Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω θα σου ελεγα μην κανείς συνέχεια δουλειές να προσπαθήσεις να κοιμάσαι και να ξεκουράζεσαι όταν το μωρο κοιμάται 

να θυμάσαι οι δουλειές απλά δεν τελειώνουν ποτε

ααα έρχεται στο σπίτι ο παπάς για την μισή ευχή ; Δεν το γνώριζα.. εγω είχα πάει στην εκκλησία  

Να ρωτήσω τώρα κάτι αλλα επειδή δεν το ξέρω η μισή ευχή τι διαφορά έχει ; Γιατί την παίρνουμε ; Για να μπορείς να βγεις εσύ έξω αλλά χωρίς το μωρο ; sorry αν λέω βλακείες 😅

Εμένα πάντως και οι 2 πάτερ που μίλησα μου είπαν πως δεν υπάρχει ευχή για τις 20 μέρες. Οι ευχές είναι 3: την 1η μέρα, την 8η που είναι για το όνομα αν έχει αποφασιστεί κ στις 40 μέρες μόνο.

Αλλά μου είπε πως φυσικά να βγαίνουμε κ εγώ κ το μωρο κ ας έχει βραδιάσει κιόλας, δεν πειράζει. Οπότε φαντάζομαι ότι αφού το λέει κι ο άνθρωπος της εκκλησίας, όλα αυτά με το μάτι κ τις βασκανιες είναι κατάλοιπα μιας παλιότερης εποχής που πρέπει επιτέλους να αφήσουμε πίσω μας!

Βέβαια αυτή είναι προσωπική μου άποψη, δεν συμφωνούν όλοι μάλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Εμένα πάντως και οι 2 πάτερ που μίλησα μου είπαν πως δεν υπάρχει ευχή για τις 20 μέρες. Οι ευχές είναι 3: την 1η μέρα, την 8η που είναι για το όνομα αν έχει αποφασιστεί κ στις 40 μέρες μόνο.

Αλλά μου είπε πως φυσικά να βγαίνουμε κ εγώ κ το μωρο κ ας έχει βραδιάσει κιόλας, δεν πειράζει. Οπότε φαντάζομαι ότι αφού το λέει κι ο άνθρωπος της εκκλησίας, όλα αυτά με το μάτι κ τις βασκανιες είναι κατάλοιπα μιας παλιότερης εποχής που πρέπει επιτέλους να αφήσουμε πίσω μας!

Βέβαια αυτή είναι προσωπική μου άποψη, δεν συμφωνούν όλοι μάλλον.

Κι εγώ μίλησα εχθές με τον πνευματικό μου στη Λευκάδα και μου είπε πως αυτά είναι ανοησίες και πως όταν ανέβω πάνω να πάμε κανονικά να πάρουμε την ευχή του 40ισμού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Τα Avent philips.  Είμαι πολύ ικανοποιημένος γενικά.  Νομίζω είναι θέμα στήθους  γιατί καμιά φορά σηκώνομαι και αν έχω ακάλυπτο το στηθος στάζει αρκετά. 

Το σκέφτομαι και γω για τα κοχύλια γιατί μάλλον έχω αρκετό γάλα.  Όταν ξαπλώνεις βολεύουν τα κοχύλια;  ή πέφτει μέσα το γάλα μόνο όταν είσαι όρθια/ καθιστή; 

 

Μια χαρά μαζεύουν απλά όταν ξυπνάει η μικρή για θηλασμό τ' αδειάζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, μας μάτιασαν!!!

Είμαι με πονοκέφαλο 3 μέρες και σήμερα έκανα και πυρετό! Αρνητική σε covid και γρίπη!!! Πως θα την παλέψουμε;;; Ευτυχώς ακόμα η Ισμήνη-Μαρία είναι μια χαρά! Μίλησα με την παιδίατρο και τη μαία μου και μου είπαν να πλένω τα χέρια πριν πιάσω την μπουμπού, να φοράω μάσκα όταν θηλάζω, να μην κοιμηθούμε μαζί στο ίδιο κρεβάτι και να έχουμε ανοιχτό παράθυρο στην κρεβατοκάμαρα!!!

ΕΛΕΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Koρίτσια νομίζω θα αρχίσω να τρώω μόνο πατάτες, ρύζι και κρέας.. ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω.. μας έχουν πεθάνει οι κολικοί.. όλο το βράδυ δεν μπορούσαμε να ηρεμήσουμε.. να κλαίει σπαρακτικά, να λυγίζει και να τεντώνει τα πόδια διαρκώς, να κάνει λίγα αεριάκια και μετά από εικοσάλεπτο άντε πάλι.. να θέλει να μπαίνει στο στήθος και μετά από λίγο να αρχίζει το κλάμα.. ούτε να φάμε καλά καλά δεν μπορούμε.. ευτυχώς τις τελευταίες μέρες έχουμε πάρει πολύ βάρος και δεν ανησυχώ ακόμη γι' αυτό.. τώρα κλείνουμε μήνα κι έχουμε πάρει ένα κιλό. 

φοβάμαι να πάρω την παιδίατρο τηλέφωνο μη μου πει να κόψω το δικό μου γάλα και να του δώσω ξένο ειδικό για κολικούς.. βλακείες σκέφτομαι? 

Όχι βρε τι να κόψεις το γαλα σου δεν υπάρχει τέτοιο θέμα ίσα ίσα ειναι μακράν καλύτερο από το να δώσεις ξενο δεν πιστεύω πως θα σου πει κάτι τέτοιο η παιδιατρος αλλά ξέρω πως υπάρχει κάτι που μπορεις να δωσεις όποτε κανε ένα τηλέφωνο να δεις τι θα σου πει

απλά μάλλον θα πρέπει να προσεχείς και την διατροφη σου όσο γίνετε 

σας επιασαν και εσας καλά δηλαδή εμάς για την ωρα δεν είμαστε σε τέτοιο βαθμό υπομονή κορίτσια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια, μας μάτιασαν!!!

Είμαι με πονοκέφαλο 3 μέρες και σήμερα έκανα και πυρετό! Αρνητική σε covid και γρίπη!!! Πως θα την παλέψουμε;;; Ευτυχώς ακόμα η Ισμήνη-Μαρία είναι μια χαρά! Μίλησα με την παιδίατρο και τη μαία μου και μου είπαν να πλένω τα χέρια πριν πιάσω την μπουμπού, να φοράω μάσκα όταν θηλάζω, να μην κοιμηθούμε μαζί στο ίδιο κρεβάτι και να έχουμε ανοιχτό παράθυρο στην κρεβατοκάμαρα!!!

ΕΛΕΟΣ!!!

Ααα  πως την πάτησες να πάρει ευχή τουλάχιστον να σε περάσει γρήγορα κορίτσι μου περαστικα να είναι 

εγω ζορίστηκα πολύ με τον κοβιτ 😮💨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Δε θυμάμαι αν το είχα ξανά πει. Σπούδαζα (δεν πήρα το πτυχίο) κτηνιατρική σ' ένα χωριό κοντά στην Ancona! 7 χρόνια ήμουν εκεί. Τώρα που μένω στο "νησί", δεν τ' αλλάζω εύκολα να σου πω που την έχω σε απόσταση αναπνοής!!!

Μμμ να σου πω την αλήθεια δεν το θυμάμαι αν το είχες ξανά πει κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια, μας μάτιασαν!!!

Είμαι με πονοκέφαλο 3 μέρες και σήμερα έκανα και πυρετό! Αρνητική σε covid και γρίπη!!! Πως θα την παλέψουμε;;; Ευτυχώς ακόμα η Ισμήνη-Μαρία είναι μια χαρά! Μίλησα με την παιδίατρο και τη μαία μου και μου είπαν να πλένω τα χέρια πριν πιάσω την μπουμπού, να φοράω μάσκα όταν θηλάζω, να μην κοιμηθούμε μαζί στο ίδιο κρεβάτι και να έχουμε ανοιχτό παράθυρο στην κρεβατοκάμαρα!!!

ΕΛΕΟΣ!!!

