Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ναι αμέ! Γτ ψάχνω τώρα κι έχω πελαγώσει..

Αχ να πω τώρα κάτι.. ξαφνικά άρχισε να πονάει λίγο το στήθος μου το ένα..με το που το πατάω λίγο πετάγεται το γάλα ως πέρα..η αλήθεια είναι σταμάτησα να βγάζω με το θήλαστρο γτ δεν προλάβαινα..το μωρό πίνει αρκετό γάλα..πριν δύο ώρες ήταν σε αυτό το στήθος και είχε κάτσει 40 λεπτά..και ρουφούσε πολύ έντονα για το περισσότερο χρόνο..λέτε να πάω για καμιά μαστίτιδα; Βγάζω λίγο τώρα με το χέρι 

Εσύ κορίτσι που είχες πει έχεις πολύ γάλα τι κάνεις; Το πίνει όλο το μωρό; 

Πίνει αρκετό αλλά βγαίνει αρκετό και στα κοχύλια!!! Αν αισθανθώ ότι πετρώνει σε κάποια σημεία κάνω μασάζ και πιέζω προς τη θηλή για να βγει το "παραπάνω" γάλα.

Το μαγαζί λέγεται κουδουνίστρα και είναι στο Μαρούσι. Το μάρσιπο λέγεται cangaroo sling.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Πίνει αρκετό αλλά βγαίνει αρκετό και στα κοχύλια!!! Αν αισθανθώ ότι πετρώνει σε κάποια σημεία κάνω μασάζ και πιέζω προς τη θηλή για να βγει το "παραπάνω" γάλα.

Το μαγαζί λέγεται κουδουνίστρα και είναι στο Μαρούσι. Το μάρσιπο λέγεται cangaroo sling.

Eυχαριστώ καλή μου!! 😘

η αλήθεια είναι ότι βοηθάνε τα κοχύλια γτ πιέζουν και λίγο με το σουτιέν και βγαίνει καλύτερα το γάλα.. εγώ ακόμη κυκλοφορώ γυμνή μέσα στο σπίτι🤭🤭νομίζω ότι με βοηθάει να είναι εκτεθειμένη στον αέρα η θηλή και να στεγνώνει.. και συνεχίζω να βάζω την αλοιφή.. έβγαλα λίγο με το χέρι τώρα κι εγώ και ανακουφίστηκα.. ξύπνησε εν τω μεταξύ και ο μπέμπης και ήπιε κι εκείνος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Eυχαριστώ καλή μου!! 😘

η αλήθεια είναι ότι βοηθάνε τα κοχύλια γτ πιέζουν και λίγο με το σουτιέν και βγαίνει καλύτερα το γάλα.. εγώ ακόμη κυκλοφορώ γυμνή μέσα στο σπίτι🤭🤭νομίζω ότι με βοηθάει να είναι εκτεθειμένη στον αέρα η θηλή και να στεγνώνει.. και συνεχίζω να βάζω την αλοιφή.. έβγαλα λίγο με το χέρι τώρα κι εγώ και ανακουφίστηκα.. ξύπνησε εν τω μεταξύ και ο μπέμπης και ήπιε κι εκείνος..

Εγώ δεν μπορώ ακόμα λόγω διαρροής να μείνω χωρίς τίποτα. Ελπίζω όταν εδραιωθεί ο θηλασμός να μην έχω τόση πια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια για μάρσιπο τι γνώμη έχετε;; Λέω να πάρω έναν από αυτούς τους υφασμάτινους..έχω έναν με λουριά αλλά μου φαίνεται πολύ μεγάλος για νεογέννητο 

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

εγω είχα πάρει υφασμάτινο αυτό που τι δένεις εσυ η αλήθεια είναι ότι μόνη μου δεν μπορούσα να τον φορέσω έπρεπε να έχω και δεύτερο άτομο 

Τελικά δεν τι χρησιμοποίησα δεν κάθησε η κόρη μου 

Μακάρι να κάτσει η Μπέμπα γιατί θα πάει χαμένο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

εγω είχα πάρει υφασμάτινο αυτό που τι δένεις εσυ η αλήθεια είναι ότι μόνη μου δεν μπορούσα να τον φορέσω έπρεπε να έχω και δεύτερο άτομο 

