Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια θα πεταχτώ πάλι…

Σας μιλάω ως γυναίκα που πέρασε επιλόχειο στο πρώτο παιδί (χωρίς να το αποδέχομαι τον πρώτο καιρό) και μετά από χρόνια κατάλαβα ότι το προκάλεσε ο εξής συνδυασμός: ισχυροί πόνοι για μέρες ποτε είχα απ την καισαρική, η απογοήτευση μου τότε που δεν κατάφερα να θηλάσω, η ατολμία μου να πω στους δικούς μου να φύγουν γιατί με ενοχλούσε πολλές οι παρουσία τους, ήθελα να είμαι μόνη μου χωρίς άλλο κόσμο στο σπιτι και δεν το έλεγα και η κούραση και η αϋπνία γιατί ενοιωθα τύψεις μετά και δεν ζητούσα βοήθεια και φυσικά ότι γύρισα πολύ νωρις για δουλειά ενώ δεν ήμουν έτοιμη ούτε σωματικά, ούτε ψυχολογικά, ούτε συναισθηματικά. 
Βγείτε βόλτες σε ανοιχτούς χώρους με το μωρό σας ή μη. 
Ζητήστε βοήθεια για αυτά που θέλετε να ζητήσετε, φαγητό, ρούχα, σκούπισμα κλπ, να είστε συγκεκριμένες. Μην σας λένε να κρατήσω το μωρό για να μαγειρέψεις, ΟΧΙ, θα πείτε φέρε μου φαγητό γιατί δεν προλαβαίνω να μαγειρέψω και καθήστε με το μωρό σας. 
Αν έρχονται σπιτι, έστω και για βοήθεια, όταν νοιωθεις ότι φτάνει και θες το χώρο σου και το χρόνο σου τους ζητάς να φύγουν για να ξεκουραστείς. 

Αν θέλετε να θηλάσετε, προσπαθήστε, αν τα καταφέρετε έχει καλώς, αν όχι δεν πειράζει, θα μεγαλώσουν μια χαρά και με το μπουκάλι. Αν δεν θέλετε να θηλάσετε και πάλι δεν πειράζει. 
Κλάψτε κλάψτε κλάψτε….ειναι ορμονικό αλλά είναι και εκτόνωση. Αν έστω και μια στιγμή σας περάσει απ το μυαλό ότι θέλετε βοήθεια ειδικού…ζητήστε την δεν είναι ντροπή!!!!

Καλή λοχεία σε όλες….ειστε όλες οι καλύτερες μανούλες του κόσμου για τα παιδιά σας! 

 

Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες! 

Μακάρι όταν γεννήσω να τα κάνω όλα αυτά γιατί προκειμένου να φροντίσουμε το παιδάκι μας θα πρέπει να ειμαστε κι εμείς καλά.. άρα χρειάζεται να μας φροντίσουν και οι άλλοι και εμείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Ισχύει!! 

Και η πεθερά μου μου είπε μήπως στο μαιευτήριο να έλεγα στη μαμά μου να είναι μαζί μου αν είμαι σε μονόκλινο(για να με βοηθήσει) και της είπα ότι σίγουρα η μαμά μου θα ξέρει καλύτερα να με βοηθήσει με ένα νεογέννητο αλλά εγώ θέλω τον άντρα μου! 

Τόσα περάσαμε μαζί μέχρι να φτάσουμε εδώ!

Το ίδιο έκανα κορίτσι μου..ήρθαν και η μαμά και η πεθερά και πήγανε ωραιότατα στα σπιτάκια τους..Εγώ έμεινα όλες τις μέρες με τον άντρα μου εκεί δίπλα μου 🧿🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2024 at 8:00 ΜΜ, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια! Γεννήσαμε κι εμείς σήμερα!! Με καισαρική, πολύ γρήγορα, πήρα αμέσως το μωρό και μπήκε κατευθείαν στο στήθος! Έπιασε θηλή και έκανε θηλαστική κίνηση! 🤗 Είμαστε πολύ καλά και οι δύο!! Έχουμε τρελαθεί με τον μπέμπη μας!! 3.550 γεννήθηκε! Κορίτσια ετοιμαστείτε για μεγάλες στιγμές!!! 

