Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει..τις κοιλιτσες θα γεμίσει 🤰🏼


Recommended Posts

Μακαρι να εχω το πικ, εγώ συνεχίζω και τις επαφές! 

Όσον αφορά αυτή την βλεννα προφανώς και μένα έχει προβληματίσει, το καλοκαίρι είχα ξανά μια τέτοια περίπτωση αλλά για περισσότερες μέρες,  όμως ο έλεγχος που είχα κάνει ήταν οκευ ,μόνο μια ορμόνη έπρεπε να ήταν λίγο πιο αυξημένη παρόλο που ήταν εντός ορίων.  

Τώρα λίγο της αποξεσης να συμβαίνει όλο αυτό; θα φανεί...

Κορίτσια πάντως όσον αγορά το θέμα της αποβολής και μένα υπάρχουν στιγμές που το αναβιωνω ,σκεφτείτε μετά από μένα λίγες μέρες Έμαθε η κολλητή μου  για την δική της εγκυμοσυνη και ήμασταν πολύ χαρούμενες που θα φούσκωναν μαζί οι κοιλίτσες μας αλλά...όλα καλά το αφήνουμε πίσω μας και προχωράμε 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Έχει πάρει τα πάνω του η ορμόνη επιτέλους!! Αύριο πιστεύω θα είναι το πικ! Εξαρτάται και τον οργανισμό! Σε παρακαλώ όμως προσπάθησε να βγάζεις τις φωτογραφίες σε ένα πιο φωτεινό σημείο η άναψε το φλας! Μου βγαίνουν τα μάτια με τα τεστ σου 🤣🤣🤣😁

Χαχαχα προσπαθώ να το κάνω να φαίνεται όσο καλύτερα γίνεται μάλλον κάνω το αντίθετο 🤣🤣🤣🤣 ουπς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ. καλημέρα κορίτσι μου, μου ηρθε την επομενη κανονικά αλλά δεν έχω έντονη ροή όπως κάθε φορά! Κάτι περίεργο πεχτηκε με αυτό το κύκλο,μπορεί επειδή είμαι κρυωμένη δε ξέρω είμαι στην 3 μέρα, και πιστεύω μέχρι αύριο θα έχω καθαρίσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Μακαρι να εχω το πικ, εγώ συνεχίζω και τις επαφές! 

Όσον αφορά αυτή την βλεννα προφανώς και μένα έχει προβληματίσει, το καλοκαίρι είχα ξανά μια τέτοια περίπτωση αλλά για περισσότερες μέρες,  όμως ο έλεγχος που είχα κάνει ήταν οκευ ,μόνο μια ορμόνη έπρεπε να ήταν λίγο πιο αυξημένη παρόλο που ήταν εντός ορίων.  

Τώρα λίγο της αποξεσης να συμβαίνει όλο αυτό; θα φανεί...

Κορίτσια πάντως όσον αγορά το θέμα της αποβολής και μένα υπάρχουν στιγμές που το αναβιωνω ,σκεφτείτε μετά από μένα λίγες μέρες Έμαθε η κολλητή μου  για την δική της εγκυμοσυνη και ήμασταν πολύ χαρούμενες που θα φούσκωναν μαζί οι κοιλίτσες μας αλλά...όλα καλά το αφήνουμε πίσω μας και προχωράμε 🤞

Μαρία μου κ εγώ μετά την αποβολή πριν ακριβώς έναν χρόνο έχω ελάχιστο αίμα... Ροζ κυρίως κ μετά λίγο καφέ.. όλοι οι γιατροί που πήγα μου έλεγαν ότι είχε πάθει το σώμα μου σοκ... Κ μέχρι κ σήμερα δεν έχω την περίοδο που είχα πριν την αποβολή. Εγώ είχα αιμορραγία κ απλά μου τράβηξαν ότι είχε μείνει μέσα δεν ήταν ακριβώς αποξεση... Δεν ξέρω αν έχει διαφορά... Αλλά σίγουρα να το ψάξεις για να είσαι ήρεμη κ εσύ... Κ εγώ είχα την φίλη μου που ήταν ακριβώς ίδιες μέρες με μένα κ μου ήταν πολύ δύσκολο να σκέφτομαι α κ εγώ θα είχα την κοιλίτσα μου τώρα κ τον Αύγουστο που γέννησε σκεφτόμουν ότι κ εγώ θα είχα το μωρό μου τις ίδιες μέρες.. αλλά όλα γίνονται για κάποιον λόγο σκεφτόμαστε θετικά κ θα γίνουν όλα όπως θέλουμε με λίγη υπομονή ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω και τα δικά μου νέα - που λέτε βγήκαν οι ορμονολογικές κι οι άλλες εξετάσεις που έκανα!! Είμαι λίγο μπερδεμένη με την ΑΜΗ κι επειδή είναι η πρώτη φορά που κάνω τέτοιες εξετάσεις θέλω τα φώτα σας εφόσον γνωρίζετε ή είχατε παρόμοιες τιμές 🙏 Ραντεβού με την ειδικό γονιμότητας έχουμε 13.02 για να έχουμε και το σπερμοδιάγραμμα που θα κάνει ο σύζυγος σήμερα. 

