Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Ααχ μίλησες στη ψυχή μου, νιώθω ότι δε με καταλαβαινει κάνεις αποφεύγω αυτό που λες εξόδους γιατί όλη μας ή παρέα έχει μωρα,μιλάνε για τα παιδιά τους βγαίνουμε και ασχολούμαστε με τα παιδιά τους παιζουμε με αυτά! Έχει αλλάξει η επικοινωνία με την παρέα γιατί όπως και να έχει τα μωρά γίνονται επίκεντρο..οι δύο εγκυμοσύνες στην παρέα ήρθαν καταλαθος σε σημείο να σκεφτούν αν θα συνεχίσουν την εγκυμοσύνη, και εμείς παιδευόμαστε για το πιο όμορφο πράγμα στη γη την μητρότητα! Καταλαβαίνω πως το λες, πρέπει απλά να αλλάξω τρόπο σκέψης και να ξεκινήσω να παίρνω τη ζωή στα χέρια μου❤️❤️

Και εμείς αυτές τις βιταμίνες ξεκινήσαμε έχει 2 μέρες τώρα! Ααα έκανε πυρετό υψηλό κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά, το σπερμα σας θα είναι σούπερ και με τις βιταμίνες μπορεί να ήταν οριακη η κινητικοτητα λόγω του πυρετού! 

Βεβαίως και να πάρεις τη ζωή στα χέρια σου κορίτσι μου! Η ζωή δεν τελειώνει όταν έρχεται η περίοδος ή όταν έχουμε αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης. Εστίασε αυτό το διάστημα σε όλα εκείνα που πάντα ήθελες να κάνεις και συνεχώς αναβάλεις - ταξίδια, ένα νέο χόμπυ, διακόσμηση σπιτιού, οτιδήποτε. Δεν είναι μόνο το ζήτησα να "ξεγελάσεις" το μυαλό σου απ τη διαδικασία της σύλληψης, αλλά να νιώθεις πως είσαι παραγωγική και πως εκμεταλεύεσαι το χρόνο και τη ζωή σου καταλλήλως. Εγώ π.χ. (για να σου δώσω και ιδέα) πάντα έλεγα να φτιάξω ψηφιακά άλμπουμ για να έχουμε και κάτι εκτυπωμένο στο σπίτι μας - ε, συνεχώς το ανέβαλα και καλά να τ' αρχίσω όταν έρθει το πρώτο παιδί, τύπου "οικογενειακό άλμπουμ", κτλ. Οπότε έκατσα, έψαξα, βρήκα ένα ηλεκτρονικό κατάστημα στη χώρα που ζω που κάνει άλμπουμ φουλ εσθετικ όπως τα θέλω εγώ και ήδη έχω δημιουργήσει το πρώτο μας οικογενειακό άλμπουμ. Είμαστε ήδη οικογένεια, ναι, οικογένεια 2 και είμαστε πολύ περήφανοι γι' αυτήν. Αυτό είμαστε τώρα και μ αυτό θα πορευτούμε. Μόλις το συνειδητοποίησεις αυτό θα χειραφετηθείς κι απ όλα τ αλλα που σε κρατούν απ το να απολαύσεις την ζωή σου με το σύντροφό σου.

