Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

Πετάω από τη χαρά μου!!! Γυρίσαμε από την παιδίατρο και σήμερα που είμαστε 12 ημερών έχουμε φτάσει ήδη τα 2670γρ... (θυμίζω γεννήθηκε 2610γρ και την Πέμπτη ήταν 2510γρ.)... Μέσα σε 5 μέρες πήρε 160 γραμμάρια!!! Μου είπε η παιδίατρος ότι συνεχίζουμε ακάθεκτες χωρίς κανένα πρόβλημα και θα μας ξαναδεί στις 15/9 που θα είμαστε ενός μήνα!!! Επίσης μου είπε ότι αφού θηλάζει τόσο καλά, δεν υπάρχει πρόβλημα αν θέλω να της δώσω πιπίλα ή να βγάλω γάλα με το θήλαστρο για να της το δώσουν με το μπιμπερό! Μου είπε επίσης, ότι δεν χρειάζεται να καθαρίζω τη μύτη και τα μάτια αφού δεν έχουν τίποτα και ακόμα δεν επιτρέπεται να της κόψω τα νύχια. Πλέον δε χρειάζεται να την ξυπνάω κάθε 2 ώρες. Αν δεν ξυπνάει από μόνη της, και κάθε 3-4 να την ξυπνάω είναι μια χαρά αφού είναι χορτάτη! Αυτά με λίγα λόγια!!!

Εσείς πως είστε κορίτσια μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

Πετάω από τη χαρά μου!!! Γυρίσαμε από την παιδίατρο και σήμερα που είμαστε 12 ημερών έχουμε φτάσει ήδη τα 2670γρ... (θυμίζω γεννήθηκε 2610γρ και την Πέμπτη ήταν 2510γρ.)... Μέσα σε 5 μέρες πήρε 160 γραμμάρια!!! Μου είπε η παιδίατρος ότι συνεχίζουμε ακάθεκτες χωρίς κανένα πρόβλημα και θα μας ξαναδεί στις 15/9 που θα είμαστε ενός μήνα!!! Επίσης μου είπε ότι αφού θηλάζει τόσο καλά, δεν υπάρχει πρόβλημα αν θέλω να της δώσω πιπίλα ή να βγάλω γάλα με το θήλαστρο για να της το δώσουν με το μπιμπερό! Μου είπε επίσης, ότι δεν χρειάζεται να καθαρίζω τη μύτη και τα μάτια αφού δεν έχουν τίποτα και ακόμα δεν επιτρέπεται να της κόψω τα νύχια. Πλέον δε χρειάζεται να την ξυπνάω κάθε 2 ώρες. Αν δεν ξυπνάει από μόνη της, και κάθε 3-4 να την ξυπνάω είναι μια χαρά αφού είναι χορτάτη! Αυτά με λίγα λόγια!!!

Εσείς πως είστε κορίτσια μου;;;

Μπράβο κορίτσι μου όλα πηγαίνουν μια χαρά ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα πηγαίνουν μια χαρά ☺️

Εσείς πως είστε κορίτσι μου; αρνητικοποιήθηκε και η κορούλα σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Εσείς πως είστε κορίτσι μου; αρνητικοποιήθηκε και η κορούλα σου;;;

Όχι ακόμα την έκανα τεστ είναι αχνό, θέλω να πιστεύω αύριο θα βγει αρνητική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όχι ακόμα την έκανα τεστ είναι αχνό, θέλω να πιστεύω αύριο θα βγει αρνητική 

Νομίζω πως πια δεν κινδυνεύει η μπέμπα σου όμως. Μίλησες με τον παιδίατρο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Νομίζω πως πια δεν κινδυνεύει η μπέμπα σου όμως. Μίλησες με τον παιδίατρο; 

Όχι δεν έχω μιλήσει θα την παρω καποια στιγμή να κανονίσω ραντεβού λογικα για την Τρίτη να δει την Μπέμπα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@Katiana1987 τέλεια νέα!!!

Έτσι να μεγαλώνει και να αφρατευει η Ισμήνη Μαρία 

@Elk με το καλό αρνητική και η κόρη σου εύχομαι!!

