Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🦋

67 ημερών σήμερα και ο μικρούλης μας από χτες κάνει εμετό μετά το γάλα...Σήμερα ξυπνήσαμε με πολύ έντονο πόνο στην κοιλίτσα και μάλλον έχουμε αρπάξει ιωσούλα 🤔

Ωχ το γλυκούλι..Περαστικά σας!! Ελπίζω πολύ σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Ωχ περαστικα σας κορίτσι. Ελπίζω να περάσει γρήγορα και εύκολα. Μίλησες με τον γιατρό?

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Περαστικά κορίτσι μου! Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθειτε! 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nanouko είπε:

Ωχ το γλυκούλι..Περαστικά σας!! Ελπίζω πολύ σύντομα!!

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσια μου!!!Ναι μιλήσαμε και θα πάμε το απόγευμα να μας δεί γιατί μου είπε ότι μπορεί να φταίει και το γάλα πάλι 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσια μου!!!Ναι μιλήσαμε και θα πάμε το απόγευμα να μας δεί γιατί μου είπε ότι μπορεί να φταίει και το γάλα πάλι 🙄

θα περιμένουμε νεα σου!

περαστικά σας!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια..σε οσες ηρθε η περίοδος..πως καταλάβατε οτι ήταν περίοδος;

εμένα ειχε σταματήσει το αίμα για 4-5 μέρες και μολις πηγα στη γιατρό( εχω δυο εβδομάδες) επειδή μου εβαλε αυτό για τον υπέρηχο ξανά έχω αίμα...δεν θα μ έλεγε οτι είναι περίοδος;

βέβαια εχω κάτι πολύ πολύ ελάχιστα πονακια..και οχι καθε μέρα...δεν ξέρω...αλλα και πάλι αν ηταν περίοδος.. τόσες πολλές μέρες θα ήταν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσια μου!!!Ναι μιλήσαμε και θα πάμε το απόγευμα να μας δεί γιατί μου είπε ότι μπορεί να φταίει και το γάλα πάλι 🙄

Ναι! Περιμένουμε τα νέα σας! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

κορίτσια..σε οσες ηρθε η περίοδος..πως καταλάβατε οτι ήταν περίοδος;

εμένα ειχε σταματήσει το αίμα για 4-5 μέρες και μολις πηγα στη γιατρό( εχω δυο εβδομάδες) επειδή μου εβαλε αυτό για τον υπέρηχο ξανά έχω αίμα...δεν θα μ έλεγε οτι είναι περίοδος;

βέβαια εχω κάτι πολύ πολύ ελάχιστα πονακια..και οχι καθε μέρα...δεν ξέρω...αλλα και πάλι αν ηταν περίοδος.. τόσες πολλές μέρες θα ήταν;

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Εμένα ήταν για μια μέρα μόνο. Και όπως είχα γράψει, ο γυναικολόγος μου, είπε, πως είτε ήταν ψευδοπερίοδος είτε το τέλος από τα λόχεια. Μετά καθάρισα τελείως!

Εμείς σήμερα κορίτσια μου περάσαμε μια πολύ όμορφη μέρα... Βγήκαμε νωρίς το πρωί και τελειώσαμε πολύ γρήγορα τις δουλειές που είχα. Μετά πήγαμε για καφέ και κάναμε ωραίες γνωριμίες. Ανοίγω τον κύκλο μου και σε μαμάδες τώρα σιγά σιγά!!! Περνάω υπέροχα κορίτσια μου μαζί με την κοράκλα μου εδώ στο νησί!!!

@Demy93περαστικά σας και γρήγορα εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Εμένα ήταν για μια μέρα μόνο. Και όπως είχα γράψει, ο γυναικολόγος μου, είπε, πως είτε ήταν ψευδοπερίοδος είτε το τέλος από τα λόχεια. Μετά καθάρισα τελείως!

Εμείς σήμερα κορίτσια μου περάσαμε μια πολύ όμορφη μέρα... Βγήκαμε νωρίς το πρωί και τελειώσαμε πολύ γρήγορα τις δουλειές που είχα. Μετά πήγαμε για καφέ και κάναμε ωραίες γνωριμίες. Ανοίγω τον κύκλο μου και σε μαμάδες τώρα σιγά σιγά!!! Περνάω υπέροχα κορίτσια μου μαζί με την κοράκλα μου εδώ στο νησί!!!