πφφφ εσείς κοιμόσασταν μαζί! τώρα πού θα την βάλεις? καλαθούνα καροτσιού? ελπίζω να σου περάσει πολύ γρήγορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όχι βρε τι να κόψεις το γαλα σου δεν υπάρχει τέτοιο θέμα ίσα ίσα ειναι μακράν καλύτερο από το να δώσεις ξενο δεν πιστεύω πως θα σου πει κάτι τέτοιο η παιδιατρος αλλά ξέρω πως υπάρχει κάτι που μπορεις να δωσεις όποτε κανε ένα τηλέφωνο να δεις τι θα σου πει

απλά μάλλον θα πρέπει να προσεχείς και την διατροφη σου όσο γίνετε 

σας επιασαν και εσας καλά δηλαδή εμάς για την ωρα δεν είμαστε σε τέτοιο βαθμό υπομονή κορίτσια μου 

εν τω μεταξύ άλλαξε λίγο και το πρόγραμμα του θηλασμού της ημέρας.. θέλει πιο συχνά ταίσματα και από λίγο.. κάπου διάβασα ότι εκεί μετά τον μήνα περνάνε λίγο ένα ζόρι τα μωράκια για μια δυο βδομάδες.. μακάρι να επανέλθουμε πάλι.. λέω να την πάρω τη Δευτέρα την παιδίατρο.. μην ενοχλήσω τώρα σήμερα τέτοια ώρα και αύριο Κυριακή..😑μήπως μου δώσει κάτι και μου πει κι άλλες οδηγίες για τη διατροφή μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα  πως την πάτησες να πάρει ευχή τουλάχιστον να σε περάσει γρήγορα κορίτσι μου περαστικα να είναι 

εγω ζορίστηκα πολύ με τον κοβιτ 😮💨

Ευτυχώς είμαι αρνητική!!! Λόγω ζέστης είμαι κάθε μέρα, όλη μέρα ιδρωμένη!!! Ε, μάλλον με το aircondition την πάτησα!!! 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

πφφφ εσείς κοιμόσασταν μαζί! τώρα πού θα την βάλεις? καλαθούνα καροτσιού? ελπίζω να σου περάσει πολύ γρήγορα!!

Ναι, στην καλαθούνα την έχω τώρα!!! Ελπίζω να περάσει γρήγορα Παναγία μου και να μην πάθει τίποτα η Ισμήνη-Μαρία!!!🙏🙏🙏🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ευτυχώς είμαι αρνητική!!! Λόγω ζέστης είμαι κάθε μέρα, όλη μέρα ιδρωμένη!!! Ε, μάλλον με το aircondition την πάτησα!!! 

Ναι, στην καλαθούνα την έχω τώρα!!! Ελπίζω να περάσει γρήγορα Παναγία μου και να μην πάθει τίποτα η Ισμήνη-Μαρία!!!🙏🙏🙏🤞🤞🤞

δε θα πάθει κάτι η μπουμπού σου μην ανησυχείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

εν τω μεταξύ άλλαξε λίγο και το πρόγραμμα του θηλασμού της ημέρας.. θέλει πιο συχνά ταίσματα και από λίγο.. κάπου διάβασα ότι εκεί μετά τον μήνα περνάνε λίγο ένα ζόρι τα μωράκια για μια δυο βδομάδες.. μακάρι να επανέλθουμε πάλι.. λέω να την πάρω τη Δευτέρα την παιδίατρο.. μην ενοχλήσω τώρα σήμερα τέτοια ώρα και αύριο Κυριακή..😑μήπως μου δώσει κάτι και μου πει κι άλλες οδηγίες για τη διατροφή μου..

Εγώ ρώτησα κι αυτό μιας και πήρα... Μου είπαν όταν βλέπω πως κάτι την πειράζει να το περιορίσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

εν τω μεταξύ άλλαξε λίγο και το πρόγραμμα του θηλασμού της ημέρας.. θέλει πιο συχνά ταίσματα και από λίγο.. κάπου διάβασα ότι εκεί μετά τον μήνα περνάνε λίγο ένα ζόρι τα μωράκια για μια δυο βδομάδες.. μακάρι να επανέλθουμε πάλι.. λέω να την πάρω τη Δευτέρα την παιδίατρο.. μην ενοχλήσω τώρα σήμερα τέτοια ώρα και αύριο Κυριακή..😑μήπως μου δώσει κάτι και μου πει κι άλλες οδηγίες για τη διατροφή μου..

