Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. 

Συγγνώμη που χάθηκα λίγο. Σήμερα έχουμε κολικό και περνάμε δύσκολα. Τη Δευτέρα που θα πάμε στην παιδίατρο θα τη ρωτήσω για σταγόνες και κρέμα μασάζ. 

Εχθές είχα και το (μάλλον) τελευταίο σεμινάριο θηλασμού. Για τη μεγάλη ροή, που πνίγεται το μωρό, μας είπε να κάθεται η μαμά προς τα πίσω και να βάζει το μωρό πιο "όρθιο". Η διαρροή, λέει κοντά στους δύο μήνες που εδραιώνεται ο θηλασμός, σταματάει. Για να δούμε... Γιατί εγώ συνεχίζω και πετάω πολύ γάλα που τρέχει στα κοχύλια. Αν έχετε κάποια ερώτηση γράψτε μου να ρωτήσω, γιατί μαζεύω απορίες να της στείλω να μου λύσει. 

@Demy93άψογα πάτε!!! Να μας πεις αύριο για την ευχή. 

@Elkμου πως είσαι που έφυγε η μαμά σου; 

@nanoukoμου πήρα σήμερα μπας και είχαμε κανένα νέο για τα μάρσιπο και μου είπαν πως λογικά στο τέλος της επόμενης εβδομάδας θα παραλάβουν. Ελπίζω να έρθει πριν φύγω!!!

Γεια σου κορίτσι μου! Αχ τα περνάς κι εσύ! Εμάς οι σταγονιτσες των προβιοτικών δε βοήθησαν πολύ, θα δω πώς θα πάει το Σκ και ίσως πάρω και τις infacolic τη Δευτέρα..Α ωραία έμαθες για το μάρσιπο, πάνω που θα έστελνα να ρωτήσω! Μακάρι να προλάβεις να σου έρθει όσο είσαι εδώ! Αυτό που λες με ανακουφίζει πολύ, ότι θα σταματήσει η διαροή και δε θα πνίγεται! Αν μπορείς να ρωτήσεις στο σεμινάριο τώρα που σαραντίζουμε και όσο περνάει ο καιρός πόσο συχνά πρέπει να τρώνε και πόση ώρα! Και κάτι άλλο εγώ έχω βγάλει ένα σπυράκι γάλακτος πάνω στη θηλή, πρέπει να το σπάσω ή να το αφήσω να φύγει μόνο του; Δε με ενοχλεί πολύ..😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Αχ τα περνάς κι εσύ! Εμάς οι σταγονιτσες των προβιοτικών δε βοήθησαν πολύ, θα δω πώς θα πάει το Σκ και ίσως πάρω και τις infacolic τη Δευτέρα..Α ωραία έμαθες για το μάρσιπο, πάνω που θα έστελνα να ρωτήσω! Μακάρι να προλάβεις να σου έρθει όσο είσαι εδώ! Αυτό που λες με ανακουφίζει πολύ, ότι θα σταματήσει η διαροή και δε θα πνίγεται! Αν μπορείς να ρωτήσεις στο σεμινάριο τώρα που σαραντίζουμε και όσο περνάει ο καιρός πόσο συχνά πρέπει να τρώνε και πόση ώρα! Και κάτι άλλο εγώ έχω βγάλει ένα σπυράκι γάλακτος πάνω στη θηλή, πρέπει να το σπάσω ή να το αφήσω να φύγει μόνο του; Δε με ενοχλεί πολύ..😘

Εμάς ελπίζω, επειδή δεν είναι πολύ έντονο το πρόβλημα, να μας βοηθήσουν λίγο τα προβιότικα. 

Στον αποκλειστικό θηλασμό δεν υπάρχουν ωράρια και ρολόγια κορίτσι μου. Αλλά μας είπαν ότι αν πάρει το βάρος γέννησης +200γρ. μπορεί να τρώει και κάθε 4 ώρες αν δε ζητήσει νωρίτερα. Αν εννοείς για τη νύχτα, έχει να κάνει με το "πρόγραμμα" ύπνου... εκεί είναι άλλες οι οδηγίες!

Εννοείς ότι έχεις φραγμένο πόρο;;; 20240719_112145.thumb.jpg.742e6bce8acc945027d3bcc752842c7e.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμάς ελπίζω, επειδή δεν είναι πολύ έντονο το πρόβλημα, να μας βοηθήσουν λίγο τα προβιότικα. 

