Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Καλησπέρα σε οοοοολες!!! Έχω καιρό να σας γράψω.. δυσκολεύτηκα αρκετά τους τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνη μου με το σάκχαρο μου και αυτό με κράτησε μακριά απ όλα.. τελικά κορίτσια μου γέννησα 35 εβδομάδων το μωράκι μου..9 Ιουλίου ενώ τελική πιθανη είχαμε 13 Αυγούστου και θα κάναμε καισαρική στις 2 Αυγούστου για να ηρεμήσω από το σάκχαρο..όλα καλά με το νινι..χρειάστηκε 3 μερες θερμοκοιτιδα και βγήκαμε μαζί.. ωστόσο γάλα δεν κατάφερα μέχρι τώρα να έχω σε ικανοποιητικό βαθμό γιατί απ την αρχή λόγω θερμοκοιτιδας δεν ξεκινήσαμε θηλασμο..ποιες γεννήσανε μέχρι σήμερα? Πείτε μου τα νέα σας!

Σημασία έχει κορίτσι μου ότι είστε και οι 2 σας καλά και υγιείς! Συγχαρητήρια. Να σας ζήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

@Tonakivκαι @Elkσας αγαπώ που το έχετε παλέψει με φυσικό τρόπο και τα καταφέρνετε με το θηλασμό εγώ από την αρχή και στα δύο πάω με μικτό σύστημα και με ψευδοθηλες. Δε θα μπορούσα παραπάνω διότι έβλεπα ότι δεν το αντέχω. Θαυμάζω όσες αγωνίζονται και το παλεύουν παραπάνω. 

Κορίτσι μου για να είναι ένα μωρό ευτυχισμένο, πρέπει να έχει και μια μαμά ευτυχισμένη!! Εγώ γύρω μου είχα ένα περιβάλλον καθόλου υποστηρικτικό με το θηλασμό αλλά τους έγραψα κανονικά 😂😂 σημασία έχει το μωράκι σου να πάρει όσο γίνεται το μητρικό γάλα. Είναι βάλσαμο για τα μωράκια μας. Αν κάποιος διαβάσει τι καλό κάνει, θα εκπλαγεί! Το είχα ψάξει πάρα πολύ γιατί ήθελα να θηλάσω! Με υπομονή και επιμονή τα κατάφερα! Κι εσύ το ίδιο!! Και κάθε μαμά που προσπαθεί το καλύτερο για το παιδί της!❤️

στις πριν 11 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Γύρισα από τη γιατρό κ έχω πάθει ΣΟΚ..Μου βρήκε μειωμένο αμνιακό υγρό κ 1-2 διαστολή..Φεύγω για Λάρισα κ αύριο το πρωί θα μου κάνουν πρόκληση..Δεν το περίμενα με τίποτα, ασπρισα..Με άλλα λόγια αύριο γεννάω..Το λέω κ το ξαναλέω μπας κ το συνειδητοποιήσω 

Αυτά είναι!!!! Δεν θα το συνειδητοποιήσεις!! Μόνο τη στιγμή που θα κρατήσεις το μωρό σου στην αγκαλιά σου! Και αυτή η στιγμή έφτασε!!! Πάρε βαθιές ανάσες, οπλισου με υπομονή (μέχρι να σε πιάσει η πρόκληση) και ετοιμάσου να ζήσεις μαγικές και ανεπανάληπτες στιγμές!!! Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου!!! Και με κανέναν πόνο θα πω εγώ!!(Άντε με έναν, μην γίνομαι υπερβολική 😂😂)

 

 

Υ.Γ. 1 το μόνο που έχω να σας πω για το θηλασμό, για όσες θέλετε να θηλάσετε, είναι 1ον γράψτε τους γύρω σας στα παλιά σας τα παπούτσια και 2ον το μωρό σκουλαρίκι στο στήθος στην αρχή. Μέχρι να συνηθίσετε και εσείς και το μωρό! Όσο έχετε το μωρό στο στήθος, τόσο γάλα θα έχετε! Τα δεν έχεις γάλα κτλ δεν ισχύουν αν το προσπαθήσετε!! Ακόμα και αν κάτι δεν πήγε καλά στην αρχή, μπορεί να διορθωθεί στην πορεία!! Και να θυμάστε πάντα, ότι για να είναι το μωράκι σας ευτυχισμένο πρέπει να είστε κι εσείς!!