 

Ναι, Δόξα τω Θεό!!! Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου. Να είσαι καλά. 

Πως πάτε; Τι λέει ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όχι δεν έχω μιλήσει θα την παρω καποια στιγμή να κανονίσω ραντεβού λογικα για την Τρίτη να δει την Μπέμπα 

Να πάρεις κορίτσι μου. Για να αρχίσεις να έρχεσαι σε επαφή πάλι με τη μπεμπούλα σου. Εμάς θα μας ξαναδεί στις 15 του μήνα που θα είμαστε ενός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Να πάρεις κορίτσι μου. Για να αρχίσεις να έρχεσαι σε επαφή πάλι με τη μπεμπούλα σου. Εμάς θα μας ξαναδεί στις 15 του μήνα που θα είμαστε ενός! 

Με την Μπέμπα  έρχομαι σε επαφή εγω τωρα από αύριο θα αφήσω και την μεγάλη σιγά σιγά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Με την Μπέμπα  έρχομαι σε επαφή εγω τωρα από αύριο θα αφήσω και την μεγάλη σιγά σιγά.. 

Ωραία. Μια χαρά! 

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Πως είστε με τα μπεμπίνια σας;;; Εγώ από χθες χαλάρωσα πολύ με την Ισμήνη Μαρία. Βέβαια σιγά σιγά, αρχίζω και νοσταλγώ το σπίτι μου κορίτσια. Άντε να σαραντήσουμε, να μαζευτούμε σπίτι μας!!! Με το ζόρι εχθές της δώσαμε πιπίλα. Δε νομίζω να την πάρει όμως. Ήθελε στήθος. Και άκουσα το κουλό... μήπως επειδή έκανε πολλά κακά να ελλατώσεις το γάλα;;; 😱😱😱 Κοιτούσα σα χαζή. Δεν πίστευα ότι άκουσα κάτι τέτοιο!!! Και ειδικά από μαμά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ωραία. Μια χαρά! 

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Πως είστε με τα μπεμπίνια σας;;; Εγώ από χθες χαλάρωσα πολύ με την Ισμήνη Μαρία. Βέβαια σιγά σιγά, αρχίζω και νοσταλγώ το σπίτι μου κορίτσια. Άντε να σαραντήσουμε, να μαζευτούμε σπίτι μας!!! Με το ζόρι εχθές της δώσαμε πιπίλα. Δε νομίζω να την πάρει όμως. Ήθελε στήθος. Και άκουσα το κουλό... μήπως επειδή έκανε πολλά κακά να ελλατώσεις το γάλα;;; 😱😱😱 Κοιτούσα σα χαζή. Δεν πίστευα ότι άκουσα κάτι τέτοιο!!! Και ειδικά από μαμά!!! 

Μα καλά πώς της ήρθε; Ίσα ίσα πολλά κακά και τσίσα θέλουμε.. να σου πω πιπίλα γτ θέλεις να της δώσεις; Κλαίει όταν δεν είναι στο στήθος; Αχ εμένα το βράδυ δεν ηρεμεί, θέλει συνέχεια στήθος και αγκαλιά.. μανταλάκια δεν κρατούν ανοιχτά τα μάτια μου..εσένα συνεχίζει να κοιμάται το 5ωρο; Αν ναι είσαι παρα πολύ τυχερή! 

Επίσης ρε κορίτσια τι γρήγορα που μεγαλώνουν! Το προσωπάκι του έχει αλλάξει! Ακόμη και το κλάμα του δεν είναι ίδιο! Τώρα πιο απαιτητικό και βγάζει και κραυγούλες, άλλους ήχους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2024 at 12:15 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