Υ.Γ. Οι φίλοι που έχουν ήδη παιδιά ή περιμένουν παιδί, γνωρίζουν ότι εσείς προσπαθείτε; Εαν ναι, τότε κακώς κατ εμέ δε δίνουν χώρο και χρόνο να σ ακούσουν γιατί οι φίλοι είναι εκεί και για να ακούν, όχι μόνο για να ακούγονται για τα δικά τους θέματα. Εάν πάλι δε γνωρίζουν, ίσως θα σε βοηθούσε να μιλήσεις έστω σε μία απ τις φίλες σου που εμπιστεύεσαι πιο πολύ και νιώθεις άνετα, για να έχεις μια στήριξη 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Βεβαίως και να πάρεις τη ζωή στα χέρια σου κορίτσι μου! Η ζωή δεν τελειώνει όταν έρχεται η περίοδος ή όταν έχουμε αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης. Εστίασε αυτό το διάστημα σε όλα εκείνα που πάντα ήθελες να κάνεις και συνεχώς αναβάλεις - ταξίδια, ένα νέο χόμπυ, διακόσμηση σπιτιού, οτιδήποτε. Δεν είναι μόνο το ζήτησα να "ξεγελάσεις" το μυαλό σου απ τη διαδικασία της σύλληψης, αλλά να νιώθεις πως είσαι παραγωγική και πως εκμεταλεύεσαι το χρόνο και τη ζωή σου καταλλήλως. Εγώ π.χ. (για να σου δώσω και ιδέα) πάντα έλεγα να φτιάξω ψηφιακά άλμπουμ για να έχουμε και κάτι εκτυπωμένο στο σπίτι μας - ε, συνεχώς το ανέβαλα και καλά να τ' αρχίσω όταν έρθει το πρώτο παιδί, τύπου "οικογενειακό άλμπουμ", κτλ. Οπότε έκατσα, έψαξα, βρήκα ένα ηλεκτρονικό κατάστημα στη χώρα που ζω που κάνει άλμπουμ φουλ εσθετικ όπως τα θέλω εγώ και ήδη έχω δημιουργήσει το πρώτο μας οικογενειακό άλμπουμ. Είμαστε ήδη οικογένεια, ναι, οικογένεια 2 και είμαστε πολύ περήφανοι γι' αυτήν. Αυτό είμαστε τώρα και μ αυτό θα πορευτούμε. Μόλις το συνειδητοποίησεις αυτό θα χειραφετηθείς κι απ όλα τ αλλα που σε κρατούν απ το να απολαύσεις την ζωή σου με το σύντροφό σου.

Υ.Γ. Οι φίλοι που έχουν ήδη παιδιά ή περιμένουν παιδί, γνωρίζουν ότι εσείς προσπαθείτε; Εαν ναι, τότε κακώς κατ εμέ δε δίνουν χώρο και χρόνο να σ ακούσουν γιατί οι φίλοι είναι εκεί και για να ακούν, όχι μόνο για να ακούγονται για τα δικά τους θέματα. Εάν πάλι δε γνωρίζουν, ίσως θα σε βοηθούσε να μιλήσεις έστω σε μία απ τις φίλες σου που εμπιστεύεσαι πιο πολύ και νιώθεις άνετα, για να έχεις μια στήριξη 💖

Έτσι όπως τα λες ακριβώς είναι! Αυτό το φόρουμ εδώ, ώρες ώρες νιώθω ότι μιλάμε και κάνω ψυχοθεραπεία, φεύγουν τα αρνητικά συναισθήματα και νιωθω οτι πραγματικά θα έρθει κάποια στιγμή και όλα γίνονται για κάποιο λόγο! Ευχαριστώ Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τις πολύτιμες συμβουλές, εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα κοπέλα μου 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakianna εμενα σιγουρα 3 μερες πριν την αναμενόμενη δε θα φαινοταν τιποτα. Οπότε κανε ενα τη μερα π περιμενεις. Εχεις ακομα ελπιδες.

@flowervκαταλαβαινω κ νιωθω απόλυτα αυτο π λες. Δυστυχως οταν προσπαθουμε καιρο πεφτουμε σ αυτη τη λουπα. Χανουμε στιγμες μηηπως ειμαστε εγκυες. Εγω φοβόμουν μια εκδρομη να κλείσω μη τυχον κ ειμαο εγκυος τότε. Λες κ αμα ημουβ θα ημουν αρρωστη κ οχι απλα εγκυος. Αν μιλησεις με τον περιγυρω σου θα εκπλαγεις ποσα ζευγαρια προσπαθουνε ενω λενε οτι δ θέλουν ακομα. Ειμαστε πολλες περισσότερες αυτες π καναμε αρκετο καιρο για να τ καταφερουμε. Εγω π ξεκινησα στα 26 μ με ολες τις εξετασεις καλες δικες μ αλλα κακο σπερμοδιαγραμμα τ συζυγου μ ελεγε ο γιατρός περιμενε κ περιμενε κ οτι μεχρι κ 2 χρονια βαση πιθανοτητων ειναι οκ. Εν τελη εμεινα απο μονη μ ακριβως στα 2 χρονια. Παρε μια ανασα, κάνε τις προσπάθειες σου και τη ζωη σου κανονικα. 

