Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Καλημέρα!

Απ' ότι βλέπω όλες τα πάτε καλύτερα με τον θηλασμό, οπότε δεν σας φοβάμαι πια. Είμαι σίγουρη πως θα τα καταφερετε🥰

Να σας ρωτήσω ρε κοριτσια, τα μπεμπακια σας τι τα φοράτε? Μακρυμανικα η κοντομάνικο? Γιατί δεν ξέρω τι να πάρω μαζί μου, μάλλον κ απο τα 2.

@Christi.D. εμείς θα κλείσουμε τον μήνα όπως βλέπεις. 

Λοιπόν εγώ θα μπω την επόμενη Τετάρτη, στις 21/8, στις 39 εβδομάδες ακριβώς για καισαρική, αν δεν προκύψει κάτι νωρίτερα βέβαια. Την Δευτέρα θα κάνω το πρώτο κ τελευταίο καρδιοτοκογραφημα κ Τετάρτη θα γεννήσω επιτέλους κ εγω🤣

Ναι από ότι φαίνεται θα είμαστε οι μόνες μετά τον 15αυγουστο! 

Εγώ είχα καρδιοτοκογραφημα! Όλα καλά! Κάνω συσπασουλες αλλά ο γιατρός είπε ότι είναι αραιές ακόμα! 

Ξεκινάω κι εγώ πιο εντατικά περπάτημα μου φαίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987εγώ γέννησα φυσιολογικά με πρόκληση..όλα καλά πήγαν..πολύ καλύτερα απ' το πρώτο μου..είχα διαστολή 3.5 ποναγα ελάχιστα μου έβαλαν τεχνητούς και σε μιαμιση ώρα γέννησα..πιστεύω ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνεις..απλά να περιμένεις ...και θα έρθει μόνη της❤️

@Elkμπράβο κορίτσι μου ήμουν σίγουρη ότι θα τα καταφέρετε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

@Katiana1987εγώ γέννησα φυσιολογικά με πρόκληση..όλα καλά πήγαν..πολύ καλύτερα απ' το πρώτο μου..είχα διαστολή 3.5 ποναγα ελάχιστα μου έβαλαν τεχνητούς και σε μιαμιση ώρα γέννησα..πιστεύω ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνεις..απλά να περιμένεις ...και θα έρθει μόνη της❤️

@Elkμπράβο κορίτσι μου ήμουν σίγουρη ότι θα τα καταφέρετε !

Εγώ δεν έχω καθόλου ακόμα διαστολή! Τέσπα... εγώ ότι έιναι στο χέρι μου το κάνω!!! Έτσι μου είπε και η γιατρός... να της δώσουμε λίγο χρόνο ακόμα και ίσως με το "σπρώξιμο" της πρόκλησης να το καταφέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Γυρίσαμε και σήμερα απο τη γιατρό! Συσπάσεις κάθε 3 λεπτά. Με ήλενξε κι απο κάτω. Ο τράχηλος ακόμα δεν έχει κάνει διαστολή και η μπέμπα έχει κατέβει λίγο απο προχθές!

Αν δεν αλλάξει κάτι, την Παρασκευή 7:00π.μ μπαίνουμε για πρόκληση. Φαίνεται πως η μπουμπού είναι έτοιμη αλλά θέλει λίγο σπρώξιμο!!! Περπατάω κοντά στα 5χλμ την ημέρα... Ανεβωκατεβαίνω σκάλες... Είμαι μόνιμα πάνω στην μπάλα και κάνω και βαθιά καθίσματα!!! Τρώω χουρμάδες και ανανά!!! Δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο να τη βοηθήσω την μπουμπού κορίτσια μου! Ελπίζω να κατέβει και να τα καταφέρουμε να γεννηθούμε φυσικά. Αν όχι, ότι είναι καλύτερο και για τις 2 μας!!!

Έχει γεννήσει καμιά με πρόκληση φυσιολογικά;;; 

Όλα μια χαρά τα κανείς κορίτσι μου δεν υπάρχει κάτι άλλο τωρα το μόνο που θέλεις είναι απλά να συνεργαστεί το σώμα μου με την μπουμπου σου και να μπορέσεις να την γεννήσεις φυσιολογικά εσυ θα το προσπαθήσεις εγω πιστεύω πως θα τα καταφέρεις 🥰

Αυτήν την Παρασκευή σου είπε ; Που θα είσαι 39 εβδ ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ δεν έχω καθόλου ακόμα διαστολή! Τέσπα... εγώ ότι έιναι στο χέρι μου το κάνω!!! Έτσι μου είπε και η γιατρός... να της δώσουμε λίγο χρόνο ακόμα και ίσως με το "σπρώξιμο" της πρόκλησης να το καταφέρουμε!

