Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;

@μαμά12345 βλέπω πολλές είμαστε αυτές που ξενυχτάμε 😅

εμένα γουλιές κάνει όταν εχει λόξυγγα όχι κάτι φοβερό όμως .. εχτές το βράδυ που έβγαλα με θήλαστρο και έδωσα με το μπιμπερό έβγαλε όχι γουλιά αλλά ρουκέτα είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει με το μπιμπερό αλλά είναι λογικό πιστεύω δεν μπορεί να το ελέγξει όπως το στήθος.. ελπίζω να γίνω σύντομα καλά να κοπεί το μπιμπερό 🤷‍♀️

αλλά να πω την αμαρτία μου όταν την δίνω μπιμπερό μου κοιμάται καλύτερα πιο πολύ ώρα σερί ενώ σκέτο στήθος ξυπνάμε γρήγορα 🙄

@nanouko έπρεπε να είσαι από μια μεριά να μας δεις πως τα «καταφέρνω» με δύο παιδεία 😂 να πω την αλήθεια δεν τα καταφέρνω.. έχω χάσει λίγο την μπάλα μην νομίζεις αλλά κάνω υπομονή θέλω να ελπίζω πως δεν θα είμαστε συνέχεια έτσι θα έρθουν και καλύτερες μέρες 😅 

Με το καλό θα πω όταν είσαι έτοιμη να το βάλεις μπροστά και το δεύτερο… και εγώ στο χρονο περίπου εμένα στο δεύτερο 

δεν μου έτυχε αυτο με το στήθος κορίτσι μου αλλά είναι σημάδι μαστίτιδα κάνε μπανακια ζεστά μασάζ και βάζε στήθος το μωρό ελπίζω να το προλάβεις.. μαστίτιδα είναι αν έκανες και πυρετό μιλάμε με γιατρό ίσως χρειαστεί αντιβίωση μην το αφήσεις για να μην χειροτερέψει 

@Barbiee καλά έκανε και πήρε άδεια ο άντρας σου να έχεις βοήθεια αλλά και παρέα ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος εμένα πάει δουλειά αλλά προσπαθεί να έρχεται νωρίτερα.. χαχαχ είναι φοβερό που χαμογελούν ε; Πως σου φεύγουν όλα κούραση νεύρα  με αυτό το χαμόγελο ε; 
 

Υπομονή με το στήθος κορίτσια στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς και εγώ δεν είμαι ακόμα καλά παλεύω πολύ βρίσκομαι σε σύγχυση με τον θηλασμό το παλεύω προσπαθώ να βρω τον καλύτερο τρόπο συνεργασίας με το μωρό  🤷‍♀️😮💨

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

 

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις!! Δεν πιάνω κάτι σκληρό! Είναι τσίτα το στήθος και πονάει! Έκανα και λίγα δέκατα..ναι αυτό μου είπαν να κάνω και μένα και βλέπουμε! 🙁

Όντως για μαστίτιδα ακούγεται! Περαστικά σου εύχομαι και γρήγορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Πως είστε; Εμείς όλα καλά. Ετοιμαζόμαστε για την αναχώρηση. Τελευταίο πλυντήριο σήμερα. Κάνω και κάτι αλλαγές σε δωράκια και χαιρετώ φίλους και γνωστούς μέχρι το Δεκέμβριο που θα ξανά κατέβουμε να τους δούμε!!! 

Κορίτσια μου, αλήθεια ψιλό ντρέπομαι να σας λέω τα νέα μας γιατί μέχρι στιγμής μας πάνε ΌΛΑ δεξιά! Συνάντησα και την κολλητή μου προχθές που είναι σαν αδελφή μου... και δέχθηκε να γίνει η νονά μας!!! Κατά χάρηκε η αγαπημένη μου! 

