Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια πήγα γιατρό όλα καλά μου είπε σε μια βδομαδα θα πάω για αυχενική και μάλλον είναι αγόρι 🩵

για να δούμε στην κόρη έπεσε μέσα θα πέσει και τώρα ;😂

Μπραβοοοοοοοοο κοριτσάκι μου❤️❤️❤️❤️ τελειααααααα θα έχεις ένα και ένα ❤️ έπεσα έξω στην πρόβλεψη του φύλου🤪 περιμενουμε νέα από την αυχενική σου τωρααα με το καλό κορίτσι μου❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Σήμερα Δευτέρα εδώ που μένω τέτοια ώρα χοριακή δεν έχει....από αύριο το πρωί πάλι!

Πάμε ταξίδι με τον σύζυγο για 5 μέρες. 

Αύριο τρέχα για χοριακηηηη❤️❤️ να περάσετε τελειααααααα στο ταξίδι σας ❤️❤️❤️❤️ τι ωραία νεααααααα🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω άλλες καρδούλες για σήμερα!!!!!!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! Θα πάω αύριο το πρωί να κάνω μία και θα πάρω και τον γιατρό μου, αν και μέχρι την Δευτέρα δεν θα μπορέσω να επαναλάβω την χοριακή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Δεν έχω άλλες καρδούλες για σήμερα!!!!!!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! Θα πάω αύριο το πρωί να κάνω μία και θα πάρω και τον γιατρό μου, αν και μέχρι την Δευτέρα δεν θα μπορέσω να επαναλάβω την χοριακή. 

Κάνε την χοριακουλα σου και όταν βγει μιλά με τον γιατρό σου και θα σου πει τι πρέπει να κανεις έπειτα🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditaki  τι ωραία νέα!!!! άντε κάνε και τη χοριακή σου αύριο να ξέρουμε και με τη βο΄ύλα, πάντως για να βλέπω γραμμή κ εγώ η γκαβή, θετικό είναι! μπράβο, εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Κράξτε ελεύθερα….

δεν κρατήθηκα προφανώς!!!!! 
και εκανα το ένα και βγήκε κι αυτό με μια Ωραια άχνη κόκκινη γραμμή…αύριο το πρωί το predictor early και σταματάω τα τεστ μιας και φεύγω για ταξίδι! 

υ.γ. στο κινητό μου δεν φαίνονται θολές...εδώ γιατί φαίνονται έτσι δεν ξέρω!

IMG_2302.thumb.jpeg.c2880363ccace0f0c5798ad2e6a78958.jpeg

Καλε γιατί να κραξουμε;;; αν είσαι έγκυος και με ΜΙΑ ΣΤΑΓΟΝΑ βγαίνει θετικό.... θυμάμαι στον γιο μου κατούρησα με τα δεύτερα ούρα βγήκε καταθετικό και έκανε και το δεύτερο στην κυριολεξία με μια σταγόνα για επιβεβαίωση 😅 και βγήκε πάλι θετικό!!!!

Πας ΚΑΤΕΥΘΕΊΑΝ για χοριακη και μιλάς με γιατρό!!!!!τελειαααααααα μας έκανες καλό ποδαρικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια πήγα γιατρό όλα καλά μου είπε σε μια βδομαδα θα πάω για αυχενική και μάλλον είναι αγόρι 🩵

για να δούμε στην κόρη έπεσε μέσα θα πέσει και τώρα ;😂

Ως αγορομανα εις διπλούν θα σου πω ετοιμάσου να ζήσεις τον απόλυτο έρωτα με τον άντρα της ζωής σου🩵🩵🩵 με το καλοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Δεν έχω άλλες καρδούλες για σήμερα!!!!!!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! Θα πάω αύριο το πρωί να κάνω μία και θα πάρω και τον γιατρό μου, αν και μέχρι την Δευτέρα δεν θα μπορέσω να επαναλάβω την χοριακή. 

Κορίτσι μου το τεστ σου είναι σίγουρα θετικό είσαι εγκυος 🥳🥳🥳 αυτό είναι πιο ξεκάθαρο από το πρώτο που μας έστειλες.. εγω να πω την αλήθεια χοριακη πριν την ημέρα που περιμένω δεν κάνω αλλά όπως νιώθεις αν θες να την κανείς να την κανείς και να μιλήσεις με γιατρό σίγουρα θα σου πει να αρχίσεις φιλικό αν δεν πίνεις είδη 

καλα αποτελέσματα και καλούς διπλασιασμούς εύχομαι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditakiσυγχαρητήρια είσαι εγκυος κανε χοριακη αφού θα πας για ταξίδι…

