Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου... Μετά απο 3η νύχτα στη σειρά που δεν μπορώ να κοιμηθώ λόγω ΓΟΠ και καούρας... έφυγα άρων άρων στο εφημερεύων φαρμακείο και πήρα αναγκαστικά maalox plus για να ηρεμήσω. Νομίζω πως δεν είναι κι ότι καλύτερο για την εγκυμοσύνη αλλά πραγματικά κορίτσια μου πονούσα πολύ! Ελπίζω κι εύχομαι να μην έκανα κακό στην μπουμπού μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Μετά απο 3η νύχτα στη σειρά που δεν μπορώ να κοιμηθώ λόγω ΓΟΠ και καούρας... έφυγα άρων άρων στο εφημερεύων φαρμακείο και πήρα αναγκαστικά maalox plus για να ηρεμήσω. Νομίζω πως δεν είναι κι ότι καλύτερο για την εγκυμοσύνη αλλά πραγματικά κορίτσια μου πονούσα πολύ! Ελπίζω κι εύχομαι να μην έκανα κακό στην μπουμπού μου!

Καλημέρα!! 

Εφόσον ταλαιπωρείσαι τόσο και τόσες μέρες καλά έκανες!

Δεν νομίζω να στο έδιναν αν ήταν επικίνδυνο για την εγκυμοσύνη! 

Απλά στις αντενδείξεις στα φάρμακα γραφούν σχεδόν πάντα να αποφεύγεται σε κύηση και θηλασμό γιατί για να γράφουν ότι επιτρέπεται πρέπει να έχουν γίνει δοκιμές και σε έγκυες και θηλάζουσες κάτι που εννοείται το αποφεύγουν οι φαρμακευτικές και λένε με συμβουλή του γιατρού κτλ για να είναι καλυμμένες.

Ελπίζω να σε βοηθήσε να ηρεμήσεις λίγο! 

Ούτε θέλω να φανταστώ πώς ήταν αυτές οι τρεις μέρες. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Γεια σας κορίτσια! 
 

@Katiana1987 κορίτσι μου κι εγω πιστεύω αν είναι να βγουν απο μεσα σου πήγαινε βρες τον  να ξεκαθαρίσεις κ την θέση σου! 
 

@Christi.D. σεντονάκια κι εγω ενα σετ πήρα για την κούνια γιατί στην αρχή θα την εχω στην καλαθούνα κι ετσι πήρα περισσότερα για αυτήν. Πήρα πάνες που κάνουν και στην καλαθούνα και για φασκιωμα! 
 

Ξυπνάω κι εγω το βραδυ ειμαι ξύπνια κανενα δίωρο και μετα κοιμάμαι μέχρι τις 7:30 περίπου!  

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

για το φασκιωμα κορίτσι μου δεν ξέρω αν επιτρέπεται ειδικά μέσα στο καλοκαίρι να ρωτήσεις παιδιατρο να είσαι σίγουρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Μετά απο 3η νύχτα στη σειρά που δεν μπορώ να κοιμηθώ λόγω ΓΟΠ και καούρας... έφυγα άρων άρων στο εφημερεύων φαρμακείο και πήρα αναγκαστικά maalox plus για να ηρεμήσω. Νομίζω πως δεν είναι κι ότι καλύτερο για την εγκυμοσύνη αλλά πραγματικά κορίτσια μου πονούσα πολύ! Ελπίζω κι εύχομαι να μην έκανα κακό στην μπουμπού μου!

Και κακος τόσες μερες ταλαιπώρησε κορίτσι μου αφού σε ενοχλούσε τόσο έπρεπε να πάρεις τηλ την γιατρό να ρωτήσεις τι μπορεις να παρεις να μην παίδευσε είναι κρίμα να μην κοιμάσαι το βράδυ από αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Κι εγώ κοιμάμαι το βράδυ ευτυχώς δηλαδή...γενικά με τον ύπνο τα πάω καλά...αλλά κοιμάμαι αργά και θα σηκωθώ κατά τις 8-8.30...εχω και τον μικρό και όσο να ναι κουράζομαι...

Εγώ πήγα στη γιατρό προχτές και μου είπε 2 κιλάκια ο μπέμπης και κάτι...μικρός μου φάνηκε ..αλλά μου είπε αυτή ότι όλα είναι καλά και δεν πολύ έδωσα σημασία....εν τω μεταξύ 2 μέρες πριν γεννήσω τον πρώτο τον έβγαζε ο υπέρηχος 2.800 και γέννησα μετά και ήταν 3.200..οποτε ξέρω ότι οι υπέρηχοι έχουν αποκλίσεις..

