Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

@Mpourmpoulo ευχομαι να ειναι η τελευταία και η τυχερή! 

@flowerv κοριτσι μ καταλαβαίνω τ αγχος σου και την απογοήτευση σου.. ποσο καιρο προσπαθειτε? Θυμησε μου.. οσο για τη σαλπιγγογραφια θα σκεφτεσαι οτι εδω θελω να ερθει η στιγμη π θα γεννησω μια σαλπιγγογραφια π κραταει μερικα λεπτα θα φοβηθω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα. Εγώ είχα γιατρό την περασμένη Πέμπτη. Μου είπε ότι είχα πολύ λεπτό ενδομήτριο και καθόλου ωοθυλάκια και ας ήταν 15η ημέρα του κύκλου. Γενικά ότι οι ωοθήκες μου είναι πολύ αδρανείς. Οπότε θα κάνω εξετάσεις όταν μου έρθει περίοδος για να δούμε την ωοθηκικη λειτουργία. Αυτός ο κύκλος απ'ότι φαίνεται είναι ανορεκτικος. Συζήτησα και το ενδεχόμενο εξωσωματικής και μου είπε ότι αν τα ωάρια δεν είναι καλής ποιότητας θα ζοριστω και εκεί. Αποφάσισα να προσπαθήσουμε μόνοι μας με τον άντρα μου και ότι πει ο καλός θεουλης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

@annitakianna περιμενουμεεεεεε το αυριανό σου τεστακιιιιιιιιιι🤞🤞🤞🤞🤞

Κορίτσια μου καλημέρα σας!! Διάβασα τα νέα σου και είδα ότι έχεις 2 αυγουλάκια επιτέλους και μάλιστα σε πόλη καλό μέγεθος!! Μπράβο κορίτσι μου όλα θα πάνε τέλεια αύριο!! Εγώ έκανα το τέστ και είναι αρνητικο!! 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο αν υπήρχε κάτι το πιο πιθανόν είναι ότι θα έδειχνε!! 

IMG20240207075049.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo ευχομαι να ειναι η τελευταία και η τυχερή! 

@flowerv κοριτσι μ καταλαβαίνω τ αγχος σου και την απογοήτευση σου.. ποσο καιρο προσπαθειτε? Θυμησε μου.. οσο για τη σαλπιγγογραφια θα σκεφτεσαι οτι εδω θελω να ερθει η στιγμη π θα γεννησω μια σαλπιγγογραφια π κραταει μερικα λεπτα θα φοβηθω??

1 χρόνο ακριβώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα σας!! Διάβασα τα νέα σου και είδα ότι έχεις 2 αυγουλάκια επιτέλους και μάλιστα σε πόλη καλό μέγεθος!! Μπράβο κορίτσι μου όλα θα πάνε τέλεια αύριο!! Εγώ έκανα το τέστ και είναι αρνητικο!! 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο αν υπήρχε κάτι το πιο πιθανόν είναι ότι θα έδειχνε!! 

IMG20240207075049.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου - όντως και μένα αρνητικό μου φαίνεται, αλλά όπως λένε, αν δε σου ρθει περίοδος δεν είσαι ακόμα εκτός. Για να δούμε, θα γίνει η ανατροπή στο 90';; 🤞

Ποιο είναι το πλάνο σου για μετά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα σας!! Διάβασα τα νέα σου και είδα ότι έχεις 2 αυγουλάκια επιτέλους και μάλιστα σε πόλη καλό μέγεθος!! Μπράβο κορίτσι μου όλα θα πάνε τέλεια αύριο!! Εγώ έκανα το τέστ και είναι αρνητικο!! 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο αν υπήρχε κάτι το πιο πιθανόν είναι ότι θα έδειχνε!! 

IMG20240207075049.jpg

Καλημέρα κορίτσια

είσαι 3 μερες πριν ίσως να θέλει λίγο ακόμα για να δείξει.. το εκανες 11 ημέρα; 
one step δεν έχω κάνει εγω τώρα δεν ξέρω στα αλλά κορίτσια σε πια μέρα δείχνουν αυτά τα τεστ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!