@Elkμε το καλό κ το αγοράκι!!! Θα ερωτευτείς τώρα θα καταλάβεις τι σημαίνει έρωτας ❤️❤️❤️❤️ άντε θα περιμένουμε τα νέα σας από την αυχενική ποτέ πας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια μου..❤️❤️ Μια γνώμη  χρειάζομαι πάλι! 
Λοιπόν όπως όλες ξέρετε 9η μέρα μετά την ωορρηξία (πιστοποιημένη με  ψηφιακο τεστ) έβγαλα το πρώτο θετικό τεστ εγκυμοσύνης.
11η μέρα μετά την ωορρηξία χοριακη 88.2

13η μέρα μετά την ωορρηξία χοριακη 285.1

16η μέρα μετά την ωορρηξία χοριακη 1501

Υπάρχει περίπτωση για δίδυμα; Ή είναι φυσιολογικά τα επίπεδα;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditaki συγχαρητήρια κοριτσι μου! Με το καλο να έχεις μια ομορφη εγκυμοσύνη!

@marinamanoulitsa οντως ακομα δ μπηκε ο μηνας ειδαμε τ πρωτο θετικο! Ευχομαι να δουμε πολλα ακομα!

@Vasoula9 τα νουμερα ειναι σουπερ, για δίδυμα δ ξερω, για υπερηχο ποτε θ πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κράξτε ελεύθερα….

δεν κρατήθηκα προφανώς!!!!! 
και εκανα το ένα και βγήκε κι αυτό με μια Ωραια άχνη κόκκινη γραμμή…αύριο το πρωί το predictor early και σταματάω τα τεστ μιας και φεύγω για ταξίδι! 

υ.γ. στο κινητό μου δεν φαίνονται θολές...εδώ γιατί φαίνονται έτσι δεν ξέρω!

IMG_2302.thumb.jpeg.c2880363ccace0f0c5798ad2e6a78958.jpeg

Καλε τι να κράξουμε;!;!; Συγχαρητήριααααααα🥳🥳🥳 Είσαι έγκυος!!!!!! 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια πήγα γιατρό όλα καλά μου είπε σε μια βδομαδα θα πάω για αυχενική και μάλλον είναι αγόρι 🩵

για να δούμε στην κόρη έπεσε μέσα θα πέσει και τώρα ;😂

Αν είπε αγόρι είναι αγόρι.. Γερό να ναι κοριτσάκι μου!! Το τσουτσουνι δύσκολα κρύβεται 😜😜😜

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Vasoula9 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου..❤️❤️ Μια γνώμη  χρειάζομαι πάλι! 
Λοιπόν όπως όλες ξέρετε 9η μέρα μετά την ωορρηξία (πιστοποιημένη με  ψηφιακο τεστ) έβγαλα το πρώτο θετικό τεστ εγκυμοσύνης.
11η μέρα μετά την ωορρηξία χοριακη 88.2

13η μέρα μετά την ωορρηξία χοριακη 285.1

16η μέρα μετά την ωορρηξία χοριακη 1501

Υπάρχει περίπτωση για δίδυμα; Ή είναι φυσιολογικά τα επίπεδα;  

Εμένα στα δίδυμα στο 48ωρο διπλασιάστηκε κανονικά. Εκτοξεύθηκε μια βδομάδα μετά, είχα αιμορραγία γι αυτό την επανέλαβα. Η χοριακη έχει μεγάλες αποκλίσεις αλλά ποτε δεν ξέρεις!! Ως διδυμομανα θα σου πω πως αν είναι είναι διπλή χαρά κ ο κόσμος των δίδυμων είναι μαγικός❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Vasoula9 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου..❤️❤️ Μια γνώμη  χρειάζομαι πάλι! 
Λοιπόν όπως όλες ξέρετε 9η μέρα μετά την ωορρηξία (πιστοποιημένη με  ψηφιακο τεστ) έβγαλα το πρώτο θετικό τεστ εγκυμοσύνης.
11η μέρα μετά την ωορρηξία χοριακη 88.2

13η μέρα μετά την ωορρηξία χοριακη 285.1

16η μέρα μετά την ωορρηξία χοριακη 1501

Υπάρχει περίπτωση για δίδυμα; Ή είναι φυσιολογικά τα επίπεδα;  