@Demy93περαστικά σας και γρήγορα εύχομαι!!!

Μπράβο κορίτσι μου!! Έχετε βρει τους ρυθμούς σας!! Τέλεια θα είναι εκεί στο νησί! 

Εμείς δοκιμάσαμε το ρελαξ! Ένα θα σας πω! Με το που μπήκε κοιμήθηκε! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Έχετε βρει τους ρυθμούς σας!! Τέλεια θα είναι εκεί στο νησί! 

Εμείς δοκιμάσαμε το ρελαξ! Ένα θα σας πω! Με το που μπήκε κοιμήθηκε! 😀

Ναι, ναι... Περνάμε πολύ ωραία εδώ!!!

Ποιο πήρες; Εγώ τώρα θα το παραγγείλω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Εμένα ήταν για μια μέρα μόνο. Και όπως είχα γράψει, ο γυναικολόγος μου, είπε, πως είτε ήταν ψευδοπερίοδος είτε το τέλος από τα λόχεια. Μετά καθάρισα τελείως!

Εμείς σήμερα κορίτσια μου περάσαμε μια πολύ όμορφη μέρα... Βγήκαμε νωρίς το πρωί και τελειώσαμε πολύ γρήγορα τις δουλειές που είχα. Μετά πήγαμε για καφέ και κάναμε ωραίες γνωριμίες. Ανοίγω τον κύκλο μου και σε μαμάδες τώρα σιγά σιγά!!! Περνάω υπέροχα κορίτσια μου μαζί με την κοράκλα μου εδώ στο νησί!!!

@Demy93περαστικά σας και γρήγορα εύχομαι!!!

Αχ τι ωραία κορίτσι μου!  Πάντα όμορφα να περνάτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ είμαι απελπισμένη με τους κολικούς...😵💫😵💫😵💫

Από την τριτη τον πιάνει σχεδόν όλη τη μέρα... Από κει που τον έπιαναν το απογευματοβραδο για 4-5 ώρες τώρα είναι δύο μέρες που Από τις 12 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ είναι με τους κολικούς...

Τον έχω συνέχεια αγκαλιά κι όταν τον πιάνει πολύ έντονα δίνω και για λίγο πιπίλα.. και μέσα σε όλα επειδή είπε η παιδίατρος να αραιώσει τα γεύματα τον ταΐζω πιο αραιά και αυτός κλαίει γιατί έχει συνήθισει πιο συχνά και τον ηρεμεί 

Δύσκολος ο Οκτώβρης μέχρι τώρα...ελπίζω οι υπόλοιπες Ν είστε καλύτερα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι, ναι... Περνάμε πολύ ωραία εδώ!!!

Ποιο πήρες; Εγώ τώρα θα το παραγγείλω. 

Μας δώσανε ένα! Fisher price που κάνει κούνια! Έχει και τραγουδάκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια εγώ είμαι απελπισμένη με τους κολικούς...😵💫😵💫😵💫

Από την τριτη τον πιάνει σχεδόν όλη τη μέρα... Από κει που τον έπιαναν το απογευματοβραδο για 4-5 ώρες τώρα είναι δύο μέρες που Από τις 12 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ είναι με τους κολικούς...

Τον έχω συνέχεια αγκαλιά κι όταν τον πιάνει πολύ έντονα δίνω και για λίγο πιπίλα.. και μέσα σε όλα επειδή είπε η παιδίατρος να αραιώσει τα γεύματα τον ταΐζω πιο αραιά και αυτός κλαίει γιατί έχει συνήθισει πιο συχνά και τον ηρεμεί 

Δύσκολος ο Οκτώβρης μέχρι τώρα...ελπίζω οι υπόλοιπες Ν είστε καλύτερα 

 

ααχ και εμείς εκεί που είχαμε ηρεμήσει με τους κολικούς... έχει από προχθές ακριβώς το ίδιο...απο τις 12 το πρωί ως τις 12 το βράδυ 🥹🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια εγώ είμαι απελπισμένη με τους κολικούς...😵💫😵💫😵💫

Από την τριτη τον πιάνει σχεδόν όλη τη μέρα... Από κει που τον έπιαναν το απογευματοβραδο για 4-5 ώρες τώρα είναι δύο μέρες που Από τις 12 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ είναι με τους κολικούς...

