Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

5,5 κιλά;;; Μπράβο σας καλέ!!! 

Κορίτσια καλησπέρα έχω χαθεί για τα καλά εγώ με τη μπέμπα…κάναμε και εμείς το πρώτο εμβόλιο την Τετάρτη που μας πέρασε πήγε πολύ καλά έκλαψε ελάχιστα …για τα κιλά προβληματίστηκα μόνο ρε κορίτσια …σε προηγούμενη μέτρηση ήταν 4.100 και τώρα πήγε 4.520 αλλά δεν ήταν ευχαριστημένος…μου είπε περίμενε τουλ 5 κιλά να πάει..μέσα σ αυτό το διάστημα έχω ξεκινήσει διατροφή και στάθηκε πολύ εκεί ..πιστεύει ότι φταίει αυτό…είναι εντός καμπύλης πάντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 αχ κι εγώ θέλω να πάω για ημιμόνιμο! Θα ψάξω να βρω κάποια κοντά μου γτ είναι μακριά αυτή που πάω.. καλός είναι μωρέ ο μπέμπης, εγώ δε θέλω και να ναι και πολύ χοντρά φοβάμαι την παχυσαρκία μην ξεκινά απ'τη βρεφική ηλικία.καλα εγώ έχω και κόλλημα με τα κιλά μη μου δίνετε σημασία 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έχω χαθεί για τα καλά εγώ με τη μπέμπα…κάναμε και εμείς το πρώτο εμβόλιο την Τετάρτη που μας πέρασε πήγε πολύ καλά έκλαψε ελάχιστα …για τα κιλά προβληματίστηκα μόνο ρε κορίτσια …σε προηγούμενη μέτρηση ήταν 4.100 και τώρα πήγε 4.520 αλλά δεν ήταν ευχαριστημένος…μου είπε περίμενε τουλ 5 κιλά να πάει..μέσα σ αυτό το διάστημα έχω ξεκινήσει διατροφή και στάθηκε πολύ εκεί ..πιστεύει ότι φταίει αυτό…είναι εντός καμπύλης πάντως 

Πόσο χρονικό διάστημα διαφορά οι μετρήσεις; Μωρέ πού να βρεις χρόνο με το μωρό.. εγώ μπαίνω για παρέα αλλά και γτ έχω απορίες συνήθως 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Πόσο χρονικό διάστημα διαφορά οι μετρήσεις; Μωρέ πού να βρεις χρόνο με το μωρό.. εγώ μπαίνω για παρέα αλλά και γτ έχω απορίες συνήθως 😀

Η προηγούμενη μέτρηση ήταν περίπου ένα μήνα πριν είχαμε πάει 10 Σεπτεμβρίου και τώρα πήγαμε 9 Οκτώβρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Η προηγούμενη μέτρηση ήταν περίπου ένα μήνα πριν είχαμε πάει 10 Σεπτεμβρίου και τώρα πήγαμε 9 Οκτώβρη 

Καλημέρα! Ύψος πήρε? Φαντάζομαι θα σου είπε να ξαναπάτε τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🦋🦋

Απόλυτη ευτυχία σήμερα,κοιμησα τον μικρό στις 9 το βράδυ και ξύπνησε 5.30 το πρωί...Για την ακριβείς ξύπνησα εγώ πρώτη και αναρωτιομουν τι έγινε γιατί δε ξύπνησα γιατί δε τον έχω ταισει 🤗😆...Μεγαλώνουν και όντως στρώνουν τα γλυκούλια μας μέχρι να μας βρει καμία παλινδρόμηση ύπνου πάλι 🫣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έχω χαθεί για τα καλά εγώ με τη μπέμπα…κάναμε και εμείς το πρώτο εμβόλιο την Τετάρτη που μας πέρασε πήγε πολύ καλά έκλαψε ελάχιστα …για τα κιλά προβληματίστηκα μόνο ρε κορίτσια …σε προηγούμενη μέτρηση ήταν 4.100 και τώρα πήγε 4.520 αλλά δεν ήταν ευχαριστημένος…μου είπε περίμενε τουλ 5 κιλά να πάει..μέσα σ αυτό το διάστημα έχω ξεκινήσει διατροφή και στάθηκε πολύ εκεί ..πιστεύει ότι φταίει αυτό…είναι εντός καμπύλης πάντως 

