Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου κι απο μένα...

Εγώ εχθές βγήκα με τις φιλενάδες μου... Τη μια είχα να τη δω 8,5 χρόνια απο κοντά... Αλλά βρε κορίτσια... οι αληθινές φιλίες τελικά δεν τα μετράνε αυτά... Ήταν σα να είχαμε να ειδωθούμε απο προχθές!!! Πέρασα τέλεια!!!

Αύριο πάω για το μάθημα θηλασμού και είμαι κατ' ενθουσιασμένη!!!

Ναι ισχύει αυτό αν είσαι καλά με κάποιον και χρόνια να έχεις να βρεθείς όταν βρίσκεσαι από κοντά δεν υπάρχει αυτήν η αμηχανία τώρα τι θα πουμε ; Είσαι άνετος σαν να βρεθήκατε εχτές 😊

αντε ωραία καλή αρχή θα περιμένουμε νέα από το μαθημα🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk κι εμείς χτες πήγαμε για μπάνιο..εγω μπήκα να σου πω..σκέφτομαι ότι μετά δε πρόκειται να κάνω οπότε του λέω του άντρα μου πάμε τώρα να κάνω κανένα γιατί θα με φάει η Κλεισούρα😂😂😂 οπότε μην το σκέφτεσαι και μπες..! 

@Katiana1987 μπραβο κορίτσι μου είναι ωραία αυτά!! Σπάνια να βλέπεις ανθρώπους μετά από χρόνια και να έχεις τέτοια σχέση...άντε περιμένουμε να μας πεις ...

Εγώ πάντως κορίτσια εκεί που γέννησα ήταν όλες οι μαίες υπέρ του θηλασμού και με βοήθησαν τόσο πολύ..δεν το περίμενα να ενδιαφέρονται ετσι...άλλο που είχε ίκτερο ο μικρός και δεν τα καταφέραμε...να σας ρωτήσω επιθέματα θηλασμού πήρατε όσες θα θηλασετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σας ζηλεύω που πάτε θάλασσα..Μ αρέσει τόσο πολύ αλλά  τώρα μου είπε η γιατρός να μην πάω..😔 Χθες βράδυ με πιάσανε κάτι πονακια σαν περιόδου,δεν κρατούσαν πολύ αλλά μέσα σε μια ώρα τα είχα αρκετές φορές..Ευτυχώς σήμερα τπτ,δεν ξέρω τι ήταν αυτό..

@μαμά12345 εγώ πήρα επιθέματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

@Elk κι εμείς χτες πήγαμε για μπάνιο..εγω μπήκα να σου πω..σκέφτομαι ότι μετά δε πρόκειται να κάνω οπότε του λέω του άντρα μου πάμε τώρα να κάνω κανένα γιατί θα με φάει η Κλεισούρα😂😂😂 οπότε μην το σκέφτεσαι και μπες..! 

@Katiana1987 μπραβο κορίτσι μου είναι ωραία αυτά!! Σπάνια να βλέπεις ανθρώπους μετά από χρόνια και να έχεις τέτοια σχέση...άντε περιμένουμε να μας πεις ...

Εγώ πάντως κορίτσια εκεί που γέννησα ήταν όλες οι μαίες υπέρ του θηλασμού και με βοήθησαν τόσο πολύ..δεν το περίμενα να ενδιαφέρονται ετσι...άλλο που είχε ίκτερο ο μικρός και δεν τα καταφέραμε...να σας ρωτήσω επιθέματα θηλασμού πήρατε όσες θα θηλασετε?

Ευτυχώς και στο Έλενα είναι πολύ υπέρ του θηλασμού και βοηθάνε πάρα πολύ! Εμένα, μου έδωσε επιθέματα μια φίλη μου που γέννησε το Γενάρη και δεν κατάφερε να θηλάσει, οπότε της ήταν άχρηστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Σας ζηλεύω που πάτε θάλασσα..Μ αρέσει τόσο πολύ αλλά  τώρα μου είπε η γιατρός να μην πάω..😔 Χθες βράδυ με πιάσανε κάτι πονακια σαν περιόδου,δεν κρατούσαν πολύ αλλά μέσα σε μια ώρα τα είχα αρκετές φορές..Ευτυχώς σήμερα τπτ,δεν ξέρω τι ήταν αυτό..

@μαμά12345 εγώ πήρα επιθέματα..