Τελικά δεν τι χρησιμοποίησα δεν κάθησε η κόρη μου 

Μακάρι να κάτσει η Μπέμπα γιατί θα πάει χαμένο 

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εμείς όλα καλά. Μπαίνουμε σε μια ρουτίνα σιγά σιγά! Εσείς πως είστε; Βρίσκετε τα πατήματα σας με το 2ο μωρό; 

Αυτό που έγραψα εγώ, μπαίνει πολύ εύκολα! Εγώ πιστεύω η δική μου θα καθίσει! 

Ξέρει καμία από σας πως γίνεται να πάρω τη μισή ευχή αύριο που κλείνω 20 μερών;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🥰🥰

Τι κάνετε???Εμείς σήμερα κλείνουμε τον πρώτο μας μήνα 💙🧿💙🧿💙🧿Απίστευτο και όμως ο μικρός μου είναι εδώ,είναι στην αγκαλιά μου και μας τρελαίνει κάθε μέρα 🥰🥰🥰🥰

@katerinayia πως είσαι κορίτσι μου??όλα καλά με το μπεμπακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Ναι αμέ! Γτ ψάχνω τώρα κι έχω πελαγώσει..

Αχ να πω τώρα κάτι.. ξαφνικά άρχισε να πονάει λίγο το στήθος μου το ένα..με το που το πατάω λίγο πετάγεται το γάλα ως πέρα..η αλήθεια είναι σταμάτησα να βγάζω με το θήλαστρο γτ δεν προλάβαινα..το μωρό πίνει αρκετό γάλα..πριν δύο ώρες ήταν σε αυτό το στήθος και είχε κάτσει 40 λεπτά..και ρουφούσε πολύ έντονα για το περισσότερο χρόνο..λέτε να πάω για καμιά μαστίτιδα; Βγάζω λίγο τώρα με το χέρι 

Εσύ κορίτσι που είχες πει έχεις πολύ γάλα τι κάνεις; Το πίνει όλο το μωρό; 

Έχεις και γρομπαλακια  στο στήθος ; 
ισως λόγο θήλαστρου να έχεις αυξήσει την παραγωγή αν σε πονάει βγαζε με το χερι να ξελαφρωνεις 

και εμένα έτσι πετάγεται το γαλα εγω βάζω ακόμα θηλαστρο με παράλληλα θηλασμό δεν ξέρω μέχρι ποτε θα το χρησιμοποιώ 🤷‍♀️ τουλάχιστον έχω κόψει το ξενο γαλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εμείς όλα καλά. Μπαίνουμε σε μια ρουτίνα σιγά σιγά! Εσείς πως είστε; Βρίσκετε τα πατήματα σας με το 2ο μωρό; 

Αυτό που έγραψα εγώ, μπαίνει πολύ εύκολα! Εγώ πιστεύω η δική μου θα καθίσει! 

Ξέρει καμία από σας πως γίνεται να πάρω τη μισή ευχή αύριο που κλείνω 20 μερών;

Ακόμα παλεύω να βρω τους ρυθμούς μας έχω την Μπέμπα όλη μέρα στήθος και δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ με  την μεγάλη δεν ξέρω πως θα βρω χρονο να τα βολέψω ολα 🤷‍♀️

Εμένα ο μαρσιπος είναι σκέτο πανί και το δένεις με κόμπους δεν με βόλεψε 

ειναι και στο παιδί εμένα δεν κάθησε πουθενά η δικιά μου.. δύσκολο παιδί 😅

δεν ξέρω κορίτσι μου πως παίρνεις μισή ευχή.. εγω πήγα όταν σαραντησα και πήρα.. έτσι θα κάνω και τώρα άσχετα που βγαίνω πάω μέχρι την πεθερά μου βόλτα και σήμερα μάλλον θα πάω και παιδιατρο περιμένω να μου πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🥰🥰

Τι κάνετε???Εμείς σήμερα κλείνουμε τον πρώτο μας μήνα 💙🧿💙🧿💙🧿Απίστευτο και όμως ο μικρός μου είναι εδώ,είναι στην αγκαλιά μου και μας τρελαίνει κάθε μέρα 🥰🥰🥰🥰

@katerinayia πως είσαι κορίτσι μου??όλα καλά με το μπεμπακι??

