Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κι εγώ αυτό αισθάνομαι: ότι έχω δρόμο ακόμα!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! 

Να χαίρεσαι και τη μαμά σου!! 

Με το καλό την Τρίτη να δείξει έναν ωραίο αριθμό η ζυγαριά!!😊😊

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Φάγαμε ΌΛΟΙ μαζί το μεσημέρι και κόψαμε την τούρτα και το ευχαριστήθηκε πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω σήμερα 9 μέρα βγηκα αρνητική στο τεστ κοβιτ 

τώρα περιμένω την κόρη μου λογικά την Τρίτη θα βγει εκείνη 

Άντε μπράβο κορίτσι μου!!! Φτου ξελευθερία!!!

Όσο για το προηγούμενο μήνυμα σου... Αν νιώθετε πως θέλετε να μείνετε μόνοι σας... να το πείτε!!! Με το να πιέζεστε, μόνο χειρότερα μπορεί να γίνετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια εμείς έχουμε άλλο θέμα τώρα στον θηλασμό..ενώ το έχουμε βρει και δεν πονάω, ίσως λίγο στην αρχή,  που δε μου προκαλεί δυσφορία, στις 3-4 γουλιές δλδ, όταν πάει να πιάσει μου ρίχνει κάτι δαγκωματιές!! Πετάγομαι από τον πόνο!!

Δεν το έχω ζήσει ακόμα αυτό! Δεν ξέρω πως να σε βοηθήσω!!! 

Στις 12/9 έχω ένα σεμινάριο θηλασμού! Θα ρωτήσω... Αν δεν έχεις βρει κάποια λύση μέχρι τότε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

οχι βρε τι να πειράζει που βγήκες απλά μάσκα να φοράς αν μπαίνεις σε μαγαζιά 

κοριτσι μου μην την αφήνεις και κοιμάται τόσο πολύ σερί χωρίς να έχει φαει 

Και εμένα αυτό ήταν το πρόβλημα μου με την Μπέμπα ότι κοιμόταν πολλές ώρες σερί και δεν ξυπνούσε να φαει 

οταν θηλαζεις ανα δυο ώρες πρέπει να την σηκώνεις για να θηλάσει ( 2 ωρες από την ώρα που αρχίσει ο θηλαμος) άντε βαριά τρίωρο μην την αφήνεις πιο πολύ.. δεν έχουν ακόμα την ικανότητα να ξυπναν από μόνο τους επειδή πεινάνε 

Για αυτό και εγω είχα ζοριστεί την πρώτη βδομαδα με την Μπέμπα επειδή κοιμοταν 5 ώρες σερί.. τώρα το σταμάτησε αυτο μπήκε σε μια σειρά άρχισε να ξυπνάει από μόνη της για φαγητό 

Εννοείται πως πήγα παντού με μάσκα. Αλλά το λέω επειδή ακόμα δεν έχουμε 40ήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Άντε μπράβο κορίτσι μου!!! Φτου ξελευθερία!!!

Όσο για το προηγούμενο μήνυμα σου... Αν νιώθετε πως θέλετε να μείνετε μόνοι σας... να το πείτε!!! Με το να πιέζεστε, μόνο χειρότερα μπορεί να γίνετε!!!

Πιστεύω σε δυο μερες μόλις βγει και κόρη αρνητική να γυρίσω στο δωματιο μου να έχω την μπεμπουλα μαζί μου 

να ξεκουράσω και τον αντρα μου έχει λαλήσει ο καημένος είναι δύσκολο να ησυχάσει τώρα ένα μωρακι που ψάχνει την μαμα του 

ναι σκέφτομαι να της το πω όταν θα τελειώσει η άδεια του αδερφού μου και είναι να φύγει εκεινος να της πω να φύγει μαζί του 

ελπιζω μόνο να μην το μετανιώσω γιατί  δεν ειναι κοντά για να ξανά έρθει 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πιστεύω σε δυο μερες μόλις βγει και κόρη αρνητική να γυρίσω στο δωματιο μου να έχω την μπεμπουλα μαζί μου 