Στον αποκλειστικό θηλασμό δεν υπάρχουν ωράρια και ρολόγια κορίτσι μου. Αλλά μας είπαν ότι αν πάρει το βάρος γέννησης +200γρ. μπορεί να τρώει και κάθε 4 ώρες αν δε ζητήσει νωρίτερα. Αν εννοείς για τη νύχτα, έχει να κάνει με το "πρόγραμμα" ύπνου... εκεί είναι άλλες οι οδηγίες!

Εννοείς ότι έχεις φραγμένο πόρο;;; 20240719_112145.thumb.jpg.742e6bce8acc945027d3bcc752842c7e.jpg

Ναι, αυτό νομίζω είναι! Σα φουσκιτσα με γάλα μέσα! Το έσπασα το απόγευμα τελικά με τα νύχια μου 😮 θα δούμε τώρα αν θα ξαναβγεί!! 

Όσο αφορά στον θηλασμό, κάνουμε κι εμείς συγκοίμιση όπως σας έχω πει και ξυπνάει περίπου 3 φορές τη νύχτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Ναι, αυτό νομίζω είναι! Σα φουσκιτσα με γάλα μέσα! Το έσπασα το απόγευμα τελικά με τα νύχια μου 😮 θα δούμε τώρα αν θα ξαναβγεί!! 

Όσο αφορά στον θηλασμό, κάνουμε κι εμείς συγκοίμιση όπως σας έχω πει και ξυπνάει περίπου 3 φορές τη νύχτα..

Καλά έκανες και το έσπασες αν ήταν αυτό. Μπορείς στο ντουζ με ζεστό νερό να "ξύσεις" τον πόρο ν' ανοίξει και μετά να πιέσεις το στήθος για να τρέξει γάλα από εκεί συγκεκριμένα.  

Εμένα ξυπνάει maximum 2. Πόση ώρα κάθεται ξύπνιος; Ξυπνάει μόνο για να φάει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλά έκανες και το έσπασες αν ήταν αυτό. Μπορείς στο ντουζ με ζεστό νερό να "ξύσεις" τον πόρο ν' ανοίξει και μετά να πιέσεις το στήθος για να τρέξει γάλα από εκεί συγκεκριμένα.  

Εμένα ξυπνάει maximum 2. Πόση ώρα κάθεται ξύπνιος; Ξυπνάει μόνο για να φάει;

Το βράδυ όταν ξαπλώνω κι εγώ μαζί του όταν ξυπνάει είναι μόνο για φαγητό! Δεν κάθεται ξύπνιος! Τον ξαναπαίρνει ο ύπνος στο στήθος! 

Μέχρι στιγμής ευτυχώς δεν έχει ξαναβγεί αυτό το 'σπυρακι'. Αλλά ναι αν βγει αυτό θα κάνω!

Έχετε ξεκινήσει κάνετε καθόλου tummy time? Εγώ τον βάζω απλά για λίγα δευτερόλεπτα να δυναμώνει ο αυχένας του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Το βράδυ όταν ξαπλώνω κι εγώ μαζί του όταν ξυπνάει είναι μόνο για φαγητό! Δεν κάθεται ξύπνιος! Τον ξαναπαίρνει ο ύπνος στο στήθος! 

Μέχρι στιγμής ευτυχώς δεν έχει ξαναβγεί αυτό το 'σπυρακι'. Αλλά ναι αν βγει αυτό θα κάνω!

Έχετε ξεκινήσει κάνετε καθόλου tummy time? Εγώ τον βάζω απλά για λίγα δευτερόλεπτα να δυναμώνει ο αυχένας του!

Και εγω είχα βγάλει τέτοιο στο στηθος σαν μικρή φουσκάλα αλλά δεν το πείραξα, έφυγε μόνο του δεν έχω ξανά βγάλει 

Μου είπε η παιδιατρος να την βάζω μπρούμυτα 5 λεπτά πρωί μεσημέρι βράδυ για τον αυχένα να δυναμώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Το βράδυ όταν ξαπλώνω κι εγώ μαζί του όταν ξυπνάει είναι μόνο για φαγητό! Δεν κάθεται ξύπνιος! Τον ξαναπαίρνει ο ύπνος στο στήθος! 

Μέχρι στιγμής ευτυχώς δεν έχει ξαναβγεί αυτό το 'σπυρακι'. Αλλά ναι αν βγει αυτό θα κάνω!

Έχετε ξεκινήσει κάνετε καθόλου tummy time? Εγώ τον βάζω απλά για λίγα δευτερόλεπτα να δυναμώνει ο αυχένας του!

Άρα είναι φυσιολογικό. Είναι πολύ νωρίς ακόμα για να κοιμούνται συνεχόμενα μέχρι το πρωί. 

