Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

 Καλησπέρα..εντάξει τέτοια θ ακούσεις πολλά...απ' τη μια θα μπαίνουν κι απ' την άλλη θα βγαίνουν..εσύ κάνεις το καλύτερο για σένα και το μωρακι σου και τέλος ...έτσι με ρώτησε και μένα η μάνα μου μια μέρα αν μπήκε σε πρόγραμμα το μωρό..της λέω κάτσε να πάει 2-3 μηνών και βλέπουμε και πάλι δύσκολο...νομίζουν έτσι είναι ...σήμερα πως είναι η μικρούλα σου?

Σήμερα ανέλαβε δράση ο άντρας μου μπας και πάρει πιπίλα γιατί Μεχρι στιγμής μ έχει κάνει εμένα πιπίλα κι εγώ δε μπορώ να κάθομαι τόσες ώρες να πιπιλαει..η αλήθεια είναι θέλει χρονο κορίτσια κι εγώ δεν έχω.δεν προλαβαίνω.τον έχω παραμελήσει το μεγάλο μου γιο τελείως και νιώθω τυψεις...απο βδομάδα ξεκινάει κι ο άντρας μου δουλειά εκεί να δούμε..ξεκίνησα του δίνω και μπουκάλι ...αλλά και την πιπίλα με τίποτα δεν την πήρε ...θα πάρω κι άλλες να δοκιμάσω κι ότι γίνει ..έχετε καμία να μου προτείνετε να μοιάζει με το στήθος? Να είναι για μωράκια που θηλάζουν?

Α εμένα δε μ' ενοχλεί καθόλου που με "χρησιμοποιεί" και ως πιπίλα!!! Αλλά εμένα είναι μόνο αυτή η "δουλειά" μου τώρα!!! Εμένα δεν παίρνει ούτε πιπίλα, ούτε μπιμπερό. Μια φίλη μου, μου είπε για τις πιπίλες σιλικόνης της chicco!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια! Δυστυχώς δεν ξέρω να σας πω για πιπίλα.. εμένα η γκρίνια τον πιάνει εκεί 3 μετά τα μεσάνυχτα έως 6-7 το πρωί, δλδ αυτές τις ώρες θέλει να κάθεται στήθος και όταν τον βάζουμε στην κούνια τσιρίζει.. από γεύματα είμαστε εκεί στο δίωρο εμείς.. αύριο λέμε να τον βάλουμε για πρώτη φορά στο μπανιερό! Μέχρι τώρα τον κάνουμε στο όρθιο στον νιπτήρα..

@Christi.D. κι εγώ σε σκεφτόμουν πώς είστε και αν πλησιάζετε!! 

Εγώ δεν πήρα μπανάκι. Ακόμα στο νιπτήρα την κάνω κι εγώ. Ίσως χρησιμοποιήσω τη λεκάνη των ρούχων όταν πάω Λευκάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!! Την Πέμπτη 29 του μήνα γέννησα κι εγώ τον μικρούλη μου! 🥰🥰🥰

Πηγαίναμε για φυσιολογικό είχα ήδη 7-8 διαστολή αλλά λόγω βραδυκαρδιας του μωρού κάναμε εκτακτως καισαρική 

Σωματικά πολύ δύσκολη η καισαρική έχω να πω..

Ευτυχώς είμαστε κι οι δυο καλά και κάθε μέρα φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα από την επόμενη! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά μαζί με τα μωράκια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Την Πέμπτη 29 του μήνα γέννησα κι εγώ τον μικρούλη μου! 🥰🥰🥰

Πηγαίναμε για φυσιολογικό είχα ήδη 7-8 διαστολή αλλά λόγω βραδυκαρδιας του μωρού κάναμε εκτακτως καισαρική 

Σωματικά πολύ δύσκολη η καισαρική έχω να πω..

Ευτυχώς είμαστε κι οι δυο καλά και κάθε μέρα φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα από την επόμενη! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά μαζί με τα μωράκια σας!!

Να σας ζήσει κορίτσι μου 😀😀 γερό,τυχερό και ευτυχισμένο το μικράκι σας 💙🧿..

