Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 56 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Να κάνεις αυτό που θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα. Να σκεφτείς εσένα κ μόνο! Ότι μάλλον δεν θα είχε συμμετοχή στην ανατροφή του παιδιού μάλλον το φανταζοσουν βέβαια, αλλά αν εσύ θέλεις να μιλήσετε ναι να πας να τον βρεις οπωσδήποτε. Να πεις αυτά που θέλεις να πεις για να είσαι εντάξει μέσα σου. Κ μετά θα τον βρεις τον ρυθμό σου, θα δυσκολευτείς πιθανόν, αλλά θα τα καταφέρεις!

Το μόνο που ζητάω εδώ και μήνες είναι να μιλήσουμε σα μεγάλοι άνθρωποι. Αλλά αυτή η απαξίωση με το μήνυμα με εκνέυρισε πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας, εμεις ειχαμε εχθες γιατρό και ο μπέμπης είναι 2400 και εχει παρει θεση 💙 μου ειπε να ξεκινησω και σιγα σιγα περπάτημα.

@Katiana1987 να κάνεις ότι πιστεύεις εσυ οτι ειναι καλύτερο αλλα πιστεύω το απο κοντά θα σε ταράξει καλύτερα για εσένα και το νινι να το αποφυγεις

@Christi.D. εγω εχω παρει δυο πικε απο spitishop nef nef και ενα σετ σεντονια για την ωρα για το κρεβατάκι, σεντονακια πιο πολλα εχω για το λίκνο, σελτεδακια πήρα απο το kiddo και τις γουλιτσες που λέμε τα πιο μικρά πετσετάκια απο εκεί και απο το ικέα έχει 10 πετσετακια μαζι θα τα βρεις στο ικέα εκει στις πετσέτες στα ήδη μπάνιου αν χρειάζεσαι. για μεγάλες πετσετες για την ωρα εχω καπες δεν πηρα σετ, τις καπες απο kiddo και h&m

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κόριτσι μου καλημέρα. Σου είχαμε απαντήσει και την 1η φορά. Καμία μας δεν το έχει ψάξει και όσες είναι ήδη μανούλες δεν το έχουν κάνει.

Μα εγω πρωτη φορα ρωταω γι αυτο. Αλλη κοπελα το ειχε ρωτησει. Ρωτησα απλα μηπως καποια εχει ενημερωθει στο μεσοδιαστημα🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου εγω δεν ασχολήθηκα καν με αυτά να σου πω την αλήθεια δεν το έκανα ούτε  πρώτη εγκυμοσύνη αλλά ούτε και τώρα θα το κάνω δεν το έχω ψάξει όμως 

εχω την εντύπωση πως η φύλαξη ειναι για μερικά χρόνια τύπου 6-7 χρόνια μετά είναι άχρηστα και δεν ξέρω αν το ποσο που ζητάνε είναι για όλα τα χρόνια  ή στην πορεία ζητάνε και αλλά βλέπεις καλή ενημέρωση δεν υπάρχει όποτε ίσως να βρωμάει και λίγο η δουλειά 🤷‍♀️(άποψη μου)

Σ ευχαριστω για την απαντηση κοριτσι μου. Δεν εχεις και αδικο...ειναι αρκετα θολο το τοπιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Gioher είπε:

Σ ευχαριστω για την απαντηση κοριτσι μου. Δεν εχεις και αδικο...ειναι αρκετα θολο το τοπιο. 

καλημερα, ουτε εγω γνωριζω κατι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ο ύπνος όλο και χειροτερεύει.. αϋπνία, δε βολεύομαι και ξυπνάω με πόνους στη λεκάνη..

@Gioher εμένα εμμέσως πλην σαφώς μου είχε πει ο γυναικολόγος ότι δεν έχει πολύ χρησιμότητα η φύλαξη..και το είχα ψάξει λίγο και κατέληξα ότι δε θα το κάνω.. κι άλλες φίλες μου που γέννησαν πρόσφατα δεν το έκαναν..

@Katiana1987 εύχομαι να μπορέσετε να συζητήσετε ήρεμα χωρίς εντάσεις για το καλό όλων..ναι συμβουλεύσου τον δικηγόρο σου αν χρειάζεται να κάνεις κάτι τώρα για να είσαι καλυμμένη νομικά.. δεν ξέρω τι να πω..απίστευτο μου φαίνεται που δείχνει τόση αδιαφορία για το ίδιο του το παιδί..

@Christi.D. εγώ δύο σεντονάκια prenatal πήρα, έχω βγάλει και ετήσια κάρτα και πήρα πολλά από την εταιρεία με καλή έκπτωση..

