Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ κορίτσια μου για τις ευχές σας!!! Περιμένω την ενημέρωση της παιδιάτρου για να δω αν θα μου τη φέρουν σήμερα... Το σημαντικότερο όλων είναι ότι είμαστε και οι 2 μια χαρά... Εγώ έχω ελάχιστο πόνο ακόμα. Δεν ξέρω αν θα έχω περισσότερους μετά. Θα δείξει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ κορίτσια μου για τις ευχές σας!!! Περιμένω την ενημέρωση της παιδιάτρου για να δω αν θα μου τη φέρουν σήμερα... Το σημαντικότερο όλων είναι ότι είμαστε και οι 2 μια χαρά... Εγώ έχω ελάχιστο πόνο ακόμα. Δεν ξέρω αν θα έχω περισσότερους μετά. Θα δείξει!!!

Νομίζω είσαι σε καλό δρόμο! Εγώ την πρώτη μέρα δεν μπορούσα όχι να κουνηθώ ούτε να στρίψω, όχι ακριβώς πόνος αλλά πολύ έντονο τράβηγμα! Σε τρεις μέρες λογικά δε θα νιώθεις τπτ σχεδόν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Επίσης, το στήθος σας μέσα στη μέρα είναι μαλακό η σκληρό;

Τα έχετε ζυγίσει; Πόσο βάρος πρέπει να πάρουν την πρώτη εβδομάδα μετά το μαιευτήριο;

Κανονικά το στήθος το θελουμε μαλακό να μην πάθουμε καμία μαστίτιδα 

Και εμένα στάζουν οι θηλες εγω την ταΐζω αλλά αν δω πως είναι αρκετά σκληρο κανω μασάζ και βγάζω γαλατάκι με το χερι για να ξελαφρωσω γιατί δίνω και λίγο ξενο 1-2 γεύματα μέσα στην μέρα 

εμενα γεννήθηκε 2780 φύγαμε 2590

τωρα δεν το έχω ζυγίσει όταν πάω παιδιατρο αλλα και δεν έχω ζυγαριά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω ένα θέμα με το μωρο που πραγματικά έχω απελπιστεί 

δεν ξυπνάει για να φαει δεν ξέρω τι να κάνω τι γίνετε.. έχω μισή ώρα την σκαλίζω μπάνιο την έκανα μπιμπιλινα έβγαλα γαλα έσταξα στο στομα της δεν μάτι δεν ανοίγει κουνιέται τεντώνετε χασμουριέται άνοιξε το στομα τράβηξε μια δυο φορές στηθος και τίποτα 

τωρα ετοιμαζω μπιμπερό και κάτι μου λέει ποτε εκεί θα αντίδραση

τι να φταίει ; Εχτές ο ίκτερος ήταν στο 9,5 αύριο θα παμε παλι θα έλεγχο 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 μου να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Γερή κ ευλογημένη να είναι, αν κ όπως φαίνεται θα είναι αφού γεννήθηκε ανήμερα της Παναγίας. 

Καλή ανάρρωση κ σε σένα,να γυρίσεις σπίτι σου με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk προσπάθησε όσο μπορείς να την ταΐζεις όσο κοιμάται. Είτε στήθος, είτε μπουκάλι, ότι δέχεται καλύτερα. Ελπίζω να το βρείτε σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η katerinayia είπε:

@Elk προσπάθησε όσο μπορείς να την ταΐζεις όσο κοιμάται. Είτε στήθος, είτε μπουκάλι, ότι δέχεται καλύτερα. Ελπίζω να το βρείτε σύντομα!

Τελικά την άφησα μέσα στην καλαθουνα να ετοιμάσω το μπουκάλι και άνοιξε τα μάτια μόνη της 🤷‍♀️ ή με δουλεύει ή δεν ξέρω τι γίνετε 

την έδωσα μπουκάλι 60μλ το ήπιε εύκολα 

Με τάραξε 😤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Τελικά την άφησα μέσα στην καλαθουνα να ετοιμάσω το μπουκάλι και άνοιξε τα μάτια μόνη της 🤷‍♀️ ή με δουλεύει ή δεν ξέρω τι γίνετε 

την έδωσα μπουκάλι 60μλ το ήπιε εύκολα 

Με τάραξε 😤

Εντάξει όλα καλά λοιπόν. 