Καλή ανάρρωση και σε σένα 🩷 να μην αγχώνεσαι καθόλου κάπως έτσι την πατήσαμε οι περισσότερες!!!Και εγώ φυσιολογικά πήγαινα στο τέλος καισαρική έφαγα αλλά με πολλή καλή και γρήγορη ανάρρωση ευτυχώς!!!!Να χαρείς όλες τις πρώτες στιγμές με τον μικρό σου πρίγκιπα και να θυμάσαι ότι τώρα ξεκινά το πιο όμορφο αλλά παράλληλα και δύσκολο ταξίδι της ζωής σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Την Πέμπτη 29 του μήνα γέννησα κι εγώ τον μικρούλη μου! 🥰🥰🥰

Πηγαίναμε για φυσιολογικό είχα ήδη 7-8 διαστολή αλλά λόγω βραδυκαρδιας του μωρού κάναμε εκτακτως καισαρική 

Σωματικά πολύ δύσκολη η καισαρική έχω να πω..

Ευτυχώς είμαστε κι οι δυο καλά και κάθε μέρα φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα από την επόμενη! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά μαζί με τα μωράκια σας!!

Κορίτσι μου να σου ζήσει το μωρακι γερο και καλοτυχο να είναι 

καλη ανάρρωση σε εσενα και με το καλό να πάτε σπίτι σας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1) @Demy93Γέννησε 3/8 Αγορακι 🩵

2) @Χρύσακι Γέννησε 5/8 Κοριτσάκι🩷

3) @Mommyel Γέννησε 6/8 Αγορακι 🩵

4) @Fighter Γέννησε 7/8 Κοριτσάκι 🩷

5) @μαμά12345 Γέννησε 8/8 Αγορακι🩵

6) @Christine PilatesΓέννησε 9/8 Αγορακι🩵

7) @nanouko Γέννησε 9/8 Αγορακι🩵

8 ) @Elk Γέννησε 12/8 Κοριτσάκι 🩷

9) @maroo8 Γέννησε 12/8 Αγορακι 🩵

10) @Barbiee Γέννησε 13/8 Αγορακι 🩵

11) @Katiana1987 Γέννησε 15/8 Κοριτσάκι 🩷

12) @katerinayia Γέννησε 21/8 Κοριτσάκι 🩷 

13) @Christi.D. Γέννησε 29/8 Αγορακι 🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Την Πέμπτη 29 του μήνα γέννησα κι εγώ τον μικρούλη μου! 🥰🥰🥰

Πηγαίναμε για φυσιολογικό είχα ήδη 7-8 διαστολή αλλά λόγω βραδυκαρδιας του μωρού κάναμε εκτακτως καισαρική 

Σωματικά πολύ δύσκολη η καισαρική έχω να πω..

Ευτυχώς είμαστε κι οι δυο καλά και κάθε μέρα φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα από την επόμενη! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά μαζί με τα μωράκια σας!!

να σου ζησει κοριτσι μου ο μπεμπακος σου!

καλή ανάρρωση και σε σένα!

σημασία εχει που ειστε καλα και οι δύο 😍 ολα τα αλλα θα γίνουν σιγα σιγά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

 Καλησπέρα..εντάξει τέτοια θ ακούσεις πολλά...απ' τη μια θα μπαίνουν κι απ' την άλλη θα βγαίνουν..εσύ κάνεις το καλύτερο για σένα και το μωρακι σου και τέλος ...έτσι με ρώτησε και μένα η μάνα μου μια μέρα αν μπήκε σε πρόγραμμα το μωρό..της λέω κάτσε να πάει 2-3 μηνών και βλέπουμε και πάλι δύσκολο...νομίζουν έτσι είναι ...σήμερα πως είναι η μικρούλα σου?

