Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κόριτσια να σας ρωτήσω! Στα ταμπελάκια από τα βρεφικά λέει πλύσιμο στους 30 ή 40 βαθμούς. Εσείς σε τι θερμοκρασία τα πλένετε;;; Έβαλα τώρα ένα πλυντήριο στους 30 με αρκάδι σε σκόνη και δε βλέπω καθόλου σαπουνάδα, σα να μη λιώνει το σαπούνι! 😕🤔

Κι εγώ στους 40 πλένω τα πάντα με υγρό...με τη σκόνη δεν τα πήγα ποτέ καλά..μου φαίνονταν άπλυτα τα ρουχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μακάρι τι να πω.. αν και μου είπε αυτήν να κάνω υπομονή και ότι δεν έμεινε πολύ 1,5 μήνας είναι όλο και όλο να το τηρήσω 🤷‍♀️

Κι αλήθεια είναι...έχεις φάει όλο το γάιδαρο..κυριολεκτικά 1.5 μήνας...υπομονή...εν τω μεταξύ βοηθάει κι η ζέστη και δεν πολυτρως τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

εγω το σκέφτομαι οτι αν μπω στο μήνα μου τελειομηνη θεωρείται η εγκυμοσύνη... οπότε αν ερθει νωρίτερα θα βοηθήσει και εμένα που δεν την παλεύω άλλο με τη ζέστη!

τώρα ο καθένας είναι και εξαρτάται πως το βιώνει!

καλεε δεν τρως καθόλου φρούτα; τώρα στην εγκυμοσύνη ή και απο πριν σ ερχόταν αναγουλα με τα φρούτα;

Κι εγώ της ίδιας άποψης είμαι...είμαι και σίγουρη ότι θα γεννήσω στις 37 εβδομάδες😂😂😂μακάρι δηλαδή δεν την αντέχω άλλο τη ζέστη με την κοιλιά τουρλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 @μαμά12345 θα πάρω κι εγώ υγρό κορίτσια..όντως αυτό μου φαίνεται λες και τα έπλυνα μόνο με νερό, άσε που έχει και μια βαριά μυρωδιά λαδίλας.. αναγκαστικά τώρα θα τα απλώσω και θα τα ξαναπλύνω..😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κόριτσια να σας ρωτήσω! Στα ταμπελάκια από τα βρεφικά λέει πλύσιμο στους 30 ή 40 βαθμούς. Εσείς σε τι θερμοκρασία τα πλένετε;;; Έβαλα τώρα ένα πλυντήριο στους 30 με αρκάδι σε σκόνη και δε βλέπω καθόλου σαπουνάδα, σα να μη λιώνει το σαπούνι! 😕🤔

Εγώ πάντως τα ανοιχτόχρωμα τα πλένω όλα στους 60 κ τα σκούρα στους 40. Βέβαια τα καινούρια τα βάζω στους 30 την πρώτη φορά. Με υγρό απορρυπαντικο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nanouko είπε:

@Katiana1987 @μαμά12345 θα πάρω κι εγώ υγρό κορίτσια..όντως αυτό μου φαίνεται λες και τα έπλυνα μόνο με νερό, άσε που έχει και μια βαριά μυρωδιά λαδίλας.. αναγκαστικά τώρα θα τα απλώσω και θα τα ξαναπλύνω..😒

Εγω που είχα πάρει την σκόνη τα έπλυνα στους 40 δεν είχε διαλυθεί το Αρκάδι η σκόνη του  Θέλει να το ρίχνεις στον καδο μέσα την σκόνη και να πλένεις στους 60 για να διαλυθεί .. Τα βρεφικά δεν κάνουν πολύ σαπουνάδα γενικα 

Μετά που λερώνονταν από φαγητα καποια τα έπλυνα και στους 60 για να φυγουν οι λεκέδες αλλά μπα πάντα εμενε στάμπα μετά που μεγάλωσε δοκιμασα και με skip σκόνη στους 60 μπας και φύγουν οι λεκέδες αλλά τίποτα κορίτσια καποια ρουχαλάκια της πλέον δεν είναι για να βγει έξω αφού λέω μήπως φταίει και το πλυντήριο μου που δεν καθαρίζουν οι λεκέδες και σχετικά καινούργιο 3 χρόνια έχει που το πήρα 

καλημερα κιολας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Κι αλήθεια είναι...έχεις φάει όλο το γάιδαρο..κυριολεκτικά 1.5 μήνας...υπομονή...εν τω μεταξύ βοηθάει κι η ζέστη και δεν πολυτρως τώρα...

