Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

Κορίτσια αυριο το απογευμα πάμε στο γιατρό τον μπέμπη να δούμε πως πάει..εν τω μεταξύ τώρα το βράδυ που τον έκανα μπάνιο μου μάτωσε ο αφαλός του..εγκεφαλικό έπαθα..πήρα το γιατρό μου λέει είναι φυσιολογικό..να συνεχίσω με οινόπνευμα κανονικά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια! 

Επιτέλους έφτασε κ μένα η ωρα! Αύριο στις 8:30 θα είμαι στην κλινική😍

@Christi.D.αντε κ σένα πλησιάζει η μέρα φαντάζομαι!!

@Magda zi δεν έχουμε καθόλου δικά σου νέα. Πως τα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Ελπίζω όλες να είστε καλά και να είναι καλά και τα μωράκια σας!!

@μαμά12345 θα περιμένουμε νέα από την παιδίατρο!!!

@katerinayia τι καλά!! Αντε με το καλό!  Αύριο τέτοια ώρα θα εχεις το μωράκι σου αγκαλιά!!! 

Ευχαριστώ πολύ!  Σήμερα θα πάμε στον γιατρό να δούμε πού βρισκόμαστε!  Ελπίζω να είμαστε κοντά στην τελική ευθεία 😅😅

@Katiana1987 ελπίζω και οι δυο σας να είστε καλά!  Όποτε μπορέσεις πες μας τα νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinayia είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Επιτέλους έφτασε κ μένα η ωρα! Αύριο στις 8:30 θα είμαι στην κλινική😍

@Christi.D.αντε κ σένα πλησιάζει η μέρα φαντάζομαι!!

@Magda zi δεν έχουμε καθόλου δικά σου νέα. Πως τα πας?

Με το καλό!!🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Ελπίζω όλες να είστε καλά και να είναι καλά και τα μωράκια σας!!

@μαμά12345 θα περιμένουμε νέα από την παιδίατρο!!!

@katerinayia τι καλά!! Αντε με το καλό!  Αύριο τέτοια ώρα θα εχεις το μωράκι σου αγκαλιά!!! 

Ευχαριστώ πολύ!  Σήμερα θα πάμε στον γιατρό να δούμε πού βρισκόμαστε!  Ελπίζω να είμαστε κοντά στην τελική ευθεία 😅😅

@Katiana1987 ελπίζω και οι δυο σας να είστε καλά!  Όποτε μπορέσεις πες μας τα νέα σου! 

Αναμένουμε τα νέα σου!!🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Επιτέλους έφτασε κ μένα η ωρα! Αύριο στις 8:30 θα είμαι στην κλινική😍

@Christi.D.αντε κ σένα πλησιάζει η μέρα φαντάζομαι!!

@Magda zi δεν έχουμε καθόλου δικά σου νέα. Πως τα πας?

Αχ κορίτσια δεν ξέρω τι γίνεται έστειλα ένα μήνυμα προχθές να ευχηθώ στην @Elk και στην @Katiana1987για τα κοριτσάκια τους και να ευχαριστήσω όλες σας για τις εμπειριες σας που μοιράζεστε μαζί μας και μας βοηθάνε παρά πολύ !!! Περίμενα την έγκριση του μηνύματος αλλά δεν δόθηκε και το μήνυμα έχει χαθεί 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️. Τεεελος πάντων …

 

@Elk @Katiana1987 Να σας ζήσουν τα κοριτσάκια σας!!!! Να ναι γερά και ευτυχισμένα !!

 

@katerinayia Με το καλό κορίτσι μου!!!!! Όλα θα πάνε καλά!!!

@Christi.D.τελευταίες των μοικανων μείναμε 😂😂

 

εγω κορίτσια στην αναμονή !! Η γιατρός μου λέει πως είναι ένα μωρό που θελει τον χρόνο του όποτε θα φάμε όλες τις μέρες όπως φαίνεται..έχω κουραστεί λίγο είναι η αλήθεια ειδικά ο ύπνος το βράδυ τα ξέρετε τι να σας λέω! Πέμπτη θα κάνουμε καρδιοτοκογραφημα και βλέπουμε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magda zi είπε:

Αχ κορίτσια δεν ξέρω τι γίνεται έστειλα ένα μήνυμα προχθές να ευχηθώ στην @Elk και στην @Katiana1987για τα κοριτσάκια τους και να ευχαριστήσω όλες σας για τις εμπειριες σας που μοιράζεστε μαζί μας και μας βοηθάνε παρά πολύ !!! Περίμενα την έγκριση του μηνύματος αλλά δεν δόθηκε και το μήνυμα έχει χαθεί 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️. Τεεελος πάντων …

 

@Elk @Katiana1987 Να σας ζήσουν τα κοριτσάκια σας!!!! Να ναι γερά και ευτυχισμένα !!