Σήμερα ανέλαβε δράση ο άντρας μου μπας και πάρει πιπίλα γιατί Μεχρι στιγμής μ έχει κάνει εμένα πιπίλα κι εγώ δε μπορώ να κάθομαι τόσες ώρες να πιπιλαει..η αλήθεια είναι θέλει χρονο κορίτσια κι εγώ δεν έχω.δεν προλαβαίνω.τον έχω παραμελήσει το μεγάλο μου γιο τελείως και νιώθω τυψεις...απο βδομάδα ξεκινάει κι ο άντρας μου δουλειά εκεί να δούμε..ξεκίνησα του δίνω και μπουκάλι ...αλλά και την πιπίλα με τίποτα δεν την πήρε ...θα πάρω κι άλλες να δοκιμάσω κι ότι γίνει ..έχετε καμία να μου προτείνετε να μοιάζει με το στήθος? Να είναι για μωράκια που θηλάζουν?

Κορίτσι μου υπομονή η αρχή είναι ζόρικη και εγω έτσι δεν μπορω να δώσω πολύ χρόνο στην μεγάλη μου για την ώρα είναι ο αντρας μου και η μαμα μου αλλά από βδομαδα που θα πάει ο αντρας μου στην δουλειά σε κανα 3 βδομαδες θα φύγει και η μαμα μου μετά δεν ξέρω τι θα κάνω το μωρο είναι πολλές ώρες πάνω μου.. τα μεσάνυχτα δίνει ένα-δυο μπουκάλια ο αντρας μου που βγάζω με θήλαστρο για να κοιμηθώ λίγο εγω 

εμένα δεν κοιμάται πάλι… στην αρχή δεν μπορούσα να την ξυπνησω τώρα δεν μπορω να την κοιμησω μια μέση κατάσταση δεν υπάρχει 😅.. κλασικά κοιμάται πάνω μου αλλά μόλις την αφήνω σηκώνεται 

οχι τίποτα εμένα η μεγάλη δεν πάει και παιδικό ακόμα να πεις τουλάχιστον τα πρωινά θα είμαι λίγο πιο άνετη 😅

απο πιπίλες δεν ξέρω και εγω να σου πω την αλήθεια η μεγαλη μου που θηλαζε αποκλειστικά δεν δέχτηκε ποτε πιπιλα τώρα στο μωρο δεν έχω δώσει.. λένε η bibs είναι καλές 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Την Πέμπτη 29 του μήνα γέννησα κι εγώ τον μικρούλη μου! 🥰🥰🥰

Πηγαίναμε για φυσιολογικό είχα ήδη 7-8 διαστολή αλλά λόγω βραδυκαρδιας του μωρού κάναμε εκτακτως καισαρική 

Σωματικά πολύ δύσκολη η καισαρική έχω να πω..

Ευτυχώς είμαστε κι οι δυο καλά και κάθε μέρα φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα από την επόμενη! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά μαζί με τα μωράκια σας!!

Join the club!!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου ο μικρούλης σου!!! Καλή και γρήγορη ανάρρωση. Δεν είναι τίποτα, οι πρώτες 3-4 μέρες είναι δύσκολες λόγω πόνου. Μετά ηρεμείς!!! Με το καλό να πάτε σπίτι σας. Όταν μπορέσεις γράψε μας και λεπτομέρειες για τον μπεμπάκο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

1) @Demy93Γέννησε 3/8 Αγορακι 🩵

2) @Χρύσακι Γέννησε 5/8 Κοριτσάκι🩷

3) @Mommyel Γέννησε 6/8 Αγορακι 🩵

4) @Fighter Γέννησε 7/8 Κοριτσάκι 🩷

5) @μαμά12345 Γέννησε 8/8 Αγορακι🩵

6) @Christine PilatesΓέννησε 9/8 Αγορακι🩵

7) @nanouko Γέννησε 9/8 Αγορακι🩵

8 ) @Elk Γέννησε 12/8 Κοριτσάκι 🩷

9) @maroo8 Γέννησε 12/8 Αγορακι 🩵

10) @Barbiee Γέννησε 13/8 Αγορακι 🩵

11) @Katiana1987 Γέννησε 15/8 Κοριτσάκι 🩷

12) @katerinayia Γέννησε 21/8 Κοριτσάκι 🩷 

13) @Christi.D. Γέννησε 29/8 Αγορακι 🩵

Άραγε οι άλλες 4 πότε να γέννησαν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Την Πέμπτη 29 του μήνα γέννησα κι εγώ τον μικρούλη μου! 🥰🥰🥰

Πηγαίναμε για φυσιολογικό είχα ήδη 7-8 διαστολή αλλά λόγω βραδυκαρδιας του μωρού κάναμε εκτακτως καισαρική 

Σωματικά πολύ δύσκολη η καισαρική έχω να πω..

