Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου, εγώ συρταριέρα δεν της πήρα της μπουμπούς, λόγω έλλειψης χώρου. Έκανα χώρο στη δικιά μου συρταριέρα κι έχω βάλει και πράγματα στο συρτάρι της κούνιας. Όλα έτοιμα τα άφησα πίσω. Όλα αυτά που άφησα πίσω, τα έβαλα σε σακούλες και στη θέση τους. Την κούνια την έχω στημένη εδώ και 1 μήνα και. Δεν την έστρωσα και την έχω καλυμμένη με νάυλον. Μέσα στη βδομάδα θα πάμε να πάρουμε το καρότσι 3 σε 1 να το στήσω κι αυτό! @maroo8 @ElkΛίκνο εγώ δεν πήρα κορίτσια μου! Είναι απααραίτητο λέτε;

Κάποιες τις έχει βολεψει κ κάποιες όχι..Απλά επειδή αγχώνομαι ήθελα να έχω δίπλα τον μπέμπη στην αρχή..Η γιατρός μου είπε ότι μπορεί να το χρησιμοποιήσω κ μόνο 2-3 μήνες η το πολύ μέχρι 6..Δεν ξέρω αν έκανα καλά,μπορεί να ήταν κ πεταμένα λεφτά..θα δείξει..🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα το λικνο με βόλεψε πιο πολύ αλλά είναι μόνο για την αρχη εγω νομίζω την κράτησα μέχρι 5-6 μηνών εκεί max.. με βόλεψε την νύχτα να την παίρνω από εκεί μέσα χωρίς να χρειάζεται να σηκώνομαι από το κρεβατι για να θηλάσω.. εμένα σκέψου είχε και κάγκελα αλλά μου το έδωσαν αν αγόραζα εγω σίγουρα θα διάλεξα μια να μην έχει κάγκελο από την μεριά του κρεβατιού για να την αφήνω ακόμα πιο εύκολα 

μπορείς να το έχεις στην κουνια αλλά θα  μπορούσες να βάλεις μέσα στην κουνια πχ μια φωλιά ώστε να είναι πιο περιορισμένο το μωρο στην αρχή θελουν να είναι σε μικρό χώρο περιορισμένα όπως είναι μέσα στην κοιλιά, δεν την θέλουν την απλά.. 

Γι' αυτό προτείνουν και το φάσκιωμα. Αλλά εμένα θα κοιμάται μαζί μου ούτως ή άλλως όταν πάμε Λευκάδα. Φωλιά το σκέφτομαι να πάρω μια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Γι' αυτό προτείνουν και το φάσκιωμα. Αλλά εμένα θα κοιμάται μαζί μου ούτως ή άλλως όταν πάμε Λευκάδα. Φωλιά το σκέφτομαι να πάρω μια!

Για το φασκιώνω ρωτήστε κορίτσια την παιδιατρο η δικιά δεν ήταν υπέρ πάντως 🤷‍♀️ εγω δεν το φασκιώσα το μωρο άσε που είχαμε και πολύ ζεστη 

Και εγω στην αρχή την είχα στο κρεβατι μου με την φώλια μέχρι να σαραντίσει εμενα με βόλεψε πάντως την χρησιμοποίησα αρκετά 45 Ευρώ την είχα πάρει ήταν η πιο οικονομική που είχα βρει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Μου έγραψε 2-3.. τωρα να δουμε τι θα μ πει αυριο η γυναικολόγος 

Ναι θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό να μας πεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρύσακι ελπίζω όλα να πάνε καλά με τον γιατρό αύριο! Θα περιμένουμε νέα!

Φωλιά κι εγώ θέλω να πάρω @Elk κατάλαβα ποια λες!! 

@Katiana1987 εμένα μου έδωσαν λίκνο και θα το έχω δίπλα στο κρεβάτι μου! Αλλά να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν θα έπαιρνα αν δεν μου το έδιναν γιατί είναι για πολύ λίγο καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

@nanoukoεγώ όλα στους 40 τα έπλυνα μόνο με βρεφικό απορρυπαντικό και μαλακτικό. 

Καλά έκανες, απλώς επειδή ξέρω ότι τα είχε στην αποθήκη αυτά και δεν ήταν και πολύ καλά κλεισμένα γι' αυτό έβαλα και κανονικό απορρυπαντικό πρώτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ δεν πήρα λίκνο, αλλά κούνια που κατεβαίνει το κάγκελο..θα στριμωχτούμε λίγο στο δωμάτιο αλλά θα τα καταφέρουμε..