1) @Demy93Γέννησε 3/8 Αγορακι 🩵

2) @Χρύσακι Γέννησε 5/8 Κοριτσάκι🩷

3) @Mommyel Γέννησε 6/8 Αγορακι 🩵

4) @Fighter Γέννησε 7/8 Κοριτσάκι 🩷

5) @μαμά12345 Γέννησε 8/8 Αγορακι🩵

6) @Christine PilatesΓέννησε 9/8 Αγορακι🩵

7) @nanouko Γέννησε 9/8 Αγορακι🩵

8 ) @Elk Γέννησε 12/8 Κοριτσάκι 🩷

9) @maroo8 Γέννησε 12/8 Αγορακι 🩵

10) @Barbiee Γέννησε 13/8 Αγορακι 🩵

11) @Katiana1987 Γέννησε 15/8 Κοριτσάκι 🩷

12) @katerinayia Γέννησε 21/8 Αγορακι🩵

κορίτσια εαν έχω ξεχάσει καποια κοπέλα ή έχω γράψει κάτι λαθος πειτε μου να το φτιάξω 😊

Εγώ γέννησα κοριτσακι. Άργησα λίγο αλλά το προσεξα🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1) @Demy93Γέννησε 3/8 Αγορακι 🩵

2) @Χρύσακι Γέννησε 5/8 Κοριτσάκι🩷

3) @Mommyel Γέννησε 6/8 Αγορακι 🩵

4) @Fighter Γέννησε 7/8 Κοριτσάκι 🩷

5) @μαμά12345 Γέννησε 8/8 Αγορακι🩵

6) @Christine PilatesΓέννησε 9/8 Αγορακι🩵

7) @nanouko Γέννησε 9/8 Αγορακι🩵

8 ) @Elk Γέννησε 12/8 Κοριτσάκι 🩷

9) @maroo8 Γέννησε 12/8 Αγορακι 🩵

10) @Barbiee Γέννησε 13/8 Αγορακι 🩵

11) @Katiana1987 Γέννησε 15/8 Κοριτσάκι 🩷

12) @katerinayia Γέννησε 21/8 Κοριτσάκι 🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Εγώ γέννησα κοριτσακι. Άργησα λίγο αλλά το προσεξα🤣🤣

Το διόρθωσα 😊

τα έκανα λίγο βιαστικά τον πινακα μωρέ και για αυτό ειπα αν έκανα κανένα λαθος να μου πειτε 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ωραία. Μια χαρά! 

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Πως είστε με τα μπεμπίνια σας;;; Εγώ από χθες χαλάρωσα πολύ με την Ισμήνη Μαρία. Βέβαια σιγά σιγά, αρχίζω και νοσταλγώ το σπίτι μου κορίτσια. Άντε να σαραντήσουμε, να μαζευτούμε σπίτι μας!!! Με το ζόρι εχθές της δώσαμε πιπίλα. Δε νομίζω να την πάρει όμως. Ήθελε στήθος. Και άκουσα το κουλό... μήπως επειδή έκανε πολλά κακά να ελλατώσεις το γάλα;;; 😱😱😱 Κοιτούσα σα χαζή. Δεν πίστευα ότι άκουσα κάτι τέτοιο!!! Και ειδικά από μαμά!!! 

Υπομονή λίγο ακόμα μωρέ και θα πάτε σπίτι σας σιγά σιγά να είστε και πιο άνετες.. 

ενταξει γενικα από εδώ και πέρα θα ακούσεις πολλά και διαφορά..μην πολύ δίνεις σημασία ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Μα καλά πώς της ήρθε; Ίσα ίσα πολλά κακά και τσίσα θέλουμε.. να σου πω πιπίλα γτ θέλεις να της δώσεις; Κλαίει όταν δεν είναι στο στήθος; Αχ εμένα το βράδυ δεν ηρεμεί, θέλει συνέχεια στήθος και αγκαλιά.. μανταλάκια δεν κρατούν ανοιχτά τα μάτια μου..εσένα συνεχίζει να κοιμάται το 5ωρο; Αν ναι είσαι παρα πολύ τυχερή! 

Επίσης ρε κορίτσια τι γρήγορα που μεγαλώνουν! Το προσωπάκι του έχει αλλάξει! Ακόμη και το κλάμα του δεν είναι ίδιο! Τώρα πιο απαιτητικό και βγάζει και κραυγούλες, άλλους ήχους!