Λοιπόν οι εξετάσεις πραγματοποιήθηκαν τη 2η μέρα του κύκλου (στις παρενθέσεις σας βάζω τις φυσιολογικές τιμές)

  • Βιταμίνη D3 - 31.08 (Επάρκεια 30-100)
  • Βιταμίνη Β12 - 500 (211.0-911.0)
  • Φυλλικό οξύ - 563.7 (>5.4)
  • Κρεατίνη - 0.76 (0.50-1.10)
  • FSH - 7.42 (Πριν την ωορρηξία 2.5-10.2, Κατα την ωορρηξία 3.4-33.4, Μετά την ωορρηξία 1.5-9.1)
  • ΑΜΗ - 6.06 (<9 ετών 0.3 - 11.2, Ενήλικες <12.6, 3η μέρα κύκλου <10.6, Απόθεμα ωαρίων: Χαμηλό 0.2 - 1.0, Υψηλό 1.0 - 4.0)
  • LH (Ωχρινοτρόπος Ορμόνη) - 5.99 (Πριν την ωορρηξία 1.9-12.5, Κατα την ωορρηξία 8.7-76.3, Μετά την ωορρηξία 0.5-16.9)
  • LDH (Γαλακτική αφυδρογονάση) - 142 (120-246)
  • Προλακτίνη (PRL) - 10.7 (Γυναίκες σε αναπαραγωγική ηλικία 2.8-29.2, Έγκυοι 9.7-208.5)
  • Σίδηρος (Φεριτίνη) - 60.1 (30-340)
  • γ-γλουταμυλτρανσφεράση (γ-GT) - 9 (<36)
  • Γλυκόζη σε νηστεία - 79 (70-110)
  • Ηπατίτιδα B, Αντιγόνο Επιφανείας (HBsAg) - Αρνητικό
  • Ηπατίτιδα B, Αντισώματα - Θετικό
  • Ηπατίτιδα C, Αντιγόνο (HCV Ac) - Αρνητικό
  • HIV - Αρνητικό
  • Ερυθρά, Αντισώματα IgG -  Θετικό
  • Ερυθρά, Αντισώματα IgM - Αρνητικό
  • ΟΞΑΛΟΞΕΙΚΗ ΤΡΑΝΣΑΜΙΝΑΣΗ (ςGOT,AST) - 14 (<34)
  • ΠΥΡΟΣΤΑΦΥΛΙΚΗ ΤΡΑΝΣΑΜΙΝΑΣΗ (SGPT,ALT) - 10 (10-49)
  • χρόνος προθρομβίνης (PT) - 10.70 δευτερόλεπτα (10.30-12.80)
  • ΧΡΟΝΟΣ ΜΕΡΙΚΗΣ ΘΡΟΜΒΟΠΛΑΣΤΙΝΗΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ (ΑΡΤΤ) - 29 δευτερόλεπτα (23-31.90)
  • Χρόνος Προθρομβίνης (INR) - 0.99 (0,80-1,25)
  • Τοξόπλασμα, Αντισώματα IgG - Αρνητικό
  • Τοξόπλασμα, Αντισώματα IgM - Αρνητικό
  • Τριγλυκερίδια - 55 (<150)
  • Οροαντίδραση VDRL (σύφιλλη) - Αρνητικό

Για πείτε βρε κορίτσια, τι σημαίνει που η ΑΜΗ μου είναι τόσο υψηλή;; Εν τω μεταξύ στην αρχή χάρηκα γιατί πανω-κάτω ξέρω ότι την θέλουμε υψηλή την ΑΜΗ και χαμηλή την FSH... Με μια πρόχειρη έρευνα βρήκα ότι η υψηλή ΑΜΗ συνήθως συμβαίνει όταν έχει μια γυναίκα ΣΠΩ - δεν έχω διαγνωσθεί ποτέ με ΣΠΩ, αν και στον υπέρηχο που έκανα στον προηγούμενο κύκλο η γιατρός στο πόρισμα έγραψε ότι βρήκε μικρές κυστούλες κατώτατες του εκατοστού και στις δύο ωοθήκες με περισσότερες στη δεξιά. Συνειδητοποιώ βέβαια ότι δε μου έγραψε έλεγχο στα ανδρογόνα, οιστρογόνα, προγεστερόνη και τεστοστερόνη - μήπως να ζητήσω οταν την ξαναδω; Πώς πρέπει να κινηθώ λέτε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Vasoula9 είπε:

Βγηκε η χοριακη !!! Τετάρτη προχθές 88,2 
παρασκευη σήμερα 285,1 σήμερα περίμενα περίοδο 

IMG_6282.jpeg

Ααα πολύ καλή η χοριακη σου συγχαρητήρια κορίτσι μου 🥳 μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 

εγω την μέρα που περίμενα ήταν 213 😊

μιλησες με τον γιατρό ; 

μπραβο στο μικροβιολογικό γρήγορα βγάζει τα αποτελέσματα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasoula9 είπε:

Να έχεις είσαι θετική!!! Και όλα θα πάνε καλά!!! Μην αγχώνεσαι!!!! Να ξεκουράζεσαι και να κανείς θετικές σκέψεις! Μπορεί να συμβαίνει κάτι αντιμετωπίσιμο μπορεί να μην συμβαίνει και τίποτα! Αλλά ότι και να είναι να θα το παλέψεις! Ξέρω τη στενοχώρια σου, την έχουμε περάσει όλες λίγο πολύ! Εσυ έχεις και την παρηγοριά σου, έχεις και τα διδυμάκια σου, άλλες κοπέλες όπως εγώ δεν την έχουμε νιώσει ακόμα τη χαρά.. να βλέπεις τη θετική πλευρά!  Και εγώ τώρα θα πάω για την δεύτερη χοριακή μου.. και έχω και εγώ τρελό άγχος… αλλά λέω θα είναι τελεια!!! Γιατί έτσι θέλω να είναι και αυτή τη φορά θα είναι! Σου στέλνω την αγάπη μου! 

