Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημεραααααα κοριτσια θα τρελαθωωωωω🥰

IMG_7892.jpeg

IMG_7891.jpeg

Συγχαρητήρια μπουρμπουλακιιιιιι!!!!! Καραθετικοτατα και τα 2!!!!!! Μπραβοοοοοοο!! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη γλυκιά μου!! Περιμένουμε τη χοριακη τώρα. Πες τους να βιαστούν είμαστε πολλές εδώ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Έχει καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω για τις καούρες;;; Δε μου φτάνουν οι αναγούλες... έχω κι αυτό τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Έχει καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω για τις καούρες;;; Δε μου φτάνουν οι αναγούλες... έχω κι αυτό τώρα...

Ωχ, τόσο νωρίς βρε κορίτσι; Παγωμένο γάλα βοηθάει και να προσέχεις τι τρως. Υπομονή και περαστικουλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Έχει καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω για τις καούρες;;; Δε μου φτάνουν οι αναγούλες... έχω κι αυτό τώρα...

Καλησπέρα!! Σόδα!! Δεν μου άρεσε ( κ δεν μου αρέσει) αλλά στις καούρες με έσωσε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Έχει καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω για τις καούρες;;; Δε μου φτάνουν οι αναγούλες... έχω κι αυτό τώρα...

Αποξηραμένο τζίντζερ !! Εγώ με αυτό την έβγαλα σε όλη την εγκυμοσύνη. Έχει σε καταστήματα ξηρών καρπών. Είναι απαίσιο αλλά κάνει δουλειά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Συγχαρητήρια μπουρμπουλακιιιιιι!!!!! Καραθετικοτατα και τα 2!!!!!! Μπραβοοοοοοο!! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη γλυκιά μου!! Περιμένουμε τη χοριακη τώρα. Πες τους να βιαστούν είμαστε πολλές εδώ !!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏❤️μακάρι να πανε όλα καλά αυτή τη φορά🙏 αύριο το απόγευμα μου είπαν😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ειμαι σίγουρη πως θα το δεις σύντομα 🤰🍼🥰

σου είπε περίπου ποτε θα κάνετε έμβρυο μεταφορά ; 

εμενα κάπως έχουν ελαττωθεί οι εμετοί κάνω μεν αλλά πιο λιγες φορές.. τώρα προσπαθώ να κόψω το χάπι για τους εμετούς να δω πως θα είμαι και χωρίς αυτό.. κατά τα αλλά καλά έχω κάνει και μια μικρή κοιλιτσα.. αύριο περιμένω και τα αποτελέσματα από την εξέταση αίματος που έκανα στην αυχενική (pappa)

Έχεις κάνει κοιλίτσα??? Αχ τι ωραία!!! 🤰 Λογικά όσο περνάνε οι εβδομάδες θα ελαττωθούν... Εγώ δεν είχα τίποτα η αλήθεια κ δεν ξέρω πως είναι να έχεις εμετούς... Αλλά σίγουρα είναι κουραστικό... Ελπίζω να ηρεμήσεις σύντομα κ να ευχαριστηθεις την εγκυμοσύνη σου ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏❤️μακάρι να πανε όλα καλά αυτή τη φορά🙏 αύριο το απόγευμα μου είπαν😩

Αύριο ;!;!;;;; Δεν πάνε καλά…. Όλα θα πάνε καλά !! Είμαι σίγουρη ❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Έχει καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω για τις καούρες;;; Δε μου φτάνουν οι αναγούλες... έχω κι αυτό τώρα...

Κεφιρ με γεύση ήταν η συντροφιά μου κάθε βράδυ!! Κρυο και πολύ ανακουφιστικό! Το παγωτό βανίλια επίσης έκανε θαύματα, αλλά τέτοια εποχή δεν τραβάει ιδιαίτερα 😝 δοκίμασε και μαστιχονερο ανθρακούχο…με βοηθούσε γενικά στο στομάχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Ωχ, τόσο νωρίς βρε κορίτσι; Παγωμένο γάλα βοηθάει και να προσέχεις τι τρως. Υπομονή και περαστικουλια!

Είναι νωρίς λες, ε;;; Μπαίνω στον 4ο την Παρασκευή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αύριο ;!;!;;;; Δεν πάνε καλά…. Όλα θα πάνε καλά !! Είμαι σίγουρη ❤️💙

Ναι αύριο το απόγευμα🫨 θα περάσει που θα πάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ σήμερα 5 ακριβώς 

Τι ωραιαααα❤️ ποτέ έχεις κλείσει ραντεβού να σε δει ο γιατρος; Με Συγχωρείς που δεν θυμαμαι αλλά είμαι και σε μια φάση τρέλας και αγωνίας σήμερα🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Είναι νωρίς λες, ε;;; Μπαίνω στον 4ο την Παρασκευή... 

