είναι πολύ απλές βιταμίνες και φτηνές αν δν κάνω λάθος! Αν λοιπόν κάνανε αυτές καλό στη μορφολογία φαντάζομαι αυτές που παίρνει ο σύζυγος να έχουν αποτέλεσμα 🙏

μακαρι να μας πάνε όλα καλά κορίτσι μ και ν έχουμε κ μείς αποτέλεσμα! 
απο δίκης σ πλευράς δν έχει βρεθεί κατι; 

Ναι είναι οι πιο απλές και οικονομικές και όχι απλά στην μορφολογία αλλά είδαμε τεράστια διαφορά στην κινητικότητα!! Από 2% πήγαμε στο 23% (ζωηρή κινητικότητα) !! Γι'αυτό πιστεύω ότι τόσο απλές βιταμίνες δεν βλέπουν κανέναν μιας και ο γιατρός μας είπε ότι αν θέλουμε μπορούμε να τις ξανά πάρουμε με ένα 2μηνο παύση!  Εγώ έχω σύνδρομο πολυκυστικων αλλά έχω έναν σταθερό κύκλο πλέον και σταθερή ωορρηξία! Βέβαια παίρνω βιταμίνες 1.5 χρόνο και έχασα 9 κιλά για να φτάσω να έχω 30 μέρες κύκλο αλλά τουλάχιστον πλέον δεν αντιμετωπίζω θέμα με την ωορρηξία μου! Τώρα που βρήκες το κέντρο και έχεις και γιατρό πιο είναι το επόμενο βήμα σου?? Θα πας με επιτροπή φαντάζομαι έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakianna κορίτσι μ λυπάμαι π δεν πετυχε η σπερματεγχυση. Εχει πολυ μικρα ποσοστα επιτυχιας. Και γω στη θεση σου θα πήγαινα για εξωσωματικη. Η κινητικότητα βελτιωνεται και με εναν προσεγμένο τροπο ζωης. Καλη διατροφη,κοψιμο το τσιγάρο, ηπια ασκηση. Παρε το χρονο σου και οποτε εισαι ετοιμη ξεκινα τις διαδικασιες. Εισαι νεα, υγιης, πολυ συντομα θα γίνεις μανούλα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk μακάρι κοριτσάκι μου❤️ αν δεν πετυχει θα ρωτήσω πάλι τον γυναικολόγο αν πρέπει να ανησυχώ και μήπως πάμε και σε ανδρολογο!

@annitakianna διάβασα για αυτές που λες και έχουν σχεδόν τα ίδια συστατικά και με τις ακριβές βιταμίνες και αφού έκαναν δουλειά να κάνει παύση όταν πρέπει και μετά να τις συνεχίσει πάλι❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2024 at 10:04 ΜΜ, ο/η Mpourmpoulo είπε:

@marinamanoulitsa πάλι μαζιιιι συγχρονιστήκαμε ❤️ βουρρρρ στο πατσααααααα🥰❤️ καλή επιτυχια κορίτσι μου🙏💝

@Θέτις Κ. την έκανα κορίτσι μου! Πονεσα αυτή τη φορά πιο πολύ! Μίλησα και με τον γιατρό μου και μου είπε ότι ο γιατρός που μου την έκανε (κουμπάρος του) είδε τις ωοθήκες φουντωμένες και πρέπει να προσέχω τις επόμενες μέρες πολύ, να μην κουράζομαι να μην περπατάω πολύ, όχι βάρος κτλ για να μη πάθω καμία υπερδιέγερση και αν πονέσω τις επομενες μερες στην κοιλιά να τον παρω τηλ να πάω να με δει!Επίσης στο σπερμοδιαγραμμα σήμερα η μορφολογία από 4%(φυσιολογικες τιμές 4% και πάνω) που ήταν το Δεκέμβριο, τώρα πήγε στο 3% ! Η εμβρυολογος το έλεγε στο γιατρό την ωρα που το έφερε αλλά είπε ότι ήταν στο όριο και δεν έδειξε ανησυχία! Ρωτησα και εγώ τον γιατρό μου και είπε να μην ανησυχώ ! Ελπιζω να πανε όλα καλά🙏

Να τρως ασπράδια αυγών νερό επίσης ελάχιστο αλάτι . 