περασε ενας μηνας ε; Πωπω στην εγκυμοσύνη δεν περνούσαν και τώρα φεύγουν σαν νερό οι μερες.. μεγαλωνουν γρήγορα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🥰🥰

Τι κάνετε???Εμείς σήμερα κλείνουμε τον πρώτο μας μήνα 💙🧿💙🧿💙🧿Απίστευτο και όμως ο μικρός μου είναι εδώ,είναι στην αγκαλιά μου και μας τρελαίνει κάθε μέρα 🥰🥰🥰🥰

@katerinayia πως είσαι κορίτσι μου??όλα καλά με το μπεμπακι??

Καλημέρα κ από μένα!

Τι όμορφα που κύλησε ο καιρός. Να σε ρωτήσω μιας κ εσύ έφτασες ήδη τον μήνα, είναι καλύτερα από θέμα ψυχολογίας? Είσαι δηλαδή καλύτερα τώρα?

Με το μπεμπακι τα ίδια. Παλεύω ακόμα με το στήθος αλλά βέβαια παίρνει κ συμπλήρωμα σχεδόν κάθε φορά. Είπα να το παλέψω για 1 μήνα, γιατί τόσο κατάφερα να θηλασω κ την μεγάλη μου, αν και δεν ξέρω αν θα αντέξω τόσο.  Πολύ ζοριζομαι να πω την αλήθεια. Ξέρω δηλαδή πως όταν το κόψω θα μου φυγει ένα βάρος.

Κατά τ'αλλα το μπεμπακι είναι μια χαρά. Χθες πήγαμε παιδίατρο, όλα καλά μας είπε. Βέβαια να συνεχίσω να την ξυπνάω ανά 3ωρο μέχρι τον μήνα που θα ξαναπάμε.

Σ'ευχαριστω κ πάλι που με σκέφτεσαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Καλημέρα κ από μένα!

Τι όμορφα που κύλησε ο καιρός. Να σε ρωτήσω μιας κ εσύ έφτασες ήδη τον μήνα, είναι καλύτερα από θέμα ψυχολογίας? Είσαι δηλαδή καλύτερα τώρα?

Με το μπεμπακι τα ίδια. Παλεύω ακόμα με το στήθος αλλά βέβαια παίρνει κ συμπλήρωμα σχεδόν κάθε φορά. Είπα να το παλέψω για 1 μήνα, γιατί τόσο κατάφερα να θηλασω κ την μεγάλη μου, αν και δεν ξέρω αν θα αντέξω τόσο.  Πολύ ζοριζομαι να πω την αλήθεια. Ξέρω δηλαδή πως όταν το κόψω θα μου φυγει ένα βάρος.

Κατά τ'αλλα το μπεμπακι είναι μια χαρά. Χθες πήγαμε παιδίατρο, όλα καλά μας είπε. Βέβαια να συνεχίσω να την ξυπνάω ανά 3ωρο μέχρι τον μήνα που θα ξαναπάμε.

Σ'ευχαριστω κ πάλι που με σκέφτεσαι ❤️

Κορίτσι μου,την άποψη μου την ξέρεις για ότι θεωρώ "βάρος" και μου προκαλεί άγχος...Ναι,να είσαι σίγουρη ότι μέρα με τη μέρα θα είσαι πολύ καλύτερα 🦋🦋🥰🥰 και εγώ είμαι πολύ καλύτερα 🩷 το κλάμα πια δε το έχω κάθε μέρα αλλά αν κάτι με ενοχλήσει εννοείται θα ξεσπάσω είτε με νεύρα είτε με κλάμα...Περνώντας οι μέρες θα το δεις,βρίσκεις σιγά σιγά σημεία "συννενόησης" και πορεύεσαι καλύτερα 😀💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσι μου,την άποψη μου την ξέρεις για ότι θεωρώ "βάρος" και μου προκαλεί άγχος...Ναι,να είσαι σίγουρη ότι μέρα με τη μέρα θα είσαι πολύ καλύτερα 🦋🦋🥰🥰 και εγώ είμαι πολύ καλύτερα 🩷 το κλάμα πια δε το έχω κάθε μέρα αλλά αν κάτι με ενοχλήσει εννοείται θα ξεσπάσω είτε με νεύρα είτε με κλάμα...Περνώντας οι μέρες θα το δεις,βρίσκεις σιγά σιγά σημεία "συννενόησης" και πορεύεσαι καλύτερα 😀💪💪