Σου είπε να σταματήσεις την διατροφή που ξεκίνησες ; 
για να δείτε αν φταίει αυτό την επόμενη φορά που θα πάτε; Εγώ σήμερα έχω παιδίατρο να παω να την ζυγίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🦋🦋

Απόλυτη ευτυχία σήμερα,κοιμησα τον μικρό στις 9 το βράδυ και ξύπνησε 5.30 το πρωί...Για την ακριβείς ξύπνησα εγώ πρώτη και αναρωτιομουν τι έγινε γιατί δε ξύπνησα γιατί δε τον έχω ταισει 🤗😆...Μεγαλώνουν και όντως στρώνουν τα γλυκούλια μας μέχρι να μας βρει καμία παλινδρόμηση ύπνου πάλι 🫣

Μπράβο μακάρι να συνεχίσει έτσι θα στρώσει σιγά σιγά 

Με την ιωσουλα είναι εντάξει τώρα ;

και εμένα κοιμάται καλά το βράδυ δεν ξέρω για πόσο όμως 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Demy939-5:30?? Τι είπες τώρα?! Άσε μη μιλάς καθόλου..μια χαρά ο μπεμπακος σου...εμένα πέντε με έξι ώρες κοιμάται τη νυχτα..

@FighterΕ εντάξει πήρε ύψος..μην ανησυχείς μωρέ..κόψε τη διατροφή που σου είπε ο γιατρός και θα το δείτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Εμείς 60 πόντοι και πεντέμισι κιλά, πολύ καλά μας είπε η γιατρός, ούτε αδύνατος ούτε χοντρούλης! 🧿🧿 Άρα δεν αγχώνομαι κι εγώ που τρώει πεντάλεπτα! Ρουφάει λαίμαργα και πίνει αυτό που θέλει μας είπε η παιδίατρος γτ μας είδε που τρώγαμε! 

Εμένα τόσο ήταν στις 40 μέρες..

Έχω αγχωθεί μην γίνει υπερβαρος..βέβαια και πολύ ύψος πήρε αλλά εχει αφρατεψει πολύ...

Εν τω μεταξύ λόγω κολικών θέλει συνέχεια να είναι στο στήθος και λέω πόσο θα μας βρει η γιατρός στην επόμενη ζύγιση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Σου είπε να σταματήσεις την διατροφή που ξεκίνησες ; 
για να δείτε αν φταίει αυτό την επόμενη φορά που θα πάτε; Εγώ σήμερα έχω παιδίατρο να παω να την ζυγίσω 

Μου το είπε συμβουλευτικά…αλλά να σας πω την αλήθεια ενώ χάνω κιλά τρώω πιο σωστά από πριν…γι αυτό ξεκίνησα άλλωστε…τρώω φουλ πρωτεΐνη φρούτα και λαχανικά 5 γεύματα χωρίς να πεινάω …ενώ πριν έτρωγα πάρα πολλά γλυκά και αναψυκτικά για να κρατηθώ από την αϋπνία…τώρα έστρωσαν και οι ύπνοι της μικρής μετά τον σαραντισμό…δεν την έχω σταματήσει όμως…αλλά δεν σας κρύβω ότι έχω προβληματιστεί πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Εμένα τόσο ήταν στις 40 μέρες..

Έχω αγχωθεί μην γίνει υπερβαρος..βέβαια και πολύ ύψος πήρε αλλά εχει αφρατεψει πολύ...

Εν τω μεταξύ λόγω κολικών θέλει συνέχεια να είναι στο στήθος και λέω πόσο θα μας βρει η γιατρός στην επόμενη ζύγιση..

