Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια οσες κανατε καισαρική 

Έχετε πρήξιμο στα πόδια σας ; Εμένα έχουν γίνει χάλια δεν φευγει με τίποτα έχουν παραμορφωθεί έχω τρομάξει λίγο κάτω στον αστράγαλο έχει γίνει τριπλάσιο 🤷‍♀️

Μην αγχώνεσαι, δεν θα μείνεις για πάντα έτσι σαν μπριζόλες 😂😂 σε 3-4 μέρες θα ξεπρηστουν!! Είναι φυσιολογικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου γλυκά... δεν ξέρω πραγματικά πως να σας ευχαριστήσω για τις ευχές σας. Είναι λίγο δύσκολες οι ώρες στο νοσοκομείο... Όσες έχετε περάσει τα ξέρετε. Ακόμα δε μου έχουν δώσει τη μικρή στο δωμάτιο αλλά είναι πολύ καλύτερα. Σήμερα την έβγαλαν από τη θερμοκοιτίδα και ελπίζω πως μέχρι αύριο αν συνεχίσει να θηλάζει με τους ίδιους ρυθμούς θα μου τη δώσουν επιτέλους. Εγώ πονάω λίγο αλλά οκ... Αντέχεται. Απλό παυσίπονο μου βάζουν πια μόνο. Ξεκίνησε να "λειτουργεί" και το έντερο και επιτέλους έφαγα σήμερα!!! Γενικά πάμε πολύ καλά κι εγώ και η μπουμπού μου. Από Δευτέρα που θα είμαστε σπίτι θα είμαι περισσότερο κοντά σας... 

@Elkμου εμένα ήταν αρκετά πρησμένα από πριν και τώρα σιγά σιγά ξεπρήζονται. 

Υ.γ. Σας διαβαζω κορίτσια μου και συγγνώμη που δεν απαντάω στην καθεμία ξεχωριστά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά... δεν ξέρω πραγματικά πως να σας ευχαριστήσω για τις ευχές σας. Είναι λίγο δύσκολες οι ώρες στο νοσοκομείο... Όσες έχετε περάσει τα ξέρετε. Ακόμα δε μου έχουν δώσει τη μικρή στο δωμάτιο αλλά είναι πολύ καλύτερα. Σήμερα την έβγαλαν από τη θερμοκοιτίδα και ελπίζω πως μέχρι αύριο αν συνεχίσει να θηλάζει με τους ίδιους ρυθμούς θα μου τη δώσουν επιτέλους. Εγώ πονάω λίγο αλλά οκ... Αντέχεται. Απλό παυσίπονο μου βάζουν πια μόνο. Ξεκίνησε να "λειτουργεί" και το έντερο και επιτέλους έφαγα σήμερα!!! Γενικά πάμε πολύ καλά κι εγώ και η μπουμπού μου. Από Δευτέρα που θα είμαστε σπίτι θα είμαι περισσότερο κοντά σας... 

@Elkμου εμένα ήταν αρκετά πρησμένα από πριν και τώρα σιγά σιγά ξεπρήζονται. 

Υ.γ. Σας διαβαζω κορίτσια μου και συγγνώμη που δεν απαντάω στην καθεμία ξεχωριστά!

Μην ανησυχείς για τον πόνο, έτσι κι εγώ αλλά την 4η μέρα τίποτα εντελώς! Εγώ επειδή 99 % θα κάναμε καισαρική προγραμματισμένη ήμουν νηστική από το προηγούμενο βράδυ! Εκεί να δεις τι θα πει πείνα! 😀 Μια χαρά σας βρίσκω μαμά και κόρη! Είμαστε μανούλες πλέον! Απίστευτο! 🤗🤗 Υπομονή δύο μερούλες να πάτε σπιτάκι σας! Θα έχεις κάποιον εκεί πέραν από του γατούλη; 😀😘 Εμένα πάντως το σκυλάκι μου έχει υποδεχτεί πολύ καλά τον μπέμπη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Μην ανησυχείς για τον πόνο, έτσι κι εγώ αλλά την 4η μέρα τίποτα εντελώς! Εγώ επειδή 99 % θα κάναμε καισαρική προγραμματισμένη ήμουν νηστική από το προηγούμενο βράδυ! Εκεί να δεις τι θα πει πείνα! 😀 Μια χαρά σας βρίσκω μαμά και κόρη! Είμαστε μανούλες πλέον! Απίστευτο! 🤗🤗 Υπομονή δύο μερούλες να πάτε σπιτάκι σας! Θα έχεις κάποιον εκεί πέραν από του γατούλη; 😀😘 Εμένα πάντως το σκυλάκι μου έχει υποδεχτεί πολύ καλά τον μπέμπη! 

