Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

όλα καλά..γεννησαμε...6 παρά δέκα το πρωί...2950 ο μπέμπης μου 💙

Να σας ζήσει κορίτσι μου γερο και καλοτυχο να είναι 

Καλή ανάρρωση να έχεις κορίτσι μου 🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είστε ; Καλημέρα ! 
 

εμεις κορίτσια δυσκολευόμαστε με τον θηλασμό δεν συνεργάζεται και πολύ εύκολα είναι και μικρούλα δεν μπορω να την πιάσω καλά αλλά την βλέπω δεν έχει και πολύ δύναμη για να πιάσει στήθος με παιδεύει πολύ.. το βράδυ την έδωσα λίγο ξενο είχε τέτοια νεύρα δεν έπιανε με τίποτα στήθος μετά ηρέμησε κοιμήθηκε και όταν ξύπνησε ξανά έπιασε στήθος

με χίλια ζορια το έδωσα το μπιμπερό αλλά εντάξει ταλαιπωρήθηκε πολύ η καημένη 

κάνουμε λίγο αγώνα αλλά εντάξει θα το καταφέρουμε πιστεύω ας παμε με το καλό σπίτι μας και θα μπούμε σε σειρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

όλα καλά..γεννησαμε...6 παρά δέκα το πρωί...2950 ο μπέμπης μου 💙

Να σας ζήσει...γερό και τυχερό να είναι 🤗🤗...καλή ανάρρωση 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

όλα καλά..γεννησαμε...6 παρά δέκα το πρωί...2950 ο μπέμπης μου 💙

Να σου ζήσει!!! Γερός κ δυνατός ο μπεμπακος!!! Δεν πρόλαβα να σου πω κ για το Ιασώ..🤪Θα τα δεις μόνη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια πως είστε ; Καλημέρα ! 
 

εμεις κορίτσια δυσκολευόμαστε με τον θηλασμό δεν συνεργάζεται και πολύ εύκολα είναι και μικρούλα δεν μπορω να την πιάσω καλά αλλά την βλέπω δεν έχει και πολύ δύναμη για να πιάσει στήθος με παιδεύει πολύ.. το βράδυ την έδωσα λίγο ξενο είχε τέτοια νεύρα δεν έπιανε με τίποτα στήθος μετά ηρέμησε κοιμήθηκε και όταν ξύπνησε ξανά έπιασε στήθος

με χίλια ζορια το έδωσα το μπιμπερό αλλά εντάξει ταλαιπωρήθηκε πολύ η καημένη 

κάνουμε λίγο αγώνα αλλά εντάξει θα το καταφέρουμε πιστεύω ας παμε με το καλό σπίτι μας και θα μπούμε σε σειρά 

@Elkθα τα καταφέρετε! Εσύ έχεις κ την εμπειρία θα τα πας μια χαρά!! 

Εγώ δεν έκανα καλή αρχή πάλι..Έχω σταγόνες ίσα ίσα κ ο μπέμπης πεινούσε..Του δίνω ξενο δε χορταινει με τοσο λίγο που έχω αν και κάνει φιλότιμη προσπάθεια να πιάσει στήθος..Οι θηλές από το ζόρι μάτωσαν κ πονάνε..Είπαν σήμερα θα έρθει σύμβουλος θηλασμού να βοηθήσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

@Elk @maroo8 να σας ζήσουν τα αγγελουδια σας κορίτσια μου. Να είναι γερά κ ευλογημένα εύχομαι!

Όσο για τον θηλασμό η αρχή είναι πάντα δύσκολη. Με επιμονή κ κυρίως υπομονή θα τα καταφέρετε. Πόσο μάλλον @Elk που έχεις ήδη την εμπειρία. 

@Barbiee ωωω μα τι έκπληξη ήταν αυτή? Να σου ζήσει το μωράκι σου, υγεία και ευλογία!

