Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Kαλημερα κι από μένα!! Χτες πήγαμε στο γιατρό κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο..έκλαιγε εκείνη την ώρα μετά κοιμήθηκε...όταν ήρθαμε σπίτι όμως πολύ γκρίνια δε σταματάγε καθολου..πρέπει να τον πιναγε το ποδαράκι του...σήμερα είμαστε καλά❤️κατά τ αλλά είναι 64εκ και 5.800 ..

Κορίτσια εσείς το bexero ποτέ θα το κάνετε ?μου είπε ο γιατρός ότι η πρώτη δόση δικαιολογείται μέχρι 6 μηνών η δεύτερη από 6-12 και η τρίτη από 12-18..έτσι το έχουν κάνει τώρα..εγώ του είπα να το κάνουμε προς το τέλος 5-6 μηνών γιατί είναι βαρύ εμβόλιο και σίγουρα θα έχει παρενεργειες

Ωραία αφού είστε καλά σήμερα μια χαρά!

64 εκ??? Καλέ είναι πολύ ψηλό αυτό το παιδί! Μπράβο!!

Για το bexero θα ρωτήσω κ εγώ τον γιατρό όταν πάμε. Από ότι είδα στο βιβλιαριο στην μεγάλη μου το είχαμε κάνει στους 11, 16 κ 28 μηνών, αλλά τότε το πληρώσαμε. Τότε μας είχε πει ο γιατρός να το κάνουμε δηλαδή. Τώρα θα τον ρωτήσω όταν πάμε, αλλά έχουμε ακόμα. 21 Οκτωβρίου θα πάμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...

Εγώ την άλλη εβδομάδα θα πάω στην παιδίατρο εδώ στη Λευκάδα για πρώτη φορά την μπουμπού... Θα ρωτήσω κι εγώ γι' αυτό το εμβόλιο. 

Εχθές ήμουν λίγο στα κάτω μου και γι' αυτό δεν έγραψα τίποτα εδώ στην όμορφη περεούλα μας!!! Ξύπνησα κάπως "βαριά". Έλαβα ένα μικρό δωράκι από τον παππού και τη θεία της Ισμήνης-Μαρίας από την Ολλανδία. Και ενώ ήταν να πάω να βρω τον μπαμπά της εχθές για να του ζητήσω να κάνει ένα test DNA αποφάσισα να μην πάω γιατί φοβήθηκα μη δημιουργηθεί ένταση μπροστά στην μπουμπού! Δεν ήθελα να ταραχτώ και να της το περάσω. Θα δούμε παρακάτω λοιπόν πως θα ενεργήσω! Αν καταφέρουμε να αποκτήσει μια επαφή έστω με την υπόλοιπη οικογένεια θα είναι πολύ καλό για το παιδί. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Ωραία αφού είστε καλά σήμερα μια χαρά!

64 εκ??? Καλέ είναι πολύ ψηλό αυτό το παιδί! Μπράβο!!

Για το bexero θα ρωτήσω κ εγώ τον γιατρό όταν πάμε. Από ότι είδα στο βιβλιαριο στην μεγάλη μου το είχαμε κάνει στους 11, 16 κ 28 μηνών, αλλά τότε το πληρώσαμε. Τότε μας είχε πει ο γιατρός να το κάνουμε δηλαδή. Τώρα θα τον ρωτήσω όταν πάμε, αλλά έχουμε ακόμα. 21 Οκτωβρίου θα πάμε.

Κι εμένα ο μεγάλος 8,12 και 24 το είχε κάνει αλλά τώρα άλλαξε επειδή συνταγογραφειται...και δεν το θέλω με τίποτα βαρύ εμβόλιο για να το κάνουν τόσο μικρά..τελοσπαντων δεν έχουμε κι άλλη επιλογή😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...

Εγώ την άλλη εβδομάδα θα πάω στην παιδίατρο εδώ στη Λευκάδα για πρώτη φορά την μπουμπού... Θα ρωτήσω κι εγώ γι' αυτό το εμβόλιο. 