@Mommyel τέλειος είναι ο μπέμπης σου! Καλές βόλτες τώρα για να κατέβει! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Gioher είπε:

Σ ευχαριστω για την απαντηση κοριτσι μου. Δεν εχεις και αδικο...ειναι αρκετα θολο το τοπιο. 

Εμένα αυτό μου κάνει εντύπωση οτι είναι θολό.. δεν μπορείς εύκολα να βρεις πληροφορίες ( ή τουλάχιστον έτσι νομίζω ) και από την στιγμή που εμένα δεν με περίσσευαν αυτά λεφτά το παράτησα και εγω δεν ασχολήθηκα δηλαδή σχεδόν καθόλου με αυτό το θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommyel είπε:

Καλημέρα σας, εμεις ειχαμε εχθες γιατρό και ο μπέμπης είναι 2400 και εχει παρει θεση 💙 μου ειπε να ξεκινησω και σιγα σιγα περπάτημα.

@Katiana1987 να κάνεις ότι πιστεύεις εσυ οτι ειναι καλύτερο αλλα πιστεύω το απο κοντά θα σε ταράξει καλύτερα για εσένα και το νινι να το αποφυγεις

@Christi.D. εγω εχω παρει δυο πικε απο spitishop nef nef και ενα σετ σεντονια για την ωρα για το κρεβατάκι, σεντονακια πιο πολλα εχω για το λίκνο, σελτεδακια πήρα απο το kiddo και τις γουλιτσες που λέμε τα πιο μικρά πετσετάκια απο εκεί και απο το ικέα έχει 10 πετσετακια μαζι θα τα βρεις στο ικέα εκει στις πετσέτες στα ήδη μπάνιου αν χρειάζεσαι. για μεγάλες πετσετες για την ωρα εχω καπες δεν πηρα σετ, τις καπες απο kiddo και h&m

Άντε ωραία κορίτσι μου μεγάλωσε ο μπέμπης σου άρχισε περπάτημα όσο μπορείς να μπορέσει να κατέβει να μειωθεί ο τράχηλος να είναι πιο εύκολα μετά στην γεννά να βγει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mommyel τέλειος ο μπέμπης σας!! 😊😊💙 Πόσων βδομάδων είσαι τώρα;

Ευχαριστώ πολύ και για τις πληροφορίες για σεντόνια κτλ! Και τη @nanouko

@Gioher ουτε εγώ ξέρω γενικά.. μου πέρασε σαν σκέψη αλλά χωρίς να το ψάξω. Νομίζω πως ούτε εγώ θα το κάνω..!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Gioher είπε:

Επαναφερω το θεμα για την ιδιωτικη φυλαξη βλαστοκυτταρων  Το εχει κανει καποια σε προηγουμενη γεννα η σκοπευει να το κανει? Ζοριζομαστε πολυ να αποφασισουμε, απο τη μια δεν μας περισσευουν κ εχει πανω απο 2000 κοστος για διδυμα απο την αλλη νιωθω τυψεις...Αν εχει καποια απαντηση απο τον γιατρο της η το εχει ψαξει πλιζ help😊

Ήμουν κ εγώ στο ίδιο δίλημμα γιατί μου το ανέφερε η γιατρός την τελευταία φορά. Μίλησα λοιπόν με την κουμπάρα μου η οποία έχει δίδυμα κ γενικώς είναι ψείρας όσο δεν πάει κ τα ψάχνει αυτά.Μου είπε λοιπόν ότι είχε κάνει απίστευτη έρευνα κ κατέληξε στο ότι δεν αξίζει τελικά όλο αυτό..Μου ανέφερε λεπτομέρειες αλλά δεν τα συγκράτησα όλα αυτά..Έμεινα στο συμπέρασμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Το μόνο που ζητάω εδώ και μήνες είναι να μιλήσουμε σα μεγάλοι άνθρωποι. Αλλά αυτή η απαξίωση με το μήνυμα με εκνέυρισε πολύ.

Πολύ λογικό το βρίσκω να εκνευριστεις όμως προσπάθησε να μείνεις ψύχραιμη για τη μπέμπα..Από την άλλη από το να τα κρατάς μέσα σου καλύτερα να τα πεις να ηρεμήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommyel είπε:

Καλημέρα σας, εμεις ειχαμε εχθες γιατρό και ο μπέμπης είναι 2400 και εχει παρει θεση 💙 μου ειπε να ξεκινησω και σιγα σιγα περπάτημα.