Καλή ανάρρωση σε όλες κορίτσια, με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας να βρείτε τους ρυθμούς σας!

Λιγοστευουμε κοριτσια 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια πως είστε ; Καλημέρα ! 
 

εμεις κορίτσια δυσκολευόμαστε με τον θηλασμό δεν συνεργάζεται και πολύ εύκολα είναι και μικρούλα δεν μπορω να την πιάσω καλά αλλά την βλέπω δεν έχει και πολύ δύναμη για να πιάσει στήθος με παιδεύει πολύ.. το βράδυ την έδωσα λίγο ξενο είχε τέτοια νεύρα δεν έπιανε με τίποτα στήθος μετά ηρέμησε κοιμήθηκε και όταν ξύπνησε ξανά έπιασε στήθος

με χίλια ζορια το έδωσα το μπιμπερό αλλά εντάξει ταλαιπωρήθηκε πολύ η καημένη 

κάνουμε λίγο αγώνα αλλά εντάξει θα το καταφέρουμε πιστεύω ας παμε με το καλό σπίτι μας και θα μπούμε σε σειρά 

Αχ... Μου θυμίζεις εμένα... Η 1η κόρη μου γεννήθηκε 3850 και η 2η 3120. Όταν μου την έφεραν λέω τι είναι αυτό; Τόσο μικρό 😂😂 πολύ μεγάλο στήθος εγώ, μια σταλιά αυτή, μεγάλο ζόρι για να πιάσει. Την πρώτη μέρα δεν την είχα συνέχεια στο δωμάτιο. Απο τη 2η κ μετά, μετά από συνεννόηση με μαίες και παιδίατρο έκανα rooming in. Αρχίσαμε σιγά σιγά να το βρίσκουμε. Όταν γυρίσαμε σπίτι εκεί το βρήκαμε 100%! Οπότε μην αγχώνεσαι!! Όλα θα πάνε καλά!!

στις πριν 9 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

@Elkθα τα καταφέρετε! Εσύ έχεις κ την εμπειρία θα τα πας μια χαρά!! 

Εγώ δεν έκανα καλή αρχή πάλι..Έχω σταγόνες ίσα ίσα κ ο μπέμπης πεινούσε..Του δίνω ξενο δε χορταινει με τοσο λίγο που έχω αν και κάνει φιλότιμη προσπάθεια να πιάσει στήθος..Οι θηλές από το ζόρι μάτωσαν κ πονάνε..Είπαν σήμερα θα έρθει σύμβουλος θηλασμού να βοηθήσει..

Κορίτσι μου στην αρχή σταγόνες έχουμε. Είναι τόσο μικρό το στομαχακι τους που δεν χρειάζεται παραπάνω! Θα στα πει και η σύμβουλος που θα έρθει! Απλά θέλει λίγο προσπάθεια από εσένα και από το μωρό, γιατί είναι λογικό να κουράζεται.

 

Υ.Γ. για να μην παρεξηγηθώ στα περί θηλασμού, η κάθε μανούλα κρίνει τι είναι καλό και το όχι για το παιδί της! Αν θα θηλάσει ή θα δώσει και ξένο ή μόνο ξένο! Από τη στιγμή που είστε υπέρ του θηλασμού, με ότι γνώσεις έχω από αυτά που έχω διαβάσει και εμπειρικά, προσπαθώ να βοηθήσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγω ειμαι εξω φρενών...δεν μου φέρανε ακόμα τον μπέμπη μετά απο 5 ώρες... δηλαδή τι αλλο να κάνω; έλεος 😡😡

πονάω κιολας υπερβολικά απο τα ράμματα και δεν έχω υπομονή...θα γινει χαμός 😡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

κορίτσια εγω ειμαι εξω φρενών...δεν μου φέρανε ακόμα τον μπέμπη μετά απο 5 ώρες... δηλαδή τι αλλο να κάνω; έλεος 😡😡