Εχθές ήμουν λίγο στα κάτω μου και γι' αυτό δεν έγραψα τίποτα εδώ στην όμορφη περεούλα μας!!! Ξύπνησα κάπως "βαριά". Έλαβα ένα μικρό δωράκι από τον παππού και τη θεία της Ισμήνης-Μαρίας από την Ολλανδία. Και ενώ ήταν να πάω να βρω τον μπαμπά της εχθές για να του ζητήσω να κάνει ένα test DNA αποφάσισα να μην πάω γιατί φοβήθηκα μη δημιουργηθεί ένταση μπροστά στην μπουμπού! Δεν ήθελα να ταραχτώ και να της το περάσω. Θα δούμε παρακάτω λοιπόν πως θα ενεργήσω! Αν καταφέρουμε να αποκτήσει μια επαφή έστω με την υπόλοιπη οικογένεια θα είναι πολύ καλό για το παιδί. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον!

Μπράβο σου που το βλέπεις έτσι και δεν τους αποκλείεις..πολύ ώριμο εκ μέρους σου..εγώ δεν ξέρω αν θα το έβλεπα έτσι...σίγουρα θα είναι καλό για το παιδί...γνώμη μου είναι ότι έτσι θα του δώσεις αξία ..μην ασχολείσαι καθόλου μαζί του...προχώρησε τη ζωή σου μαζί με το παιδάκι σου σα να μην υπάρχει..όσο ασχολείσαι κακό στον εαυτό σου θα κάνεις και κατά συνέπεια στο μωράκι σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...

Εγώ την άλλη εβδομάδα θα πάω στην παιδίατρο εδώ στη Λευκάδα για πρώτη φορά την μπουμπού... Θα ρωτήσω κι εγώ γι' αυτό το εμβόλιο. 

Εχθές ήμουν λίγο στα κάτω μου και γι' αυτό δεν έγραψα τίποτα εδώ στην όμορφη περεούλα μας!!! Ξύπνησα κάπως "βαριά". Έλαβα ένα μικρό δωράκι από τον παππού και τη θεία της Ισμήνης-Μαρίας από την Ολλανδία. Και ενώ ήταν να πάω να βρω τον μπαμπά της εχθές για να του ζητήσω να κάνει ένα test DNA αποφάσισα να μην πάω γιατί φοβήθηκα μη δημιουργηθεί ένταση μπροστά στην μπουμπού! Δεν ήθελα να ταραχτώ και να της το περάσω. Θα δούμε παρακάτω λοιπόν πως θα ενεργήσω! Αν καταφέρουμε να αποκτήσει μια επαφή έστω με την υπόλοιπη οικογένεια θα είναι πολύ καλό για το παιδί. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον!

Καλά έκανες! Μακάρι να γίνει ότι είναι καλύτερο για  τη Μαρία Ισμήνη και για σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια,

Εγώ είμαι πολύ απογιητευμενη...

Πήγαμε σήμερα στην παιδίατρο. 

Είναι 41 ημερών και είναι 59 εκ και 5400γραμ 

Η γιατρός είπε ότι για να έχει κολικούς κάνει παλινδρομηση ή εχει δυσανεξία σε κάτι στη διατροφή μου (το πιθανότερο στα γαλακτοκομικα) 

Επειδή τώρα στο άλμα θήλαζα πιο συχνά μου είπε να αραιωσω τα γεύματα (μήπως από το πολύ φαΐ έκανε παλινδρομηση ) αλλιώς θα δοκιμάσουμε μετά να κόψουμε τα γαλακτοκομικα μήπως τον πειράζει κάτι. 😟😟

Είναι καμιά που θηλάζει και έχει κολικούς το μωρό; 

Ο παιδίατρος τι σας είπε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια,

Εγώ είμαι πολύ απογιητευμενη...

Πήγαμε σήμερα στην παιδίατρο. 