Ελπίζω να είστε όλες καλά ❤️ @flowerv καλή επιτυχία με τη σαλπιγγογραφία σήμερα! δεν έχω προσωπική εμπειρία, αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλά - περιμένουμε νέα σου 🙏

Βγήκαν που λέτε σήμερα το πρωί και τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος! Σας στέλνω γιατί και πάλι θέλω τα φώτα σας μιας και δεν έχουμε προηγούμενη εμπειρία από τέτοιου είδους εξέταση (πάντα σε παρένθεση οι φυσιολογικές τιμές με βάση την κλινική😞

ph: 7.80 (>=7.20)
Φυσικά χαρακτηριστικά
Πλήρης ρευστοποίηση μεταξύ 30-60'
Όγκος σπέρματος: 2.0μλ (>=1.5μλ)
Μακροσκοπική εμφάνιση: ομοιογενής, γκρίζα-οπαλίζουσα (Φυσιολογικό)
Μικροσκοπική εμφάνιση
Γεννητικά κύτταρα: 2.00 / πεδίο
Λευκοκύτταρα: 1.00 / πεδίο (<1.00)

Αριθμός σπέρματος; 45 εκατ./μλ (>=15.00)
Ολικό σπέρμα στην εκσπερμάτιση: 89,80 χ 106 (>=39.00)

Κινητικότητα
Πρόσθια / Προοδευτική (P): 31% (>=32%)
Μη προοδευτική (NP): 6%
Ακίνητα: 63%
Συνολική κινητικότητα (P+NP): 37% (<=40%)

Μορφολογία
Κανονικά σχήματα: 6% (>=4%)
Ανώμαλα σχήματα: 94%
Ελαττώματα κεφαλής: 69%
Ελαττώματα αυχένα: 57%
Ελαττώματα ουράς: 25%

Το σχόλιο του ιατρού που έκανε την ανάλυση είναι ότι "προτείνεται να επαναληφθεί η εξέταση λόγω πρόσφατης ασθένειας με γρίπη Α εάν δικαιολογείται κλινικά". 

Για πείτε 😅 Εγώ περίμενα να μας πουν κιόλας αν είναι Καλο / Μέτριο / Κακό κάτι. Ε φαντάζομαι θα μας πει η ειδικός γονιμότητας αλλά είχα υψηλές προσδοκίες 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου γλυκά... @Mpourmpouloμε το καλό αύριο κορίτσι μου. Αυτήν τη φορά θα πετύχει!!! Είμαστε όλες μαζί σου με την πιο θετική μας σκέψη... @Παρασκευαιδουσ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου στο άλλο θέμα. Ξέρεις εσύ!!! @Elkμια χαζή ερώτηση... γιατί κάνεις τόσο συχνά υπερήχους;;; Έτσι έκανες και στην προηγούμενη;;; 

Στα δικά μου νέακια... Ευτυχώς τα συμπτώματα σιγά σιγά υποχωρούν... Με κατέβασαν άρων άρων στην Αθήνα για να πάω στο κέντρο μεσογειακής αναιμίας για εξετάσεις... Τελικά δεν έχω ούτε καν το στίγμα οπότε δε με επηρεάζει τίποτα. Συνεχίζουμε άφοβα. Την Τρίτη στις 13/2 έκλεισα για να κάνω την αυχενική... Ανυπομονώ να ξανά δώ το εμβρυάκι μου!!! Σας διαβάζω να ξέρετε καθημερινά, απλώς όταν είμαι στην Αθήνα στους δικούς μου βγαίνω λίγο απο τη σειρά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Ελπίζω να είστε όλες καλά ❤️ @flowerv καλή επιτυχία με τη σαλπιγγογραφία σήμερα! δεν έχω προσωπική εμπειρία, αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλά - περιμένουμε νέα σου 🙏

Βγήκαν που λέτε σήμερα το πρωί και τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος! Σας στέλνω γιατί και πάλι θέλω τα φώτα σας μιας και δεν έχουμε προηγούμενη εμπειρία από τέτοιου είδους εξέταση (πάντα σε παρένθεση οι φυσιολογικές τιμές με βάση την κλινική😞

ph: 7.80 (>=7.20)
Φυσικά χαρακτηριστικά
Πλήρης ρευστοποίηση μεταξύ 30-60'
Όγκος σπέρματος: 2.0μλ (>=1.5μλ)
Μακροσκοπική εμφάνιση: ομοιογενής, γκρίζα-οπαλίζουσα (Φυσιολογικό)
Μικροσκοπική εμφάνιση
Γεννητικά κύτταρα: 2.00 / πεδίο
Λευκοκύτταρα: 1.00 / πεδίο (<1.00)

Αριθμός σπέρματος; 45 εκατ./μλ (>=15.00)
Ολικό σπέρμα στην εκσπερμάτιση: 89,80 χ 106 (>=39.00)

Κινητικότητα
Πρόσθια / Προοδευτική (P): 31% (>=32%)
Μη προοδευτική (NP): 6%
Ακίνητα: 63%
Συνολική κινητικότητα (P+NP): 37% (<=40%)

Μορφολογία
Κανονικά σχήματα: 6% (>=4%)
Ανώμαλα σχήματα: 94%
Ελαττώματα κεφαλής: 69%
Ελαττώματα αυχένα: 57%
Ελαττώματα ουράς: 25%

Το σχόλιο του ιατρού που έκανε την ανάλυση είναι ότι "προτείνεται να επαναληφθεί η εξέταση λόγω πρόσφατης ασθένειας με γρίπη Α εάν δικαιολογείται κλινικά". 