Αχ πολύ χαίρομαι μ'αυτα που μου λες! Εντάξει κάθε αρχή κ δύσκολη. Περνώντας ο καιρός βρίσκουμε τους ρυθμούς μας! 

Αντε λίγο έμεινε να σαραντισετε κ να αρχίσετε τις βολτίτσες σας κιόλας! Τι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ακόμα παλεύω να βρω τους ρυθμούς μας έχω την Μπέμπα όλη μέρα στήθος και δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ με  την μεγάλη δεν ξέρω πως θα βρω χρονο να τα βολέψω ολα 🤷‍♀️

Εμένα ο μαρσιπος είναι σκέτο πανί και το δένεις με κόμπους δεν με βόλεψε 

ειναι και στο παιδί εμένα δεν κάθησε πουθενά η δικιά μου.. δύσκολο παιδί 😅

δεν ξέρω κορίτσι μου πως παίρνεις μισή ευχή.. εγω πήγα όταν σαραντησα και πήρα.. έτσι θα κάνω και τώρα άσχετα που βγαίνω πάω μέχρι την πεθερά μου βόλτα και σήμερα μάλλον θα πάω και παιδιατρο περιμένω να μου πει 

Ε σιγά σιγά θα τους βρείτε τους ρυθμούς σας κορίτσι μου. Δώσε λίγο χρόνο σε όλους σας!

Εγώ πάλι θα μιλήσω με τον πνευματικό μου και την παιδίατρο γιατί διάβασα ότι πλέον στις μέρες μας δεν απαγορεύεται να βγει η λεχώνα με το βρέφος τηρώντας τους απαραίτητους κανόνες υγιεινής! Και θα πάω κανονικά όταν 40ήσω με την Ισμήνη-Μαρία να πάρουμε την ευχή κανονικά! 

Δεν την έχει δει καθόλου παιδίατρος ακόμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🥰🥰

Τι κάνετε???Εμείς σήμερα κλείνουμε τον πρώτο μας μήνα 💙🧿💙🧿💙🧿Απίστευτο και όμως ο μικρός μου είναι εδώ,είναι στην αγκαλιά μου και μας τρελαίνει κάθε μέρα 🥰🥰🥰🥰

@katerinayia πως είσαι κορίτσι μου??όλα καλά με το μπεμπακι??

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

περασε ενας μηνας ε; Πωπω στην εγκυμοσύνη δεν περνούσαν και τώρα φεύγουν σαν νερό οι μερες.. μεγαλωνουν γρήγορα 😅

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinayia είπε:

Καλημέρα κ από μένα!

Τι όμορφα που κύλησε ο καιρός. Να σε ρωτήσω μιας κ εσύ έφτασες ήδη τον μήνα, είναι καλύτερα από θέμα ψυχολογίας? Είσαι δηλαδή καλύτερα τώρα?

Με το μπεμπακι τα ίδια. Παλεύω ακόμα με το στήθος αλλά βέβαια παίρνει κ συμπλήρωμα σχεδόν κάθε φορά. Είπα να το παλέψω για 1 μήνα, γιατί τόσο κατάφερα να θηλασω κ την μεγάλη μου, αν και δεν ξέρω αν θα αντέξω τόσο.  Πολύ ζοριζομαι να πω την αλήθεια. Ξέρω δηλαδή πως όταν το κόψω θα μου φυγει ένα βάρος.

Κατά τ'αλλα το μπεμπακι είναι μια χαρά. Χθες πήγαμε παιδίατρο, όλα καλά μας είπε. Βέβαια να συνεχίσω να την ξυπνάω ανά 3ωρο μέχρι τον μήνα που θα ξαναπάμε.