Είναι 41 ημερών και είναι 59 εκ και 5400γραμ 

Η γιατρός είπε ότι για να έχει κολικούς κάνει παλινδρομηση ή εχει δυσανεξία σε κάτι στη διατροφή μου (το πιθανότερο στα γαλακτοκομικα) 

Επειδή τώρα στο άλμα θήλαζα πιο συχνά μου είπε να αραιωσω τα γεύματα (μήπως από το πολύ φαΐ έκανε παλινδρομηση ) αλλιώς θα δοκιμάσουμε μετά να κόψουμε τα γαλακτοκομικα μήπως τον πειράζει κάτι. 😟😟

Είναι καμιά που θηλάζει και έχει κολικούς το μωρό; 

Ο παιδίατρος τι σας είπε; 

εγώ θηλάζω αποκλειστικά! εγω γαλακτοκομικά τα εχω κομμένα απο όταν αρχισαν οι κολικοί...εσυ γιατί είσαι απογοητευμένη;

εμένα δεν μ αφηνει να τρωω ούτε σοκολάτες...ουτε να πινω καφέ ουτε κοκα κόλα ούτε τσάι... γιατί προκαλούν υπερένταση λογω της καφεινης ...γενικά δύσκολα τα πράγματα! αλλά θέλει υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Barbiee είπε:

εγώ θηλάζω αποκλειστικά! εγω γαλακτοκομικά τα εχω κομμένα απο όταν αρχισαν οι κολικοί...εσυ γιατί είσαι απογοητευμένη;

εμένα δεν μ αφηνει να τρωω ούτε σοκολάτες...ουτε να πινω καφέ ουτε κοκα κόλα ούτε τσάι... γιατί προκαλούν υπερένταση λογω της καφεινης ...γενικά δύσκολα τα πράγματα! αλλά θέλει υπομονή!

Εννοείς έκοψες το αγελαδινό γάλα; Ή και πρόβειο και κατσικίσιο; Είδες διαφορά όταν τα έκοψες; Και ήταν αμέσως ή μετά από καμιά βδομάδα; Κι εμείς συνεχίζουμε με κολικούς🙁🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια,

Εγώ είμαι πολύ απογιητευμενη...

Πήγαμε σήμερα στην παιδίατρο. 

Είναι 41 ημερών και είναι 59 εκ και 5400γραμ 

Η γιατρός είπε ότι για να έχει κολικούς κάνει παλινδρομηση ή εχει δυσανεξία σε κάτι στη διατροφή μου (το πιθανότερο στα γαλακτοκομικα) 

Επειδή τώρα στο άλμα θήλαζα πιο συχνά μου είπε να αραιωσω τα γεύματα (μήπως από το πολύ φαΐ έκανε παλινδρομηση ) αλλιώς θα δοκιμάσουμε μετά να κόψουμε τα γαλακτοκομικα μήπως τον πειράζει κάτι. 😟😟

Είναι καμιά που θηλάζει και έχει κολικούς το μωρό; 

Ο παιδίατρος τι σας είπε; 

Άσε κι εμείς συνεχίζουμε κολικούς και είμαστε και 2 μηνών..θα ρωτήσω κι εγώ πάλι για διατροφή..εμένα μου είχε πει να περιορίσω λίγο το αγελαδινό γάλα αλλά όχι να το κόψω..θα δω τι θα μας πει τώρα που θα μας δει για το εμβόλιο..

Εσένα τι συμπεριφορά έχει; Κλαίει και κουνάει νευρικά τα πόδια; Εμείς αυτό και λόγω του ότι όταν τρώει τον πιάνουν, κάνει συχνά γεύματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...

Εγώ την άλλη εβδομάδα θα πάω στην παιδίατρο εδώ στη Λευκάδα για πρώτη φορά την μπουμπού... Θα ρωτήσω κι εγώ γι' αυτό το εμβόλιο. 

Εχθές ήμουν λίγο στα κάτω μου και γι' αυτό δεν έγραψα τίποτα εδώ στην όμορφη περεούλα μας!!! Ξύπνησα κάπως "βαριά". Έλαβα ένα μικρό δωράκι από τον παππού και τη θεία της Ισμήνης-Μαρίας από την Ολλανδία. Και ενώ ήταν να πάω να βρω τον μπαμπά της εχθές για να του ζητήσω να κάνει ένα test DNA αποφάσισα να μην πάω γιατί φοβήθηκα μη δημιουργηθεί ένταση μπροστά στην μπουμπού! Δεν ήθελα να ταραχτώ και να της το περάσω. Θα δούμε παρακάτω λοιπόν πως θα ενεργήσω! Αν καταφέρουμε να αποκτήσει μια επαφή έστω με την υπόλοιπη οικογένεια θα είναι πολύ καλό για το παιδί. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον!

