Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι εγώ αυτό διάβασα γι' αυτό και ηρέμησα να σου πω την αλήθεια.

Μην ανησυχείς! Κι εγώ από το ιντερνέτ κοιτάω τα γραμμάρια και συγκρίνω!! Καλύτερα που θα το κάνεις και νωρίτερα το ντοπλερ θα είσαι και πιο ήσυχη μετά! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

9 μέρες γενικά δεν είναι πολλές 

Βέβαια αν είσαι αγχωμενη και σε τρώει η αγωνία οι 9 μέρες φαίνονται αρκετουτσικες 

Προσπάθησε να απασχολεισαι για να μην το σκέφτεσαι όσο γίνεται και θα έρθει και η μέρα του ραντεβού και θα σου πει ο γιατρός τι και πώς 

Όχι εντάξει θα κάνω υπομονή όταν πάω στο γυναικολόγο στο νοσοκομείο μπορεί να υπάρχει και γιατρός εκει που θα μπορέσει να με εξετάσει και σαν έκτακτο εκεινη την μέρα να δει τι είναι αυτό που έχω βγάλει αν δεν υπάρχει η ειδικότητα μέσα ατο νοσοκομείο που χρειάζεται θα βρω ιδιώτη να πάω να το δω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κο΄ριτσια μου!!! Πριν 10 λεπτά ξεκινήσαμε την καμπύλη ζαχάρου... 

Καλημέρα! Βολέψου να περάσει γρήγορα η ώρα και καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κο΄ριτσια μου!!! Πριν 10 λεπτά ξεκινήσαμε την καμπύλη ζαχάρου... 

καλημέρα κοριτσια μου !!!

άντε καλά αποτελέσματα κορίτσι μου έχεις και εσυ την μεγάλη εξέταση εχεις υπομονή να περάσουν οι ώρες 

τελικα Αθήνα την κανείς ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elk είπε:

καλημέρα κοριτσια μου !!!

άντε καλά αποτελέσματα κορίτσι μου έχεις και εσυ την μεγάλη εξέταση εχεις υπομονή να περάσουν οι ώρες 

τελικα Αθήνα την κανείς ε;

Ναι, ναι... Είμαι σπίτι μου ευτυχώς, με την τηλεόραση μου, τον υπολογιστή... Αλλά πεινάω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι, ναι... Είμαι σπίτι μου ευτυχώς, με την τηλεόραση μου, τον υπολογιστή... Αλλά πεινάω!!! 

Έλα μια χαρά τότε είσαι ξεκουραστεί 😊

καλα ναι πολύ πείνα άσε και εγω μετά εφαγα ότι υπήρχε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου τα νέα μας! Τα καλά είναι ότι είμαστε καλά! Έχω πάρει 10 ολόκληρα κιλά ήδη! Η μικρή είναι 1065γρ. κι έχει γυρίσει ήδη αλλά μου είπαν ότι ακόμα έχει χώρο και θα μπορούσε να κάνει κωλοτούμπες!!!  Θα με αναλάβει η γιατρός και μου είπε ότι αφού πάμε για φυσιολογικό τοκετό θα ήταν καλό να παρακολουθήσω τα μαθήματα. 

Τα άλλα τώρα... Είπε να με αγχώσει λίγο και με έστειλε να κάνω πρώιμο doppler (έκλεισα για την Παρασκευή) γιατί λέει δείχνει να είναι λίγο πίσω στην ανάπτυξη της. Βλέπω το χαρτί 27+4 ενώ είμαι 28+3. Οι ήδη μανούλες λέτε να είναι τόσο σοβαρό και να μη μου είχε πει τίποτα τόσο καιρό ο γιατρός μου; 

@Elk μου πόσο δίκιο είχες για το δημόσιο... Μέσα σε 5 λεπτά έγινε ο υπέρηχος. Κι εγώ το μόνο που ήθελα ήταν να μιλήσω με τη γιατρό και να φύγω. Η γιατρός όμως γλυκύτατη και πρόθυμη να λύσει την όποια απορία.  