 

Υ.Γ. 2 πως χώθηκα στα μωρά του Αυγούστου και πετάγομαι συνέχεια δεν ξέρω.. μάλλον ξέρω.. η @Katiana1987 φταίει. Για κάποιο λόγο την έχω συμπαθήσει πολύ και περιμένω νέα της! Να τα βάλετε μαζί της που σας ενοχλώ 😂😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου. Με το καλό να υποδεχθείτε το μπεμπίνι σας! 

Ευχαριστούμε!!! 🥰Λες  να έχουμε 3 μπεμπονια αύριο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Κορίτσι μου για να είναι ένα μωρό ευτυχισμένο, πρέπει να έχει και μια μαμά ευτυχισμένη!! Εγώ γύρω μου είχα ένα περιβάλλον καθόλου υποστηρικτικό με το θηλασμό αλλά τους έγραψα κανονικά 😂😂 σημασία έχει το μωράκι σου να πάρει όσο γίνεται το μητρικό γάλα. Είναι βάλσαμο για τα μωράκια μας. Αν κάποιος διαβάσει τι καλό κάνει, θα εκπλαγεί! Το είχα ψάξει πάρα πολύ γιατί ήθελα να θηλάσω! Με υπομονή και επιμονή τα κατάφερα! Κι εσύ το ίδιο!! Και κάθε μαμά που προσπαθεί το καλύτερο για το παιδί της!❤️

Αυτά είναι!!!! Δεν θα το συνειδητοποιήσεις!! Μόνο τη στιγμή που θα κρατήσεις το μωρό σου στην αγκαλιά σου! Και αυτή η στιγμή έφτασε!!! Πάρε βαθιές ανάσες, οπλισου με υπομονή (μέχρι να σε πιάσει η πρόκληση) και ετοιμάσου να ζήσεις μαγικές και ανεπανάληπτες στιγμές!!! Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου!!! Και με κανέναν πόνο θα πω εγώ!!(Άντε με έναν, μην γίνομαι υπερβολική 😂😂)

Χαχαχαχαχαχαχ μέχρι έναν το δέχομαι!!!🤣 Σ ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω έκανα εισαγωγή κάθομαι βλέπω τηλεόραση κάναμε καρδιοτοκογραφημα μου έβαλαν και πεταλούδα να είμαι έτοιμη για αύριο..μάλλον κατά της 9 το πρωί θα με βάλουν..

είμαι μόνη μου στο δωμάτιο ελπίζω να πάει έτσι όλες τις μερες 😊

το μόνο που με ξενέρωσε είναι ότι προωθούν πολύ το ξενο γαλα…  εγω δεν έχω πάρει καν μπιμπερο μαζί μου.. φοβαμαι μέχρι να ξυπνησω από την ναρκωση μην μου ταΐσουν το μωρο εγω θα ενημερώσω από πριν ότι θελω να θηλάσω αποκλείστηκα.. ελπίζω να μην κάνουν τίποτα χωρίς να πάρουν την έγκριση μου.. στο ιδιωτικό ξέρω πως πρέπει να βάλεις υπογραφή δεν ξέρω στα δημόσιο τι πρωτόκολλο έχουν🤷‍♀️

@maroo8 άντε κορίτσι μου με το καλό με έναν πόνο θα περιμένουμε νέα σου αύριο 😊

@Katiana1987 ναι έχεις αρκετή διαφορά η κοιλιά σου μέσα σε τόσες λιγες μερες έχει πέσει ακρετα εμένα δεν είναι έτσι 😅.. θα περιμένουνε νέα σου αύριο από την γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια εγω έκανα εισαγωγή κάθομαι βλέπω τηλεόραση κάναμε καρδιοτοκογραφημα μου έβαλαν και πεταλούδα να είμαι έτοιμη για αύριο..μάλλον κατά της 9 το πρωί θα με βάλουν..