Τουλάχιστον οι γονείς του αναγνωρίζουν την εγγονή τους! Κάτι είναι κι αυτό! Και βέβαια είναι καλό για το παιδί να έχετε συγγενείς που νοιάζονται για αυτό! Πάρε τον χρόνο σου και θα δεις πώς θα κινηθείς με τον μπαμπά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

εγώ θηλάζω αποκλειστικά! εγω γαλακτοκομικά τα εχω κομμένα απο όταν αρχισαν οι κολικοί...εσυ γιατί είσαι απογοητευμένη;

εμένα δεν μ αφηνει να τρωω ούτε σοκολάτες...ουτε να πινω καφέ ουτε κοκα κόλα ούτε τσάι... γιατί προκαλούν υπερένταση λογω της καφεινης ...γενικά δύσκολα τα πράγματα! αλλά θέλει υπομονή!

Αχ κατάλαβα 

Εγώ απογοητευτηκα ότι εκανα λάθος που τον παραταιζα γιατί νόμιζα ότι λόγω αλματος ανάπτυξης πεινάει πιο συχνά (παρόλο που και η παιδίατρος έτσι μου είχε αλλά είπε τόσες μέρες δεν γίνεται να είναι άλμα) και που δεν μπορώ να τον παρηγορησω όταν τον πιάνουν οι κολικοι...

Καλά δεν το συζητώ ότι και το να κόψω τα γαλακτοκομικα είναι το κερασάκι στην τούρτα..

στις πριν 40 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Άσε κι εμείς συνεχίζουμε κολικούς και είμαστε και 2 μηνών..θα ρωτήσω κι εγώ πάλι για διατροφή..εμένα μου είχε πει να περιορίσω λίγο το αγελαδινό γάλα αλλά όχι να το κόψω..θα δω τι θα μας πει τώρα που θα μας δει για το εμβόλιο..

Εσένα τι συμπεριφορά έχει; Κλαίει και κουνάει νευρικά τα πόδια; Εμείς αυτό και λόγω του ότι όταν τρώει τον πιάνουν, κάνει συχνά γεύματα..

Κλαίει απαρηγορητα...τι τον παίρνω αγκαλιά τι τον κουνάω..συνεχιζει το κλάμα. λίγο με τους λευκούς ήχους παρηγοριεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Άσε κι εμείς συνεχίζουμε κολικούς και είμαστε και 2 μηνών..θα ρωτήσω κι εγώ πάλι για διατροφή..εμένα μου είχε πει να περιορίσω λίγο το αγελαδινό γάλα αλλά όχι να το κόψω..θα δω τι θα μας πει τώρα που θα μας δει για το εμβόλιο..

Εσένα τι συμπεριφορά έχει; Κλαίει και κουνάει νευρικά τα πόδια; Εμείς αυτό και λόγω του ότι όταν τρώει τον πιάνουν, κάνει συχνά γεύματα..

γενικά τα έκοψα όλα εγώ...δεν μου είχε πει συγκεκριμένα να κόψω πχ αγελαδινό γαλα μόνο...

εμας πέρασαν οι κολικοί νομίζω...χθες εκανε πάλι ετσι κάτι έντονο αλλά καμία σχέση με τις αλλες φορές... όταν είχε κολικους τεντωνε τα πόδια και δεν τα μαζευε με τίποτα! γενικα ηταν νευρικος..και δεν έτρωγε καθόλου...

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Αχ κατάλαβα 

Εγώ απογοητευτηκα ότι εκανα λάθος που τον παραταιζα γιατί νόμιζα ότι λόγω αλματος ανάπτυξης πεινάει πιο συχνά (παρόλο που και η παιδίατρος έτσι μου είχε αλλά είπε τόσες μέρες δεν γίνεται να είναι άλμα) και που δεν μπορώ να τον παρηγορησω όταν τον πιάνουν οι κολικοι...