 

@katerinayia Με το καλό κορίτσι μου!!!!! Όλα θα πάνε καλά!!!

@Christi.D.τελευταίες των μοικανων μείναμε 😂😂

 

εγω κορίτσια στην αναμονή !! Η γιατρός μου λέει πως είναι ένα μωρό που θελει τον χρόνο του όποτε θα φάμε όλες τις μέρες όπως φαίνεται..έχω κουραστεί λίγο είναι η αλήθεια ειδικά ο ύπνος το βράδυ τα ξέρετε τι να σας λέω! Πέμπτη θα κάνουμε καρδιοτοκογραφημα και βλέπουμε !!!

Πραγματικά τελευταίες των μοικανων..

Ο μπέμπης είναι 2800 έχει κάνει εμπέδωση θέσης αλλά θέλει χρόνο είπε ο γιατρός. 

Σε μια βδομάδα θα ξαναπάω για καρδιοτοκογραφημα 

Η αλήθεια είναι ότι ενώ έλεγα μέχρι σκ να γεννήσω επειδή προέκυψε ένα θέμα υγείας του μπαμπά μου και θα χρειαστεί να κάνει μια επέμβαση προτιμώ να γεννήσω μετά από αυτό 

Αλλά εννοείται όποτε θέλει το μωράκι μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά...

Ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον. Μόλις κατάφερα να μπω να σας διαβάσω και να απαντήσω μαζεμένα όσο μπορώ...

Εγώ κορίτσια μου χρειάστηκα κρέμα για τις θηλές μόνο την 1η μέρα που τη θήλασα. Μετά που κατέβασα γάλα, έκανα επάλλειψη το γάλα και φορούσα τα κοχύλια... @Christi.D.να πάρεις οπωσδήποτε. Είναι πολύ χρήσιμα. Εγώ θα παραγγείλω άλλο ένα ζευγάρι καλά που να αποστειρώνονται γιατί κορίτσια μου έχω πολύ γάλα και το πετάω! @Elkεμένα στο Ελένα μου έκαναν και πλαστική ταυτόχρονα και μου έβαλαν απορροφήσιμα ράμματα... Κι εμένα τη Hysil μου έδωσαν για αναπλαστική κρέμα. Ζώνη δεν έχω πάρει ακόμα. Το σκέφτομαι όμως... @Demy93Εγώ έκανα φασαρία για το ξένο που δόθηκε στη μικρή στο μαιευτήριο αφού ξεκίνησα να θηλάζω. Η καθεμιά μας κορίτσι μου παλεύει για το καλύτερο για το μπεμπίνι της. Αφού "δεν έχεις" γάλα, δώσε μπουκάλι... Δε θα αφήνεις το παιδάκι σου νηστικό!!! @katerinayiaΜε το καλό το μπεμπάκι σου κορίτσι μου!!! Και δε θυμάμαι ποιά ρώτησε... εγώ κοιμάμαι αποκλειστικά με σουτιέν ή μπλουζάκια θηλασμού για να κρατάνε τα επιθέματα ή τα κοχύλια... Τρέχουν συνέχεια κορίτσια!!! Σκέφτομαι να αρχίσω να κάνω άντληση με θήλαστρο και να το κάνω δωρεά στο Έλενα!