Μέχρι τελευταία στιγμή έχεις ελπιδα..υπομονή..σίγουρα θα τα καταφέρετε!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήθελα να ρωτήσω ρε κορίτσια αν θέλω να αντλήσω γάλα όχι πολύ για να κάνω τράπεζα ας πούμε απλά να έχω λίγο μήπως χρειαστεί κάποιες ώρες να λείψω..ποτέ να το κάνω? Αφού θηλάσει το μωρό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όλα μια χαρά τα κανείς κορίτσι μου δεν υπάρχει κάτι άλλο τωρα το μόνο που θέλεις είναι απλά να συνεργαστεί το σώμα μου με την μπουμπου σου και να μπορέσεις να την γεννήσεις φυσιολογικά εσυ θα το προσπαθήσεις εγω πιστεύω πως θα τα καταφέρεις 🥰

Αυτήν την Παρασκευή σου είπε ; Που θα είσαι 39 εβδ ;

Ναι... Μεθαύριο το πολύ θα την έχω αγκαλιά μου!!!🥰🥰🥰

Να σου πω την αλήθεια... κι εγώ πιστεύω πως θα έρθει φυσιολογικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Ήθελα να ρωτήσω ρε κορίτσια αν θέλω να αντλήσω γάλα όχι πολύ για να κάνω τράπεζα ας πούμε απλά να έχω λίγο μήπως χρειαστεί κάποιες ώρες να λείψω..ποτέ να το κάνω? Αφού θηλάσει το μωρό? 

Αν δεν κάνω λάθος, την ώρα που θηλάζει το μωρό από το ένα στήθος, αντλείς από το άλλο. Αλλά μιλά καλύτερα με μια μαία ή σύμβουλο θηλασμού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Μέχρι τελευταία στιγμή έχεις ελπιδα..υπομονή..σίγουρα θα τα καταφέρετε!❤️

Έτσι. Έχοντας πίστη στο σώμα μου και στην μπουμπού μου, θα τα καταφέρουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Ήθελα να ρωτήσω ρε κορίτσια αν θέλω να αντλήσω γάλα όχι πολύ για να κάνω τράπεζα ας πούμε απλά να έχω λίγο μήπως χρειαστεί κάποιες ώρες να λείψω..ποτέ να το κάνω? Αφού θηλάσει το μωρό? 

Δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου και εγω δεν έχω χρησιμοποιήσει θηλαστρο καθόλου 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Γυρίσαμε και σήμερα απο τη γιατρό! Συσπάσεις κάθε 3 λεπτά. Με ήλενξε κι απο κάτω. Ο τράχηλος ακόμα δεν έχει κάνει διαστολή και η μπέμπα έχει κατέβει λίγο απο προχθές!

Αν δεν αλλάξει κάτι, την Παρασκευή 7:00π.μ μπαίνουμε για πρόκληση. Φαίνεται πως η μπουμπού είναι έτοιμη αλλά θέλει λίγο σπρώξιμο!!! Περπατάω κοντά στα 5χλμ την ημέρα... Ανεβωκατεβαίνω σκάλες... Είμαι μόνιμα πάνω στην μπάλα και κάνω και βαθιά καθίσματα!!! Τρώω χουρμάδες και ανανά!!! Δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο να τη βοηθήσω την μπουμπού κορίτσια μου! Ελπίζω να κατέβει και να τα καταφέρουμε να γεννηθούμε φυσικά. Αν όχι, ότι είναι καλύτερο και για τις 2 μας!!!

Έχει γεννήσει καμιά με πρόκληση φυσιολογικά;;; 

Εγώ έτσι γέννησα! Μου έσπασε η γιατρός τα νερά! Την Κυριακή που με εξέτασε η γιατρός είχα διαστολή 2 και μέχρι τελευταία στιγμή δεν προχωρούσε καθόλου η διαστολή! Με υπομονή κ βοήθεια από τις μαίες (πώς να έχω το σώμα μου) τελευταία στιγμή τα κατάφερα κ έκανα τέλεια διαστολή! Η γιατρός δε μου έδινε άλλο περιθώριο..