Δεν έμεινε πολύ είναι αλήθεια 

εγω πάλι πως έχω όρεξη και με την ζεστη και τρώω δεν ξέρω 😂 δεν με επηρέασε καθόλου η ζεστη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Δεν έμεινε πολύ είναι αλήθεια 

εγω πάλι πως έχω όρεξη και με την ζεστη και τρώω δεν ξέρω 😂 δεν με επηρέασε καθόλου η ζεστη 😂

Ούτε εμένα με επηρέασε η ζέστη στο φαγητό. Απλά λόγω συμπληρωμάτων και ΓΟΠ δεν μπορώ να φάω όποτε θέλω και όσο θέλω.

Καλημέρα κορίτσια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου @Elk δεν πιστεύω ότι φταίει το πλυντήριο..και μένα αυτούς τους λεκέδες δεν τους καθάριζε...και στα δικά μας δηλαδή αν πέσει κάτι όπως καρδιές η από φαγητό θα βάλω τοπικά καθαριστικο λεκέδων και μετά πλυντήριο κανονικά κι έτσι μόνο βγαίνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω που είχα πάρει την σκόνη τα έπλυνα στους 40 δεν είχε διαλυθεί το Αρκάδι η σκόνη του  Θέλει να το ρίχνεις στον καδο μέσα την σκόνη και να πλένεις στους 60 για να διαλυθεί .. Τα βρεφικά δεν κάνουν πολύ σαπουνάδα γενικα 

Μετά που λερώνονταν από φαγητα καποια τα έπλυνα και στους 60 για να φυγουν οι λεκέδες αλλά μπα πάντα εμενε στάμπα μετά που μεγάλωσε δοκιμασα και με skip σκόνη στους 60 μπας και φύγουν οι λεκέδες αλλά τίποτα κορίτσια καποια ρουχαλάκια της πλέον δεν είναι για να βγει έξω αφού λέω μήπως φταίει και το πλυντήριο μου που δεν καθαρίζουν οι λεκέδες και σχετικά καινούργιο 3 χρόνια έχει που το πήρα 

καλημερα κιολας 😊

Καλημέρα! Έτσι τελικά κι εγώ χθες ξαναβαλα στους 60 με τη σκόνη στον κάδο, το έλεγε και στο κουτί να ρίξω την σκόνη στον κάδο, δεν το χα δει πριν, θα τα σιδερωσω κιόλας σήμερα οπότε πιστεύω εντάξει θα είναι από απολύμανση.. αλλά δε θα το ξαναπάρω και λόγω μυρωδιάς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... εγώ υγρό Αρκάδι έχω.. αλλά ακόμα δεν ξεκίνησα να πλύνω τίποτα...μου φαίνεται οτι εχω λίγο καιρό ακόμα για να τα ετοιμάσω!

χθες ειχαμε το ντοπλερ... όλα πολύ καλά... είδαμε τον μπεμπακο μας! μεγαλωσε πάρα πολύ! χθες 30+1 και ήταν 1505 γρ. απο την προηγούμενη φορά πηρε 700 γρ. ..εγω πήρα 2.300...συνολο 8.5 κιλά μέχρι τώρα!

δεν μας αφησε να τον βγάλουμε φωτογραφία...ειχε και τα χέρια και το ενα ποδι μπροστά στο πρόσωπο του 🤷

τωρα είπε να παμε ξανα σε 3 εβδομάδες... επίσης μπυ πρότεινε να κάνω το εμβόλιο του κοκκυτη...μ ειπε να μιλήσω και με την παιδίατρο να μ πει και εκείνη τη γνώμη της και να κανω μετά ότι θέλω εγώ 🤷 αλλα δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω...το σκέφτομαι 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα! Έτσι τελικά κι εγώ χθες ξαναβαλα στους 60 με τη σκόνη στον κάδο, το έλεγε και στο κουτί να ρίξω την σκόνη στον κάδο, δεν το χα δει πριν, θα τα σιδερωσω κιόλας σήμερα οπότε πιστεύω εντάξει θα είναι από απολύμανση.. αλλά δε θα το ξαναπάρω και λόγω μυρωδιάς..

Ναι εγω την πρώτη φορά που το χρησιμοποίησα δεν ειδα ότι έγραφε ότι το βάζεις στον κάδο 😂

μαλακτικο δεν έβαλες ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου @Elk δεν πιστεύω ότι φταίει το πλυντήριο..και μένα αυτούς τους λεκέδες δεν τους καθάριζε...και στα δικά μας δηλαδή αν πέσει κάτι όπως καρδιές η από φαγητό θα βάλω τοπικά καθαριστικο λεκέδων και μετά πλυντήριο κανονικά κι έτσι μόνο βγαίνουν...

