Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...εμάς ο μικρός κάθεται μπρούμυτα και παρακολουθεί τις κάρτες εκμάθησης που του έχουμε πάρει...Κρατάει το κεφαλάκι του μια χαρά και σιγά σιγά προσπαθούμε να στρώσουμε τον ύπνο μας...Δείχνει ότι αποκτά πλέον μια σταθερότητα στις ώρες ύπνου αλλά και πάλι έχουμε πισωγυρίσματα...Οι κολικοί μας αποχαιρέτησαν και σε 2 εβδομάδες έχουμε τα εμβόλια του 3ου μήνα 🤗🤗🧿🧿🧿

Εγώ δεν τις ξέρω αυτές τις κάρτες είναι ωραίες ;

αντε να απαλλαγείς άλλο από τους κολικούς να ηρεμήσει το μωράκι και εσείς μαζί του

εσυ εισαι η πρώτη στην παρέα που τα ξεκινάς όλα ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Αυτές οι κάρτες είναι πολύ ωραίες!! Τις έχω δει στο ινστα!! Μπράβο σας, πάνε και οι κολικοί, όλα καλά!! 🧿🧿 Με το καλό τα εμβόλια! Εμείς 3μιση μηνών πάλι! Τελικά τι θα κάνεις με το bexsero? Εμείς στον 5ο μας είπε..

Ναι ευτυχώς όλα καλά...την γκρίνια των αλμάτων να μπορέσουμε να στρώσουμε και θα είμαστε τέλεια!!!Αν και δε σας κρύβω κορίτσια ότι επειδή είμαι όλη μέρα με το μωρό καθώς ο άντρας μου σχολαει αργά υπάρχουν στιγμές που δεν αντέχω...Θέλω τον χρόνο μου που δυστυχώς ακόμα δε τον έχω...Σε ότι αφορά το εμβόλιο θα το κάνουμε κανονικά και έχει ο Θεός..

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

! 🧿🧿

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εγώ δεν τις ξέρω αυτές τις κάρτες είναι ωραίες ;

αντε να απαλλαγείς άλλο από τους κολικούς να ηρεμήσει το μωράκι και εσείς μαζί του

εσυ εισαι η πρώτη στην παρέα που τα ξεκινάς όλα ☺️

Κοίτα εμάς μας έχουν βοηθήσει δηλαδή κάθεται ο μικρός και απασχολείται και τον βάζω και μπρούμυτα οπότε 2 σε 1 😅..Χα Χα ναι,μέχρι ώρας κρατάμε τα πρωτεία 🥰🥰🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου είχες βάλει θήλαστρο; Για αυτό είχες μεγάλη παραγωγή στο γάλα σου;

πιστεύω πως θα στρώσει θέλει λίγο υπομονή και χρόνο θα δεις 

και εγώ πέρασα ζόρικα με τον θηλασμό αλλά δόξα το θεό τώρα είμαστε πολύ καλά γίνετε ευχάριστα και από τις δύο μας 

Όχι θήλαστρο δεν έβαλα αλλά αυξήθηκε κι άλλο η παραγωγή σε κάποια φάση που ήθελε να τρώει πιο συχνά 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσι μου μη στενοχωριέσαι..κι εμείς το παθαίνουμε ακόμη αυτό και είμαστε και μεγαλύτεροι από εσάς.. κάνει κάτι Γκλουκ Γκλουκ πολύ γρήγορα και τρέχουν τα γάλατα από το στόμα του και κλαίει..με υπομονή θα τα καταφέρετε.. εμείς σταματάμε λίγο και ξαναξεκινάμε..τον σηκώνω λίγο και τον ξαναβάζω..ή πριν τον θηλάσω βγάζω λίγο με το χέρι για να φύγει το πολύ! Πες μου τι θα σου πει η σύμβουλος όταν μπορέσεις!! 