Εγώ γύρο στον 8ο είχα καούρες αλλά μπορεί σε άλλες κοπέλες να ξεκινάνε πιο νωρίς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι αύριο το απόγευμα🫨 θα περάσει που θα πάει!

Πόσο χάρηκα για σένα γλυκό μου κοριτσάκι δεν φαντάζεσαι 🥹🥹🥹♥️♥️♥️ Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα υπερτελεια και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elli13 είπε:

Πόσο χάρηκα για σένα γλυκό μου κοριτσάκι δεν φαντάζεσαι 🥹🥹🥹♥️♥️♥️ Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα υπερτελεια και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!! 

Ευχαριστωωωω πολύ γλυκιά μανούλα❤️❤️❤️ πες μας τα νεα σου🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ευχαριστωωωω πολύ γλυκιά μανούλα❤️❤️❤️ πες μας τα νεα σου🥰

22 του μηνα η μικρή γίνεται 4 μηνών και δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα!! Είχε έρθει η αδερφή μου με την ανηψια μου από εξωτερικό που μενουν μόνιμα, και κάναμε πολλές πολλές βόλτες καθημερινά. Η μικρούλα έχει πάρει τα μυαλά όλων με τα νάζια της 🥰 Στις βόλτες είναι τοοοσο ήσυχη η σουρτουκο, που όλοι μου λένε "έτσι κανείς και 10 παιδιά".

Τώρα αρχίζουν να την πονάνε τα ουλα και έχουμε γκρινιτσες βέβαια στο σπίτι. Κατά τα άλλα επειδή ξεμπερδεψα και με το μεταπτυχιακό, απολαμβάνω τη νέα μου ζωή ως μαμά και δεν θέλω με τίποτα να γυρίσω στη δουλειά 😂

Πάντως ρε κορίτσια αυτό που καταλαβαίνω εγώ πλέον είναι ότι αν ένα ζευγάρι δεν έχει γερές βάσεις από πριν, η κούραση και τα νεύρα που αυτή φέρνει όταν έρχεται ένα μωρό, μπορεί να διαλύσει σπίτια! Ευτυχώς εμείς έχουμε καλή επικοινωνία και ο,τι προκύπτει το λύνουμε άμεσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

22 του μηνα η μικρή γίνεται 4 μηνών και δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα!! Είχε έρθει η αδερφή μου με την ανηψια μου από εξωτερικό που μενουν μόνιμα, και κάναμε πολλές πολλές βόλτες καθημερινά. Η μικρούλα έχει πάρει τα μυαλά όλων με τα νάζια της 🥰 Στις βόλτες είναι τοοοσο ήσυχη η σουρτουκο, που όλοι μου λένε "έτσι κανείς και 10 παιδιά".

Τώρα αρχίζουν να την πονάνε τα ουλα και έχουμε γκρινιτσες βέβαια στο σπίτι. Κατά τα άλλα επειδή ξεμπερδεψα και με το μεταπτυχιακό, απολαμβάνω τη νέα μου ζωή ως μαμά και δεν θέλω με τίποτα να γυρίσω στη δουλειά 😂

Πάντως ρε κορίτσια αυτό που καταλαβαίνω εγώ πλέον είναι ότι αν ένα ζευγάρι δεν έχει γερές βάσεις από πριν, η κούραση και τα νεύρα που αυτή φέρνει όταν έρχεται ένα μωρό, μπορεί να διαλύσει σπίτια! Ευτυχώς εμείς έχουμε καλή επικοινωνία και ο,τι προκύπτει το λύνουμε άμεσα! 

Αχ τι ομορφα νέα είναι όλα αυτααα που διαβαζω❤️ μπραβο κοριτσάκι μου χαίρομαι πολύ για εσενα🥰 ποτέ είναι γυρίσεις στη δουλειά; Είναι πολύ βασικο να υπάρχουν γερές βάσεις από πριν γτ οντως μπορεί να διαλύσει σπίτια όλη αυτή η περίοδος! Ειναι δύσκολο και για τους δυο γονείς και πρέπει να υπάρχει το σχετικό υπόβαθρο από πίσω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχ τι ομορφα νέα είναι όλα αυτααα που διαβαζω❤️ μπραβο κοριτσάκι μου χαίρομαι πολύ για εσενα🥰 ποτέ είναι γυρίσεις στη δουλειά; Είναι πολύ βασικο να υπάρχουν γερές βάσεις από πριν γτ οντως μπορεί να διαλύσει σπίτια όλη αυτή η περίοδος! Ειναι δύσκολο και για τους δυο γονείς και πρέπει να υπάρχει το σχετικό υπόβαθρο από πίσω ! 