Πιο καθοριστικό λακέδων χρησιμοποιείς ; 
Τι να πω δεν ξέρω και εγω έχω αγανάκτηση με τους λένε λεκέδες στα ρούχα της μικρής από το φαγητο εμένα δεν ήθελε και την σαλιαρα από μικρή δεν την δέχτηκε όποτε γινόταν χάλια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια... εγώ υγρό Αρκάδι έχω.. αλλά ακόμα δεν ξεκίνησα να πλύνω τίποτα...μου φαίνεται οτι εχω λίγο καιρό ακόμα για να τα ετοιμάσω!

χθες ειχαμε το ντοπλερ... όλα πολύ καλά... είδαμε τον μπεμπακο μας! μεγαλωσε πάρα πολύ! χθες 30+1 και ήταν 1505 γρ. απο την προηγούμενη φορά πηρε 700 γρ. ..εγω πήρα 2.300...συνολο 8.5 κιλά μέχρι τώρα!

δεν μας αφησε να τον βγάλουμε φωτογραφία...ειχε και τα χέρια και το ενα ποδι μπροστά στο πρόσωπο του 🤷

τωρα είπε να παμε ξανα σε 3 εβδομάδες... επίσης μπυ πρότεινε να κάνω το εμβόλιο του κοκκυτη...μ ειπε να μιλήσω και με την παιδίατρο να μ πει και εκείνη τη γνώμη της και να κανω μετά ότι θέλω εγώ 🤷 αλλα δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω...το σκέφτομαι 🤔

Ωωω μεγάλωσε το μωρακι σου φουλ 😂

εμενα γιατί με έχει βάλει πιο μετά την Doppler από εσας δεν ξέρω 🤷‍♀️ 

Στην Doppler σας έδωσε και 3d φωτογραφία ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια... εγώ υγρό Αρκάδι έχω.. αλλά ακόμα δεν ξεκίνησα να πλύνω τίποτα...μου φαίνεται οτι εχω λίγο καιρό ακόμα για να τα ετοιμάσω!

χθες ειχαμε το ντοπλερ... όλα πολύ καλά... είδαμε τον μπεμπακο μας! μεγαλωσε πάρα πολύ! χθες 30+1 και ήταν 1505 γρ. απο την προηγούμενη φορά πηρε 700 γρ. ..εγω πήρα 2.300...συνολο 8.5 κιλά μέχρι τώρα!

δεν μας αφησε να τον βγάλουμε φωτογραφία...ειχε και τα χέρια και το ενα ποδι μπροστά στο πρόσωπο του 🤷

τωρα είπε να παμε ξανα σε 3 εβδομάδες... επίσης μπυ πρότεινε να κάνω το εμβόλιο του κοκκυτη...μ ειπε να μιλήσω και με την παιδίατρο να μ πει και εκείνη τη γνώμη της και να κανω μετά ότι θέλω εγώ 🤷 αλλα δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω...το σκέφτομαι 🤔

Α μια χαρά είστε και οι 2 σας!!! Υπέροχα κορίτσι μου! 

Εγώ τελικα όπως είπα κατέληξα στο εύρηκα απορρυπαντικό και μαλακτικό για βρέφη! 

Εγώ το έχω ήδη πάρει και θα το κάνω την 34η εβδομάδα το εμβόλιο του κοκκύτη, όπως μου είπε η γυναικολόγος στο Έλενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Ωωω μεγάλωσε το μωρακι σου φουλ 😂

εμενα γιατί με έχει βάλει πιο μετά την Doppler από εσας δεν ξέρω 🤷‍♀️ 

Στην Doppler σας έδωσε και 3d φωτογραφία ; 

Αφού μαζί δε θα κάνουμε doppler εμείς τελικά;;; Έκλεισες εσύ τελικά;;; Δε θυμάμαι με τόσες ημερομηνίες εδώ πια... χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πιο καθοριστικό λακέδων χρησιμοποιείς ; 
Τι να πω δεν ξέρω και εγω έχω αγανάκτηση με τους λένε λεκέδες στα ρούχα της μικρής από το φαγητο εμένα δεν ήθελε και την σαλιαρα από μικρή δεν την δέχτηκε όποτε γινόταν χάλια 

Παλιά έβαζα bioshout..τώρα έχω πάρει ένα του drbeckman προπλυσης-αφαιρετικο λεκέδων λέει..το βάζω σ όλα τα ρούχα .όπου έχει δύσκολους λεκέδες δηλαδή..κι όταν μεγαλωσε λίγο και το παιδί που ξεκίνησα να τα πλένω όλα μαζί με τα δικά μας έβαζα και στα δικά του...