Ναι εγώ ξεκίνησα. Να δυναμώσει σιγά σιγά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Και εγω είχα βγάλει τέτοιο στο στηθος σαν μικρή φουσκάλα αλλά δεν το πείραξα, έφυγε μόνο του δεν έχω ξανά βγάλει 

Μου είπε η παιδιατρος να την βάζω μπρούμυτα 5 λεπτά πρωί μεσημέρι βράδυ για τον αυχένα να δυναμώσει 

Ωω τόσο πολύ; Και κάθεται 5 λεπτά; Δεν κλαίει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Άρα είναι φυσιολογικό. Είναι πολύ νωρίς ακόμα για να κοιμούνται συνεχόμενα μέχρι το πρωί. 

Ναι εγώ ξεκίνησα. Να δυναμώσει σιγά σιγά!

Πόση ώρα τη βάζεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Ωω τόσο πολύ; Και κάθεται 5 λεπτά; Δεν κλαίει;

Κλαίει πως δεν κλαίει την αφήνω όσο αντέξει όταν αρχίσει και κλαίει πολύ την σηκώνω αλλά προσπαθώ να την αφήνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Ωω τόσο πολύ; Και κάθεται 5 λεπτά; Δεν κλαίει;

Εμένα κορίτσια μου κάθεται αρκετή ώρα μπρούμυτα,του αρέσει πολύ και κάποιες φορές κοιμόμαστε και μπρούμυτα φυσικά με την άδεια του παιδιάτρου μας...Γενικά μας έχει πει ότι είναι αρκετά μπροστά στην ανάπτυξη και όντως ισχύει δλδ μιας και το κεφαλάκι μας το σηκώνουμε αρκετά και το κρατάμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Εμένα κορίτσια μου κάθεται αρκετή ώρα μπρούμυτα,του αρέσει πολύ και κάποιες φορές κοιμόμαστε και μπρούμυτα φυσικά με την άδεια του παιδιάτρου μας...Γενικά μας έχει πει ότι είναι αρκετά μπροστά στην ανάπτυξη και όντως ισχύει δλδ μιας και το κεφαλάκι μας το σηκώνουμε αρκετά και το κρατάμε..

Μπράβο ο μικρούλης!! Του βάζεις κάτι να κοιτάει ή απλώς του αρέσει και κάθεται ετσι; Κάνετε συγκοίμιση εσεις; Καταλαβαίνω λοιπόν ότι αν μπορούν εύκολα να χειριστούν το κεφάλι τους τότε μπορούν να κοιμηθούν στην οποία στάση! Εγώ τον έχω πιάσει μερικές φορές να έχει κάνει στροφή το κορμάκι του μόνος του δλδ από τη μέση και κάτω να έχει πάει μπρούμυτα μόνος του αλλά φοβάμαι και τον ξαναγυρνάω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Μπράβο ο μικρούλης!! Του βάζεις κάτι να κοιτάει ή απλώς του αρέσει και κάθεται ετσι; Κάνετε συγκοίμιση εσεις; Καταλαβαίνω λοιπόν ότι αν μπορούν εύκολα να χειριστούν το κεφάλι τους τότε μπορούν να κοιμηθούν στην οποία στάση! Εγώ τον έχω πιάσει μερικές φορές να έχει κάνει στροφή το κορμάκι του μόνος του δλδ από τη μέση και κάτω να έχει πάει μπρούμυτα μόνος του αλλά φοβάμαι και τον ξαναγυρνάω! 

Καλημέρα....συγκοιμηση κάνει μόνοε τον μπαμπά,εγώ φοβάμαι να τον έχω μαζί μου για ύπνο...Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια εσάς πως τα πάνε με τον βραδινό ύπνο.?ενώ είχαμε κάπως στρώσει στις 4 5 ώρες σερί 2 3 μέρες τώρα πάλι κάνει τα δικά του και μπορεί να ξυπνήσει και στο 2ωρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα....συγκοιμηση κάνει μόνοε τον μπαμπά,εγώ φοβάμαι να τον έχω μαζί μου για ύπνο...Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια εσάς πως τα πάνε με τον βραδινό ύπνο.?ενώ είχαμε κάπως στρώσει στις 4 5 ώρες σερί 2 3 μέρες τώρα πάλι κάνει τα δικά του και μπορεί να ξυπνήσει και στο 2ωρο 

