Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω... επειδή δεν ξέρω τι να κάνω... μαξιλάρι θα αγοράσετε για την κουνια-λικνο-παρκοκρεβατο; για το καρότσι;

τόσο μικρά που θα ειναι νεογέννητα πρέπει να τα έχουμε μαξιλάρι;

εχω μπερδευτεί...και αν ναι; απο που; από τζάμπο θα ειναι καλά; βρηκα στο prenatal ενα που μ αρεσε αλλα για καρότσι ειναι μεγάλο θεωρώ!

ουφ αγχώθηκα...και σήμερα θα πάω να πάρω οτι μου έχει απομείνει για να τα εχω έτοιμα!

Εγώ πήρα ένα μικρό απο τα jumbo αλλά για πιο μετά στην κούνια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ωχ αυτό ότι πρέπει να το κάνει κι ο σύζυγος δεν το είχα σκεφτεί! Σας το έγραψε παθολόγος για τον σύζυγο;

Θα το γράψει παθολόγος,ναι..κ θα το κάνει περίπου κανένα μήνα πριν γεννήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elk είπε:

 

Άντε τι ωραία βρε κορίτσια κανατε και την Doppler όλα πάνε μια χαρά μεγαλωνουν τα μωράκια σας περιμένω και εγω να πάω την Τετάρτη να με δει ο γιατρος να δω και εγω ποσο έχει πάει η Μπέμπα 

Katiana το γυμναστήριο είναι για πιο μετά εγω είχα ένα μικρό το είχα στο σαλόνι κάτω στο πάτωμα μικρό ηταν το δικό μου το άφηνα στην άκρη δεν έπιανε χώρο αλλά το μάζευα και πολύ εύκολα 

ωραια μπράβο που νιώθεις καλά με την γιατρό πολύ σημαντικό ! 

Στο σαλόνι δε θα μπορώ να την αφήνω στο πάτωμα στην αρχή σίγουρα λόγω γάτου! Αργότερα βλε΄πουμε... Αυτό με τους λευκούς ήχους το σκέφτομαι κι εγώ!!! Ναι όντως είναι σημαντικό. Σίγουρα δεν είναι σαν το γιατρό μου αλλά είμαι ικανοποιημένη πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Ναιιιι πολλές 🙃🙃🙃 ίδιος ο άντρας μου 😅😅😅🧿🧿🧿 καλά να είναι και σε πάρει από όποιον θέλει 🩵🩵🧿🧿

Εμένα πάλι είναι ο 1ος υπέρηχος που δεν έχω φωτογραφία της. Δημόσιο νοσοκομείο βλέπεις!!! Θα δούμε τώρα, μήπως "πείσω" τον γιατρό μου να μου κάνει κι εκείνος ένα doppler ααρχές Ιουλίου που πρέπει να γίνει το 2ο!🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Στο σαλόνι δε θα μπορώ να την αφήνω στο πάτωμα στην αρχή σίγουρα λόγω γάτου! Αργότερα βλε΄πουμε... Αυτό με τους λευκούς ήχους το σκέφτομαι κι εγώ!!! Ναι όντως είναι σημαντικό. Σίγουρα δεν είναι σαν το γιατρό μου αλλά είμαι ικανοποιημένη πολύ.

Ααα ναι σωστά αυτό το ξεχασα ότι έχεις τον γάτο δεν θα μπορείς να το αφήσεις στο σαλόνι.. καλά θα το δεις έτσι και αλλιώς είναι για αργότερα αυτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω σήμερα ειπα να κάνω και το πρώτο μου μπάνιο στην θάλασσα 😊 αλλά δεν καθησα πολύ μέσα 5 λεπτά ίσα ίσα να δροσιστω έχουμε πολύ ζεστη αυτές τις μερες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω σήμερα ειπα να κάνω και το πρώτο μου μπάνιο στην θάλασσα 😊 αλλά δεν καθησα πολύ μέσα 5 λεπτά ίσα ίσα να δροσιστω έχουμε πολύ ζεστη αυτές τις μερες 

Σε ζηλεύω!!! Καλά έκανες κορίτσι μου. Εγώ σήμερα παραλίγο να λιποθυμίσω απο τη ζέστη εδώ στην Αθήνα. Ευτυχώς αύριο πάω Λευκάδα και θα είμαι λίιιιιιγο καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Σε ζηλεύω!!! Καλά έκανες κορίτσι μου. Εγώ σήμερα παραλίγο να λιποθυμίσω απο τη ζέστη εδώ στην Αθήνα. Ευτυχώς αύριο πάω Λευκάδα και θα είμαι λίιιιιιγο καλύτερα. 