Ε που θα πάει θα τον βρείτε τον ρυθμό σας δεν μπορεί. Όλα μια χαρά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κανονικά το στήθος το θελουμε μαλακό να μην πάθουμε καμία μαστίτιδα 

Και εμένα στάζουν οι θηλες εγω την ταΐζω αλλά αν δω πως είναι αρκετά σκληρο κανω μασάζ και βγάζω γαλατάκι με το χερι για να ξελαφρωσω γιατί δίνω και λίγο ξενο 1-2 γεύματα μέσα στην μέρα 

εμενα γεννήθηκε 2780 φύγαμε 2590

τωρα δεν το έχω ζυγίσει όταν πάω παιδιατρο αλλα και δεν έχω ζυγαριά 

Εγώ έβγαλα λίγο τελικά με το θήλαστρο..γτ το έπιανα πολύ σκληρό και ένιωθα τάση..ίσα ίσα να ξαλαφρώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τελικά την άφησα μέσα στην καλαθουνα να ετοιμάσω το μπουκάλι και άνοιξε τα μάτια μόνη της 🤷‍♀️ ή με δουλεύει ή δεν ξέρω τι γίνετε 

την έδωσα μπουκάλι 60μλ το ήπιε εύκολα 

Με τάραξε 😤

Ωχχ υπομονή! Μωρέ το ίδιο θα πω κι εγώ! Πού θα πάει θα το βρείτε!! Η μεγάλη σου πώς το δέχτηκε το μωρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Εγώ έβγαλα λίγο τελικά με το θήλαστρο..γτ το έπιανα πολύ σκληρό και ένιωθα τάση..ίσα ίσα να ξαλαφρώσει 

Έκανε δουλειά ; Ξελαφρωσες ; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nanouko είπε:

Ωχχ υπομονή! Μωρέ το ίδιο θα πω κι εγώ! Πού θα πάει θα το βρείτε!! Η μεγάλη σου πώς το δέχτηκε το μωρό;

Σου το έχει κάνει και εσενα να μην ξυπνάει να φαει ; Να τον ξυπνάς και τίποτα ;


γιατί εμένα η μεγάλη ξυπνούσε από μόνη της να φαει γενικα κοιμόταν πολύ ελαφριά 

η μεγάλη με ενθουσιασμό δεν το περίμενα την φιλάει την αγκαλιάζει την χαϊδεύει ήθελε να την δώσω να την πάρει και αγκαλιά αλλά δεν μπορεί ακόμα είναι μικρή 

γενικα δεν θέλει να την πειράζουν άλλοι μόνο εγω θέλει να την έχω αγκαλιά 🥰 μέχρι που μου φαιρνει και το μαξιλάρι θηλασμού στα πόδια μου για να την ακουμπήσω 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Έκανε δουλειά ; Ξελαφρωσες ; 
 

Ναι!! Ίσως γι αυτό να δυσκολευόταν κι ο μπέμπης να πιάσει από κει και με πόνεσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Σου το έχει κάνει και εσενα να μην ξυπνάει να φαει ; Να τον ξυπνάς και τίποτα ;


γιατί εμένα η μεγάλη ξυπνούσε από μόνη της να φαει γενικα κοιμόταν πολύ ελαφριά 

η μεγάλη με ενθουσιασμό δεν το περίμενα την φιλάει την αγκαλιάζει την χαϊδεύει ήθελε να την δώσω να την πάρει και αγκαλιά αλλά δεν μπορεί ακόμα είναι μικρή 

γενικα δεν θέλει να την πειράζουν άλλοι μόνο εγω θέλει να την έχω αγκαλιά 🥰 μέχρι που μου φαιρνει και το μαξιλάρι θηλασμού στα πόδια μου για να την ακουμπήσω 😍