Μου έδωσαν κι έναν κατάλογο με τα έγγραφα και τα πράγματα που χρειάζομαι για τον τοκετό και αφού δε θα είναι μαζί ο μπαμπάς της, θα περαστεί στο δικό μου όνομα και θέλουν μόνο τα δικά μου έγγραφα και στοιχεία.

Αυτά απο μας... Συγγνώμη για το σεντόνι... 

Καλημέρα!

Καταρχάς τι καλά που συμπαθησες την γιατρό, γιατί εγώ το θεωρώ σημαντικό κομμάτι αυτό.

Κ μένα ο γιατρός μου το ίδιο μου είπε. Πως έχει λίγο χαμηλότερο βάρος από τον μέσο όρο. Αλλά δεν με αγχωσε γιατί έλεγξε αν τρέφεται σωστά κ ήταν εντάξει. Γι'αυτο σου έβαλε κ εσένα να κάνεις doppler, αυτό ελέγχουν. Οπότε περίμενε να δεις κ μην αγχώνεσαι. Μια χαρά θεωρώ το βάρος του, κ μένα εκεί γύρω ήταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Έλα μια χαρά τότε είσαι ξεκουραστεί 😊

καλα ναι πολύ πείνα άσε και εγω μετά εφαγα ότι υπήρχε 😂

Άλλα 20 λεπτά έχω!!! Νυστάζω κιόλας. Αλλά ναι ευτυχώς είμαι χαλαρή και άνετη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια εγω στεναχωρέθηκα λίγο σήμερα κάτι έχω βγαλει χαμηλά ένα μπαλάκι μαλακό.. φοβαμαι μήπως είναι βουβωνοκυλη 🤷‍♀️🙁

Για την ώρα δεν με πονάει αλλά μου έχει ρίξει την ψυχολογία μου  

Το ότι δεν σε πονάει λογικα είναι καλό. Μην ψάχνεις στο ίντερνετ, μόνο άγχος προκαλεί αυτό θεωρώ. Κάνε λίγη υπομονή να πας στον γιατρό ή αν σε αγχώνει πήγαινε σε κάποιον ιδιώτη να το δει. Ελπίζω βέβαια πως δεν θα είναι τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Καλημέρα!

Καταρχάς τι καλά που συμπαθησες την γιατρό, γιατί εγώ το θεωρώ σημαντικό κομμάτι αυτό.

Κ μένα ο γιατρός μου το ίδιο μου είπε. Πως έχει λίγο χαμηλότερο βάρος από τον μέσο όρο. Αλλά δεν με αγχωσε γιατί έλεγξε αν τρέφεται σωστά κ ήταν εντάξει. Γι'αυτο σου έβαλε κ εσένα να κάνεις doppler, αυτό ελέγχουν. Οπότε περίμενε να δεις κ μην αγχώνεσαι. Μια χαρά θεωρώ το βάρος του, κ μένα εκεί γύρω ήταν.

Όντως είναι σημαντικό αυτό. Φαίνεται να ενδιαφέρεται για την εκάστοτε "ασθενή".

Θα κάνω σίγουρα 2 Doppler και βλέπουμε. Αλλά ηρέμησα απο εχθές που είδα ότι μιλάμε για μόλις 5 μέρες απόκλιση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κο΄ριτσια μου!!! Πριν 10 λεπτά ξεκινήσαμε την καμπύλη ζαχάρου... 

καλα αποτελέσματα κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κο΄ριτσια μου!!! Πριν 10 λεπτά ξεκινήσαμε την καμπύλη ζαχάρου... 

Καλά αποτελέσματα!! Κι εμένα η διαφορά που σου είπε στην ανάπτυξη μου φαίνεται πολύ μικρή,αλλά αφού θα κάνεις το doppler θα σου φύγουν οι δεύτερες σκέψεις κ όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Το ότι δεν σε πονάει λογικα είναι καλό. Μην ψάχνεις στο ίντερνετ, μόνο άγχος προκαλεί αυτό θεωρώ. Κάνε λίγη υπομονή να πας στον γιατρό ή αν σε αγχώνει πήγαινε σε κάποιον ιδιώτη να το δει. Ελπίζω βέβαια πως δεν θα είναι τίποτα.