Τον έχω συνέχεια αγκαλιά κι όταν τον πιάνει πολύ έντονα δίνω και για λίγο πιπίλα.. και μέσα σε όλα επειδή είπε η παιδίατρος να αραιώσει τα γεύματα τον ταΐζω πιο αραιά και αυτός κλαίει γιατί έχει συνήθισει πιο συχνά και τον ηρεμεί 

Δύσκολος ο Οκτώβρης μέχρι τώρα...ελπίζω οι υπόλοιπες Ν είστε καλύτερα 

 

Οοο μωρέ θέλει υπομονή ..είναι πολύ δύσκολη η φάση που περνάς...λογικά ένα μήνα ακόμα θα τον παιδεύουν...το ελπίζω δηλαδή...οι σταγόνες δεν κάνουν τίποτα? Δε βοηθάνε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

ααχ και εμείς εκεί που είχαμε ηρεμήσει με τους κολικούς... έχει από προχθές ακριβώς το ίδιο...απο τις 12 το πρωί ως τις 12 το βράδυ 🥹🥹

Αχ στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς! Ελπίζω σύντομα να το ξεπεράσουν και τα δυο μωράκια μας! 

 

στις πριν 26 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Οοο μωρέ θέλει υπομονή ..είναι πολύ δύσκολη η φάση που περνάς...λογικά ένα μήνα ακόμα θα τον παιδεύουν...το ελπίζω δηλαδή...οι σταγόνες δεν κάνουν τίποτα? Δε βοηθάνε?

Βοήθησαν στην αρχή. Προβιοτικα του Τώρα μάλλον έγιναν πιο έντονοι οι κολικοί..τι να πω; 

Ελπίζω όσο πιο σύντομα γίνεται να ηρεμήσει. Από βδομάδα ίσως κόψω τα γαλακτοκομικα μήπως βοηθήσει..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς μας πιάνουν πιο έντονα οι κολικοί τώρα τη νύχτα! Από 1 μέχρι 4 περίπου..αχ κάθε φορά που πλησιάζει αυτή η ώρα με πιάνει πολύ άγχος.. αλλά και τη μέρα έχουμε απλώς πιο διαχειρίσιμους.. τώρα τον κάνει ο άντρας μου βόλτες στο σαλόνι..

Ρε κορίτσια εσάς τα χέρια δε σας πονάνε; Φφφ θέλει να τον έχουμε συνέχεια αγκαλιά αλλά μουδιάζουν τα χέρια μου..και τώρα καλά είναι που είναι μικρά ακόμη όσο βαραίνουν σκέφτομαι πώς θα τα καταφέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Αχ υπομονή σε όσες ταλαιπωρειστε με κολικούς. Δύσκολη φάση αλλά να σκέφτεστε ότι θα περάσει, δεν θα είναι πάντα έτσι, λίγο ακόμα κ θα τελειώσει αυτή η φάση.

Εγώ πάλι αγχώνομαι για κάτι άλλο. Κάποια βραδιά εκεί που κοιμάται ήρεμα κ όμορφα, κλαίει σπαρακτικα για λίγο, τύπου 1-2 λεπτά, χωρίς να ξυπνησει όμως. Τι να είναι αυτό το κλάμα? Να την πονάει κάτι? Την άλλη Δευτέρα θα πάμε στον γιατρό κ είπα να ρωτήσω τότε, μην πάρω τηλέφωνο τώρα.

Το κάνουν αυτό τα δικά σας παιδάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Εμάς μας πιάνουν πιο έντονα οι κολικοί τώρα τη νύχτα! Από 1 μέχρι 4 περίπου..αχ κάθε φορά που πλησιάζει αυτή η ώρα με πιάνει πολύ άγχος.. αλλά και τη μέρα έχουμε απλώς πιο διαχειρίσιμους.. τώρα τον κάνει ο άντρας μου βόλτες στο σαλόνι..