Να σου πω έχει διαρροές στους μαστούς; Εγώ έχω ακόμη..είναι φυσιολογικό αυτό;

Ναι θυμάμαι που κι εσείς το είχατε αυτό απλά επειδή τώρα έχει και αυτο το θέμα στα κακά του και εν τω μεταξύ εγώ έκοψα και τα γαλακτοκομικα μήπως επηρεάζουν και είναι χειρότερα 

Θα σου στείλω κάποια στιγμή προσωπικό μνμ να σου πω αναλυτικά μου είπε. Διαρροές δεν έχω τόσο πολύ αλλά αφού ζοριζεται το μωρό και ενδεχομένως του δημιουργεί και τους κολικούς θα το διορθώσω (με πολλή υπομονή) είπε ουσιαστικά ότι αυτό πρέπει να διορθωθεί ανεξάρτητα από τους κολικούς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Ναι ευτυχώς όλα καλά...την γκρίνια των αλμάτων να μπορέσουμε να στρώσουμε και θα είμαστε τέλεια!!!Αν και δε σας κρύβω κορίτσια ότι επειδή είμαι όλη μέρα με το μωρό καθώς ο άντρας μου σχολαει αργά υπάρχουν στιγμές που δεν αντέχω...Θέλω τον χρόνο μου που δυστυχώς ακόμα δε τον έχω...Σε ότι αφορά το εμβόλιο θα το κάνουμε κανονικά και έχει ο Θεός..

 

Σε καταλαβαίνω..το βράδυ όταν καταφέρνουμε και κοιμιζουμε τον μπέμπη μου λέει ο άντρας μου να καλά τι κάθεσαι δε θα κοιμηθείς κι εσύ τώρα; Όχι λέω θέλω λίγο χρόνο δικό μου, παρά την κούραση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Όχι θήλαστρο δεν έβαλα αλλά αυξήθηκε κι άλλο η παραγωγή σε κάποια φάση που ήθελε να τρώει πιο συχνά 

 

Ναι θυμάμαι που κι εσείς το είχατε αυτό απλά επειδή τώρα έχει και αυτο το θέμα στα κακά του και εν τω μεταξύ εγώ έκοψα και τα γαλακτοκομικα μήπως επηρεάζουν και είναι χειρότερα 

Θα σου στείλω κάποια στιγμή προσωπικό μνμ να σου πω αναλυτικά μου είπε. Διαρροές δεν έχω τόσο πολύ αλλά αφού ζοριζεται το μωρό και ενδεχομένως του δημιουργεί και τους κολικούς θα το διορθώσω (με πολλή υπομονή) είπε ουσιαστικά ότι αυτό πρέπει να διορθωθεί ανεξάρτητα από τους κολικούς 

Οκ, κορίτσι μου, όταν στείλεις πες μου αν μπορείς εδώ για να το δω στον υπολογιστή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

κορίτσια εμένα έσβησε το όνειρο μου που είχα για την περίοδο...μολις μου ήρθε 😔😔

Αλήθεια; Εγώ τελικά δεν ξέρω αν ήταν περίοδος τελικά..θύμησέ μου θηλάζεις εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nanouko είπε:

Αλήθεια; Εγώ τελικά δεν ξέρω αν ήταν περίοδος τελικά..θύμησέ μου θηλάζεις εσύ;

ναι θηλάζω.. αλλά όπως πάει το πράγμα μπορεί και να σταματήσω 😔😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Γτ αν επιτρέπεται; Λόγω καθημερινότητας;

οχι... μάλλον παθαίνω ξανα μαστίτιδα αλλα απο την άλλη πλευρά τώρα...μ έχει κουράσει να πονάει το στήθος καθε μέρα... έχω μεγάλο στήθος και γενικά πολύ γάλα και δεν αντέχω 😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

οχι... μάλλον παθαίνω ξανα μαστίτιδα αλλα απο την άλλη πλευρά τώρα...μ έχει κουράσει να πονάει το στήθος καθε μέρα... έχω μεγάλο στήθος και γενικά πολύ γάλα και δεν αντέχω 😔😔

Κορίτσι μου καλημέρα να σου ότι και εγώ που αδιαθετησα τώρα στους 4 μηνες τις ημέρες περιόδου πονούσε το στήθος μου. Επίσης με βοηθά πολύ η επάλειψη του στήθους με λανολινη. Βάζω λίγο μετά τον πρωινό θηλασμό και δύο επιθεματα να μη λερωσει το σουτιεν και το αφήνω να απορροφηθεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα να σου ότι και εγώ που αδιαθετησα τώρα στους 4 μηνες τις ημέρες περιόδου πονούσε το στήθος μου. Επίσης με βοηθά πολύ η επάλειψη του στήθους με λανολινη. Βάζω λίγο μετά τον πρωινό θηλασμό και δύο επιθεματα να μη λερωσει το σουτιεν και το αφήνω να απορροφηθεί. 