Για πείτε 😅 Εγώ περίμενα να μας πουν κιόλας αν είναι Καλο / Μέτριο / Κακό κάτι. Ε φαντάζομαι θα μας πει η ειδικός γονιμότητας αλλά είχα υψηλές προσδοκίες 😅

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ το απογευματάκι έχω ραντεβού,μακάρι να πάνε όλα καλά 🙏

Δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω για τα αποτελέσματα εμάς ήταν λίγο διαφορετικά!

Από αυτά που κατάλαβα είναι ότι σε ποσότητα μορφολογία και αριθμό είστε εντάξει και εμείς στα ίδια είμαστε! Με την κινητικότητα δε κατάλαβα εμάς πρόσθετε τη ζωηρή + νωθρη προωθητική και έπρεπε να βγει πάνω από 32 %.. αααα εσάς προσθέτει το   P+NP πρέπει να είναι πάνω από 40 και είστε στο 37 ! Οριακά δηλαδή... δε νομίζω ότι είναι κακό σπερμοδιαγραμμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo ευχομαι να ειναι η τελευταία και η τυχερή! 

@flowerv κοριτσι μ καταλαβαίνω τ αγχος σου και την απογοήτευση σου.. ποσο καιρο προσπαθειτε? Θυμησε μου.. οσο για τη σαλπιγγογραφια θα σκεφτεσαι οτι εδω θελω να ερθει η στιγμη π θα γεννησω μια σαλπιγγογραφια π κραταει μερικα λεπτα θα φοβηθω??

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️ μακάρι🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ το απογευματάκι έχω ραντεβού,μακάρι να πάνε όλα καλά 🙏

Δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω για τα αποτελέσματα εμάς ήταν λίγο διαφορετικά!

Από αυτά που κατάλαβα είναι ότι σε ποσότητα μορφολογία και αριθμό είστε εντάξει και εμείς στα ίδια είμαστε! Με την κινητικότητα δε κατάλαβα εμάς πρόσθετε τη ζωηρή + νωθρη προωθητική και έπρεπε να βγει πάνω από 32 %..

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση! Ναι ναι μάλλον αυτό που λές είναι το σύνολο της κινητικότητας νωθρή + προωθητική απλά εγώ το μετέφρασα με άλλες λέξεις 😅 Βλέπω κι εγώ ότι με βάση τις φυσιολογικές τιμές λίγο στην κινητικότητα έχουμε ένα θεματάκια, αλλά μπορεί και να τον επηρρέασε ο πυρετός με τη γρίπη. Αλλά είναι 31% και το όριο είναι 32% οπότε πιστεύω δεν είναι και τόσο άσχημα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση! Ναι ναι μάλλον αυτό που λές είναι το σύνολο της κινητικότητας νωθρή + προωθητική απλά εγώ το μετέφρασα με άλλες λέξεις 😅 Βλέπω κι εγώ ότι με βάση τις φυσιολογικές τιμές λίγο στην κινητικότητα έχουμε ένα θεματάκια, αλλά μπορεί και να τον επηρρέασε ο πυρετός με τη γρίπη. Αλλά είναι 31% και το όριο είναι 32% οπότε πιστεύω δεν είναι και τόσο άσχημα;