Εμένα 3d δεν μου έδωσε πάντως...το περίμενα γιατί ούτε στις άλλες δυο μου είχε δώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ωωω μεγάλωσε το μωρακι σου φουλ 😂

εμενα γιατί με έχει βάλει πιο μετά την Doppler από εσας δεν ξέρω 🤷‍♀️ 

Στην Doppler σας έδωσε και 3d φωτογραφία ; 

ηθελε να μου δώσει φωτογραφία....αλλα δεν μας αφησε ο μπέμπης... οπότε δεν μας έδωσε...το ζορισε λίγο μηπως αλλάξει θέση αλλά τίποτα αυτός...και μετά της είπα και εγώ να το αφήσει αν είναι! νομίζω το ντοπλερ γίνεται απο 30 μεχρι 34 εβδομάδων... οπότε μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!

@Barbiee τέλεια νέα!! Μπράβο το μωράκι σας!! Μεγάλωσε πολύ! 

@Elk εγώ στις 32 βδομάδες θα πάω. Μου είπε ο γιατρός να είμαι ανάμεσα στις 32 και 33 εβδομάδες οπότε θα πάω 32+1!

Εγώ σήμερα πήγα στο cosmos και με έπιασε ζάλη δεν μπορούσα να συνέλθω τι χυμό ήπια τι αλμυρό έφαγα, ήμουν ένα ράκος. Πέρασε κανένα μισάωρο για να συνέλθω. Ευτυχώς ήταν μαζί μου ο άντρας μου!! 

Κατά τα άλλα αρχίζουμε λίγο πιο εντατικά ετοιμασίες. Θα διαλέξουμε χρώματα και θα βάψουμε από βδομάδα! Και άρχισαν να μου φέρνουν και φίλες που είναι ήδη μαμάδες πράγματα για το μωρό 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου! Τι κανετε; 
 

εγω σημερα πηγα στην παιδίατρο, μια χαρα μου φανηκε! Μου ειπε ακομα οτι θα παει διακοπές μεσα στον Ιούλιο, Οποταν θα μπορει να είναι τον Αύγουστο όταν γεννήσω! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια... εγώ υγρό Αρκάδι έχω.. αλλά ακόμα δεν ξεκίνησα να πλύνω τίποτα...μου φαίνεται οτι εχω λίγο καιρό ακόμα για να τα ετοιμάσω!

χθες ειχαμε το ντοπλερ... όλα πολύ καλά... είδαμε τον μπεμπακο μας! μεγαλωσε πάρα πολύ! χθες 30+1 και ήταν 1505 γρ. απο την προηγούμενη φορά πηρε 700 γρ. ..εγω πήρα 2.300...συνολο 8.5 κιλά μέχρι τώρα!

δεν μας αφησε να τον βγάλουμε φωτογραφία...ειχε και τα χέρια και το ενα ποδι μπροστά στο πρόσωπο του 🤷

τωρα είπε να παμε ξανα σε 3 εβδομάδες... επίσης μπυ πρότεινε να κάνω το εμβόλιο του κοκκυτη...μ ειπε να μιλήσω και με την παιδίατρο να μ πει και εκείνη τη γνώμη της και να κανω μετά ότι θέλω εγώ 🤷 αλλα δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω...το σκέφτομαι 🤔

Και εγώ με το εμβόλιο δεν ξέρω τι θα κάνω είμαι προς το όχι αλλά και πάλι το σκέφτομαι ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mommyel είπε:

@Christi.D. από Θεσσαλονίκη είσαι? Που θα γεννήσεις?

Ναι Θεσσαλονίκη μένω! 

Θα πάμε να δούμε κάποιες κλινικές γιατί ο γιατρός μου συνεργάζεται με σχεδόν όλες της Θεσσαλονίκης. 

Θα δούμε γενεσις,άγιο Λουκά, βιοκλινικη και ίσως γενική κλινική ! 

Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Αφού μαζί δε θα κάνουμε doppler εμείς τελικά;;; Έκλεισες εσύ τελικά;;; Δε θυμάμαι με τόσες ημερομηνίες εδώ πια... χιχι

Ναι μαζί πάνω κάτω θα κάνουμε εμεις απλά το λέω γιατί η Barbiee είναι πιο μετά από εμάς 27/8 έχει ΠΗΤ και την έκανε την Doppler εχτές αν δεν κάνω λαθος .. ενώ εμένα μου είπε να πάω μετά της 26/7 

διάβασα στο google μετά της 28 εβδ μπορείς να την κανείς την Doppler όποτε ο κάθε γιατρό αποφασίζει ποτε θα σε στείλει λογικά 

Όχι δεν έχω κλείσει ακόμα γιατί δεν ξερω ποτε θα με βολέψει να πάω, αυτός είναι στο ιατρείο του μόνο Τρίτη και Παρασκευή τις άλλες μερες πάει αλλου και θέλω να το συνδυάσω να το βάλω πρωί ώστε να μπορεσω να σταματήσω και για εξετάσεις αίματος 😮💨 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...