Κανονικά η 9μηνη άδεια μου τελειώνει τον Νοέμβριο, αλλά σκοπεύω να ζητήσω και το μειωμένο ωράριο σερί, που είναι συν 3,5 μήνες. Όσο χρόνο μπορώ να κερδίσω με την μπεμπουλα θα το κάνω. Περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός που δεν θέλω να χάνω στιγμή 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo τι νέα είναι αυτά;;;;; ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Χάθηκα λόγω κάποιων οικογενειακών υποχρεώσεων, και πραγματικά είχα στο μυαλό μου ότι σήμερα θα έκανες τεστ και λέω για να μπω να δω τι γίνεται. Και τι να δω; Τα πιο ευχάριστα νέα!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου, εύχομαι μες απ' την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και να κρατάς το μωράκι σου (ή τα μωράκια σου 😉) στην αγκαλιά σου σε 9 μήνες 🙏

Πραγματικά αυτός ο μήνας μας πηγαίνει τέλεια μέχρι στιγμής! Γουρλου η @marinamanoulitsaμας ❤️ εσύ κορίτσι έκανες άλλο τεστακι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημεραααααα κοριτσια θα τρελαθωωωωω🥰

IMG_7892.jpeg

IMG_7891.jpeg

Εμένα ταγκ γτ δε με κάνετε..?? Και τα βλέπω αργά? 

Για να μην πληρώσετε τη ζαιρα?? 

Ερε γλέντια οι σκορπιοί..  

Συγχαρητήρια τι υπέροχα νέα . Ξεσηκώθηκαν...

Με το καλοοοοοοοο. 🥰😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Παρασκευαιδου σε κανω ταγκ να δεις τα νεα της @Mpourmpoulo μας.

Θα πάρεις μερίδιο απ' τις πληρωμές που θα πέφτουν 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/2/2024 at 12:30 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ειπα τον προηγούμενο μήνα .  Μέσα σε ένα τρίμηνο θα είσαι. Εφόσον δεν ήσουν τον επόμενο.. παίζουμε αυτόν τον μήνα δαγκωτο

@Mpourmpoulo έχω ντοκουμέντα!!!;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 3;!! Να σου ζήσουν! Με το καλό και το 4ο να έρθει!  Εγώ 3η φορά έγκυος αλλά είναι το 1ο που περιμένω και πιστεύω αυτή η φορά θα είναι και η τυχερή 🌈 Όπως τα λες, άλλες στιγμές είμαι καλά και άλλες άρρωστη κανονικά. Αλλά χαλάλι!! Μπες και στις άλλες συζητήσεις να μας πεις την εμπειρία σου, έχουμε ωραία παρέα ☺️ 
    • Ευχαριστώπολύυ!! Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάποιο καλό ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής στείλτε μου ένα μήνυμα please!!
    • Γενικά δεν ειναι μια εξέταση που την προτείνουν… να όμως που στην φιλη μου αυτο ήταν το θέμα. Η συγκεκριμένη είχε λιγο παραπάνω κιλά οποτε ισως από αυτο το υποπτεύθηκε ο γιατρος. Να πας σε ενδοκρινολόγο που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Ελπίζω σε περίπτωση που υπάρχει κατι να βρεθεί σύντομα για να αντιμετωπιστεί! 🫶🏻
    • Καλημέρα!! Εγραψα και πριν αλλα μαλλον δεν ανέβηκε η απάντηση μου... Εχω αλλα 3 παιδακια☺️ Απο συμπτώματα οχι σπουδαια πράγματα . Απλα αν δεν ειχα κανει τεστ ακομα, από χθες θα το ειχα καταλάβει ότι ειμαι έγκυος. Η όρεξη μου για φαγητό έχει πέσει. Ειναι καπως το στομάχι, οχι αναγουλες και τέτοια βέβαια. Η όσφρηση μου έχει γίνει υπερ ευαίσθητη (μυριζω τα πάντα αχαχ) και λίγη κόπωση. Σε γενικές  γραμμές όμως τίποτα το σπουδαίο. Πιο πολύ νιώθω σα να ειμαι λίγο άρρωστη. Εσυ;
    • Όλα καλά θα πάνε!!! Εγώ αύριο μπαίνω στην 27η, είμαι στα τέλη Αυγούστου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...