πονάω κιολας υπερβολικά απο τα ράμματα και δεν έχω υπομονή...θα γινει χαμός 😡

Καλά γιατί τόσο πολύ ώρα βρε κορίτσι μου ; Το εξετάζουν παιδίατροι ;

εγω όσο ήμουν μέσα στο χειρουργείο το μωρο το ντυσανε το εξέτασαν και το έδωσαν στον αντρα μου να το έχει μέσα στο δωμάτιο μέχρι να βγω εγω από ο χειρουργείο 

Τι σου είπαν γιατί καθυστέρησαν να στο φέρουν ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Αχ... Μου θυμίζεις εμένα... Η 1η κόρη μου γεννήθηκε 3850 και η 2η 3120. Όταν μου την έφεραν λέω τι είναι αυτό; Τόσο μικρό 😂😂 πολύ μεγάλο στήθος εγώ, μια σταλιά αυτή, μεγάλο ζόρι για να πιάσει. Την πρώτη μέρα δεν την είχα συνέχεια στο δωμάτιο. Απο τη 2η κ μετά, μετά από συνεννόηση με μαίες και παιδίατρο έκανα rooming in. Αρχίσαμε σιγά σιγά να το βρίσκουμε. Όταν γυρίσαμε σπίτι εκεί το βρήκαμε 100%! Οπότε μην αγχώνεσαι!! Όλα θα πάνε καλά!!

Κορίτσι μου στην αρχή σταγόνες έχουμε. Είναι τόσο μικρό το στομαχακι τους που δεν χρειάζεται παραπάνω! Θα στα πει και η σύμβουλος που θα έρθει! Απλά θέλει λίγο προσπάθεια από εσένα και από το μωρό, γιατί είναι λογικό να κουράζεται.

 

Υ.Γ. για να μην παρεξηγηθώ στα περί θηλασμού, η κάθε μανούλα κρίνει τι είναι καλό και το όχι για το παιδί της! Αν θα θηλάσει ή θα δώσει και ξένο ή μόνο ξένο! Από τη στιγμή που είστε υπέρ του θηλασμού, με ότι γνώσεις έχω από αυτά που έχω διαβάσει και εμπειρικά, προσπαθώ να βοηθήσω! 

Σ' ευχαριστούμε που τα μοιράζεσαι αυτά μαζί μας. Και όλες τις κοπέλες που έχουν εμπειρία δηλαδή. Να είστε καλά κορίτσια μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

κορίτσια εγω ειμαι εξω φρενών...δεν μου φέρανε ακόμα τον μπέμπη μετά απο 5 ώρες... δηλαδή τι αλλο να κάνω; έλεος 😡😡

πονάω κιολας υπερβολικά απο τα ράμματα και δεν έχω υπομονή...θα γινει χαμός 😡

Ποια ράμματα; Ηρέμησε κορίτσι μου. Τι σας λένε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

@Elk @maroo8 να σας ζήσουν τα αγγελουδια σας κορίτσια μου. Να είναι γερά κ ευλογημένα εύχομαι!

Όσο για τον θηλασμό η αρχή είναι πάντα δύσκολη. Με επιμονή κ κυρίως υπομονή θα τα καταφέρετε. Πόσο μάλλον @Elk που έχεις ήδη την εμπειρία. 

@Barbiee ωωω μα τι έκπληξη ήταν αυτή? Να σου ζήσει το μωράκι σου, υγεία και ευλογία!

Καλή ανάρρωση σε όλες κορίτσια, με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας να βρείτε τους ρυθμούς σας!