Φαντάζονται Αθήνα είναι ακόμα χειρότερα να γυρίσεις στο μερος σου να είσαι καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω... επειδή δεν ξέρω τι να κάνω... μαξιλάρι θα αγοράσετε για την κουνια-λικνο-παρκοκρεβατο; για το καρότσι;

τόσο μικρά που θα ειναι νεογέννητα πρέπει να τα έχουμε μαξιλάρι;

εχω μπερδευτεί...και αν ναι; απο που; από τζάμπο θα ειναι καλά; βρηκα στο prenatal ενα που μ αρεσε αλλα για καρότσι ειναι μεγάλο θεωρώ!

ουφ αγχώθηκα...και σήμερα θα πάω να πάρω οτι μου έχει απομείνει για να τα εχω έτοιμα!

H μαία μου είπε όχι μαξιλάρι για το νεογέννητο! Οπ΄΄οτε δε θα πάρω στην αρχή! Μετά θα μου πει η παιδίατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. @Χρύσακι δεν έχω χώρο για ξεχωριστό έπιπλο εννοώ. Οπότε προσπαθώ να προσαρμόσω τα πάντα όπως μπορώ! 

@katerinayia Που να το απλώσω όμως το "γυμναστήριο";;; Αυτό σκέφτομαι. Γιατί θα πρέπει να είναι στο πάτωμα για να είναι ασφαλές. 

Τα νέα μας... Όλα καλά με το doppler. Η μικρή σήμερα 1236γρ... Πήρε σχεδόν 180γρ σε 3,5 μέρες. Νομίζω πως είναι καλά. Αλλά ακόμα μου τη γράφει 5 μέρες πίσω. Ο τράχηλος μειώθηκε απο 38 σε 31χιλ. 

Για το εμβόλιο του κοκκύτη μου είπε να το κάνω την 34η εβδομάδα. Να μην έρχομαι σε επαφή με πολύ κοσμό και να φοράω μάσκα... Πράγματα που κάνω ούτως ή άλλως δηλαδή ευτυχώς! Να μετράω κάθε 2 μέρες την πίεση και να την καταγράφω. Να παρατηρώ τις κινήσεις της μπουμπούς και αν κάποια στιγμή νομίζω πως είναι πολύ ήσυχη να την πάρω τηλέφωνο. 

Γενικά κορίτσια μου... Πολύ μου αρέσει η γιατρός αυτή! Όσο τη γνωρίζω τόσο περισσότερο την συμπαθώ.

Επίσης ρώτησα και για τα έγγραφα... Ευτυχώς τα έχω μαζέψει ήδη όλα και πρέπει να κάνω μόνο φωτοτυπίες!

Μπορείς το γυμναστήριο να το βάζεις και στο κρεβάτι σου! υπάρχουν αναδιπλούμενα! 

πολύ ωραία νέα! καλέ ίσως είναι λεπτούλα η μπουμπού, αναλογίες μανεκέν!  αλλά δε βλέπω και καμιά τρελή διαφορά στα κιλά..

και η γιατρός πολύ καλή, σου είπε και να την πάρεις τηλ! αχ εγώ ανυπομονώ να δω τον μπεμπούλη μου, αλλά αργεί ακόμη το ραντεβού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Φαντάζονται Αθήνα είναι ακόμα χειρότερα να γυρίσεις στο μερος σου να είσαι καλύτερα 

Άστα!!! Απορώ αν θα μπορώ να κινηθώ καθόλου τον Ιούλιο και τον Αύγουστο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Μπορείς το γυμναστήριο να το βάζεις και στο κρεβάτι σου! υπάρχουν αναδιπλούμενα! 

πολύ ωραία νέα! καλέ ίσως είναι λεπτούλα η μπουμπού, αναλογίες μανεκέν!  αλλά δε βλέπω και καμιά τρελή διαφορά στα κιλά..

και η γιατρός πολύ καλή, σου είπε και να την πάρεις τηλ! αχ εγώ ανυπομονώ να δω τον μπεμπούλη μου, αλλά αργεί ακόμη το ραντεβού..