Ούτε εγώ θα το φασκιωνα τώρα λόγω ζέστης...εγώ πιστεύω με μια πάνα θα είναι μόνιμα 😂😂

@Katiana1987κορίτσι μου δεν παλεύεται η αϋπνία ειδικά δε αν οι πονάς...καλά έκανες.. δε παθαίνει κάτι η μπεμπουλα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!χτες πρώτος καρδιοτοκογράφος για μας 🍒..

Ο μικρούλης μας μια χαρά 2500 🧿 ετοιμοπόλεμος και σε θέση που ελπίζουμε να μην αλλάξει 🤗🤗..την άλλη εβδομάδα πάλι ραντεβού 💙🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!χτες πρώτος καρδιοτοκογράφος για μας 🍒..

Ο μικρούλης μας μια χαρά 2500 🧿 ετοιμοπόλεμος και σε θέση που ελπίζουμε να μην αλλάξει 🤗🤗..την άλλη εβδομάδα πάλι ραντεβού 💙🧿

Καλημέρα κορίτσι μου!! Μπράβο ο μπεμπούλης!! Λογικά τώρα θα σε βλέπει ανά βδομάδα υποθέτω! 🤗🤗🧿🧿🧸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Κι εγώ κοιμάμαι το βράδυ ευτυχώς δηλαδή...γενικά με τον ύπνο τα πάω καλά...αλλά κοιμάμαι αργά και θα σηκωθώ κατά τις 8-8.30...εχω και τον μικρό και όσο να ναι κουράζομαι...

Εγώ πήγα στη γιατρό προχτές και μου είπε 2 κιλάκια ο μπέμπης και κάτι...μικρός μου φάνηκε ..αλλά μου είπε αυτή ότι όλα είναι καλά και δεν πολύ έδωσα σημασία....εν τω μεταξύ 2 μέρες πριν γεννήσω τον πρώτο τον έβγαζε ο υπέρηχος 2.800 και γέννησα μετά και ήταν 3.200..οποτε ξέρω ότι οι υπέρηχοι έχουν αποκλίσεις..

Ούτε εγώ θα το φασκιωνα τώρα λόγω ζέστης...εγώ πιστεύω με μια πάνα θα είναι μόνιμα 😂😂

@Katiana1987κορίτσι μου δεν παλεύεται η αϋπνία ειδικά δε αν οι πονάς...καλά έκανες.. δε παθαίνει κάτι η μπεμπουλα σου..

Μια χαρά είναι κορίτσι μου ο μπέμπης σου 🥰

καλα και εμένα είχε πέσει έξω εμένα μου είχε πει το πολύ μέχρι 3 κιλά και τελικά πήγε 3280

συγγνώμη που δεν θυμάμαι λογικά το έχεις ξανά πει το πρώτο παιδάκι σου πως το γέννησες φυσιολογικά ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Μπράβο ο μπεμπούλης!! Λογικά τώρα θα σε βλέπει ανά βδομάδα υποθέτω! 🤗🤗🧿🧿🧸

Ναι ναι κάθε εβδομάδα καρδιοτοκογράφος και ραντεβού 🍒🍒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Ναι ναι κάθε εβδομάδα καρδιοτοκογράφος και ραντεβού 🍒🍒

Άντε κοντεύεις κορίτσι μου δεν έμεινε πολύ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!χτες πρώτος καρδιοτοκογράφος για μας 🍒..

Ο μικρούλης μας μια χαρά 2500 🧿 ετοιμοπόλεμος και σε θέση που ελπίζουμε να μην αλλάξει 🤗🤗..την άλλη εβδομάδα πάλι ραντεβού 💙🧿

Μια χαρά! Αχ απίστευτο που είσαι τόσο κοντά! Εσύ θα ανοίξεις τον Αύγουστο λογικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μια χαρά είναι κορίτσι μου ο μπέμπης σου 🥰

καλα και εμένα είχε πέσει έξω εμένα μου είχε πει το πολύ μέχρι 3 κιλά και τελικά πήγε 3280

συγγνώμη που δεν θυμάμαι λογικά το έχεις ξανά πει το πρώτο παιδάκι σου πως το γέννησες φυσιολογικά ;

Ναι φυσιολογικά❤️💙για αυτό τώρα έχω αρχίσει κι αγχώνομαι για τη γέννα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!χτες πρώτος καρδιοτοκογράφος για μας 🍒..