Κορίτσι μου, ο γατουλής μου είναι στη Λευκάδα. Εγώ θα μείνω Αθήνα με τους δικούς μου μέχρι να 40ήσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας διαβάζω καθε μέρα αλλα δεν έχω χρόνο να σας γράψω!

γυρισαμε σπίτι χθες..αλλα ο άντρας μου απο σήμερα ξεκίνησε δουλειά 🤦 είμαι μόνη μου στο σπίτι...και όπως καταλαβαίνετε ειναι πολύ δυσκολα τα πράγματα... ευτυχώς ο μπέμπης μου είναι τέλειος... συνεργάζεται σε όλα... οπότε δεν έχω παράπονο απο αυτό...αυτο που με κουραζει πλεον ειναι το στήθος...εσας σας πονάει; είναι μαλακό... έχω πολυ γάλα μάλλον και δεν μπορώ να κάνω τίποτα...πιο πολύ ποναει το στηθος πλεον παρά ολα τα άλλα! σκεφτείτε έβγαλα 50 ml και μετά θήλασα και χόρτασε ο μπέμπης.. και παλι καθόλου δεν μ ηρέμησε... περιμένω τη Δευτέρα την παιδίατρο για να μου πει ποσο να βγάζω.. γιατί αλήθεια δεν παλεύεται 🤷 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα κάθησε στήθος 1 ώρα και έτρωγε ίσως τζάμπα το πήρα το θηλαστρο αλλά δεν πειράζει χαλάλι εμένα με νοιάζει που άρχισε να δυναμώνει και φύγαμε από αυτό τον λήθαργο ακούσαμε και το κλάμα της επιτελους 😊

αλλα επειδή μάλλον ο Ερμής είναι ανάδρομος ή κάποιος με έχει μουντζώσει και εκεί που χάρηκα με το παιδί εκει μου σκάει ο κοβιτ κόλλησα ρε κορίτσια από το νοσοκομείο σήμερα βγήκε πολύ ανχο θετικό έκανα ένα 37,7 τώρα το απόγευμα  και πονάει λίγο ο λαιμός κάτι μου λέει αύριο θα είμαι χάλια κολλάω πρώτη φορά όποτε δεν ξέρω πως θα πάει είμαι και τόσες μερες άυπνη εξαντλημένη από το χειρουργείο 


τωρα είμαι με μάσκα το βράδυ θα κοιμηθώ χωριστά και εύχομαι να μην κολλήσω τα παιδεία μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά... δεν ξέρω πραγματικά πως να σας ευχαριστήσω για τις ευχές σας. Είναι λίγο δύσκολες οι ώρες στο νοσοκομείο... Όσες έχετε περάσει τα ξέρετε. Ακόμα δε μου έχουν δώσει τη μικρή στο δωμάτιο αλλά είναι πολύ καλύτερα. Σήμερα την έβγαλαν από τη θερμοκοιτίδα και ελπίζω πως μέχρι αύριο αν συνεχίσει να θηλάζει με τους ίδιους ρυθμούς θα μου τη δώσουν επιτέλους. Εγώ πονάω λίγο αλλά οκ... Αντέχεται. Απλό παυσίπονο μου βάζουν πια μόνο. Ξεκίνησε να "λειτουργεί" και το έντερο και επιτέλους έφαγα σήμερα!!! Γενικά πάμε πολύ καλά κι εγώ και η μπουμπού μου. Από Δευτέρα που θα είμαστε σπίτι θα είμαι περισσότερο κοντά σας... 

@Elkμου εμένα ήταν αρκετά πρησμένα από πριν και τώρα σιγά σιγά ξεπρήζονται. 

Υ.γ. Σας διαβαζω κορίτσια μου και συγγνώμη που δεν απαντάω στην καθεμία ξεχωριστά!