ΥΓ κορίτσια εννοείται θα την ανεβάσω !!!! Να μου πείτε !!!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasoula9 είπε:

Βγηκε η χοριακη !!! Τετάρτη προχθές 88,2 
παρασκευη σήμερα 285,1 σήμερα περίμενα περίοδο 

IMG_6282.jpeg

Μπράβο κοριτσάκι μου!! Υπέροχη η χοριακη σου!! Με το καλοοοο

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@cat12 Σε νιώθω φουλ σ αυτό που λες φίλη για την αναβίωση της αποβολής - κι εγώ πέρασα έτσι μια φάση θλίψης και αναβίωσης των γεγονότων τον περασμένο Οκτώβριο που ήταν και η ΠΗΤ. Πιστεύω δε θα το ξεχάσουμε ποτέ, αλλά να σου πω και κάτι, γιατί να το ξεχάσουμε; Είναι μέρος της ζωής κι αυτό και το να προσπαθούμε να το θάψουμε μέσα μας είναι σαν να απορρίπτουμε ότι αυτές οι ψυχούλες υπήρξαν έστω και λίγο μαζί μας. Εγώ έτσι το βλέπω πλέον και είμαι καλά μ' αυτό. Αυτός ο τρόπος σκέψης με βοήθησε να προχωρήσω παρακάτω γιατί πριν νόμιζα ότι έπρεπε να κάνω όπως που έλεγαν οι άλλοι - να το ξεχάσω, να το σπρώξω κάτω απ' το χαλί. Στο τώρα όμως, εστιάζουμε στο στόχο μας - δυστυχώς οι αρνητικές σκέψεις μόνο άγχος προκαλούν και αυτό μας τραβάει πίσω. Να σκέφτεσαι το πλάνο σου και να έχεις αυτό να σε κρατάει - εύχομαι όλα να πάνε καλά με την κύστη που σε απασχολεί, να προχωρήσει η εμβρυομεταφορά και σύντομα να κρατήσεις το θετικό τεστάκι στα χέρια σου 🙏💖

Αχ αυτή η αναμονή! Μετράμε αντίστροφα τις μέρες για το τεστάκι σου @annitakianna 🤞

@flowerv Κορίτσι τελικά τι έγινε με την περίοδο; Σου ήρθε κανονική ροή μετά την Τρίτη; Πώς είσαι σήμερα;

Χμμ όντως περιέργο αυτό με τα μικροβιολικά και τις διαφορετικές τιμές - αλλά καλώς έπραξες και πήγες και σε άλλο. Εμένα μου φαίνεται πως ανεβαίνει κορίτσι μου, εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά. Προσπάθησε να ηρεμήσεις τώρα το σκ, πέρασε χρόνο με τα παιδάκια σου κι ό,τι μέλλει γενέσθαι 🤞🙏

Από 88....285??!! Τέλεια κορίτσι μου!! Προχωράει πολύ καλά, εύχομαι να πάμε όλα μια χαρά 💖💖🐣

Όντως έχει σκουρύνει ένα τσικ απ το χθεσινό κορίτσι μου - συνέχεισε τα τεστάκια! Βέβαια καλώς σου είπαν κι οι κοπέλες πιο πάνω να πάρεις και 2η γνώμη γιατί η καφέ βλέννα για μια μόνο μέρα κι εμένα θα μ' ανησυχούσε να σου πω την αλήθεια 😬 Υποτίθεται πως λένε η περιόδος πρέπει να είναι κόκκινο έντονο χρώμα και να κρατήσει τουλάχιστον 3-4 μέρες για να θεωρείται εντός των πλαισίων του φυσιολογικού 🤷‍♀️

Θα παω το μεσημέρι με το που σχολάσω στο πρώτο μικροβιολογικό κ αν έχει μείνει η ίδια ή έχει ανεβεί έστω κ λίγο θα παω Σ ένα εφημερεύον να με δει γιατρός να δούμε τι γίνεται. Ο γιατρός μου λείπει Παρασκευές κ θέλω κάποιος να με δει, να μου πει έχω ελπίδες; Αποβάλλω τι γίνεται; Αν έχει πέσει οκ το παίρνω απόφαση κ περιμένω αίμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες τοοοοσοοοο πολύ!!! Απίστευτο μου φαίνεται!!! 🍼🍼🍼🥳🥳🥳🥳

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ!! Ήσασταν μεγαλη παρηγοριά! Και τώρα στα όμορφα μου δίνεται ακόμη μεγαλύτερη χαρά!!! 💖💖💖❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Vasoula9 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες τοοοοσοοοο πολύ!!! Απίστευτο μου φαίνεται!!! 🍼🍼🍼🥳🥳🥳🥳

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ!! Ήσασταν μεγαλη παρηγοριά! Και τώρα στα όμορφα μου δίνεται ακόμη μεγαλύτερη χαρά!!! 💖💖💖❤️

Συγχαρητήρια κορίτσι μου για την εγκυμοσύνη, με το καλό να ακούσετε καρδούλα!🥳

Επειδή δε θυμάμαι και συγγνώμη, προσπαθουσατε καιρό, αλλάξατε κάτι  και ηρθε ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasoula9 είπε:

Στο μεταξύ ξέχασα να σας πω βρήκα τελικά γιατρό για να ρωτήσω για την προγεστερονη έχω ραντεβού μαζί του την Κυριακή και μου έδωσε 3 ουτροτζεσταν των 200mg τη μέρα! Νιώθω σαν ζαλισμένο κοτοπουλο!!!   Τι δυνατό χάπι είναι αυτό;;

Ναι είναι δυνατά πολυυυυ! Ρωτησετον να τα βάζεις στον κόλπο γτ τρία από το στόμα θα σε κάνουν χώμα! Περιμενουμε νέα σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasoula9 είπε:

Βγηκε η χοριακη !!! Τετάρτη προχθές 88,2 
παρασκευη σήμερα 285,1 σήμερα περίμενα περίοδο 

IMG_6282.jpeg

Τελειαααα η χοριακηηηη σουυυυ❤️❤️❤️❤️🥳🥳🥳🥳 με το καλοοοοοοο💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια σας στέλνω ξανά τα τεστακια μου , χθες το απόγευμα και σήμερα τώρα πριν λίγο. Νομίζω έχει αρχίσει να σκουραινει; τι λέτε;