Υγ. @nanoukoμου... ήρθε το μάρσιπο. Πήγα και το πήρα μόλις! Είναι φανταστικό! Ελπίζω να το χαρούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Πως είστε; Εμείς όλα καλά. Ετοιμαζόμαστε για την αναχώρηση. Τελευταίο πλυντήριο σήμερα. Κάνω και κάτι αλλαγές σε δωράκια και χαιρετώ φίλους και γνωστούς μέχρι το Δεκέμβριο που θα ξανά κατέβουμε να τους δούμε!!! 

Κορίτσια μου, αλήθεια ψιλό ντρέπομαι να σας λέω τα νέα μας γιατί μέχρι στιγμής μας πάνε ΌΛΑ δεξιά! Συνάντησα και την κολλητή μου προχθές που είναι σαν αδελφή μου... και δέχθηκε να γίνει η νονά μας!!! Κατά χάρηκε η αγαπημένη μου! 

Υγ. @nanoukoμου... ήρθε το μάρσιπο. Πήγα και το πήρα μόλις! Είναι φανταστικό! Ελπίζω να το χαρούμε!

Αλήθεια;; Εμένα όχι ακόμη.. μακάρι να κάθονται τα ζουζούνια μέσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nanouko είπε:

Αλήθεια;; Εμένα όχι ακόμη.. μακάρι να κάθονται τα ζουζούνια μέσα!!

Απλά δε σε έχουν ενημερώσει ακόμα. Πάρε εσύ ένα τηλέφωνο! Είχαν πολύ μεγάλη παραλαβή σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;

@μαμά12345 βλέπω πολλές είμαστε αυτές που ξενυχτάμε 😅

εμένα γουλιές κάνει όταν εχει λόξυγγα όχι κάτι φοβερό όμως .. εχτές το βράδυ που έβγαλα με θήλαστρο και έδωσα με το μπιμπερό έβγαλε όχι γουλιά αλλά ρουκέτα είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει με το μπιμπερό αλλά είναι λογικό πιστεύω δεν μπορεί να το ελέγξει όπως το στήθος.. ελπίζω να γίνω σύντομα καλά να κοπεί το μπιμπερό 🤷‍♀️

αλλά να πω την αμαρτία μου όταν την δίνω μπιμπερό μου κοιμάται καλύτερα πιο πολύ ώρα σερί ενώ σκέτο στήθος ξυπνάμε γρήγορα 🙄

@nanouko έπρεπε να είσαι από μια μεριά να μας δεις πως τα «καταφέρνω» με δύο παιδεία 😂 να πω την αλήθεια δεν τα καταφέρνω.. έχω χάσει λίγο την μπάλα μην νομίζεις αλλά κάνω υπομονή θέλω να ελπίζω πως δεν θα είμαστε συνέχεια έτσι θα έρθουν και καλύτερες μέρες 😅 

Με το καλό θα πω όταν είσαι έτοιμη να το βάλεις μπροστά και το δεύτερο… και εγώ στο χρονο περίπου εμένα στο δεύτερο 

δεν μου έτυχε αυτο με το στήθος κορίτσι μου αλλά είναι σημάδι μαστίτιδα κάνε μπανακια ζεστά μασάζ και βάζε στήθος το μωρό ελπίζω να το προλάβεις.. μαστίτιδα είναι αν έκανες και πυρετό μιλάμε με γιατρό ίσως χρειαστεί αντιβίωση μην το αφήσεις για να μην χειροτερέψει 

@Barbiee καλά έκανε και πήρε άδεια ο άντρας σου να έχεις βοήθεια αλλά και παρέα ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος εμένα πάει δουλειά αλλά προσπαθεί να έρχεται νωρίτερα.. χαχαχ είναι φοβερό που χαμογελούν ε; Πως σου φεύγουν όλα κούραση νεύρα  με αυτό το χαμόγελο ε; 
 

Υπομονή με το στήθος κορίτσια στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς και εγώ δεν είμαι ακόμα καλά παλεύω πολύ βρίσκομαι σε σύγχυση με τον θηλασμό το παλεύω προσπαθώ να βρω τον καλύτερο τρόπο συνεργασίας με το μωρό  🤷‍♀️😮💨

 