Όχι νομιζω θα είχες πολύ πιο αυξημένη χοριακη…εγώ 2 μερες καθυστέρηση είχα 740 χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/2/2024 at 1:59 ΜΜ, ο/η Vivina1904 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα!!! Να σας πω κ τη δικη μου ιστορια… 4η αποτυχημένη εμβρυομεταφορα (2η εξωσωματική με δανεικά ωάρια) είμαι 43χρ να χαμηλή αμη, ο σύζυγος κανένα πρόβλημα! Την παρασκευη έκανα χοριακη κ ήταν αρνητική… απογοήτευση μεγάλη, γιατί αυτή τη φορά ήμασταν όλοι σίγουροι ότι θα πετύχαινε. Πονάει πολύ όλο αυτό…..ψυχολογικά…Μετά τις 3 αποτυχίες, άλλαξα κέντρο, πολύ καλύτερο αυτό με αξιόλογους εμβρυολογους! Είχα βάλει δυο 3ης ημέρας πολυ καλής ποιότητας.. αλλά δυστυχως δεν έπιασαν… θέμα τυχης είναι όλα τελικά;; Γιατί από εξετασεις έχουμε κάνει τα πάντα. Μέχρι κ την εξέταση για το παράθυρο εμφυτευσης έκανα, κ είδαμε ότι είμαι μια μέρα μετά..το θέμα είναι ότι έχω ακόμη στην κατάψυξη 2 βλαστοκυστες ΑΑ. Να τα βάλω κ τα 2 μαζί ή ένα στην επόμενη εμβρυομεταφορα; Κ αν δεν πιάσει να βάλω μετά κ το τελευταίο; Ο γιατρός μου είναι πολύ αισιόδοξος για την επόμενη φορά κ λέει να βάλουμε κ τα δυο.. ναι αλλά αν δεν οιασει; Μετά δεν νομίζω, να ξαναμπώ πάλι σε αυτή τη διαδικασία, λόγω οικονομικού πιο πολύ…  τι λέτε εσείς; Τον γιατρο μου πάντως τον εμπιστεύομαι, γιατί γενικά μου έχει δωσει πολλές εξετάσεις να κάνω στα πάντα κ ψάχνει κ εκείνος να δει τι φταίνε κάθε φορά, αλλά δεν βρίσκει κάπου κάποιο πρόβλημα… μάλλον θέμα τύχης… τι να πω….

Γεια σου Vivina, αν και άσχετη με τις εμβρυομεταφορες πιστεύω καλό είναι να βάλεις και τα 2 για περισσότερες πιθανότητες 😊 Κάτι θα ξέρει και ο γιατρός σου.

Φυσικά και όλα είναι θέμα τύχης! Καλή επιτυχία στην επόμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κράξτε ελεύθερα….

δεν κρατήθηκα προφανώς!!!!! 
και εκανα το ένα και βγήκε κι αυτό με μια Ωραια άχνη κόκκινη γραμμή…αύριο το πρωί το predictor early και σταματάω τα τεστ μιας και φεύγω για ταξίδι! 

υ.γ. στο κινητό μου δεν φαίνονται θολές...εδώ γιατί φαίνονται έτσι δεν ξέρω!

IMG_2302.thumb.jpeg.c2880363ccace0f0c5798ad2e6a78958.jpeg

Καλέ μπαμ κάνει η γραμμή!! Τι θολή λες εσύ? Μια χαρά φαίνεται! Θετικότατο είναι το τέστ!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου ♥️♥️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερααα κοριτσάκι μου❤️ πήγα χθες στον γιατρό και είδαμε προς το παρών ένα αυγουλακι και το ενδομητριο ήταν 6,5 αλλά είναι νωρίς καθώς ήμουν 10η μέρα και με τα χάπια συνήθως κάνω ωορρηξια 17η όποτε έχω χρόνο μπροστά για να παχύνει! Χθες έκανα την δεύτερη ενεση και αύριο το πρωι με έβαλε να κάνω fsh,lh,E2 και προγεστερονη και να τους πω να τα βγάλουν σε μια μέρα ωστε το απόγευμα να πάω να με δει ο γιατρός πάλι και μα δει και τις εξετάσεις και να δούμε πως θα συνεχισουμε🙏

Οπότε κοριτσάκι μου πάμε γερά σιγά σιγά με σταθερά βηματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κράξτε ελεύθερα….

δεν κρατήθηκα προφανώς!!!!! 
και εκανα το ένα και βγήκε κι αυτό με μια Ωραια άχνη κόκκινη γραμμή…αύριο το πρωί το predictor early και σταματάω τα τεστ μιας και φεύγω για ταξίδι! 

υ.γ. στο κινητό μου δεν φαίνονται θολές...εδώ γιατί φαίνονται έτσι δεν ξέρω!