να ξεκουράσω και τον αντρα μου έχει λαλήσει ο καημένος είναι δύσκολο να ησυχάσει τώρα ένα μωρακι που ψάχνει την μαμα του 

ναι σκέφτομαι να της το πω όταν θα τελειώσει η άδεια του αδερφού μου και είναι να φύγει εκεινος να της πω να φύγει μαζί του 

ελπιζω μόνο να μην το μετανιώσω γιατί  δεν ειναι κοντά για να ξανά έρθει 😅

Αφού έτσι αισθάνεσαι τώρα, έτσι να κάνετε. Με τα αν δεν κάνουμε τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ωχ νωρίς άρχισε να σε δαγκώνει 

εμένα το έκανε αυτό όταν έβγαλε δοντια πονάει αρκετά είναι η αλήθεια 

Καλέ πετάγομαι!! Αφού είμαι σε ετοιμότητα βάζω στήθος και βγάζω γρήγορα μήπως το προλάβω! Τσιρίζει και αυτός, άσε είμαστε για γέλια! Για να δούμε.. 

Κορίτσια όπως μπορούμε με τον θηλασμό, όταν γίνεται μαρτύριο πια συμφωνώ δεν έχει κανένα απολύτως νόημα! Και τα μωρά νιώθουν τον εκνευρισμό μας και δεν είναι καλό! Ηρεμία είναι το παν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν το έχω ζήσει ακόμα αυτό! Δεν ξέρω πως να σε βοηθήσω!!! 

Στις 12/9 έχω ένα σεμινάριο θηλασμού! Θα ρωτήσω... Αν δεν έχεις βρει κάποια λύση μέχρι τότε! 

Να χαίρεσαι τη μαμά σου κατ'αρχήν!!🤗

Σου εύχομαι να μην το ζήσεις! 😀 Ναι, ρωτά αν θέλεις πιστεύω αργά η γρήγορα όταν θα βγάλουν δόντια κυρίως θα είναι θέμα το δάγκωμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Αυτό έκανα επί μία εβδομάδα...Έδιωξα την μαμά μου αποφάσισα να μείνω μόνη με τον άντρα μου και να παλέψουμε όπως μπορούμε...Κάθε μέρα όλη μέρα σχεδόν κλάμα χωρίς λόγο και ακόμα και για την πιο ασήμαντη αφορμή...Δε θα κρυφτώ,3 μέρες τώρα είμαι λίγο καλύτερα..Όχι ότι δεν κλαίω αλλά θα κλάψω 1 φορά όχι όλη τη μέρα...Ακόμα με κατηγορώ που το μωρό μου ταλαιπωρείται μέχρι να βρούμε το σωστό γάλα για εκείνο,ακόμα όταν σκέφτομαι ότι δε τα κατάφερα πέφτω ΑΛΛΑ ξέρω ότι είναι το καλύτερο που μπορούσε να γίνει...Προσπάθησε το αφού το θες αλλά μη πιεστείς τέρμα σου το ξαναλέω...Είναι πολύ μεγάλη γενικά η πίεση αυτές τις μέρες,δε χρειάζεσαι ακόμα έναν επιβαρυντικό παράγοντα!!

Ακριβώς τα ίδια ένιωθα κ στην πρώτη μου κόρη, γιατί κ τότε δεν τα κατάφερα, αλλά μόλις πέρασαν αυτές οι 40 μέρες, μετά ήμουν πολύ καλύτερα. Ξέρω δηλαδή πως είναι αυτός ο πρώτος καιρός, που οι ορμόνες είναι άνω κάτω, απλά κ πάλι δεν μπορώ να συγκρατησω τα συναισθήματα μου.