@Θέτις Κ. μια χαρα ειναι το σπερμοδιαγραμμα σας. Αλλωστε ειχες ηδη μια κυηση αν θυμαμαι καλα. Θα σας κατατοπισει και ο ειδικος γονιμότητας που θα δείτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@flowerv Τίποτα κορίτσι μου, όπως το είπες είναι - είμαστε εδώ η μία για την άλλη να παίρνουμε ενθάρρυνση και να συνεχίζουμε ❤️ Επίσης πολύ σωστό αυτό που είπε κι η @Diwni είναι πολλά ζευγάρια απ' τον περίγυρό μας που μπορεί να πέρασαν ή περνούν δυσκολίες για την απόκτηση παιδιού και να μη το γνωρίζουμε. Ένα χαζό παράδειγμα που μου ρθε τώρα είναι το εξής; σκέψου όλες αυτές τις τηλεπερσόνες, ηθοποιούς, τραγουδίστριες, κτλ, εφόσον μένουν έγκυες και γεννήσουν, τότε βγαίνουν ξαφνικά και μοιράζονται σε συνεντεύξεις τους είτε ότι δυσκολεύτηκαν είτε ότι χρειάστηκαν υποβοηθούμενη αναπαραγωγή ή είχαν απώλειες κύησης. Ξέρω είναι χαζό παράδειγμα, κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να μας το πει, αλλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι σίγουρα δεν είσαι μόνη σου 💖

@Diwni ευχαριστώ πολύ για την απάντηση στις εξετάσεις κορίτσι μου, κι εγώ έτσι πιστεύω, είμαστε οκ. Ναι καλά θυμάσαι, είχαμε και μια εγκυμοσύνη που ήρθε τότε αβίαστα και μάλιστα ενώ δεν παίρναμε τίποτα απο βιταμίνες κι ο σύζυγος τότε κάπνιζε (τώρα ατμίζει χωρίς νικοτίνη). Θα σας πω τι θα πει κι η γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ είδα θετικό!!! Απίστευτο... έκανα κάθε μέρα 2-3 τεστ κ ήταν εντελώς λευκο, και σήμερα έλεγα δε θα κάνω, 13η μέρα,αν δεν άρχισαν καν τα αχνά, δεν έχει νόημα. Και τσουπ, από το πουθενά! 

Δεν ξέρω βέβαια αν είναι νορμάλ αυτό, εγώ πάντα είχα αχνά από 9-10η και θετικό 13η, δηλ γινόταν σταδιακά η αύξηση, αλλά για αρχή θα χαρώ που υπάρχει ορμονη, ανέβηκε εστω και βιαστικά, και άρα είναι όλα καλά και γίνεται ωορρηξια!! Καλη κακή δεν ξέρω, αλλά σε καλο δρόμο φαίνεται να είναι!! Τωρα θα ελπίζουμε σιωπηλά ότι ο σύζυγος δεν έπαθε ζημιά απ τον κορονοιο, αφού δεν έκανε και πυρετους ... και αναμένουμε!! 😊😊😊

 

20240207_181424.jpg

20240207_181057.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα και από εμένα. Εγώ είχα γιατρό την περασμένη Πέμπτη. Μου είπε ότι είχα πολύ λεπτό ενδομήτριο και καθόλου ωοθυλάκια και ας ήταν 15η ημέρα του κύκλου. Γενικά ότι οι ωοθήκες μου είναι πολύ αδρανείς. Οπότε θα κάνω εξετάσεις όταν μου έρθει περίοδος για να δούμε την ωοθηκικη λειτουργία. Αυτός ο κύκλος απ'ότι φαίνεται είναι ανορεκτικος. Συζήτησα και το ενδεχόμενο εξωσωματικής και μου είπε ότι αν τα ωάρια δεν είναι καλής ποιότητας θα ζοριστω και εκεί. Αποφάσισα να προσπαθήσουμε μόνοι μας με τον άντρα μου και ότι πει ο καλός θεουλης.

Κορίτσι μου έχετε καιρό που προσπαθείτε; τώρα ξεκινήσατε να ψάχνεστε; όπως είπες κάνε τις ορμονικές εξετάσεις 2η 3η μέρα μετά τη περίοδο να έχετε μια εικόνα.  Αν είσαι του 83 και αντέχετε οικονομικά αν θες τη γνώμη μου να μη το αφήσετε στη τύχη. Όσοι πάμε για εξωσωματική όλοι ζοριζομαστε αλλιως θα τα καταφέρναμε μόνοι μας ακόμα κ μικρό απόθεμα να έχεις κ κακής ποιότητας ωάρια ή σπέρμα θα προσπαθήσεις να εκμετελευτεις ότι απέμεινε με το καλύτερο δυνατό τρόπο.❤ βρες ένα γιατρό που ασχολείται με υπογονιμοτητα δεν ξέρω αν μένεις σε επαρχία για να σε κατευθύνει κ έπειτα μπορείς κ σε μεγάλα κέντρα εξωσωματικής.  Δυστυχώς οι γυναικολόγοι που δεν ασχολούνται με υπογονιμοτητα υστερούν διάβασε που έχουν εξειδικευτεί συνήθως γι αυτά τα θέματα έχουν κ άποψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zenia z είπε:

Κορίτσι μου έχετε καιρό που προσπαθείτε; τώρα ξεκινήσατε να ψάχνεστε; όπως είπες κάνε τις ορμονικές εξετάσεις 2η 3η μέρα μετά τη περίοδο να έχετε μια εικόνα.  Αν είσαι του 83 και αντέχετε οικονομικά αν θες τη γνώμη μου να μη το αφήσετε στη τύχη. Όσοι πάμε για εξωσωματική όλοι ζοριζομαστε αλλιως θα τα καταφέρναμε μόνοι μας ακόμα κ μικρό απόθεμα να έχεις κ κακής ποιότητας ωάρια ή σπέρμα θα προσπαθήσεις να εκμετελευτεις ότι απέμεινε με το καλύτερο δυνατό τρόπο.❤ βρες ένα γιατρό που ασχολείται με υπογονιμοτητα δεν ξέρω αν μένεις σε επαρχία για να σε κατευθύνει κ έπειτα μπορείς κ σε μεγάλα κέντρα εξωσωματικής.  Δυστυχώς οι γυναικολόγοι που δεν ασχολούνται με υπογονιμοτητα υστερούν διάβασε που έχουν εξειδικευτεί συνήθως γι αυτά τα θέματα έχουν κ άποψη.

Έχουμε ήδη ένα παιδάκι 27 μηνών. Έχουμε ελεύθερες επαφές εδώ και έναν χρόνο περίπου αλλά όχι στοχευμένα. Τον Δεκέμβριο που είχαμε στοχευμένες επαφές έμεινα έγκυος αλλά κατέληξε σε βιοχημική. Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία της εξωσωματικής για την ώρα. Θα προσπαθήσουμε λίγο ακόμη και βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ! 

Χθες έκανα τη σαλπιγγογραφία! Οι σάλπιγγες ήταν ανοιχτές και όλα ήταν φυσιολογικά σε αυτές! Αλλά βρέθηκα με καρδιοσχημη μήτρα! Και μια υποψία ενός ίσως μικρού πολυποδα στο κάτω μέρος της μητρας! Πήγα απευθείας στη γυναικολόγο μου για υπέρηχο για να επιβεβαιώσουμε εάν είναι πολυποδας αλλά δυστυχώς ούτε στον υπέρηχο φάνηκε κάτι! Μου είπε να περιμένουμε ένα μήνα και να κανω μαγνητική να δούμε εάν υπάρχει όντως! Αν πάλι δε φανεί κάτι να κάνουμε μια υστεροσκοπηση..ήταν μια σκιά που δε μπορούμε με σιγουριά να πούμε τι είναι μπορεί και παλιό αιμα.. μου είπε συνεχίζω κανονικά τις προσπάθειες μου και να υπάρχει πολυποδας στο σημείο που είναι δε μας επηρεάζει! 

Εγω όμως επηρεάστηκα πολύ έκλαιγα, όλο το βράδυ! Πήγα με σκοπό να την κανω να είναι καλά και βρέθηκε κάτι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! 

Χθες έκανα τη σαλπιγγογραφία! Οι σάλπιγγες ήταν ανοιχτές και όλα ήταν φυσιολογικά σε αυτές! Αλλά βρέθηκα με καρδιοσχημη μήτρα! Και μια υποψία ενός ίσως μικρού πολυποδα στο κάτω μέρος της μητρας! Πήγα απευθείας στη γυναικολόγο μου για υπέρηχο για να επιβεβαιώσουμε εάν είναι πολυποδας αλλά δυστυχώς ούτε στον υπέρηχο φάνηκε κάτι! Μου είπε να περιμένουμε ένα μήνα και να κανω μαγνητική να δούμε εάν υπάρχει όντως! Αν πάλι δε φανεί κάτι να κάνουμε μια υστεροσκοπηση..ήταν μια σκιά που δε μπορούμε με σιγουριά να πούμε τι είναι μπορεί και παλιό αιμα.. μου είπε συνεχίζω κανονικά τις προσπάθειες μου και να υπάρχει πολυποδας στο σημείο που είναι δε μας επηρεάζει! 