Θα τα καταφέρεις!!!✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Εγώ έτσι γέννησα! Μου έσπασε η γιατρός τα νερά! Την Κυριακή που με εξέτασε η γιατρός είχα διαστολή 2 και μέχρι τελευταία στιγμή δεν προχωρούσε καθόλου η διαστολή! Με υπομονή κ βοήθεια από τις μαίες (πώς να έχω το σώμα μου) τελευταία στιγμή τα κατάφερα κ έκανα τέλεια διαστολή! Η γιατρός δε μου έδινε άλλο περιθώριο..

Θα τα καταφέρεις!!!✌️

Έχω πίστη και η γιατρός φαίνεται να το πιστεύει επίσης. Ακόμα ελπίζω στο θαύμα, βέβαια, του να έρθει μόνη της η μπουμπού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Γυρίσαμε και σήμερα απο τη γιατρό! Συσπάσεις κάθε 3 λεπτά. Με ήλενξε κι απο κάτω. Ο τράχηλος ακόμα δεν έχει κάνει διαστολή και η μπέμπα έχει κατέβει λίγο απο προχθές!

Αν δεν αλλάξει κάτι, την Παρασκευή 7:00π.μ μπαίνουμε για πρόκληση. Φαίνεται πως η μπουμπού είναι έτοιμη αλλά θέλει λίγο σπρώξιμο!!! Περπατάω κοντά στα 5χλμ την ημέρα... Ανεβωκατεβαίνω σκάλες... Είμαι μόνιμα πάνω στην μπάλα και κάνω και βαθιά καθίσματα!!! Τρώω χουρμάδες και ανανά!!! Δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο να τη βοηθήσω την μπουμπού κορίτσια μου! Ελπίζω να κατέβει και να τα καταφέρουμε να γεννηθούμε φυσικά. Αν όχι, ότι είναι καλύτερο και για τις 2 μας!!!

Έχει γεννήσει καμιά με πρόκληση φυσιολογικά;;; 

εγω δεν είχα πόνους και μου βάλανε τεχνητούς!

επισης μην αγχώνεσαι που δεν κατεβαίνει... εμένα οταν η διαστολή ηταν στο δυο ηταν πολύ ψηλά ο μπέμπης και μεχρι να γεννήσω κατεβηκε εκεί ακριβώς που έπρεπε!

μην αγχώνεσαι...ολα θα πάνε καλά!

με το καλοοο😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εσείς που γεννησαμε τώρα κοντά έχετε αρκετό γάλα; Έχω απογοητευτεί, ενώ έχω κάνει κάποια πρόοδο δεν έχω αρκετό για να χορτάσει το παιδί..Μου είπε η σύμβουλος ότι τα πάω καλυτερα αλλά πρέπει να κατέβει για να προσπαθήσει κ ο μπέμπης..θέλει υπομονή🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Εσείς που γεννησαμε τώρα κοντά έχετε αρκετό γάλα; Έχω απογοητευτεί, ενώ έχω κάνει κάποια πρόοδο δεν έχω αρκετό για να χορτάσει το παιδί..Μου είπε η σύμβουλος ότι τα πάω καλυτερα αλλά πρέπει να κατέβει για να προσπαθήσει κ ο μπέμπης..θέλει υπομονή🙄

Καλησπέρα κορίτσι μου...Εγώ έχω ελάχιστο 11 μέρες μετά την γέννα...Προσπαθώ,παλεύω αλλά και πάλι οι ποσότητες είναι πολύ μικρές γεγονός που με αναγκάζει να δίνω και ξένο και να κάνω μικτή ενώ ήθελα τόσο πολύ να κάνω αποκλειστικό θηλασμό έστω για τις 40 μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Εσείς που γεννησαμε τώρα κοντά έχετε αρκετό γάλα; Έχω απογοητευτεί, ενώ έχω κάνει κάποια πρόοδο δεν έχω αρκετό για να χορτάσει το παιδί..Μου είπε η σύμβουλος ότι τα πάω καλυτερα αλλά πρέπει να κατέβει για να προσπαθήσει κ ο μπέμπης..θέλει υπομονή🙄

