Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Kαλημερα κι από μένα!! Χτες πήγαμε στο γιατρό κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο..έκλαιγε εκείνη την ώρα μετά κοιμήθηκε...όταν ήρθαμε σπίτι όμως πολύ γκρίνια δε σταματάγε καθολου..πρέπει να τον πιναγε το ποδαράκι του...σήμερα είμαστε καλά❤️κατά τ αλλά είναι 64εκ και 5.800 ..

Κορίτσια εσείς το bexero ποτέ θα το κάνετε ?μου είπε ο γιατρός ότι η πρώτη δόση δικαιολογείται μέχρι 6 μηνών η δεύτερη από 6-12 και η τρίτη από 12-18..έτσι το έχουν κάνει τώρα..εγώ του είπα να το κάνουμε προς το τέλος 5-6 μηνών γιατί είναι βαρύ εμβόλιο και σίγουρα θα έχει παρενεργειες

Ωραία αφού είστε καλά σήμερα μια χαρά!

64 εκ??? Καλέ είναι πολύ ψηλό αυτό το παιδί! Μπράβο!!

Για το bexero θα ρωτήσω κ εγώ τον γιατρό όταν πάμε. Από ότι είδα στο βιβλιαριο στην μεγάλη μου το είχαμε κάνει στους 11, 16 κ 28 μηνών, αλλά τότε το πληρώσαμε. Τότε μας είχε πει ο γιατρός να το κάνουμε δηλαδή. Τώρα θα τον ρωτήσω όταν πάμε, αλλά έχουμε ακόμα. 21 Οκτωβρίου θα πάμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια μου...

Εγώ την άλλη εβδομάδα θα πάω στην παιδίατρο εδώ στη Λευκάδα για πρώτη φορά την μπουμπού... Θα ρωτήσω κι εγώ γι' αυτό το εμβόλιο. 

Εχθές ήμουν λίγο στα κάτω μου και γι' αυτό δεν έγραψα τίποτα εδώ στην όμορφη περεούλα μας!!! Ξύπνησα κάπως "βαριά". Έλαβα ένα μικρό δωράκι από τον παππού και τη θεία της Ισμήνης-Μαρίας από την Ολλανδία. Και ενώ ήταν να πάω να βρω τον μπαμπά της εχθές για να του ζητήσω να κάνει ένα test DNA αποφάσισα να μην πάω γιατί φοβήθηκα μη δημιουργηθεί ένταση μπροστά στην μπουμπού! Δεν ήθελα να ταραχτώ και να της το περάσω. Θα δούμε παρακάτω λοιπόν πως θα ενεργήσω! Αν καταφέρουμε να αποκτήσει μια επαφή έστω με την υπόλοιπη οικογένεια θα είναι πολύ καλό για το παιδί. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Ωραία αφού είστε καλά σήμερα μια χαρά!

64 εκ??? Καλέ είναι πολύ ψηλό αυτό το παιδί! Μπράβο!!

Για το bexero θα ρωτήσω κ εγώ τον γιατρό όταν πάμε. Από ότι είδα στο βιβλιαριο στην μεγάλη μου το είχαμε κάνει στους 11, 16 κ 28 μηνών, αλλά τότε το πληρώσαμε. Τότε μας είχε πει ο γιατρός να το κάνουμε δηλαδή. Τώρα θα τον ρωτήσω όταν πάμε, αλλά έχουμε ακόμα. 21 Οκτωβρίου θα πάμε.

Κι εμένα ο μεγάλος 8,12 και 24 το είχε κάνει αλλά τώρα άλλαξε επειδή συνταγογραφειται...και δεν το θέλω με τίποτα βαρύ εμβόλιο για να το κάνουν τόσο μικρά..τελοσπαντων δεν έχουμε κι άλλη επιλογή😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...

Εγώ την άλλη εβδομάδα θα πάω στην παιδίατρο εδώ στη Λευκάδα για πρώτη φορά την μπουμπού... Θα ρωτήσω κι εγώ γι' αυτό το εμβόλιο. 