@Katiana1987 να κάνεις ότι πιστεύεις εσυ οτι ειναι καλύτερο αλλα πιστεύω το απο κοντά θα σε ταράξει καλύτερα για εσένα και το νινι να το αποφυγεις

@Christi.D. εγω εχω παρει δυο πικε απο spitishop nef nef και ενα σετ σεντονια για την ωρα για το κρεβατάκι, σεντονακια πιο πολλα εχω για το λίκνο, σελτεδακια πήρα απο το kiddo και τις γουλιτσες που λέμε τα πιο μικρά πετσετάκια απο εκεί και απο το ικέα έχει 10 πετσετακια μαζι θα τα βρεις στο ικέα εκει στις πετσέτες στα ήδη μπάνιου αν χρειάζεσαι. για μεγάλες πετσετες για την ωρα εχω καπες δεν πηρα σετ, τις καπες απο kiddo και h&m

Πωπω μεγάλωσε ο μπέμπης πολύ!!!Τι ωραία 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Benar ΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷

@Demy93 ΠΗΤ 3/8 Αγοράκι 🩵

@Fighter ΠΗΤ 6/8 Κοριτσάκι 🩷

@Gioher ΠΗΤ 7/8 Αγοράκι🩵 Κοριτσάκι 🩷

@μαμά12345 ΠΗΤ 10/8 Αγοράκι 🩵

@Mommyel ΠΗΤ 12/8 Αγοράκι 🩵

@ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8 Αγοράκι 🩵

@nanouko ΠΗΤ 14/8 Αγοράκι 🩵

@Christine Pilates ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι🩵

@Χρύσακι ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷

@Katiana1987 ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷

@Elk ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷

@Barbiee ΠΗΤ 27/8 Αγοράκι 🩵

@katerinayia ΠΗΤ 28/8 Κοριτσάκι 🩷

@maroo8 ΠΗΤ 29/8 Αγοράκι 🩵

@Magda zi ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵

@Christi.D. ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@Mommyel τέλειος ο μπέμπης σας!! 😊😊💙 Πόσων βδομάδων είσαι τώρα;

Ευχαριστώ πολύ και για τις πληροφορίες για σεντόνια κτλ! Και τη @nanouko

@Gioher ουτε εγώ ξέρω γενικά.. μου πέρασε σαν σκέψη αλλά χωρίς να το ψάξω. Νομίζω πως ούτε εγώ θα το κάνω..!

 

ειμαι στην 34η 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια @Elk @nanouko @Mommyel @Christi.D. @maroo8 σας ευχαριστω πολυ ολες για τις απαντησεις σας!!με βοηθησατε...

Σεντονακια λικνου κτλ πηρα κι εγω απο spitishop , εχει καλα πραγματακια , και στο Λητω σιγουρα θα βρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gioher είπε:

Κοριτσια @Elk @nanouko @Mommyel @Christi.D. @maroo8 σας ευχαριστω πολυ ολες για τις απαντησεις σας!!με βοηθησατε...

Σεντονακια λικνου κτλ πηρα κι εγω απο spitishop , εχει καλα πραγματακια , και στο Λητω σιγουρα θα βρεις.

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Είδα και στο θεματακι που εφτιαξες λίγο για τα βλαστοκύτταρα και τις συμβουλές της Χρύσας! Θα την ψάξω αυτή την εναλλακτική! Ακούγεται ωφέλιμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommyel είπε:

Καλημέρα σας, εμεις ειχαμε εχθες γιατρό και ο μπέμπης είναι 2400 και εχει παρει θεση 💙 μου ειπε να ξεκινησω και σιγα σιγα περπάτημα.

@Katiana1987 να κάνεις ότι πιστεύεις εσυ οτι ειναι καλύτερο αλλα πιστεύω το απο κοντά θα σε ταράξει καλύτερα για εσένα και το νινι να το αποφυγεις

@Christi.D. εγω εχω παρει δυο πικε απο spitishop nef nef και ενα σετ σεντονια για την ωρα για το κρεβατάκι, σεντονακια πιο πολλα εχω για το λίκνο, σελτεδακια πήρα απο το kiddo και τις γουλιτσες που λέμε τα πιο μικρά πετσετάκια απο εκεί και απο το ικέα έχει 10 πετσετακια μαζι θα τα βρεις στο ικέα εκει στις πετσέτες στα ήδη μπάνιου αν χρειάζεσαι. για μεγάλες πετσετες για την ωρα εχω καπες δεν πηρα σετ, τις καπες απο kiddo και h&m

Μπαααα... Δεν ταράζομαι εύκολα... Έχω κάνει πολύ ψυχοθεραπεία για να καταφέρει να μου χαλάσει την ευτυχία μου και την ηρεμία τη δική μου και της μπουμπούς μου!!!

Κι εγώ πήρα κάπα και πετσετάκια "παρηγοριάς" απο τα jumbo. Η κάπα λέτε να βολέψει τώρα στην αρχή που θα είναι πολύ μικρούλια;

2400 ε;;; Πωωωω μου έχει γίνει εμμονή το βάρος... Ελπίζω την Τρίτη που θα κάνω το doppler να δούμε ότι έχει πάρει αρκετό βάρος απο την τελευταία φορά και είναι πιο φυσιολογική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 
 

@Katiana1987 κορίτσι μου κι εγω πιστεύω αν είναι να βγουν απο μεσα σου πήγαινε βρες τον  να ξεκαθαρίσεις κ την θέση σου! 
 