Κοριτσι μου τωρα ειδα το ποστ σου!!! 🥹

Να σας ζησει το αντρακι σας!!! Να ειναι γερος, καλοτυχος κι ευλογημενος!! 🙏🧿🎈💙💙💙

Καλη αναρρωση σου ευχομαι και ολα να πανε καλα!!! 🥰😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου τωρα ειδα το ποστ σου!!! 🥹

Να σας ζησει το αντρακι σας!!! Να ειναι γερος, καλοτυχος κι ευλογημενος!! 🙏🧿🎈💙💙💙

Καλη αναρρωση σου ευχομαι και ολα να πανε καλα!!! 🥰😘

Ευχαριστούμε πολύ καλή μου!! 😊😊💙💙🧸Να είσαι καλά και με το καλό να υποδεχτείς κι εσύ τα μωράκια σου!! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη, δε θα το καταλάβεις για πότε θα τα πάρεις στην αγκαλιά σου!! 🤗🤗🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Το ίδιο έκανα κορίτσι μου..ήρθαν και η μαμά και η πεθερά και πήγανε ωραιότατα στα σπιτάκια τους..Εγώ έμεινα όλες τις μέρες με τον άντρα μου εκεί δίπλα μου 🧿🩵

Κορίτσια κι εγώ με τον άντρα μου όλες τις μέρες!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια θα πεταχτώ πάλι…

Σας μιλάω ως γυναίκα που πέρασε επιλόχειο στο πρώτο παιδί (χωρίς να το αποδέχομαι τον πρώτο καιρό) και μετά από χρόνια κατάλαβα ότι το προκάλεσε ο εξής συνδυασμός: ισχυροί πόνοι για μέρες ποτε είχα απ την καισαρική, η απογοήτευση μου τότε που δεν κατάφερα να θηλάσω, η ατολμία μου να πω στους δικούς μου να φύγουν γιατί με ενοχλούσε πολλές οι παρουσία τους, ήθελα να είμαι μόνη μου χωρίς άλλο κόσμο στο σπιτι και δεν το έλεγα και η κούραση και η αϋπνία γιατί ενοιωθα τύψεις μετά και δεν ζητούσα βοήθεια και φυσικά ότι γύρισα πολύ νωρις για δουλειά ενώ δεν ήμουν έτοιμη ούτε σωματικά, ούτε ψυχολογικά, ούτε συναισθηματικά. 
Βγείτε βόλτες σε ανοιχτούς χώρους με το μωρό σας ή μη. 
Ζητήστε βοήθεια για αυτά που θέλετε να ζητήσετε, φαγητό, ρούχα, σκούπισμα κλπ, να είστε συγκεκριμένες. Μην σας λένε να κρατήσω το μωρό για να μαγειρέψεις, ΟΧΙ, θα πείτε φέρε μου φαγητό γιατί δεν προλαβαίνω να μαγειρέψω και καθήστε με το μωρό σας. 
Αν έρχονται σπιτι, έστω και για βοήθεια, όταν νοιωθεις ότι φτάνει και θες το χώρο σου και το χρόνο σου τους ζητάς να φύγουν για να ξεκουραστείς. 

Αν θέλετε να θηλάσετε, προσπαθήστε, αν τα καταφέρετε έχει καλώς, αν όχι δεν πειράζει, θα μεγαλώσουν μια χαρά και με το μπουκάλι. Αν δεν θέλετε να θηλάσετε και πάλι δεν πειράζει. 
Κλάψτε κλάψτε κλάψτε….ειναι ορμονικό αλλά είναι και εκτόνωση. Αν έστω και μια στιγμή σας περάσει απ το μυαλό ότι θέλετε βοήθεια ειδικού…ζητήστε την δεν είναι ντροπή!!!!