Υπομονή θα βγει από την θερμοκοιτίδα και θα πάτε σπίτι σας να ηρεμήσετε κορίτσι μου όλα πήγαν μια χαρά τουλάχιστον δεν πονας πολύ είναι σε νορμαλ πλαίσια αυτό είναι πολύ θετικό θα αναρρώσεις γρήγορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια σήμερα κάθησε στήθος 1 ώρα και έτρωγε ίσως τζάμπα το πήρα το θηλαστρο αλλά δεν πειράζει χαλάλι εμένα με νοιάζει που άρχισε να δυναμώνει και φύγαμε από αυτό τον λήθαργο ακούσαμε και το κλάμα της επιτελους 😊

αλλα επειδή μάλλον ο Ερμής είναι ανάδρομος ή κάποιος με έχει μουντζώσει και εκεί που χάρηκα με το παιδί εκει μου σκάει ο κοβιτ κόλλησα ρε κορίτσια από το νοσοκομείο σήμερα βγήκε πολύ ανχο θετικό έκανα ένα 37,7 τώρα το απόγευμα  και πονάει λίγο ο λαιμός κάτι μου λέει αύριο θα είμαι χάλια κολλάω πρώτη φορά όποτε δεν ξέρω πως θα πάει είμαι και τόσες μερες άυπνη εξαντλημένη από το χειρουργείο 


τωρα είμαι με μάσκα το βράδυ θα κοιμηθώ χωριστά και εύχομαι να μην κολλήσω τα παιδεία μου 

Αχ πολύ σας ταλαιπωρεί αυτός ο κόβιντ! Έλεος, τώρα βρήκε να σε πιάσει μετά το χειρουργείο..Μακάρι να μη σε πιάσει βαριά!!! Τώρα θα μπορείς και να τρως, οπότε άφθονες πορτοκαλάδες! Και υγρά! Είδες η μπουμπού; Μωρέ τον χρόνο της ήθελε να προσαρμοστεί το καλό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

Κορίτσια σας διαβάζω καθε μέρα αλλα δεν έχω χρόνο να σας γράψω!

γυρισαμε σπίτι χθες..αλλα ο άντρας μου απο σήμερα ξεκίνησε δουλειά 🤦 είμαι μόνη μου στο σπίτι...και όπως καταλαβαίνετε ειναι πολύ δυσκολα τα πράγματα... ευτυχώς ο μπέμπης μου είναι τέλειος... συνεργάζεται σε όλα... οπότε δεν έχω παράπονο απο αυτό...αυτο που με κουραζει πλεον ειναι το στήθος...εσας σας πονάει; είναι μαλακό... έχω πολυ γάλα μάλλον και δεν μπορώ να κάνω τίποτα...πιο πολύ ποναει το στηθος πλεον παρά ολα τα άλλα! σκεφτείτε έβγαλα 50 ml και μετά θήλασα και χόρτασε ο μπέμπης.. και παλι καθόλου δεν μ ηρέμησε... περιμένω τη Δευτέρα την παιδίατρο για να μου πει ποσο να βγάζω.. γιατί αλήθεια δεν παλεύεται 🤷 

Κορίτσι μου είχε πει η @Elk ότι πρέπει να είναι μαλακό το στήθος..εμένα το ένα ιδίως ήταν πολύ σκληρό και έβγαλα λίγο χθες με το θήλαστρο..σμρ ξαναεβγαλα για 10 λεπτά και ήταν 50 ml. Δε συνέχισα πάνω από τα δέκα λεπτά γτ είδα κάπου να λέει 10-15 λεπτά να βγάζουμε αν δε θέλουμε να αυξήσουμε παραγωγή, αλλά μόνο για ανακούφιση ή τράπεζα. Από το άλλο στήθος που είναι μαλακό τρέχει πιο πολύ το γάλα, βγαίνει δλδ πιο εύκολα νομίζω..εσένα σε πονάει ολόκληρο ή στη θηλή; Και το νιώθεις τσίτα; Εμένα ενοχλεί παντού και το νιώθω τσίτα τις περισσότερες ώρες..🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Αχ πολύ σας ταλαιπωρεί αυτός ο κόβιντ! Έλεος, τώρα βρήκε να σε πιάσει μετά το χειρουργείο..Μακάρι να μη σε πιάσει βαριά!!! Τώρα θα μπορείς και να τρως, οπότε άφθονες πορτοκαλάδες! Και υγρά! Είδες η μπουμπού; Μωρέ τον χρόνο της ήθελε να προσαρμοστεί το καλό μου!