Εμένα Μ αρέσει να είναι αφρατουλια..🥰να έχουν μπουτακια και μαγουλακια🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Εμένα Μ αρέσει να είναι αφρατουλια..🥰να έχουν μπουτακια και μαγουλακια🥰

Εγώ νομίζω είμαι σαν τη @nanouko..και επειδή τώρα λόγω κολικών θέλει πθο συχνά στήθος αγχώνομαι μην βγούμε εκτός καμπυλων (πέρα του ότι το πολύ γάλα δεν  βοηθάει και με τους κολικούς είπε η παιδίατρος)  αφού ήδη είναι στα ανώτερα 

@Katiana1987 γι αυτό είχα αγχωθεί που με ρώτησες σε προηγούμενο μνμ...Ο θηλασμός πάει υπερβολικά κκαλά και ο μπουλης πηρε 2 κιλά περίπου σε έναν μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Εγώ νομίζω είμαι σαν τη @nanouko..και επειδή τώρα λόγω κολικών θέλει πθο συχνά στήθος αγχώνομαι μην βγούμε εκτός καμπυλων (πέρα του ότι το πολύ γάλα δεν  βοηθάει και με τους κολικούς είπε η παιδίατρος)  αφού ήδη είναι στα ανώτερα 

@Katiana1987 γι αυτό είχα αγχωθεί που με ρώτησες σε προηγούμενο μνμ...Ο θηλασμός πάει υπερβολικά κκαλά και ο μπουλης πηρε 2 κιλά περίπου σε έναν μήνα. 

Εμένα 1 κιλό τον μήνα παίρνει μέχρι στιγμής! Δλδ περίπου 250 γραμ τη βδομάδα..μωρέ θα περάσουν οι κολικοί και θα στρώσει μην ανησυχείς! Μπορεί να γίνει και πολύ ψηλό παιδάκι και να χρειάζεται να τρώει παραπάνω..γτ 60 πόντοι στις 40 μέρες μου φαίνεται αντίστοιχα πάνω από 2 μέτρα ενήλικας 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχετε δοκιμάσει το βρεφικό νερό καθαρισμού της pharmasept? Το πήρα για το προσωπάκι του γτ πιάνω σπιθουράκια..και γενικά έχει πολύ ευαίσθητο δερματάκι και στο σώμα.. έχετε δοκιμάσει της weleda την κρέμα σώματος; Αξίζει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Εμένα τόσο ήταν στις 40 μέρες..

Έχω αγχωθεί μην γίνει υπερβαρος..βέβαια και πολύ ύψος πήρε αλλά εχει αφρατεψει πολύ...

Εν τω μεταξύ λόγω κολικών θέλει συνέχεια να είναι στο στήθος και λέω πόσο θα μας βρει η γιατρός στην επόμενη ζύγιση..

Καλέ μην αγχώνεσαι καθόλου. Ακόμα κι αν τώρα έχουν παραπάνω κιλά μόλις αρχίσουν να περπατάνε έρχονται στα φυσιολογικά τους. Οπότε μην το σκέφτεσαι, μόνο τσίμπα μαγουλάκια κ μπουτακια τωρα🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια έχετε δοκιμάσει το βρεφικό νερό καθαρισμού της pharmasept? Το πήρα για το προσωπάκι του γτ πιάνω σπιθουράκια..και γενικά έχει πολύ ευαίσθητο δερματάκι και στο σώμα.. έχετε δοκιμάσει της weleda την κρέμα σώματος; Αξίζει; 

Το νερό δεν το ξέρω καθόλου αλλά η weleda γενικά λενε πως είναι από τις πιο καθαρές εταιρείες από άποψη συστατικών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια έχετε δοκιμάσει το βρεφικό νερό καθαρισμού της pharmasept? Το πήρα για το προσωπάκι του γτ πιάνω σπιθουράκια..και γενικά έχει πολύ ευαίσθητο δερματάκι και στο σώμα.. έχετε δοκιμάσει της weleda την κρέμα σώματος; Αξίζει; 

Το νερο αυτό το εχει δοκιμάσει και μου το έχει προτείνει φίλη μου φαρμακοποιός η οποία είναι και πολύ προσεκτική με τα υλικά των προϊόντων που είναι για το μωρό.  