Ναι, λύσσαξαν να της δώσω πιπίλα για να μην είναι όλη την ώρα στο στήθος!!! Αφού και οι δύο μας, αυτό θέλουμε κι έχουμε ανάγκη!!! Δεν μπορώ όμως να ακούω συνέχεια το ίδιο πράγμα. Όταν πάμε σπίτι μας θα στρώσουμε!!! Ναι, έναν 5ωρο ύπνο μου τον κάνει σίγουρα μέσα στη μέρα!!! Αλλά πια δεν ανησυχώ καθόλου!!! Όντως μεγαλώνουν υπερβολικά γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Υπομονή λίγο ακόμα μωρέ και θα πάτε σπίτι σας σιγά σιγά να είστε και πιο άνετες.. 

ενταξει γενικα από εδώ και πέρα θα ακούσεις πολλά και διαφορά..μην πολύ δίνεις σημασία ..

Ναι, δίκιο έχεις! Κι εγώ έτσι το σκέφτομαι για να μην τσιτώνω και να είμαι ήρεμη! Σ' ένα μήνα θα είμαστε σπίτι μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Elk είπε:

1) @Demy93Γέννησε 3/8 Αγορακι 🩵

2) @Χρύσακι Γέννησε 5/8 Κοριτσάκι🩷

3) @Mommyel Γέννησε 6/8 Αγορακι 🩵

4) @Fighter Γέννησε 7/8 Κοριτσάκι 🩷

5) @μαμά12345 Γέννησε 8/8 Αγορακι🩵

6) @Christine PilatesΓέννησε 9/8 Αγορακι🩵

7) @nanouko Γέννησε 9/8 Αγορακι🩵

8 ) @Elk Γέννησε 12/8 Κοριτσάκι 🩷

9) @maroo8 Γέννησε 12/8 Αγορακι 🩵

10) @Barbiee Γέννησε 13/8 Αγορακι 🩵

11) @Katiana1987 Γέννησε 15/8 Κοριτσάκι 🩷

12) @katerinayia Γέννησε 21/8 Κοριτσάκι 🩷

Εν τω μεταξύ από τις 17 που ήμασταν μόνο 13 μείναμε;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι, λύσσαξαν να της δώσω πιπίλα για να μην είναι όλη την ώρα στο στήθος!!! Αφού και οι δύο μας, αυτό θέλουμε κι έχουμε ανάγκη!!! Δεν μπορώ όμως να ακούω συνέχεια το ίδιο πράγμα. Όταν πάμε σπίτι μας θα στρώσουμε!!! Ναι, έναν 5ωρο ύπνο μου τον κάνει σίγουρα μέσα στη μέρα!!! Αλλά πια δεν ανησυχώ καθόλου!!! Όντως μεγαλώνουν υπερβολικά γρήγορα!

κοριτσι μου αν δεν θες εσυ να της δώσεις πιπίλα μην δίνεις!

θα ακούσεις παρα παρα πολλά τωρα ... αλλά κάνε αυτό που θεωρείς εσύ καλύτερο για το μωρακι σου😍

εμενα μου ειπε η παιδίατρος μεχρι 20 ημερων να μη δωσω πιπίλα για να μην παθει σύγχυση θηλών..και δεν έχω σκοπό να δωσω κιόλας...ας τον βαζω όλη την ωρα στο στήθος!

γενικα και εμένα ειναι καλος ο μπεμπακος...το βράδυ ξυπνάει μια φορά στις 3.5 ωρες και μια στις 3... οπότε εντάξει...τη μερα θελει καθε μια ωρα στήθος! αλλα εμείς έχουμε πρόβλημα με τα κακακια...δεν μπορεί να κάνει ευκολα και ζοριζεται πααααρα πολυ ο καημένος μου😔..και μου ειπε η παιδίατρος να αλλάξω τη διατροφή μου για να τον βοηθήσω...αλλιως δεν υπάρχει αλλος τρόπος 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

κοριτσι μου αν δεν θες εσυ να της δώσεις πιπίλα μην δίνεις!

