Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Ναι κορίτσι μου αυτο μου ειπε κ η εμβρυολογος οτι το πιο νωρις μπορει να είναι 37 κ μετα. Ελπιζω να παμε 37 τουλάχιστον. 

Στις 37 εβδομάδες πάντως πολλά μωρά γεννιούνται και χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος! Εσύ να συνεχίσεις να προσέχεις να μην κουράζεσαι και να τρως σωστά και όλα θα πάνε τέλεια! Εμένα μου εχει καρφωθεί ότι θα γεννήσω κάπου εκεί, 38, για να δούμε 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!

Σημερα καναμε την Doppler. Το μωράκι μου εγινε 1742.

Ολα καλα, αλλα μ ειπε οτι ο πλακούντας άρχισε να γερνάει και μπορει να γεννήσω πιο γρήγορα, μπορει κι όχι. Πρεπει να το ελέγχει η γυναικολόγος. Ειμαι 32 και 1. 
 

αγχωθηκα λιγο, εχει καποια απο εσάς υπόψην κατι για αυτο; 

Μεγάλωσε πολύ το μωράκι σας κορίτσι μου. Μην ανησυχείς όσο δε σε αγχώνουν οι γιατροί! Θα σε ελέγχουν κι όλα θα πάνε καλά! Όσο περισσότερο μείνει μέσα το μωρό τόσο το καλύτερο. Αλλά πλεον και να γεννηθούν μια χαρά θα είναι τα μωράκια μας. Ηρέμησε και περίμενε τον επόμενο υπέρηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Όχι δεν το καταλαβαίνω 

βλεπω τα εξογκώματα που ειναι προς τα πάνω στην κοιλιά που είναι χερι ή πόδι σίγουρα γιατί είναι μικρούλια αλλά το κεφάλι κατά που πέφτει δεν μπορω να καταλάβω είναι κάτω ; Είναι πάνω; Δεν έχω ιδέα την Τρίτη που θα πάω για Doppler θα ξέρω 😂

Εγώ πλεον όταν την πιάνει λόξυγγας ξέρω ακριβώς που είναι το κεφάλι της. Αλλιώς μπορεί να είναι και ποπουδέλι το μεγάλο στρογγυλό που πιάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, ξέχασα να σας πω. Εχθές πήγα κι εγώ σε μια παιδίατρο που μου σύστησε μια φίλη μου εδώ. Είναι πολύ γλυκιά και φιλική με τα παιδιά... Θα την πάρω τηλέφωνο όταν γεννήσω και μετά θα τη δει την μπουμπού όταν ανέβουμε Λευκάδα. Μου έδωσε κάποιες πρώτες κατευθυντήριες γραμμές κι όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου, ξέχασα να σας πω. Εχθές πήγα κι εγώ σε μια παιδίατρο που μου σύστησε μια φίλη μου εδώ. Είναι πολύ γλυκιά και φιλική με τα παιδιά... Θα την πάρω τηλέφωνο όταν γεννήσω και μετά θα τη δει την μπουμπού όταν ανέβουμε Λευκάδα. Μου έδωσε κάποιες πρώτες κατευθυντήριες γραμμές κι όλα καλά.

Ααα ωραία αφού έμεινες ευχαριστημένη μαζί της μια χαρά ! Όταν γυρίσετε με το καλό θα την πας να την δει 

αθηνα έχεις σκεφτεί όσο καιρό θα είσαι μέχρι να πας Λευκάδα να την δει άλλος παιδιατρος εκεί ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ πλεον όταν την πιάνει λόξυγγας ξέρω ακριβώς που είναι το κεφάλι της. Αλλιώς μπορεί να είναι και ποπουδέλι το μεγάλο στρογγυλό που πιάνω.

Τον λοξυγκα τον καταλαβαίνω και εγω όταν έχει αλλά μέχρι εκεί δεν μπορω να καταλάβω κάτι παρά πάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραία αφού έμεινες ευχαριστημένη μαζί της μια χαρά ! Όταν γυρίσετε με το καλό θα την πας να την δει 

αθηνα έχεις σκεφτεί όσο καιρό θα είσαι μέχρι να πας Λευκάδα να την δει άλλος παιδιατρος εκεί ;

Ναι, ναι... Είναι μια άλλη παιδίατρος κοντά στο σπίτι που την ξέρει καλά η 2η "μητέρα" μου. Για όσο θα είμαι Αθήνα θα τη δει εκείνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου, ξέχασα να σας πω. Εχθές πήγα κι εγώ σε μια παιδίατρο που μου σύστησε μια φίλη μου εδώ. Είναι πολύ γλυκιά και φιλική με τα παιδιά... Θα την πάρω τηλέφωνο όταν γεννήσω και μετά θα τη δει την μπουμπού όταν ανέβουμε Λευκάδα. Μου έδωσε κάποιες πρώτες κατευθυντήριες γραμμές κι όλα καλά.

Μπράβο κορίτσι! Πάει κι αυτό! Σου είπε κάτι που πρέπει να προσέξεις και θες να μας το πεις σαν συμβουλή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Χαχαχα έρχομαι να γνωρίσω και τον γατούλη σου!!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά με τον πατέρα της μπουμπούς!!

Να έρθεις να γνωρίσεις το χοντρούλη μου!!! 