Καλά δεν το συζητώ ότι και το να κόψω τα γαλακτοκομικα είναι το κερασάκι στην τούρτα..

Κλαίει απαρηγορητα...τι τον παίρνω αγκαλιά τι τον κουνάω..συνεχιζει το κλάμα. λίγο με τους λευκούς ήχους παρηγοριεται 

μην απογοητευεσαι γι αυτό κορίτσι μου...κανεις ότι μπορείς...σ αυτό το κομμάτι δεν μπορούμε να βοηθήσουμε με κάποιο τρόπο...μονο να προσέχουμε τι τρώμε! άμα έκλαιγε το μωρό τι να το κάνεις; να μην το ταισεις; 

γενικά και εμένα εκανε παλινδρόμηση...και του δίνω ενα σιρόπι και στρώνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Αχ κατάλαβα 

Εγώ απογοητευτηκα ότι εκανα λάθος που τον παραταιζα γιατί νόμιζα ότι λόγω αλματος ανάπτυξης πεινάει πιο συχνά (παρόλο που και η παιδίατρος έτσι μου είχε αλλά είπε τόσες μέρες δεν γίνεται να είναι άλμα) και που δεν μπορώ να τον παρηγορησω όταν τον πιάνουν οι κολικοι...

Καλά δεν το συζητώ ότι και το να κόψω τα γαλακτοκομικα είναι το κερασάκι στην τούρτα..

Κλαίει απαρηγορητα...τι τον παίρνω αγκαλιά τι τον κουνάω..συνεχιζει το κλάμα. λίγο με τους λευκούς ήχους παρηγοριεται 

εμένα ηρεμούσε μόνο στην αγκαλιά..το κεφαλι του στον ώμο μου και η κοιλιτσα του στο στηθος μου ( μαλλον ζεσταινοταν έτσι) και τον μάζευα τα ποδαρακια προς την κοιλιά... μόνο έτσι ηρεμούσε...αλλα επειδή τα τεντωνε με δυναμη τα πόδια δεν ηταν πάντα εύκολο να τα μαζεψω προς τα πάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

γενικά τα έκοψα όλα εγώ...δεν μου είχε πει συγκεκριμένα να κόψω πχ αγελαδινό γαλα μόνο...

εμας πέρασαν οι κολικοί νομίζω...χθες εκανε πάλι ετσι κάτι έντονο αλλά καμία σχέση με τις αλλες φορές... όταν είχε κολικους τεντωνε τα πόδια και δεν τα μαζευε με τίποτα! γενικα ηταν νευρικος..και δεν έτρωγε καθόλου...

μην απογοητευεσαι γι αυτό κορίτσι μου...κανεις ότι μπορείς...σ αυτό το κομμάτι δεν μπορούμε να βοηθήσουμε με κάποιο τρόπο...μονο να προσέχουμε τι τρώμε! άμα έκλαιγε το μωρό τι να το κάνεις; να μην το ταισεις; 

γενικά και εμένα εκανε παλινδρόμηση...και του δίνω ενα σιρόπι και στρώνει!

Αχ σε ευχαριστώ για τα παρηγορητικα λόγια.  Κι εμένα σε αυτή τη στάση κάπως ηρεμεί. 

Του έδωσες πιπίλα εσύ; 

Εμάς μας είπε η γιατρός αν θέλουμε να δώσουμε αλλά δεν ξέρω αν θέλω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Barbiee παρεμπιπτόντως περαστικά και στον άντρα σου!  Κι εμένα την πρώτη βδομάδα που βγήκαμε από το μαιευτήριο είχε τη μέση του και ήταν πολύ ζόρι που δεν μπορούσε να βοηθήσει σε τπτ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Αχ σε ευχαριστώ για τα παρηγορητικα λόγια.  Κι εμένα σε αυτή τη στάση κάπως ηρεμεί. 