Δεν πειράζει κορίτσι μου..του χρόνου με το μωράκι σου❤️ ετοιμάζεται το σώμα σου...όσο κοντεύεις θα γίνονται και πιο έντονα..κι εγώ έχω ... Τι επιθέματα πήρες? Μιας χρήσης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ευτυχώς και στο Έλενα είναι πολύ υπέρ του θηλασμού και βοηθάνε πάρα πολύ! Εμένα, μου έδωσε επιθέματα μια φίλη μου που γέννησε το Γενάρη και δεν κατάφερε να θηλάσει, οπότε της ήταν άχρηστα.

Μια χαρά τότε ..επιθέματα μιας χρήσης? Κοιτάω τι να πάρω μωρέ...έχω βρει κάτι chicco ..μάλλον εκεί θα καταληξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Μια χαρά τότε ..επιθέματα μιας χρήσης? Κοιτάω τι να πάρω μωρέ...έχω βρει κάτι chicco ..μάλλον εκεί θα καταληξω

Καλημέρα!! Κι εγώ πήρα επιθέματα μιας χρήσης και πήρα και κοχύλια γτ μου το έγραφε στη λίστα μαιευτηρίου ο γιατρός! Φαντάζομαι τα κοχύλια θα βοηθήσουν και στην περίπτωση που ερεθιστεί η θηλή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Μια χαρά τότε ..επιθέματα μιας χρήσης? Κοιτάω τι να πάρω μωρέ...έχω βρει κάτι chicco ..μάλλον εκεί θα καταληξω

Αυτά πήρα,chicco μιας χρήσης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου 🦋

Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό μας,είμαστε μια χαρά σχεδόν 3 κιλά αλλά με καθόλου συσπάσεις...Μου είπε να ξεκινήσω φουλ περπάτημα και μπάνια 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nanouko όλο ακούω για τα κοχύλια αλλά δεν έχω καταλάβει σε τι χρησιμεύουν....

@Demy93οοο φτάσατε 3 κιλά🥰🥰🥰🥰τι ωραία❤️❤️❤️ μια χαρά κάνε μπάνια φουλ..ότι καλύτερο....το περπάτημα μέσα στη ζέστη όμως δύσκολο😐😐😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Μια χαρά τότε ..επιθέματα μιας χρήσης? Κοιτάω τι να πάρω μωρέ...έχω βρει κάτι chicco ..μάλλον εκεί θα καταληξω

Της mam μου έδωσε, μιας χρήσης, ναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα!! Κι εγώ πήρα επιθέματα μιας χρήσης και πήρα και κοχύλια γτ μου το έγραφε στη λίστα μαιευτηρίου ο γιατρός! Φαντάζομαι τα κοχύλια θα βοηθήσουν και στην περίπτωση που ερεθιστεί η θηλή!

Εγώ θα ρωτήσω αύριο στο μάθημα θηλασμού για τα κοχύλια, γιατί λόγω ζέστης μπορεί να είναι άχρηστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου 🦋

Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό μας,είμαστε μια χαρά σχεδόν 3 κιλά αλλά με καθόλου συσπάσεις...Μου είπε να ξεκινήσω φουλ περπάτημα και μπάνια 🥰🥰

Ουάου!!! Εμένα άμα φτάσει τα 3 κιλά θα κάνω πάρτι να ξέρετε!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η μαμά12345 είπε:

@nanouko όλο ακούω για τα κοχύλια αλλά δεν έχω καταλάβει σε τι χρησιμεύουν....

@Demy93οοο φτάσατε 3 κιλά🥰🥰🥰🥰τι ωραία❤️❤️❤️ μια χαρά κάνε μπάνια φουλ..ότι καλύτερο....το περπάτημα μέσα στη ζέστη όμως δύσκολο😐😐😐

Απ'ότι έχω καταλάβει συγκεντρώνουν το γάλα που μπορεί να στάζει από τη θηλή και την προστατεύουν αν έχει ερεθιστεί να μην έρχεται σε επαφή με το ρούχο αλλά να αναπνέει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ θα ρωτήσω αύριο στο μάθημα θηλασμού για τα κοχύλια, γιατί λόγω ζέστης μπορεί να είναι άχρηστα!