Ναι, στις αρχές! Μόνο αν ήθελε αυτός έτρωγε! Τώρα τρώει πολύ λαίμαργα στην αρχή και στο δεκάλεπτο τον παίρνει ο ύπνος. Του κάνω λίγο στο πηγουνακι, ξυπνάει, τρώει 5-6 γουλιες και άντε πάλι..μεχρι που θα με δαγκωσει και αυτό είναι σήμα ότι τέλος 😀 Άχου μωρέ η σκατούλα!! Μακάρι να είναι πάντα αγαπημένες αδερφούλες!❤️ Σωτήριο το μαξιλάρι θηλασμού! Κανένα άλλο δε με βολεύει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ναι, στις αρχές! Μόνο αν ήθελε αυτός έτρωγε! Τώρα τρώει πολύ λαίμαργα στην αρχή και στο δεκάλεπτο τον παίρνει ο ύπνος. Του κάνω λίγο στο πηγουνακι, ξυπνάει, τρώει 5-6 γουλιες και άντε πάλι..μεχρι που θα με δαγκωσει και αυτό είναι σήμα ότι τέλος 😀 Άχου μωρέ η σκατούλα!! Μακάρι να είναι πάντα αγαπημένες αδερφούλες!❤️ Σωτήριο το μαξιλάρι θηλασμού! Κανένα άλλο δε με βολεύει!

Τι να πω εμένα μου λένε αν πιει στήθος θέλει στο 2 ωρο να σηκωθεί με μπουκάλι στο 3 ωρο 

εεε δεν με ξυπνάει όμως όταν έρθει η ώρα να φαει κάτω από την βρύση να την έχω και να κοιμάται πως να την ταΐσω αφού δεν ξυπνάει και μου φευγει η ώρα μετά .. φοβαμαι μην πέφτει σε λήθαργο αυτό είναι το άγχος μου 

ξερεις άθελα μου έχω και ένα μέτρο συγκρίσεις με το πως ήταν η μεγάλη μου και αγχώνομαι που είναι σε τέτοια αδράνεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια εγω ένα θέμα με το μωρο που πραγματικά έχω απελπιστεί 

δεν ξυπνάει για να φαει δεν ξέρω τι να κάνω τι γίνετε.. έχω μισή ώρα την σκαλίζω μπάνιο την έκανα μπιμπιλινα έβγαλα γαλα έσταξα στο στομα της δεν μάτι δεν ανοίγει κουνιέται τεντώνετε χασμουριέται άνοιξε το στομα τράβηξε μια δυο φορές στηθος και τίποτα 

τωρα ετοιμαζω μπιμπερό και κάτι μου λέει ποτε εκεί θα αντίδραση

τι να φταίει ; Εχτές ο ίκτερος ήταν στο 9,5 αύριο θα παμε παλι θα έλεγχο 😔

Αχ μανούλα μην αγχώνεσαι…εγώ στη θέση σου θα έκανα ενα τηλ τον παιδίατρο έτσι για να σου φύγει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Τι να πω εμένα μου λένε αν πιει στήθος θέλει στο 2 ωρο να σηκωθεί με μπουκάλι στο 3 ωρο 

εεε δεν με ξυπνάει όμως όταν έρθει η ώρα να φαει κάτω από την βρύση να την έχω και να κοιμάται πως να την ταΐσω αφού δεν ξυπνάει και μου φευγει η ώρα μετά .. φοβαμαι μην πέφτει σε λήθαργο αυτό είναι το άγχος μου 

ξερεις άθελα μου έχω και ένα μέτρο συγκρίσεις με το πως ήταν η μεγάλη μου και αγχώνομαι που είναι σε τέτοια αδράνεια 

Ναι όπως λεει και η fighter ο παιδίατρος τι σου λέει ή η μαία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk δηλαδή πόσες ώρες κοιμάται αν την αφήσεις? Την έχεις αφήσει να δεις? Σου είπαν να την ξυπνάς? Γιατί εγώ ρώτησα αν πρέπει να τον ξυπνάω και μου είπαν δε χρειάζεται .. 

 

Ρε κορίτσια να σας ρωτησω..όσες έχετε κι άλλο παιδάκι πως το έχουν πάρει? Κι εσείς τώρα προλαβαίνετε να ασχολείστε?εγώ δε μπορώ να σας πω την αλήθεια και νιώθω πολλές τύψεις .το μωρό όλη μέρα θέλει να θηλάζει και δεν μπορώ να κάνω τίποτα με τον μεγαλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

@Elk δηλαδή πόσες ώρες κοιμάται αν την αφήσεις? Την έχεις αφήσει να δεις? Σου είπαν να την ξυπνάς? Γιατί εγώ ρώτησα αν πρέπει να τον ξυπνάω και μου είπαν δε χρειάζεται .. 