Σ'ευχαριστω κ πάλι που με σκέφτεσαι ❤️

Εμένα από τις 18/12 που πήρα τη θετική χοριακή στα χέρια μου... μέχρι και σήμερα, μου φαίνεται λες και ήταν 10 μέρες!!! Περνάει υπερβολικά γρήγορα ο χρόνος!!! 

Κατερίνα μου, υπομονή κορίτσι μου. Αν το βλέπεις ως μαρτύριο καλύτερα να σταματήσεις κοπέλα μου. Είμαστε ΌΛΕΣ μαζί εδώ και στα δύσκολα και στα εύκολα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

 

 

Εμένα από τις 18/12 που πήρα τη θετική χοριακή στα χέρια μου... μέχρι και σήμερα, μου φαίνεται λες και ήταν 10 μέρες!!! Περνάει υπερβολικά γρήγορα ο χρόνος!!! 

Κατερίνα μου, υπομονή κορίτσι μου. Αν το βλέπεις ως μαρτύριο καλύτερα να σταματήσεις κοπέλα μου. Είμαστε ΌΛΕΣ μαζί εδώ και στα δύσκολα και στα εύκολα. 

Ποπο πόσο σε ζηλεύω, με την καλή έννοια φυσικά.

Εμένα κ η εγκυμοσύνη μου φάνηκε ατελείωτη κ αυτές οι 40 μέρες πως δεν θα περάσουν ποτε🤣

Όχι εντάξει το έχω πάρει απόφαση θα σταματήσω τον θηλασμό, κ δεν έχω κ πολλές τύψεις πια γι'αυτο. Πρέπει να νιώθω κ εγώ καλά οπότε την απόφαση μου την πήρα. Απλά έχω βάλει στόχο έστω να αντέξω 25-30 μέρες για να είναι όπως έκανα κ στην 1η. Κολλήματα που έχω κ εγω🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ε σιγά σιγά θα τους βρείτε τους ρυθμούς σας κορίτσι μου. Δώσε λίγο χρόνο σε όλους σας!

Εγώ πάλι θα μιλήσω με τον πνευματικό μου και την παιδίατρο γιατί διάβασα ότι πλέον στις μέρες μας δεν απαγορεύεται να βγει η λεχώνα με το βρέφος τηρώντας τους απαραίτητους κανόνες υγιεινής! Και θα πάω κανονικά όταν 40ήσω με την Ισμήνη-Μαρία να πάρουμε την ευχή κανονικά! 

Δεν την έχει δει καθόλου παιδίατρος ακόμα; 

Εγω δεν πάω σε μαγαζια και σε κόσμο μπαίνουμε στο αμαξι πάμε μέχρι την πεθερά μου και πίσω δεν κυκλοφορώ δηλαδή 

Έχω να πάω σε ένα γάμο 14/9 βέβαια δεν θα έχω κλείσει 40 μερες αλλά σκέφτομαι να πάω θα δω πως θα είμαι και μέχρι τότε τι ψυχολογία θα έχω 

Όχι ακόμα δεν μας εχει δει η παιδιατρος λόγο κοβιτ δεν μπορέσαμε να πάμε 

εμενα στο χωριό έρχεται κάθε Τρίτη η γιατρός 

Αλλά τελικά σήμερα δεν μπόρεσε να πάμε να μας δει θέλει να μας βάλει πρώτο ραντεβού και τώρα είχε κανονίσει και μου είπε να παω  την άλλη Τρίτη 

εμενα μου πέρασε και λίγο από το μυαλό μήπως δεν ήθελε να πάμε ακόμα λόγο κοβιτ 🙄 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk όχι ευτυχώς δεν κάνει γρομπαλακια, απλά είναι πολύ σκληρό..εν τω μεταξύ κορίτσια αυτή η στάση στο πλάι στο κρεβάτι μας έχει βολεψει τλκ πιο πολύ απ'όλες! Στις άλλες γκρινιάζει ο μπέμπης αν κουραστεί μετά από λίγο.. @Katiana1987 παρήγγειλα τον μάρσιπο και μου είπαν σε 10-15 εργάσιμες να ξέρεις αν είναι να το πάρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

@Elk όχι ευτυχώς δεν κάνει γρομπαλακια, απλά είναι πολύ σκληρό..εν τω μεταξύ κορίτσια αυτή η στάση στο πλάι στο κρεβάτι μας έχει βολεψει τλκ πιο πολύ απ'όλες! Στις άλλες γκρινιάζει ο μπέμπης αν κουραστεί μετά από λίγο.. @Katiana1987 παρήγγειλα τον μάρσιπο και μου είπαν σε 10-15 εργάσιμες να ξέρεις αν είναι να το πάρεις!