Ρε κορίτσια εσάς τα χέρια δε σας πονάνε; Φφφ θέλει να τον έχουμε συνέχεια αγκαλιά αλλά μουδιάζουν τα χέρια μου..και τώρα καλά είναι που είναι μικρά ακόμη όσο βαραίνουν σκέφτομαι πώς θα τα καταφέρω..

και εμενα ηδη έχουν ξεκινήσει να πονάνε τα χέρια μου... αυτό έλεγα χθες στον άντρα μου...σε λίγο καιρό δεν θα μπορώ να τον πάρω πάνω απο 5 λεπτά...αλλα θα πάω να δω για μαρσιπο οπωσδήποτε..

 

στις πριν 44 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Αχ υπομονή σε όσες ταλαιπωρειστε με κολικούς. Δύσκολη φάση αλλά να σκέφτεστε ότι θα περάσει, δεν θα είναι πάντα έτσι, λίγο ακόμα κ θα τελειώσει αυτή η φάση.

Εγώ πάλι αγχώνομαι για κάτι άλλο. Κάποια βραδιά εκεί που κοιμάται ήρεμα κ όμορφα, κλαίει σπαρακτικα για λίγο, τύπου 1-2 λεπτά, χωρίς να ξυπνησει όμως. Τι να είναι αυτό το κλάμα? Να την πονάει κάτι? Την άλλη Δευτέρα θα πάμε στον γιατρό κ είπα να ρωτήσω τότε, μην πάρω τηλέφωνο τώρα.

Το κάνουν αυτό τα δικά σας παιδάκια?

όχι κορίτσι μου εμένα δεν το κάνει αυτό 🤷 εμένα μερικές φορές απλα τινάζεται εκει που κοιμάται...

 

@Christi.D. υπομονή μανούλα! δεν μπορούμε να κάνουμε και κάτι αλλο...εγω δεν τρώω σχεδον τίποτα για να μην τον πειράξει αλλα και πάλι τα ίδια και τα ίδια... ότι περνάει απο το χέρι μας το κάνουμε...μην αγχώνεσαι και μην στεναχωριέσαι!

 

εγώ κορίτσια έχω την εντύπωση ότι γενικά πιο δύσκολο κομμάτι απο τους κολικούς στα μωρά δεν θα ξανά υπάρξει... σίγουρα θα υπάρχουν δύσκολες φασεις ξανά αλλά όχι σαν τους κολικούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!Χάθηκα 2 μέρες αλλά τρέχαμε με τον μικρούλη...Τελικά είχαμε ιωσούλα που του χτύπησε το στομαχάκι με αποτέλεσμα να κάνει συνέχεια εμετούς...Ευτυχώς από χτες το πρωί δε μου ξανά έκανε και ο υπέρηχος δείχνει ότι έχει υποχωρήσει αρκετά η φλεγμονή...Όλα καλά 🧿🧿..Σε ότι αφορά τους κολικούς τώρα επειδή ο δικός μου είναι ο πρώτος της ομάδας μας θα σας πω ότι και εμάς πιο πολύ μας ζορισαν οι κολικοί πάρα η ίωση...Δύσκολο στάδιο αυτό αλλά για να πάρετε κουράγιο σας λέω ότι εμάς άρχισαν να υποχωρούν από την 8η εβδομάδα και τώρα πια τους έχουμε αφήσει πίσω μας!!!

Σε σας που περνάτε τέλεια με τα μωράκια σας και δεν έχετε κανένα πρόβλημα φτου φτου μη σας ματιασω 🧿🧿 αλλά πραγματικά θα ήθελα να ξέρω πως το κάνετε 🤣...Εγώ και σπίτι και μωρό και μόνη μου όλη μέρα κοντεύω να τα παίξω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάποτε μου Χε πει ο γιατρός ότι στους κολικούς ο πιο δύσκολος μήνας είναι ο δεύτερος ..μέχρι δυόμιση περίπου και μετά τελειώνουν..στον γιο μου το μεγάλο έτσι ακριβώς έγινε..δυόμιση μηνών είχα φρικαρει δεν άντεχα άλλο...