Υ.γ. τα δικά μας νέα θα σας τα γράψω σε ξεχωριστό μήνυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια 

Για εμένα οι δύσκολες μερες συνεχίζονται δυστηχως κόλλησε και η μεγάλη κόρη κοβιτ την έχω μαζί μου μέσα στο δωμάτιο με πολύ γκρίνια κλάμα 

για την ώρα παλεύω με νύχια και δοντια να προστατεύσω την Μπέμπα μου γιατί δεν θα αντέξω να μου πάθει κάτι και αυτήν έχω κουραστεί σωματικά και ψυχολογικά νομίζω αυτές οι μερες δεν θα τελειώσουν.. 😔

η παιδιατρος μου ειπε, μακάρι να κάνω λαθος αλλα φοβαμαι ότι δεν θα την γλυτωσει η Μπέμπα 😢 

το μόνο που θα μας σώζει είναι το γαλα μου λέει τουλάχιστον γαλα έχω βγάζω με θηλαστρο το δίνει ο αντρας μου αλλά ζητάει και στήθος  όποτε αναγκαστικά την βάζω για να ηρεμήσει να μπορέσει να κοιμηθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987ευχαριστώ για τη συμβουλη 

Τι καλά που έχεις μπόλικο γάλα!! 

όταν μπορέσεις μας λες και τα νέα σου! 

αχ βρε @Elkδλδ γλιτώσατε τότε με τον άντρα σου που κόλλησε και τώρα κόλλησε και η κόρη σου... υπομονή θα πω μόνο και γρήγορη ανάρρωση!  Ελπίζω το μωράκι σου να πάρει τα αντισώματα και να είναι οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Για εμένα οι δύσκολες μερες συνεχίζονται δυστηχως κόλλησε και η μεγάλη κόρη κοβιτ την έχω μαζί μου μέσα στο δωμάτιο με πολύ γκρίνια κλάμα 

για την ώρα παλεύω με νύχια και δοντια να προστατεύσω την Μπέμπα μου γιατί δεν θα αντέξω να μου πάθει κάτι και αυτήν έχω κουραστεί σωματικά και ψυχολογικά νομίζω αυτές οι μερες δεν θα τελειώσουν.. 😔

η παιδιατρος μου ειπε, μακάρι να κάνω λαθος αλλα φοβαμαι ότι δεν θα την γλυτωσει η Μπέμπα 😢 

το μόνο που θα μας σώζει είναι το γαλα μου λέει τουλάχιστον γαλα έχω βγάζω με θηλαστρο το δίνει ο αντρας μου αλλά ζητάει και στήθος  όποτε αναγκαστικά την βάζω για να ηρεμήσει να μπορέσει να κοιμηθεί 

Κορίτσι μου ειλικρινα δεν θυμαμαι απο την κούραση και την αϋπνία αν σου ευχήθηκα, να σου ζήσει κοπέλα μου να ναι γερό το μωράκι σας. Όσο για τη γκαντεμιά τι να πω πραγματικά! Μακάρι να τη γλιτώσει το μικράκι…Οι υπόλοιπο πως το περνάτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά...

Ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον. Μόλις κατάφερα να μπω να σας διαβάσω και να απαντήσω μαζεμένα όσο μπορώ...

Εγώ κορίτσια μου χρειάστηκα κρέμα για τις θηλές μόνο την 1η μέρα που τη θήλασα. Μετά που κατέβασα γάλα, έκανα επάλλειψη το γάλα και φορούσα τα κοχύλια... @Christi.D.να πάρεις οπωσδήποτε. Είναι πολύ χρήσιμα. Εγώ θα παραγγείλω άλλο ένα ζευγάρι καλά που να αποστειρώνονται γιατί κορίτσια μου έχω πολύ γάλα και το πετάω! @Elkεμένα στο Ελένα μου έκαναν και πλαστική ταυτόχρονα και μου έβαλαν απορροφήσιμα ράμματα... Κι εμένα τη Hysil μου έδωσαν για αναπλαστική κρέμα. Ζώνη δεν έχω πάρει ακόμα. Το σκέφτομαι όμως... @Demy93Εγώ έκανα φασαρία για το ξένο που δόθηκε στη μικρή στο μαιευτήριο αφού ξεκίνησα να θηλάζω. Η καθεμιά μας κορίτσι μου παλεύει για το καλύτερο για το μπεμπίνι της. Αφού "δεν έχεις" γάλα, δώσε μπουκάλι... Δε θα αφήνεις το παιδάκι σου νηστικό!!! @katerinayiaΜε το καλό το μπεμπάκι σου κορίτσι μου!!! Και δε θυμάμαι ποιά ρώτησε... εγώ κοιμάμαι αποκλειστικά με σουτιέν ή μπλουζάκια θηλασμού για να κρατάνε τα επιθέματα ή τα κοχύλια... Τρέχουν συνέχεια κορίτσια!!! Σκέφτομαι να αρχίσω να κάνω άντληση με θήλαστρο και να το κάνω δωρεά στο Έλενα!