Καλή λοχεία σε όλες….ειστε όλες οι καλύτερες μανούλες του κόσμου για τα παιδιά σας! 

 

Αχ τι πέρασες θεέ μου..

Ευχαριστούμε πολύ για την εμψύχωση!! Χρειάζεται να τα ακούμε αυτά γτ σκέψεις πολλές περνάνε απτό μυαλό και η κούραση δε βοηθάει!! 

Και ναι βγήκαμε βόλτα😀 και περάσαμε όμορφα! 🧸🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!

Εξαφανίστηκα εντελώς!! Ελπίζω να είστε όλες καλά,είχαν μαζευτεί πολλά μηνύματα κ τα διάβασα στα γρήγορα..Η επιστροφή στο σπίτι ήταν ζορικη παρόλο που είναι συνεργάσιμος ο μπέμπης..

@Katiana1987 να σου ζήσει η μπέμπα σου!!!!Γερή και καλότυχη,με το καλό να πάτε σπίτι σας!!

@Elk Περαστικά,ελπίζω να είσαι καλύτερα!!

Υπομονή και κουράγιο σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditaki 

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια θα πεταχτώ πάλι…

Σας μιλάω ως γυναίκα που πέρασε επιλόχειο στο πρώτο παιδί (χωρίς να το αποδέχομαι τον πρώτο καιρό) και μετά από χρόνια κατάλαβα ότι το προκάλεσε ο εξής συνδυασμός: ισχυροί πόνοι για μέρες ποτε είχα απ την καισαρική, η απογοήτευση μου τότε που δεν κατάφερα να θηλάσω, η ατολμία μου να πω στους δικούς μου να φύγουν γιατί με ενοχλούσε πολλές οι παρουσία τους, ήθελα να είμαι μόνη μου χωρίς άλλο κόσμο στο σπιτι και δεν το έλεγα και η κούραση και η αϋπνία γιατί ενοιωθα τύψεις μετά και δεν ζητούσα βοήθεια και φυσικά ότι γύρισα πολύ νωρις για δουλειά ενώ δεν ήμουν έτοιμη ούτε σωματικά, ούτε ψυχολογικά, ούτε συναισθηματικά. 
Βγείτε βόλτες σε ανοιχτούς χώρους με το μωρό σας ή μη. 
Ζητήστε βοήθεια για αυτά που θέλετε να ζητήσετε, φαγητό, ρούχα, σκούπισμα κλπ, να είστε συγκεκριμένες. Μην σας λένε να κρατήσω το μωρό για να μαγειρέψεις, ΟΧΙ, θα πείτε φέρε μου φαγητό γιατί δεν προλαβαίνω να μαγειρέψω και καθήστε με το μωρό σας. 
Αν έρχονται σπιτι, έστω και για βοήθεια, όταν νοιωθεις ότι φτάνει και θες το χώρο σου και το χρόνο σου τους ζητάς να φύγουν για να ξεκουραστείς. 

Αν θέλετε να θηλάσετε, προσπαθήστε, αν τα καταφέρετε έχει καλώς, αν όχι δεν πειράζει, θα μεγαλώσουν μια χαρά και με το μπουκάλι. Αν δεν θέλετε να θηλάσετε και πάλι δεν πειράζει. 
Κλάψτε κλάψτε κλάψτε….ειναι ορμονικό αλλά είναι και εκτόνωση. Αν έστω και μια στιγμή σας περάσει απ το μυαλό ότι θέλετε βοήθεια ειδικού…ζητήστε την δεν είναι ντροπή!!!!