δεν πονάει η θηλή... πονάει από κάτω... ο μίσος μαστός από τη θηλή και κάτω ούτε να τον ακουμπήσω δεν μπορώ... λες να επηρεάζει η περίοδος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

οχι... μάλλον παθαίνω ξανα μαστίτιδα αλλα απο την άλλη πλευρά τώρα...μ έχει κουράσει να πονάει το στήθος καθε μέρα... έχω μεγάλο στήθος και γενικά πολύ γάλα και δεν αντέχω 😔😔

Εμένα για την υπερπαραγωγή μου είπε να βάζω κρύα επιθέματα (πακετο αρακά με σεντόνι από πάνω)  και τσάι μέντα φασκομηλο 3φορες τη μέρα.

Μήπως σε ανακουφίσει κάτι από τα δύο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, να σας ρωτήσω κάτι.

Έχει καμία σας θέμα με παλινδρομηση το μωράκι της. Από την αρχή μου έβγαζε γουλιες κ έκανε κάνα 2 εμετούς αλλά φαινόταν εντάξει οπότε δεν με αγχώνει.

Αλλά τώρα έχει καμία 4-5 μέρες που βγάζει γαλατακι κ μάλιστα κομμένο κ δείχνει να πονάει εκείνη την ώρα. Επίσης πολύ συχνά φαίνεται να της ανεβαίνει το γάλα πάνω χωρίς να βγάζει όμως. Φοβάμαι μην της κάνει καμία οισοφαγιτιδα που είναι επώδυνη. 

Έχετε εσείς καμία εμπειρία με τέτοιο θέμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinayia είπε:

Καλημέρα κορίτσια, να σας ρωτήσω κάτι.

Έχει καμία σας θέμα με παλινδρομηση το μωράκι της. Από την αρχή μου έβγαζε γουλιες κ έκανε κάνα 2 εμετούς αλλά φαινόταν εντάξει οπότε δεν με αγχώνει.

Αλλά τώρα έχει καμία 4-5 μέρες που βγάζει γαλατακι κ μάλιστα κομμένο κ δείχνει να πονάει εκείνη την ώρα. Επίσης πολύ συχνά φαίνεται να της ανεβαίνει το γάλα πάνω χωρίς να βγάζει όμως. Φοβάμαι μην της κάνει καμία οισοφαγιτιδα που είναι επώδυνη. 

Έχετε εσείς καμία εμπειρία με τέτοιο θέμα?

Εμένα κάνει απ' την αρχή γουλιές και μάλιστα πολλές ..δεν τον ενοχλεί όμως και παίρνει και βάρος και δεν ασχολήθηκαμε..τον βάζω τρώει συχνότερα και τον έχω και συνέχεια όρθιο..εγώ δίνω μπουκάλι όμως..ο μεγάλος μου γιος είχε θέμα άκουγα τη νύχτα να ανεβοκατεβαίνει το γάλα και αρνιόταν το μπουκάλι δεν ήθελε να φάει ποναγε..δοκίμασε συχνά γεύματα ..κλίση στο κρεβατάκι και συνέχεια όρθιο να προλάβεις την οισοφαγίτιδα γιατί θα πρέπει να δώσεις αντιβίωση μέτα..ο γιατρός τι σου λεει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

οχι... μάλλον παθαίνω ξανα μαστίτιδα αλλα απο την άλλη πλευρά τώρα...μ έχει κουράσει να πονάει το στήθος καθε μέρα... έχω μεγάλο στήθος και γενικά πολύ γάλα και δεν αντέχω 😔😔