Εγω όμως επηρεάστηκα πολύ έκλαιγα, όλο το βράδυ! Πήγα με σκοπό να την κανω να είναι καλά και βρέθηκε κάτι! 

Κορίτσι μου καλημέρα,  μη το σκέφτεσαι έτσι.  Είναι για καλό όπως και να χει,  επίσης σου είπε να συνεχίσεις προσπάθειες. Τώρα αν όντως υπάρχει πολυποδας, μια γνωστή μου έκανε πρόσφατα αφαίρεση και γενικά επανήλθε πλήρως έπινε την αντιβίωση της όλα καλά, δεν ήταν σαν την αποξεση λόγω παλινδρομης που είχα εγώ και έκανα να συνεφερω μέρες...ηρεμία θετική σκέψη και προχωράμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα,  μη το σκέφτεσαι έτσι.  Είναι για καλό όπως και να χει,  επίσης σου είπε να συνεχίσεις προσπάθειες. Τώρα αν όντως υπάρχει πολυποδας, μια γνωστή μου έκανε πρόσφατα αφαίρεση και γενικά επανήλθε πλήρως έπινε την αντιβίωση της όλα καλά, δεν ήταν σαν την αποξεση λόγω παλινδρομης που είχα εγώ και έκανα να συνεφερω μέρες...ηρεμία θετική σκέψη και προχωράμε!

Μου είπε σαν διαδικασία ότι δεν είναι τίποτα! Απλά δεν πηρα σαφές απαντήσεις για το αν όντως υπάρχει πολυποδας ούτε από τη σαλπιγγογραφια ούτε από τον υπέρηχο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! 

Χθες έκανα τη σαλπιγγογραφία! Οι σάλπιγγες ήταν ανοιχτές και όλα ήταν φυσιολογικά σε αυτές! Αλλά βρέθηκα με καρδιοσχημη μήτρα! Και μια υποψία ενός ίσως μικρού πολυποδα στο κάτω μέρος της μητρας! Πήγα απευθείας στη γυναικολόγο μου για υπέρηχο για να επιβεβαιώσουμε εάν είναι πολυποδας αλλά δυστυχώς ούτε στον υπέρηχο φάνηκε κάτι! Μου είπε να περιμένουμε ένα μήνα και να κανω μαγνητική να δούμε εάν υπάρχει όντως! Αν πάλι δε φανεί κάτι να κάνουμε μια υστεροσκοπηση..ήταν μια σκιά που δε μπορούμε με σιγουριά να πούμε τι είναι μπορεί και παλιό αιμα.. μου είπε συνεχίζω κανονικά τις προσπάθειες μου και να υπάρχει πολυποδας στο σημείο που είναι δε μας επηρεάζει! 

Εγω όμως επηρεάστηκα πολύ έκλαιγα, όλο το βράδυ! Πήγα με σκοπό να την κανω να είναι καλά και βρέθηκε κάτι! 

Κορίτσι μου ΟΧΙ να σκέφτεσαι ότι είναι για καλό όλα...για να ξεπεράσεις όλα τα εμπόδια και να γίνεις μανούλα!!!

Πρώτα από όλα έχεις ανοιχτές σάλπιγγες....και δεύτερον η υστεροσκοπηση δεν είναι τίποτα...είναι απλή μέθη...σαν την απόξεση είναι ...εμείς που έχουμε κάνει ξέρουμε ότι δεν είναι τίποτα από πλευράς διαδικασίας....απλά θέλει κάποια έξοδα και να πας στην κλινική για λίγες ώρες....

Εύχομαι να μείνεις έγκυος σύντομα ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσι μου ΟΧΙ να σκέφτεσαι ότι είναι για καλό όλα...για να ξεπεράσεις όλα τα εμπόδια και να γίνεις μανούλα!!!

Πρώτα από όλα έχεις ανοιχτές σάλπιγγες....και δεύτερον η υστεροσκοπηση δεν είναι τίποτα...είναι απλή μέθη...σαν την απόξεση είναι ...εμείς που έχουμε κάνει ξέρουμε ότι δεν είναι τίποτα από πλευράς διαδικασίας....απλά θέλει κάποια έξοδα και να πας στην κλινική για λίγες ώρες....

Εύχομαι να μείνεις έγκυος σύντομα ♥️♥️♥️

Ξέρεις πιο είναι το θέμα?? Ότι δε μου απάντησαν με βεβαιότητα αν υπάρχει πολυποδας η γιατρός δε βλέπεις κάτι ξεκαθαρα στον υπερηχο! Μπορεί μου λέει να είναι βλεννα,αιμα που δεν έχει φύγει! Αλλά παράλληλα μου είπε να προσπαθήσω κανονικά! Είμαι τέρμα αγχωμένη!