θα ακούσεις παρα παρα πολλά τωρα ... αλλά κάνε αυτό που θεωρείς εσύ καλύτερο για το μωρακι σου😍

εμενα μου ειπε η παιδίατρος μεχρι 20 ημερων να μη δωσω πιπίλα για να μην παθει σύγχυση θηλών..και δεν έχω σκοπό να δωσω κιόλας...ας τον βαζω όλη την ωρα στο στήθος!

γενικα και εμένα ειναι καλος ο μπεμπακος...το βράδυ ξυπνάει μια φορά στις 3.5 ωρες και μια στις 3... οπότε εντάξει...τη μερα θελει καθε μια ωρα στήθος! αλλα εμείς έχουμε πρόβλημα με τα κακακια...δεν μπορεί να κάνει ευκολα και ζοριζεται πααααρα πολυ ο καημένος μου😔..και μου ειπε η παιδίατρος να αλλάξω τη διατροφή μου για να τον βοηθήσω...αλλιως δεν υπάρχει αλλος τρόπος 🤷

Να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ τη θέλω την πιπίλα αλλά ούτε η μικρή δείχνει να τη δέχεται. Μετά από ένα λεπτό τη φτύνει! Εμένα οι μαίες μου είπαν μετά τις 40 μέρες να δώσω πιπίλα αν θέλω. Και η παιδίατρος εχθές με άφησε κουλή!

Εμάς έπεσε και ο αφαλός μας κορίτσια σήμερα στη 13η μέρα! Εσάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ τη θέλω την πιπίλα αλλά ούτε η μικρή δείχνει να τη δέχεται. Μετά από ένα λεπτό τη φτύνει! Εμένα οι μαίες μου είπαν μετά τις 40 μέρες να δώσω πιπίλα αν θέλω. Και η παιδίατρος εχθές με άφησε κουλή!

Εμάς έπεσε και ο αφαλός μας κορίτσια σήμερα στη 13η μέρα! Εσάς;

εμενα ειχε ερθει η μαμα μου την προηγούμενη εβδομάδα λου ηταν ουτε 10 ημερών και αποστειρωσε μια πιπιλα που ειχα και την εβαλε στον μπέμπη...ασε εξω φρενών οταν το είδα...

εμας έπεσε την Παρασκευή..11η μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

εμενα ειχε ερθει η μαμα μου την προηγούμενη εβδομάδα λου ηταν ουτε 10 ημερών και αποστειρωσε μια πιπιλα που ειχα και την εβαλε στον μπέμπη...ασε εξω φρενών οταν το είδα...

εμας έπεσε την Παρασκευή..11η μέρα...

Εμένα ευτυχώς δεν κάνουν τίποτα χωρίς την άδεια μου. Απλά αισθάνομαι ότι μου "κλέβουν" στιγμές της Ισμήνης-Μαρίας... Με ρώτησε προχθές η "μαμά"... "δε με εμπιστεύεσαι;" Της απάντησα πως δεν είναι θέμα εμπιστοσύνης... αλλά θέλω τη μικρή μαζί μου... Δε θέλω βρε κορίτσια να την αφήνω ακόμα με κανέναν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε???

Εμείς ας πούμε καλά παλεύουμε λίγο την εμφάνιση των κολικών που ευτυχώς ακόμα είναι μικρής έντασης και κάπως διαχειρισιμοι..Κατά τα άλλα παίρνουμε βάρος πολύ πολύ γρήγορα και πίνουμε οοοοολο μας το γάλα και πολύ παραπάνω από ότι θα έπρεπε κανονικά 🤗..Η παιδίατρος μας έχει ενθουσιαστεί και με την εξέλιξη του και με την ανάπτυξη 🧿🧿💙💙..Εγώ ακόμα ζοριζομαι,ευτυχώς το κλάμα υποχώρησε αισθητά αλλά η αϋπνία δεν παλεύεται με τίποτα...Κάνουμε 2ωρους και 3ωρους (σπάνια) υπνους και όπως καταλαβαίνετε και εγώ και ο άντρας μου είμαστε σα τα ζόμπι κάθε μέρα 😔

Εσείς πώς είστε??τι κάνουν τα μπεμπινια? @katerinayiaπως είσαι κορίτσι μου?σε έχω στο μυαλό μου 🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...