Κορίτσι να σε ρωτήσω εσύ πώς καταλαβαίνεις αν έχεις αρκετό γάλα ή όχι;; Νομίζω θέλει πολύ συχνά θηλασμό για να κατέβει! Τώρα τι να πω..δεν ξέρω πώς να δω αν έχω αρκετό..στο μαιευτήριο είχα..αν μου πείτε τον τρόπο! Από τις πάνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το γάλα είναι ζήτηση κ προσφορά. Όσο υπάρχει ζήτηση, τόσο θα υπάρχει κ προσφορά. Πρέπει το παιδί να το έχετε συνέχεια στο στήθος για να δίνει ερέθισμα να κατέβει περισσότερο γάλα! Το παιδί σκουλαρίκι στο στήθος. Κ μόνο να πιπιλισει δίνει ερέθισμα! Προσπαθήστε να μειώνετε σταδιακά το ξένο. Κ πριν δώσετε ξένο εννοείται βάλτο στο στήθος. Ακόμα και μετά το ξένο πάλι στο στήθος. Αυτά σας τα λέω επειδή διαβάζω ότι θέλετε αποκλειστικό θηλασμό! Αν θέλετε μικτό, κανένα πρόβλημα!! Ωστόσο, στην αρχή, μην περιμένετε να έχετε ποσότητα γάλακτος! Είναι πολύ μικρά τα στομαχακια τους κ θέλουν λίγο! Μην συγκρίνετε τα ml του ξένου με το δικό σας. Γτ ξένο θα πίνουν πχ ανά 3 ώρες, ενώ ο θηλασμός μπορεί να είναι και κάθε μισή ώρα ή και λιγότερο, ανάλογα το παιδί!! (Το πρώτο μου παιδί ήθελε αν 45 λεπτά, το 2ο ανά 1,5 ώρα και αυτό όχι στάνταρ κάθε φορά!) Όπου αλλού μπορώ να βοηθήσω είμαι εδώ!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσι να σε ρωτήσω εσύ πώς καταλαβαίνεις αν έχεις αρκετό γάλα ή όχι;; Νομίζω θέλει πολύ συχνά θηλασμό για να κατέβει! Τώρα τι να πω..δεν ξέρω πώς να δω αν έχω αρκετό..στο μαιευτήριο είχα..αν μου πείτε τον τρόπο! Από τις πάνες;

Τις πάνες τις κοιτάμε για να δούμε αν το παιδί σιτίζεται καλά! Είναι ένα δείγμα ότι είναι οκ! Αλλά θα το δεις και στο παιδί εκτός από τις πάνες. Όταν είναι ήρεμο σημαίνει και χορτατο! Κ ας ζητήσει να θηλάσει κ μετά από μισή ή μια ώρα! 

Ελπιζω να σας βοηθήσουν λίγο και οι εικόνες!

koresmos-morou.jpg

images.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Κορίτσια το γάλα είναι ζήτηση κ προσφορά. Όσο υπάρχει ζήτηση, τόσο θα υπάρχει κ προσφορά. Πρέπει το παιδί να το έχετε συνέχεια στο στήθος για να δίνει ερέθισμα να κατέβει περισσότερο γάλα! Το παιδί σκουλαρίκι στο στήθος. Κ μόνο να πιπιλισει δίνει ερέθισμα! Προσπαθήστε να μειώνετε σταδιακά το ξένο. Κ πριν δώσετε ξένο εννοείται βάλτο στο στήθος. Ακόμα και μετά το ξένο πάλι στο στήθος. Αυτά σας τα λέω επειδή διαβάζω ότι θέλετε αποκλειστικό θηλασμό! Αν θέλετε μικτό, κανένα πρόβλημα!! Ωστόσο, στην αρχή, μην περιμένετε να έχετε ποσότητα γάλακτος! Είναι πολύ μικρά τα στομαχακια τους κ θέλουν λίγο! Μην συγκρίνετε τα ml του ξένου με το δικό σας. Γτ ξένο θα πίνουν πχ ανά 3 ώρες, ενώ ο θηλασμός μπορεί να είναι και κάθε μισή ώρα ή και λιγότερο, ανάλογα το παιδί!! (Το πρώτο μου παιδί ήθελε αν 45 λεπτά, το 2ο ανά 1,5 ώρα και αυτό όχι στάνταρ κάθε φορά!) Όπου αλλού μπορώ να βοηθήσω είμαι εδώ!❤️

Εμένα έχει τύχει να κοιμηθεί και τρίωρο, έχει τύχει να φάει, να του αλλάξω πάνα και μετά να ξαναθέλει! Ίσως για παρηγοριά γτ κλαίει στην αλλαγή Πάνας! Πάντως κατά μέσο όρο στις 2 ώρες τρώει! 

💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Τις πάνες τις κοιτάμε για να δούμε αν το παιδί σιτίζεται καλά! Είναι ένα δείγμα ότι είναι οκ! Αλλά θα το δεις και στο παιδί εκτός από τις πάνες. Όταν είναι ήρεμο σημαίνει και χορτατο! Κ ας ζητήσει να θηλάσει κ μετά από μισή ή μια ώρα! 

Ελπιζω να σας βοηθήσουν λίγο και οι εικόνες!

koresmos-morou.jpg

images.jpeg

Αχ το σκατούλι μου έτσι κάνει!! Ναι, εγώ γράφω σε χαρτί ώρες θηλασμού, ποιο στήθος, τσίσα, κακά! Γενικά τρώει και κοιμάται και συνήθως το μεσημέρι μπορεί να κάτσει λίγο ξύπνιο! Τον βάζω τότε στο βρεφικό γυμναστήριο, του δείχνω ασπρόμαυρες κάρτες, μιλάμε, τραγουδάμε! Λογικό να μένει για πολύ λίγο ξύπνιο έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Αχ το σκατούλι μου έτσι κάνει!! Ναι, εγώ γράφω σε χαρτί ώρες θηλασμού, ποιο στήθος, τσίσα, κακά! Γενικά τρώει και κοιμάται και συνήθως το μεσημέρι μπορεί να κάτσει λίγο ξύπνιο! Τον βάζω τότε στο βρεφικό γυμναστήριο, του δείχνω ασπρόμαυρες κάρτες, μιλάμε, τραγουδάμε! Λογικό να μένει για πολύ λίγο ξύπνιο έτσι;

Απόλυτο λογικό να μένει λίγο ξύπνιο!!! Καλά κάνεις κ τα σημειώνεις για να βλέπεις τι γίνεται!! Στην αρχή κι εγώ έτσι έκανα για να τα θυμάμαι! Ο θηλασμός είναι ανάλογα το μωρό. Εμένα η 2η το βράδυ από την αρχή κοιμόταν συνεχόμενο 5ωρο!! Είχα πάθει σοκ! Η πρώτη ξυπνούσε ανά 45 λεπτά! Τη μέρα είχαν τις παραπάνω ώρες που έγραψα!! Το κάθε παιδί είναι διαφορετικό! Όταν ξυπνάει και μόνο αγκαλιά να το κρατάς του αρκεί!! Είναι πολύ μικρουλι ακόμα❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Εμένα έχει τύχει να κοιμηθεί και τρίωρο, έχει τύχει να φάει, να του αλλάξω πάνα και μετά να ξαναθέλει! Ίσως για παρηγοριά γτ κλαίει στην αλλαγή Πάνας! Πάντως κατά μέσο όρο στις 2 ώρες τρώει! 

💙💙💙

Έτσι κι ο δικός μου..εμένα πιπιλαει για να κοιμηθεί κιόλας..αν θες αποκλειστικό θηλασμό στήθος συνέχεια τίποτα άλλο..και θα έρθει το γάλα..

Εμείς την τρίτη έχουμε παιδίατρο..είμαι περίεργη πόσο βάρος θα έχει πάρει γιατί όσο να ναι αγχώνομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Αχ το σκατούλι μου έτσι κάνει!! Ναι, εγώ γράφω σε χαρτί ώρες θηλασμού, ποιο στήθος, τσίσα, κακά! Γενικά τρώει και κοιμάται και συνήθως το μεσημέρι μπορεί να κάτσει λίγο ξύπνιο! Τον βάζω τότε στο βρεφικό γυμναστήριο, του δείχνω ασπρόμαυρες κάρτες, μιλάμε, τραγουδάμε! Λογικό να μένει για πολύ λίγο ξύπνιο έτσι;

Έχει και εφαρμογή κοπέλα μου που σημειώνεις για θηλασμό πολύ βοηθητική!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nasia94 είπε:

Έχει και εφαρμογή κοπέλα μου που σημειώνεις για θηλασμό πολύ βοηθητική!! 