20240202_102940.jpg

Το τεστακι σου σκουρυνεεεεε όποτε πλησιαζεισσς❤️❤️❤️ κάνε δυο φορές την μέρα τεστ τώρα ! Τα τεστ αυτά είναι καλύτερα να τα κανεις μεσημερι και όχι πρωί! Όποτε ξεκινά μεσημερι και βραδακι και το πικ ερχετε❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι είναι δυνατά πολυυυυ! Ρωτησετον να τα βάζεις στον κόλπο γτ τρία από το στόμα θα σε κάνουν χώμα! Περιμενουμε νέα σου❤️

Πως είσαι κορίτσι μου έτοιμη μα κανείς την ένεση σου σήμερα ; 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

@Θέτις Κ. Έτσι είναι δεν ξεχνιέται... Κ εγώ προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά αλλά όλο κάτι γίνεται κ πάλι αγχώνομαι κ στεναχωριέμαι... Ξέρω θα έρθει κάποια στιγμή το μωράκι αλλά έχει περάσει καιρός κ όσο περνάει κ άλλος είναι πολύ πιο δύσκολο... Μακάρι να γίνει η έμβρυομεταφορά αυτόν τον κύκλο να πάρω πάλι τα πάνω μου να ελπίζω 🥰🙏

Είναι λογικό να πέφτεις κάποιες στιγμές και ειδικά όταν το περιμένεις αρκετό καιρό - σε νιώθω 100%. Εύχομαι όλα να πάνε κατ- ευχήν πραγματικά 💖 Στο μεσοδιάστημα δώσω βάση σε πράγματα που σε ευχαριστούν για να ξεγελάσεις το μυαλό σου μέχρι να έρθει η στιγμή της ΕΤ 🙏

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Μακαρι να εχω το πικ, εγώ συνεχίζω και τις επαφές! 

Όσον αφορά αυτή την βλεννα προφανώς και μένα έχει προβληματίσει, το καλοκαίρι είχα ξανά μια τέτοια περίπτωση αλλά για περισσότερες μέρες,  όμως ο έλεγχος που είχα κάνει ήταν οκευ ,μόνο μια ορμόνη έπρεπε να ήταν λίγο πιο αυξημένη παρόλο που ήταν εντός ορίων.  

Τώρα λίγο της αποξεσης να συμβαίνει όλο αυτό; θα φανεί...

Κορίτσια πάντως όσον αγορά το θέμα της αποβολής και μένα υπάρχουν στιγμές που το αναβιωνω ,σκεφτείτε μετά από μένα λίγες μέρες Έμαθε η κολλητή μου  για την δική της εγκυμοσυνη και ήμασταν πολύ χαρούμενες που θα φούσκωναν μαζί οι κοιλίτσες μας αλλά...όλα καλά το αφήνουμε πίσω μας και προχωράμε 🤞

στις πριν 59 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

@Θέτις Κ. καλημέρα κορίτσι μου, μου ηρθε την επομενη κανονικά αλλά δεν έχω έντονη ροή όπως κάθε φορά! Κάτι περίεργο πεχτηκε με αυτό το κύκλο,μπορεί επειδή είμαι κρυωμένη δε ξέρω είμαι στην 3 μέρα, και πιστεύω μέχρι αύριο θα έχω καθαρίσει! 

στις πριν 51 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μαρία μου κ εγώ μετά την αποβολή πριν ακριβώς έναν χρόνο έχω ελάχιστο αίμα... Ροζ κυρίως κ μετά λίγο καφέ.. όλοι οι γιατροί που πήγα μου έλεγαν ότι είχε πάθει το σώμα μου σοκ... Κ μέχρι κ σήμερα δεν έχω την περίοδο που είχα πριν την αποβολή. Εγώ είχα αιμορραγία κ απλά μου τράβηξαν ότι είχε μείνει μέσα δεν ήταν ακριβώς αποξεση... Δεν ξέρω αν έχει διαφορά... Αλλά σίγουρα να το ψάξεις για να είσαι ήρεμη κ εσύ... Κ εγώ είχα την φίλη μου που ήταν ακριβώς ίδιες μέρες με μένα κ μου ήταν πολύ δύσκολο να σκέφτομαι α κ εγώ θα είχα την κοιλίτσα μου τώρα κ τον Αύγουστο που γέννησε σκεφτόμουν ότι κ εγώ θα είχα το μωρό μου τις ίδιες μέρες.. αλλά όλα γίνονται για κάποιον λόγο σκεφτόμαστε θετικά κ θα γίνουν όλα όπως θέλουμε με λίγη υπομονή ❤️

@Maria98 @flowerv @cat12 κι εμένα οι περιόδοι Μ.Α. (μετά αποβολής 😅) είναι πιο ελαφριές σε ροή και μικρότερες. Οι δύο πρώτες ακριβώς μετά ήταν όπως και πριν φουλ αιμορραγία, πόνοι παντού, και διάρκεια 6-7 μέρες. Μετά όμως και μίκρυναν σε 4-5 μέρες, αλλά και η ροή είναι πιο μικρή και καθόλου πόνοι μπορώ να πω. Βέβαια εγώ προσωπικά ξεκίνησα και φουλ βιταμίνες όπως το μαγνήσιο που βοηθά πάρα πολύ με καταστέλλει τους πόνους περιόδου. Οπότε εφόσον κι η γυναικολόγος μου δεν ανησυχεί θέλω να πιστεύω ότι είναι οι βιταμίνες που συμβάλλουν σ αυτό 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα πολύ καλή η χοριακη σου συγχαρητήρια κορίτσι μου 🥳 μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 

εγω την μέρα που περίμενα ήταν 213 😊

μιλησες με τον γιατρό ; 

μπραβο στο μικροβιολογικό γρήγορα βγάζει τα αποτελέσματα 😂

Ναιιι πάω 8:00  10:15 το αργότερο μου τα στέλνει με mail!!!! Να ναι καλά οι άνθρωποι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου για την εγκυμοσύνη, με το καλό να ακούσετε καρδούλα!🥳

Επειδή δε θυμάμαι και συγγνώμη, προσπαθουσατε καιρό, αλλάξατε κάτι  και ηρθε ???