Εννοείται της weleda είναι πολύ καλά τα προϊόντα.  Εγώ πήρα της mustela (και η φαρμακοποιός φίλη μου)  που είναι εξίσου αγνά αλλά πιο οικονομικά 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Εμένα 1 κιλό τον μήνα παίρνει μέχρι στιγμής! Δλδ περίπου 250 γραμ τη βδομάδα..μωρέ θα περάσουν οι κολικοί και θα στρώσει μην ανησυχείς! Μπορεί να γίνει και πολύ ψηλό παιδάκι και να χρειάζεται να τρώει παραπάνω..γτ 60 πόντοι στις 40 μέρες μου φαίνεται αντίστοιχα πάνω από 2 μέτρα ενήλικας 😀

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinayia είπε:

Καλέ μην αγχώνεσαι καθόλου. Ακόμα κι αν τώρα έχουν παραπάνω κιλά μόλις αρχίσουν να περπατάνε έρχονται στα φυσιολογικά τους. Οπότε μην το σκέφτεσαι, μόνο τσίμπα μαγουλάκια κ μπουτακια τωρα🤣🤣

Κορίτσια ελπίζω να έχετε δίκιο.!!

@nanouko η αλήθεια είναι ότι ο άντρας μου ειναι πολύ ψηλός 2 μέτρα (και ήταν παχουλπς τον πρώτο χρόνο) 

@katerinayiaη αλήθεια είναι οτι τα μάγουλα είναι τα πιο στρουμπουλσ από όλα τα σημεία του σώματος του 🤣🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Το νερο αυτό το εχει δοκιμάσει και μου το έχει προτείνει φίλη μου φαρμακοποιός η οποία είναι και πολύ προσεκτική με τα υλικά των προϊόντων που είναι για το μωρό.  

Εννοείται της weleda είναι πολύ καλά τα προϊόντα.  Εγώ πήρα της mustela (και η φαρμακοποιός φίλη μου)  που είναι εξίσου αγνά αλλά πιο οικονομικά 

 

Κορίτσια ελπίζω να έχετε δίκιο.!!

@nanouko η αλήθεια είναι ότι ο άντρας μου ειναι πολύ ψηλός 2 μέτρα (και ήταν παχουλπς τον πρώτο χρόνο) 

@katerinayiaη αλήθεια είναι οτι τα μάγουλα είναι τα πιο στρουμπουλσ από όλα τα σημεία του σώματος του 🤣🤣

 

Ωραία, ανυπομονώ να μου έρθει το νεράκι να το δοκιμάσω.. Εεε να μας τα λες και μόνη σου! 😛😀Στον άντρα σου έμοιασε! Εμείς και οι δύο παρότι και ο άντρας μου είναι δύο μέτρα, είμασταν μωρά αδύνατα! Ο δε άντρας μου δεν έτρωγε! Τώρα πως το πήρε αυτό το ύψος ένας θεός ξέρει! Γονίδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια έχετε δοκιμάσει το βρεφικό νερό καθαρισμού της pharmasept? Το πήρα για το προσωπάκι του γτ πιάνω σπιθουράκια..και γενικά έχει πολύ ευαίσθητο δερματάκι και στο σώμα.. έχετε δοκιμάσει της weleda την κρέμα σώματος; Αξίζει; 

Δεν έχω δοκιμάσει κάτι απ' αυτά...εγώ έχω πάρει της frezyderm την acnorm baby...είναι για τα σπυθουράκια γιατί είχε γεμίσει ένα διάστημα...ε τη δεύτερη μέρα φύγανε..και ανά διαστήματα που βγάζει του βαζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια ; Εμείς πήγαμε παιδίατρο κάναμε το πρώτο εμβόλιο στην μπέμπα και το εμβόλιο της ανεμοβλογιάς στην μεγάλη 

την μπέμπα καλά την βρήκε πήρε 1100γρ τώρα είναι 4650γρ είναι λιγο κάτω στην καμπύλη αλλά θέλω να πιστεύω θα στρώσει… πήρε και 3 ποντους σε υψος σε ένα μήνα εμβόλιο ξανά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια έχετε δοκιμάσει το βρεφικό νερό καθαρισμού της pharmasept? Το πήρα για το προσωπάκι του γτ πιάνω σπιθουράκια..και γενικά έχει πολύ ευαίσθητο δερματάκι και στο σώμα.. έχετε δοκιμάσει της weleda την κρέμα σώματος; Αξίζει; 

Δεν τα ξέρω καθόλου αυτά να σου πω την αλήθεια κορίτσι μου δεν τα έχω χρησιμοποιήσει.. είναι καλό αυτό που πήρες που το δοκίμασες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Εμένα τόσο ήταν στις 40 μέρες..

