Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @Katiana1987 @nanoukoΜε τη σειρά θα πάμε για υπέρηχο μού φαίνεται! Εγώ 11 Ιουλίου έχω Doppler!! Χαίρομαι πολύ που θα δω τον μικρούλη μου και ελπίζω όλα να είναι εντάξει!! 

Γενικά μετράω αντίστροφα τις μέρες μέχρι την ΠΗΤ όπως οι φαντάροι!!

Να έχουμε ένα όμορφο Σαββατοκύριακο κορίτσια!

Ωραιά... Κι η @Elk στις 8... Εγώ δεν έχω αρχίσει ακόμα να μετράω. Ίσως επειδή έχω πολλά ακόμα να κάνω, πιστεύω πως αν αρχίσω να μετράω θα αγχωθώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Τι εξετάσεις περιμένεις κι αργούν τόσο καλέ;;;

Τίποτα μωρέ γενική ούρων ζαχαρο θυρεοειδή γενική αίματος τοξόπλασμα αντισώματα ερυθράς εεε αυτά πρέπει να είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @Katiana1987 @nanoukoΜε τη σειρά θα πάμε για υπέρηχο μού φαίνεται! Εγώ 11 Ιουλίου έχω Doppler!! Χαίρομαι πολύ που θα δω τον μικρούλη μου και ελπίζω όλα να είναι εντάξει!! 

Γενικά μετράω αντίστροφα τις μέρες μέχρι την ΠΗΤ όπως οι φαντάροι!!

Να έχουμε ένα όμορφο Σαββατοκύριακο κορίτσια!

Εγω 2/7 έχω Doppler και 8/7 ραντεβού με τον γυναικολόγο 

χαχαχα και εγω μετράω μέχρι να μπω στο μήνα μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τίποτα μωρέ γενική ούρων ζαχαρο θυρεοειδή γενική αίματος τοξόπλασμα αντισώματα ερυθράς εεε αυτά πρέπει να είναι 

Πάλι αντισώματα;;; Πόσες φορές τα κάνουμε αυτά;;; Τα υπόλοιπα γιατί αργούν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω 2/7 έχω Doppler και 8/7 ραντεβού με τον γυναικολόγο 

χαχαχα και εγω μετράω μέχρι να μπω στο μήνα μου 😂

Α μπερδεύτηκα με το γυναικολόγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Πάλι αντισώματα;;; Πόσες φορές τα κάνουμε αυτά;;; Τα υπόλοιπα γιατί αργούν;

Τι να σου πω κορίτσι μου η αλήθεια είναι τα ξανά έκανα αυτα.. τώρα γιατί τα ξανά έβαλε δεν ξέρω 🤷‍♀️ 

Στο μικροβιολογικό μου είπε Δευτέρα αποτελέσματα πριν καν την ρωτήσω εγω της ειπα καλά.. εεε δεν τα βιαζόμουν κιολας.. συνήθως τα έβγαζε πιο γρήγορα είναι η αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @Katiana1987 @nanoukoΜε τη σειρά θα πάμε για υπέρηχο μού φαίνεται! Εγώ 11 Ιουλίου έχω Doppler!! Χαίρομαι πολύ που θα δω τον μικρούλη μου και ελπίζω όλα να είναι εντάξει!! 

Γενικά μετράω αντίστροφα τις μέρες μέχρι την ΠΗΤ όπως οι φαντάροι!!

Να έχουμε ένα όμορφο Σαββατοκύριακο κορίτσια!

Κι εγώ το ίδιο, ανυπομονώ! Μόνο να προλάβουμε να ετοιμάσουμε το σπίτι να τον υποδεχτούμε 😃

Καλό ΣΚ να έχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αστείο είναι ότι εγώ μετράω γιατί ανυπομονώ να περάσει ο καιρός και να έρθει η μέρα αλλά ουσιαστικά δεν έχω έτοιμο τπτ!! 😅😅

Αλλά ναι ανυπομονώ! 

@Elk καλά αποτελέσματα! Ελπίζω και με τη διατροφή να μην δυσκολεύεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Τι να σου πω κορίτσι μου η αλήθεια είναι τα ξανά έκανα αυτα.. τώρα γιατί τα ξανά έβαλε δεν ξέρω 🤷‍♀️ 

Στο μικροβιολογικό μου είπε Δευτέρα αποτελέσματα πριν καν την ρωτήσω εγω της ειπα καλά.. εεε δεν τα βιαζόμουν κιολας.. συνήθως τα έβγαζε πιο γρήγορα είναι η αλήθεια 

Εγώ τα έχω ήδη κάνει 2 φορές... Θα μου τα ζητήσουν πάλι, λες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christi.D. είπε:

Το αστείο είναι ότι εγώ μετράω γιατί ανυπομονώ να περάσει ο καιρός και να έρθει η μέρα αλλά ουσιαστικά δεν έχω έτοιμο τπτ!! 😅😅

Αλλά ναι ανυπομονώ! 