Καλή λοχεία σε όλες….ειστε όλες οι καλύτερες μανούλες του κόσμου για τα παιδιά σας! Ε

@ditaki καλημέρα! Ευχαριστώ και μπράβο σου που έκανες τόση δουλειά με τον εαυτό σου ώστε να είσαι σε θέση να μοιραστείς την ιστορία σου. Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο δύσκολο ήταν αλλά τώρα διαβάζω μια γυναίκα με συγκεκριμένα όρια και επίγνωση. Και πάλι μπράβο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η περίοδος της λοχειας είναι δύσκολη! Εγώ στην κόρη μου ζορίστηκα αρκετά κ ας είχα βοήθεια. Θες που αλλάζει τόσο πολύ η ζωή σου, θες οι ορμόνες, θες που δεν τα κατάφερα με τον θηλασμό? Δεν ξέρω τι έφταιξε αλλά πέρασα πολύ δύσκολα τις πρώτες μέρες. 

Βέβαια αυτό μου κράτησε τις 40 μέρες, μετά ως δια μαγείας όλα πέρασαν κ ήμουν πολύ καλύτερα.

Οπότε τώρα αυτήν την φορά, με βοηθάει η σκέψη του να ξέρω ότι κι αν είμαι πάλι έτσι χάλια θα είναι για τις πρώτες 40 μέρες (ακόμα κι αν δεν ισχύσει αυτήν την φορά).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε άλλα νέα, το απόγευμα θα πάω για το πρώτο κ τελευταίο καρδιοτοκογραφημα μου κ θα συνεννοηθώ με τον γιατρό για την εισαγωγή την Τετάρτη. 

Ωχ το περιμένω πως κ πως, ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα!

@nanouko τέλεια που πήγατε βόλτα!!

@maroo8 ελπίζω κάθε μέρα να είναι και καλύτερη..!!

@katerinayia άντε με το καλό πλησιάζει η ώρα!! Κι εγώ ελπίζω αυτή τη βδομάδα άντε αρχές της άλλης να γεννήσω!!

@Elk με το ΣΚΣ είχες και δυσκαμψία πέρα από μούδιασμα; ξύπνησα σήμερα και δεν μπορούσα να λυγισω τα δάχτυλά μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα!

@nanouko τέλεια που πήγατε βόλτα!!

@maroo8 ελπίζω κάθε μέρα να είναι και καλύτερη..!!

@katerinayia άντε με το καλό πλησιάζει η ώρα!! Κι εγώ ελπίζω αυτή τη βδομάδα άντε αρχές της άλλης να γεννήσω!!

@Elk με το ΣΚΣ είχες και δυσκαμψία πέρα από μούδιασμα; ξύπνησα σήμερα και δεν μπορούσα να λυγισω τα δάχτυλά μου 

Αυτό με τα δάχτυλα το είχα και εγώ τις τελευταίες εβδομάδες της εγκυμοσύνης μου και πέρασε με το που γέννησα. Μη σε ανησυχεί καθόλου! Είναι απλά ενοχλητικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

Αυτό με τα δάχτυλα το είχα και εγώ τις τελευταίες εβδομάδες της εγκυμοσύνης μου και πέρασε με το που γέννησα. Μη σε ανησυχεί καθόλου! Είναι απλά ενοχλητικό!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Κι εγώ τώρα τελευταίες βδομάδες το εμφανισα. 

Αναμονή μέχρι να γεννήσω λοιπόν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Σε άλλα νέα, το απόγευμα θα πάω για το πρώτο κ τελευταίο καρδιοτοκογραφημα μου κ θα συνεννοηθώ με τον γιατρό για την εισαγωγή την Τετάρτη. 

Ωχ το περιμένω πως κ πως, ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ🤣🤣

Αχ... Πόσες φορές το είπα αυτό δεν φαντάζεσαι 😂😂 ειδικά στις τελευταίες 2-3 εβδομάδες πριν γεννήσω!! Και τι ανακούφιση είναι αυτή όταν γεννας... Το κάτι άλλο!! Ειδικά όταν δεν χρειάζεται να πηγαίνεις κάθε μία ώρα για τσισα, είναι απόλαυση 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Άντε να γεννήσετε και οι επόμενες δύο με το καλό! 

Όσες κάνατε καισαρική πώς είναι η τομή σας; Έχετε ξεκινήσει να βάζετε κάποια αναπλαστική; Γυμναστική και βάρη από Οκτώβρη μου είπε ότι μπορώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια! Άντε να γεννήσετε και οι επόμενες δύο με το καλό! 