Ναι ναι και εμείς με παρόμοιο σπερμοδιαγραμμα λίγο η κινητικότητα είναι σε εμάς καλύτερη μόνο, μας είπαν ότι γονιμοποιεί κανονικά αυτο το σπερμα ! Οπότε πιστεύω και με βιταμίνες φτιάχνει! Αν και εμείς πήραμε και μείναμε ακριβώς στα ίδια με τις βιταμίνες δε βοηθήσανε καθόλου.. Τωρα ξεκινήσαμε άλλο σκεύασμα!..Πόσο πυρετό έκανε πάνω από 38?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα και από εμένα. Εγώ είχα γιατρό την περασμένη Πέμπτη. Μου είπε ότι είχα πολύ λεπτό ενδομήτριο και καθόλου ωοθυλάκια και ας ήταν 15η ημέρα του κύκλου. Γενικά ότι οι ωοθήκες μου είναι πολύ αδρανείς. Οπότε θα κάνω εξετάσεις όταν μου έρθει περίοδος για να δούμε την ωοθηκικη λειτουργία. Αυτός ο κύκλος απ'ότι φαίνεται είναι ανορεκτικος. Συζήτησα και το ενδεχόμενο εξωσωματικής και μου είπε ότι αν τα ωάρια δεν είναι καλής ποιότητας θα ζοριστω και εκεί. Αποφάσισα να προσπαθήσουμε μόνοι μας με τον άντρα μου και ότι πει ο καλός θεουλης.

Κοριτσάκι μου συμβαίνει μέσα στο χρόνο να μην κάνουμε ωορρηξια! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει συντομα το νινακι σας! Πάρε όμως και μια δεύτερη γνώμη θα έλεγα εγώ ! 💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα σας!! Διάβασα τα νέα σου και είδα ότι έχεις 2 αυγουλάκια επιτέλους και μάλιστα σε πόλη καλό μέγεθος!! Μπράβο κορίτσι μου όλα θα πάνε τέλεια αύριο!! Εγώ έκανα το τέστ και είναι αρνητικο!! 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο αν υπήρχε κάτι το πιο πιθανόν είναι ότι θα έδειχνε!! 

IMG20240207075049.jpg

Καλημερα κοριτσάκι μου❤️ εχουμε ακόμα τρεις μερουλες και δεν το βάζουμε κατωωωωωω! Όπως και να έχει μπορείς να ξανακάνεις πάλι την διαδικασία και μάλιστα μπορεί να ακολουθήσεις και διεγερση για περισσότερα αυγουλακια = περισσότερες πιθανοτητες❤️ ωστόσο ας μη βιαζόμαστε γτ εχουμε τρεις μέρες μπροστά μας! Της γκερλι μας της έδειξε το τεστ άχνη γραμμουλα στην 12η μέρα ‘μετά την σπερματεγχυνση🙏

επιτελους έκανα δυο 🙏 για να δουμεεεε τι θα γίνει🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo πρώτη φορά κάνεις δύο αυγουλακια 🥚🥚 και αυτό είναι πολύ ευχάριστο,εύχομαι αυτή τη φορά η τύχη να είναι με το μέρος σας και να πιαστεί αν οχι και τα δύο τουλάχιστον το ένα!  Καλή τύχη γλυκό κορίτσι ✌️🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Υπεραναλυω τώρα στο κεφάλι μου όλα αυτά που τρεχουν.. και λέω μήπως δε μας έχουν δώσει την απαραίτητη προσοχή λογω ηλικίας! Αλλά 2 ουρολογοι 1 γυναικολόγος και 1 εξωσωματικος κάνεις δεν είπε κάτι για ορμονολογικές στον συζηγο ! Είδαν όλοι το σπερμοδιαγραμμα και, η απάντηση όλων  ηταν χαλαρά και θα έρθει μη βλέπετε ότι αργει, σύμφωνα με αυτές τις εξετάσεις θα έρθει! Τι να πωω 🤷‍♀️

Ναι κορίτσι μου υπέρ αναλύεις και εσυ όπως όλες μας! Από την στιγμή που πήρες τρεις γνώμες με ίδιο συμπέρασμα εεεεε πρέπει να το πιστέψεις κορίτσι μου! Είμαι σιγουρη ότι ολαααα θα πανε τελεια και το σπορακι είναι στο δρόμο❤️🥰  τώρα θα κανεις και την σαλπιγγογραφιαααααα και θα είσαι και πιο γονιμηηηηη❤️ μη φοβάσαι καθόλου δεν είναι τιποτααα δεν θα καταλάβεις ποτέ θα μπεις και ποτέ θα βγεις❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Ελπίζω να είστε όλες καλά ❤️ @flowerv καλή επιτυχία με τη σαλπιγγογραφία σήμερα! δεν έχω προσωπική εμπειρία, αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλά - περιμένουμε νέα σου 🙏