@Elk καλά αποτελέσματα! Ελπίζω και με τη διατροφή να μην δυσκολεύεσαι!

Ευχαριστώ κορίτσι μου 

εντάξει όχι είναι σχετικά πιο καλη από την πρώτη εγκυμοσύνη που μου είχαν δώσει 

μόνο λίγο τα παγωτά με ζορίζουν που με πιάνει που και που να φάω με τοση ζεστη το θέλω το άτιμο.. τώρα ειπα θα φάω ένα την Τρίτη μετά την Doppler 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κι εγώ το ίδιο, ανυπομονώ! Μόνο να προλάβουμε να ετοιμάσουμε το σπίτι να τον υποδεχτούμε 😃

Καλό ΣΚ να έχουμε!!!

Όλα θα τα προλάβουμε, όλες! Καλό ΣΚ κορίτσια μου... Αύριο 1ο μπάνιο!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου 

εντάξει όχι είναι σχετικά πιο καλη από την πρώτη εγκυμοσύνη που μου είχαν δώσει 

μόνο λίγο τα παγωτά με ζορίζουν που με πιάνει που και που να φάω με τοση ζεστη το θέλω το άτιμο.. τώρα ειπα θα φάω ένα την Τρίτη μετά την Doppler 😂

αχαχαχαχα. Σε καταλαβαίνω...  Εγώ κάθε μέρα κορίτσια μου... 1 θα το φάω... τη λέω την αμαρτία μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ τα έχω ήδη κάνει 2 φορές... Θα μου τα ζητήσουν πάλι, λες;;;

Δεν ξέρω κορίτσι μου εμένα ο ιδιώτης μια φορά μου τα είχε βάλει να τα κάνω.. τώρα αυτός μου τα έβαλε 2 🤷‍♀️

Λογικά δεν θα στα ξανά βάλει φαντάζομαι αλλά και να τα βάλει εεε δεν είναι και τίποτα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Όλα θα τα προλάβουμε, όλες! Καλό ΣΚ κορίτσια μου... Αύριο 1ο μπάνιο!!! 😘

Άντε καλή αρχή για φέτος με τα μπάνια!  

εγω πήγα σήμερα αλλά είχα κύμα και δεν μπήκα ίσως αύριο αν είναι καλύτερα να μπω  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

αχαχαχαχα. Σε καταλαβαίνω...  Εγώ κάθε μέρα κορίτσια μου... 1 θα το φάω... τη λέω την αμαρτία μου!

Εντάξει εσυ μπορείς κιολας κορίτσι μου αν μπορούσα και εγω θα το έτρωγα σίγουρα 1 την μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Δεν ξέρω κορίτσι μου εμένα ο ιδιώτης μια φορά μου τα είχε βάλει να τα κάνω.. τώρα αυτός μου τα έβαλε 2 🤷‍♀️

Λογικά δεν θα στα ξανά βάλει φαντάζομαι αλλά και να τα βάλει εεε δεν είναι και τίποτα 😅

Εγώ την περίμενα τη 2η λόγω του ότι δεν έχω κάνει μικρή το εμβόλιο για την Ερυθρά και επειδή έχω το γάτο... Αλλά αν τα ξανά βάλει... τι να πω πια;;; Τελευταία φορά θα είναι ούτως ή άλλως!

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε καλή αρχή για φέτος με τα μπάνια!  

εγω πήγα σήμερα αλλά είχα κύμα και δεν μπήκα ίσως αύριο αν είναι καλύτερα να μπω  

Όχι ότι θα κάνω και πολλά... αλλά δεν πειράζει! Απο το τίποτα... Του χρόνου αγκαλιά με την μπέμπα!!!

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εντάξει εσυ μπορείς κιολας κορίτσι μου αν μπορούσα και εγω θα το έτρωγα σίγουρα 1 την μέρα 

Αφού δεν μπορώ να φάω και πολύ γενικά... τουλάχιστον τρώω κάτι να παίρνω ενέργεια και θερμίδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ τα έχω ήδη κάνει 2 φορές... Θα μου τα ζητήσουν πάλι, λες;;;