Ευτυχώς είμαστε κι οι δυο καλά και κάθε μέρα φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα από την επόμενη! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά μαζί με τα μωράκια σας!!

Να σας ζήσει κορίτσι! Να είναι γερό κ ευλογημένο στην ζωούλα του το μπεμπακι σας.

Η καισαρική ναι όσο να'ναι είναι δύσκολη, αλλά η ανάρρωση είναι σχετικά γρήγορη. Κάθε μέρα θα είσαι κ καλύτερα, θα δεις. Εγώ σήμερα είμαι στην 10η μέρα κ είναι μια χαρά, από σωματικής άποψης τουλάχιστον 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Την Πέμπτη 29 του μήνα γέννησα κι εγώ τον μικρούλη μου! 🥰🥰🥰

Πηγαίναμε για φυσιολογικό είχα ήδη 7-8 διαστολή αλλά λόγω βραδυκαρδιας του μωρού κάναμε εκτακτως καισαρική 

Σωματικά πολύ δύσκολη η καισαρική έχω να πω..

Ευτυχώς είμαστε κι οι δυο καλά και κάθε μέρα φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα από την επόμενη! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά μαζί με τα μωράκια σας!!

Να σου ζήσει καλή μου!! Εύχομαι όλα τα καλά!! 🤗🤗 Κάθε μέρα θα είσαι και καλύτερα από την καισαρική, μην ανησυχείς! Έτσι κι εγώ, όταν πήγα να γεννήσω ο μικρούλης δεν είχε στρίψει, αλλά ο γιατρός με βρήκε με διαστολή! Δε θυμάμαι αν σας το είπα..θα γεννούσα δηλαδή ούτως η άλλως.. θα θηλάσεις; Δοκιμάσατε; Όταν μπορέσεις μας γράφεις τα νέα σου πως τα πάτε με το μωρούλι!😘😘🧸🧸🌺🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Την Πέμπτη 29 του μήνα γέννησα κι εγώ τον μικρούλη μου! 🥰🥰🥰

Πηγαίναμε για φυσιολογικό είχα ήδη 7-8 διαστολή αλλά λόγω βραδυκαρδιας του μωρού κάναμε εκτακτως καισαρική 

Σωματικά πολύ δύσκολη η καισαρική έχω να πω..

Ευτυχώς είμαστε κι οι δυο καλά και κάθε μέρα φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα από την επόμενη! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά μαζί με τα μωράκια σας!!

Να σου ζήσειιι !! Καλή ανάρρωση!!! Υπομονή μέχρι να βγεις θα είσαι μια χαρά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου υπομονή η αρχή είναι ζόρικη και εγω έτσι δεν μπορω να δώσω πολύ χρόνο στην μεγάλη μου για την ώρα είναι ο αντρας μου και η μαμα μου αλλά από βδομαδα που θα πάει ο αντρας μου στην δουλειά σε κανα 3 βδομαδες θα φύγει και η μαμα μου μετά δεν ξέρω τι θα κάνω το μωρο είναι πολλές ώρες πάνω μου.. τα μεσάνυχτα δίνει ένα-δυο μπουκάλια ο αντρας μου που βγάζω με θήλαστρο για να κοιμηθώ λίγο εγω 

εμένα δεν κοιμάται πάλι… στην αρχή δεν μπορούσα να την ξυπνησω τώρα δεν μπορω να την κοιμησω μια μέση κατάσταση δεν υπάρχει 😅.. κλασικά κοιμάται πάνω μου αλλά μόλις την αφήνω σηκώνεται 