Ο μικρούλης μας μια χαρά 2500 🧿 ετοιμοπόλεμος και σε θέση που ελπίζουμε να μην αλλάξει 🤗🤗..την άλλη εβδομάδα πάλι ραντεβού 💙🧿

Έλα μωρε τι ωραία...! Μπράβο με το καλό!!! Πόσο είσαι τώρα 35+???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Ναι φυσιολογικά❤️💙για αυτό τώρα έχω αρχίσει κι αγχώνομαι για τη γέννα 😂😂

Άντε ωραία  μπράβο κορίτσι μου όποτε εσυ θα περιμενεις να σπάσουν τα νερά να γεννήσεις φυσιολογικά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Μια χαρά! Αχ απίστευτο που είσαι τόσο κοντά! Εσύ θα ανοίξεις τον Αύγουστο λογικά!!

 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Έλα μωρε τι ωραία...! Μπράβο με το καλό!!! Πόσο είσαι τώρα 35+???

Ναι λογικά εγώ θα κάνω την αρχή 🥰

Αύριο μπαίνω στην 36η 🩵🩵🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

 

Ναι λογικά εγώ θα κάνω την αρχή 🥰

Αύριο μπαίνω στην 36η 🩵🩵🧿🧿

Με το καλοοοο κορίτσι μου μπαίνεις στο μήνα σου και περιμενεις να σπάσουν τα νερά 😊

με το καλό να ανοίξεις της γέννες του Αυγούστου κορίτσι μου !!!

έχουμε και την @Benar με ΠΗΤ 1/8 αλλά δεν ξέρω αν μπαίνει άλλο ατο φόρουμ 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια έχω μια ανυπομονησία ...δεν υπάρχει αυτό το πράγμα...ενώ φοβάμαι πολύ τους πόνους της γέννας θέλω τόσο πολύ να έρθει αυτή η ώρα να μου φύγει αυτό το άγχος αυτή η έννοια..να πάνε όλα καλά εννοείται αλλά το περιμένω πως το περιμένω ...

36η??? Τι ωραία κορίτσι μου...άντε έφτασε η ώρα σου ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Ρε κορίτσια έχω μια ανυπομονησία ...δεν υπάρχει αυτό το πράγμα...ενώ φοβάμαι πολύ τους πόνους της γέννας θέλω τόσο πολύ να έρθει αυτή η ώρα να μου φύγει αυτό το άγχος αυτή η έννοια..να πάνε όλα καλά εννοείται αλλά το περιμένω πως το περιμένω ...

36η??? Τι ωραία κορίτσι μου...άντε έφτασε η ώρα σου ❤️❤️❤️❤️

Ναι κι εγώ έτσι αισθάνομαι και σκέψου ειμαι πιο πίσω σε βδομάδες απ' όλες σας!! 

Μου φαίνονται ατελείωτες οι βδομάδες που έμειναν αν και το ξέρω ότι είναι λίγες! 

Ευτυχώς είναι και οι ετοιμασίες και περνάνε οι μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Ρε κορίτσια έχω μια ανυπομονησία ...δεν υπάρχει αυτό το πράγμα...ενώ φοβάμαι πολύ τους πόνους της γέννας θέλω τόσο πολύ να έρθει αυτή η ώρα να μου φύγει αυτό το άγχος αυτή η έννοια..να πάνε όλα καλά εννοείται αλλά το περιμένω πως το περιμένω ...

36η??? Τι ωραία κορίτσι μου...άντε έφτασε η ώρα σου ❤️❤️❤️❤️

Αχ εγώ δεν ξέρω, άλλες φορές ανυπομονώ να τον αντικρύσω και άλλες σκέφτομαι πώς θα είναι που δεν θα τον έχω πια στην κοιλίτσα μου; Τρελό ε; Δεν ξέρω νομίζω θα πάθω σοκ εκείνη τη στιγμή, όταν το σκέφτομαι δακρύζω..είναι τόσο μεγάλη η συγκίνηση που δεν ξέρω πώς θα το διαχειριστώ! Εν τω μεταξύ δε θέλω να με πάρουν τα ζουμιά τότε μπροστά στον γιατρό, ντρέπομαι 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια κ από μένα!! Κάναμε σήμερα το doppler,όλα καλά!! 1934γρ ο μπέμπης και προς το παρόν με το κεφάλι προς τα κάτω..Μας ταλαιπώρησε λίγο η εξέταση δε γυρνούσε ο μπέμπης ανάσκελα κ μας έστειλε η γιατρός για βόλτα..είχαμε κ το ταξίδι κ τώρα νιώθω σαν να έσκαβα..χαλάλι όμως!!!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Κορίτσια γεια κ από μένα!! Κάναμε σήμερα το doppler,όλα καλά!! 1934γρ ο μπέμπης και προς το παρόν με το κεφάλι προς τα κάτω..Μας ταλαιπώρησε λίγο η εξέταση δε γυρνούσε ο μπέμπης ανάσκελα κ μας έστειλε η γιατρός για βόλτα..είχαμε κ το ταξίδι κ τώρα νιώθω σαν να έσκαβα..χαλάλι όμως!!!😄

Μπράβο κορίτσι, τέλεια, μπήκατε στην τελική ευθεία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Καλημέρα!! 