Λιγοστευουμε κοριτσια 🤣

Μα πόσες έχουμε μείνει;;; Με το καλό και στα δικά μας γεννητούρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonakiv είπε:

Αχ... Μου θυμίζεις εμένα... Η 1η κόρη μου γεννήθηκε 3850 και η 2η 3120. Όταν μου την έφεραν λέω τι είναι αυτό; Τόσο μικρό 😂😂 πολύ μεγάλο στήθος εγώ, μια σταλιά αυτή, μεγάλο ζόρι για να πιάσει. Την πρώτη μέρα δεν την είχα συνέχεια στο δωμάτιο. Απο τη 2η κ μετά, μετά από συνεννόηση με μαίες και παιδίατρο έκανα rooming in. Αρχίσαμε σιγά σιγά να το βρίσκουμε. Όταν γυρίσαμε σπίτι εκεί το βρήκαμε 100%! Οπότε μην αγχώνεσαι!! Όλα θα πάνε καλά!!

Κορίτσι μου στην αρχή σταγόνες έχουμε. Είναι τόσο μικρό το στομαχακι τους που δεν χρειάζεται παραπάνω! Θα στα πει και η σύμβουλος που θα έρθει! Απλά θέλει λίγο προσπάθεια από εσένα και από το μωρό, γιατί είναι λογικό να κουράζεται.

 

Υ.Γ. για να μην παρεξηγηθώ στα περί θηλασμού, η κάθε μανούλα κρίνει τι είναι καλό και το όχι για το παιδί της! Αν θα θηλάσει ή θα δώσει και ξένο ή μόνο ξένο! Από τη στιγμή που είστε υπέρ του θηλασμού, με ότι γνώσεις έχω από αυτά που έχω διαβάσει και εμπειρικά, προσπαθώ να βοηθήσω! 

Ναι μωρέ μεγάλη διαφορά τα μωρά το πέρασες και εσυ φαντάσου εμένα η δικιά μου είναι και πιο μικρή εγω στο δωμάτιο την έχω όλη μέρα δεν φευγει από εδώ.. ο αντρας μου την αλλαζει και παιδιατρος στο δωμάτιο έρχεται και πάλι ζοριζόμαστε να θηλάσει αλλά εντάξει πιστεύω θα πάρει μπροστά ίσως όταν πάμε σπίτι να είναι πιο εύκολα τα πράγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroo8 είπε:

@Elkθα τα καταφέρετε! Εσύ έχεις κ την εμπειρία θα τα πας μια χαρά!! 

Εγώ δεν έκανα καλή αρχή πάλι..Έχω σταγόνες ίσα ίσα κ ο μπέμπης πεινούσε..Του δίνω ξενο δε χορταινει με τοσο λίγο που έχω αν και κάνει φιλότιμη προσπάθεια να πιάσει στήθος..Οι θηλές από το ζόρι μάτωσαν κ πονάνε..Είπαν σήμερα θα έρθει σύμβουλος θηλασμού να βοηθήσει..

Σταγόνες έχω και εγω κορίτσι μου έτσι ξεκιναει και αυξάνεται όσο το μωρο είναι στο στήθος 

τώρα οι θηλες πονάνε πολύ αν κανείς και τραυματιστείς υπομονή δεν μου έχει τυχει να σου πω την αληθεια να ματώσουν κοιτα να βάζεις κρέμα συνέχεια και κοχύλια βοηθανε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

όλα καλά..γεννησαμε...6 παρά δέκα το πρωί...2950 ο μπέμπης μου 💙

Να σου ζήσει ο μπέμπης!!! Γερός τυχερός και ευλογημένος! 

Καλά γιατί δεν στον φέρανε ακόμα; 

Αντε να στον φέρουνε σύντομα!