Όσες κάνατε καισαρική πώς είναι η τομή σας; Έχετε ξεκινήσει να βάζετε κάποια αναπλαστική; Γυμναστική και βάρη από Οκτώβρη μου είπε ότι μπορώ!

Εγω ακόμα τα ράμματα δεν τα έβγαλα δεν ξέρω πως είναι αλλά εμένα είναι και πάνω στην παλιά τομή που είχα 

εγω δεν είχα βάλει κάτι πάντως θέλει τον χρόνο  του όμως να ξέρεις μην περιμενεις να δεις γρήγορα αποτέλεσμα 

σκεψου εμένα που είχαν περάσει 2 χρόνια από την καισαρική ειχε φύγει το πολύ σημάδι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια! Άντε να γεννήσετε και οι επόμενες δύο με το καλό! 

Όσες κάνατε καισαρική πώς είναι η τομή σας; Έχετε ξεκινήσει να βάζετε κάποια αναπλαστική; Γυμναστική και βάρη από Οκτώβρη μου είπε ότι μπορώ!

Γεια σας γεια σας...εγώ σήμερα τελειώνω τις αλλαγές!!Δεν έχω ράμματα να κόψω και θα ξεκινήσω να βάζω μια αναπλαστική που μου σύστησε ο γιατρός...Έβγαλα και 2 3 ραγάδες γύρω από την περιοχή μάλλον γιατί τόσες μέρες δεν ασχολήθηκα να βάλω ενυδατικη αλλά δε πειράζει!Γυμναστική και μένα μετά το 2μηνο μου είπε...Εσείς έχετε πάρει κορσέ ή ζώνη ή οτιδήποτε τέτοιο τέλος πάντων??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα!

@nanouko τέλεια που πήγατε βόλτα!!

@maroo8 ελπίζω κάθε μέρα να είναι και καλύτερη..!!

@katerinayia άντε με το καλό πλησιάζει η ώρα!! Κι εγώ ελπίζω αυτή τη βδομάδα άντε αρχές της άλλης να γεννήσω!!

@Elk με το ΣΚΣ είχες και δυσκαμψία πέρα από μούδιασμα; ξύπνησα σήμερα και δεν μπορούσα να λυγισω τα δάχτυλά μου 

Ναι ειδικά όταν ξυπνούσα το πρωί δεν μπορούσα να κλεισω τα δάχτυλα μου πχ να κάνω μπουνιά δεν έκλειναν μετά κάπως μέσα στην μέρα ήταν λίγο καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εγω ακόμα τα ράμματα δεν τα έβγαλα δεν ξέρω πως είναι αλλά εμένα είναι και πάνω στην παλιά τομή που είχα 

εγω δεν είχα βάλει κάτι πάντως θέλει τον χρόνο  του όμως να ξέρεις μην περιμενεις να δεις γρήγορα αποτέλεσμα 

σκεψου εμένα που είχαν περάσει 2 χρόνια από την καισαρική ειχε φύγει το πολύ σημάδι 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Γεια σας γεια σας...εγώ σήμερα τελειώνω τις αλλαγές!!Δεν έχω ράμματα να κόψω και θα ξεκινήσω να βάζω μια αναπλαστική που μου σύστησε ο γιατρός...Έβγαλα και 2 3 ραγάδες γύρω από την περιοχή μάλλον γιατί τόσες μέρες δεν ασχολήθηκα να βάλω ενυδατικη αλλά δε πειράζει!Γυμναστική και μένα μετά το 2μηνο μου είπε...Εσείς έχετε πάρει κορσέ ή ζώνη ή οτιδήποτε τέτοιο τέλος πάντων??