οχι τίποτα εμένα η μεγάλη δεν πάει και παιδικό ακόμα να πεις τουλάχιστον τα πρωινά θα είμαι λίγο πιο άνετη 😅

απο πιπίλες δεν ξέρω και εγω να σου πω την αλήθεια η μεγαλη μου που θηλαζε αποκλειστικά δεν δέχτηκε ποτε πιπιλα τώρα στο μωρο δεν έχω δώσει.. λένε η bibs είναι καλές 🤷‍♀️

Αυτό πάλι που τ αφήνεις κάτω και ξυπνάνε κατευθείαν ? Έλεος ..εγώ κάθομαι και πόση ώρα με το χέρι από κάτω του περιμένω τον χαϊδεύω ε τίποτα αυτός θα ξυπνήσει με το που φύγω..εμενα έχει αρχίσει κοιμάται 2 φορές από 3 ώρες τη νύχτα και κάνω παρτυ..απ τη 1.5 ώρα που κοιμόταν .και τώρα δηλαδή κοιμάται 3 ωρες.κανω το σταυρό μου...και πόση ώρα κοιμάται τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Αυτό πάλι που τ αφήνεις κάτω και ξυπνάνε κατευθείαν ? Έλεος ..εγώ κάθομαι και πόση ώρα με το χέρι από κάτω του περιμένω τον χαϊδεύω ε τίποτα αυτός θα ξυπνήσει με το που φύγω..εμενα έχει αρχίσει κοιμάται 2 φορές από 3 ώρες τη νύχτα και κάνω παρτυ..απ τη 1.5 ώρα που κοιμόταν .και τώρα δηλαδή κοιμάται 3 ωρες.κανω το σταυρό μου...και πόση ώρα κοιμάται τώρα?

Χαχαχα και εμείς τον σταυρό μας κάνουνε που ξυπνάμε μόνο 2 φορές μέσα στη νύχτα 🤣...Υπομονή κορίτσια ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ κορίτσια 2 φορές ή 3 θα ξυπνήσει το βράδυ...εξαρτάται ποσο θα έχει φάει... αλλά εμένα τον πιάνουν κάτι κλάματα πριν παει για ύπνο... εκεί περίπου στις 11 και αν δεν τον πάρουμε αγκαλιά δεν ησυχάζει με τίποτα 🤷

εσείς κορίτσια σας ειπε η παιδίατρος να δίνεται βιταμίνη D στα μικρουλια σας; εγω εχω απο την Δευτέρα που τον ξεκίνησα...και αναρωτιέμαι..για πόσο καιρό αραγε θα πρέπει να του το δινω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Την Πέμπτη 29 του μήνα γέννησα κι εγώ τον μικρούλη μου! 🥰🥰🥰

Πηγαίναμε για φυσιολογικό είχα ήδη 7-8 διαστολή αλλά λόγω βραδυκαρδιας του μωρού κάναμε εκτακτως καισαρική 

Σωματικά πολύ δύσκολη η καισαρική έχω να πω..

Ευτυχώς είμαστε κι οι δυο καλά και κάθε μέρα φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα από την επόμενη! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά μαζί με τα μωράκια σας!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! Αχ θα συμφωνήσω για τη καισαρική είχα και εγώ κακή εμπειρία…Λέω τι περνάει το σώμα μας..αλλά να ξέρεις είναι απίστευτό πόσο γρήγορα αναρρώνει …στο υπόσχομαι αύριο θα είσαι πολύ καλύτερα…και να σηκώνεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

και εγώ κορίτσια 2 φορές ή 3 θα ξυπνήσει το βράδυ...εξαρτάται ποσο θα έχει φάει... αλλά εμένα τον πιάνουν κάτι κλάματα πριν παει για ύπνο... εκεί περίπου στις 11 και αν δεν τον πάρουμε αγκαλιά δεν ησυχάζει με τίποτα 🤷

εσείς κορίτσια σας ειπε η παιδίατρος να δίνεται βιταμίνη D στα μικρουλια σας; εγω εχω απο την Δευτέρα που τον ξεκίνησα...και αναρωτιέμαι..για πόσο καιρό αραγε θα πρέπει να του το δινω;