Ευχαριστώ κορίτσι μου!! Αχ ποιος να μου το λέγε ότι είναι τόσο δύσκολος ο θηλασμός, ούτε που το φανταζομουν! Με έπιασε το παράπονο χίλιες, σμρ συνήλθα κάπως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια..😔

Εδώ και λίγη ώρα άρχισα να νιώθω μια δυσφορία στο στήθος το ένα.. λίγο πόνο..πάω στον καθρέφτη και είναι στην κάτω του πλευρά ροζ.. σοκ!! παθαίνω μαστίτιδα; Φοβάμαι..τέτοια ώρα δεν μπορώ να πάρω και τηλέφωνο.. εν τω μεταξύ το απόγευμα ήμουν καλά και το είχα αδειάσει και με το θηλαστρο όπως κάνω τώρα τελευταία μια φορά τη μέρα..και είχε θηλάσει και ο μικρός κανονικά.. μήπως αυξήθηκε η ροή τις τελευταίες μέρες; Όταν το πιέζω με το χέρι πετάγεται μακριά το γάλα από 4 σημεία. Έτσι είναι κι εσάς; 

Εγώ κάποια στιγμή που είχε ροζ σημάδι στο στήθος μου το είχα κάνει με το χέρι μου ήταν από την πίεση που έβαζα όταν έβγαζα γάλα και απλά άρχισα να το πιέζω λιγοτερο. Αλλά ήταν στο πάνω μέρος του στήθους. 

Επισης κι εμένα το ένα στήθος έτσι βγάζει γάλα από πολλούς πορους (σαν πίδακες). πιστεύω αν αντλεις καθημερινά σε στήθος που έχει ήδη μεγάλη ροή θα αυξηθεί. 

Πάντως κι εσύ νομίζω πρέπει να πας για την ευχή σαραντισμού. Πολλά σου ήρθαν κι εσένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Εγώ κάποια στιγμή που είχε ροζ σημάδι στο στήθος μου το είχα κάνει με το χέρι μου ήταν από την πίεση που έβαζα όταν έβγαζα γάλα και απλά άρχισα να το πιέζω λιγοτερο. Αλλά ήταν στο πάνω μέρος του στήθους. 

Επισης κι εμένα το ένα στήθος έτσι βγάζει γάλα από πολλούς πορους (σαν πίδακες). πιστεύω αν αντλεις καθημερινά σε στήθος που έχει ήδη μεγάλη ροή θα αυξηθεί. 

Πάντως κι εσύ νομίζω πρέπει να πας για την ευχή σαραντισμού. Πολλά σου ήρθαν κι εσένα 

Πήραμε την ευχή!🙂 

Μωρέ λέω με μια φορά τη μέρα θήλαστρο δε θα χω πρόβλημα, κι όμως δεν τα έκανα καλά! 

Τεσπά .. ελπίζω να συνέλθει το στήθος μου με τις συμβουλές που μου δώσανε..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Πως είστε; Εμείς όλα καλά. Ετοιμαζόμαστε για την αναχώρηση. Τελευταίο πλυντήριο σήμερα. Κάνω και κάτι αλλαγές σε δωράκια και χαιρετώ φίλους και γνωστούς μέχρι το Δεκέμβριο που θα ξανά κατέβουμε να τους δούμε!!! 

Κορίτσια μου, αλήθεια ψιλό ντρέπομαι να σας λέω τα νέα μας γιατί μέχρι στιγμής μας πάνε ΌΛΑ δεξιά! Συνάντησα και την κολλητή μου προχθές που είναι σαν αδελφή μου... και δέχθηκε να γίνει η νονά μας!!! Κατά χάρηκε η αγαπημένη μου! 

Υγ. @nanoukoμου... ήρθε το μάρσιπο. Πήγα και το πήρα μόλις! Είναι φανταστικό! Ελπίζω να το χαρούμε!