Εμένα είναι όλη μέρα στήθος την παίρνει ο ύπνος πάω να την αφήσω ξυπνάει εννοείτε πάλι στήθος όλη μέρα σε ένα καναπε την έβγαλα αφού σήμερα με πόνεσε και η τομή γιατί την έχω όλη μέρα πάνω μου 

Περνάν διάφορες φάσεις κορίτσι μου Θα αρχίσουν και τα άλματα αναπτύξεις σιγά σιγά τώρα από εδώ και πέρα μόνο υπομονή 

κοιτα δες πως θα πάει αν είναι παρε την Δευτέρα να την ρωτήσεις εγω έχω το Viber και με βολεύει πολύ την στέλνω εκεί ένα μνν δεν νιωθω ότι ενοχλώ τόσο με το μνμ από το να παρω τηλ γιατί το έχω και αυτό το θέμα δεν παίρνω εύκολα τηλ 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ευτυχώς είμαι αρνητική!!! Λόγω ζέστης είμαι κάθε μέρα, όλη μέρα ιδρωμένη!!! Ε, μάλλον με το aircondition την πάτησα!!! 

Ναι, στην καλαθούνα την έχω τώρα!!! Ελπίζω να περάσει γρήγορα Παναγία μου και να μην πάθει τίποτα η Ισμήνη-Μαρία!!!🙏🙏🙏🤞🤞🤞

Λογικά τότε από το κλιματιστικό θα είναι αφού το δουλεύεις 

εκανες πολύ πυρετο ;

Μια χαρά θα είναι η μικρούλα κορίτσι μου να φοράς μάσκα και όσο γίνετε μην κοιμαστε στο ίδιο κρεβατι και όλα θα είναι οκ είναι σημαντικό που εκανες τεστ και ήταν αρνητικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Λογικά τότε από το κλιματιστικό θα είναι αφού το δουλεύεις 

εκανες πολύ πυρετο ;

Μια χαρά θα είναι η μικρούλα κορίτσι μου να φοράς μάσκα και όσο γίνετε μην κοιμαστε στο ίδιο κρεβατι και όλα θα είναι οκ είναι σημαντικό που εκανες τεστ και ήταν αρνητικά 

Όχι ευτυχώς. 37,8 μόλις!!! Απλά ελπίζω να περάσει γρήγορα! Πήρα ένα depon αναβράζων που διάβασα ότι επιτρέπεται στο θηλασμό.  Πέρασαν και περίπου 1,5-2 ώρες μέχρι τον επόμενο θηλασμό.  Θα δούμε!!! Μόνο να τη γλιτώσει το μωρό!!! Δε με νοιάζει για μένα!!! Θα το παλέψω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Όχι ευτυχώς. 37,8 μόλις!!! Απλά ελπίζω να περάσει γρήγορα! Πήρα ένα depon αναβράζων που διάβασα ότι επιτρέπεται στο θηλασμό.  Πέρασαν και περίπου 1,5-2 ώρες μέχρι τον επόμενο θηλασμό.  Θα δούμε!!! Μόνο να τη γλιτώσει το μωρό!!! Δε με νοιάζει για μένα!!! Θα το παλέψω!!!

Και εγω ντεπον επινα χιλιάρι κιολας δεν έχει θέμα κορίτσι μου το να θηλάσεις με το ντεπον 

εγω την νύχτα ανέβαζα πυρετο αλλά ευτυχώς δεν είχα κάνει πολύ 38,2 

καλά είσαι αν κανείς τόσο μην ανεβάσεις άλλο και ταλαιπωρηθείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και εγω ντεπον επινα χιλιάρι κιολας δεν έχει θέμα κορίτσι μου το να θηλάσεις με το ντεπον 

εγω την νύχτα ανέβαζα πυρετο αλλά ευτυχώς δεν είχα κάνει πολύ 38,2 

καλά είσαι αν κανείς τόσο μην ανεβάσεις άλλο και ταλαιπωρηθείς 

Α μπορώ κι αμέσως να θηλάσω δηλαδή; Και το αναβράζων 1000mg είναι. Δε νομίζω ν' ανεβάσω παραπάνω. Ένα κρύωμα θα είναι από τα "ρεύματα" και το aircondition! Ελπίζω σε κάνα 2 μέρες να είμαι εντάξει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω θα σου ελεγα μην κανείς συνέχεια δουλειές να προσπαθήσεις να κοιμάσαι και να ξεκουράζεσαι όταν το μωρο κοιμάται 