Δε θα είναι επικίνδυνο; Τεσπά, ας γεννηθεί το μανεκέν (χαχαχαχα πολύ μου άρεσε όπως το είπες) και βλέπουμε! Ναι, ναι... Γενικά μου φαίνεται πολύ καλή. Κρίμα που είναι στο δημόσιο απο τη μια αλλά απο την άλλη ευτυχώς που υπάρχουν και τέτοιοι καλοί γιατροί και στο δημόσιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nanouko είπε:

H μαία μου είπε όχι μαξιλάρι για το νεογέννητο! Οπ΄΄οτε δε θα πάρω στην αρχή! Μετά θα μου πει η παιδίατρος!

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου ολες ωιαυτις απαντήσεις!

πήγα ψώνισα σήμερα οτι χρειαζομουν και τελικα δεν πήρα μαξιλάρι ούτε εγώ....εμειναν κατι πολυ πολύ λίγα για να πάρω ακόμα...σχεδον έχω τελειώσει με τα ψωνια ευτυχώς!

δεν θα άντεχα να πάω πιο μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/6/2024 at 10:15 ΜΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλώς την... Γράψε μας αν θέλεις φύλλο και ΠΗΤ κορίτσι μου... Με το καλό τα διδυμάκια σου!!!

Καλως σας βρηκα!!ΠΗΤ 7/08 αγορακι και κοριτσακι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου ολες ωιαυτις απαντήσεις!

πήγα ψώνισα σήμερα οτι χρειαζομουν και τελικα δεν πήρα μαξιλάρι ούτε εγώ....εμειναν κατι πολυ πολύ λίγα για να πάρω ακόμα...σχεδον έχω τελειώσει με τα ψωνια ευτυχώς!

δεν θα άντεχα να πάω πιο μετά!

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

άντε ωραια να αρχίσεις να μπαίνεις σε μια σειρά να τακτοποιείς και να πλένεις  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987εγώ είχα ένα σχετικό μικρό γυμναστήριο. Τον πρώτο καιρό το έβαζα στην γωνία του καναπέ, έβγαζα τα μαξιλάρια αλλά ήμουν εννοείται εκεί. Βέβαια δεν πολυγυρνουσε ακόμα. Όταν άρχισε να κινείται περισσότερο το έβαζα κάτω.

@Barbieeσίγουρα όχι μαξιλάρια κ μέχρι αρκετά αργότερα. Τους πρώτους μήνες στην κούνια κανονικά δεν πρέπει να υπάρχει τίποτα, ούτε καν σκέπασμα σκέψου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 @Demy93 τι ωραία που είναι όλα καλά με το Doppler σας. Τέλεια! Αυτό σας το κάνει ο γιατρός σας ή πάτε σε άλλον όπως για την αυχενική κ την β επιπέδου?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

@Katiana1987 @Demy93 τι ωραία που είναι όλα καλά με το Doppler σας. Τέλεια! Αυτό σας το κάνει ο γιατρός σας ή πάτε σε άλλον όπως για την αυχενική κ την β επιπέδου?

 

Καλημέρα κορίτσια μου.

Εγώ κανονικά τα έκανα όλα στον γυναικολόγο μου, αλλά τώρα που με ανέλαβε γιατρός στο δημόσιο, το χθεσινό το έκανα στο νοσοκομείο απο έναν που κάνει υπερήχους. Αλλά μίλησα με το γιατρό μου εχθές που είδε και τις εξετάσεις μου και θα μου κάνει το επομένο Doppler στις 2 Ιουλίου. Μετά θα τον ξαναδώ μετά τη γέννα το γιατρό μου. Μέχρι τότε ότι άλλο χρειαστεί θα τα κάνω στο "Έλενα". 

 Όσο για το "γυμναστήριο" ίσως το σκεφτώ για λίγο αργότερα να το βάζω στο κρεβάτι με μαξιλάρια γύρο-γύρο. 

Για την κούνια το διάβασα κι εγώ αλλά όχι για το σκέπασμα. Πως θα σκεπάζουμε το μωρό δηλαδή; Άσε που λογικά στην κούνια της θα αργήσει να κοιμηθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

@Katiana1987 @Demy93 τι ωραία που είναι όλα καλά με το Doppler σας. Τέλεια! Αυτό σας το κάνει ο γιατρός σας ή πάτε σε άλλον όπως για την αυχενική κ την β επιπέδου?