Επίσης αυτή η μήτρα μπορεί αν φιλοξενήσει με ασφάλεια ένα μωρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλέ είδα θετικό!!! Απίστευτο... έκανα κάθε μέρα 2-3 τεστ κ ήταν εντελώς λευκο, και σήμερα έλεγα δε θα κάνω, 13η μέρα,αν δεν άρχισαν καν τα αχνά, δεν έχει νόημα. Και τσουπ, από το πουθενά! 

Δεν ξέρω βέβαια αν είναι νορμάλ αυτό, εγώ πάντα είχα αχνά από 9-10η και θετικό 13η, δηλ γινόταν σταδιακά η αύξηση, αλλά για αρχή θα χαρώ που υπάρχει ορμονη, ανέβηκε εστω και βιαστικά, και άρα είναι όλα καλά και γίνεται ωορρηξια!! Καλη κακή δεν ξέρω, αλλά σε καλο δρόμο φαίνεται να είναι!! Τωρα θα ελπίζουμε σιωπηλά ότι ο σύζυγος δεν έπαθε ζημιά απ τον κορονοιο, αφού δεν έκανε και πυρετους ... και αναμένουμε!! 😊😊😊

 

20240207_181424.jpg

20240207_181057.jpg

Είδες κορίτσι;;! Βουρ στο ψητό τώρα για επαφούλες 💖 Love is in the air 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! 

Χθες έκανα τη σαλπιγγογραφία! Οι σάλπιγγες ήταν ανοιχτές και όλα ήταν φυσιολογικά σε αυτές! Αλλά βρέθηκα με καρδιοσχημη μήτρα! Και μια υποψία ενός ίσως μικρού πολυποδα στο κάτω μέρος της μητρας! Πήγα απευθείας στη γυναικολόγο μου για υπέρηχο για να επιβεβαιώσουμε εάν είναι πολυποδας αλλά δυστυχώς ούτε στον υπέρηχο φάνηκε κάτι! Μου είπε να περιμένουμε ένα μήνα και να κανω μαγνητική να δούμε εάν υπάρχει όντως! Αν πάλι δε φανεί κάτι να κάνουμε μια υστεροσκοπηση..ήταν μια σκιά που δε μπορούμε με σιγουριά να πούμε τι είναι μπορεί και παλιό αιμα.. μου είπε συνεχίζω κανονικά τις προσπάθειες μου και να υπάρχει πολυποδας στο σημείο που είναι δε μας επηρεάζει! 

Εγω όμως επηρεάστηκα πολύ έκλαιγα, όλο το βράδυ! Πήγα με σκοπό να την κανω να είναι καλά και βρέθηκε κάτι! 

Κοριτσάκι μου γλυκό μην στεναχωριέσαι!! Ξεκινάμε από τα πολύ σημαντικά, οι σάλπιγγες είναι διαβατές!! Αφού η γυναικολόγος σου είπε ότι κ να είναι πολύποδας δεν επηρεάζει στο σημείο που βρίσκεται προχωράς κανονικά. Αλλά κ να είναι η υστεροσκοπηση δεν είναι απολύτως τίποτα!! Εγώ είχα ένα μικρό πολύποδα στο ενδομήτριο, έκανα υστεροσκοπηση κ τον επόμενο μήνα εμβρυομεταφορα κ να τα διδυμάκια μου!! Όλα μα όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό μην στεναχωριέσαι!! Ξεκινάμε από τα πολύ σημαντικά, οι σάλπιγγες είναι διαβατές!! Αφού η γυναικολόγος σου είπε ότι κ να είναι πολύποδας δεν επηρεάζει στο σημείο που βρίσκεται προχωράς κανονικά. Αλλά κ να είναι η υστεροσκοπηση δεν είναι απολύτως τίποτα!! Εγώ είχα ένα μικρό πολύποδα στο ενδομήτριο, έκανα υστεροσκοπηση κ τον επόμενο μήνα εμβρυομεταφορα κ να τα διδυμάκια μου!! Όλα μα όλα θα πάνε καλά!!!