@Χρύσακι όλα καλά θα είναι με τον πλακούντα! Περιμένουμε τα νέα σου! Πάντως μου κάνει εντύπωση που έμενα μου είχε πει να περιορίσω το αλάτι για να μην γεράσει ο πλακούντας! Τι να πω.. μπορεί και να μην είναι επιστημονικά τεκμηριωμένο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

@Χρύσακι ελπίζω όλα να πάνε καλά με τον γιατρό αύριο! Θα περιμένουμε νέα!

Φωλιά κι εγώ θέλω να πάρω @Elk κατάλαβα ποια λες!! 

@Katiana1987 εμένα μου έδωσαν λίκνο και θα το έχω δίπλα στο κρεβάτι μου! Αλλά να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν θα έπαιρνα αν δεν μου το έδιναν γιατί είναι για πολύ λίγο καιρό!

Καλημέρα κορίτσια ετοιμάζομαι να πάω γιατρό σιγά σιγά όποτε θα σας διαβάσω μεσημέρι που θα έχω γυρίσει 

εγω από το moromou την είχα παραγγείλει την φωλιά έμεινα ευχαριστημένη γιατί έβλεπα και κάτι τιμές πανάκριβες και αν δεν έβρισκα μια πιο οικονομική δεν θα αγόραζα 

μπαίνει και πληντηριο μια χαρά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κι εγώ δεν πήρα λίκνο, αλλά κούνια που κατεβαίνει το κάγκελο..θα στριμωχτούμε λίγο στο δωμάτιο αλλά θα τα καταφέρουμε..

@Χρύσακι όλα καλά θα είναι με τον πλακούντα! Περιμένουμε τα νέα σου! Πάντως μου κάνει εντύπωση που έμενα μου είχε πει να περιορίσω το αλάτι για να μην γεράσει ο πλακούντας! Τι να πω.. μπορεί και να μην είναι επιστημονικά τεκμηριωμένο..

Κορίτσι μου εγω πάντως τρώω φουλ αλάτι να σου πω την αλήθεια γιατί έχω αρκετά χαμηλή πίεση δεν μου είχαν πει κάτι τέτοιο να προσέξω αλλά είπαμε κάθε περίπτωση είναι διαφορετική μπορεί σε άλλες κοπέλες να ενοχλεί 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου εγω πάντως τρώω φουλ αλάτι να σου πω την αλήθεια γιατί έχω αρκετά χαμηλή πίεση δεν μου είχαν πει κάτι τέτοιο να προσέξω αλλά είπαμε κάθε περίπτωση είναι διαφορετική μπορεί σε άλλες κοπέλες να ενοχλεί 🤷‍♀️

Καλημέρα κορίτσι μου! Θα το ρωτήσω μεθαύριο που θα πάω και στον δικό μου γιατρό γτ αυτό μου το είπε αυτός που μου έκανε το ντόπλερ! Κι εγώ από το moro mou πήρα τη φωλιά!! 😊 Μάλιστα σχεδόν ίδια σε άλλο κατάστημα ήταν σχεδόν 30 ευρώ ακριβότερη 😮😮

Αναμένουμε τα νέα σου από τον γιατρό! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό να μας πεις 

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

@Χρύσακι ελπίζω όλα να πάνε καλά με τον γιατρό αύριο! Θα περιμένουμε νέα!

Φωλιά κι εγώ θέλω να πάρω @Elk κατάλαβα ποια λες!! 

@Katiana1987 εμένα μου έδωσαν λίκνο και θα το έχω δίπλα στο κρεβάτι μου! Αλλά να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν θα έπαιρνα αν δεν μου το έδιναν γιατί είναι για πολύ λίγο καιρό!

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κι εγώ δεν πήρα λίκνο, αλλά κούνια που κατεβαίνει το κάγκελο..θα στριμωχτούμε λίγο στο δωμάτιο αλλά θα τα καταφέρουμε..

@Χρύσακι όλα καλά θα είναι με τον πλακούντα! Περιμένουμε τα νέα σου! Πάντως μου κάνει εντύπωση που έμενα μου είχε πει να περιορίσω το αλάτι για να μην γεράσει ο πλακούντας! Τι να πω.. μπορεί και να μην είναι επιστημονικά τεκμηριωμένο..

Καλημερα κορίτσια μου! Τελικα με πήρε τηλ κ θα παω 12:40. Ναι θα σας ενημερώσω! 
 

εγω αρρώστησα κιολας! Κρύωσα, με πονούσε κατω απο το στήθος, ο λαιμός.. δεν κοιμήθηκα καλα.. σημερα ειμαι Κάπως καλυτερα. 