Καλέ γιατί να ντρέπεσαι να λες τα νέα σου με την μπέμπα; Ίσα ίσα κουράγιο παίρνουμε πως θα στρώσουμε και εμείς κάποια στιγμή 😅

άντε με το καλό τότε αφού δέχτηκε και η φίλη σου να γίνει νονά όλα τέλεια με το καλό να την βαφτίσετε την Ισμήνη Μαρία 🥰

Εμένα μου έκανε πρόταση για νονά φίλη μου πριν μείνω έγκυος το είχαμε κανονίσει 5 μήνες πριν μείνω έγκυος 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου!! Αχ ποιος να μου το λέγε ότι είναι τόσο δύσκολος ο θηλασμός, ούτε που το φανταζομουν! Με έπιασε το παράπονο χίλιες, σμρ συνήλθα κάπως! 

Ναι είναι δύσκολος ο θηλασμός και για αυτό πολλές κοπέλες τα παρατάνε και είναι λογικό   .. εμένα σκέψου η πρώτη μου εμπειρία με τον θηλασμό είχε πάει πολύ καλά και πάλι έλεγα πόσο δύσκολος είναι.. σε αυτήν τώρα που έχω και θεματάκια μου φαίνεται βουνό ! 😮💨

και εμένα με πιάνει μερικές φορές το παράπονο και εκεί που απογοητεύομαι εκεί έχω τον άντρα μου να με ενθαρρύνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Ναι είναι δύσκολος ο θηλασμός και για αυτό πολλές κοπέλες τα παρατάνε και είναι λογικό   .. εμένα σκέψου η πρώτη μου εμπειρία με τον θηλασμό είχε πάει πολύ καλά και πάλι έλεγα πόσο δύσκολος είναι.. σε αυτήν τώρα που έχω και θεματάκια μου φαίνεται βουνό ! 😮💨

και εμένα με πιάνει μερικές φορές το παράπονο και εκεί που απογοητεύομαι εκεί έχω τον άντρα μου να με ενθαρρύνει 

Κι έχουμε κι εδώ την ομαδούλα 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω πότε θα κάνετε τα πρώτα εμβόλια; Σας έχουν πει ποια θα είναι αυτά;

Εμάς μετά της 12 Οκτωβρίου που θα είμαστε 2 μηνών να πάμε για το πρώτο εμβόλιο, είναι του κοκκύτη διφθεριτιδας τετάνου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Πήραμε την ευχή!🙂 

Μωρέ λέω με μια φορά τη μέρα θήλαστρο δε θα χω πρόβλημα, κι όμως δεν τα έκανα καλά! 

Τεσπά .. ελπίζω να συνέλθει το στήθος μου με τις συμβουλές που μου δώσανε..

 

Ααα την πήρατε την ευχή μπράβο! Πρέπει να πάω και εγώ

Εγώ θήλαστρο βάζω ( αν και δεν το θέλω καθόλου  ) 2-3 φορές την μέρα για να την δίνω με μπιμπερό κάποια γεύματα να ξεκουράζω το στήθος 

γενικά το θήλαστρο δεν είναι η καλύτερη επιλογή και αυξάνει την παραγωγή και παθαίνουμε διάφορα θέματα πάντως αν δεις ότι αυξάνονται οι κοκκινίλες και ο πυρετός μίλησε με γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Πήραμε την ευχή!🙂 

Μωρέ λέω με μια φορά τη μέρα θήλαστρο δε θα χω πρόβλημα, κι όμως δεν τα έκανα καλά! 

Τεσπά .. ελπίζω να συνέλθει το στήθος μου με τις συμβουλές που μου δώσανε..

 

Αχ τι καλά που σαραντησατε!!!

Εγώ μια φορά είχα βγάλει πριν βγω από το μαιευτήριο γιατί είχα πάρα πολύ γάλα και το μωρό δεν έτρωγε και είχε αρχίσει να σκληραίνει το στήθος.  

Η παιδίατρος μού είπε ότι το θήλαστρο βοηθάει  για αύξηση της ροής και να βγάζω με το χέρι αν έχει αρχίσει να βαραίνει το στήθος. 