Καταλαβαίνω..όπως νιώθεις να κάνεις! Εμένα με βοηθάει πάντως κάθε φορά που πάω τουαλέτα εκεί που πλένω χέρια τσουπ βγάζω και λίγο γάλα.. τουλάχιστον έτσι νομίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Εμένα κάνει απ' την αρχή γουλιές και μάλιστα πολλές ..δεν τον ενοχλεί όμως και παίρνει και βάρος και δεν ασχολήθηκαμε..τον βάζω τρώει συχνότερα και τον έχω και συνέχεια όρθιο..εγώ δίνω μπουκάλι όμως..ο μεγάλος μου γιος είχε θέμα άκουγα τη νύχτα να ανεβοκατεβαίνει το γάλα και αρνιόταν το μπουκάλι δεν ήθελε να φάει ποναγε..δοκίμασε συχνά γεύματα ..κλίση στο κρεβατάκι και συνέχεια όρθιο να προλάβεις την οισοφαγίτιδα γιατί θα πρέπει να δώσεις αντιβίωση μέτα..ο γιατρός τι σου λεει

Έκανε γουλιες κ μένα από την αρχή όχι όμως κάτι το ιδιαίτερο, οπότε δεν κάναμε κάτι γι'αυτο.  Προς το παρόν τρώει μια χαρά, δεν φαίνεται να δυσφορει την ώρα του φαγητου, όμως μετά φαίνεται ότι της ανεβαίνει το γάλα. Εγώ δεν την θηλάζω, ξενο πίνει.

Τώρα τις τελευταίες μέρες άρχισε να έχει περισσότερες γουλιες, δεν μίλησα ακόμα με τον γιατρό. Τετάρτη έχουμε ραντεβού για το εμβόλιο οπότε θα το συζητήσουμε τότε. Ελπίζω να στρώσει. Το γαλα το ακουω κ εγω καποια βραδια να ανεβοκατεβαινει. Στην μεγάλη μου δεν θυμάμαι ακριβώς, σίγουρα είχε γουλιες κ ευχή στην αρχή αλλά σίγουρα δεν κάναμε τίποτα, σταμάτησαν κάποια στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2024 at 4:14 ΜΜ, ο/η Demy93 είπε:

Ναι ευτυχώς όλα καλά...την γκρίνια των αλμάτων να μπορέσουμε να στρώσουμε και θα είμαστε τέλεια!!!Αν και δε σας κρύβω κορίτσια ότι επειδή είμαι όλη μέρα με το μωρό καθώς ο άντρας μου σχολαει αργά υπάρχουν στιγμές που δεν αντέχω...Θέλω τον χρόνο μου που δυστυχώς ακόμα δε τον έχω...Σε ότι αφορά το εμβόλιο θα το κάνουμε κανονικά και έχει ο Θεός..

 

Τι εννοείς βρε κορίτσι μου δεν έχεις χρόνο για σένα; Εγώ ναι μεν τα κάνω όλα μαζί με την Ισμήνη-Μαρία αλλά έχω κάνει τα πάντα από τότε που ήρθαμε σπίτι μας! Έχω φτιάξει τα μαλλιά μου, τα νύχια των χεριών μου, τα δόντια μου και σε λιγες μέρες θα φτιάξω και τα πόδια μου. Και για καφέ βγαίνω, και για φαγητό πήγα... και όλα! Εννοείς μόνη σου χωρίς το μωρό; Αν ναι, δεν μπορεί να το κρατήσει κάποιος, έστω για ένα δίωρο να βγεις μια βόλτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Καλημέρα κορίτσια, να σας ρωτήσω κάτι.

Έχει καμία σας θέμα με παλινδρομηση το μωράκι της. Από την αρχή μου έβγαζε γουλιες κ έκανε κάνα 2 εμετούς αλλά φαινόταν εντάξει οπότε δεν με αγχώνει.

Αλλά τώρα έχει καμία 4-5 μέρες που βγάζει γαλατακι κ μάλιστα κομμένο κ δείχνει να πονάει εκείνη την ώρα. Επίσης πολύ συχνά φαίνεται να της ανεβαίνει το γάλα πάνω χωρίς να βγάζει όμως. Φοβάμαι μην της κάνει καμία οισοφαγιτιδα που είναι επώδυνη. 

Έχετε εσείς καμία εμπειρία με τέτοιο θέμα?