@Christi.D. σεντονάκια κι εγω ενα σετ πήρα για την κούνια γιατί στην αρχή θα την εχω στην καλαθούνα κι ετσι πήρα περισσότερα για αυτήν. Πήρα πάνες που κάνουν και στην καλαθούνα και για φασκιωμα! 
 

Ξυπνάω κι εγω το βραδυ ειμαι ξύπνια κανενα δίωρο και μετα κοιμάμαι μέχρι τις 7:30 περίπου!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπαααα... Δεν ταράζομαι εύκολα... Έχω κάνει πολύ ψυχοθεραπεία για να καταφέρει να μου χαλάσει την ευτυχία μου και την ηρεμία τη δική μου και της μπουμπούς μου!!!

Κι εγώ πήρα κάπα και πετσετάκια "παρηγοριάς" απο τα jumbo. Η κάπα λέτε να βολέψει τώρα στην αρχή που θα είναι πολύ μικρούλια;

2400 ε;;; Πωωωω μου έχει γίνει εμμονή το βάρος... Ελπίζω την Τρίτη που θα κάνω το doppler να δούμε ότι έχει πάρει αρκετό βάρος απο την τελευταία φορά και είναι πιο φυσιολογική...

Κι εγώ πετσέτες με κουκούλα έχω! Ναι, πιστεύω θα βολέψουν, πρέπει να στεγνώνει καλά το κεφαλάκι τους! Μια χαρά θα είναι η μικρή σου, μην ανησυχείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@maroo8 έχει καιρό που τα πήρα αλλά σίγουρα έκαναν 10 μέρες 

@Katiana1987 μην αγχώνεσαι εγώ ανησυχούσα πόσο θα είναι επειδή δεν έχω παχύνει ιδιαίτερα αλλά μια χαρά τα πήρε 

Μόνο εγώ κοιμάμαι βρε κορίτσια το βράδυ 🤷‍♀️ ξυπνάω για τουαλέτα αλλά αμέσως με πιάνει μετά, μες την ημέρα όμως δεν κοιμάμαι καθόλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mommyel είπε:

@maroo8 έχει καιρό που τα πήρα αλλά σίγουρα έκαναν 10 μέρες 

@Katiana1987 μην αγχώνεσαι εγώ ανησυχούσα πόσο θα είναι επειδή δεν έχω παχύνει ιδιαίτερα αλλά μια χαρά τα πήρε 

Μόνο εγώ κοιμάμαι βρε κορίτσια το βράδυ 🤷‍♀️ ξυπνάω για τουαλέτα αλλά αμέσως με πιάνει μετά, μες την ημέρα όμως δεν κοιμάμαι καθόλου 

Αα να και άλλη που κοιμάται 😂 

και εγω κοιμάμαι μέχρι στιγμής τουλάχιστον 😂

και εγω μεσημέρι αποφεύγω να κοιμηθώ αλλά καποια πάλι κοιμάμαι όταν κοιμάται και το παιδί ανάλογος ποσο έχω κουραστεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπαααα... Δεν ταράζομαι εύκολα... Έχω κάνει πολύ ψυχοθεραπεία για να καταφέρει να μου χαλάσει την ευτυχία μου και την ηρεμία τη δική μου και της μπουμπούς μου!!!

Κι εγώ πήρα κάπα και πετσετάκια "παρηγοριάς" απο τα jumbo. Η κάπα λέτε να βολέψει τώρα στην αρχή που θα είναι πολύ μικρούλια;

2400 ε;;; Πωωωω μου έχει γίνει εμμονή το βάρος... Ελπίζω την Τρίτη που θα κάνω το doppler να δούμε ότι έχει πάρει αρκετό βάρος απο την τελευταία φορά και είναι πιο φυσιολογική...

Και εγω είχα με κάπα βόλεψε αλλά εμένα όταν γεννήθηκε η δικιά μου είχε ποοοοολυ μαλλί πυκνό κεφάλι δεν έβλεπες 😂 

Αφού σκέψου την έκανα με την πετσέτα τα μαλλιά και έβαζα και πιστολάκι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Κορίτσια όσες πήρατε από spitishop σας άργησαν πολύ;; Γιατί πήγα να παραγγείλω κ μου λεει εκτιμώμενη αποστολή σε 100 μέρες..Είναι δυνατόν;;

Απο ο,τι θυμαμαι ειχαν κανει καμια βδομαδα με τπτ τοσες μερες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...