να θυμάσαι οι δουλειές απλά δεν τελειώνουν ποτε

ααα έρχεται στο σπίτι ο παπάς για την μισή ευχή ; Δεν το γνώριζα.. εγω είχα πάει στην εκκλησία  

Να ρωτήσω τώρα κάτι αλλα επειδή δεν το ξέρω η μισή ευχή τι διαφορά έχει ; Γιατί την παίρνουμε ; Για να μπορείς να βγεις εσύ έξω αλλά χωρίς το μωρο ; sorry αν λέω βλακείες 😅

Τι να σου πω δεν έχω κι εγώ ιδέα..😅Ήξερα μόνο για τις 40 μερες..η μαμά μου μου το είπε,με εφαγε επί πόσες μέρες μου το έλεγε συνέχεια..Δε ρώτησα κι εγώ γιατί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Τα Avent philips.  Είμαι πολύ ικανοποιημένος γενικά.  Νομίζω είναι θέμα στήθους  γιατί καμιά φορά σηκώνομαι και αν έχω ακάλυπτο το στηθος στάζει αρκετά. 

Το σκέφτομαι και γω για τα κοχύλια γιατί μάλλον έχω αρκετό γάλα.  Όταν ξαπλώνεις βολεύουν τα κοχύλια;  ή πέφτει μέσα το γάλα μόνο όταν είσαι όρθια/ καθιστή; 

 

εμενα τα κοχύλια δεν με βολεψαν γιατί έχω πολύ γάλα και γεμίζει σε ενα λεπτό..ετσι και εσκυψες βγηκε ολο το γαλα πάνω σου... εγω δοκιμασα στην αρχηυτα επιθέματα της chicco και μου άρεσαν αρκετά...τωρα εχω της agnotis και ειναι οτι χειρότερο..με τσούζει το στήθος...δοκιμασα και της nuk τα ulta dry που μ εδωσαν στα δείγματα της κλινικής και ειναι οτι καλύτερο...ενιωθα τόσο τέλεια! και παρήγγειλα αυτα και περιμένω να ερθουν...οποτε ίσως είναι θεμα επιθέματος..δοκιμασε και κάτι άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nanouko είπε:

αχ έχεις δίκιο.. κάτι είχε πάρει το μάτι μου λέγανε εδώ για σταγόνες.. ελπίζω μετά το τρίμηνο στην χειρότερη σταματάνε έτσι? 

βγήκα λίγο στο μπαλκόνι να πάρω λίγο ήλιο.. δεν μπορώ άλλο την κλεισούρα..

😘

εμένα μου εδωσε ενα σιρόπι...το Humana colimil plus...ειχε κολικους απο την Δευτέρα...(σε σημειο που τον πιανανε και εκλαιγε 4 ωρες σερί απο τις 23.00 μεχρι στις 3.00)... Τετάρτη ξεκινησαμε το σιροπακι και Πέμπτη Παρασκευή κοιμήθηκε μια χαρά! ρώτα την παιδίατρο να σου πει αν μπορει να του δωσει κάτι...κριμα να ταλαιπωρείται και το παιδί και εσείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια, μας μάτιασαν!!!

Είμαι με πονοκέφαλο 3 μέρες και σήμερα έκανα και πυρετό! Αρνητική σε covid και γρίπη!!! Πως θα την παλέψουμε;;; Ευτυχώς ακόμα η Ισμήνη-Μαρία είναι μια χαρά! Μίλησα με την παιδίατρο και τη μαία μου και μου είπαν να πλένω τα χέρια πριν πιάσω την μπουμπού, να φοράω μάσκα όταν θηλάζω, να μην κοιμηθούμε μαζί στο ίδιο κρεβάτι και να έχουμε ανοιχτό παράθυρο στην κρεβατοκάμαρα!!!

ΕΛΕΟΣ!!!

περαστικά κορίτσι μου...μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!

βαλε μασκα και δεν θα παθει τίποτα η μπουμπου😍

και εμένα μονο ντεπον μου είπαν για τον θηλασμό 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...