@nanoukoεμένα τα χέρια δε με πονάνε ..η μέση Μ έχει ξεκινήσει ..γιατί μάλλον όταν τον έχω αγκαλιά δεν τον κρατάω σωστά κάπως καμπουριαζω ας πούμε και το καταλαβαίνω γιατί μετα με πονάει πολύ...

@Demy93περαστικά σας και γρήγορα..! Κι εμένα ο μεγάλος μου γιος εχει μπουκωμα και λίγο βηχα και φοβάμαι τώρα για το μικρό... Εγώ πάντως βλέπω ότι εμείς ακολουθούμε τα μωρά μας..τυχαίνει κάποια να έχουν κολικούς κάποια όχι..ο μικρός μου δεν έκανε και είμαστε πολύ καλά ..εν τω μεταξύ βγαίνουμε και συνέχεια με τα σχολεία τις δραστηριότητες κλπ και μια χαρά κάθεται..δε μου έχει δημιουργήσει θέμα..όταν είχα το μεγάλο μου γιο δε μπορούσα να πάω πουθενά ..όπου κι αν πήγαινε κλάμα σπαραζε..για αυτό λέω είναι στο παιδί...

Σήμερα ας πούμε είχα κ το μεγάλο σπίτι έβαλα το μικρό για ύπνο τον άφησα τρεις φορές στο κρεβάτι και ξύπναγε ..είχα ξεκινήσει εν τω μεταξύ να παίζω επιτραπέζια με το μεγάλο..στο τέλος το πήρα αγκαλιά το μικρό το κουναγα και παράλληλα παίζαμε..τι να κάνω δε γινόταν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nanouko κι εμένα με ενοχλούν τα χέρια..βέβαια τις τελευταίες μέρες που όλο θέλει να τον έχω στον ώμο μου άρχισε να με ενοχλεί η πλάτη (έχω και σκολίωση που δεν βοηθάει) 

@katerinayia εμένα δεν το κάνει..τυχαίνει όντως να βγάλει καμία φωνούλα σαν να κλαίει αλλά για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά σταματάει 

@Barbiee δεν σου είπε ο γιατρός να τα ξαναρχίσεις αφού δεν κάνουν διαφορά; καμία σταγονίτσα σάς είπε να πάρετε ;

@Demy93 περαστικά στο γλυκάκι σου! Εμάς ξεκίνησαν οι κολικοί πάνω στον μήνα οπότε δεν ξέρω αν θα τελειώσουν τόσο σύντομα. Ελπίζω να έχεις δίκιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Κάναμε κι εμείς το πρώτο μας εμβόλιο! Εντάξει πέρα από το κλάμα όλα καλά! Μας βρήκε πολύ καλά η γιατρός κιλά ανάπτυξη κτλ! Ρώτησα για το bexsero και μου είπε τον πέμπτο μήνα κάπου εκεί θα το κάνουμε! 

Εμένα δεν το κάνει αυτό να κλαίει στον ύπνο του.. αλλά μπορεί να κουνιέται και να μουρμουραει..

Μέση χέρια αρχίζω να μην ορίζω! 🙁

Μάρσιπος ίσως είναι λύση ναι.. αλλά με ζεσταίνει ο υφασμάτινος ακόμη..και ο άλλος ο σκληρός με ενοχλούν οι τιράντες του..😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!Χάθηκα 2 μέρες αλλά τρέχαμε με τον μικρούλη...Τελικά είχαμε ιωσούλα που του χτύπησε το στομαχάκι με αποτέλεσμα να κάνει συνέχεια εμετούς...Ευτυχώς από χτες το πρωί δε μου ξανά έκανε και ο υπέρηχος δείχνει ότι έχει υποχωρήσει αρκετά η φλεγμονή...Όλα καλά 🧿🧿..Σε ότι αφορά τους κολικούς τώρα επειδή ο δικός μου είναι ο πρώτος της ομάδας μας θα σας πω ότι και εμάς πιο πολύ μας ζορισαν οι κολικοί πάρα η ίωση...Δύσκολο στάδιο αυτό αλλά για να πάρετε κουράγιο σας λέω ότι εμάς άρχισαν να υποχωρούν από την 8η εβδομάδα και τώρα πια τους έχουμε αφήσει πίσω μας!!!