Εχθές ήμουν λίγο στα κάτω μου και γι' αυτό δεν έγραψα τίποτα εδώ στην όμορφη περεούλα μας!!! Ξύπνησα κάπως "βαριά". Έλαβα ένα μικρό δωράκι από τον παππού και τη θεία της Ισμήνης-Μαρίας από την Ολλανδία. Και ενώ ήταν να πάω να βρω τον μπαμπά της εχθές για να του ζητήσω να κάνει ένα test DNA αποφάσισα να μην πάω γιατί φοβήθηκα μη δημιουργηθεί ένταση μπροστά στην μπουμπού! Δεν ήθελα να ταραχτώ και να της το περάσω. Θα δούμε παρακάτω λοιπόν πως θα ενεργήσω! Αν καταφέρουμε να αποκτήσει μια επαφή έστω με την υπόλοιπη οικογένεια θα είναι πολύ καλό για το παιδί. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον!

Μπράβο σου που το βλέπεις έτσι και δεν τους αποκλείεις..πολύ ώριμο εκ μέρους σου..εγώ δεν ξέρω αν θα το έβλεπα έτσι...σίγουρα θα είναι καλό για το παιδί...γνώμη μου είναι ότι έτσι θα του δώσεις αξία ..μην ασχολείσαι καθόλου μαζί του...προχώρησε τη ζωή σου μαζί με το παιδάκι σου σα να μην υπάρχει..όσο ασχολείσαι κακό στον εαυτό σου θα κάνεις και κατά συνέπεια στο μωράκι σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...

Εγώ την άλλη εβδομάδα θα πάω στην παιδίατρο εδώ στη Λευκάδα για πρώτη φορά την μπουμπού... Θα ρωτήσω κι εγώ γι' αυτό το εμβόλιο. 

Εχθές ήμουν λίγο στα κάτω μου και γι' αυτό δεν έγραψα τίποτα εδώ στην όμορφη περεούλα μας!!! Ξύπνησα κάπως "βαριά". Έλαβα ένα μικρό δωράκι από τον παππού και τη θεία της Ισμήνης-Μαρίας από την Ολλανδία. Και ενώ ήταν να πάω να βρω τον μπαμπά της εχθές για να του ζητήσω να κάνει ένα test DNA αποφάσισα να μην πάω γιατί φοβήθηκα μη δημιουργηθεί ένταση μπροστά στην μπουμπού! Δεν ήθελα να ταραχτώ και να της το περάσω. Θα δούμε παρακάτω λοιπόν πως θα ενεργήσω! Αν καταφέρουμε να αποκτήσει μια επαφή έστω με την υπόλοιπη οικογένεια θα είναι πολύ καλό για το παιδί. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον!

Καλά έκανες! Μακάρι να γίνει ότι είναι καλύτερο για  τη Μαρία Ισμήνη και για σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια,

Εγώ είμαι πολύ απογιητευμενη...

Πήγαμε σήμερα στην παιδίατρο. 

Είναι 41 ημερών και είναι 59 εκ και 5400γραμ 

Η γιατρός είπε ότι για να έχει κολικούς κάνει παλινδρομηση ή εχει δυσανεξία σε κάτι στη διατροφή μου (το πιθανότερο στα γαλακτοκομικα) 

Επειδή τώρα στο άλμα θήλαζα πιο συχνά μου είπε να αραιωσω τα γεύματα (μήπως από το πολύ φαΐ έκανε παλινδρομηση ) αλλιώς θα δοκιμάσουμε μετά να κόψουμε τα γαλακτοκομικα μήπως τον πειράζει κάτι. 😟😟

Είναι καμιά που θηλάζει και έχει κολικούς το μωρό; 

Ο παιδίατρος τι σας είπε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια,

Εγώ είμαι πολύ απογιητευμενη...

Πήγαμε σήμερα στην παιδίατρο. 