είμαι μόνη μου στο δωμάτιο ελπίζω να πάει έτσι όλες τις μερες 😊

το μόνο που με ξενέρωσε είναι ότι προωθούν πολύ το ξενο γαλα…  εγω δεν έχω πάρει καν μπιμπερο μαζί μου.. φοβαμαι μέχρι να ξυπνησω από την ναρκωση μην μου ταΐσουν το μωρο εγω θα ενημερώσω από πριν ότι θελω να θηλάσω αποκλείστηκα.. ελπίζω να μην κάνουν τίποτα χωρίς να πάρουν την έγκριση μου.. στο ιδιωτικό ξέρω πως πρέπει να βάλεις υπογραφή δεν ξέρω στα δημόσιο τι πρωτόκολλο έχουν🤷‍♀️

@maroo8 άντε κορίτσι μου με το καλό με έναν πόνο θα περιμένουμε νέα σου αύριο 😊

@Katiana1987 ναι έχεις αρκετή διαφορά η κοιλιά σου μέσα σε τόσες λιγες μερες έχει πέσει ακρετα εμένα δεν είναι έτσι 😅.. θα περιμένουνε νέα σου αύριο από την γιατρό 

Ολική θα κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Αχ θα το δοκιμάσω γτ έχει αρχίσει να μην υποφέρεται ο πόνος και φοβάμαι μην τραυματιστώ..έχω φέρει μαζί μου και το μαξιλάρι θηλασμού και όντως βολεύει πολύ στη στάση! Καμία σχέση με το απλό μαξιλάρι..(*κορίτσια αξίζει νομίζω να χρησιμοποιήσετε..) 

Κορίτσια Σορρυ που πετάγομαι, απλά ήθελα να σου πω κ την δίκη μου εμπειρία, μήπως βοηθήσει. Δεν ξέρω κιόλας αν το έχει αναφέρει κάποια κοπέλα. Εμένα το μωρό έπιανε παρά πολύ καλά, συμφωνώ με τις μαίες στην κλινική και μια σύμβουλο θηλασμού, αλλά εγώ τις πρώτες 20 μέρες υπέφερα από τον πόνο. Αυτό που με βοήθησε όμως παρά πολύ, ήταν η λανολινη που έβαζα ασταμάτητα, μετά από κάθε θηλασμό, αλλά και τα κοχύλια μέσα από το σουτιέν θηλασμού. Χωρίς αυτά τα δυο δεν θα θήλαζα νομίζω. Τα κοχύλια βοηθούσαν ώστε να παίρνει αέρα η θηλή και έτσι μαζί με την κρέμα, υπήρχε χρόνος «επούλωσης». Μετά τις 20 μέρες δεν ξανά έβαλα καθόλου κρέμα. Εύχομαι να περάσει γρήγορα και καλούς θηλασμούς 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonakiv είπε:

Κορίτσι μου για να είναι ένα μωρό ευτυχισμένο, πρέπει να έχει και μια μαμά ευτυχισμένη!! Εγώ γύρω μου είχα ένα περιβάλλον καθόλου υποστηρικτικό με το θηλασμό αλλά τους έγραψα κανονικά 😂😂 σημασία έχει το μωράκι σου να πάρει όσο γίνεται το μητρικό γάλα. Είναι βάλσαμο για τα μωράκια μας. Αν κάποιος διαβάσει τι καλό κάνει, θα εκπλαγεί! Το είχα ψάξει πάρα πολύ γιατί ήθελα να θηλάσω! Με υπομονή και επιμονή τα κατάφερα! Κι εσύ το ίδιο!! Και κάθε μαμά που προσπαθεί το καλύτερο για το παιδί της!❤️

Αυτά είναι!!!! Δεν θα το συνειδητοποιήσεις!! Μόνο τη στιγμή που θα κρατήσεις το μωρό σου στην αγκαλιά σου! Και αυτή η στιγμή έφτασε!!! Πάρε βαθιές ανάσες, οπλισου με υπομονή (μέχρι να σε πιάσει η πρόκληση) και ετοιμάσου να ζήσεις μαγικές και ανεπανάληπτες στιγμές!!! Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου!!! Και με κανέναν πόνο θα πω εγώ!!(Άντε με έναν, μην γίνομαι υπερβολική 😂😂)

 

 

Υ.Γ. 1 το μόνο που έχω να σας πω για το θηλασμό, για όσες θέλετε να θηλάσετε, είναι 1ον γράψτε τους γύρω σας στα παλιά σας τα παπούτσια και 2ον το μωρό σκουλαρίκι στο στήθος στην αρχή. Μέχρι να συνηθίσετε και εσείς και το μωρό! Όσο έχετε το μωρό στο στήθος, τόσο γάλα θα έχετε! Τα δεν έχεις γάλα κτλ δεν ισχύουν αν το προσπαθήσετε!! Ακόμα και αν κάτι δεν πήγε καλά στην αρχή, μπορεί να διορθωθεί στην πορεία!! Και να θυμάστε πάντα, ότι για να είναι το μωράκι σας ευτυχισμένο πρέπει να είστε κι εσείς!!