Ααχ σ'ευχαριστώ κορίτσι μου για το κουράγιο! Δεν είχε περάσει από το μυαλό μου, πήγα για τις σάλπιγγες και ανακαλύψαμε αλλά για αυτό έχω πελαγώσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ααχ σ'ευχαριστώ κορίτσι μου για το κουράγιο! Δεν είχε περάσει από το μυαλό μου, πήγα για τις σάλπιγγες και ανακαλύψαμε αλλά για αυτό έχω πελαγώσει! 

Να μην πελαγώνεις καθόλου! Να σκέφτεσαι πως με κάθε κίνηση που κανεις βρίσκεσαι πιο κοντά στο στόχο σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Να μην πελαγώνεις καθόλου! Να σκέφτεσαι πως με κάθε κίνηση που κανεις βρίσκεσαι πιο κοντά στο στόχο σου!! 

Μακάρι Παναγία μου,🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Ξέρεις πιο είναι το θέμα?? Ότι δε μου απάντησαν με βεβαιότητα αν υπάρχει πολυποδας η γιατρός δε βλέπεις κάτι ξεκαθαρα στον υπερηχο! Μπορεί μου λέει να είναι βλεννα,αιμα που δεν έχει φύγει! Αλλά παράλληλα μου είπε να προσπαθήσω κανονικά! Είμαι τέρμα αγχωμένη!

Επίσης αυτή η μήτρα μπορεί αν φιλοξενήσει με ασφάλεια ένα μωρό?

Φυσικά και μπορεί μια καρδιόμορφη μήτρα να φιλοξενήσει με ασφ΄άλεια ένα μωρό... Απλά υπάρχει πιθανότητα στο τελευταίο 3μηνο να χρειάζεσαι περισσότερη ξεκούραση!!! Έχω κι εγώ την ίδια μήτρα και με έχει ενημερώσει ο γυναικολόγος μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Φυσικά και μπορεί μια καρδιόμορφη μήτρα να φιλοξενήσει με ασφ΄άλεια ένα μωρό... Απλά υπάρχει πιθανότητα στο τελευταίο 3μηνο να χρειάζεσαι περισσότερη ξεκούραση!!! Έχω κι εγώ την ίδια μήτρα και με έχει ενημερώσει ο γυναικολόγος μου!!!

Μακάρι, κορίτσι μου να είναι έτσι, είπα δε θα ξανά Googlαρω τίποτα! Μπαίνω ψάχνω και αγχώνομαι παραπάνω θα ακούω μόνο τη γιατρό μου ! Θα πάμε βήμα βήμα συνεχίζουμε τις προσπάθειες και ότι είναι να γίνει θα γίνει🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα κοριτσια μου ❤️ Ευχομαι ολες  να εχετε θετικα τεστακια ❤️ 

Μπηκα να σας μεταφερω μπολικη μπμπεδοδκονη και να δω τα νεα σας ❤️❤️ Εμεις τη Δευτερα εχουμε τη Β επιπεδου και θα μας γραψει ο γιατρος σε ενα φυλο χαρτι το φυλο ωστε να κανουμε την ερχομενη Κυριακη το gender reveal. Μας εχει φαει η αγωνια ..θελω τοσο πολυ να δω τι ειναι αυτο το μωρακι που με εχει ταραξει στη κλωτσια χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η flowerv είπε:

Ααχ σ'ευχαριστώ κορίτσι μου για το κουράγιο! Δεν είχε περάσει από το μυαλό μου, πήγα για τις σάλπιγγες και ανακαλύψαμε αλλά για αυτό έχω πελαγώσει! 