Ναι, ρώτησε και πες μας!! Εγώ βέβαια μόνο ζέστη δεν έχω στο σπίτι, το κλιματιστικό δουλεύει 24/7, δεν την παλεύω αλλιώς 🥴😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου 🦋

Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό μας,είμαστε μια χαρά σχεδόν 3 κιλά αλλά με καθόλου συσπάσεις...Μου είπε να ξεκινήσω φουλ περπάτημα και μπάνια 🥰🥰

Μπράβο το μπεμπάκι!! 🧸🧸Δες και στο youtube αν θες κανένα βιντεάκι, έχει πολύ ωραία! Αν στο επιτρέπει ο γιατρός σου φυσικά και για άλλες ασκήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

@Elk κι εμείς χτες πήγαμε για μπάνιο..εγω μπήκα να σου πω..σκέφτομαι ότι μετά δε πρόκειται να κάνω οπότε του λέω του άντρα μου πάμε τώρα να κάνω κανένα γιατί θα με φάει η Κλεισούρα😂😂😂 οπότε μην το σκέφτεσαι και μπες..! 

@Katiana1987 μπραβο κορίτσι μου είναι ωραία αυτά!! Σπάνια να βλέπεις ανθρώπους μετά από χρόνια και να έχεις τέτοια σχέση...άντε περιμένουμε να μας πεις ...

Εγώ πάντως κορίτσια εκεί που γέννησα ήταν όλες οι μαίες υπέρ του θηλασμού και με βοήθησαν τόσο πολύ..δεν το περίμενα να ενδιαφέρονται ετσι...άλλο που είχε ίκτερο ο μικρός και δεν τα καταφέραμε...να σας ρωτήσω επιθέματα θηλασμού πήρατε όσες θα θηλασετε?

Ααα ωραία μπράβο καλά εκανες.. εεε μετά έρχεται η κλεισούρα αυτο σκέφτομαι και εγω τουλάχιστον το πρώτο διάστημα.. αφού έχω να παω σε ένα γάμο 15/9 και δεν ξέρω ούτε εκεί αν θα τα καταφέρω να παω😅

Εγω πήρα επίθετα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη άχρηστα για εμένα  σαν κομπρέσα τα χρησιμοποίησα πιο πολύ όταν πρηζόταν το στήθος από το γαλα για να ανακουφιστώ..  διαρροή δεν είχα μόνο την νύχτα είχα διαρροή που κοιμόμουν 2-3 φορές όποτε έμειναν έτσι να σου πω την αλήθεια τα επιθέματα 

τα κοχύλια όπως είπε και η @nanouko αν ερεθιστεί η θηλή σου δεν αντεχεις να ακουμπάει τίποτα πάνω ούτε το ύφασμα της μπλούζας όποτε φοράς αυτά να αναπνέουν κιολας εμένα αυτά μου φάνηκαν πιο χρήσιμα αλλά ήταν για τις πρωτες 10 μερες μετά δεν τα ξανά εβαλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου 🦋

Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό μας,είμαστε μια χαρά σχεδόν 3 κιλά αλλά με καθόλου συσπάσεις...Μου είπε να ξεκινήσω φουλ περπάτημα και μπάνια 🥰🥰

Έλα ο αγοραρος έφτασε και τα 3 κιλά ; Μπράβο του φτου φτου !! 🧿

αχ μέσα στην ζεστη πες του το περπάτημα δεν είναι και πολύ εύκολο αλλά όσο μπορείς καντο θα βοηθήσει για την γεννά πολύ 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου..του χρόνου με το μωράκι σου❤️ ετοιμάζεται το σώμα σου...όσο κοντεύεις θα γίνονται και πιο έντονα..κι εγώ έχω ... Τι επιθέματα πήρες? Μιας χρήσης?

Εγω αυτά είχα πάρει IMG_7797.thumb.jpeg.cc80f59b17f29fb46f7ecb05b37fb613.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Σας ζηλεύω που πάτε θάλασσα..Μ αρέσει τόσο πολύ αλλά  τώρα μου είπε η γιατρός να μην πάω..😔 Χθες βράδυ με πιάσανε κάτι πονακια σαν περιόδου,δεν κρατούσαν πολύ αλλά μέσα σε μια ώρα τα είχα αρκετές φορές..Ευτυχώς σήμερα τπτ,δεν ξέρω τι ήταν αυτό..

@μαμά12345 εγώ πήρα επιθέματα..

Όταν σε πιάνουν τέτοια πονακια δοκιμασε να κανείς ένα ζεστο μπανάκι εμένα με βοήθησε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Έλα ο αγοραρος έφτασε και τα 3 κιλά ; Μπράβο του φτου φτου !! 🧿

αχ μέσα στην ζεστη πες του το περπάτημα δεν είναι και πολύ εύκολο αλλά όσο μπορείς καντο θα βοηθήσει για την γεννά πολύ 😊 

Εγώ πάλι καλά δεν το έχω σταματήσει καθόλου! Ακόμα και στην πολλή ζέστη βγαίνω αφού πέσει ο ήλιος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Όταν σε πιάνουν τέτοια πονακια δοκιμασε να κανείς ένα ζεστο μπανάκι εμένα με βοήθησε 😊

Α ωραία! Ευχαριστώ,θα το δοκιμάσω!!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

@nanouko όλο ακούω για τα κοχύλια αλλά δεν έχω καταλάβει σε τι χρησιμεύουν....