Εμένα μου είχε πει ότι είναι 1 εξέταση αίματος σε κάθε τρίμηνο και όντως έτσι μου έκανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ να μπορούσα να φάω του σκασμού.. τώρα που λέτε για παγωτακι το ζήλεψα.. βασικά λιγουρεύομαι σοκολατόπιτα έτσι με ρευστή σοκολάτα και παγωτό..καλέ μου τρέχουν τα σάλια..ίσως παραγγείλω το βράδυ αν το σκέφτομαι μέχρι τότε 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Αχ να μπορούσα να φάω του σκασμού.. τώρα που λέτε για παγωτακι το ζήλεψα.. βασικά λιγουρεύομαι σοκολατόπιτα έτσι με ρευστή σοκολάτα και παγωτό..καλέ μου τρέχουν τα σάλια..ίσως παραγγείλω το βράδυ αν το σκέφτομαι μέχρι τότε 😭

Χαχαχα να πάρεις κορίτσι μου να φας! Εεε δεν αντέχετε πια ποσο να αντέξουμε άνθρωποι είμαστε και εμείς όχι μηχανές και ειδικά εσυ που κανείς και διατροφη πιο πολύ καιρό απο εμένα ..

εγω τώρα θα φάω το χαμηλά λιπαρά γιαούρτι μου και καρπούζι αλλά την Τρίτη το παγωτο δεν μου την γλιτώνει 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ την περίμενα τη 2η λόγω του ότι δεν έχω κάνει μικρή το εμβόλιο για την Ερυθρά και επειδή έχω το γάτο... Αλλά αν τα ξανά βάλει... τι να πω πια;;; Τελευταία φορά θα είναι ούτως ή άλλως!

Όχι ότι θα κάνω και πολλά... αλλά δεν πειράζει! Απο το τίποτα... Του χρόνου αγκαλιά με την μπέμπα!!!

Αφού δεν μπορώ να φάω και πολύ γενικά... τουλάχιστον τρώω κάτι να παίρνω ενέργεια και θερμίδες!

Δεν πειράζει όσο μπανια μπορέσεις να κανείς καλό είναι !!! Για εμένα και κακος σου είπε όχι από την αρχή αφού ήταν όλα καλά αλλά δεν πειράζει ! 😊

του χρόνου όπως είπες με την μικρή σου.. εμένα της αρέσει πολύ η θάλασσα θέλω να πιστεύω και στην δεύτερη με το καλό να αρέσει και σε εκείνη 🙂

εγω πάλι βρε κορίτσια τρώω μια χαρά 😂 το καλό είναι με την διατροφη βλέπω πως δεν πήρα κιλά για να δούμε βέβαια τι θα γράψει και η ζυγαριά του γυναικολόγου γιατί η δικιά μου με βγάζει -1 κιλό 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Εμένα μου είχε πει ότι είναι 1 εξέταση αίματος σε κάθε τρίμηνο και όντως έτσι μου έκανε!

Εγώ σχεδόν κάθε μήνα έκανα γενικές αιμάτος και ούρων. Αλλά τα αντισώματα τα έχω κάνει, όπως λες, μια φορά σε κάθε τρίμηνο. Άρα λογικά τώρα θα τα ξανά ζητήσει! Έχω να ελένξω και το θυρεοειδή... Ότι είναι τώρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Αχ να μπορούσα να φάω του σκασμού.. τώρα που λέτε για παγωτακι το ζήλεψα.. βασικά λιγουρεύομαι σοκολατόπιτα έτσι με ρευστή σοκολάτα και παγωτό..καλέ μου τρέχουν τα σάλια..ίσως παραγγείλω το βράδυ αν το σκέφτομαι μέχρι τότε 😭

αχαχαχαχαχα... Εγώ θέλω δροσερά πράγματα κατά κύριο λόγο... Να φας να ευχαριστηθείς! Δεν είναι σωστό να μας γίνεται κάτι "εμμονή" και να μην το τρώμε... Είναι χειρότερο πιστεύω να το σκέφτεσαι συνέχεια απο το να φας μια φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Δεν πειράζει όσο μπανια μπορέσεις να κανείς καλό είναι !!! Για εμένα και κακος σου είπε όχι από την αρχή αφού ήταν όλα καλά αλλά δεν πειράζει ! 😊

του χρόνου όπως είπες με την μικρή σου.. εμένα της αρέσει πολύ η θάλασσα θέλω να πιστεύω και στην δεύτερη με το καλό να αρέσει και σε εκείνη 🙂

εγω πάλι βρε κορίτσια τρώω μια χαρά 😂 το καλό είναι με την διατροφη βλέπω πως δεν πήρα κιλά για να δούμε βέβαια τι θα γράψει και η ζυγαριά του γυναικολόγου γιατί η δικιά μου με βγάζει -1 κιλό 🤷‍♀️