Υ.γ. τα δικά μας νέα θα σας τα γράψω σε ξεχωριστό μήνυμα!

Μπα εμένα τα ράμματα θα πρέπει να πάω να τα βγάλω την Πέμπτη τουλάχιστον θα τα βγάλω εδώ στο χωριό  δεν θα τρέχω πάλι.. 

εγω κοχύλια φόρεσα την πρώτη βδομαδα τώρα τα σταμάτησα και αυτα

Εγω το ρώτησα κορίτσι μου αν φοράτε σουτιέν στον ύπνο.. εγω το φόρεσα ένα διάστημα το σταμάτησα και αυτό 

Θα περιμένουμε τα νέα σας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά...

Ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον. Μόλις κατάφερα να μπω να σας διαβάσω και να απαντήσω μαζεμένα όσο μπορώ...

Εγώ κορίτσια μου χρειάστηκα κρέμα για τις θηλές μόνο την 1η μέρα που τη θήλασα. Μετά που κατέβασα γάλα, έκανα επάλλειψη το γάλα και φορούσα τα κοχύλια... @Christi.D.να πάρεις οπωσδήποτε. Είναι πολύ χρήσιμα. Εγώ θα παραγγείλω άλλο ένα ζευγάρι καλά που να αποστειρώνονται γιατί κορίτσια μου έχω πολύ γάλα και το πετάω! @Elkεμένα στο Ελένα μου έκαναν και πλαστική ταυτόχρονα και μου έβαλαν απορροφήσιμα ράμματα... Κι εμένα τη Hysil μου έδωσαν για αναπλαστική κρέμα. Ζώνη δεν έχω πάρει ακόμα. Το σκέφτομαι όμως... @Demy93Εγώ έκανα φασαρία για το ξένο που δόθηκε στη μικρή στο μαιευτήριο αφού ξεκίνησα να θηλάζω. Η καθεμιά μας κορίτσι μου παλεύει για το καλύτερο για το μπεμπίνι της. Αφού "δεν έχεις" γάλα, δώσε μπουκάλι... Δε θα αφήνεις το παιδάκι σου νηστικό!!! @katerinayiaΜε το καλό το μπεμπάκι σου κορίτσι μου!!! Και δε θυμάμαι ποιά ρώτησε... εγώ κοιμάμαι αποκλειστικά με σουτιέν ή μπλουζάκια θηλασμού για να κρατάνε τα επιθέματα ή τα κοχύλια... Τρέχουν συνέχεια κορίτσια!!! Σκέφτομαι να αρχίσω να κάνω άντληση με θήλαστρο και να το κάνω δωρεά στο Έλενα!

Υ.γ. τα δικά μας νέα θα σας τα γράψω σε ξεχωριστό μήνυμα!

Κορίτσι να σου ζήσει!! Και Συγχαρητήρια που τα καταφέρατε τόσο καλά με το θηλασμό, για πες γιατι με ενδιαφέρει τα κοχύλια δλδ βοηθούν στην επούλωση των θηλών αντί για επιθέματα ; Γιατι εγώ κοντευώ 14 ημέρες θηλασμού και ενώ μου είχε περάσει ο πόνος ξανά πονάω τώρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@Katiana1987ευχαριστώ για τη συμβουλη 

Τι καλά που έχεις μπόλικο γάλα!! 

όταν μπορέσεις μας λες και τα νέα σου! 