Καλή ανάρρωση και σε σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elkμου , πιστεύω θα βρείτε τον ρυθμό σας τις επόμενες μέρες! Ευτυχώς είσαι έμπειρη και θα το χειριστείς με τον καλύτερο τρόπο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 κι εγώ στην αναμονή είμαι! Αλλά με βλέπω για τέλος του μήνα! Εσύ λίγες μερούλες βλέπω να έχεις από αυτα που μας λες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Ευχαριστώ καλή μου για την απάντηση! Μου δίνεις πολύ κουράγιο να ξέρεις!! Ήρθε σήμερα η μαία μου και είδαμε ότι μια χαρά πιάνει ο μπέμπης, βασικά τέλεια..μου είπε ότι το στήθος μου είναι πολύ τσίτα από το γάλα και καλό θα ήταν να κάνω μασάζ με ζεστή κομπρέσα..να προσπαθώ να είμαι όσο πιο άνετη γίνεται όταν κάθομαι για θηλασμό..να μην κάνω αγχωτικές κινήσεις γτ στρεσσάρεται και το μωρό.. είπε ότι το στήθος θα μαλακώσει σιγά σιγά και θα ηρεμήσει, να κάνω αυτά και το βλέπουμε! Και εννοείται θα πάρω τη medela, αυτή μου είπε και η μαία! Δεν έκανε λόγο για θήλαστρο, ούτε για ψευδοθηλές και δε ρώτησα κι εγώ..

Μπράβο σου εσένα που θηλάσες τα μωράκια σου τόσο πολύ και είσαι παράδειγμα προς μίμηση!!

Να δεις θα τα καταφέρεις και όλες σας δηλαδή απλά θέλει επιμονή και υπομονή..εμένα αίμα έτρεχε και δεν φημιζομαι και για την υπομονή μου χαχα απλά στην αρχή μας φαίνονται όλα τόσο δύσκολα είναι και οι ορμόνες.. μπράβο σε όλες!! Να είστε γερές να τα μεγαλώσετε όμορφα και με αγάπη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι μωρέ μεγάλη διαφορά τα μωρά το πέρασες και εσυ φαντάσου εμένα η δικιά μου είναι και πιο μικρή εγω στο δωμάτιο την έχω όλη μέρα δεν φευγει από εδώ.. ο αντρας μου την αλλαζει και παιδιατρος στο δωμάτιο έρχεται και πάλι ζοριζόμαστε να θηλάσει αλλά εντάξει πιστεύω θα πάρει μπροστά ίσως όταν πάμε σπίτι να είναι πιο εύκολα τα πράγματα 

Αυτό ακριβώς!! Θα σε βοηθήσει πολύ και ότι δεν είναι το 1ο κ έχεις εμπειρία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@Katiana1987 κι εγώ στην αναμονή είμαι! Αλλά με βλέπω για τέλος του μήνα! Εσύ λίγες μερούλες βλέπω να έχεις από αυτα που μας λες 

Καλέ ναι. Αφού την Παρασκευή αν δεν έχει αποφασίσει να έρθει από μόνη της η μπουμπού θα μπούμε για πρόκληση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου δεν σας προλαβαίνω να σας ζήσουν τα μωρά;και σας με το καλό να πάτε σπίτι και καλούς θηλασμόυς!!..κι εμείς με τον μπέμπη παλεύουμε με το θηλασμό ..! Πως χαίρομαι που μπαίνω και βλέπω συμβουλές απ' τα κορίτσια δε λέγεται..εγώ στο νοσοκομείο έδωσα και μπουκάλι τις δύο πρώτες μερες μέχρι να κατέβει καλά το γάλα μου και φοβόμουν και για ίκτερο..ευτυχώς δεν ανέβασε..τώρα στο σπίτι θηλάζουμε αποκλειστικά το προαπαθουμε δηλαδή..αλλά κι εμένα οι θηλές μου έχουν κάνει πληγές βάζω της medela λανολινη έχω δει διάφορα ...τον βγάζω και τον ξαναβάζω να πιάσει σωστά..