 

Εγώ όλες τις μεγάλες εξετάσεις τις κάνω σε εξωτερικό γυναικολόγο!!!Έχω αποφασίσει να γεννήσω στο δημόσιο με τον γυναικολόγο μου που τον έχω από πολύ μικρή οπότε για ότι επιπλέον χρειάζεται συνεργάζομαι και με έναν 2ο 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

@Katiana1987 @Demy93 τι ωραία που είναι όλα καλά με το Doppler σας. Τέλεια! Αυτό σας το κάνει ο γιατρός σας ή πάτε σε άλλον όπως για την αυχενική κ την β επιπέδου?

 

Εγω όλες αυτές τις εξετάσεις πάω σε εμβρυολογο και τα κάνω δεν τα κάνει ο γυναικολογος ο ιδιώτης αλλά και τώρα που αλλαξα και πάω σε δημόσιο και εκεινος λογικά της Doppler θα μου πει πάλι να πάω σε εμβρυολογο που έκανα αυχενική και β επιπέδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! 

Επιτελους κι εγώ λίγο βουτηξα πόδι!! Δεν κατάφερα να μπω ολόκληρη!

Κι εγώ αλλαξιερα πάνω στη συρταριερα θα βάλω! Για γυμναστήριο δεν κοίταξα ακόμα. 

Έχουν αρκετά να μου δώσουν και φίλες μου και θα δω τι θα χρειαστεί να πάρω 

Σίγουρα θα χρειαστώ καρότσι, συρταριερα, κρεβάτι, σεντόνια, πετσέτες, μερικά φορμακια κι όλα αυτά τα μικροπραγματα (που όμως είναι αρκετά).

Λέμε σε 1-2 βδομάδες να βάψουμε το δωμάτιο και να αρχίσουμε να παίρνουμε μετά τα έπιπλα για να τα στήνουμε και τα πράγματα που θα μπουν στο δωμάτιο μετά!!

Έχουμε κάνει την έρευνα αγοράς και έχουμε καταλήξει για τα έπιπλα!

 

 

IMG_20240608_125511.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! 

Επιτελους κι εγώ λίγο βουτηξα πόδι!! Δεν κατάφερα να μπω ολόκληρη!

Κι εγώ αλλαξιερα πάνω στη συρταριερα θα βάλω! Για γυμναστήριο δεν κοίταξα ακόμα. 

Έχουν αρκετά να μου δώσουν και φίλες μου και θα δω τι θα χρειαστεί να πάρω 

Σίγουρα θα χρειαστώ καρότσι, συρταριερα, κρεβάτι, σεντόνια, πετσέτες, μερικά φορμακια κι όλα αυτά τα μικροπραγματα (που όμως είναι αρκετά).

Λέμε σε 1-2 βδομάδες να βάψουμε το δωμάτιο και να αρχίσουμε να παίρνουμε μετά τα έπιπλα για να τα στήνουμε και τα πράγματα που θα μπουν στο δωμάτιο μετά!!

Έχουμε κάνει την έρευνα αγοράς και έχουμε καταλήξει για τα έπιπλα!

 

 

IMG_20240608_125511.jpg

Αχ τέλεια καλά να περάσετε κορίτσι μου Χαλκιδική είστε ; 
Εντάξει αφού διάλεξες και επιπλα είστε πολύ καλά την μιση δουλειά την έχεις κάνει 😊

εγω να πω την αλήθεια δυστηχως ακόμα δεν την έχω κάνει δωμάτιο την δικιά μου 😕 δεν έχω καταφέρει ακόμα να δω ποτε θα γίνει και αυτό.. έχει πολύ δουλειά για να γίνει και λεφτά επισης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.

Εγώ κανονικά τα έκανα όλα στον γυναικολόγο μου, αλλά τώρα που με ανέλαβε γιατρός στο δημόσιο, το χθεσινό το έκανα στο νοσοκομείο απο έναν που κάνει υπερήχους. Αλλά μίλησα με το γιατρό μου εχθές που είδε και τις εξετάσεις μου και θα μου κάνει το επομένο Doppler στις 2 Ιουλίου. Μετά θα τον ξαναδώ μετά τη γέννα το γιατρό μου. Μέχρι τότε ότι άλλο χρειαστεί θα τα κάνω στο "Έλενα". 