Του έδωσες πιπίλα εσύ; 

Εμάς μας είπε η γιατρός αν θέλουμε να δώσουμε αλλά δεν ξέρω αν θέλω 

ναι εγω του έδωσα πιπίλα απο 20ημερων...ουτε εγώ ήθελα.. αλλά έβλεπα οτι ηρεμούσε αρκετά και ετσι την συνεχισα να τη δίνω... τώρα βλέπω κιολας ότι κοιμάται δυσκολα χωρις αυτή!

σ ευχαριστώ πολύ! έχει πρόβλημα ο άντρας μου που ισως καποια στιγμή χρειαστεί χειρουργείο οπουε ειναι πολύ δύσκολα 😔😔

παρεμπιπτόντως ξεχασα να απαντήσω πριν ..δεν είδα διάφορα οταν σταματησα τα γαλακτοκομικά...οι κολικοί ήταν ίδιοι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

ναι εγω του έδωσα πιπίλα απο 20ημερων...ουτε εγώ ήθελα.. αλλά έβλεπα οτι ηρεμούσε αρκετά και ετσι την συνεχισα να τη δίνω... τώρα βλέπω κιολας ότι κοιμάται δυσκολα χωρις αυτή!

σ ευχαριστώ πολύ! έχει πρόβλημα ο άντρας μου που ισως καποια στιγμή χρειαστεί χειρουργείο οπουε ειναι πολύ δύσκολα 😔😔

παρεμπιπτόντως ξεχασα να απαντήσω πριν ..δεν είδα διάφορα οταν σταματησα τα γαλακτοκομικά...οι κολικοί ήταν ίδιοι..

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! 

Αχ τι να πω! Ταλαιπωρία αυτοί οι κολικοί..!!

Και πάλι περαστικά για τον άντρα σου!  Ελπίζω να μην χρειαστεί τελικά χειρουργείο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ (καρδούλες εδώ γιατί δν έχω άλλες να χαρίσω στο σχόλιο, τελείωσαν οι αντιδράσεις) ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
    • Ελενίτσα μην ανησυχείς κορίτσι μου! Υπάρχουν κ συμβατές αντιβιώσεις κ πολλές έγκυες γυναίκες αρρωσταίνουν  Εννοείται είναι μεγάλη ταλαιπωρία αλλά μην στεναχωριέσαι ότι μπορεί να πάθει κάτι το μωρό. ❤️ (ήμουν πριν μείνω έγκυος κ εγώ σε φάση που αρρώσταινα με αμυγδαλίτιδα 2-3 φορές το χρόνο με πολύ πύον κ νοσηλεύτηκα γιατί εμφάνιζα αλλεργική αντίδραση στις αντιβιώσεις που μου έδιναν. Μετά επειδή έπαθα μεγάλη κρίση δεν με ξανά έπιασε. Λες κ ήταν το πικ του. Αν με ξανά έπιανε θα έκανα αφαίρεση όπως μου είπαν οι γιατροί αλλά από τότε ευτυχώς δεν με ξανά έπιασε)  Αφού το βρήκατε νωρίς θα πάρεις κ την αντιβίωση κ θα δεις ότι θα το προλάβετε πριν χειροτερέψει! 🙏🏼😪🥹
    • Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!  Αχ τι να πω! Ταλαιπωρία αυτοί οι κολικοί..!! Και πάλι περαστικά για τον άντρα σου!  Ελπίζω να μην χρειαστεί τελικά χειρουργείο ..
    • Μακάρι κορίτσι μου! πάντως και τζίφος να είναι ο μήνας μόνο που λέω τις σκέψεις μου και μου απαντάτε, νιώθω καλύτερα ειλικρινά. Ευχαριστώ κορίτσια!
    • Πόσο είσαι τώρα? Μην ανησυχείς θα τα νιώσεις σύντομα και πολύ περισσότερο από ότι εμεις, αφού έχεις διδυμακια!🩷🩷🩷 Κορίτσια τι κάνετε?πως είστε? Να σας ρωτήσω β επιπέδου σε ποια εβδομάδα σας είπαν να κάνετε? Εμένα μου έκλεισε όταν θα μαι 23+3 και μου φαίνεται κάπως αργά..στην 1η είχα κάνει την 22η.επισης σας έχουν πει για εμβόλια?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...