 

Υ.Γ. 2 πως χώθηκα στα μωρά του Αυγούστου και πετάγομαι συνέχεια δεν ξέρω.. μάλλον ξέρω.. η @Katiana1987 φταίει. Για κάποιο λόγο την έχω συμπαθήσει πολύ και περιμένω νέα της! Να τα βάλετε μαζί της που σας ενοχλώ 😂😂😂

 

Και ποιός σου είπε καλέ ότι ενοχλείς;;; αλλά εγώ τα γράφω και στις 2 ομάδες για να μη μου ξεμείνει καμία ανενημέρωτη!!! Σ' ευχαριστώ γλυκό μου πλάσμα. Είμαστε μια πάρα πολύ ωραία παρέα εδώ μέσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroo8 είπε:

Ευχαριστούμε!!! 🥰Λες  να έχουμε 3 μπεμπονια αύριο;;

Δεν έχω ιδέα τι ορέξεις εχεινη δικιά μου η μπουμπού!!! Θα δείξει το πρωί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια εγω έκανα εισαγωγή κάθομαι βλέπω τηλεόραση κάναμε καρδιοτοκογραφημα μου έβαλαν και πεταλούδα να είμαι έτοιμη για αύριο..μάλλον κατά της 9 το πρωί θα με βάλουν..

είμαι μόνη μου στο δωμάτιο ελπίζω να πάει έτσι όλες τις μερες 😊

το μόνο που με ξενέρωσε είναι ότι προωθούν πολύ το ξενο γαλα…  εγω δεν έχω πάρει καν μπιμπερο μαζί μου.. φοβαμαι μέχρι να ξυπνησω από την ναρκωση μην μου ταΐσουν το μωρο εγω θα ενημερώσω από πριν ότι θελω να θηλάσω αποκλείστηκα.. ελπίζω να μην κάνουν τίποτα χωρίς να πάρουν την έγκριση μου.. στο ιδιωτικό ξέρω πως πρέπει να βάλεις υπογραφή δεν ξέρω στα δημόσιο τι πρωτόκολλο έχουν🤷‍♀️

@maroo8 άντε κορίτσι μου με το καλό με έναν πόνο θα περιμένουμε νέα σου αύριο 😊

@Katiana1987 ναι έχεις αρκετή διαφορά η κοιλιά σου μέσα σε τόσες λιγες μερες έχει πέσει ακρετα εμένα δεν είναι έτσι 😅.. θα περιμένουνε νέα σου αύριο από την γιατρό 

Μακάρι να μην υπάρχουν άλλες επίτοκοι τις επόμενες 4 μέρες και να παραμείνεις μονη σου! Εμείς βάλαμε να δούμε την τελετή λήξης! Και στο δημόσιο το ίδιο είναι πια. Είναι παράνομο να δώσουν ξένο γάλα χωρίς τη συγκατάθεση σου ή χωρίς εντολή γιατρού! 

Μα το είδα σήμερα κι έπαθα πλάκα! Γι' αυτό τη νιώθω την μπουμπού τόσο χαμηλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μακάρι να μην υπάρχουν άλλες επίτοκοι τις επόμενες 4 μέρες και να παραμείνεις μονη σου! Εμείς βάλαμε να δούμε την τελετή λήξης! Και στο δημόσιο το ίδιο είναι πια. Είναι παράνομο να δώσουν ξένο γάλα χωρίς τη συγκατάθεση σου ή χωρίς εντολή γιατρού! 

Μα το είδα σήμερα κι έπαθα πλάκα! Γι' αυτό τη νιώθω την μπουμπού τόσο χαμηλά!!! 

Μα αν δώσει εντολή ο παιδιατρος για να πιει ξενο ; θα δωθεί το γαλα χωρις την δικιά μου συγκατάθεση ή του συζύγου ; Αυτό σκέφτομαι 🤔 τέλος πάντων δεν θέλω να προτρέχω ας πάνε όλα καλά και βλέπουμε.. 

εμένα με είπε η μαία πως άλλη προγραμματισμένη γεννά δεν έχουν μεχρι τον 15/8.. 