Πάντως το μόνο σίγουρο είναι πως θα έρθουν καλύτερες μέρες 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντωμεταξύ άσχετο αλλά όσες τα μωρακια σας έχουν ανακτήσει το βάρος γεννησης +200γρ που λένε, τα ξυπνάτε ακόμα? Η τώρα πια ξυπνάνε μόνα οπότε πεινάνε αυτά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Κορίτσια μου όπως φαντάζεστε δεν έχω πολύ χρόνο να γράψω αλλά διαβάζω τα νέα σας κ χαίρομαι πολύ μ'αυτα.

Εγώ πάλι αντιθέτως δεν είμαι καθόλου καλά, ούτε σωματικά, ούτε ψυχολογικά. Εντάξει βέβαια ξέρω πως μόνο 4 μέρες έχω που γέννησα κ πως θα στρώσουν τα πράγματα. 

Με τον θηλασμό δεν τα καταφέρνω ΚΑΘΟΛΟΥ. Οι θηλες μου πληγώθηκαν πάρα πολύ κ ματώνουν κ υποφέρω κάθε φορά που έρχεται η ώρα του φαγητού. Επίσης μπορεί να την έχω 2 και ώρες στο στήθος κ μόλις βγαίνει, μασουλάει σαν τρελή τα χέρια της, οπότε δίνω συμπλήρωμα σε κάθε γεύμα σχεδόν.

Είπα θα το συνεχίσω έτσι όσο αντέξω κ μετά όπως κ στην πρώτη, μόνο ξένο γαλα.

Έχετε εμπειρία με ψευδοθηλες? Μήπως με βοηθήσουν?

Κ όλο αυτό μου ρίχνει κ την ψυχολογία, γιατί σκέφτομαι τι μου ήρθε κ έμπλεξα πάλι ξανά με όλα αυτά τόσα χρόνια μετα.

Πφφ γενικά είμαι ζορισμενη αλλα ξέρω πως μετά θα είναι καλύτερα.

Κορίτσι μου εγώ ξεκίνησε με ψευδοθηλές γιατι δεν το έπαιρνε το στήθος με τίποτα..Είχα και περίεργες θηλές λίγο προς τα μέσα…Λοιπόν για να πάρει ακόμα και τις ψευδοθηλές στάζαμε 1-2 σταγόνες από ξένο γάλα πάνω στη ψευδοθηλή και τελικά το πήρε έτσι…Αυτή η κατάσταση συνεχίστηκε ξαι στο σπίτι για αρκετές μέρες μέχρι που μια μέρα έσκασε το μωρό μέχρι να κάνουμε λίγο ξένο για να στάξουμε κατάλαβες…και δοκίμασα χωρις ψευδοθηλές και το πήρε…αυτό που κατάλαβα εγώ οι ψευδοθηλέδ βοηθάνε να βγει πιο έξω η θηλή από το τράβα τράβα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Εντωμεταξύ άσχετο αλλά όσες τα μωρακια σας έχουν ανακτήσει το βάρος γεννησης +200γρ που λένε, τα ξυπνάτε ακόμα? Η τώρα πια ξυπνάνε μόνα οπότε πεινάνε αυτά?

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

Εμένα που ξεπέρασε και το βαρος γεννήσεις όσο μπορω να το μετρήσω και εγω δηλαδή με την δικιά μας ζυγαριά.. το μαχ που την αφήνω να κοιμηθεί είναι 3,5 ωρες αλλα σχεδόν όλες τις φορές σηκώνετε από μόνη της για να φαει πλέον κάτι που πριν δεν το έκανε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Φάγαμε ΌΛΟΙ μαζί το μεσημέρι και κόψαμε την τούρτα και το ευχαριστήθηκε πολύ!!!

Να την χαίρεστε  κορίτσι μου χρόνια της πολλα 

δεν θυμάμαι αν σου ευχήθηκα ξανά 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinayia είπε:

Εντωμεταξύ άσχετο αλλά όσες τα μωρακια σας έχουν ανακτήσει το βάρος γεννησης +200γρ που λένε, τα ξυπνάτε ακόμα? Η τώρα πια ξυπνάνε μόνα οπότε πεινάνε αυτά?