Εφόσον ταλαιπωρείσαι τόσο και τόσες μέρες καλά έκανες!

Δεν νομίζω να στο έδιναν αν ήταν επικίνδυνο για την εγκυμοσύνη! 

Απλά στις αντενδείξεις στα φάρμακα γραφούν σχεδόν πάντα να αποφεύγεται σε κύηση και θηλασμό γιατί για να γράφουν ότι επιτρέπεται πρέπει να έχουν γίνει δοκιμές και σε έγκυες και θηλάζουσες κάτι που εννοείται το αποφεύγουν οι φαρμακευτικές και λένε με συμβουλή του γιατρού κτλ για να είναι καλυμμένες.

Ελπίζω να σε βοηθήσε να ηρεμήσεις λίγο! 

Ούτε θέλω να φανταστώ πώς ήταν αυτές οι τρεις μέρες. 

 

 

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elk είπε:

Και κακος τόσες μερες ταλαιπώρησε κορίτσι μου αφού σε ενοχλούσε τόσο έπρεπε να πάρεις τηλ την γιατρό να ρωτήσεις τι μπορεις να παρεις να μην παίδευσε είναι κρίμα να μην κοιμάσαι το βράδυ από αυτό 

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Κι εγώ κοιμάμαι το βράδυ ευτυχώς δηλαδή...γενικά με τον ύπνο τα πάω καλά...αλλά κοιμάμαι αργά και θα σηκωθώ κατά τις 8-8.30...εχω και τον μικρό και όσο να ναι κουράζομαι...

Εγώ πήγα στη γιατρό προχτές και μου είπε 2 κιλάκια ο μπέμπης και κάτι...μικρός μου φάνηκε ..αλλά μου είπε αυτή ότι όλα είναι καλά και δεν πολύ έδωσα σημασία....εν τω μεταξύ 2 μέρες πριν γεννήσω τον πρώτο τον έβγαζε ο υπέρηχος 2.800 και γέννησα μετά και ήταν 3.200..οποτε ξέρω ότι οι υπέρηχοι έχουν αποκλίσεις..

Ούτε εγώ θα το φασκιωνα τώρα λόγω ζέστης...εγώ πιστεύω με μια πάνα θα είναι μόνιμα 😂😂

@Katiana1987κορίτσι μου δεν παλεύεται η αϋπνία ειδικά δε αν οι πονάς...καλά έκανες.. δε παθαίνει κάτι η μπεμπουλα σου..

Μετά απο μια ώρα κοιμήθηκα! Θα πάρω και σήμερα για να κοιμηθώ γιατί είμαι τόσες μέρες με ελάχιστο ύπνο και πολλες δουλειές! Αισθάνομαι κομμάτια πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!χτες πρώτος καρδιοτοκογράφος για μας 🍒..

Ο μικρούλης μας μια χαρά 2500 🧿 ετοιμοπόλεμος και σε θέση που ελπίζουμε να μην αλλάξει 🤗🤗..την άλλη εβδομάδα πάλι ραντεβού 💙🧿

Ουουου... Τέλεια!!! 🥳🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια άσχετο! Είχα ξεχάσει εντελώς τι θα κάνω με τη βάση αυτοκινήτου isofix! Έχετε πάρει; Είναι πιο ασφαλές έτσι;ωχ και λέει ότι σε 30 μέρες έρχεται 

Έχω διαβάσει ότι είναι πιο ασφαλές με τη βάση..Εμένα μου την έδωσε η κουμπάρα μου μαζί με το αυγό..οριακά είσαι αν έρθει σε 30 ,ε;;Εντάξει μπορεί να είναι πιο ασφαλές με τη βάση αλλά δε θα γίνει τίποτα κ να μην την έχεις στην αρχη,σωστά;;Δεν έχω ιδέα..κι εγώ που το έχω δεν το έχω δοκιμάσει να δω πως είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...