Βγήκαν που λέτε σήμερα το πρωί και τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος! Σας στέλνω γιατί και πάλι θέλω τα φώτα σας μιας και δεν έχουμε προηγούμενη εμπειρία από τέτοιου είδους εξέταση (πάντα σε παρένθεση οι φυσιολογικές τιμές με βάση την κλινική😞

ph: 7.80 (>=7.20)
Φυσικά χαρακτηριστικά
Πλήρης ρευστοποίηση μεταξύ 30-60'
Όγκος σπέρματος: 2.0μλ (>=1.5μλ)
Μακροσκοπική εμφάνιση: ομοιογενής, γκρίζα-οπαλίζουσα (Φυσιολογικό)
Μικροσκοπική εμφάνιση
Γεννητικά κύτταρα: 2.00 / πεδίο
Λευκοκύτταρα: 1.00 / πεδίο (<1.00)

Αριθμός σπέρματος; 45 εκατ./μλ (>=15.00)
Ολικό σπέρμα στην εκσπερμάτιση: 89,80 χ 106 (>=39.00)

Κινητικότητα
Πρόσθια / Προοδευτική (P): 31% (>=32%)
Μη προοδευτική (NP): 6%
Ακίνητα: 63%
Συνολική κινητικότητα (P+NP): 37% (<=40%)

Μορφολογία
Κανονικά σχήματα: 6% (>=4%)
Ανώμαλα σχήματα: 94%
Ελαττώματα κεφαλής: 69%
Ελαττώματα αυχένα: 57%
Ελαττώματα ουράς: 25%

Το σχόλιο του ιατρού που έκανε την ανάλυση είναι ότι "προτείνεται να επαναληφθεί η εξέταση λόγω πρόσφατης ασθένειας με γρίπη Α εάν δικαιολογείται κλινικά". 

Για πείτε 😅 Εγώ περίμενα να μας πουν κιόλας αν είναι Καλο / Μέτριο / Κακό κάτι. Ε φαντάζομαι θα μας πει η ειδικός γονιμότητας αλλά είχα υψηλές προσδοκίες 😅

Κορίτσι μου από τα λιγα που ξερω θα σου πω ότι μου φαίνεται καλό το σπερμα και απλά λίγη βοήθεια στην κινητικότητα χρειάζεται! Αυτό φτιάχνει από όσο ξερω με βιταμινουλες και δεν είναι κάτι τραγικό! Επίσης η γρίπη που πέρασε  και με πυρετό εννοειται πως επηρεάζει το σπερμα όποτε ίσως από αυτό οφείλεται η κινητικότητα! Θα δεις θα στα πει και ο γιατρός γονιμότητας ! Μια χαρα εμένα μου φαινετε🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι κορίτσι μου υπέρ αναλύεις και εσυ όπως όλες μας! Από την στιγμή που πήρες τρεις γνώμες με ίδιο συμπέρασμα εεεεε πρέπει να το πιστέψεις κορίτσι μου! Είμαι σιγουρη ότι ολαααα θα πανε τελεια και το σπορακι είναι στο δρόμο❤️🥰  τώρα θα κανεις και την σαλπιγγογραφιαααααα και θα είσαι και πιο γονιμηηηηη❤️ μη φοβάσαι καθόλου δεν είναι τιποτααα δεν θα καταλάβεις ποτέ θα μπεις και ποτέ θα βγεις❤️

Αλήθεια τόσο απλό? Εύχομαι να είναι καλά τα αποτελέσματα μόνο και ας πονέσω λιγάκι ☺️ ναι ναι δεν αντέχω άλλο όλη αυτή τη φάση νιώθω ότι πέρασε ένας χρόνος και δεν έζησα τίποτα ζούσα μόνο για αυτό!

Οπότε θα κάνουμε αυτό το μήνα την προσπάθεια μας μόνοι μας πήρα και τα gel που είχαμε πει ! Και τον επόμενο θα δοκιμάσουμε μια σπερματεγχυση !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

@Mpourmpoulo πρώτη φορά κάνεις δύο αυγουλακια 🥚🥚 και αυτό είναι πολύ ευχάριστο,εύχομαι αυτή τη φορά η τύχη να είναι με το μέρος σας και να πιαστεί αν οχι και τα δύο τουλάχιστον το ένα!  Καλή τύχη γλυκό κορίτσι ✌️🙏❤️

Πρωτη φορά κάνω ναι🙏 οι ενέσεις με επιασαν ευτυχως και δεν έκανα πολλές μόνο δυο! Μακάρι κορίτσι μου δε ευχαριστώ παρααα πολύ❤️❤️❤️❤️ και εσυ μετά την σαλπιγγογραφια να πιάσεις το σπορακι σου 💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Αλήθεια τόσο απλό? Εύχομαι να είναι καλά τα αποτελέσματα μόνο και ας πονέσω λιγάκι ☺️ ναι ναι δεν αντέχω άλλο όλη αυτή τη φάση νιώθω ότι πέρασε ένας χρόνος και δεν έζησα τίποτα ζούσα μόνο για αυτό!