Εγώ αύριο θα μάθω πως τα πάμε και θα ρωτήσω την παιδίατρο. Γιατί όταν προσπαθώ εγώ να την ξυπνήσω οι γονείς μου, μου λένε, άσε καλέ το μωρό να κοιμηθεί που είναι τόσο ήρεμο... Ανυπομονώ για τη 2η επίσκεψη στη γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 😴😴 ποια νυστάζει; Χαχα

Εσάς γουλίτσες κάνουν τα μωρά σας; Αυτό σημαίνει ότι έχει χορτάσει ή ότι πρέπει να το έχω όρθιο;

Τελικά εμείς πήγαμε το Σάββατο στο Παίδων για το επανέλεγχο στις αίματος αλλά ήταν κλειστά, οπότε όταν μπορέσει ο σύζυγος μες στη βδομάδα τώρα.. @Demy93 @μαμά12345 πήρατε αίμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😴😴 ποια νυστάζει; Χαχα

Εσάς γουλίτσες κάνουν τα μωρά σας; Αυτό σημαίνει ότι έχει χορτάσει ή ότι πρέπει να το έχω όρθιο;

Τελικά εμείς πήγαμε το Σάββατο στο Παίδων για το επανέλεγχο στις αίματος αλλά ήταν κλειστά, οπότε όταν μπορέσει ο σύζυγος μες στη βδομάδα τώρα.. @Demy93 @μαμά12345 πήρατε αίμα;

Καλημέρα....όχι δεν έχουμε πάρει ακόμα,στο επόμενο ραντεβού μας με τον παιδίατρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😴😴 ποια νυστάζει; Χαχα

Εσάς γουλίτσες κάνουν τα μωρά σας; Αυτό σημαίνει ότι έχει χορτάσει ή ότι πρέπει να το έχω όρθιο;

Τελικά εμείς πήγαμε το Σάββατο στο Παίδων για το επανέλεγχο στις αίματος αλλά ήταν κλειστά, οπότε όταν μπορέσει ο σύζυγος μες στη βδομάδα τώρα.. @Demy93 @μαμά12345 πήρατε αίμα;

Αφήστε ρε κορίτσια εμένα ξυπνάει κάθε 1.5 ώρα ...δεν την παλεύω...στο νοσοκομείο παραπάνω κοιμόταν..δεν τον ξύπνησα ούτε μια φορά! Μόνο αν έχει  ίκτερο μου είχαν πει να το ξυπνάω καμιά άλλη φορά..

Εγώ δεν πήγα θα πάω την άλλη Παρασκευή στο γιατρό που έχουμε έτσι κι αλλιώς ραντεβού..τον πήρα τηλέφωνο και με καθησύχασε οπότε το αφήνω και βλεπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα σήμερα βγήκαν τα αποτελέσματα κορίτσια από την εξετάσεις ήταν οκ όλα φυσιολογικά μου γραφει ..

Κορίτσια να ρωτήσω εσας στο βιβλιαριο γράφουν την ομάδα αίματος του μωρού ; 
εγω το ψάχνω και δεν βλέπω να το γραφει κάπου και δεν ξέρω τώρα τι ομάδα έχει.. γιατί δεν έχουμε την ίδια με τον αντρα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εμένα σήμερα βγήκαν τα αποτελέσματα κορίτσια από την εξετάσεις ήταν οκ όλα φυσιολογικά μου γραφει ..

Κορίτσια να ρωτήσω εσας στο βιβλιαριο γράφουν την ομάδα αίματος του μωρού ; 
εγω το ψάχνω και δεν βλέπω να το γραφει κάπου και δεν ξέρω τώρα τι ομάδα έχει.. γιατί δεν έχουμε την ίδια με τον αντρα μου..