Τα γρομπαλακια είναι το χειρότερο πονάνε πολύ κανε και καμία κρυα κομπρέσα αν βρεις χρόνο βοηθανε 

εμενα ακόμα την ζορίσει να φαει στο πλάι την βάζω τα ξημερώματα που ξυπνάει για να μπορεσω να κοιμηθώ λίγο ακόμα αλλά δεν θηλάζει καλά 

Αα με γεια να μας πεις όταν έρθει αν σου άρεσε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Τα γρομπαλακια είναι το χειρότερο πονάνε πολύ κανε και καμία κρυα κομπρέσα αν βρεις χρόνο βοηθανε 

εμενα ακόμα την ζορίσει να φαει στο πλάι την βάζω τα ξημερώματα που ξυπνάει για να μπορεσω να κοιμηθώ λίγο ακόμα αλλά δεν θηλάζει καλά 

Αα με γεια να μας πεις όταν έρθει αν σου άρεσε 😊

Αχ ναι αν βρω χρόνο θα κάνω!! Ναι αμέ θα σας πω και για τον μάρσιπο!! Ευχαριστώ! Καλά κι εγώ στο πλάι τον βοηθάω για να πιάσει.. να μεγαλώσετε κι εσείς λίγο και θα βολευτείτε έτσι! Έχει πολύ πλάκα! Μέσα στον ύπνο μου ένα μαϊμουδακι να με ψάχνει με το στόμα του! Εν τω μεταξύ όλο χέρια και στήθος θέλει αυτός, με το που τον αφήνω κάτω μέρα από μισή ώρα ξυπνάει τώρα.. και βγάζει κραυγές..😀😀 αυτό την τελευταία εβδομάδα, πιο πριν κανονικά στην κούνια και στη φωλιά το κοιμότανε το τρίωρο..με γύροφερνει να του δώσω πιπίλα αλλά δε θέλω κατά βάθος..μη μπερδευτεί με τον θηλασμό και μήπως μετά έχει θέμα με τα δόντια δεν ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nanouko είπε:

@Elk όχι ευτυχώς δεν κάνει γρομπαλακια, απλά είναι πολύ σκληρό..εν τω μεταξύ κορίτσια αυτή η στάση στο πλάι στο κρεβάτι μας έχει βολεψει τλκ πιο πολύ απ'όλες! Στις άλλες γκρινιάζει ο μπέμπης αν κουραστεί μετά από λίγο.. @Katiana1987 παρήγγειλα τον μάρσιπο και μου είπαν σε 10-15 εργάσιμες να ξέρεις αν είναι να το πάρεις!

Το ξέρω κορίτσι μου. Τον παρήγγειλα κι εγώ. Εμένα μου είπαν 15-20 μέρες! Θα δούμε τώρα γιατί όλα έρχονται πάντα νωρίτερα σ' αυτό το μαγαζί. Αν είσαι κοντά, πραγματικά συμφέρει!!! Εγώ όλα σχεδόν από εκεί τα έχω πάρει! Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη και σε τιμές και σε ποιότητα και σε εξυπηρέτηση,  είναι φοβερά τα παιδιά όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Αχ ναι αν βρω χρόνο θα κάνω!! Ναι αμέ θα σας πω και για τον μάρσιπο!! Ευχαριστώ! Καλά κι εγώ στο πλάι τον βοηθάω για να πιάσει.. να μεγαλώσετε κι εσείς λίγο και θα βολευτείτε έτσι! Έχει πολύ πλάκα! Μέσα στον ύπνο μου ένα μαϊμουδακι να με ψάχνει με το στόμα του! Εν τω μεταξύ όλο χέρια και στήθος θέλει αυτός, με το που τον αφήνω κάτω μέρα από μισή ώρα ξυπνάει τώρα.. και βγάζει κραυγές..😀😀 αυτό την τελευταία εβδομάδα, πιο πριν κανονικά στην κούνια και στη φωλιά το κοιμότανε το τρίωρο..με γύροφερνει να του δώσω πιπίλα αλλά δε θέλω κατά βάθος..μη μπερδευτεί με τον θηλασμό και μήπως μετά έχει θέμα με τα δόντια δεν ξέρω..