Εμένα συνεχίζει και κάνει έναν 5ωρο ύπνο μέσα στη μέρα και ευτυχώς μάλλον έχει αρχίσει και συντονίζεται στο μέρα-νύχτα... οπότε μου τον κάνει νύχτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα....συγκοιμηση κάνει μόνοε τον μπαμπά,εγώ φοβάμαι να τον έχω μαζί μου για ύπνο...Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια εσάς πως τα πάνε με τον βραδινό ύπνο.?ενώ είχαμε κάπως στρώσει στις 4 5 ώρες σερί 2 3 μέρες τώρα πάλι κάνει τα δικά του και μπορεί να ξυπνήσει και στο 2ωρο 

Εμένα δεν τα πάει καλά κοιμάται ένα 3 ωρο μέχρι της 2:30 και μετά αστα δεν κοιμάται καλά .. ξυπνάει πολλές φορές δεν θέλει μέσα στο λικνο θέλει να κοιμάται πάνω μου με αποτέλεσμα όταν την αφήνω μετά από λίγο ξυπνάει 

Αν κάνω συγκοιμηση πρέπει να αλλαξω δωμάτιο γιατί δεν χωράμε στο κρεβατι εμένα κοιμάται η μεγάλη κόρη μου μαζί μας αλλά μάλλον θα δοκιμάσω να συγκοιμηση μήπως κοιμηθώ λίγο παρά πάνω  

καλά ο ύπνος είναι δύσκολος γενικα εκεί που λες πάει να στρώσει εκεί χαλάει

ξερω κοπέλες που είναι 2 ετών τα παιδάκια τους και ακόμα σερί δεν κοιμούνται την βράδυ 

εμενα ευτυχώς η μεγάλη μου κορη κοιμάται σερί το βράδυ και πάλι καλά γιατί δεν θα άντεχα να έχω δυο παιδεία που δεν κοιμούνται .. η μεγάλη αλλαγή στον ύπνο σε εμάς ήρθε όταν απόθηλάσαμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω επαθα λοίμωξη στην μια θηλή μου πηγα σήμερα να με δει μια μαία στο κέντρο υγειας επειδή πονούσα πολύ από την μια μεριά δεν μπορούσα να θηλάσω μου είπε πως έχω στρεπτόκοκκο 😔 

θα πάρω αντιβίωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια εγω επαθα λοίμωξη στην μια θηλή μου πηγα σήμερα να με δει μια μαία στο κέντρο υγειας επειδή πονούσα πολύ από την μια μεριά δεν μπορούσα να θηλάσω μου είπε πως έχω στρεπτόκοκκο 😔 

θα πάρω αντιβίωση 

Περαστικά κορίτσι μου..! Εύχομαι αυτή να είναι η τελευταία ταλαιπωρία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια εγω επαθα λοίμωξη στην μια θηλή μου πηγα σήμερα να με δει μια μαία στο κέντρο υγειας επειδή πονούσα πολύ από την μια μεριά δεν μπορούσα να θηλάσω μου είπε πως έχω στρεπτόκοκκο 😔 

θα πάρω αντιβίωση 

Περαστικά σου και να είναι η τελευταία ταλαιπωρία που περνάς μετά και τον κορωνοιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια εγω επαθα λοίμωξη στην μια θηλή μου πηγα σήμερα να με δει μια μαία στο κέντρο υγειας επειδή πονούσα πολύ από την μια μεριά δεν μπορούσα να θηλάσω μου είπε πως έχω στρεπτόκοκκο 😔 

θα πάρω αντιβίωση 

Ε αμάν βρε κορίτσι μου!!! Δηλαδή έλεος πια!!! Μήπως να πας νωρίτερα για την ευχούλα; Περαστικά εύχομαι και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Πήγαμε στην παιδίατρο σήμερα και τα βρήκε όλα πάρα πολύ καλά!

Έχει φτάσει 3405γρ και 51,5εκ. Τα αντανακλαστικά της είναι μια χαρά και ευτυχώς δεν κόλλησε από εμένα την περασμένη εβδομάδα και είναι καθαρά τα πνευμονάκια της! 

Μου είπε να την αφήνω μπρούμυτα όσο αντέχει αλλά να μην κοιμάται και ΠΆΝΤΑ με επίβλεψη! Ξεκινήσαμε σταγόνες για τους κολικούς (bio gaia) και να μην αλλάξω τίποτα στη διατροφή μου. Επίσης μου είπε να τη βγάζω βόλτα κάθε πρωί να τη βλέπει ο ήλιος!!! Σε ένα μήνα να πάμε για το εμβόλιο!!! Αυτά από εμάς!

Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη που μπορούμε τουλάχιστον να συνεχίσουμε να θηλάζουμε αποκλειστικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Πήγαμε στην παιδίατρο σήμερα και τα βρήκε όλα πάρα πολύ καλά!