αχ βρε @Elkδλδ γλιτώσατε τότε με τον άντρα σου που κόλλησε και τώρα κόλλησε και η κόρη σου... υπομονή θα πω μόνο και γρήγορη ανάρρωση!  Ελπίζω το μωράκι σου να πάρει τα αντισώματα και να είναι οκ

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Fighter είπε:

Κορίτσι μου ειλικρινα δεν θυμαμαι απο την κούραση και την αϋπνία αν σου ευχήθηκα, να σου ζήσει κοπέλα μου να ναι γερό το μωράκι σας. Όσο για τη γκαντεμιά τι να πω πραγματικά! Μακάρι να τη γλιτώσει το μικράκι…Οι υπόλοιπο πως το περνάτε;

Ευχαριστώ βρε κορίτσια.. ναι την γλυτωσα τότε και το κόλλησα τώρα δηλαδή καλύτερα να είχα κολλήσει τότε με τον αντρα μου 

μακάρι βρε κορίτσια να την γλυτωσει Μπέμπα 

fighter μου ευχαριστώ πολύ!! Δεν θυμάμαι κορίτσι μου και εγω και δεν ξέρω αν γέννησε και καποια άλλη κοπέλα και δεν ευχήθηκα να με συγχωρήσετε ηθελα να φτιάξω και το πινακα μας με τις γέννες αλλά δεν μπορεσα όπως καταλαβαίνετε

μονο εγω και η κόρη μου η μεγάλη έχουμε κολλήσει για την ώρα ο αντρας μου επειδή το πέρασε πριν ένα μήνα εεε θέλω να πιστεύω πως έχει κάνει αντισώματα και δεν θα κολλάει εύκολα 🤷‍♀️

η μαμα μου είναι οκ για την ώρα και εκείνη 

φορανε όλοι μάσκα και κάνω το σταυρο μου γιατί την Μπέμπα 

Πριν  3 μερες πλημμύρισε ο αντρας μου στην δουλειά.. ειχε κλείσει τωρα για ένα μήνα για καλοκαίρι και όσο είμασταν στο μαιευτήριο κάτι έσπασε μεσα στο μπάνιο από τον πάνω όροφο και έτρεχαν τα νερά όταν έφτασαν στο κάτω όροφο βγήκαν έξω τότε τα είδε η γειτόνισα και μας πήρε τηλ 😞

Εύχομαι να σταματήσει εκεί άλλο έχει τριτώσει το κακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Κορίτσι να σου ζήσει!! Και Συγχαρητήρια που τα καταφέρατε τόσο καλά με το θηλασμό, για πες γιατι με ενδιαφέρει τα κοχύλια δλδ βοηθούν στην επούλωση των θηλών αντί για επιθέματα ; Γιατι εγώ κοντευώ 14 ημέρες θηλασμού και ενώ μου είχε περάσει ο πόνος ξανά πονάω τώρά

Κορίτσι μου αν δεν έχεις κόσμο στο σπίτι καλύτερα να αφήνεις το στήθος ελεύθερο να αναπνέει, τα κοχύλια για όταν πχ θες να βγεις μπαλκόνι κτλ.. εγώ πονάω τώρα πιο πολύ στην αρχή του θηλασμού όταν δαγκώνει από λαιμαργία, μετά τις 5-6 πρώτες γουλιές δεν πονάω συνήθως..και βάζε αναπλαστική θηλών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

 

Ευχαριστώ βρε κορίτσια.. ναι την γλυτωσα τότε και το κόλλησα τώρα δηλαδή καλύτερα να είχα κολλήσει τότε με τον αντρα μου 

μακάρι βρε κορίτσια να την γλυτωσει Μπέμπα 

fighter μου ευχαριστώ πολύ!! Δεν θυμάμαι κορίτσι μου και εγω και δεν ξέρω αν γέννησε και καποια άλλη κοπέλα και δεν ευχήθηκα να με συγχωρήσετε ηθελα να φτιάξω και το πινακα μας με τις γέννες αλλά δεν μπορεσα όπως καταλαβαίνετε

μονο εγω και η κόρη μου η μεγάλη έχουμε κολλήσει για την ώρα ο αντρας μου επειδή το πέρασε πριν ένα μήνα εεε θέλω να πιστεύω πως έχει κάνει αντισώματα και δεν θα κολλάει εύκολα 🤷‍♀️

η μαμα μου είναι οκ για την ώρα και εκείνη 

φορανε όλοι μάσκα και κάνω το σταυρο μου γιατί την Μπέμπα 

Πριν  3 μερες πλημμύρισε ο αντρας μου στην δουλειά.. ειχε κλείσει τωρα για ένα μήνα για καλοκαίρι και όσο είμασταν στο μαιευτήριο κάτι έσπασε μεσα στο μπάνιο από τον πάνω όροφο και έτρεχαν τα νερά όταν έφτασαν στο κάτω όροφο βγήκαν έξω τότε τα είδε η γειτόνισα και μας πήρε τηλ 😞

Εύχομαι να σταματήσει εκεί άλλο έχει τριτώσει το κακο

Μα καλά ποιος σας μάτιασε;; Λογικά τριτωσε το κακό! Ελπίζω να τη γλιτώσει η μπέμπα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά...

Ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον. Μόλις κατάφερα να μπω να σας διαβάσω και να απαντήσω μαζεμένα όσο μπορώ...

Εγώ κορίτσια μου χρειάστηκα κρέμα για τις θηλές μόνο την 1η μέρα που τη θήλασα. Μετά που κατέβασα γάλα, έκανα επάλλειψη το γάλα και φορούσα τα κοχύλια... @Christi.D.να πάρεις οπωσδήποτε. Είναι πολύ χρήσιμα. Εγώ θα παραγγείλω άλλο ένα ζευγάρι καλά που να αποστειρώνονται γιατί κορίτσια μου έχω πολύ γάλα και το πετάω! @Elkεμένα στο Ελένα μου έκαναν και πλαστική ταυτόχρονα και μου έβαλαν απορροφήσιμα ράμματα... Κι εμένα τη Hysil μου έδωσαν για αναπλαστική κρέμα. Ζώνη δεν έχω πάρει ακόμα. Το σκέφτομαι όμως... @Demy93Εγώ έκανα φασαρία για το ξένο που δόθηκε στη μικρή στο μαιευτήριο αφού ξεκίνησα να θηλάζω. Η καθεμιά μας κορίτσι μου παλεύει για το καλύτερο για το μπεμπίνι της. Αφού "δεν έχεις" γάλα, δώσε μπουκάλι... Δε θα αφήνεις το παιδάκι σου νηστικό!!! @katerinayiaΜε το καλό το μπεμπάκι σου κορίτσι μου!!! Και δε θυμάμαι ποιά ρώτησε... εγώ κοιμάμαι αποκλειστικά με σουτιέν ή μπλουζάκια θηλασμού για να κρατάνε τα επιθέματα ή τα κοχύλια... Τρέχουν συνέχεια κορίτσια!!! Σκέφτομαι να αρχίσω να κάνω άντληση με θήλαστρο και να το κάνω δωρεά στο Έλενα!

Υ.γ. τα δικά μας νέα θα σας τα γράψω σε ξεχωριστό μήνυμα!

Κορίτσι επιτέλους νέα σου! Φαίνεται ότι μπήκατε σε μια σειρά με τον θηλασμό, μπράβο σας!! Ρώτησες για το θήλαστρο; Μήπως έτσι αυξηθεί κι άλλο η παραγωγή; Εγώ μόνο μια φορά τη μέρα βάζω για να ανακουφιστώ.. φιλάκια στη μπεμπούλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Πραγματικά τελευταίες των μοικανων..

Ο μπέμπης είναι 2800 έχει κάνει εμπέδωση θέσης αλλά θέλει χρόνο είπε ο γιατρός. 

Σε μια βδομάδα θα ξαναπάω για καρδιοτοκογραφημα 

Η αλήθεια είναι ότι ενώ έλεγα μέχρι σκ να γεννήσω επειδή προέκυψε ένα θέμα υγείας του μπαμπά μου και θα χρειαστεί να κάνει μια επέμβαση προτιμώ να γεννήσω μετά από αυτό 

Αλλά εννοείται όποτε θέλει το μωράκι μας 

Αα εσείς πάτε μετά τους Λέοντες, δε θύμαμαι ποιο ζώδιο είναι.. εύχομαι περαστικά στον πατέρα σου και να μην είναι κάτι σοβαρό!! 

Κορίτσι εσύ θα κλείσεις αυτόν τον όμορφο κύκλο! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, εγώ μόλις ξεκίνησα για το μαιευτήριο. Σας ευχαριστώ πολύ, ελπίζω να πάνε όντως όλα καλά.