ναι φαντάζομαι από κοντά θα έχει ακόμα πιο πολύ διαφορά όσο πιο κάτω είναι τόσο το καλύτερο θα βγει πιο εύκολα η Μπέμπα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Ολική θα κάνεις;

Ναι λογικά πάλι ολική θα κάνω.. θα το συζητήσω αύριο και με τον αναισθησιολόγο όταν θα έρθει το πρωί να με δει..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Ναι λογικά πάλι ολική θα κάνω.. θα το συζητήσω αύριο και με τον αναισθησιολόγο όταν θα έρθει το πρωί να με δει..  

Όλα να πάνε κατ ευχήν, να έχεις ηρεμία και μην στεναχωριέσαι όταν την πάρεις αγκαλιά τη μικρή με την εμπειρία του πρώτου όλα θα γίνουν αυθόρμητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μα αν δώσει εντολή ο παιδιατρος για να πιει ξενο ; θα δωθεί το γαλα χωρις την δικιά μου συγκατάθεση ή του συζύγου ; Αυτό σκέφτομαι 🤔 τέλος πάντων δεν θέλω να προτρέχω ας πάνε όλα καλά και βλέπουμε.. 

εμένα με είπε η μαία πως άλλη προγραμματισμένη γεννά δεν έχουν μεχρι τον 15/8.. 

ναι φαντάζομαι από κοντά θα έχει ακόμα πιο πολύ διαφορά όσο πιο κάτω είναι τόσο το καλύτερο θα βγει πιο εύκολα η Μπέμπα 🥰

Πρέπει να υπάρχει πολύ συγκεκριμένος και σοβαρός λόγος για να δώσει εντολή ο γιατρός να δοθεί ξένο γάλα. Μετά ενημερώνεσαι φυσικά. Αλλά κι αν πιει μια φορά δεν έγινε και κάτι κορίτσι μου!!!

Το πότε έχω περιέργεια να δω... όχι το αν θα βγει εύκολα ή δύσκολα... χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια εγω έκανα εισαγωγή κάθομαι βλέπω τηλεόραση κάναμε καρδιοτοκογραφημα μου έβαλαν και πεταλούδα να είμαι έτοιμη για αύριο..μάλλον κατά της 9 το πρωί θα με βάλουν..

είμαι μόνη μου στο δωμάτιο ελπίζω να πάει έτσι όλες τις μερες 😊

το μόνο που με ξενέρωσε είναι ότι προωθούν πολύ το ξενο γαλα…  εγω δεν έχω πάρει καν μπιμπερο μαζί μου.. φοβαμαι μέχρι να ξυπνησω από την ναρκωση μην μου ταΐσουν το μωρο εγω θα ενημερώσω από πριν ότι θελω να θηλάσω αποκλείστηκα.. ελπίζω να μην κάνουν τίποτα χωρίς να πάρουν την έγκριση μου.. στο ιδιωτικό ξέρω πως πρέπει να βάλεις υπογραφή δεν ξέρω στα δημόσιο τι πρωτόκολλο έχουν🤷‍♀️

@maroo8 άντε κορίτσι μου με το καλό με έναν πόνο θα περιμένουμε νέα σου αύριο 😊

@Katiana1987 ναι έχεις αρκετή διαφορά η κοιλιά σου μέσα σε τόσες λιγες μερες έχει πέσει ακρετα εμένα δεν είναι έτσι 😅.. θα περιμένουνε νέα σου αύριο από την γιατρό 

Πο πο λίγες ώρες έμειναν!!

Όλα καλά να πάνε και να ξυπνήσεις και να αντικρίσεις τη γλυκιά σου μπεμπούλα!!

Τέλεια που είσαι μόνη στο δωμάτιο!!

Κανονικά όντως δεν επιτρέπεται! Πες τον άντρα σου όταν γεννηθεί το μωρό να το επαναλάβει στις μαιες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Γύρισα από τη γιατρό κ έχω πάθει ΣΟΚ..Μου βρήκε μειωμένο αμνιακό υγρό κ 1-2 διαστολή..Φεύγω για Λάρισα κ αύριο το πρωί θα μου κάνουν πρόκληση..Δεν το περίμενα με τίποτα, ασπρισα..Με άλλα λόγια αύριο γεννάω..Το λέω κ το ξαναλέω μπας κ το συνειδητοποιήσω 

Με το καλό Μάρω!!! Όλα να πάνε καλά αύριο!! Θα περιμένουμε νέα!!