Ναι κι εμένα παίρνει ..απ' το νοσοκομείο μου την έδωσαν με το που βγήκαμε..αλλά ούτε εμένα μου είπαν για ποσο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια μου έχει βγάλει ο μπέμπης κάτι πολύ μικρά σπυράκια ας πούμε...κοκκινίλες γύρω απ' το λαιμό στα μάγουλα...εσας έχουν τα μωράκια σας? Κι αν ναι τι κρέμα βάζετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Ρε κορίτσια μου έχει βγάλει ο μπέμπης κάτι πολύ μικρά σπυράκια ας πούμε...κοκκινίλες γύρω απ' το λαιμό στα μάγουλα...εσας έχουν τα μωράκια σας? Κι αν ναι τι κρέμα βάζετε?

Μήπως είναι ιδρωτηρια? Σε κάθε περίπτωση μη βασίζεται σε καμία απάντηση. Φωτογραφία στον παιδίατρο κατευθείαν γιατί η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MinaSam είπε:

Μήπως είναι ιδρωτηρια? Σε κάθε περίπτωση μη βασίζεται σε καμία απάντηση. Φωτογραφία στον παιδίατρο κατευθείαν γιατί η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

Συγγνώμη νομίζω πολύ αγχωτικά τα έγραψα αλλά γενικά δεν έχουν νόημα τέτοιες ερωτήσεις γιατί μπορεί εγώ να σου πω ότι βάζουμε την αναπλαστική τη cicalfate και πριν βάζαμε μια κορτιζονουχα γιατί ο μικρός είχε δερματίτιδα, αλλά αν δεν το δει ο παιδίατρος δεν μπορείς να ξέρεις αν τα παιδάκια μας έχουν το ίδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ είμαι από τις τυχερές στο θέμα ύπνου!!! Κοιμάται τουλάχιστον ένα 3ωρο κι ένα 4ωρο σερί τη νύχτα!!! 

D3 μου έγραψαν κι εμένα στο μαιευτήριο. Για όσο θηλάζουμε λέει. Τώρα αν αλλάξει με την εισαγωγή τροφών, δεν ξέρω. Αλλά κι εμένα μου είπαν ότι θα συνεχίσω το σίδηρο και το ασβέστιο κανονικά για όσο θηλάζω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Ρε κορίτσια μου έχει βγάλει ο μπέμπης κάτι πολύ μικρά σπυράκια ας πούμε...κοκκινίλες γύρω απ' το λαιμό στα μάγουλα...εσας έχουν τα μωράκια σας? Κι αν ναι τι κρέμα βάζετε?

εμένα εχει στο πηγούνι...και έχω την εντύπωση οτι ειναι οπως θηλαζει και ιδρώνει και βγαινουν γι αυτό...δε μιλησα με την παιδίατρο γιατί τη Δευτέρα θα τον δει για να δουμε πως πάμε με τα κιλά οπότε θα μας πει και γι αυτό!

εγω σίδηρο σταματησα να παίρνω γιατί πειραζε τον μπέμπη...ειχε πάρα παρα πολύ γκρίνια...μολις το έκοψα σταμάτησε και η γκρίνια...🤷 παίρνω όμως τις βιταμίνες της pregnacare που είναι για θηλασμό!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

εμένα εχει στο πηγούνι...και έχω την εντύπωση οτι ειναι οπως θηλαζει και ιδρώνει και βγαινουν γι αυτό...δε μιλησα με την παιδίατρο γιατί τη Δευτέρα θα τον δει για να δουμε πως πάμε με τα κιλά οπότε θα μας πει και γι αυτό!

εγω σίδηρο σταματησα να παίρνω γιατί πειραζε τον μπέμπη...ειχε πάρα παρα πολύ γκρίνια...μολις το έκοψα σταμάτησε και η γκρίνια...🤷 παίρνω όμως τις βιταμίνες της pregnacare που είναι για θηλασμό!