Σε σας που περνάτε τέλεια με τα μωράκια σας και δεν έχετε κανένα πρόβλημα φτου φτου μη σας ματιασω 🧿🧿 αλλά πραγματικά θα ήθελα να ξέρω πως το κάνετε 🤣...Εγώ και σπίτι και μωρό και μόνη μου όλη μέρα κοντεύω να τα παίξω!!

Περαστικά στον μικρούλη σας! Αφού περάσατε τους κολικούς αυτό όντως θα σας φανεί παιχνίδι 😀 αχχχχ δεν ξέρω πώς τα καταφέρνουν οι άλλες μαμάδες εγώ πλέον κινούμαι σαν ρομπότ στο σπίτι, μη σας πω ότι πάω τρέχοντας για να προλάβω! Και όλο σκέφτομαι πώς να οργανώσω τις δουλειές..δε λέω υπάρχουν μέρες που με πιάνει πανικός και πνίγομαι και εν τέλει δεν κάνω τίποτα και άλλες που σε μια ώρα θα έχω σκουπίσει, σφουγγαρισει, σιδερωσει και και και.. και μες στο άγχος να προλάβω μην ξυπνήσει το μωρό! Εν τω μεταξύ τον έχουμε και στο κρεβάτι και ούτε καλά κοιμόμαστε..όμως το πρωί στο χουζουρεμα εκεί το απολαμβάνουμε! Είναι από τις αγαπημένες μας στιγμές! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

@nanouko κι εμένα με ενοχλούν τα χέρια..βέβαια τις τελευταίες μέρες που όλο θέλει να τον έχω στον ώμο μου άρχισε να με ενοχλεί η πλάτη (έχω και σκολίωση που δεν βοηθάει) 

@katerinayia εμένα δεν το κάνει..τυχαίνει όντως να βγάλει καμία φωνούλα σαν να κλαίει αλλά για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά σταματάει 

@Barbiee δεν σου είπε ο γιατρός να τα ξαναρχίσεις αφού δεν κάνουν διαφορά; καμία σταγονίτσα σάς είπε να πάρετε ;

@Demy93 περαστικά στο γλυκάκι σου! Εμάς ξεκίνησαν οι κολικοί πάνω στον μήνα οπότε δεν ξέρω αν θα τελειώσουν τόσο σύντομα. Ελπίζω να έχεις δίκιο!!

δε ρώτησα...τωρα τη Δευτέρα που εχουμε εμβόλιο θα της πω... παίρνουμε σταγονες αλλά πάλι τίποτα 😔

εγώ κορίτσια δεν κάνω δουλειές...ειμαι ΟΛΗ ΜΕΡΑ με το μωρό αγκαλια...θελει μόνο εμένα..στον μπαμπα του δεν κάθεται πλεον... οπότε καταλαβαίνετε πόσο δύσκολο είναι!

@Demy93 ελπίζω να αναρρώσει γρήγορα 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Περαστικά στον μικρούλη σας! Αφού περάσατε τους κολικούς αυτό όντως θα σας φανεί παιχνίδι 😀 αχχχχ δεν ξέρω πώς τα καταφέρνουν οι άλλες μαμάδες εγώ πλέον κινούμαι σαν ρομπότ στο σπίτι, μη σας πω ότι πάω τρέχοντας για να προλάβω! Και όλο σκέφτομαι πώς να οργανώσω τις δουλειές..δε λέω υπάρχουν μέρες που με πιάνει πανικός και πνίγομαι και εν τέλει δεν κάνω τίποτα και άλλες που σε μια ώρα θα έχω σκουπίσει, σφουγγαρισει, σιδερωσει και και και.. και μες στο άγχος να προλάβω μην ξυπνήσει το μωρό! Εν τω μεταξύ τον έχουμε και στο κρεβάτι και ούτε καλά κοιμόμαστε..όμως το πρωί στο χουζουρεμα εκεί το απολαμβάνουμε! Είναι από τις αγαπημένες μας στιγμές! 😊