Μου έβαλε απορροφησιμα, * συγνώμη για ορθογραφία 😀 οπότε δε χρειάστηκε να βγάλω..έχω μια κρέμα την kelosoft που λέω να βάλω..και στον μήνα νομίζω καλό είναι να γίνεται και καλό μασάζ..είναι κι εσάς λίγο πρησμένο εκεί το σημείο και σκληρό; Ντεμη ποια κρέμα;; Δεν έχω πάρει ακόμη ζώνη ή κορσέ, σκέφτομαι αν τελικά πάρω όμως ίσως καλό θα ήταν να μην ακουμπά στην τομή για να αναπνέει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εγω ακόμα τα ράμματα δεν τα έβγαλα δεν ξέρω πως είναι αλλά εμένα είναι και πάνω στην παλιά τομή που είχα 

εγω δεν είχα βάλει κάτι πάντως θέλει τον χρόνο  του όμως να ξέρεις μην περιμενεις να δεις γρήγορα αποτέλεσμα 

σκεψου εμένα που είχαν περάσει 2 χρόνια από την καισαρική ειχε φύγει το πολύ σημάδι 

Ωχ θα περιμένω τόσο λες ε..πού σου έκανε την τομή; Εμένα ακριβώς στο σημείο που κάνει τη δίπλωση η κοιλιά, ακριβώς πάνω στο μπικίνι δλδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι ειδικά όταν ξυπνούσα το πρωί δεν μπορούσα να κλεισω τα δάχτυλα μου πχ να κάνω μπουνιά δεν έκλειναν μετά κάπως μέσα στην μέρα ήταν λίγο καλύτερα 

Κατάλαβα 

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ωχ θα περιμένω τόσο λες ε..πού σου έκανε την τομή; Εμένα ακριβώς στο σημείο που κάνει τη δίπλωση η κοιλιά, ακριβώς πάνω στο μπικίνι δλδ

Χαμηλά και εμένα εκεί κάτω στο εσώρουχο δηλαδή και με μαγιό δεν φαίνεται εκεί κάτω που είναι 

εεε θέλει λίγο χρόνο απλά σου λέω πως εμένα στα 2 χρόνια είχε μεγάλη διαφορά δηλαδή δεν σε χτυπούσε στο μάτι καθόλου η μαία όταν με έκανε εξέταση μου λέει πας για φυσιολογικό ; Όχι λέω καισαρική λόγο προηγούμενης καλε που είναι η τομή σου μου λέει ; Ααα χαμηλά ωραία δεν φαίνεται καλή δουλειά σου έκαναν 😊

Στο δημόσιο βάζουν κανονικά ράμματα δεν τα απορροφάει ο οργανισμός οπως με είχα βάλει στο Ιασώ 

κοριτσια εγω δεν είχα πάρει ούτε κορσέ και τέτοια γενικα δεν είχα κάνει τίποτα από αυτά δεν είχα μυαλό τότε με την κούραση που είχα και με τους θηλασμούς δεν το είχα σκεφτεί καθόλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

 

Μου έβαλε απορροφησιμα, * συγνώμη για ορθογραφία 😀 οπότε δε χρειάστηκε να βγάλω..έχω μια κρέμα την kelosoft που λέω να βάλω..και στον μήνα νομίζω καλό είναι να γίνεται και καλό μασάζ..είναι κι εσάς λίγο πρησμένο εκεί το σημείο και σκληρό; Ντεμη ποια κρέμα;; Δεν έχω πάρει ακόμη ζώνη ή κορσέ, σκέφτομαι αν τελικά πάρω όμως ίσως καλό θα ήταν να μην ακουμπά στην τομή για να αναπνέει!

Και μένα απορροφησιμα είναι οπότε ξεμπερδεψαμε τουλάχιστον από αυτή...Hi syl λέγεται και είναι αναπλαστική πολύ καλή γενικά την χρησιμοποιούν και πολλοί γιατροί για χειρουργεία με ουλές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Και μένα απορροφησιμα είναι οπότε ξεμπερδεψαμε τουλάχιστον από αυτή...Hi syl λέγεται και είναι αναπλαστική πολύ καλή γενικά την χρησιμοποιούν και πολλοί γιατροί για χειρουργεία με ουλές...

Ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...