Έχει φτάσει 3405γρ και 51,5εκ. Τα αντανακλαστικά της είναι μια χαρά και ευτυχώς δεν κόλλησε από εμένα την περασμένη εβδομάδα και είναι καθαρά τα πνευμονάκια της! 

Μου είπε να την αφήνω μπρούμυτα όσο αντέχει αλλά να μην κοιμάται και ΠΆΝΤΑ με επίβλεψη! Ξεκινήσαμε σταγόνες για τους κολικούς (bio gaia) και να μην αλλάξω τίποτα στη διατροφή μου. Επίσης μου είπε να τη βγάζω βόλτα κάθε πρωί να τη βλέπει ο ήλιος!!! Σε ένα μήνα να πάμε για το εμβόλιο!!! Αυτά από εμάς!

Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη που μπορούμε τουλάχιστον να συνεχίσουμε να θηλάζουμε αποκλειστικά. 

Τέλεια νέα!! Συνεχίζετε ακαθεκτες!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Περαστικά κορίτσι μου..! Εύχομαι αυτή να είναι η τελευταία ταλαιπωρία!!!

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Περαστικά σου και να είναι η τελευταία ταλαιπωρία που περνάς μετά και τον κορωνοιο!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ε αμάν βρε κορίτσι μου!!! Δηλαδή έλεος πια!!! Μήπως να πας νωρίτερα για την ευχούλα; Περαστικά εύχομαι και πάλι!

Ευχαριστώ κορίτσια μακάρι να ειναι το τελευταίο γιατί γενικα ένα μήνα τώρα δεν μας πηγαίνουν και πολύ καλα τα πράγματα.. ελπίζω να στρώσει άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Πήγαμε στην παιδίατρο σήμερα και τα βρήκε όλα πάρα πολύ καλά!

Έχει φτάσει 3405γρ και 51,5εκ. Τα αντανακλαστικά της είναι μια χαρά και ευτυχώς δεν κόλλησε από εμένα την περασμένη εβδομάδα και είναι καθαρά τα πνευμονάκια της! 

Μου είπε να την αφήνω μπρούμυτα όσο αντέχει αλλά να μην κοιμάται και ΠΆΝΤΑ με επίβλεψη! Ξεκινήσαμε σταγόνες για τους κολικούς (bio gaia) και να μην αλλάξω τίποτα στη διατροφή μου. Επίσης μου είπε να τη βγάζω βόλτα κάθε πρωί να τη βλέπει ο ήλιος!!! Σε ένα μήνα να πάμε για το εμβόλιο!!! Αυτά από εμάς!

Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη που μπορούμε τουλάχιστον να συνεχίσουμε να θηλάζουμε αποκλειστικά. 

Πολύ καλά τα νέα σας κορίτσι μου η μικρή σου  μεγαλώνει μια χαρά μπράβο !

και εμένα μου είπε για τον ήλιο να την αφήνω 10 λεπτά 

με το καλό να πάτε και σπίτι σας τώρα ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Πήγαμε στην παιδίατρο σήμερα και τα βρήκε όλα πάρα πολύ καλά!

Έχει φτάσει 3405γρ και 51,5εκ. Τα αντανακλαστικά της είναι μια χαρά και ευτυχώς δεν κόλλησε από εμένα την περασμένη εβδομάδα και είναι καθαρά τα πνευμονάκια της! 

Μου είπε να την αφήνω μπρούμυτα όσο αντέχει αλλά να μην κοιμάται και ΠΆΝΤΑ με επίβλεψη! Ξεκινήσαμε σταγόνες για τους κολικούς (bio gaia) και να μην αλλάξω τίποτα στη διατροφή μου. Επίσης μου είπε να τη βγάζω βόλτα κάθε πρωί να τη βλέπει ο ήλιος!!! Σε ένα μήνα να πάμε για το εμβόλιο!!! Αυτά από εμάς!

Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη που μπορούμε τουλάχιστον να συνεχίσουμε να θηλάζουμε αποκλειστικά. 

 

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πολύ καλά τα νέα σας κορίτσι μου η μικρή σου  μεγαλώνει μια χαρά μπράβο !

και εμένα μου είπε για τον ήλιο να την αφήνω 10 λεπτά 

με το καλό να πάτε και σπίτι σας τώρα ☺️

Εσείς δίνεται και βιταμίνη d? 

Κατιάνα μου εσύ τι διατροφή κάνεις; Τρως απ'ολας ρωταω επειδή κάνετε κι εσείς λίγο κολικούς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...