Πάμε δύναμκκα για τον την σκορπιοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2024 at 9:03 ΜΜ, ο/η cat12 είπε:

Ευχαριστώ πολύ elk μου!!! Σε καμία εβδομάδα πιστεύω... Αν κ έχω πολύ έντονους πόνους περιόδου από χθές... Μήπως αδιαθετησω νωρίτερα? Θα δείξει... εκτός αν δεν αδιαθετησω καθόλου 😁😁😁Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 1η του μήνα οπότε είμαι στην 8ημερα από την ωορρηξία... Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί μου είπε ότι το ενδομήτριο μου έχει πάρα πολύ καλή εικόνα κ τα βλέπει θετικά όλα... Κ προτείνει να βάλουμε κ τις δύο ωάρια οπότε εύχομαι να πιάσει έστω ένα... Καλά ελπίζω κ τα 2... Γενικά ας πάνε καλά όλα περίμενα έναν χρόνο να νιώσω ότι είμαι κοντά στο όνειρο μου♥️♥️🙏🙏🙏

Στα λέγαμε... Δεν άκουγες.. δεν υπήρχε περίπτωση να πάει παραπάνω.. πάμε και εσύ για σκορπιο? Ρε κορίτσια σε καμία 20αρια χρόνια θα χουμε κλάματα από έρωτες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να τρως ασπράδια αυγών νερό επίσης ελάχιστο αλάτι . 

Πάμε δύναμκκα για τον την σκορπιοοοο

Το μόνο που κάνω είναι να πίνω παραπάνω νερό ! Ασπράδια μπλιαχ αλλά θα το προσπαθήσω ! Αντε να δουμεεεε🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Στα λέγαμε... Δεν άκουγες.. δεν υπήρχε περίπτωση να πάει παραπάνω.. πάμε και εσύ για σκορπιο? Ρε κορίτσια σε καμία 20αρια χρόνια θα χουμε κλάματα από έρωτες...

Αλήθεια δεν το πίστευα ότι θα φύγει σε 20 μέρες😅 αφού πήγα εκεί με την σκέψη ότι πάω τσάμπα κ με το που λέει τέλεια προχωράμε του λέω ορίστε??? 😂😂 Άντε να έρθει η περίοδος!!! Βασικά αν δεν έρθει πολύ καλύτερα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αλήθεια δεν το πίστευα ότι θα φύγει σε 20 μέρες😅 αφού πήγα εκεί με την σκέψη ότι πάω τσάμπα κ με το που λέει τέλεια προχωράμε του λέω ορίστε??? 😂😂 Άντε να έρθει η περίοδος!!! Βασικά αν δεν έρθει πολύ καλύτερα 🥰

Κορίτσι μου εσύ πότε περιμένεις περίοδο?? Αν θυμάμαι καλά σε κάνα 2-3 μέρες σωστά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Ναι είναι οι πιο απλές και οικονομικές και όχι απλά στην μορφολογία αλλά είδαμε τεράστια διαφορά στην κινητικότητα!! Από 2% πήγαμε στο 23% (ζωηρή κινητικότητα) !! Γι'αυτό πιστεύω ότι τόσο απλές βιταμίνες δεν βλέπουν κανέναν μιας και ο γιατρός μας είπε ότι αν θέλουμε μπορούμε να τις ξανά πάρουμε με ένα 2μηνο παύση!  Εγώ έχω σύνδρομο πολυκυστικων αλλά έχω έναν σταθερό κύκλο πλέον και σταθερή ωορρηξία! Βέβαια παίρνω βιταμίνες 1.5 χρόνο και έχασα 9 κιλά για να φτάσω να έχω 30 μέρες κύκλο αλλά τουλάχιστον πλέον δεν αντιμετωπίζω θέμα με την ωορρηξία μου! Τώρα που βρήκες το κέντρο και έχεις και γιατρό πιο είναι το επόμενο βήμα σου?? Θα πας με επιτροπή φαντάζομαι έτσι?

@annitakianna μου με επιτροπή θα πάω ναι! Περιμένω ν τελειώσει ο σύζυγος τις βιταμίνες του τέλος τ μήνα αξία έρχεσαι μαρτη θ πάμε για επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα οξειδωτικό! Ο κατακερματισμός του παρόλο που έχει αυξημένο οξειδωτικό στρες είναι πολύ χαμηλός ! Μόλις 16%! Ανήκει στην υψηλή γονιμοποιητικη ικανότητα! Αλλά έχουμε ολιγοσπερμια (στο τρίτο δε σπερμοδιαγραμμα 3.000.000συγκεντρωσγ)  και φυσιολογικές μορφές 1%!
ο σύζυγος έχει παραπάνω κιλά με αυξημένα οιστρογόνα και χαμηλή τεστοστερόνη ! Ο ουρολόγος μας ήταν κάθετος πως αν δν χάσει κιλά ο σύζυγος το πράγμα δν φτιάχνει! Όποτε είναι στη διαδικασία χάσιμο κιλών και βιταμινών κ άσκησης που πάντα είχε στη ζωή τ, και να δούμε τι θ δούμε! 
μείνει ανάμεσα σε δυο γιατρούς! Σε αυτόν που με παρακολουθεί στην πόλη μ και συνεργάζεται με embryolab! Και σε αυτόν που μου έκανε τη σαλπιγγογραφια και είναι στο fertilia γένεσις στη Θεσσαλονίκη! 
Τον προηγούμενο μήνα αν δν ήταν προβληματικό το τεστ εγκυμοσύνης είχα καθυστέρηση 6 μέρες εκανα τεστ ειδα μια παρά πολύ άχνη γραμμή αλλά δν πρόλαβα για χοριακη ν πω καθώς μετά ειδα αίμα! Λογικά βιοχημική! Ήταν η πρώτη φορά στα 3 χρόνια που ειδα έστω κ αυτήν την τόσο άχνη γραμμή ! Μάλιστα είχα πάει κ σε έναν άλλον γιατρό όπου μ είχε πει πως είχε ήδη γίνει η ωορρηξια και εμείς είχαμε τις επαφές μας πιο πριν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες μου!!!!