 Όσο για το "γυμναστήριο" ίσως το σκεφτώ για λίγο αργότερα να το βάζω στο κρεβάτι με μαξιλάρια γύρο-γύρο. 

Για την κούνια το διάβασα κι εγώ αλλά όχι για το σκέπασμα. Πως θα σκεπάζουμε το μωρό δηλαδή; Άσε που λογικά στην κούνια της θα αργήσει να κοιμηθεί.

Τώρα στην αρχή δε χρειάζονται σκέπασμα! Εμένα αυτό μου είχαν πει στο σεμινάριο! Εξ' άλλου θα έχει ζέστη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! 

Επιτελους κι εγώ λίγο βουτηξα πόδι!! Δεν κατάφερα να μπω ολόκληρη!

Κι εγώ αλλαξιερα πάνω στη συρταριερα θα βάλω! Για γυμναστήριο δεν κοίταξα ακόμα. 

Έχουν αρκετά να μου δώσουν και φίλες μου και θα δω τι θα χρειαστεί να πάρω 

Σίγουρα θα χρειαστώ καρότσι, συρταριερα, κρεβάτι, σεντόνια, πετσέτες, μερικά φορμακια κι όλα αυτά τα μικροπραγματα (που όμως είναι αρκετά).

Λέμε σε 1-2 βδομάδες να βάψουμε το δωμάτιο και να αρχίσουμε να παίρνουμε μετά τα έπιπλα για να τα στήνουμε και τα πράγματα που θα μπουν στο δωμάτιο μετά!!

Έχουμε κάνει την έρευνα αγοράς και έχουμε καταλήξει για τα έπιπλα!

 

 

IMG_20240608_125511.jpg

Αχ τι ωραία!! Θαλασσίτσα τρελαίνομαι!! Εγώ από βδομάδα θα βουτήξω ποδαράκι 😀

Μια χαρά με τα πράγματα όντως το ψάξιμο και να καταλήξεις τι θα πάρεις είναι το πιο δύσκολο!! Εγώ είχα βγάλει τα μάτια μου στον υπολογιστή! Μετά τα παραγγέλνεις όλα μαζί, για τα μικροπράγματα δε χρειάζεται να τρελαθείς τι θα πάρεις! Βαμβακερά να είναι τα φορμάκια και μια καλή παραγγελία από φαρμακείο χρειάζεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αχ τέλεια καλά να περάσετε κορίτσι μου Χαλκιδική είστε ; 
Εντάξει αφού διάλεξες και επιπλα είστε πολύ καλά την μιση δουλειά την έχεις κάνει 😊

εγω να πω την αλήθεια δυστηχως ακόμα δεν την έχω κάνει δωμάτιο την δικιά μου 😕 δεν έχω καταφέρει ακόμα να δω ποτε θα γίνει και αυτό.. έχει πολύ δουλειά για να γίνει και λεφτά επισης 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Αχ τι ωραία!! Θαλασσίτσα τρελαίνομαι!! Εγώ από βδομάδα θα βουτήξω ποδαράκι 😀

Μια χαρά με τα πράγματα όντως το ψάξιμο και να καταλήξεις τι θα πάρεις είναι το πιο δύσκολο!! Εγώ είχα βγάλει τα μάτια μου στον υπολογιστή! Μετά τα παραγγέλνεις όλα μαζί, για τα μικροπράγματα δε χρειάζεται να τρελαθείς τι θα πάρεις! Βαμβακερά να είναι τα φορμάκια και μια καλή παραγγελία από φαρμακείο χρειάζεσαι! 

Ναι Χαλκιδική πήγαμε! Στον Άγιο Μαμα!!

Ναι μόνο για καρότσι δεν κατέληξα αλλά θα πάω να δω από κοντά και θα καταλήξω

@nanouko κι εγώ πιστεύω τα άλλα τα μικρά δεν θέλουν έρευνα. Μετά πιο πολύ χρόνο θα μου πάρει να τα πλύνω και να τα σιδερωσω παρά να τα αγοράσω! 