 

Σου τις έδωσε γιατρός αυτές; Γιατί σκέφτομαι να ρωτήσω κι εγώ γι' αυτές για να μην τα παίρνω τόσο διάσπαρτα μέσα στη μέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου εύχομαι να σταματήσουν οι συσπάσεις και να πάρεις λίγες μέρες ακόμα!! Κράτα μπεμπουλα! Κράτα! 
    • @_piripiri_1400 gr?????? ουαου!!!! μπέμπαρος 😍🤩 😍🤩  😍🤩  😍🤩  Εμείς χθες πήγαμε και την έβγαλε 400γρ. Β΄έβαια έχουμε μεγάλη διαφορά μεταξύ μας..πάνω από μήνα αν θυμάμαι καλά! Χθες ξεκαθαρίσαμε και το οικονομικό με τον γιατρό και τη μαία. Όλα εντάξει! Αυτό όμως ρε κορίτσια που αλλάζει και η τιμή του γιατρού ανάλογα με το δωμάτιο που θα επιλέξεις, δεν το καταλαβαίνω! Τέλος παντων...  
    • Σε ευχαριστώ! Πρέπει να μείνει μέχρι την 37 εβδομάδα γιατί λόγο του διαβήτη και της ινσουλίνης είναι πίσω στην ανάπτυξη των πνευμόνων, αν και έχω κάνει και κορτιζόνη. Αλλά όπως και να έχει όσο περισσότερο μένει μέσα τόσο καλύτερα είναι αρκεί να μην είναι αφιλόξενο το ενδομήτριο περιβάλλον. 
    • @kokkinoskoufitsaκορίτσι μ δ εχει νοημα να κανεις αλλο τεστ. Δε πρόκειται να εχει διαφορά πιστευω με τοσο υψηλη χοριακη. Όχι το οτι πας συχνα τουαλετα δ σημαίνει οτι κατι παει λαθος. Ολα καλα θα ειναι! @ditaki καθε μερα στην κοιλια ειναι οφελος κορίτσι μου, το ξερεις αλλωστε. Ελπίζω να παρει μερούλες ακομα αν κ είναι σχεδόν τελειομηνο οπότε μην αγχωνεσαι. Εσυ ξεκούραση και προσπαθεισαι να είσαι χαλαρη.
    • Καλημέρα!! Κορίτσια σήμερα δεν έκανα τεστ, ξύπνησα στις 5, ήθελα απεγνωσμένα να πάω τουαλέτα κ δε σκέφτηκα καθόλου το τεστ, κοιμόμουν.. μετά κοιμήθηκα, πάλι το ίδιο στις 8, ε μετά δεν έκανα, υποτίθεται θέλαμε πρώτα πρωινά ουρα. Αφήστε που εμεινα ξυπνια μόνο ένα 8-10 κ μετά κοιμήθηκα πάλι μέχρι 1μιση... Νυστάζω πολύ, έχω ένα μόνιμο βάρος στη μήτρα και τράβηγμα-ενόχληση στη μέση (οκ αυτό ίσως είναι κ από τις πολλές ώρες ξάπλα) και πριν που πήγαμε σούπερ μπας και κουνήσω λίγο, μου ήρθε 2 φορές ένα πράγμα δεν ξέρω, σαν να είμαι σε βάρκα? Σε κενό αέρος? Ναυτία να ναι δεν ξέρω δεν έχω πάθει και ποτέ. Επίσης, εγώ πάντα λόγω του ευερεθιστου εντέρου κ των glucoplus έχω χρόνια τώρα τακτικές επισκέψεις στην τουαλέτα 3-4 φορές τη μέρα, αλλά υποτίθεται η εγκυμοσύνη φέρνει δυσκοιλιοτητα. Εμένα δε μου έφερε, ακόμα η τουαλέτα δέχεται τις επισκέψεις μου με αμείωτη συχνότητα. Όπως είμαι στην ωορρηξια κ στην περιοδο σ αυτό το θέμα, είμαι και τώρα, ακριβώς ίδια αίσθηση... Να είναι σημάδια ότι κάτι πάει στραβά??  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...