Η αλήθεια όχι παρά πολύ πρπσπαθουσαμε από τον Ιούλιο του 23 αλλά τον Οκτώβρη- Νοεμβρη είχα μια βιοχημική η οποία μου τάραξε παρά πολύ την ψυχολογία, αυτό που άλλαξα είναι ότι από Νοέμβρη  και μετά ξεκίνησα τεστ ωορρηξίας και αυτή την τελευταία στόχευσα και την μέρα μετά την ωορρηξία αλλά φροντίσα η επαφή να γίνει πρωινή ώρα για να είμαι σίγουρη ότι ζει το ωάριο!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Να σας πω και τα δικά μου νέα - που λέτε βγήκαν οι ορμονολογικές κι οι άλλες εξετάσεις που έκανα!! Είμαι λίγο μπερδεμένη με την ΑΜΗ κι επειδή είναι η πρώτη φορά που κάνω τέτοιες εξετάσεις θέλω τα φώτα σας εφόσον γνωρίζετε ή είχατε παρόμοιες τιμές 🙏 Ραντεβού με την ειδικό γονιμότητας έχουμε 13.02 για να έχουμε και το σπερμοδιάγραμμα που θα κάνει ο σύζυγος σήμερα. 

Λοιπόν οι εξετάσεις πραγματοποιήθηκαν τη 2η μέρα του κύκλου (στις παρενθέσεις σας βάζω τις φυσιολογικές τιμές)

  • Βιταμίνη D3 - 31.08 (Επάρκεια 30-100)
  • Βιταμίνη Β12 - 500 (211.0-911.0)
  • Φυλλικό οξύ - 563.7 (>5.4)
  • Κρεατίνη - 0.76 (0.50-1.10)
  • FSH - 7.42 (Πριν την ωορρηξία 2.5-10.2, Κατα την ωορρηξία 3.4-33.4, Μετά την ωορρηξία 1.5-9.1)
  • ΑΜΗ - 6.06 (<9 ετών 0.3 - 11.2, Ενήλικες <12.6, 3η μέρα κύκλου <10.6, Απόθεμα ωαρίων: Χαμηλό 0.2 - 1.0, Υψηλό 1.0 - 4.0)
  • LH (Ωχρινοτρόπος Ορμόνη) - 5.99 (Πριν την ωορρηξία 1.9-12.5, Κατα την ωορρηξία 8.7-76.3, Μετά την ωορρηξία 0.5-16.9)
  • LDH (Γαλακτική αφυδρογονάση) - 142 (120-246)
  • Προλακτίνη (PRL) - 10.7 (Γυναίκες σε αναπαραγωγική ηλικία 2.8-29.2, Έγκυοι 9.7-208.5)
  • Σίδηρος (Φεριτίνη) - 60.1 (30-340)
  • γ-γλουταμυλτρανσφεράση (γ-GT) - 9 (<36)
  • Γλυκόζη σε νηστεία - 79 (70-110)
  • Ηπατίτιδα B, Αντιγόνο Επιφανείας (HBsAg) - Αρνητικό
  • Ηπατίτιδα B, Αντισώματα - Θετικό
  • Ηπατίτιδα C, Αντιγόνο (HCV Ac) - Αρνητικό
  • HIV - Αρνητικό
  • Ερυθρά, Αντισώματα IgG -  Θετικό
  • Ερυθρά, Αντισώματα IgM - Αρνητικό
  • ΟΞΑΛΟΞΕΙΚΗ ΤΡΑΝΣΑΜΙΝΑΣΗ (ςGOT,AST) - 14 (<34)
  • ΠΥΡΟΣΤΑΦΥΛΙΚΗ ΤΡΑΝΣΑΜΙΝΑΣΗ (SGPT,ALT) - 10 (10-49)
  • χρόνος προθρομβίνης (PT) - 10.70 δευτερόλεπτα (10.30-12.80)
  • ΧΡΟΝΟΣ ΜΕΡΙΚΗΣ ΘΡΟΜΒΟΠΛΑΣΤΙΝΗΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ (ΑΡΤΤ) - 29 δευτερόλεπτα (23-31.90)
  • Χρόνος Προθρομβίνης (INR) - 0.99 (0,80-1,25)
  • Τοξόπλασμα, Αντισώματα IgG - Αρνητικό
  • Τοξόπλασμα, Αντισώματα IgM - Αρνητικό
  • Τριγλυκερίδια - 55 (<150)
  • Οροαντίδραση VDRL (σύφιλλη) - Αρνητικό

Για πείτε βρε κορίτσια, τι σημαίνει που η ΑΜΗ μου είναι τόσο υψηλή;; Εν τω μεταξύ στην αρχή χάρηκα γιατί πανω-κάτω ξέρω ότι την θέλουμε υψηλή την ΑΜΗ και χαμηλή την FSH... Με μια πρόχειρη έρευνα βρήκα ότι η υψηλή ΑΜΗ συνήθως συμβαίνει όταν έχει μια γυναίκα ΣΠΩ - δεν έχω διαγνωσθεί ποτέ με ΣΠΩ, αν και στον υπέρηχο που έκανα στον προηγούμενο κύκλο η γιατρός στο πόρισμα έγραψε ότι βρήκε μικρές κυστούλες κατώτατες του εκατοστού και στις δύο ωοθήκες με περισσότερες στη δεξιά. Συνειδητοποιώ βέβαια ότι δε μου έγραψε έλεγχο στα ανδρογόνα, οιστρογόνα, προγεστερόνη και τεστοστερόνη - μήπως να ζητήσω οταν την ξαναδω; Πώς πρέπει να κινηθώ λέτε;;