Κορίτσια εμένα μάλλον άρχισε να έχει κολικούς. Είναι δυνατόν;;; Με αποκλειστικό θηλασμό και ούτε 3 εβδομάδων;;; Μόνο τότε της δίνω λίγη πιπίλα αλλά δεν την πολύ θέλει ούτε η Ισμήνη-Μαρία!!! Χεχεχε 🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Το ξέρω κορίτσι μου. Τον παρήγγειλα κι εγώ. Εμένα μου είπαν 15-20 μέρες! Θα δούμε τώρα γιατί όλα έρχονται πάντα νωρίτερα σ' αυτό το μαγαζί. Αν είσαι κοντά, πραγματικά συμφέρει!!! Εγώ όλα σχεδόν από εκεί τα έχω πάρει! Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη και σε τιμές και σε ποιότητα και σε εξυπηρέτηση,  είναι φοβερά τα παιδιά όλα! 

Ναι, άλλοι δε θα παίρνανε καν να ενημερώσουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια εμένα μάλλον άρχισε να έχει κολικούς. Είναι δυνατόν;;; Με αποκλειστικό θηλασμό και ούτε 3 εβδομάδων;;; Μόνο τότε της δίνω λίγη πιπίλα αλλά δεν την πολύ θέλει ούτε η Ισμήνη-Μαρία!!! Χεχεχε 🤪🤪🤪

Δλδ κλαίει χωρίς λόγο; Ενώ πχ είναι καθαρή και χορτάτη η Ισμήνη- Μαρία; Ααα πάλι ξύπνησε με το που τον έβαλα κάτω..ρε κορίτσια τι θα γίνει; Σμρ δύο μπουκιές στο όρθιο έχω φάει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια εμένα μάλλον άρχισε να έχει κολικούς. Είναι δυνατόν;;; Με αποκλειστικό θηλασμό και ούτε 3 εβδομάδων;;; Μόνο τότε της δίνω λίγη πιπίλα αλλά δεν την πολύ θέλει ούτε η Ισμήνη-Μαρία!!! Χεχεχε 🤪🤪🤪

Δυστυχώς είναι και παραειναι :( δεν έχει να κάνει με τη διατροφή και εμένα αποκλειστικό θηλασμό έκανε και είχε κολικούς και μάλιστα μόνο το βράδυ 10 με 4. Γερμανικό νούμερο :) σε εμάς βοηθούσε πάρα πολύ το πιστολάκι. :) φάση είναι και ευτυχώς περνάει γρηγορα - άλλο που εμάς μας φαίνεται αιώνας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια εμένα μάλλον άρχισε να έχει κολικούς. Είναι δυνατόν;;; Με αποκλειστικό θηλασμό και ούτε 3 εβδομάδων;;; Μόνο τότε της δίνω λίγη πιπίλα αλλά δεν την πολύ θέλει ούτε η Ισμήνη-Μαρία!!! Χεχεχε 🤪🤪🤪

εμένα ηρθε σήμερα η παιδίατρος και τον είδε!

κολικούς μου είπε και εμένα...22 ημερών σημερα..με αποκλειστικό θηλασμό 🤷 καθε βράδυ 23.30-3.00 εχουμε δράματα...δεν ξέρουμε τι να τον κάνουμε 🤷 μας εδωσε κάτι σταγόνες τις οποιες θα τις έχει αύριο το φαρμακείο που εφημερεύει σήμερα...ελπιζω να κάνουν δουλειά γιατί εχω βρικολακιασει🤦

υπομονή μανούλες! ολα θα φτιάξουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...