Εμένα το γράφει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμένα σήμερα βγήκαν τα αποτελέσματα κορίτσια από την εξετάσεις ήταν οκ όλα φυσιολογικά μου γραφει ..

Κορίτσια να ρωτήσω εσας στο βιβλιαριο γράφουν την ομάδα αίματος του μωρού ; 
εγω το ψάχνω και δεν βλέπω να το γραφει κάπου και δεν ξέρω τώρα τι ομάδα έχει.. γιατί δεν έχουμε την ίδια με τον αντρα μου..

Ναι το γράφει. Εμείς έχουμε την ίδια με τον μπαμπά της, οπότε δεν είχα περιέργεια!😁 Στη σελίδα 17 το γράφει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμένα σήμερα βγήκαν τα αποτελέσματα κορίτσια από την εξετάσεις ήταν οκ όλα φυσιολογικά μου γραφει ..

Κορίτσια να ρωτήσω εσας στο βιβλιαριο γράφουν την ομάδα αίματος του μωρού ; 
εγω το ψάχνω και δεν βλέπω να το γραφει κάπου και δεν ξέρω τώρα τι ομάδα έχει.. γιατί δεν έχουμε την ίδια με τον αντρα μου..

Ούτε σε μένα το γράφει, το ζήτησα εγώ κ μου το χρέωσαν έξτρα 20€. Ούτε κ στην πρώτη το έγραφε. Σκέψου έφτασε 7 χρονών κ ακόμα δεν ξέρω τι ομάδα αίματος έχει, γιατί κ όσες φορες έκανε εξετάσεις αίματος το ξεχνουσα😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Εμένα το γράφει!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι το γράφει. Εμείς έχουμε την ίδια με τον μπαμπά της, οπότε δεν είχα περιέργεια!😁 Στη σελίδα 17 το γράφει! 

Εγω πάλι δεν το βρήκα να γραφει κάτι 🤷‍♀️

στην μεγάλη το γραφει αλλά στην Μπέμπα δεν βρήκα κάπου τα το λέει θα κοιτάξω πάλι λίγο πιο καλά αλλά 2 φορές κοίταξα τι στο καλό ; Δεν θα το έβλεπα 🤷‍♀️

Τέλος πάντων θα δω τώρα πως θα το βρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια που μπαίνετε για να δείτε τα αποτελέσματα αυτων των εξετάσεων που παίρνουν στο μαιευτήριο και στέλνουν στο Παίδων; Μου είχαν πει ότι αν έχει πρόβλημα θα επικοινωνήσουν μαζί μου αλλά δεν ήξερα ότι μπορώ κάπου να τα δω κ από μόνη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Ούτε σε μένα το γράφει, το ζήτησα εγώ κ μου το χρέωσαν έξτρα 20€. Ούτε κ στην πρώτη το έγραφε. Σκέψου έφτασε 7 χρονών κ ακόμα δεν ξέρω τι ομάδα αίματος έχει, γιατί κ όσες φορες έκανε εξετάσεις αίματος το ξεχνουσα😁

Ας το καλό το χρέωναν έξτρα αυτό ; Τι να πω.. είναι βασικό βρε παιδί που να το γραφει πάνω στο βιβλιαριο του παιδιού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MarinaM είπε:

Κορίτσια που μπαίνετε για να δείτε τα αποτελέσματα αυτων των εξετάσεων που παίρνουν στο μαιευτήριο και στέλνουν στο Παίδων; Μου είχαν πει ότι αν έχει πρόβλημα θα επικοινωνήσουν μαζί μου αλλά δεν ήξερα ότι μπορώ κάπου να τα δω κ από μόνη μου

Εδώ μπαίνεις κορίτσι μου με τον κωδικό που σου έδωσαν από το νοσοκομείο...Αν υπάρχει κάποιο θέμα θα σου στείλουν και φάκελο με νέα καρτέλα για λήψη αίματος...https://www.eppen.gr/ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...