Αχ επιτέλους μια που με νιώθει και νιώθω ότι κινούμαστε κάπως στα ίδια...Σα ρομπότ στη γρήγορη ταχύτητα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

δε ρώτησα...τωρα τη Δευτέρα που εχουμε εμβόλιο θα της πω... παίρνουμε σταγονες αλλά πάλι τίποτα 😔

εγώ κορίτσια δεν κάνω δουλειές...ειμαι ΟΛΗ ΜΕΡΑ με το μωρό αγκαλια...θελει μόνο εμένα..στον μπαμπα του δεν κάθεται πλεον... οπότε καταλαβαίνετε πόσο δύσκολο είναι!

@Demy93 ελπίζω να αναρρώσει γρήγορα 💙

Σας ευχαριστώ όλες για τα περαστικά 😍😍😍 είμαστε ήδη αρκετά καλύτερα!!!Αχ κορίτσια εμάς η παιδίατρος μας συστήνει το Bexsero από τον 2ο μήνα...Προβληματίζομαι αλλά θα δούμε 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Εμένα δεν την παίρνει καθόλου! Κι ούτε και θέλω...  Εγώ κορίτσι μου είμαι στον 7ο ουρανό οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Ούτε κουρασμένη νιώθω να πω την αλήθεια. Απλά κάποιες μέρες, αραιά ευτυχώς, νιώθω πως θα ήθελα να κοιμηθώ λίγο ακόμα. Εγώ ευτυχώς εδώ και 10 μέρες είμαι τελείως καθαρή επιτέλους. Σίγουρα θα πρέπει να προσέχετε. Δεν ξέρεις πότε θα ξανά γίνει ωορρηξία. 
    • Εγώ φοβόμουν μην καεί αλλά νομίζω ότι πια δύσκολα καίει ο ήλιος. Για κοιλίτσα μάλλον έχει ψύχρα, αλλά, χεράκια και ποδαράκια θα τ' αφήνω κι εγώ λίγο. 
    • Ελααα η εμπειρία, και εγώ 85 υπολόγισα από την ένταση της γραμμής. Απίστευτο 😂😂. Είπα τέλος, χτες το βράδυ έκλαιγα, έλεγα στον άντρα μου ότι τελείωσε και αυτή η εγκυμοσύνη. Σήμερα εννοείται με εκραξε χαχα Οπότε θα κάνω 1 τεστ έτσι για την τιμή των όπλων κάθε 2-3 μέρες. Σίγουρα όχι κάθε μέρα όμως (και έκανα και εγώ 2-3 τη μέρα, ψύχωση!!)   @ditaki κορίτσι μου γλυκό αν θελήσεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα. Είμαι σίγουρη ότι πέρασα και εγώ επιλοχειο. Τώρα ένα χρόνο μετά το αναγνωρίζω που επιτέλους αρχίζω να βγαίνω από αυτό το σκοτάδι. Με βοήθησε που άλλαξα σπίτι και περιοχή. Πλέον βγαίνω σχεδόν κάθε μέρα βόλτες με το κοριτσακι μου και κυρίως κάθε φορά που νιώθω να πέφτω και να πνιγομαι. Οπότε, σωστά ειπώθηκε παραπάνω να βγαίνεις. Μόνη σου, με φίλες, με άλλες μαμάδες, αλλά μην μένεις μέσα στους 4 τοίχους. Πάρε βοήθεια σε παρακαλώ, είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς, το έζησα στο πετσί μου. Και ένιωθα και τύψεις που πάλεψα τόσο πολύ για αυτό το μωρό και αντί να το ζω στα άκρα και να πετάω στα σύννεφα, εγώ έκλαιγα συνέχεια. Ένιωθα απέραντη μοναξιά, χαμένη, δεν ήξερα ποια είμαι πλέον... Λάτρευα και λατρεύω το παιδάκι μου, αλλά δυστυχώς δεν ήταν αυτό αρκετό για να είμαι ευτυχισμένη, τουλάχιστον όχι όπως