Είναι 41 ημερών και είναι 59 εκ και 5400γραμ 

Η γιατρός είπε ότι για να έχει κολικούς κάνει παλινδρομηση ή εχει δυσανεξία σε κάτι στη διατροφή μου (το πιθανότερο στα γαλακτοκομικα) 

Επειδή τώρα στο άλμα θήλαζα πιο συχνά μου είπε να αραιωσω τα γεύματα (μήπως από το πολύ φαΐ έκανε παλινδρομηση ) αλλιώς θα δοκιμάσουμε μετά να κόψουμε τα γαλακτοκομικα μήπως τον πειράζει κάτι. 😟😟

Είναι καμιά που θηλάζει και έχει κολικούς το μωρό; 

Ο παιδίατρος τι σας είπε; 

εγώ θηλάζω αποκλειστικά! εγω γαλακτοκομικά τα εχω κομμένα απο όταν αρχισαν οι κολικοί...εσυ γιατί είσαι απογοητευμένη;

εμένα δεν μ αφηνει να τρωω ούτε σοκολάτες...ουτε να πινω καφέ ουτε κοκα κόλα ούτε τσάι... γιατί προκαλούν υπερένταση λογω της καφεινης ...γενικά δύσκολα τα πράγματα! αλλά θέλει υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Barbiee είπε:

εγώ θηλάζω αποκλειστικά! εγω γαλακτοκομικά τα εχω κομμένα απο όταν αρχισαν οι κολικοί...εσυ γιατί είσαι απογοητευμένη;

εμένα δεν μ αφηνει να τρωω ούτε σοκολάτες...ουτε να πινω καφέ ουτε κοκα κόλα ούτε τσάι... γιατί προκαλούν υπερένταση λογω της καφεινης ...γενικά δύσκολα τα πράγματα! αλλά θέλει υπομονή!

Εννοείς έκοψες το αγελαδινό γάλα; Ή και πρόβειο και κατσικίσιο; Είδες διαφορά όταν τα έκοψες; Και ήταν αμέσως ή μετά από καμιά βδομάδα; Κι εμείς συνεχίζουμε με κολικούς🙁🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • εγώ θηλάζω αποκλειστικά! εγω γαλακτοκομικά τα εχω κομμένα απο όταν αρχισαν οι κολικοί...εσυ γιατί είσαι απογοητευμένη; εμένα δεν μ αφηνει να τρωω ούτε σοκολάτες...ουτε να πινω καφέ ουτε κοκα κόλα ούτε τσάι... γιατί προκαλούν υπερένταση λογω της καφεινης ...γενικά δύσκολα τα πράγματα! αλλά θέλει υπομονή!
    • Κορίτσια, Εγώ είμαι πολύ απογιητευμενη... Πήγαμε σήμερα στην παιδίατρο.  Είναι 41 ημερών και είναι 59 εκ και 5400γραμ  Η γιατρός είπε ότι για να έχει κολικούς κάνει παλινδρομηση ή εχει δυσανεξία σε κάτι στη διατροφή μου (το πιθανότερο στα γαλακτοκομικα)  Επειδή τώρα στο άλμα θήλαζα πιο συχνά μου είπε να αραιωσω τα γεύματα (μήπως από το πολύ φαΐ έκανε παλινδρομηση ) αλλιώς θα δοκιμάσουμε μετά να κόψουμε τα γαλακτοκομικα μήπως τον πειράζει κάτι. 😟😟 Είναι καμιά που θηλάζει και έχει κολικούς το μωρό;  Ο παιδίατρος τι σας είπε; 
    • Καλά έκανες! Μακάρι να γίνει ότι είναι καλύτερο για  τη Μαρία Ισμήνη και για σένα!
    • Ευχαριστώ πολυυυ!!😊θα πάμε στις 6:30!!ελπίζω να ναι όλα καλά! ανυπομονώ!!
    • Μπράβο σου που το βλέπεις έτσι και δεν τους αποκλείεις..πολύ ώριμο εκ μέρους σου..εγώ δεν ξέρω αν θα το έβλεπα έτσι...σίγουρα θα είναι καλό για το παιδί...γνώμη μου είναι ότι έτσι θα του δώσεις αξία ..μην ασχολείσαι καθόλου μαζί του...προχώρησε τη ζωή σου μαζί με το παιδάκι σου σα να μην υπάρχει..όσο ασχολείσαι κακό στον εαυτό σου θα κάνεις και κατά συνέπεια στο μωράκι σου❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...