Επειδή κι εμένα έβγαζε γουλιες μου είπε η παιδίατρος ν τον έχω πιο πολλή ώρα σε πιο όρθια θέση πχ στο ριλαξ. Επίσης όταν τον ταΐζω τον κρατάω μετά όση ώρα μπορώ όρθιο στον ώμο μου.  Γενικά μετά το τάισμα αποφεύγω να τον έχω ξαπλωτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Barbieeμου, έχεις μιλήσει με σύμβουλο θηλασμού; Είναι κρίμα να σταματήσεις αν θέλεις να συνεχίσεις. Αν είναι επιλογή σου φυσικά είναι σεβαστή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinayiaμου εμένα από τη γέννηση μέχρι τώρα μου έχει βγάλει ελάχιστες μικρές γουλίτσες και κανέναν εμετό μέχρι στιγμής. Μίλησες με τον/την παιδίατρο σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

κορίτσια εμένα έσβησε το όνειρο μου που είχα για την περίοδο...μολις μου ήρθε 😔😔

Σίγουρα ή ψευδοπερίοδος κι εσένα όπως εμένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

@Barbieeμου, έχεις μιλήσει με σύμβουλο θηλασμού; Είναι κρίμα να σταματήσεις αν θέλεις να συνεχίσεις. Αν είναι επιλογή σου φυσικά είναι σεβαστή. 

δεν μίλησα η αλήθεια είναι...δεν θέλω να σταματήσω... είναι πολυ όμορφο συναίσθημα και δέσιμο...αλλα με τόση ταλαιπωρία που εχω περάσει περνάει απο το μυαλό μου και αυτό 😔😔

τι εννοείς ψευδοπεριοδος; τι είναι αυτό; μου ηρθε αίμα αλλα πολυ λιγο βγηκε χθες στη σερβιετα και σήμερα ισα ίσα οταν σκουπιζομαι...

@katerinayiaεμένα έκανε εμετό αλλα μου είχε δώσει η παιδίατρος ενα σιρόπι να του δίνω και σταματησε...μου ειχε πει να δινω πιο συχνά και μικρά γεύματα..

@Demy93θα μας πεις λιγο για το μάθημα ύπνου που εκανες; αξίζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

δεν μίλησα η αλήθεια είναι...δεν θέλω να σταματήσω... είναι πολυ όμορφο συναίσθημα και δέσιμο...αλλα με τόση ταλαιπωρία που εχω περάσει περνάει απο το μυαλό μου και αυτό 😔😔

τι εννοείς ψευδοπεριοδος; τι είναι αυτό; μου ηρθε αίμα αλλα πολυ λιγο βγηκε χθες στη σερβιετα και σήμερα ισα ίσα οταν σκουπιζομαι...

@katerinayiaεμένα έκανε εμετό αλλα μου είχε δώσει η παιδίατρος ενα σιρόπι να του δίνω και σταματησε...μου ειχε πει να δινω πιο συχνά και μικρά γεύματα..

@Demy93θα μας πεις λιγο για το μάθημα ύπνου που εκανες; αξίζει;

Να μιλήσεις. Πιστεύω πως θα σε βοηθήσει πραγματικά. Κι αν θες σου στέλνω την επαφή της μαίας που έκανα τα μαθήματα θηλασμού και ύπνου... (εγώ το έκανα...) χαχαχαχαχα  

Για μένα αξίζει γιατί μέσα σε 2 μέρες η Ισμήνη-Μαρία κοιμήθηκε 9,5 ώρες με μόνο μία αφύπνιση για 20 λεπτά περίπου με μισή ώρα για να την αλλάξω και να φάει. (Η παιδίατρος μου είπε στο 7ωρο σερί να την ξυπνήσω για να φάει.)