 

Ρε κορίτσια να σας ρωτησω..όσες έχετε κι άλλο παιδάκι πως το έχουν πάρει? Κι εσείς τώρα προλαβαίνετε να ασχολείστε?εγώ δε μπορώ να σας πω την αλήθεια και νιώθω πολλές τύψεις .το μωρό όλη μέρα θέλει να θηλάζει και δεν μπορώ να κάνω τίποτα με τον μεγαλο

Μέχρι να ανακτήσει το βάρος γέννησης το ξυπνάς το μωρό για να φάει μου είχαν πει εμένα. 
θα σου πω τι εκανα εγώ όταν γέννησα το δεύτερο, προφανώς και δεν είχα πολύ χρόνο, αλλά φρόντιζα όταν κοιμάται να περνάω όση ώρα μπορουσα με την μεγάλη, να ζωγραφίσουμε, να φτιάξουμε παζλ και πολλές φορές τον έβαζα στο μαρσιπο και έπαιζα ή πήγαινα βόλτες με την μεγάλη. Και γενικά την είχα μαζί μου και σε ότι αφορούσε το μωρό, όταν τον τάιζα ήταν δίπλα μου και μιλούσαμε, όταν ήταν ξύπνιος παίζαμε μαζί του, μαζί αλλάζαμε πάνα και τα μεσημέρια την ειχα μαζί μου στο κρεβάτι και αυτόν στο λίκνο και κοιμόμασταν και οι 3 μαζί. 
Θα δοκιμάσεις διαφορα, μέχρι να το βρείτε γιατί λόγω θηλασμού εσυ δεν μπορείς και να αφήσεις το μωρό με τον μπαμπά ή την γιαγιά και να πάτε μια βόλτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Τι να πω εμένα μου λένε αν πιει στήθος θέλει στο 2 ωρο να σηκωθεί με μπουκάλι στο 3 ωρο 

εεε δεν με ξυπνάει όμως όταν έρθει η ώρα να φαει κάτω από την βρύση να την έχω και να κοιμάται πως να την ταΐσω αφού δεν ξυπνάει και μου φευγει η ώρα μετά .. φοβαμαι μην πέφτει σε λήθαργο αυτό είναι το άγχος μου 

ξερεις άθελα μου έχω και ένα μέτρο συγκρίσεις με το πως ήταν η μεγάλη μου και αγχώνομαι που είναι σε τέτοια αδράνεια 

Γλυκιά Elk να σου ζήσει! Να την χαίρεστε! Θα σου πρότεινα να μιλήσεις οπωσδήποτε με τον παιδίατρο σου, να έρθει να την δει γιατί θα με ανησυχούσε κι εμένα να μην ξυπνάει με τίποτα, να την έχω κάτω από τη βρυση και πάλι να μην ξυπνάει! Μπορεί ο ίκτερος να είναι χαμηλός, όμως να οφείλεται σε κάτι άλλο.. πχ σάκχαρο ή θυρεοειδή. Τα έχουν ελέγξει αυτά είναι φυσιολογικά; Εύχομαι να είναι όλα καλά, και να βρείτε τους ρυθμούς σας σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με την παιδιατρο είμαιστε σε επικοινωνία λογικά μέσα στην βδομαδα θα βρεθούμε από κοντά πρέπει να ειναι διακοπές

απο τηλ που μιλάμε μου είπε πως είναι μικρούλα και κουράζεται πολύ εύκολα θέλει τον χρόνο της γιατί πανες έχουμε πολύ καλές αρα σημαίνει ότι τρώει το μωρο

Εμένα δεν με ανήσυχη τόσο το φαγητό όσο ότι κοιμάται υπερβολικά πολλές ώρες δηλαδή μέσα στην μέρα ένα 2  ωρο να είναι ξύπνιο το μωρο 