Δεν το βλέπω αλλά τουλάχιστον δε θα φύγω χωρίς να μου έχει πει τι αποφάσισε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Μπράβο κορίτσι! Πάει κι αυτό! Σου είπε κάτι που πρέπει να προσέξεις και θες να μας το πεις σαν συμβουλή; 

Τίποτα που δεν έχουμε ήδη πει εδώ να σου πω την αλήθεια. Για το εμβόλιο του κοκκύτη, όχι κρέμες, αποσμητικά κι αρώματα, προτιμάμε πάντα το τρεχούμενο νερό, για την 1η επίσκεψη σε 48 ώρες σε περίπτωση ίκτερου αλλιώς σε 10 μέρες, και να κερδίσει το βάρος μέσα σε 15 μέρες με αποκλειστικό θηλασμό, μόνο κοντομάνικα και ΑΝ χρειαστεί το πολύ ένα βαμβακερό σεντονάκι. 

Τη ρώτησα και για το καρότσι, μου είπε ότι μπορεί να κοιμάται στην καλαθούνα στην αρχή που θα είμαι στην Αθήνα αλλά για τη βόλτα είναι προτιμότερο το αυγό γιατί το προστατεύει καλύτερα! 

Αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Αχχ τουλάχιστον εσένα πήρε ο μπεμπάκος! Καλύτερο μου ακούγεται για να δούμε τώρα την Τρίτη μαι εγω 35 μπαίνω είμαστε πολύ κοντά…εσύ κατάλαβες οτι πήρε θέση; Εννοώ νιώθεις κλωτσιές μόνο ψηλά στον θώρακα;;

Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Στις 37 εβδομάδες πάντως πολλά μωρά γεννιούνται και χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος! Εσύ να συνεχίσεις να προσέχεις να μην κουράζεσαι και να τρως σωστά και όλα θα πάνε τέλεια! Εμένα μου εχει καρφωθεί ότι θα γεννήσω κάπου εκεί, 38, για να δούμε 😀

Ναιι ναι μακάρι τουλάχιστον να φτάσουμε μέχρι εκεί ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Μεγάλωσε πολύ το μωράκι σας κορίτσι μου. Μην ανησυχείς όσο δε σε αγχώνουν οι γιατροί! Θα σε ελέγχουν κι όλα θα πάνε καλά! Όσο περισσότερο μείνει μέσα το μωρό τόσο το καλύτερο. Αλλά πλεον και να γεννηθούν μια χαρά θα είναι τα μωράκια μας. Ηρέμησε και περίμενε τον επόμενο υπέρηχο!

Ναι κορίτσι μου! Εχω ραντεβού στις 8/7 με την γυναικολόγο μου να δουμε τι θα μου πει κι αυτή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Ναιι ναι μακάρι τουλάχιστον να φτάσουμε μέχρι εκεί ☺️

Θα φτάσετε καλέ! Όλα καλά θα πάνε! Θετική σκέψη = θετική ενέργεια δεν έχουμε πει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε;

Εγώ φυσικά και ξύπνησα με την καλύτερη των διαθέσεων σήμερα... Πάει το downιασμα!!! Πέρασε!!! Σε μια βδομάδα φεύγω και κοντεύει πάλι η στιγμή να δω για τελευταία φορά μαλλον την μπουμπού μου στον υπέρηχο πριν την πάρω στην αγκαλιά μου! Αυτή είναι η τελική ευθεία νομίζω για μένα. Μετά απο το doppler μετράμε αντίστροφα! 😍🥰🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε;

Εγώ φυσικά και ξύπνησα με την καλύτερη των διαθέσεων σήμερα... Πάει το downιασμα!!! Πέρασε!!! Σε μια βδομάδα φεύγω και κοντεύει πάλι η στιγμή να δω για τελευταία φορά μαλλον την μπουμπού μου στον υπέρηχο πριν την πάρω στην αγκαλιά μου! Αυτή είναι η τελική ευθεία νομίζω για μένα. Μετά απο το doppler μετράμε αντίστροφα! 😍🥰🤩

Καλημέρα!! Ω τέλεια! Θύμησέ μου πότε είναι ο υπέρηχος?

Κι η αντίστροφή μέτρηση ΄΄εχει αρχίσει!!!💃🎈🎵🎵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα!! Ω τέλεια! Θύμησέ μου πότε είναι ο υπέρηχος?

Κι η αντίστροφή μέτρηση ΄΄εχει αρχίσει!!!💃🎈🎵🎵

9 Ιουλίου... Την άλλη Τρίτη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

@Elk μου τι έγινε με τις εξετάσεις σου κορίτσι μου; Τα πήρες τ' αποτελέσματα;

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 

οχι κορίτσι μου την Δευτέρα που είπε θα τα βγάλει τα αποτελέσματα όποτε περιμένω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 

οχι κορίτσι μου την Δευτέρα που είπε θα τα βγάλει τα αποτελέσματα όποτε περιμένω..

Τι εξετάσεις περιμένεις κι αργούν τόσο καλέ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! @Katiana1987 @nanoukoΜε τη σειρά θα πάμε για υπέρηχο μού φαίνεται! Εγώ 11 Ιουλίου έχω Doppler!! Χαίρομαι πολύ που θα δω τον μικρούλη μου και ελπίζω όλα να είναι εντάξει!! 

Γενικά μετράω αντίστροφα τις μέρες μέχρι την ΠΗΤ όπως οι φαντάροι!!

Να έχουμε ένα όμορφο Σαββατοκύριακο κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...