Πραγματικά ολόκληρη επιστήμη ο θηλασμός μού φαίνεται κι ας είναι το πι φυσικό πράγμα στον κόσμο! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω πότε θα κάνετε τα πρώτα εμβόλια; Σας έχουν πει ποια θα είναι αυτά;

Δυο μηνών κι εμείς θα κάνουμε 

Του κοκυτη αν θυμάμαι καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εμάς μετά της 12 Οκτωβρίου που θα είμαστε 2 μηνών να πάμε για το πρώτο εμβόλιο, είναι του κοκκύτη διφθεριτιδας τετάνου 

Της μηνιγκιτιδας β πότε το κάνουνε; Μήπως ξέρεις απ' την μεγάλη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Αχ τι καλά που σαραντησατε!!!

Εγώ μια φορά είχα βγάλει πριν βγω από το μαιευτήριο γιατί είχα πάρα πολύ γάλα και το μωρό δεν έτρωγε και είχε αρχίσει να σκληραίνει το στήθος.  

Η παιδίατρος μού είπε ότι το θήλαστρο βοηθάει  για αύξηση της ροής και να βγάζω με το χέρι αν έχει αρχίσει να βαραίνει το στήθος. 

Πραγματικά ολόκληρη επιστήμη ο θηλασμός μού φαίνεται κι ας είναι το πι φυσικό πράγμα στον κόσμο! 😂😂

Έτσι κι εμένα μου φαίνεται! Τα περισσότερα ζωάκια θηλαστικά πώς την παλεύουν; 😂😂 Μάλλον είναι σκληραγωγημένα..πέρα από την πλάκα όσο αντέξουμε κι εμείς με τον θηλασμό..όχι να γίνει βασανιστήριο..

Όταν πήραμε την ευχή, πέρα από τα λόγια, τον κράτησε ο παπάς, προσκυνήσαμε μερικές εικόνες και τον έβαλε στο ιερό..κιχ δεν έβγαλε το πουλάκι μου..συγκινήθηκα.. 

Μεγαλώνουν τόσο γρήγορα..σε όλα βλέπω διάφορα..έχει αρχίσει και πιάνει πράγματα, κάνει διάφορους ήχους, όταν θέλει κάτι και αργώ να το εκτελέσω την επιθυμία του βάζει μια φωνή άλλο πράμα..ο άντρας μου φωνάζει τον κακομαθαινω..τι να κάνω πρώτο μου παιδάκι 😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλέ γιατί να ντρέπεσαι να λες τα νέα σου με την μπέμπα; Ίσα ίσα κουράγιο παίρνουμε πως θα στρώσουμε και εμείς κάποια στιγμή 😅

άντε με το καλό τότε αφού δέχτηκε και η φίλη σου να γίνει νονά όλα τέλεια με το καλό να την βαφτίσετε την Ισμήνη Μαρία 🥰

Εμένα μου έκανε πρόταση για νονά φίλη μου πριν μείνω έγκυος το είχαμε κανονίσει 5 μήνες πριν μείνω έγκυος 😂

Γιατί βλέπω τι περνάτε και κάνω το σταυρό μου που εμείς είμαστε τόσο καλά. Ακόμα κι αυτό που λες για το θηλασμό... εμένα μου φαίνεται ΌΤΙ ΠΙΟ ΕΎΚΟΛΟ ΚΙ ΑΠΛΌ!!! Μέσα στο 2025 θα τη βαφτίσουμε και θέλω να γίνει στη Φανερωμένη. Πιστεύω πως σ' Εκείνη το χρωστάω που έχω σήμερα αγκαλιά μου ένα υγιέστατο πλάσμα! 

@nanoukoεμένα μου είπε η παιδίατρος στους 2 μήνες είναι το πρώτο. Αλλά τώρα που θα πάω πάνω, θα πάρω και την εκεί παιδίατρο να πάμε να τη δει και να κανονίσουμε το πότε θα το κάνει! 