Ναι εκεί που πήγα να χαρώ ότι πάει καλά εκεί μου εσκασε ο κοβιτ εύχομαι να μην κολλήσει γιατί θα πρέπει να φυγω για παιδων μετά δεν μπορω να το δώσω τίποτα το παιδί 

Να σας πω την αλήθεια σήμερα μου πέρασε από το μυαλό μήπως είχε κολλήσει το μωρο κοβιτ αλλά από την άλλη σκέφτομαι πως από το νοσοκομείο ήταν έτσι το παιδί νωχελικό δεν έγινε όταν ήρθαμε σπίτι και έγινε απότομα αυτήν η αλλαγή έτσι ήταν από εκεί όποτε εκει κάτι θα καταλάβαιναν το κοιτάγαμε το μωρο 2 παιδίατροι 🤷‍♀️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Ναι εκεί που πήγα να χαρώ ότι πάει καλά εκεί μου εσκασε ο κοβιτ εύχομαι να μην κολλήσει γιατί θα πρέπει να φυγω για παιδων μετά δεν μπορω να το δώσω τίποτα το παιδί 

Να σας πω την αλήθεια σήμερα μου πέρασε από το μυαλό μήπως είχε κολλήσει το μωρο κοβιτ αλλά από την άλλη σκέφτομαι πως από το νοσοκομείο ήταν έτσι το παιδί νωχελικό δεν έγινε όταν ήρθαμε σπίτι και έγινε απότομα αυτήν η αλλαγή έτσι ήταν από εκεί όποτε εκει κάτι θα καταλάβαιναν το κοιτάγαμε το μωρο 2 παιδίατροι 🤷‍♀️ 

Στο εύχομαι γλυκιά μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

Κορίτσια σας διαβάζω καθε μέρα αλλα δεν έχω χρόνο να σας γράψω!

γυρισαμε σπίτι χθες..αλλα ο άντρας μου απο σήμερα ξεκίνησε δουλειά 🤦 είμαι μόνη μου στο σπίτι...και όπως καταλαβαίνετε ειναι πολύ δυσκολα τα πράγματα... ευτυχώς ο μπέμπης μου είναι τέλειος... συνεργάζεται σε όλα... οπότε δεν έχω παράπονο απο αυτό...αυτο που με κουραζει πλεον ειναι το στήθος...εσας σας πονάει; είναι μαλακό... έχω πολυ γάλα μάλλον και δεν μπορώ να κάνω τίποτα...πιο πολύ ποναει το στηθος πλεον παρά ολα τα άλλα! σκεφτείτε έβγαλα 50 ml και μετά θήλασα και χόρτασε ο μπέμπης.. και παλι καθόλου δεν μ ηρέμησε... περιμένω τη Δευτέρα την παιδίατρο για να μου πει ποσο να βγάζω.. γιατί αλήθεια δεν παλεύεται 🤷 

Θέλει να είναι μαλακό να μην πονάει δοκιμασε να κανείς καμία κομπρέσα κρυα να σε ανακουφίσει 

Εμένα με πονάει όταν γίνετε σκληρο και δεν ταΐζω σήμερα που την έδωσα μια ωρα στήθος μετά που εβαλα θηλαστρο εβγαλα 20 μλ δεν είχα το ήπιε όλο το μωρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσι μου είχε πει η @Elk ότι πρέπει να είναι μαλακό το στήθος..εμένα το ένα ιδίως ήταν πολύ σκληρό και έβγαλα λίγο χθες με το θήλαστρο..σμρ ξαναεβγαλα για 10 λεπτά και ήταν 50 ml. Δε συνέχισα πάνω από τα δέκα λεπτά γτ είδα κάπου να λέει 10-15 λεπτά να βγάζουμε αν δε θέλουμε να αυξήσουμε παραγωγή, αλλά μόνο για ανακούφιση ή τράπεζα. Από το άλλο στήθος που είναι μαλακό τρέχει πιο πολύ το γάλα, βγαίνει δλδ πιο εύκολα νομίζω..εσένα σε πονάει ολόκληρο ή στη θηλή; Και το νιώθεις τσίτα; Εμένα ενοχλεί παντού και το νιώθω τσίτα τις περισσότερες ώρες..🙁

το νιωθω τσίτα...δεν είναι σκληρό καθόλου...σαν να είναι πρησμένο ενα πράγμα ειναι...