Εγω αντι λίκνο πήρα καλαθουνα με την βάση της γιατι είναι πανω κατω το σπιτι και θελω να την εχω κατω να μην ανεβοκατεβαίνω και στην αρχή λεω να την εχω εκεί αντι στην κούνια, αν και πήρα κ εγω φωλιά. Είναι το πρώτο μας παιδί ίσως να κανουμε κ υπερβολές.. θα δείξει.. 

@Elkκοριτσι μου αναμένουμε και τα δικά σου νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια ετοιμάζομαι να πάω γιατρό σιγά σιγά όποτε θα σας διαβάσω μεσημέρι που θα έχω γυρίσει 

εγω από το moromou την είχα παραγγείλει την φωλιά έμεινα ευχαριστημένη γιατί έβλεπα και κάτι τιμές πανάκριβες και αν δεν έβρισκα μια πιο οικονομική δεν θα αγόραζα 

μπαίνει και πληντηριο μια χαρά 😊

Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα! Εγώ βρυκολακιασα χθες το βράδυ! 🤣 Στις 5 κοιμήθηκα! 

@Elk όλα να πάνε καλά με τον γιατρό και σε σένα! Θα τον ρωτήσεις και για το πότε θεωρεί ότι πρέπει να γίνει η καισαρική λογικά! Εγώ για φωλιά είδα από εκεί που λες και από jukki. Θα δω πού θα καταλήξω!

@Χρύσακι τέλεια που θα πας και νωρίτερα, να σου φύγει η αγωνία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγα κορίτσια! Το καλο μεσα σε μια βδομαδα εγινε 2065 απο 1742. Ειμαι 33 κ 4, είναι λίγα για την βδομαδα που ειμαι;

θα με παρακολουθεί καθε βδομαδα ειπε και καθε βδομαδα θα κανω καρδιοτοκογραφο! Αγχώθηκα και έκλαιγα, μου ειπε να μην αγχώνομαι προς το παρόν ολα καλα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Πηγα κορίτσια! Το καλο μεσα σε μια βδομαδα εγινε 2065 απο 1742. Ειμαι 33 κ 4, είναι λίγα για την βδομαδα που ειμαι;

θα με παρακολουθεί καθε βδομαδα ειπε και καθε βδομαδα θα κανω καρδιοτοκογραφο! Αγχώθηκα και έκλαιγα, μου ειπε να μην αγχώνομαι προς το παρόν ολα καλα!  

Αααα πήρε αρκετο βάρος σε τόσο λίγο διάστημα...μια χαρά!!! Δε μου φαίνεται να ειναι λίγα, εντάξει είναι..Ο γιατρός τι είπε;; 

Γιατί βρε αγχωθηκες;;Αφού θα σε βλέπει συχνά τώρα και σου είπε ότι είναι όλα καλά 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Αααα πήρε αρκετο βάρος σε τόσο λίγο διάστημα...μια χαρά!!! Δε μου φαίνεται να ειναι λίγα, εντάξει είναι..Ο γιατρός τι είπε;; 

Γιατί βρε αγχωθηκες;;Αφού θα σε βλέπει συχνά τώρα και σου είπε ότι είναι όλα καλά 😆

Που ο πλακούντας είναι grade 2-3, και δεν έπρεπε να γεράσει τοσο νωρις. Βασικά σε 10 μερες πήρες το βάρος άρα προς το παρόν τρέφεται σωστα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Που ο πλακούντας είναι grade 2-3, και δεν έπρεπε να γεράσει τοσο νωρις. Βασικά σε 10 μερες πήρες το βάρος άρα προς το παρόν τρέφεται σωστα. 

Χρυσακι, πολύ καλή είναι η αύξηση! Και δείχνει ότι ανεξαρτήτως βαθμολογίας του πλακούντα κάνει πολύ καλά τη δουλειά του και τρέφει καλά το μωράκι σου!! 

Τώρα λογικό να ταράχτηκες γιατί φοβάσαι μην χρειαστεί να γεννήσεις νωρίτερα κτλ. Και κακά τα ψέματα δεν υπάρχει περίπτωση να μας πει ο γιατρός ότι κάτι χρειάζεται παρακολούθηση ή δεν είναι στο ιδανικό που θα το θέλαμε και να μην αγχωθουμε! Κι εγώ έτσι είμαι δλδ!

Εμπιστευσου το σώμα σου κάνει πολύ καλή δουλειά και το μωράκι σου μεγαλώνει όπως πρέπει!! Θα έχεις και συχνή παρακολούθηση και όλα θα είναι εντάξει! 