Ναι θα σταματήσω άλλο ψάχνω θα πάω γιατρό και βλέπουμε σήμερα είμαι καλύτερα ψυχολογικά κάπως το έχω ξεχάσει θα δούμε ευχαριστώ κορίτσια 😊

δεν έχω γιατρό εδώ στο χωριό πρέπει να κάνω ταξίδι για να πάω όποτε θα περιμένω να με δει ο γυναικολογος πρώτα αφού δεν με πονάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις παρέλαβα τ' αποτελέσματα... Γενικές ούρων κι αίματος μια χαρά... Αιματοκρίτης 36,5 παρακαλώ... Και τώρα τα φώτα σας όποια ξέρει... Καμπύλη ζαχάρου 100γρ γλυκόζης, 4 μετρήσεις σε 3 ώρες... Νηστείας 74, μια ώρα 161, δεύτερη ώρα 127 και τρίτη ώρα 70... Νομίζω είμαι πολύ καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου μόλις παρέλαβα τ' αποτελέσματα... Γενικές ούρων κι αίματος μια χαρά... Αιματοκρίτης 36,5 παρακαλώ... Και τώρα τα φώτα σας όποια ξέρει... Καμπύλη ζαχάρου 100γρ γλυκόζης, 4 μετρήσεις σε 3 ώρες... Νηστείας 74, μια ώρα 161, δεύτερη ώρα 127 και τρίτη ώρα 70... Νομίζω είμαι πολύ καλά.

@Katiana1987 νομίζω είσαι τέλεια!!!

Πολύ καλή η καμπύλη σου!

Μπράβο! Φάε παγωτά άφοβα 😂😂🍧🍨🍦

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@Katiana1987 νομίζω είσαι τέλεια!!!

Πολύ καλή η καμπύλη σου!

Μπράβο! Φάε παγωτά άφοβα 😂😂🍧🍨🍦

Αχαχαχαχα... Πριν λίγο τσάκισα 1 !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου μόλις παρέλαβα τ' αποτελέσματα... Γενικές ούρων κι αίματος μια χαρά... Αιματοκρίτης 36,5 παρακαλώ... Και τώρα τα φώτα σας όποια ξέρει... Καμπύλη ζαχάρου 100γρ γλυκόζης, 4 μετρήσεις σε 3 ώρες... Νηστείας 74, μια ώρα 161, δεύτερη ώρα 127 και τρίτη ώρα 70... Νομίζω είμαι πολύ καλά.

Μια χαρά είσαι μπράβο !😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Άντε πάει κι αυτό... Doppler νούμερο 1 την Παρασκευή!!!

Άντε να κάνεις την αρχή να μας πεις κι εμάς τα νέα σου μετα ....εγώ περιμένω πως και πως τη Δευτέρα🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η μαμά12345 είπε:

Άντε να κάνεις την αρχή να μας πεις κι εμάς τα νέα σου μετα ....εγώ περιμένω πως και πως τη Δευτέρα🥰 

Δε νομίζω ότι θα δω και πολλά αφού θα γίνει στο δημόσιο αλλά ότι είναι θα σας πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δε νομίζω ότι θα δω και πολλά αφού θα γίνει στο δημόσιο αλλά ότι είναι θα σας πω!

Καλά μωρέ ότι θα δεις θα δεις απλά η διαφορά είναι ότι δεν κρατάει τόση ώρα όσο θα στην κάνει ο ιδιώτης...αν και αυτό πάλι δεν είναι απαραίτητο...εγώ αυτές τις 3 τις μεγάλες έξω τις έκανα και στο πρώτο μου παιδακι και πάλι 10 λεπτα κράταγε ...