Έχω αγχωθεί μην γίνει υπερβαρος..βέβαια και πολύ ύψος πήρε αλλά εχει αφρατεψει πολύ...

Εν τω μεταξύ λόγω κολικών θέλει συνέχεια να είναι στο στήθος και λέω πόσο θα μας βρει η γιατρός στην επόμενη ζύγιση..

Νομίζω πως είναι πολύ νωρίς να σε απασχολούν τα κιλά κορίτσι μου έχεις πολύ καλό γάλα φαίνεται και τον έχεις κάνει μπουμπουκωτο μια χαρά θα είναι το μωράκι σου σιγά σιγά θα πέσουν οι ρυθμοί με τους οποίους βάζουν τα κιλά μην αγχώνεσαι.. να τον έχεις στο στήθος όσο θέλει 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Εμένα δεν την παίρνει καθόλου! Κι ούτε και θέλω...  Εγώ κορίτσι μου είμαι στον 7ο ουρανό οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Ούτε κουρασμένη νιώθω να πω την αλήθεια. Απλά κάποιες μέρες, αραιά ευτυχώς, νιώθω πως θα ήθελα να κοιμηθώ λίγο ακόμα. Εγώ ευτυχώς εδώ και 10 μέρες είμαι τελείως καθαρή επιτέλους. Σίγουρα θα πρέπει να προσέχετε. Δεν ξέρεις πότε θα ξανά γίνει ωορρηξία. 
    • Εγώ φοβόμουν μην καεί αλλά νομίζω ότι πια δύσκολα καίει ο ήλιος. Για κοιλίτσα μάλλον έχει ψύχρα, αλλά, χεράκια και ποδαράκια θα τ' αφήνω κι εγώ λίγο. 
    • Ελααα η εμπειρία, και εγώ 85 υπολόγισα από την ένταση της γραμμής. Απίστευτο 😂😂. Είπα τέλος, χτες το βράδυ έκλαιγα, έλεγα στον άντρα μου ότι τελείωσε και αυτή η εγκυμοσύνη. Σήμερα εννοείται με εκραξε χαχα Οπότε θα κάνω 1 τεστ έτσι για την τιμή των όπλων κάθε 2-3 μέρες. Σίγουρα όχι κάθε μέρα όμως (και έκανα και εγώ 2-3 τη μέρα, ψύχωση!!)   @ditaki κορίτσι μου γλυκό αν θελήσεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα. Είμαι σίγουρη ότι πέρασα και εγώ επιλοχειο. Τώρα ένα χρόνο μετά το αναγνωρίζω που επιτέλους αρχίζω να βγαίνω από αυτό το σκοτάδι. Με βοήθησε που άλλαξα σπίτι και περιοχή. Πλέον βγαίνω σχεδόν κάθε μέρα βόλτες με το κοριτσακι μου και κυρίως κάθε φορά που νιώθω να πέφτω και να πνιγομαι. Οπότε, σωστά ειπώθηκε παραπάνω να βγαίνεις. Μόνη σου, με φίλες, με άλλες μαμάδες, αλλά μην μένεις μέσα στους 4 τοίχους. Πάρε βοήθεια σε παρακαλώ, είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς, το έζησα στο πετσί μου. Και ένιωθα και τύψεις που πάλεψα τόσο πολύ για αυτό το μωρό και αντί να το ζω στα άκρα και να πετάω στα σύννεφα, εγώ έκλαιγα συνέχεια. Ένιωθα απέραντη μοναξιά, χαμένη, δεν ήξερα ποια είμαι πλέον... Λάτρευα και λατρεύω το παιδάκι μου, αλλά δυστυχώς δεν ήταν αυτό αρκετό για να είμαι ευτυχισμένη, τουλάχιστον όχι όπως περίμενα να είμαι. Κανείς δεν μας προετοιμάζει για την περίοδο της λοχείας. Είναι μια περίοδος πάρα πολύ δύσκολη για τη νέα μαμά και για αυτό χρειαζόμαστε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον γύρω μας. Θα στο ξαναγράψω και το εννοώ.. Μπορείς να μου στείλεις απλά για να τα πεις κάπου μια αν είσαι Αθήνα μετά χαράς να βγαίνουμε μαζί βόλτες ♥️ Δεν είσαι μόνη σου ♥️