η θηλη πονάει αλλα όχι τόσο...εχω και μεγαλο στήθος εγώ και τώρα νιώθω σαν αγελάδα 😂

μέχρι τώρα το πιο δύσκολο για διαχείριση ειναι τα ραμματα και το στήθος 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θέλει να είναι μαλακό να μην πονάει δοκιμασε να κανείς καμία κομπρέσα κρυα να σε ανακουφίσει 

Εμένα με πονάει όταν γίνετε σκληρο και δεν ταΐζω σήμερα που την έδωσα μια ωρα στήθος μετά που εβαλα θηλαστρο εβγαλα 20 μλ δεν είχα το ήπιε όλο το μωρο 

καλα λες ..θα κάνω καμια κομπρεσα...μηοως ηρεμήσω!

περαστικά σου ρε κορίτσι...οσο πιο πολυ μακρια μπορείς απο τη μπέμπα σου ..μην κολλησει κανενα κοβιντ τώρα 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Μην αγχώνεσαι, δεν θα μείνεις για πάντα έτσι σαν μπριζόλες 😂😂 σε 3-4 μέρες θα ξεπρηστουν!! Είναι φυσιολογικό!!

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

επιτελους έφυγε το πρήξιμο από τα πόδια ξύπνησα σήμερα και ήταν μια χαρά τα πόδια μου ίσως γιατί σήμερα μετά από μια ολόκληρη βδομαδα επιτελους κοιμήθηκα 

τώρα μέσα στην μερε δεν ξέρω αν επιστρέψει αλλά για την ώρα είναι οκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια το ανά πόσες ώρες τρώνε το μετράμε από το τέλος του γεύματος; Γτ μπορεί πχ να κάτσει μια ώρα στο στήθος

Από την ώρα που το βάζεις στο στήθος μετράς 

Δεν ξέρω για πιο λόγο το ίδιο ειπα και εγω ότι αν καθησει μια ώρα στήθος και κοιμηθεί ουσιαστικά κοιμάται 1 ώρα το μωρο όχι 2 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

καλα λες ..θα κάνω καμια κομπρεσα...μηοως ηρεμήσω!

περαστικά σου ρε κορίτσι...οσο πιο πολυ μακρια μπορείς απο τη μπέμπα σου ..μην κολλησει κανενα κοβιντ τώρα 😔

Πρησμένο θα είναι θα έχει φουσκώσει αλλά να είναι μαλακό το σκληρο δεν θελουμε 

και εγω μεγάλο στήθος σαν αγελάδα νιωθω 😂

ευχαριστω πολύ τουλάχιστον είναι μια καλή ευκαιρία να ξεκουραστώ 

την θηλάζω με μάσκα αλλά όχι όλα τα γεύματα για να μην έχουμε συνέχεια επαφή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πρησμένο θα είναι θα έχει φουσκώσει αλλά να είναι μαλακό το σκληρο δεν θελουμε 

και εγω μεγάλο στήθος σαν αγελάδα νιωθω 😂

ευχαριστω πολύ τουλάχιστον είναι μια καλή ευκαιρία να ξεκουραστώ 

την θηλάζω με μάσκα αλλά όχι όλα τα γεύματα για να μην έχουμε συνέχεια επαφή 

Περαστικά σου κοριτσι! Ελπίζω να μην σε ταλαιπωρήσει πολύ, να περάσει εύκολα κ γρήγορα κ να μην κολλήσεις τα μικρά.

Από ότι βλέπω με τον θηλασμό τα πάτε όλο κ καλύτερα οπότε είστε μια χαρά 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!

@Elk μου αυτός ο κοβιντ σε γυροφερνε ... ελπίζω να τον περάσεις ελαφριά και γρήγορα.  Θα εχεις το άγχος σου τώρα για τη μικρή αλλά πιστεύω και εύχομαι δεν θα κολλήσει και θα πάρει και τα αντισώματα μέσω θηλασμού.  Τέλεια που ξεπρηστηκαν τα πόδια. 

 Θέλω να ξέρετε ότι σας θαυμάζω πολύ όλες γιατί από τις συζητήσεις συνειδητοποιω πόσο απαιτητικό είναι αυτό το διάστημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ακόμα στην αναμονή από βδομάδα ξαναπάω στον γιατρό. Αυτή τη βδομάδα είναι αρκετά πρησμένα τα πόδια μου και νομίζω έχω σύνδρομο καρπιαιου σωλήνα γιατί ξυπνάω με δυσκαμψία στα χέρια και πρήξιμο. Περιμένω και ελπίζω ότι σε 7-10 μέρες θα γεννήσω !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Εγώ ακόμα στην αναμονή από βδομάδα ξαναπάω στον γιατρό. Αυτή τη βδομάδα είναι αρκετά πρησμένα τα πόδια μου και νομίζω έχω σύνδρομο καρπιαιου σωλήνα γιατί ξυπνάω με δυσκαμψία στα χέρια και πρήξιμο. Περιμένω και ελπίζω ότι σε 7-10 μέρες θα γεννήσω !! 