Ψευδοπερίοδος είναι μια περίοδος με πολλή μικρή διάρκεια και ροή. (Τουλάχιστον εμένα έτσι μου το εξήγησε ο γιατρός μου.)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Αχ τυχαία το είδα αυτό αλλά είχα το ίδιο, έως 90% είχα φτάσει. Μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό να ανεβαίνει στην κύηση!
    • Τότε να σου ζητήσω κ εγώ συγγνώμη αν ένιωσες επίθεση με την απάντησή μου. Σίγουρα δεν είχα κανέναν τέτοιο σκοπό κ δεν θέλω να νομίζεις κάτι τέτοιο σε καμία περίπτωση.  Απλά έγραψα την εμπειρία μου, πως κ μένα ο προσωπικός μου χρόνος είναι ελάχιστος, αλλά το βρίσκω φυσιολογικό. 
    • Εγώ έχω ακόμα  μέρες είναι η αλήθεια!; Στη 1 Νοεμβρίου για τη β επιπέδου!  Για τα ουδέτεροφύλλα γενικά οι τιμές μου είναι πάντα φυσιολογικές. Αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι μάλλον απ' τον κοβιντ κ να τις επαναλάβω πριν πάω! Αχχχχχ πως κ πως περιμένω να δω ξανά τον μικρό μου!!!;
    • Σωστηηηη!! Τώρα άρχισα να τους γράφω όλους σιγά σιγά πιο πριν δεν μπορούσα επηρεαζομουν αρκετά.. ποιος ξέρει στο δεύτερο μπορεί από την αρχή να είμαι κουλ.. πω πω ρε κορίτσι τώρα τι μου θύμησες.. μιλούσαμε και τότε που προσπαθούσαμε πριν κάνα 3+ χρόνια.. πόσο με είχατε βοηθήσει όλες τότε μετά την αποβολή μου.. τι είχες περάσει κ συ.. πόσο είναι το δεύτερο σου παιδάκι τώρα?
    • Σας ευχαριστώ μέσα από την ψυχή μου όλες σας (δεν έχω άλλες αντιδράσεις). Και για τις ευχές για το μικρό μου κοριτσάκι, και για την εγκυμοσύνη. Είστε όλες μέσα στις προσευχές μου, δεν ξεχνάω ποτέ καμία γιατί ξέρω πόσο πονάει να θέλεις ένα μωράκι και να γίνεται άπιαστο όνειρο. @marinamanoulitsa για το θέμα φιλία, μπορώ να γράψω σεντόνια ολόκληρα. Καμένη από πάνω μέχρι κάτω. Τόσο που πλέον έχω λίγες φίλες και καλές αλλά δυστυχώς όχι κολλητές. Όχι ότι δεν θέλω, αλλά έχω πληγωθεί τόσο πολύ, και από διαφορετικές φίλες στο πέρασμα των χρόνων, που έβαλα και εγώ πάνω από όλα την οικογένεια μου. Πριν έρθει το παιδάκι μου, ήταν ο καλός μου εκεί για όλα. Και φίλος, και σύντροφος και εραστής.. Εγώ θα πω μόνο ότι για να μιλήσει κάποιος άνθρωπος ετσι, με τέτοια λόγια, δεν υπήρξε ποτέ πραγματική φίλη, άρα καλύτερα να μην είναι στη ζωή σου. Ξέρω βέβαια πόσο στενάχωρο είναι αυτό, ειδικά όταν έχεις επενδύσει σε αυτή τη φιλία. Και εγώ από όταν γέννησα, έγινε ένα αυτόματο ξεκαθάρισμα. Λίγοι και καλοί!! Για τα tantrums που λέτε, εμένα με αγχωνουν αρκετά.. Η δικιά μου είναι και λίγο νευρική, οπότε δεν ξέρω όταν έρθει αυτή η ώρα αν θα έχω την ψυχική δύναμη να το χειριστώ όπως πρέπει... Έχω και αυτό το κακό, δεν αντέχω να την ακούω να κλαίει, με πιάνει απίστευτο στρες, νιώθω σαν να χτυπάνε συναγερμοί στο κεφάλι μου. Ήταν πολύ πιο έντονο όσο ήταν βρεφακι, αλλά ως ένα βαθμό ακόμα το νιώθω.. Για καλή μου τύχη, η νονά της είναι ψυχολόγος, οπότε όλο και κάποια βοήθεια θα έχουμε.. Και μια φωτογραφία από την βόλτα μας σήμερα στον ήλιο 😊😊 Και να θυμάστε.. μετά τη βροχή, βγαίνει το ουράνιο τόξο 🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...