Επέστρεψα από το καξίδι μου...

Σας έχασα λιγάκι αν και προσπαθούσα λίγο να μπαίνω να διαβάζω νέα σας!!!

@annitakianna εύχομαι ολόψυχα στην επόμενη προσπάθεια σου να πάνε όλα κατ' ευχή!

@Mpourmpouloεσένα περιμένουμε τώρα ε????? Την έκανες την σπερματέγχυση απ ότι κατάλαβα.

Εγώ κοριτσάκια μου την Τρίτη το πρωί πριν φύγω έκανα μια χοριακή και βγήκε 30 και έκανα και μια προγεστερόνη που ζήτησε ο γιατρός και μου έδωσε φιλικό και προγεστερόνη να παίρνω γιατί ήταν λίγο χαμηλά. 

Σήμερα επανέλαβα χοριακή και έφτασε 508 (2 φορές πάνω απ ότι θέλαμε) όποτε μέχρι στιγμής όλα καλά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Γεια σας κοριτσάρες μου!!!!

Επέστρεψα από το καξίδι μου...

Σας έχασα λιγάκι αν και προσπαθούσα λίγο να μπαίνω να διαβάζω νέα σας!!!

@annitakianna εύχομαι ολόψυχα στην επόμενη προσπάθεια σου να πάνε όλα κατ' ευχή!

@Mpourmpouloεσένα περιμένουμε τώρα ε????? Την έκανες την σπερματέγχυση απ ότι κατάλαβα.

Εγώ κοριτσάκια μου την Τρίτη το πρωί πριν φύγω έκανα μια χοριακή και βγήκε 30 και έκανα και μια προγεστερόνη που ζήτησε ο γιατρός και μου έδωσε φιλικό και προγεστερόνη να παίρνω γιατί ήταν λίγο χαμηλά. 

Σήμερα επανέλαβα χοριακή και έφτασε 508 (2 φορές πάνω απ ότι θέλαμε) όποτε μέχρι στιγμής όλα καλά. 

 

Τελειαααα κοριτσιιι μουυυυ❤️❤️❤️με το καλοοοοοο❤️ ποτέ θα πατε για υπερηχο; 
ναι ναι την έκανα την Πέμπτη! Την άλλη Δευτέρα λέω να ξεκινήσω τεστ και εύχομαι να δω θετικο🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τελειαααα κοριτσιιι μουυυυ❤️❤️❤️με το καλοοοοοο❤️ ποτέ θα πατε για υπερηχο; 
ναι ναι την έκανα την Πέμπτη! Την άλλη Δευτέρα λέω να ξεκινήσω τεστ και εύχομαι να δω θετικο🙏

Δεν ξέρω ακόμα. Την έστειλα στον γυναικολόγο να την δει και θα με πάρει αυτός το βραδάκι τηλέφωνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να τρως ασπράδια αυγών νερό επίσης ελάχιστο αλάτι . 

Πάμε δύναμκκα για τον την σκορπιοοοο

Είμαι περίεργη - ασπράδια αυγών γιατί;; 🧐

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Γεια σας κοριτσάρες μου!!!!

Επέστρεψα από το καξίδι μου...

Σας έχασα λιγάκι αν και προσπαθούσα λίγο να μπαίνω να διαβάζω νέα σας!!!

@annitakianna εύχομαι ολόψυχα στην επόμενη προσπάθεια σου να πάνε όλα κατ' ευχή!

@Mpourmpouloεσένα περιμένουμε τώρα ε????? Την έκανες την σπερματέγχυση απ ότι κατάλαβα.

Εγώ κοριτσάκια μου την Τρίτη το πρωί πριν φύγω έκανα μια χοριακή και βγήκε 30 και έκανα και μια προγεστερόνη που ζήτησε ο γιατρός και μου έδωσε φιλικό και προγεστερόνη να παίρνω γιατί ήταν λίγο χαμηλά. 

Σήμερα επανέλαβα χοριακή και έφτασε 508 (2 φορές πάνω απ ότι θέλαμε) όποτε μέχρι στιγμής όλα καλά. 

 

Τέλεια πάει κορίτσι μου ❤️ Καλώς επέστρεψες με υπερδιπλάσσια χοριακή!! Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; 4η-5η;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...