Είδες; ; και έλεγες ότι αισθανόσουν ότι έχεις μέρες αλλά έγινε η ανατροπή!!!☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

 

ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

εντωμεταξυ βλέπω που εχουν αρχίσει οι περισσότερες να εχουν τα μωράκια και ζηλεύω... θέλω και εγώ να τον κρατήσω στην αγκαλιά μου .. ανυπομονώ 😍

 

με το καλό αύριο @Elk... περιμένουμε νεα σου!

και από εσένα αν γίνει κάτι @Katiana1987! με το καλό και σένα!😍

Αν σε παρηγορεί κι εγώ στην αναμονή είμαι!! Βέβαια είμαι για τέλη του μήνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Καλησπέρα σε οοοοολες!!! Έχω καιρό να σας γράψω.. δυσκολεύτηκα αρκετά τους τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνη μου με το σάκχαρο μου και αυτό με κράτησε μακριά απ όλα.. τελικά κορίτσια μου γέννησα 35 εβδομάδων το μωράκι μου..9 Ιουλίου ενώ τελική πιθανη είχαμε 13 Αυγούστου και θα κάναμε καισαρική στις 2 Αυγούστου για να ηρεμήσω από το σάκχαρο..όλα καλά με το νινι..χρειάστηκε 3 μερες θερμοκοιτιδα και βγήκαμε μαζί.. ωστόσο γάλα δεν κατάφερα μέχρι τώρα να έχω σε ικανοποιητικό βαθμό γιατί απ την αρχή λόγω θερμοκοιτιδας δεν ξεκινήσαμε θηλασμο..ποιες γεννήσανε μέχρι σήμερα? Πείτε μου τα νέα σας!

Κορίτσι μου, εγώ μπήκα τον Απρίλιο στην ομάδα οπότε δεν έτυχε να τα πούμε

Όπως και να έχει χαίρομαι που παρολη την ταλαιπωρίας που πέρασες είσαι καλά και εσύ και το μωράκι σου!!

Να σου ζήσει! Γερό και ευτυχισμένο να είναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Και ποιός σου είπε καλέ ότι ενοχλείς;;; αλλά εγώ τα γράφω και στις 2 ομάδες για να μη μου ξεμείνει καμία ανενημέρωτη!!! Σ' ευχαριστώ γλυκό μου πλάσμα. Είμαστε μια πάρα πολύ ωραία παρέα εδώ μέσα!!!

Αντέδρασα πολύ σήμερα και δεν με αφήνει άλλο!! 😂😂 

Όλα θα πάνε κάτ' ευχήν κορίτσια!! Μην αγχώνεστε!! Μην έχετε άγχος και απολαύστε τον ερχομό του παιδιού σας!! Είτε πρώτη είτε 2η γέννα έχετε να ζήσετε υπέροχες και μοναδικές στιγμές!!! Περιμένουμε νέα σας όταν μπορείτε!!! Με το καλό να δεχτείτε τα μπεμπακια σας!! Οι υπόλοιπες ευχές αφού γεννησετε 😂😂❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια εγω έκανα εισαγωγή κάθομαι βλέπω τηλεόραση κάναμε καρδιοτοκογραφημα μου έβαλαν και πεταλούδα να είμαι έτοιμη για αύριο..μάλλον κατά της 9 το πρωί θα με βάλουν..

είμαι μόνη μου στο δωμάτιο ελπίζω να πάει έτσι όλες τις μερες 😊

το μόνο που με ξενέρωσε είναι ότι προωθούν πολύ το ξενο γαλα…  εγω δεν έχω πάρει καν μπιμπερο μαζί μου.. φοβαμαι μέχρι να ξυπνησω από την ναρκωση μην μου ταΐσουν το μωρο εγω θα ενημερώσω από πριν ότι θελω να θηλάσω αποκλείστηκα.. ελπίζω να μην κάνουν τίποτα χωρίς να πάρουν την έγκριση μου.. στο ιδιωτικό ξέρω πως πρέπει να βάλεις υπογραφή δεν ξέρω στα δημόσιο τι πρωτόκολλο έχουν🤷‍♀️

@maroo8 άντε κορίτσι μου με το καλό με έναν πόνο θα περιμένουμε νέα σου αύριο 😊

@Katiana1987 ναι έχεις αρκετή διαφορά η κοιλιά σου μέσα σε τόσες λιγες μερες έχει πέσει ακρετα εμένα δεν είναι έτσι 😅.. θα περιμένουνε νέα σου αύριο από την γιατρό 

Θα περιμένουμε κ τα δικά σου νέα!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Με το καλό Μάρω!!! Όλα να πάνε καλά αύριο!! Θα περιμένουμε νέα!!