Έτσι και αλλιώς τώρα δίνω ξενο γιατί στήθος δεν ξυπνάει για να πιάσει ενώ το μπιμπερό είναι πιο εύκολο και εκεί κουράζεται αλλά καμία σχέση με τον θηλασμό.. εκεί το πινει αλλά πολλές φορές την παίρνει ο ύπνος με αποτέλεσμα να πνίγετε να κάνει 3 δευτερόλεπτα να πάρει ανάσα και εγω να χάνω 10 χρόνια ζωή μέχρι να πάρει ξανά τρέμω ολόκληρη αυτό είναι που με ζορίζει πολύ 

Σήμερα θα πάω να παρω άλλο μπιμπερό μήπως φταίει αυτό και ένα θηλαστρο 

σημερα έχω έρθει στο μαιευτήριο μου είπε πει η παιδιατρος εδώ να ερθω να την δει ξανά κάναμε ικτερο πήγε 11,5 τώρα περιμένω να έρθει η παιδιατρος να την δει από κοντά να μου πει και θα παρω και την δικιά μου τηλ 

ζαχαρο σίγουρα είχαν μετρήσει τις μερες που ήμουν μαιευτήριο λόγο και του δικού μου ζαχαρου (15/8 είχα βγει) δεν μου είπαν πως είχε κάποιο θέμα το ζαχαρο ,   για θυρεοειδή δεν γνωριζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

@Elk δηλαδή πόσες ώρες κοιμάται αν την αφήσεις? Την έχεις αφήσει να δεις? Σου είπαν να την ξυπνάς? Γιατί εγώ ρώτησα αν πρέπει να τον ξυπνάω και μου είπαν δε χρειάζεται .. 

 

Ρε κορίτσια να σας ρωτησω..όσες έχετε κι άλλο παιδάκι πως το έχουν πάρει? Κι εσείς τώρα προλαβαίνετε να ασχολείστε?εγώ δε μπορώ να σας πω την αλήθεια και νιώθω πολλές τύψεις .το μωρό όλη μέρα θέλει να θηλάζει και δεν μπορώ να κάνω τίποτα με τον μεγαλο

Εμένα η μεγάλη το μωρο το έχει πάρει πολύ καλά για την ώρα τουλάχιστον δεν την ενοχλεί απλά εμένα είμαι σε φάση που έχω κόσμο στο σπίτι είναι ο αντρας μου σε άδεια έχω την μαμα μου τον αδερφό μου όποτε έχει άτομα να ασχοληθεί όταν δεν μπορω εγω 

Αν και εγω τώρα αφού δεν θηλάζω και κοιμάται το μωρο έχω χρόνο απλά δεν είμαι ψυχολογικά και σωματικά πολύ καλά αλλά ναι όσο μπορω ασχολούμαι 

οταν θα μεινω μόνη με τα παιδεία και θα αρχίσει η καθημερινότητα μας εκεί δεν ξέρω πως θα πάει το πράγμα 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια οσες κανατε καισαρική 

Έχετε πρήξιμο στα πόδια σας ; Εμένα έχουν γίνει χάλια δεν φευγει με τίποτα έχουν παραμορφωθεί έχω τρομάξει λίγο κάτω στον αστράγαλο έχει γίνει τριπλάσιο 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια οσες κανατε καισαρική 

Έχετε πρήξιμο στα πόδια σας ; Εμένα έχουν γίνει χάλια δεν φευγει με τίποτα έχουν παραμορφωθεί έχω τρομάξει λίγο κάτω στον αστράγαλο έχει γίνει τριπλάσιο 🤷‍♀️

Καλημέρα κορίτσι μου,εγώ είχα πρήξιμο τις 5 πρώτες μέρες μετά τίποτα...Μη φοβάσαι,θα φύγει με τις μέρες...πολύ νεράκι να πίνεις 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια οσες κανατε καισαρική 

Έχετε πρήξιμο στα πόδια σας ; Εμένα έχουν γίνει χάλια δεν φευγει με τίποτα έχουν παραμορφωθεί έχω τρομάξει λίγο κάτω στον αστράγαλο έχει γίνει τριπλάσιο 🤷‍♀️