περίμενα να είμαι. Κανείς δεν μας προετοιμάζει για την περίοδο της λοχείας. Είναι μια περίοδος πάρα πολύ δύσκολη για τη νέα μαμά και για αυτό χρειαζόμαστε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον γύρω μας. Θα στο ξαναγράψω και το εννοώ.. Μπορείς να μου στείλεις απλά για να τα πεις κάπου μια αν είσαι Αθήνα μετά χαράς να βγαίνουμε μαζί βόλτες ♥️ Δεν είσαι μόνη σου ♥️
    • Τώρα καλά είμαι! Είναι λίγο γκρινιάρης γιατί πεινάει διαρκώς...κ τον κρατάω στο στήθος μιάμιση με δύο ώρες, αλλά δεν έχω γάλα. Τον ακούω που καταπίνει, αλλά αν βγει θα ηρεμήσει για μισή ώρα το πολύ κ μετά ξανά κλάμα κ στήθος απευθείας. Κ με το θηλαστρο που προσπάθησα να βγάλω 10ml με το ζόρι κ από τα δύο. Τώρα θα έρθει τη Δευτέρα να τον δει κ θα συζητήσω μαζί του τι θα κανω με τον θηλασμό.  Εγώ ηρέμησα λίγο μέχρι χθες το πρωί. Ξεκίνησε πάλι να δαγκώνει ενώ είχε ηρεμήσει. Πιστεύω ότι φταίει κ η πεθερά μου σε αυτό. Ήρθε χθες για 3 ώρες για να αρχίσει να την μαθαίνει κ δεν τον άφησε στιγμή από την αγκαλιά της κι αυτός έκλαιγε γιατί πεινούσε κ της το έλεγα κ δεν μου τον έδινε. Μέχρι που αναγκάστηκα να κατεβάσω μπλούζα κ σουτιέν μπροστά της για να αναγκαστεί να μου τον δώσει. Εννοείται πως από τη νευρικότητα που είχε που τον πήγαινε βόλτες μέσα στο σπίτι κ καλά για να τον ηρεμήσει με δάγκωσε κ μου άνοιξε ξανά την πληγή. Την επόμενη φορά που θα έρθει δε θα είμαι ευγενική. 
    • Κι εμένα βάζει το χεράκι του στο στόμα και νόμιζα ότι πεινάει αλλά όταν τον βάζω στο στήθος τρώει τρεις γουλιές και σταματάει.. άρα το κάνει απλώς για να πιπιλάει .. τώρα για την πιπίλα..ένα απόγευμα είχα απελπιστεί, έκλαιγε ασταμάτητα χωρίς να καταλαβαίνω τι θέλει.. συνήθως βράδυ τον πιάνουν οι κολικοί πλέον..και του έβαλα μια πιπίλα.. την άρπαξε αμέσως και ηρέμησε.. μετά από λίγο βέβαια του την έβγαλα γτ δεν ήμουν σγρ ότι θέλω να του δώσω..  Εν τω μεταξύ από χθες έχω καφετί αίμα.. τώρα περίοδος είναι; Δεν ξέρω.. μάλλον..μου φαίνεται έχει περάσει αρκετός καιρός για να είναι από τα λοχια.. εν τω μεταξύ κάναμε και μια βλακεία μια μέρα με τον σύζυγο, οπότε αν είναι περίοδος θα πρέπει να προσέχω..  Από διάθεση πώς είστε; Εγώ ώρες ώρες είμαι λίγο πεσμένη.. σκέφτομαι αν τα κάνω όλα καλά για το μωρό μου.. είμαι και λίγο κουρασμένη σωματικά.. αλλά πιστεύω να συνηθίσει το σώμα μου στους νέους ρυθμούς.. **Δυστυχώς δε θυμάμαι ποια μάρκα ήταν η πιπίλα..γτ πέταξα το κουτάκι..νομίζω στο μαιευτήριο μου τη δώσανε..μια διάφανη με καρδούλες που φαίνεται πώς πιπιλάει είναι..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...