@Demy93οοο φτάσατε 3 κιλά🥰🥰🥰🥰τι ωραία❤️❤️❤️ μια χαρά κάνε μπάνια φουλ..ότι καλύτερο....το περπάτημα μέσα στη ζέστη όμως δύσκολο😐😐😐

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ουάου!!! Εμένα άμα φτάσει τα 3 κιλά θα κάνω πάρτι να ξέρετε!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Μπράβο το μπεμπάκι!! 🧸🧸Δες και στο youtube αν θες κανένα βιντεάκι, έχει πολύ ωραία! Αν στο επιτρέπει ο γιατρός σου φυσικά και για άλλες ασκήσεις..

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Έλα ο αγοραρος έφτασε και τα 3 κιλά ; Μπράβο του φτου φτου !! 🧿

αχ μέσα στην ζεστη πες του το περπάτημα δεν είναι και πολύ εύκολο αλλά όσο μπορείς καντο θα βοηθήσει για την γεννά πολύ 😊 

Χαχαχα ευχαριστώ κορίτσια μου 😃 η αλήθεια είναι πως όντως το περπάτημα δεν είναι το καλύτερο μου αλλά τι να κάνω,παραθαλάσσια περιοχή είμαστε μόλις πέφτει καλά ο ήλιος θα βγαίνω 😃😃 ναι περιμέναμε ότι θα είναι έτσι μεγάλο μωράκι 🥰🥰🩵🩵🧿🧿

Βρε συ @Katiana1987  νομίζω σε έχουν  αγχώσει πάρα πολυ και δε χρειάζεται,και εμένα στις εβδομάδες σου ήταν πάνω κάτω 2200,τον τελευταίο καιρό ανεβαίνουν μη σκας 🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

 

 

 

Χαχαχα ευχαριστώ κορίτσια μου 😃 η αλήθεια είναι πως όντως το περπάτημα δεν είναι το καλύτερο μου αλλά τι να κάνω,παραθαλάσσια περιοχή είμαστε μόλις πέφτει καλά ο ήλιος θα βγαίνω 😃😃 ναι περιμέναμε ότι θα είναι έτσι μεγάλο μωράκι 🥰🥰🩵🩵🧿🧿

Βρε συ @Katiana1987  νομίζω σε έχουν  αγχώσει πάρα πολυ και δε χρειάζεται,και εμένα στις εβδομάδες σου ήταν πάνω κάτω 2200,τον τελευταίο καιρό ανεβαίνουν μη σκας 🩷

Είναι που δεν ακολουθεί και η γιατρός το πρωτόκολλο των υπολοίπων και ναι με αγχώνει! Σκέψου ότι απο τις 33+4 με ξανά έβαλε για Doppler στις 6 Αυγούστου που θα είμαι 37+4. Μέχρι τότε τίποτα. Ούτε έναν καρδιοτοκογράφο μέχρι τότε. Απλά μετράμε την πίεση και παρακολουθώ τις κινήσεις της μπουμπούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Είναι που δεν ακολουθεί και η γιατρός το πρωτόκολλο των υπολοίπων και ναι με αγχώνει! Σκέψου ότι απο τις 33+4 με ξανά έβαλε για Doppler στις 6 Αυγούστου που θα είμαι 37+4. Μέχρι τότε τίποτα. Ούτε έναν καρδιοτοκογράφο μέχρι τότε. Απλά μετράμε την πίεση και παρακολουθώ τις κινήσεις της μπουμπούς!

Ναι εντάξει έχεις ένα δίκιο σε αυτό γιατί εγώ σήμερα ας πούμε 37+5 έκανα ήδη τον 2ο καρδιοτοκογραφο αλλά οκ ο καθένας ακολουθεί ένα δικό του "πλάνο"...Μην αγχώνεσαι,όσο κοντευουμε είναι λογικό να υπάρχει παραπάνω ανησυχία αλλά αφού όλα τα υπόλοιπα είναι καλά χαλάρωσε και απόλαυσε τον τελευταίο καιρό γιατί μετά θα τα ζητάμε στην κοιλίτσα αλλά θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας 🩵🩷🩷🩵🩵🩷🩷🩵🧿🧿🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...