Κι εμείς την πήραμε την ευχούλα εχθές!!!🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Να σας ζήσει 💝💝🩷🩷🩷 είναι μικρούλα αλλά γερή αυτό έχει σημασία...με το γαλατάκι της μαμάς θα μεγαλώσει πολύ γρήγορα 🥰🥰😁😁😁 ευλογημένο να είναι 
    • Που θα περάσεις επιτροπή εσύ; Εγώ πήρα τηλέφωνο τέλος Αυγούστου & μου είπανε τώρα τον Οκτώβριο ότι θα περάσω. Δεν νομίζω να κάνω προεμφυτευτικό γιατί δεν έχουμε κάποιο θέμα εμείς γενετικό.
    • Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Κ εγώ ξυπνάω για να θηλασω συχνά τη νύχτα αλλά το έχω συνηθίσει. Τελικά χωρίς ιδιαίτερη δίαιτα (ίσα ίσα τα κοπαναω τα γλυκάκια μου) μπαίνω ξανά σε όλα μου τα ρούχα! Μόλις αδιαθετησα ξεπρηστηκα τελείως. Δεν είμαι αρκετά γενναία για να ανέβω σε ζυγαρια ακόμα αλλά αφού μου κουμπωνουν τα τζιν μου είμαι οκ! Πολύ ενδιαφέρον αυτό που σου είπε ο διατροφολόγος και λογικό ακούγεται, ο οργανισμός είναι σε στρες από την αϋπνία οπότε "ρίχνει" ρυθμό στο μεταβολισμό.  Ο μικρούλης μου είναι καλά, ακολουθεί την καμπύλη του ακριβώς στο βάρος όλο αυτό τον καιρό και μήκος έχει πάρει πολύ οπότε έχω ησυχάσει ότι απλώς αυτός είναι ο ρυθμός του και είμαι χαρούμενη που επεμεινα και κατάφερα αποκλειστικό θηλασμό. Κλείσαμε τους 5 μήνες και ετοιμαζόμαστε για στέρεες τώρα! Να χαίρεσαι το/τα παιδάκια σου και ευχαριστώ για τη στήριξη σε μια δυσκολη και αβέβαιη φάση μου!
    • Εύχομαι να έχεις θετικό τεστακι σύντομα κορίτσι μου ❤️❤️❤️🤞🤞🤞🍀🍀🍀🌈🌈🌈 Τελείωσαν οι πτήσεις για μένα μετά την καλοκαιρινή 😅 τον γύρισα καλά τον μικρό, να μην έχει παράπονο! Δε ξέρω καν αν θα κάνουμε οδικώς κάποιο μίνι ταξιδακι γιατί η αλήθεια είναι ότι πάνω από 2ωρο δεν αντεχω και μέσα στο αυτοκινητο πλέον. Με το καλό ο μικρός θα πάει πρώτη φορά στην Ελλάδα το καλοκαίρι του 2025 🙏  Γι'αυτό κορίτσια μου απολαύστε τη διαδικασία και τα ταξιδακια όσο μπορείτε ❤️ κι εκείς όσο ημασταν στη διαδικασία σύλληψης έτσι τι βγάλαμε και κρατούσαμε τα κουράγια μας για να μη μας παίρνει από κάτω - τι Πορτογαλία γυρίσαμε, στις Αζόρες πήγαμε, Γαλλία, Ελλάδα, τουρ στα Βαλκάνια, Ισπανία, και που δε πήγαμε μέχρι το Μάρτιο 😍 ζήστε το στο έπακρο ✨  
    • Έχουμε ήδη 5 κύκλους που προσπαθούμε και η μικρή μου είναι σχεδόν 10 μηνών 🤪 Θέλαμε μικρή διαφορά, αλλά σκεφτήκαμε και το πρακτικό κομμάτι με την δουλειά κλπ. Επίσης, ήταν κ το άγχος του ποτε θα έρθει και όπως φαίνεται μέχρι τώρα, όχι αδίκως 😂 Είμαστε χαλαρά όμως, δεν υπάρχει η στεναχώρια κ το στρες που υπήρχε την πρώτη φορά! Εσύ σε τι φάση είσαι κορίτσι μου; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...