Οπότε θα κάνουμε αυτό το μήνα την προσπάθεια μας μόνοι μας πήρα και τα gel που είχαμε πει ! Και τον επόμενο θα δοκιμάσουμε μια σπερματεγχυση !! 

Ναι τίποτα δεν είναι ! Ο πόνος (αν πονέσεις φυσικά) είναι σαν κράμπες περιόδου για δευτερόλεπτα θα βλεπεις και στην κάμερα όποτε θα αποσπάς και την προσοχή σου και το σύνολο της εξέτασης είναι 5 λεπτά! Έχεις πλανοοοοο όποτε σε λίγες μέρες βουρρρρρρ για επαφουλες, έχεις και την γελη που είναι βοηθητική όποτε μια χαραααα❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου γλυκά... @Mpourmpouloμε το καλό αύριο κορίτσι μου. Αυτήν τη φορά θα πετύχει!!! Είμαστε όλες μαζί σου με την πιο θετική μας σκέψη... @Παρασκευαιδουσ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου στο άλλο θέμα. Ξέρεις εσύ!!! @Elkμια χαζή ερώτηση... γιατί κάνεις τόσο συχνά υπερήχους;;; Έτσι έκανες και στην προηγούμενη;;; 

Στα δικά μου νέακια... Ευτυχώς τα συμπτώματα σιγά σιγά υποχωρούν... Με κατέβασαν άρων άρων στην Αθήνα για να πάω στο κέντρο μεσογειακής αναιμίας για εξετάσεις... Τελικά δεν έχω ούτε καν το στίγμα οπότε δε με επηρεάζει τίποτα. Συνεχίζουμε άφοβα. Την Τρίτη στις 13/2 έκλεισα για να κάνω την αυχενική... Ανυπομονώ να ξανά δώ το εμβρυάκι μου!!! Σας διαβάζω να ξέρετε καθημερινά, απλώς όταν είμαι στην Αθήνα στους δικούς μου βγαίνω λίγο απο τη σειρά μου.

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου❤️❤️❤️❤️ τελεια τα νέα σου λοιπόν 🙏 πλησιαζειιι και η αυχενικηηηη με το καλό κορίτσι μου💝 θα περιμενουμε τα νέα σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Πρωτη φορά κάνω ναι🙏 οι ενέσεις με επιασαν ευτυχως και δεν έκανα πολλές μόνο δυο! Μακάρι κορίτσι μου δε ευχαριστώ παρααα πολύ❤️❤️❤️❤️ και εσυ μετά την σαλπιγγογραφια να πιάσεις το σπορακι σου 💝

Ααχ κοριτσάκι μου μακάρι🥰

Μακάρι αυτός ο μήνας να μας φέρει αυτό που τόσο περιμένουμε τόσο καιρο, μακάρι αυτός ο μήνας να μας φέρει το σπορακι επιτέλους!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου γλυκά... @Mpourmpouloμε το καλό αύριο κορίτσι μου. Αυτήν τη φορά θα πετύχει!!! Είμαστε όλες μαζί σου με την πιο θετική μας σκέψη... @Παρασκευαιδουσ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου στο άλλο θέμα. Ξέρεις εσύ!!! @Elkμια χαζή ερώτηση... γιατί κάνεις τόσο συχνά υπερήχους;;; Έτσι έκανες και στην προηγούμενη;;; 

Στα δικά μου νέακια... Ευτυχώς τα συμπτώματα σιγά σιγά υποχωρούν... Με κατέβασαν άρων άρων στην Αθήνα για να πάω στο κέντρο μεσογειακής αναιμίας για εξετάσεις... Τελικά δεν έχω ούτε καν το στίγμα οπότε δε με επηρεάζει τίποτα. Συνεχίζουμε άφοβα. Την Τρίτη στις 13/2 έκλεισα για να κάνω την αυχενική... Ανυπομονώ να ξανά δώ το εμβρυάκι μου!!! Σας διαβάζω να ξέρετε καθημερινά, απλώς όταν είμαι στην Αθήνα στους δικούς μου βγαίνω λίγο απο τη σειρά μου.