@nasia94είδα που ανέφερες για το αίμα κι ήθελα να σε ρωτήσω  όταν είδες αίμα συνεχίσες να θηλάζεις?πως γίνεται?εγώ πληγές έχω μέχρι στιγμής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η μαμά12345 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας προλαβαίνω να σας ζήσουν τα μωρά;και σας με το καλό να πάτε σπίτι και καλούς θηλασμόυς!!..κι εμείς με τον μπέμπη παλεύουμε με το θηλασμό ..! Πως χαίρομαι που μπαίνω και βλέπω συμβουλές απ' τα κορίτσια δε λέγεται..εγώ στο νοσοκομείο έδωσα και μπουκάλι τις δύο πρώτες μερες μέχρι να κατέβει καλά το γάλα μου και φοβόμουν και για ίκτερο..ευτυχώς δεν ανέβασε..τώρα στο σπίτι θηλάζουμε αποκλειστικά το προαπαθουμε δηλαδή..αλλά κι εμένα οι θηλές μου έχουν κάνει πληγές βάζω της medela λανολινη έχω δει διάφορα ...τον βγάζω και τον ξαναβάζω να πιάσει σωστά..

@nasia94είδα που ανέφερες για το αίμα κι ήθελα να σε ρωτήσω  όταν είδες αίμα συνεχίσες να θηλάζεις?πως γίνεται?εγώ πληγές έχω μέχρι στιγμής 

Εμένα κοπέλα μου ήταν πληγές όπως λες και είχα λίγο αίμα που επειδή άφηνα έξω το στήθος με γάλα πάνω έπιανε σαν καυκαλο αν το λέω καλά όπως αν πχ γρανζουνιστεις κάπου..Ε σιγά σιγά πέρασε με τις μέρες δεν έτρεχε αίμα σαν το γάλα πχ το μωρό να το πίνει..και η κρέμα είναι φιλική με τον θηλασμό συνέχεια έβαζα..και στα δύο μωρά το ίδιο..στην βδομάδα πάνω έστρωσαν τώρα όταν περιμένω περιοδο πάλι λίγο με πονάνε και τσούζουν αλλά ως εκεί..και τα δύο το ίδιο μοτίβο τρεις πρώτες μέρες εφιάλτης και αυτά κλαιγανε όλη την ώρα μέρα νύχτα έκλαιγα και εγώ από πόνο  μέχρι να καταιβει το γάλα αλλά μετά όλα πήραν το δρόμο τους με έσωσε η άγνοια γιατί κανείς δεν μου είπε δώσε ξένο βγήκα από το μαιευτήριο την δεύτερη μέρα και μετρούσα πάνες με οδηγία του παιδιάτρου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

κορίτσια εγω ειμαι εξω φρενών...δεν μου φέρανε ακόμα τον μπέμπη μετά απο 5 ώρες... δηλαδή τι αλλο να κάνω; έλεος 😡😡

πονάω κιολας υπερβολικά απο τα ράμματα και δεν έχω υπομονή...θα γινει χαμός 😡

Αααα κι εμένα έτσι έκαναν καλέ!!! 

Γενικώς επειδή γίνεται χαμός αργουν..Εγώ πηγαίνω εκεί πλέον,μπαστακωνομαι κ ζητάω γιατί με το κουμπί με γράφουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Αααα κι εμένα έτσι έκαναν καλέ!!! 

Γενικώς επειδή γίνεται χαμός αργουν..Εγώ πηγαίνω εκεί πλέον,μπαστακωνομαι κ ζητάω γιατί με το κουμπί με γράφουν..

εμενα δεν εχει πιασει κιόλας ακομα να θηλάσει...και αγχώνομαι...λιγο το πρωί για 5 λεπτά μόνο 🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

εμενα δεν εχει πιασει κιόλας ακομα να θηλάσει...και αγχώνομαι...λιγο το πρωί για 5 λεπτά μόνο 🥹