Εγώ πάλι ενώ νόμιζα ότι πήρα ένα κιλό (δηλαδή φτάσαμε τα +11) το ξανά έχασα. Όσο μπορώ τρώω και δεν αισθάνομαι να πεινάω. Ελπίζω να παίρνει σωστά βάρος η μικρή!!! Όλες μου έλεγαν ότι στο 3ο τρίμηνο παίρνεις τα περισσότερα κιλά κι εγώ δεν... Η 2η μητέρα μου, ήταν το ίδιο... 8ο + 9ο δεν πήρε γραμμάριο... αλλά ο μικρός έπαιρνε βάρος και βγήκε τέλειος! κοντά 3500 αν θυμάμαι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Μου ανοίξατε την όρεξη με τη συζήτηση για γλυκάκια..Εγώ μέρες τώρα λιγουρευομαι κορμό ,οπότε σήμερα πήρα τα υλικά κ θα φτιάξω 😋..Ευτυχώς μέχρι τώρα έχω βάλει μόνο 6 κιλακια,οπότε καλά είμαστε θα του δώσω να καταλάβει 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορμό; Τι λες τώρα;; Αγαπημένο κι αυτό όπως και η καριόκα!! Κι εγώ έχω κολλήσει εκεί στα 6 κιλά, γραμμάριο παραπάνω! Δεν πειράζει, αν παίρνουν βάρος τα μωρά, θα τα χάσουμε και εύκολα μετά 😊

Προσέχω ναι, αλλά σιγά σιγά αρχίζω και ζοριζομαι με το φαγητό, μου λείπει πολύ το λευκό ψωμί, αν με ρωτήσει δηλαδή κάποιος τι μου χει λείψει είναι αυτό! Και οι ποσότητες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να γράψω κάπου να πω τον πόνου πριν 15 μέρες έχασα το μωρό μου ήμουν έγκυος 35 εβδομάδων είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη όλα καλά οι εξετάσεις εξαιρετικά όλες και ξαφνικα ένα βράδυ άρχισα να έχω πόνους ελαφρούς μετά από λίγο δυνατούς μαζί με αίμα στο εσώρουχο μου πήγα νοσοκομείο γρήγορα και εκεί μου λένε το μωρό σου δεν εχει παλμό είναι νεκρό με έβαλαν για καισαρική εκείνη έσβησαν όλα ....νιώθω πως έχει σταματήσει ο χρόνος με πιάνουν συνέχεια κλάματα πονάω μέσα μου έχω και ένα κοριτσάκι το πρώτο μου παιδί αυτό που παιδί που πρέπει να σταθώ δυνατή μου λένε όλοι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το μωρό που είχα στη κοιλιά μου τόσους μήνες.. συγνώμη αν κούρασε το μνμ ήθελα να τα πω κάπου
    • Κορίτσι μου καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου!! Για την αποκόλληση μην στεναχωριέσαι δεν είναι τίποτα! Από ότι ξέρω το παθαίνουν αρκετές γυναίκες! Ξεκούραση και προγεστερόνη θέλει και όλα θα πάνε καλά!! Αφού έχετε ακούσει και καρδούλα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!! Είσαι ακόμα δοκιμαστικό μέλος και τα μηνύματα σου αργούν να φανούν! Αν περάσεις τις 20 δημοσιεύσεις τότε θα φαίνονται κατευθείαν! Συνέχισε να γράφεις για να βγεις από δοκιμαστικό μέλος και να μεγαλώσει η παρέα του Φεβρουαρίου 💓🥰🥰♥️♥️
    • Αν το νιώθω λέει!! Μετράω τις ώρες εγώ!! Συνέχισε να γράφεις κορίτσι μου όταν σου εγκρίνουν και τις 20 δημοσιεύσεις θα μπορείς να γράφεις κατευθείαν για να υπάρχει κανονική επικοινωνία γιατί είναι πολύ σπαστικό αυτό!!! Και εγώ κάθε μέρα προσεύχομαι πραγματικά για να πάνε όλα καλά για όλες μας!! ♥️♥️
    • Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου, χάρηκα πολύ για σένα!! Έρχεται το ουράνιο τοξο σας🌈 όλα να πάνε κατ'ευχην μέχρι τέλους, κια ανεφελη εγκυμοσύνη εύχομαι ολόψυχα❣️
    • Κορίτσια μου τι κάνετε? Γύρισα από την γιατρό!! Όλα καλά!! Έχουμε 135 παλμούς!! Είμαστε 6+6 με βάση τον υπέρηχο! 2 μέρες πίσω με βάση την τελευταία περίοδο 🤔 βέβαια αυτό δεν απασχόλησε καθόλου την γιατρό μου! Εμένα με ανησύχησε αλλά μόνο για λίγο μιας και τα βρήκε όλα τέλεια! Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα για όλες μας! Λοιπόν ποια έχει σειρά?? Η @Antonia2 είναι στις 11/7 .. @ΛΕΥΚΗ εσύ είσαι αυτήν τη βδομάδα σωστά?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...