Όχι βρε τι χαζή 

οχι την κόρη μου δεν με έβαζε τόσο συχνα 

Σε αυτήν την εγκυμοσύνη με έβαλε κάθε βδομάδα γιατί είχα μια παλινδρόμηση στην 7 εβδ και πήγα έκανα αποξεση μετά στο καπάκι μενω ξανά εγκυος όποτε καναμε πιο συχνά υπερήχους για να είμαι πιο ήρεμη εγω και να βλέπουμε ότι έχει καλή ανάπτυξη αυτήν την φορά 

Όχι αν κάτι δεν πηγαινε καλά θα μπορούσαμε να κάνουμε και τίποτα απλα για να μου διώχνει το πολύ άγχος να είμαι πιο ήρεμη

μετά την 8 εβδ με ξανά έβαλε ραντεβού 11 εβδ 

την επομενη Παρασκευή θα πάω για αυχενική 

καλα αποτελέσματα να έχουμε κορίτσι μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου από τα λιγα που ξερω θα σου πω ότι μου φαίνεται καλό το σπερμα και απλά λίγη βοήθεια στην κινητικότητα χρειάζεται! Αυτό φτιάχνει από όσο ξερω με βιταμινουλες και δεν είναι κάτι τραγικό! Επίσης η γρίπη που πέρασε  και με πυρετό εννοειται πως επηρεάζει το σπερμα όποτε ίσως από αυτό οφείλεται η κινητικότητα! Θα δεις θα στα πει και ο γιατρός γονιμότητας ! Μια χαρα εμένα μου φαινετε🥰

 

στις πριν 59 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ναι ναι και εμείς με παρόμοιο σπερμοδιαγραμμα λίγο η κινητικότητα είναι σε εμάς καλύτερη μόνο, μας είπαν ότι γονιμοποιεί κανονικά αυτο το σπερμα ! Οπότε πιστεύω και με βιταμίνες φτιάχνει! Αν και εμείς πήραμε και μείναμε ακριβώς στα ίδια με τις βιταμίνες δε βοηθήσανε καθόλου.. Τωρα ξεκινήσαμε άλλο σκεύασμα!..Πόσο πυρετό έκανε πάνω από 38?

Ευχαριστώ κορίτσια μου @flowerv @Mpourmpoulo! Ναι έκανε πυρετό μέχρι και 39.2 δύο φορές ο καημένος. Κι εγώ πιστεύω καλά είναι τ αποτελέσματα, ξεκίνησε και απ' τα μέσα Ιανουαρίου τις βιταμίνες Wellman fertility οπότε ελπίζω να βοηθήσουν. Κι ό,τι άλλο μας πει κι η γιατρός φυσικά 

στις πριν 47 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Αλήθεια τόσο απλό? Εύχομαι να είναι καλά τα αποτελέσματα μόνο και ας πονέσω λιγάκι ☺️ ναι ναι δεν αντέχω άλλο όλη αυτή τη φάση νιώθω ότι πέρασε ένας χρόνος και δεν έζησα τίποτα ζούσα μόνο για αυτό!

Οπότε θα κάνουμε αυτό το μήνα την προσπάθεια μας μόνοι μας πήρα και τα gel που είχαμε πει ! Και τον επόμενο θα δοκιμάσουμε μια σπερματεγχυση !! 

Αγάπη αυτό που είπες ότι πέρασε ο καιρός και νιώθεις ότι δεν έζησες τίποτα μου θύμησε εμένα το πρώτο τρίμηνο προσπαθειών μετά την παλινδρόμη - μου είχε γίνει εμμονή και συνέχεια ακυρωνα εξόδους στις γόνιμες αλλά και μετά στην περίοδο αναμονης για να μην πιω ποτό και φάω πράγματα που δεν πρέπει κατά την εγκυμοσύνη "μήπως και". Αποτελέσμα;; Έχασα στιγμές από τους φίλους μου, απομακρύνθηκα από τις φίλες μου που έχουν παιδιά γιατί πίστευα ότι δεν καταλαβαίνουν τι περνάω με αποτέλεσμα να μην είναι κοντά τους όταν περνούσαν κι αυτές δυσκολίες με τα μωράκια τους και γενικά η ζωή μου όλη κινούταν γυρω απ' τον κύκλο μου. Ε, ευτυχώς το πήρα χαμπάρι ψιλο-νωρις οταν κοιτούσα τις φωτό στο κινητό μου και δεν ειχα τραβήξει καμία φωτογραφία απ' το καλοκαίρι παρά μόνο τεστακια ωορρηξιας. Εκει ήταν ότι κατάλαβα ότι κάνω λάθος και έκτοτε το άλμπουμ μου είναι γεμάτο φωτογραφίες με ανθρώπους και στιγμές ❤️ Γνώμη μου, είσαι πολύ νέα, αν θυμάμαι 27 είχες πει, μην αφήνεις τη ζωή να περνάει έτσι γιατί, η αλήθεια είναι, ότι όταν με το καλό γίνουμε όλες μανουλες που τόσο το περιμένουμε ούτως η άλλως, οι προτεραιότητες θα αλλάξουν και ίσως αυτές οι ευκαιρίες για διασκέδαση με φίλους και ταξίδια να μην είναι τοσο αυθόρμητες και ξέγνοιαστες όπως ίσως είναι τώρα ☺️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Θέτις Κ. είπε:

 

Ευχαριστώ κορίτσια μου @flowerv @Mpourmpoulo! Ναι έκανε πυρετό μέχρι και 39.2 δύο φορές ο καημένος. Κι εγώ πιστεύω καλά είναι τ αποτελέσματα, ξεκίνησε και απ' τα μέσα Ιανουαρίου τις βιταμίνες Wellman fertility οπότε ελπίζω να βοηθήσουν. Κι ό,τι άλλο μας πει κι η γιατρός φυσικά 

Αγάπη αυτό που είπες ότι πέρασε ο καιρός και νιώθεις ότι δεν έζησες τίποτα μου θύμησε εμένα το πρώτο τρίμηνο προσπαθειών μετά την αποβολή - μου είχε γίνει εμμονή και συνέχεια ακυρωνα εξόδους στις γόνιμες αλλά και μετά στην περίοδο αναμονης για να μην πιω ποτό και φάω πράγματα που δεν πρέπει κατά την εγκυμοσύνη "μήπως και". Αποτελέσμα;; Έχασα στιγμές από τους φίλους μου, απομακρύνθηκα από τις φίλες μου που έχουν παιδιά γιατί πίστευα ότι δεν καταλαβαίνουν τι περνάω με αποτέλεσμα να μην είναι κοντά τους όταν περνούσαν κι αυτές δυσκολίες με τα μωράκια τους και γενικά η ζωή μου όλη κινούταν γυρω απ' τον κύκλο μου. Ε, ευτυχώς το πήρα χαμπάρι ψιλο-νωρις οταν κοιτούσα τις φωτό στο κινητό μου και δεν ειχα τραβήξει καμία φωτογραφία απ' το καλοκαίρι παρά μόνο τεστακια ωορρηξιας. Εκει ήταν ότι κατάλαβα ότι κάνω λάθος και έκτοτε το άλμπουμ μου είναι γεμάτο φωτογραφίες με ανθρώπους και στιγμές ❤️ Γνώμη μου, είσαι πολύ νέα, αν θυμάμαι 27 είχες πει, μην αφήνεις τη ζωή να περνάει έτσι γιατί, η αλήθεια είναι, ότι όταν με το καλό γίνουμε όλες μανουλες που τόσο το περιμένουμε ούτως η άλλως, οι προτεραιότητες θα αλλάξουν και ίσως αυτές οι ευκαιρίες για διασκέδαση με φίλους και ταξίδια να μην είναι τοσο αυθόρμητες και ξέγνοιαστες όπως ίσως είναι τώρα ☺️❤️

Ααχ μίλησες στη ψυχή μου, νιώθω ότι δε με καταλαβαινει κάνεις αποφεύγω αυτό που λες εξόδους γιατί όλη μας ή παρέα έχει μωρα,μιλάνε για τα παιδιά τους βγαίνουμε και ασχολούμαστε με τα παιδιά τους παιζουμε με αυτά! Έχει αλλάξει η επικοινωνία με την παρέα γιατί όπως και να έχει τα μωρά γίνονται επίκεντρο..οι δύο εγκυμοσύνες στην παρέα ήρθαν καταλαθος σε σημείο να σκεφτούν αν θα συνεχίσουν την εγκυμοσύνη, και εμείς παιδευόμαστε για το πιο όμορφο πράγμα στη γη την μητρότητα! Καταλαβαίνω πως το λες, πρέπει απλά να αλλάξω τρόπο σκέψης και να ξεκινήσω να παίρνω τη ζωή στα χέρια μου❤️❤️

Και εμείς αυτές τις βιταμίνες ξεκινήσαμε έχει 2 μέρες τώρα! Ααα έκανε πυρετό υψηλό κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά, το σπερμα σας θα είναι σούπερ και με τις βιταμίνες μπορεί να ήταν οριακη η κινητικοτητα λόγω του πυρετού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...