Βρε @Elk μου, πραγματικά δεν σας πήγε καλά το πράγμα. Εύχομαι να τα ξεπεράσετε γρήγορα όλα κ εύκολα κ κυρίως να μην κολλήσει το μικρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσι μου αν δεν έχεις κόσμο στο σπίτι καλύτερα να αφήνεις το στήθος ελεύθερο να αναπνέει, τα κοχύλια για όταν πχ θες να βγεις μπαλκόνι κτλ.. εγώ πονάω τώρα πιο πολύ στην αρχή του θηλασμού όταν δαγκώνει από λαιμαργία, μετά τις 5-6 πρώτες γουλιές δεν πονάω συνήθως..και βάζε αναπλαστική θηλών

Ναι και εγώ έτσι όπως το περιγράφεις μόλις ρουφάει πονάει 1-2 λεπτά μετά δεν πονάει…βάζω της Medela την κλασική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εγώ μόλις ξεκίνησα για το μαιευτήριο. Σας ευχαριστώ πολύ, ελπίζω να πάνε όντως όλα καλά.

Βρε @Elk μου, πραγματικά δεν σας πήγε καλά το πράγμα. Εύχομαι να τα ξεπεράσετε γρήγορα όλα κ εύκολα κ κυρίως να μην κολλήσει το μικρακι σου!

Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά !!!

Όλα να πάνε πολύ καλά!!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Αα εσείς πάτε μετά τους Λέοντες, δε θύμαμαι ποιο ζώδιο είναι.. εύχομαι περαστικά στον πατέρα σου και να μην είναι κάτι σοβαρό!! 

Κορίτσι εσύ θα κλείσεις αυτόν τον όμορφο κύκλο! 🤗

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μπαλονακι θα κάνει...και μας ήρθε λίγο ξαφνικό, αλλά ευτυχώς το εντοπίσαμε πριν γίνει τπτ χειρότερο!

Ναι δεν έρθει σήμερα(χλωμό το κόβω) ,  θα είναι παρθένος!! 😅😅

Έτσι φαίνεται! Θα τον κλείσω εγώ τον Αύγουστο!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μπαλονακι θα κάνει...και μας ήρθε λίγο ξαφνικό, αλλά ευτυχώς το εντοπίσαμε πριν γίνει τπτ χειρότερο!

Ναι δεν έρθει σήμερα(χλωμό το κόβω) ,  θα είναι παρθένος!! 😅😅

Έτσι φαίνεται! Θα τον κλείσω εγώ τον Αύγουστο!  

 

Περαστικα στον μπαμπά σου κορίτσι που το θετικό είναι ότι εντοπίστηκε νωρίς χωρίς να προκύψει κάτι πάνω στην ατυχία του στάθηκε και τυχερός !

Παρθένος θα είναι 😊 η μεγάλη μου κόρη είναι παρθένος με ωροσκόπο παρθένο 

και η Μπέμπα λέων με ωροσκόπο παρθένο ( κανονικά παρθένος θα ήταν και αυτήν αν δεν την έπαιρνε νωρίτερα )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinayia είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εγώ μόλις ξεκίνησα για το μαιευτήριο. Σας ευχαριστώ πολύ, ελπίζω να πάνε όντως όλα καλά.

Βρε @Elk μου, πραγματικά δεν σας πήγε καλά το πράγμα. Εύχομαι να τα ξεπεράσετε γρήγορα όλα κ εύκολα κ κυρίως να μην κολλήσει το μικρακι σου!

Με το καλό κορίτσι μου θα περιμένουμε νέα σας όταν μπορέσεις στείλε μας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσι μου αν δεν έχεις κόσμο στο σπίτι καλύτερα να αφήνεις το στήθος ελεύθερο να αναπνέει, τα κοχύλια για όταν πχ θες να βγεις μπαλκόνι κτλ.. εγώ πονάω τώρα πιο πολύ στην αρχή του θηλασμού όταν δαγκώνει από λαιμαργία, μετά τις 5-6 πρώτες γουλιές δεν πονάω συνήθως..και βάζε αναπλαστική θηλών

 

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Fighter είπε:

Ναι και εγώ έτσι όπως το περιγράφεις μόλις ρουφάει πονάει 1-2 λεπτά μετά δεν πονάει…βάζω της Medela την κλασική 

Κορίτσια έτσι είναι τα πρώτα τραβήγματα πονάνε λίγο και μετά περναει και εγω το έχω αυτό εεε σε 1-2 βδομαδες το πολύ θα περάσει 

@nanouko τι θηλαστρο έχεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...