Κορίτσι μπυ είναι υψηλή αμη σου αλλά δεν ξερω αν αυτό είναι αρνητικο! Πάντως για εμένα καλό γα ήταν να κανεις και ανδρογόνα τεστοστερόνη, οιστρογονα και καμπύλη ινσουλίνης! 
Εγω τόσα χρόνια όλοι οι γιατροί μου λέγανε ότι έχω απλά πολυκιστικες και ο γιατρός που είμαι εδώ και 1μιση χρόνο με έβαλε να κάνω καμπύλη ινσουλίνης και μου βρήκε ότι έχω τελικά το σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών ! Σου στέλνω και την δίκη μου αμη👇

image.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Να σας πω και τα δικά μου νέα - που λέτε βγήκαν οι ορμονολογικές κι οι άλλες εξετάσεις που έκανα!! Είμαι λίγο μπερδεμένη με την ΑΜΗ κι επειδή είναι η πρώτη φορά που κάνω τέτοιες εξετάσεις θέλω τα φώτα σας εφόσον γνωρίζετε ή είχατε παρόμοιες τιμές 🙏 Ραντεβού με την ειδικό γονιμότητας έχουμε 13.02 για να έχουμε και το σπερμοδιάγραμμα που θα κάνει ο σύζυγος σήμερα. 

Λοιπόν οι εξετάσεις πραγματοποιήθηκαν τη 2η μέρα του κύκλου (στις παρενθέσεις σας βάζω τις φυσιολογικές τιμές)

  • Βιταμίνη D3 - 31.08 (Επάρκεια 30-100)
  • Βιταμίνη Β12 - 500 (211.0-911.0)
  • Φυλλικό οξύ - 563.7 (>5.4)
  • Κρεατίνη - 0.76 (0.50-1.10)
  • FSH - 7.42 (Πριν την ωορρηξία 2.5-10.2, Κατα την ωορρηξία 3.4-33.4, Μετά την ωορρηξία 1.5-9.1)
  • ΑΜΗ - 6.06 (<9 ετών 0.3 - 11.2, Ενήλικες <12.6, 3η μέρα κύκλου <10.6, Απόθεμα ωαρίων: Χαμηλό 0.2 - 1.0, Υψηλό 1.0 - 4.0)
  • LH (Ωχρινοτρόπος Ορμόνη) - 5.99 (Πριν την ωορρηξία 1.9-12.5, Κατα την ωορρηξία 8.7-76.3, Μετά την ωορρηξία 0.5-16.9)
  • LDH (Γαλακτική αφυδρογονάση) - 142 (120-246)
  • Προλακτίνη (PRL) - 10.7 (Γυναίκες σε αναπαραγωγική ηλικία 2.8-29.2, Έγκυοι 9.7-208.5)
  • Σίδηρος (Φεριτίνη) - 60.1 (30-340)
  • γ-γλουταμυλτρανσφεράση (γ-GT) - 9 (<36)
  • Γλυκόζη σε νηστεία - 79 (70-110)
  • Ηπατίτιδα B, Αντιγόνο Επιφανείας (HBsAg) - Αρνητικό
  • Ηπατίτιδα B, Αντισώματα - Θετικό
  • Ηπατίτιδα C, Αντιγόνο (HCV Ac) - Αρνητικό
  • HIV - Αρνητικό
  • Ερυθρά, Αντισώματα IgG -  Θετικό
  • Ερυθρά, Αντισώματα IgM - Αρνητικό
  • ΟΞΑΛΟΞΕΙΚΗ ΤΡΑΝΣΑΜΙΝΑΣΗ (ςGOT,AST) - 14 (<34)
  • ΠΥΡΟΣΤΑΦΥΛΙΚΗ ΤΡΑΝΣΑΜΙΝΑΣΗ (SGPT,ALT) - 10 (10-49)
  • χρόνος προθρομβίνης (PT) - 10.70 δευτερόλεπτα (10.30-12.80)
  • ΧΡΟΝΟΣ ΜΕΡΙΚΗΣ ΘΡΟΜΒΟΠΛΑΣΤΙΝΗΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ (ΑΡΤΤ) - 29 δευτερόλεπτα (23-31.90)
  • Χρόνος Προθρομβίνης (INR) - 0.99 (0,80-1,25)
  • Τοξόπλασμα, Αντισώματα IgG - Αρνητικό
  • Τοξόπλασμα, Αντισώματα IgM - Αρνητικό
  • Τριγλυκερίδια - 55 (<150)
  • Οροαντίδραση VDRL (σύφιλλη) - Αρνητικό

Για πείτε βρε κορίτσια, τι σημαίνει που η ΑΜΗ μου είναι τόσο υψηλή;; Εν τω μεταξύ στην αρχή χάρηκα γιατί πανω-κάτω ξέρω ότι την θέλουμε υψηλή την ΑΜΗ και χαμηλή την FSH... Με μια πρόχειρη έρευνα βρήκα ότι η υψηλή ΑΜΗ συνήθως συμβαίνει όταν έχει μια γυναίκα ΣΠΩ - δεν έχω διαγνωσθεί ποτέ με ΣΠΩ, αν και στον υπέρηχο που έκανα στον προηγούμενο κύκλο η γιατρός στο πόρισμα έγραψε ότι βρήκε μικρές κυστούλες κατώτατες του εκατοστού και στις δύο ωοθήκες με περισσότερες στη δεξιά. Συνειδητοποιώ βέβαια ότι δε μου έγραψε έλεγχο στα ανδρογόνα, οιστρογόνα, προγεστερόνη και τεστοστερόνη - μήπως να ζητήσω οταν την ξαναδω; Πώς πρέπει να κινηθώ λέτε;;