    • Τώρα καλά είμαι! Είναι λίγο γκρινιάρης γιατί πεινάει διαρκώς...κ τον κρατάω στο στήθος μιάμιση με δύο ώρες, αλλά δεν έχω γάλα. Τον ακούω που καταπίνει, αλλά αν βγει θα ηρεμήσει για μισή ώρα το πολύ κ μετά ξανά κλάμα κ στήθος απευθείας. Κ με το θηλαστρο που προσπάθησα να βγάλω 10ml με το ζόρι κ από τα δύο. Τώρα θα έρθει τη Δευτέρα να τον δει κ θα συζητήσω μαζί του τι θα κανω με τον θηλασμό.  Εγώ ηρέμησα λίγο μέχρι χθες το πρωί. Ξεκίνησε πάλι να δαγκώνει ενώ είχε ηρεμήσει. Πιστεύω ότι φταίει κ η πεθερά μου σε αυτό. Ήρθε χθες για 3 ώρες για να αρχίσει να την μαθαίνει κ δεν τον άφησε στιγμή από την αγκαλιά της κι αυτός έκλαιγε γιατί πεινούσε κ της το έλεγα κ δεν μου τον έδινε. Μέχρι που αναγκάστηκα να κατεβάσω μπλούζα κ σουτιέν μπροστά της για να αναγκαστεί να μου τον δώσει. Εννοείται πως από τη νευρικότητα που είχε που τον πήγαινε βόλτες μέσα στο σπίτι κ καλά για να τον ηρεμήσει με δάγκωσε κ μου άνοιξε ξανά την πληγή. Την επόμενη φορά που θα έρθει δε θα είμαι ευγενική. 
    • Κι εμένα βάζει το χεράκι του στο στόμα και νόμιζα ότι πεινάει αλλά όταν τον βάζω στο στήθος τρώει τρεις γουλιές και σταματάει.. άρα το κάνει απλώς για να πιπιλάει .. τώρα για την πιπίλα..ένα απόγευμα είχα απελπιστεί, έκλαιγε ασταμάτητα χωρίς να καταλαβαίνω τι θέλει.. συνήθως βράδυ τον πιάνουν οι κολικοί πλέον..και του έβαλα μια πιπίλα.. την άρπαξε αμέσως και ηρέμησε.. μετά από λίγο βέβαια του την έβγαλα γτ δεν ήμουν σγρ ότι θέλω να του δώσω..  Εν τω μεταξύ από χθες έχω καφετί αίμα.. τώρα περίοδος είναι; Δεν ξέρω.. μάλλον..μου φαίνεται έχει περάσει αρκετός καιρός για να είναι από τα λοχια.. εν τω μεταξύ κάναμε και μια βλακεία μια μέρα με τον σύζυγο, οπότε αν είναι περίοδος θα πρέπει να προσέχω..  Από διάθεση πώς είστε; Εγώ ώρες ώρες είμαι λίγο πεσμένη.. σκέφτομαι αν τα κάνω όλα καλά για το μωρό μου.. είμαι και λίγο κουρασμένη σωματικά.. αλλά πιστεύω να συνηθίσει το σώμα μου στους νέους ρυθμούς.. **Δυστυχώς δε θυμάμαι ποια μάρκα ήταν η πιπίλα..γτ πέταξα το κουτάκι..νομίζω στο μαιευτήριο μου τη δώσανε..μια διάφανη με καρδούλες που φαίνεται πώς πιπιλάει είναι..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...