@Elk εσύ και με ένα παιδάκι και μάλιστα τόσο μικρή λογικό να μην έχεις βρει ευκαιρία να το φτιάξεις το δωμάτιο! Το καλό είναι ότι θα έχεις ήδη τα περισσότερα πράγματα! Και ξέρεις και πολύ καλύτερα τι χρειαζεται στην αρχή κτλ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Η χοριακη που έκανα χτες το απόγευμα γιατί με έστειλε με όλα αυτά για μια τελευταία πήγε 3.500 και την τρίτη είχε κατέβει 2.500.... δεν ξέρω τι γίνεται ειλικρινά!!!!
    • Κορίτσια μου καλημέρα!!! Να μαι κ γώ!!! Περνάω δύσκολα κορίτσια με τις ναυτίες και κάποιες φορές και με εμετούς!!! Εκει που λέω είμαι καλυτερα (με το χάπι πάντα) κ αχ αρχίζω ν συνέρχομαι κ γώ εκει είναι που την επόμενη μέρα ξανά είμαι κρεβατωμένη!!! Νιώθω σαν άρρωστη! Δν έχω συνηδητοποιησει ακόμα ότι μέσα μου έχω ένα μωρακι! Έχω όλη μέρα ναυτία ! Νομίζω πως μ έχει γίνει εμμονή όλο αυτό και πως λειτουργεί πολύ το ψυχολογικό κομμάτι κ δν ξέρω πως ν απαλλαγώ! Κατά τ αλλά είμαι 12 εβδομάδων σήμερα και περιμένω πως κ πως ν ρθει η Δευτέρα γ ν κάνω την αυχενική διαφάνεια!!! 🙏🙏  χαιρομαι πολύ που όσες έχετε κάνει αυχενική διαφανεια είναι όλα καλά ! Ευχομαι γερά και τελειομηνα μωράκια σε όλες μας αγάπες μ!!!!  οσον αφορά εσένα @Tonia μου έχω φίλη που 8 η εβδομάδα επαθε αιματωμα, μιλάμε αιμορραγία τρομερή , πίστευε πως το είχε χάσει το μωρακι! Όμως ήταν εκει!!! Ο γιατρός τηα συνέστησε ακινησία όσο μπορεί και περίπου 14η εβδομάδα το αιμάτωμα είχε φύγει και όλα πήγαν καλά!!! Μη προδικάζεις τίποτα! Εχε πιστη στο μωρακι αυτό που παλεύει!  @Kiddo το ίδιο ισχύει ν γ σένα!!! Ακινησία και ξεκούραση όσο μπορείς! Έκανες και την αυχενική σου όλα καλά! Το μωράκι ήρθε γ ν μείνει! Λίγη ξεκούραση παραπάνω να περάσει κ ο 4ος! Πιστεύω πως τον μεγάλο κίνδυνο τον έχεις περάσει!  κ γώ κορίτσια προσπαθώ ν σκέφτομαι θετικά και πως η σημερινή μέρα για μένα θ πρέπει ν ναι γιορτή γιατί από αύριο μπαίνω στον 4ο και πως όπως κ ν χει το μεγάλο διάστημα μ τους εμετούς και τια ναυτίες το πέρασα! 
    • Βέβαια! Με ρωτάς??? Ανοικτά!!!! Ακολούθησε εεε. Mariemma Art
    • Για σένα μπήκα τώρα να δω νέα!!! Κρατήθηκες κ δεν έκανες τεστ ρε θηρίο;;; Εγώ με το ζόρι κρατιέμαι να μην πάρω🤣🤣🤣 Κ μάλλον φεύγοντας από τη δουλειά θα πάρω… Τα υγρά έρχονται κ φεύγουν όποτε δε βγάζω άκρη. Το στήθος πονάει πολύ αλλα δεν είναι πως δεν έχει ξανά συμβεί.. Περιμένουμε..
    • Εύχομαι να πάνε οοολα καλά κορίτσι μου εγω έκανα χοριακη αλλά στην αρχή μόνο η πρώτη ήταν 213 την 15 ημέρα μετά από το θετικό τεστ ωορρηξία και η δεύτερη 412 την 17 ημέρα μετά από την ημέρα της ωορρηξία και πήγα για υπέρηχο δεν ξανά έκανα άλλη δεν ξέρω τι γίνετε αλλά λένε ότι μετά τα 1500 χοριακη δεν έχεις νοημα να κανείς άλλη γιατί έχεις εικόνα με υπέρηχο  σε βρήκα σε insta και fb να σε ακολουθήσω; Έχεις πολύ ωραία πργαματα μπράβο !!! 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...