Κορίτσι μου εγω δεν ξέρω πολλά από αυτά το μόνο που ξέρω είναι ότι η προλακτινη σου είναι καλή 

εγω πχ έχω Πολυκυστηκες και προλακτινη 35 και δεν έκανα καλή ωορρηξία και το ρύθμισα για να μεινω εγκυος 

ισως τα αλλά κορίτσια γνωρίζουν πιο πολλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πως είσαι κορίτσι μου έτοιμη μα κανείς την ένεση σου σήμερα ; 😊

Ετοιμηηηηηηηη για το απογευμααα🫨🫨🫨🫨 θα κάνω τις αλχημείες μου και τσουπ θα την κάνω στην κοιλιά😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Μαρία μου κ εγώ μετά την αποβολή πριν ακριβώς έναν χρόνο έχω ελάχιστο αίμα... Ροζ κυρίως κ μετά λίγο καφέ.. όλοι οι γιατροί που πήγα μου έλεγαν ότι είχε πάθει το σώμα μου σοκ... Κ μέχρι κ σήμερα δεν έχω την περίοδο που είχα πριν την αποβολή. Εγώ είχα αιμορραγία κ απλά μου τράβηξαν ότι είχε μείνει μέσα δεν ήταν ακριβώς αποξεση... Δεν ξέρω αν έχει διαφορά... Αλλά σίγουρα να το ψάξεις για να είσαι ήρεμη κ εσύ... Κ εγώ είχα την φίλη μου που ήταν ακριβώς ίδιες μέρες με μένα κ μου ήταν πολύ δύσκολο να σκέφτομαι α κ εγώ θα είχα την κοιλίτσα μου τώρα κ τον Αύγουστο που γέννησε σκεφτόμουν ότι κ εγώ θα είχα το μωρό μου τις ίδιες μέρες.. αλλά όλα γίνονται για κάποιον λόγο σκεφτόμαστε θετικά κ θα γίνουν όλα όπως θέλουμε με λίγη υπομονή ❤️

Ποτε έχεις γιατρό τώρα για να σε δει αν έφυγε η κυστη ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ετοιμηηηηηηηη για το απογευμααα🫨🫨🫨🫨 θα κάνω τις αλχημείες μου και τσουπ θα την κάνω στην κοιλιά😂

Άντε ωραία καλή αρχή να έχεις 😊

να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία καλή αρχή να έχεις 😊

να πάνε όλα καλά 

Ευχαριστώ κοριτσάκι μουυυυ❤️❤️❤️αχ μακάρι να είναι ο μηνας μου🙏🙏🙏

εσυ πως είσαι κορίτσι μου; Την Δευτέρα έχεις γιατρό Ε; Τι ωραιαααααα θα δεις το νινι σου💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ.  απ' όσο ξέρω οι υψηλές τιμές ΑΜΗ είναι από πολυκυστικές ωοθήκες. Δεν έχω ακούσει άλλη αιτία.. Είναι σίγουρο ότι δεν έχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μπυ είναι υψηλή αμη σου αλλά δεν ξερω αν αυτό είναι αρνητικο! Πάντως για εμένα καλό γα ήταν να κανεις και ανδρογόνα τεστοστερόνη, οιστρογονα και καμπύλη ινσουλίνης! 
Εγω τόσα χρόνια όλοι οι γιατροί μου λέγανε ότι έχω απλά πολυκιστικες και ο γιατρός που είμαι εδώ και 1μιση χρόνο με έβαλε να κάνω καμπύλη ινσουλίνης και μου βρήκε ότι έχω τελικά το σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών ! Σου στέλνω και την δίκη μου αμη👇

image.jpg

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου εγω δεν ξέρω πολλά από αυτά το μόνο που ξέρω είναι ότι η προλακτινη σου είναι καλή 

εγω πχ έχω Πολυκυστηκες και προλακτινη 35 και δεν έκανα καλή ωορρηξία και το ρύθμισα για να μεινω εγκυος 

ισως τα αλλά κορίτσια γνωρίζουν πιο πολλά 

Ευχαριστώ κορίτσια μου! @Mpourmpoulo βλέπω είμαστε περίπου στα ίδια άρα θα της ζητήσω και επιπλέον εξετάσεις όπως αυτές που ανέφερες - κοίτα να δεις που μπορεί να έχω ΣΠΩ και να μη το γνωρίζω τόσα χρόνια! 😯 @Elk είναι κι η δική σου ΑΜΗ έτσι υψηλή που έχεις πολυκυστικές; Επίσης, εάν όντως έχω ΣΠΩ, τι σημαίνει αυτό για τις προσπάθειές μου από εδώ και πέρα; Προτρέχω ε;; 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Να σας πω και τα δικά μου νέα - που λέτε βγήκαν οι ορμονολογικές κι οι άλλες εξετάσεις που έκανα!! Είμαι λίγο μπερδεμένη με την ΑΜΗ κι επειδή είναι η πρώτη φορά που κάνω τέτοιες εξετάσεις θέλω τα φώτα σας εφόσον γνωρίζετε ή είχατε παρόμοιες τιμές 🙏 Ραντεβού με την ειδικό γονιμότητας έχουμε 13.02 για να έχουμε και το σπερμοδιάγραμμα που θα κάνει ο σύζυγος σήμερα. 