Κορίτσι μου μπήκα να σου γράψω πως ένα χρόνο ακριβώς πριν, ήμουν στην θέση σου! Μετά από 1 χρόνο προσπαθειών, στην σαλπιγγογραφια με ενημέρωσαν για υπόνοια πολύποδα. Πήγα και σε δεύτερο γιατρό που μου επιβεβαίωσε πως κααατι βλέπει αλλά δεν είναι βέβαιος και πως μόνο με υστεροσκοπηση θα το διαλευκάνουμε. Αρχές Απριλίου είχα κλείσει την υστεροσκοπηση, μόλις θα μου τελείωνε η περίοδος και αποφασισμένη πως μετά από αυτό θα έμενα έγκυος. Μην τα πολυλογώ, περίοδος δεν μου ήρθε ποτε έως και σήμερα 😜 Ο,τι και να υπήρχε, δεν στάθηκε εμπόδιο αρχικά. Είναι όλα θέμα πιθανοτήτων. Παρόλα αυτά, η υστεροσκοπηση μόνο καλό κάνει, όπως μου έλεγαν εδώ και μένα τα κορίτσια. Θα ελεγχθεί στο 100% η μήτρα σου και θα είσαι σίγουρη ότι όλα δουλεύουν σωστά. Κατά την γνώμη μου, είναι μια εξέταση που θα έπρεπε να γίνεται ακόμη και χωρίς ευρήματα στον απλό υπέρηχο, αν ένα ζευγάρι προσπαθεί καιρό χωρίς αποτέλεσμα. Είναι μια ανώδυνη διαδικασία και το ξέρω από φίλη που έκανε 2 φορές μέσα σε ένα χρόνο (για άλλο λόγο) κ είναι αρκετά φοβιτσιαρα 😛 Όλα θα πάνε καλά και θα σε φέρουν πιο κοντά στο μωράκι σου! Στέλνω μπεμπεδοσκονη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσι μου μπήκα να σου γράψω πως ένα χρόνο ακριβώς πριν, ήμουν στην θέση σου! Μετά από 1 χρόνο προσπαθειών, στην σαλπιγγογραφια με ενημέρωσαν για υπόνοια πολύποδα. Πήγα και σε δεύτερο γιατρό που μου επιβεβαίωσε πως κααατι βλέπει αλλά δεν είναι βέβαιος και πως μόνο με υστεροσκοπηση θα το διαλευκάνουμε. Αρχές Απριλίου είχα κλείσει την υστεροσκοπηση, μόλις θα μου τελείωνε η περίοδος και αποφασισμένη πως μετά από αυτό θα έμενα έγκυος. Μην τα πολυλογώ, περίοδος δεν μου ήρθε ποτε έως και σήμερα 😜 Ο,τι και να υπήρχε, δεν στάθηκε εμπόδιο αρχικά. Είναι όλα θέμα πιθανοτήτων. Παρόλα αυτά, η υστεροσκοπηση μόνο καλό κάνει, όπως μου έλεγαν εδώ και μένα τα κορίτσια. Θα ελεγχθεί στο 100% η μήτρα σου και θα είσαι σίγουρη ότι όλα δουλεύουν σωστά. Κατά την γνώμη μου, είναι μια εξέταση που θα έπρεπε να γίνεται ακόμη και χωρίς ευρήματα στον απλό υπέρηχο, αν ένα ζευγάρι προσπαθεί καιρό χωρίς αποτέλεσμα. Είναι μια ανώδυνη διαδικασία και το ξέρω από φίλη που έκανε 2 φορές μέσα σε ένα χρόνο (για άλλο λόγο) κ είναι αρκετά φοβιτσιαρα 😛 Όλα θα πάνε καλά και θα σε φέρουν πιο κοντά στο μωράκι σου! Στέλνω μπεμπεδοσκονη!! 

Στείλε γλυκό μου κορίτσι στειλε💗💗 σε θυμάμαι εσένα είχα αρχίσει τότε να σας παρακολουθώ! Μακάρι να γίνει και σε εμάς το θαύμα και να έρθει, να σταματήσουμε τις εξετάσεις όσο ψάχνουμε βρίσκουμε! 

Η γιατρός μου μου λέει αν αυτή τη στιγμή  δεν είχαμε κάνει τη σαλπιγγογραφια γιατί εγώ επέμενα η ιδια μου ελεγε να το αφησουμε,μπορεί να είχες μείνει έγκυος και να μη ξέραμε τίποτα από όλα αυτά και τίποτα από αυτά δεν είναι εμπόδιο για μια υγιής εγκυμοσυνη ! Σ'ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα, μακάρι να μην προλάβω να ψάξω τίποτα παραπάνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πιο νωρίς από ότι την περίμενα 🥰🥰 έχω πονακια και υγρά...βουρ στο πατσά 😉😉😉

IMG20240208174204.jpg

Έφυγες κορίτσι για baby dancing που λένε και στα εξωτερικά 💃🕺❤️ Καλή επιτυχία 🤭

στις πριν 9 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγα σήμερα για υπέρηχο κ ήταν όλα τέλεια δεν υπήρχε η κύστη περιμένω περίοδο κ ξεκινάω 🙏 

Τέλεια νέα κορίτσι μου! Είδες που όλα πήγαν καλά στο τέλος;; Να πάνε όλα κατ' ευχήν από δω και πέρα 🤞

@Mpourmpoulo χάθηκες σήμερα και περιμένουμε νέα σου - πως πήγε; έκανες τη σπερματέγχυση τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...