Είδες; ; και έλεγες ότι αισθανόσουν ότι έχεις μέρες αλλά έγινε η ανατροπή!!!☺️☺️☺️

Χαχαχαχα ναι τρομάρα μου!!! Ευχαριστώ!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Όσες βρίσκεστε στην Αττική δε νομίζω ότι έχετε καταφέρει να κοιμηθείτε και ιδιαίτερα με τόσα 112! 

Σε λίγο φεύγω για το ραντεβού μου με τη γιατρό και πιστεύω πως θα μείνω κιόλας! Νομίζω πως είχα τον πρώτο σφάχτη. Θα σας κρατάω ενήμερες ΄΄οσο μπορώ!

@Elkκαι @maroo8με το καλό να πάρετε τα αγγελούδια σας αγκαλιά!!! Περιμένουμε τα νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Εμένα κάτι που μου είχαν πει και με είχε βοηθήσει είναι ότι δεν βάζουμε το στήθος στο μωρό αλλά το μωρό στο στήθος και εγώ να σου πω την αλήθεια τον κρατούσα σχεδόν παράλληλα με το στήθος μου. Δηλαδή το κεφάλι του στο ένα στήθος και τα πόδια του στο άλλο και όλος γυρισμένος επάνω μου. Ανέβαζα το μωρό στο στήθος και δεν προσπαθούσα να τραβήξω το στήθος προς το στόμα του μωρού. Ελπίζω ότι ίσως κάπως να σε βοηθάει αλλά είμαι σίγουρη ότι με υπομονή θα το βρείτε αν το θέλεις. Αλλιώς όλα τα μωράκια μεγαλώνουν όπως κι αν τρώνε :) Να σου ζήσει!!

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!! Το παλεύουμε να το βρούμε 🙂 και κάνουμε υπομονή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια Σορρυ που πετάγομαι, απλά ήθελα να σου πω κ την δίκη μου εμπειρία, μήπως βοηθήσει. Δεν ξέρω κιόλας αν το έχει αναφέρει κάποια κοπέλα. Εμένα το μωρό έπιανε παρά πολύ καλά, συμφωνώ με τις μαίες στην κλινική και μια σύμβουλο θηλασμού, αλλά εγώ τις πρώτες 20 μέρες υπέφερα από τον πόνο. Αυτό που με βοήθησε όμως παρά πολύ, ήταν η λανολινη που έβαζα ασταμάτητα, μετά από κάθε θηλασμό, αλλά και τα κοχύλια μέσα από το σουτιέν θηλασμού. Χωρίς αυτά τα δυο δεν θα θήλαζα νομίζω. Τα κοχύλια βοηθούσαν ώστε να παίρνει αέρα η θηλή και έτσι μαζί με την κρέμα, υπήρχε χρόνος «επούλωσης». Μετά τις 20 μέρες δεν ξανά έβαλα καθόλου κρέμα. Εύχομαι να περάσει γρήγορα και καλούς θηλασμούς 😊

Όπως και είχα πει και πιο πάνω θέλουμε να 'πετάγεστε' 😁 και όσες πιο πολλές απόψεις ακούμε τόσο το καλύτερο!! Με παρηγορεί παρα πολύ αυτό που λες γτ με έχει πάρει λίγο το παράπονο.. ακριβώς αυτό και σε μένα! Πώς γίνεται ενώ μου λένε ότι το μωρό πιάνει καλά εγώ να πονάω .. είχα πάρει μια κρέμα της chic.o αλλά όλοι μου λένε όπως και συ για τη λανολινης! Βάζω πολύ, φαντάσου σχεδόν τελειώνει η συσκευασία και θα πάρω τη λανολινης τώρα! Κάθομαι γυμνή από πάνω και βάζω το σεντόνι μπροστά, έχουμε κάνει μια πατέντα με τον σύζυγο, δε θέλω τπτ να ακουμπάει στις θηλές, ευτυχώς γύρω στο μεσημέρι υπολογίζω να πάρουμε εξιτήριο οπότε να μπορώ να κυκλοφορώ ελεύθερα γυμνόστηθη στο σπίτι 😀 **έχω και τα κοχύλια ναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...