IMG_2302.thumb.jpeg.c2880363ccace0f0c5798ad2e6a78958.jpeg

Δεν υπάρχει αμφιβολία..  είναι θετικότατο... Συγχαρητήρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasoula9 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου..❤️❤️ Μια γνώμη  χρειάζομαι πάλι! 
Λοιπόν όπως όλες ξέρετε 9η μέρα μετά την ωορρηξία (πιστοποιημένη με  ψηφιακο τεστ) έβγαλα το πρώτο θετικό τεστ εγκυμοσύνης.
11η μέρα μετά την ωορρηξία χοριακη 88.2

13η μέρα μετά την ωορρηξία χοριακη 285.1

16η μέρα μετά την ωορρηξία χοριακη 1501

Υπάρχει περίπτωση για δίδυμα; Ή είναι φυσιολογικά τα επίπεδα;  

Το μονο σίγουρο είναι ότι θα δεις στον υπέρηχο..πότε σε είπε να πας κάπου στις 1500 μονάδες σου λένε να οας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Ναι κορίτσι μου έλεγα την Τετάρτη να κάνω ένα τέστ!! Σκέφτηκα πολύ και νομίζω ότι την επόμενη σπερμματεγχηση θα την κάνω σε 2 μήνες ξανά και όχι κατευθείαν!! Δεν μπορώ να ξανά τραβήξω τόσο άγχος καπάκι!! Πρέπει να ηρεμήσω λίγο 

Συμφωνω μαζί σου. Πρέπει να δώσεις χρόνο. Στο σώμα σου και στην ψυχή σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditakiένα τέτοιο τεστ θέλουμε να κρατήσουμε όλες ❣️❣️❣️ περιμένουμε και την χοριακη !!!!

Κορίτσια εγώ πήγα για πιπί και σκουπισα ροζ και λιγη καφέ βλεννη , ισως ερθει η περιοδος , για να δουμε 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

@ditakiσυγχαρητήρια είσαι εγκυος κανε χοριακη αφού θα πας για ταξίδι…

@Elkμε το καλό κ το αγοράκι!!! Θα ερωτευτείς τώρα θα καταλάβεις τι σημαίνει έρωτας ❤️❤️❤️❤️ άντε θα περιμένουμε τα νέα σας από την αυχενική ποτέ πας;;

Χαχαχα λέτε ε; Τι να πω δεν το είχα στο μυαλό μου πολύ για αγόρι 😂

αυριο θα παρω τηλέφωνο να κλεισω ραντεβού να πάω από βδομαδα θα δω ποτε μπορεί ο εμβρυολογος εμένα μου είπε ο γιατρός από την Δευτέρα που μας έρχεται έως την Παρασκευή πρέπει να γίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλε τι να κράξουμε;!;!; Συγχαρητήριααααααα🥳🥳🥳 Είσαι έγκυος!!!!!! 

Αν είπε αγόρι είναι αγόρι.. Γερό να ναι κοριτσάκι μου!! Το τσουτσουνι δύσκολα κρύβεται 😜😜😜

Εμένα στα δίδυμα στο 48ωρο διπλασιάστηκε κανονικά. Εκτοξεύθηκε μια βδομάδα μετά, είχα αιμορραγία γι αυτό την επανέλαβα. Η χοριακη έχει μεγάλες αποκλίσεις αλλά ποτε δεν ξέρεις!! Ως διδυμομανα θα σου πω πως αν είναι είναι διπλή χαρά κ ο κόσμος των δίδυμων είναι μαγικός❤️💙

Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο νωρίς τώρα για να έχουμε ξεκάθαρη εικόνα 11 εβδ για το φύλο τσουτσουνι δεν ειδα αλλά ήταν τόσο πρησμένα εκεί κάτω που έκανε λίγο μπαμ το ειδαμε και εμείς πριν προλάβει να πει ο γιατρός κάτι

 στην κόρη δεν ήταν έτσι τόσο πρησμένο 🤷‍♀️ 60% μας είπε αγόρι για να δούμε 🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μπραβοοοοοοοοο κοριτσάκι μου❤️❤️❤️❤️ τελειααααααα θα έχεις ένα και ένα ❤️ έπεσα έξω στην πρόβλεψη του φύλου🤪 περιμενουμε νέα από την αυχενική σου τωρααα με το καλό κορίτσι μου❤️❤️❤️❤️

Χαχαχα και ο αντρας κόρη έλεγε πάλι κάπως του χάλασε την σειρά έλεγε το δεύτερο κορίτσι και τρίτο αγόρι 😂

γερο παιδί να είναι μόνο αυτό έχει σημασία 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα και ο αντρας κόρη έλεγε πάλι κάπως του χάλασε την σειρά έλεγε το δεύτερο κορίτσι και τρίτο αγόρι 😂

γερο παιδί να είναι μόνο αυτό έχει σημασία 🙏

Χαχαχαχα δεν πειράζει και όπως λες γερό να είναι και ας είναι ότι φύλο θέλει❤️

εισαι καλύτερα από τα συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...