Όποτε το σκέφτεσαι και σε πιάνει άγχος και στενοχώρια στέλνε εδώ! Είμαστε εδώ και σε καταλαβαίνουμε!! 😊😊😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τώρα κατάφερα να σας γράψω είχα ξεχάσει το κινητό σπίτι 😅

λοιπον εγω πήγα γιατρό βασικά ο γιατρός δεν με είδε με είδαν τα παιδεία που είναι εκεί.. είδαν την Doppler όλα οκ 

μου είπαν σε 2-2,5 βδομαδες να ξανά πάω και θα κανονίσουμε την καισαρικη 

η ημερομηνία που μου έδωσαν για την καισαρική είναι 8/8.. όποτε γεννάω σε ένα μήνα κορίτσια.. όταν πάω στο επόμενο ραντεβού θα κλείσουμε το χειρουργείο και θα μου πουν λεπτομέρειες.. αυταααα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Χρυσακι, πολύ καλή είναι η αύξηση! Και δείχνει ότι ανεξαρτήτως βαθμολογίας του πλακούντα κάνει πολύ καλά τη δουλειά του και τρέφει καλά το μωράκι σου!! 

Τώρα λογικό να ταράχτηκες γιατί φοβάσαι μην χρειαστεί να γεννήσεις νωρίτερα κτλ. Και κακά τα ψέματα δεν υπάρχει περίπτωση να μας πει ο γιατρός ότι κάτι χρειάζεται παρακολούθηση ή δεν είναι στο ιδανικό που θα το θέλαμε και να μην αγχωθουμε! Κι εγώ έτσι είμαι δλδ!

Εμπιστευσου το σώμα σου κάνει πολύ καλή δουλειά και το μωράκι σου μεγαλώνει όπως πρέπει!! Θα έχεις και συχνή παρακολούθηση και όλα θα είναι εντάξει! 

Όποτε το σκέφτεσαι και σε πιάνει άγχος και στενοχώρια στέλνε εδώ! Είμαστε εδώ και σε καταλαβαίνουμε!! 😊😊😊

 

Ετσι είναι! Ευχαριστω κορίτσι μου!! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Που ο πλακούντας είναι grade 2-3, και δεν έπρεπε να γεράσει τοσο νωρις. Βασικά σε 10 μερες πήρες το βάρος άρα προς το παρόν τρέφεται σωστα. 

Νομίζω ότι το βάρος του είναι τέλειο, ιδανικό! Απ'ότι βλέπω σε μια σελίδα που βλέπω και για μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τώρα κατάφερα να σας γράψω είχα ξεχάσει το κινητό σπίτι 😅

λοιπον εγω πήγα γιατρό βασικά ο γιατρός δεν με είδε με είδαν τα παιδεία που είναι εκεί.. είδαν την Doppler όλα οκ 

μου είπαν σε 2-2,5 βδομαδες να ξανά πάω και θα κανονίσουμε την καισαρικη 

η ημερομηνία που μου έδωσαν για την καισαρική είναι 8/8.. όποτε γεννάω σε ένα μήνα κορίτσια.. όταν πάω στο επόμενο ραντεβού θα κλείσουμε το χειρουργείο και θα μου πουν λεπτομέρειες.. αυταααα.. 

Ωωω με το καλό!! Μπράβο κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Πηγα κορίτσια! Το καλο μεσα σε μια βδομαδα εγινε 2065 απο 1742. Ειμαι 33 κ 4, είναι λίγα για την βδομαδα που ειμαι;

θα με παρακολουθεί καθε βδομαδα ειπε και καθε βδομαδα θα κανω καρδιοτοκογραφο! Αγχώθηκα και έκλαιγα, μου ειπε να μην αγχώνομαι προς το παρόν ολα καλα!  

Κορίτσι μου μια χαρά είναι το βαρος του θα το παρακολουθείτε και όλα καλά όσο δίνει ο πλακούντας είσαι κομπλέ και από ότι φαίνεται δίνει μια χαρά πήρε καλό βαρος ! 

για την ώρα είσαι μια χαρά μην σε επηρεάζει αρνητικά κορίτσι μου έχετε το έλεγχο αυτό είναι το σημαντικό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τώρα κατάφερα να σας γράψω είχα ξεχάσει το κινητό σπίτι 😅

λοιπον εγω πήγα γιατρό βασικά ο γιατρός δεν με είδε με είδαν τα παιδεία που είναι εκεί.. είδαν την Doppler όλα οκ 

μου είπαν σε 2-2,5 βδομαδες να ξανά πάω και θα κανονίσουμε την καισαρικη 

η ημερομηνία που μου έδωσαν για την καισαρική είναι 8/8.. όποτε γεννάω σε ένα μήνα κορίτσια.. όταν πάω στο επόμενο ραντεβού θα κλείσουμε το χειρουργείο και θα μου πουν λεπτομέρειες.. αυταααα.. 

Σε ένα μήνα ε;; Με το καλοοο🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...