Ούτε εμένα πιάνει καλά,άσε που ακόμα έχω σταγόνες μόνο..Του έδωσα ξένο χθες κ σήμερα.. Τώρα πήρα θηλαστρο και κάνω αντλήσεις για να κατέβει το γάλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα Λευκή μου!!! Εγώ με την τουαλέτα τις τελευταίες βδομάδες νομίζω είμαι λίγο καλύτερα αλλά και πάλι πάω συχνά!!
    • Καλημέρα Λευκη μου!! Λες να ισχύει αυτό με το κεφάλι γιατί και εγώ όταν γυρίζω πλευρό πονάω στα αριστερά!! Έλεγα τυχαίο είναι! Εγώ δεν το νιώθω το μωρό ειδικά τόσο καθαρά!! Μόλις ξεκίνησα φαντάσου να το νιώθω σαν ψαράκι! Και δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν αυτό 🤣  Μόνο 45 φορές πας στην τουαλέτα? Τυχερή είσαι! Εγώ πάω τις διπλάσιες 😭😭 είναι τραγικό αυτό το πράγμα! Πότε θα σταματήσει?
    • καλή αρχή στο νέο σας ξεκίνημα!  είναι λίγο δύσκολα στην αρχή αλλά σιγά σιγά θα βρείτε τα πατήματά σας! ήρθαν και τα πρώτα βήματα από το λουλούδι σου ❤️  μεγαλώνειιιι!! εύχομαι να τα ζήσουμε όλες μας σύντομα!
    • Το Μέλανη θα μπορούσε να θεωρηθεί ως υποκοριστικό του Μελπομένη, αν και δεν είναι τόσο συνηθισμένο. Είναι πιο κοντά στο όνομα Μελανία, αλλά αν κάποιος το προτιμά ως παραλλαγή, μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τα υποκοριστικά είναι συχνά προσωπικές επιλογές και μπορεί να διαμορφώνονται με βάση την αίσθηση που θέλει να δώσει κάποιος στο όνομά του. Πάντως φίλη μου με το όνομα Μελπομένη τη φωνάζουμε Μένη. Κλασικό θα μου πεις.. 😅 Να ξέρεις πως τα ελληνικά ονόματα τελειώνουν με "η" πάντα στο τέλος. 
    • Αααα σε ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες ❤️❤️. Ειμαι καλά, δόξα τω Θεώ, απλά μετακομίσαμε την Κυριακή και δεν προλαβαίνω ούτε να πάρω ανάσα!! Και το καλύτερο είναι ότι τη Δευτέρα αδιαθετησα. Είπα και στον καλό μου, ευτυχώς που ήρθε η περίοδος γιατί δεν θα ήθελα να έχω μετακόμιση και το άγχος μιας εγκυμοσύνης. Τώρα κουβαλάω, σηκώνω, σκύβω, καθαρίζω... Και συνηθως με την μικρούλα μου αγκαλιά (είναι 10 κιλά). Δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια (εκτός από 2 ημέρες που βοήθησε ο αδερφός του άντρα μου και η γυναίκα του). Οπότε με το μωρό είναι εξαιρετικά δύσκολο όλο αυτό, γιατί είναι ένα μωράκι κυριολεκτικά κολλημένο πάνω μου. Αν την αφήσω για 1 λεπτό πλανταζει στο κλάμα. Αλλά θα τα καταφέρουμε!! Το καλύτερο είναι ότι το Λυδιακι λίγο πριν γίνει 11 μηνών, άφησε τα χεράκια και έκανε τα πρώτα της βήματα!!! Συγκινήθηκα τόσο μα τόσο πολύ, και ευτυχώς προλάβαμε να την βγάλουμε βίντεο ❤️❤️  Πλέον νιώθω ότι επικοινωνούμε με έναν πολύ δικό μας τρόπο και κάθε μέρα είναι και μια έκπληξη!! Πόση αγάπη μπορεί να χωρέσει στην καρδιά μιας μανουλας, ούτε που το είχα φανταστεί 🥰🥰. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να μην υπάρξει γυναίκα που λαχταρά ένα μωρό και να μην νιώσει αυτά τα συναισθήματα!!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...