Κι εγώ είχα τις πρώτες μέρες, δε θυμάμαι πότε μου φύγε..όχι όμως πολύ πρήξιμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εεε εντάξει είσαι μικρούλα γι' αυτό! & εμείς οι γριές η 35αρες με ΑΜΗ 2,99 κουτσά στραβά καλά μας λες..!!! 😅
    • Περαστικα κοπελα μου, εισαι πραγματικα πολυ γενναια! Καλη αναρρωση και ολα θα πανε καλα! Σιγα σιγα θα γινουν ολα. Κραταω οτι ακουσες το ενστικτο σου, το γιατρο σου και τη μητερα σου που ειχε σχετικη εμπειρια δυστυχως η καημενη.. Το οτι η μητερα σου καταφετε να αποκτησει εσενα να σου δινει δυναμη! Και εσυ θα τα καταφερεις!
    • @kokkinoskoufitsaΠραγματικά σε θαυμαζω για την δύναμη που εδειξες σε αυτή τη δύσκολη στιγμή! Έγινε το καλύτερο για την υγεία σου και ειμαι σίγουρη οτι το μωράκι που περιμένεις με τον εναν ή τον αλλο τρόπο θα το αποκτήσεις! Καλη ανάρρωση κορίτσι μου ολα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏
    • Η ψυχολογία μου άλλαξε εντελώς με το που πάτησα στερια... και μόνο που είχα τη μάνα μου μαζί και stand by το γενεσις, ήμουν πολύ καλά παρα τον πόνο μου... Η μάνα μου έχοντας πείρα στα εξωμητρια κατάλαβε ότι ήταν αυτό κ με πίεσε να φύγω απ το νησι αμέσως, χωρίς να μου πει τι νομίζει, για να μη φοβηθω. Αν δεν, εκεί θα εμενα και ποιος ξέρει τι θα γινόταν... Σχετικά με τις 8 εβδομάδες, ο γιατρός μου είπε ότι η εξωμητρια άνετα φτάνει 3μηνο μ την ελαστικότητα της σάλπιγγας, όπως και τις 3 φορές στη μάνα μου, που τότε δεν είχαν ούτε χοριακες ούτε τίποτα και το 1ο σύμπτωμα ήταν οι πόνοι του υγρού στην κοιλιά... Ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται να αφαιρεθεί το κυημα και να σωθει ή σάλπιγγα αλλά ο ίδιος το κάνει μόνο με γραπτή συγκατάθεση της ασθενούς γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ίδια σάλπιγγα θα δώσει ξανά εξωμητριο (κ εδω θα πω μαμά, έτσι κατάφερε να έχει 3 και όχι 2 εξωμητρια) Για όσες ρωτάτε γιατί έγινε, είχα έναν προδιαθεσιακο παράγοντα. Προηγούμενη επέμβαση κοιλιακής χώρας κ πιθανές συμφησεις. Το οποίο με οδηγεί αυτή τη στιγμή να μη διανοούμαι φυσική σύλληψη, ηταν τοσο επώδυνο αυτό που εζησα που ειλικρινά δε θέλω να το εχω στο μυαλό ουτε σαν ιδεα. Δεν ξέρω αμ φύγει σιγα σιγα ο φόβος αλλα σίγουρα θα του μιλήσω για εξωσωματική στο μεθαυριανο ραντεβού πριν φύγω.  Τελικά το λογιστήριο ευτυχώς μας ενημέρωσε ότι το 3.500 ο γιατρός είπε να γίνει 2.500 επειδή είμαι πελάτισσα...   Θα βγω την Πέμπτη το απόγευμα αν όλα είναι οκ!! Θα με δει τότε !! Νομίζω ότι απάντησα σε όλα πάνω κάτω, είμαι κομμάτια τώρα, μόλις τελείωσα με φάρμακα ορους ενέσεις επισκέψεις κ το μυαλό ακόμα δεν το λες και καλά 🤣
    • Αυτά τα πετρώματα είναι οι συσπάσεις. Εμένα το Σάββατο αυτά γίνονταν πιο τακτικά, διαρκούσαν περισσότερο, ήταν πιο έντονα και επώδυνα και δεν υποχωρούσαν όσο περνούσε η ώρα (είχαν περάσει 3 ώρες και δεν σταματούσαν ή δεν αραίωναν). Εκεί κατάλαβα ότι δεν είναι προπαρασκευάστηκες και πήρα μαία και γιατρο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...