Πως τη λένε την εφαρμογή; Αν και πιστεύω πως στην αρχή η πατροπαράδοτη μέθοδος με χαρτί και στυλό είναι λίγο πιο βοηθητική στο να μην ξεχαστείς να σημειώσεις κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα Λευκή μου!!! Εγώ με την τουαλέτα τις τελευταίες βδομάδες νομίζω είμαι λίγο καλύτερα αλλά και πάλι πάω συχνά!!
    • Καλημέρα Λευκη μου!! Λες να ισχύει αυτό με το κεφάλι γιατί και εγώ όταν γυρίζω πλευρό πονάω στα αριστερά!! Έλεγα τυχαίο είναι! Εγώ δεν το νιώθω το μωρό ειδικά τόσο καθαρά!! Μόλις ξεκίνησα φαντάσου να το νιώθω σαν ψαράκι! Και δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν αυτό 🤣  Μόνο 45 φορές πας στην τουαλέτα? Τυχερή είσαι! Εγώ πάω τις διπλάσιες 😭😭 είναι τραγικό αυτό το πράγμα! Πότε θα σταματήσει?
    • καλή αρχή στο νέο σας ξεκίνημα!  είναι λίγο δύσκολα στην αρχή αλλά σιγά σιγά θα βρείτε τα πατήματά σας! ήρθαν και τα πρώτα βήματα από το λουλούδι σου ❤️  μεγαλώνειιιι!! εύχομαι να τα ζήσουμε όλες μας σύντομα!
    • Το Μέλανη θα μπορούσε να θεωρηθεί ως υποκοριστικό του Μελπομένη, αν και δεν είναι τόσο συνηθισμένο. Είναι πιο κοντά στο όνομα Μελανία, αλλά αν κάποιος το προτιμά ως παραλλαγή, μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τα υποκοριστικά είναι συχνά προσωπικές επιλογές και μπορεί να διαμορφώνονται με βάση την αίσθηση που θέλει να δώσει κάποιος στο όνομά του. Πάντως φίλη μου με το όνομα Μελπομένη τη φωνάζουμε Μένη. Κλασικό θα μου πεις.. 😅 Να ξέρεις πως τα ελληνικά ονόματα τελειώνουν με "η" πάντα στο τέλος. 
    • Αααα σε ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες ❤️❤️. Ειμαι καλά, δόξα τω Θεώ, απλά μετακομίσαμε την Κυριακή και δεν προλαβαίνω ούτε να πάρω ανάσα!! Και το καλύτερο είναι ότι τη Δευτέρα αδιαθετησα. Είπα και στον καλό μου, ευτυχώς που ήρθε η περίοδος γιατί δεν θα ήθελα να έχω μετακόμιση και το άγχος μιας εγκυμοσύνης. Τώρα κουβαλάω, σηκώνω, σκύβω, καθαρίζω... Και συνηθως με την μικρούλα μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά). Δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια (εκτός από 2 ημέρες που βοήθησε ο αδερφός του άντρα μου και η γυναίκα του). Οπότε με το μωρό είναι εξαιρετικά δύσκολο όλο αυτό, γιατί είναι ένα μωράκι κυριολεκτικά κολλημένο πάνω μου. Αν την αφήσω για 1 λεπτό πλανταζει στο κλάμα. Αλλά θα τα καταφέρουμε!! Το καλύτερο είναι ότι το Λυδιακι λίγο πριν γίνει 11 μηνών, άφησε τα χεράκια και έκανε τα πρώτα της βήματα!!! Συγκινήθηκα τόσο μα τόσο πολύ, και ευτυχώς προλάβαμε να την βγάλουμε βίντεο ❤️❤️  Πλέον νιώθω ότι επικοινωνούμε με έναν πολύ δικό μας τρόπο και κάθε μέρα είναι και μια έκπληξη!! Πόση αγάπη μπορεί να χωρέσει στην καρδιά μιας μανουλας, ούτε που το είχα φανταστεί 🥰🥰. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να μην υπάρξει γυναίκα που λαχταρά ένα μωρό και να μην νιώσει αυτά τα συναισθήματα!!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...