Λοιπόν οι εξετάσεις πραγματοποιήθηκαν τη 2η μέρα του κύκλου (στις παρενθέσεις σας βάζω τις φυσιολογικές τιμές)

  • Βιταμίνη D3 - 31.08 (Επάρκεια 30-100)
  • Βιταμίνη Β12 - 500 (211.0-911.0)
  • Φυλλικό οξύ - 563.7 (>5.4)
  • Κρεατίνη - 0.76 (0.50-1.10)
  • FSH - 7.42 (Πριν την ωορρηξία 2.5-10.2, Κατα την ωορρηξία 3.4-33.4, Μετά την ωορρηξία 1.5-9.1)
  • ΑΜΗ - 6.06 (<9 ετών 0.3 - 11.2, Ενήλικες <12.6, 3η μέρα κύκλου <10.6, Απόθεμα ωαρίων: Χαμηλό 0.2 - 1.0, Υψηλό 1.0 - 4.0)
  • LH (Ωχρινοτρόπος Ορμόνη) - 5.99 (Πριν την ωορρηξία 1.9-12.5, Κατα την ωορρηξία 8.7-76.3, Μετά την ωορρηξία 0.5-16.9)
  • LDH (Γαλακτική αφυδρογονάση) - 142 (120-246)
  • Προλακτίνη (PRL) - 10.7 (Γυναίκες σε αναπαραγωγική ηλικία 2.8-29.2, Έγκυοι 9.7-208.5)
  • Σίδηρος (Φεριτίνη) - 60.1 (30-340)
  • γ-γλουταμυλτρανσφεράση (γ-GT) - 9 (<36)
  • Γλυκόζη σε νηστεία - 79 (70-110)
  • Ηπατίτιδα B, Αντιγόνο Επιφανείας (HBsAg) - Αρνητικό
  • Ηπατίτιδα B, Αντισώματα - Θετικό
  • Ηπατίτιδα C, Αντιγόνο (HCV Ac) - Αρνητικό
  • HIV - Αρνητικό
  • Ερυθρά, Αντισώματα IgG -  Θετικό
  • Ερυθρά, Αντισώματα IgM - Αρνητικό
  • ΟΞΑΛΟΞΕΙΚΗ ΤΡΑΝΣΑΜΙΝΑΣΗ (ςGOT,AST) - 14 (<34)
  • ΠΥΡΟΣΤΑΦΥΛΙΚΗ ΤΡΑΝΣΑΜΙΝΑΣΗ (SGPT,ALT) - 10 (10-49)
  • χρόνος προθρομβίνης (PT) - 10.70 δευτερόλεπτα (10.30-12.80)
  • ΧΡΟΝΟΣ ΜΕΡΙΚΗΣ ΘΡΟΜΒΟΠΛΑΣΤΙΝΗΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ (ΑΡΤΤ) - 29 δευτερόλεπτα (23-31.90)
  • Χρόνος Προθρομβίνης (INR) - 0.99 (0,80-1,25)
  • Τοξόπλασμα, Αντισώματα IgG - Αρνητικό
  • Τοξόπλασμα, Αντισώματα IgM - Αρνητικό
  • Τριγλυκερίδια - 55 (<150)
  • Οροαντίδραση VDRL (σύφιλλη) - Αρνητικό

Για πείτε βρε κορίτσια, τι σημαίνει που η ΑΜΗ μου είναι τόσο υψηλή;; Εν τω μεταξύ στην αρχή χάρηκα γιατί πανω-κάτω ξέρω ότι την θέλουμε υψηλή την ΑΜΗ και χαμηλή την FSH... Με μια πρόχειρη έρευνα βρήκα ότι η υψηλή ΑΜΗ συνήθως συμβαίνει όταν έχει μια γυναίκα ΣΠΩ - δεν έχω διαγνωσθεί ποτέ με ΣΠΩ, αν και στον υπέρηχο που έκανα στον προηγούμενο κύκλο η γιατρός στο πόρισμα έγραψε ότι βρήκε μικρές κυστούλες κατώτατες του εκατοστού και στις δύο ωοθήκες με περισσότερες στη δεξιά. Συνειδητοποιώ βέβαια ότι δε μου έγραψε έλεγχο στα ανδρογόνα, οιστρογόνα, προγεστερόνη και τεστοστερόνη - μήπως να ζητήσω οταν την ξαναδω; Πώς πρέπει να κινηθώ λέτε;;

Εγώ έχω υψηλή amh είναι περίπου στο 7 και έχω πολυκυστικες ωοθήκες παρόλο που οι υπόλοιπες τιμές είναι καλές και στον υπέρηχο δεν έχω την κλασική εικόνα με τις κυστουλες. Και εμένα οι γιατροί χρόνια "τσακωνοντουσαν" άλλος να λέει έχεις άλλος να λέει να μην έχεις. Εμένα η υψηλή αμη μου έφερε και στην περίοδο προβλήματα, γιατί σημαίνει ότι μεγαλώνουν ταυτόχρονα πολλά ωάρια αλλά πολλές φορές κανένα δεν φτάνει το πικ του και δεν γίνεται ωορρηξία η γίνεται ημιτελής ωορρηξία και το ωαριο δεν είναι τόσο ποιοτικό όσο πρέπει.... εγώ πάντως έφτιαξα τον κύκλο μου με διατροφή και όταν έχασα πάνω από 30 κιλά (ήμουνα σχεδόν στα όρια παχυσαρκίας). Η υψηλή αμη έχει πολύ να κάνει με πάχος γύρω από την κοιλιά και κατανάλωση κενών υδατανθρακων (λευκή ζάχαρη, λευκό ψωμί, γλυκά) κλπ. Εμένα με βοήθησε με την περίοδο. Επίσης, με υψηλή αμη αν κάποτε ξεκινήσετε εξωσωματικη πρέπει πχ να προσέχεις πολύ με δοσολογίες ορμονών για να μην βγάλεις υπερβολικά πολλα και μη ποιοτικα ωάρια. Αυτά τα ολίγα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...