Ναι αυτό είναι ο σύνδρομο του καρπιαίου σωλήνα το είχα και εγω κορίτσι μου μόλις γεννήσεις θα φύγει την ίδια στιγμή είναι ζόρικο εγω το είχα και στα δυο παιδεία 

Άντε με το καλό να γεννήσεις και εσυ κορίτσι μου να πάρεις το μωρακι σου αγκαλιά 🥰

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!

@Elk μου αυτός ο κοβιντ σε γυροφερνε ... ελπίζω να τον περάσεις ελαφριά και γρήγορα.  Θα εχεις το άγχος σου τώρα για τη μικρή αλλά πιστεύω και εύχομαι δεν θα κολλήσει και θα πάρει και τα αντισώματα μέσω θηλασμού.  Τέλεια που ξεπρηστηκαν τα πόδια. 

 Θέλω να ξέρετε ότι σας θαυμάζω πολύ όλες γιατί από τις συζητήσεις συνειδητοποιω πόσο απαιτητικό είναι αυτό το διάστημα 

Ναι αυτό είναι η αλήθεια όλο με γυρόφερνε 😅 απλά επειδή είναι πρώτη φορά που το κολλάω δεν ήξερα πως θα το περάσω 

αλλα για την ώρα είμαι σχετικά καλά με δεκατα την βγάζω έκανα και ένα 38,2 την νύχτα και λίγο με ενοχλεί ο λαιμός αλλά δεν με πονάει ώστε να μην μπορω να φάω

πιστεύω το βραδάκι θα γίνει το πικ του 

ναι θηλάζω όσο μπορω βγαίνουμε έξω στην αυλη με μάσκα μέσα στο σπίτι δεν κυκλοφορώ..  την δίνω στήθος αλλά τρώει και συμπλήρωμα και βγάζω με θηλαστρο προσπαθω να έχουμε επαφή με το στήθος αλλά όχι σε όλα τα γεύματα γιατί φοβαμαι 

αυτο το διάστημα της λοχείας είναι ζόρικο είναι η αλήθεια από πολλές αποψεις.. η αλήθεια είναι στο πρώτο μου παιδί δεν είχα κανένα θέμα 

εεε σε αυτήν την έχω ζοριστεί πολύ κάθε μέρα ριχνω και ένα κλάμα ακόμα και η μαμα μου με τον αδέρφο μου με έχουν κουράσει τους νιωθω βαρος αυτήν την στιγμή.. και στεναχωριέμαι που το λέω 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Περαστικά σου κοριτσι! Ελπίζω να μην σε ταλαιπωρήσει πολύ, να περάσει εύκολα κ γρήγορα κ να μην κολλήσεις τα μικρά.

Από ότι βλέπω με τον θηλασμό τα πάτε όλο κ καλύτερα οπότε είστε μια χαρά 😄

Ευχαριστώ πολύ ναι έχουμε κάνει βηματάκια με τον θηλασμό.. βέβαια μας άφησε λίγο πίσω ο κοβιτ αλλά τι να κάνουμε 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι ζόρικες κάποιες μέρες.. εμείς δεν κοιμηθήκαμε καθόλου σμρ..με το που τον έπαιρνε ο ύπνος και τον έβαζα στην κούνια για να κοιμηθώ κι εγώ ουααααα.. επίσης δεν ξέρω τι γινόταν με την πάνα σμρ και ολο είχε διαρροή πόσες φορές άλλαξα σεντόνια.. να προλάβω να πλύνω γτ δεν έχω άλλα 🥴δεν ξέρω νομίζω από πάνω το βγάζει αλλά δεν μπορώ να σφίξω την πάνα του μην τον ενοχλεί.. ούτε να φάω δεν προλάβαινα ή να πάω τουαλέτα.. 🥴

Εμείς λέμε να βγούμε βόλτα πριν τα σαράντα..να πάρουμε λίγο ήλιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...