Εν τω μεταξύ έχω μια απορία και στην α και στην β δεν μου έβγαλε 3d φωτογραφίες τώρα στο doppler σκέφτομαι να τον ρωτήσω εγώ η ίδια....ενώ ο άλλος που πήγαινα στο πρώτο μου έβγαζε κανονικά...εσας σας βγάζουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σας διαβάζω πάρα πολύ καιρό τώρα, απλώς δεν έχω γράψει ποτέ! Με έχετε βοηθήσει πολύ ψυχολογικά μέσα από το μοίρασμα των εμπειριών σας και θα ήθελα πολύ να γίνω μέλος της όμορφης παρέας σας. Με λένε Σταυρούλα και κλείνω σήμερα την 29η εβδομάδα. Έχω αγοράκι και ΠΗΤ για την 21η Αυγούστου. Ως την ώρα η εγκυμοσύνη έχει κυλήσει ομαλά πέρα από κάτι πονάκια που αντιμετωπίστηκαν με μαγνήσιο. Εύχομαι όλες μας να έχουμε μια ομαλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Καλά μωρέ ότι θα δεις θα δεις απλά η διαφορά είναι ότι δεν κρατάει τόση ώρα όσο θα στην κάνει ο ιδιώτης...αν και αυτό πάλι δεν είναι απαραίτητο...εγώ αυτές τις 3 τις μεγάλες έξω τις έκανα και στο πρώτο μου παιδακι και πάλι 10 λεπτα κράταγε ...

Εν τω μεταξύ έχω μια απορία και στην α και στην β δεν μου έβγαλε 3d φωτογραφίες τώρα στο doppler σκέφτομαι να τον ρωτήσω εγώ η ίδια....ενώ ο άλλος που πήγαινα στο πρώτο μου έβγαζε κανονικά...εσας σας βγάζουν?

4D εννοείς;;; Εγώ έχω αρκετές απο τους υπέρηχους που έκανα μέχρι τώρα. Στο δημόσιο δε νομίζω να υπάρχει καν η δυνατότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • ναι εχεις δικιο..αλλαξες γιατρό τώρα εσύ!
    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
    • κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι! απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷 απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!
    • @Kiddo μακαρι να ήταν έτσι. Αλλα δεν είναι. Ήταν κολπικός υπέρηχος. Ο γιατρός που πήγα χθές, κάνει και τους μεγάλους υπερήχους είναι δηλαδή και εμβρυολογος οπότε θεωρώ πως θα εχει καλό μηχάνημα. Το ιατρείο του εξάλλου, πρεπει να το εχει καμια 5ετια. Αυτο που περιγράφεις το εχω ζησει κι εγω στο τελευταίο παιδι μου. Ειχα παει σε εναν γιατρό που ακουγα καλά λόγια, φουλ στην αναγουλα δεν μπορουσα να σταθω και μου λεει πως βλεπει εναν αδιο σακο. 2 ημερες μετα παω στον γιατρό μου και βλέπουμε και έμβρυο. Αυτος χθες, ήταν αισιόδοξος. Μου ειπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην προχωρήσει αλλα εμπειρικα μου εδειξε το σχημα του σάκου και μου λεει , "μιλώντας εμπειρικά, πιστεύω πως θα προχωρήσει και πως το σχήμα που έχει ο σακος μου, είναι σχήμα που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και έμβρυο." Αλλα δεν το πιστεύω. Είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα παλλινδρομησει ή ηδη εχει γίνει. Το ξερω, το νιωθω , το διαισθανομαι. Τουλάχιστον χθες, δεν μπορούσα ουτε να κλάψω και όλη αυτή η ένταση μου χτυπησε σε δυνατό πονοκέφαλο. Σήμερα ομως καταφερα να ξεσπασω και σε κλάμα. Ξερω θα μου πειτε πως εχω αλλα 3 θαυματακια διπλα μου και δεν πειράζει. Ομως οσα παιδια και να εχεις η απώλεια αυτη πονάει. Το αγάπησα, του μιλούσα, του εγραψα και γραμματα, το οραματιστηκα. Τέλος πάντων. Την αλλη Τέταρτη πλεον θα το ξέρω και επίσημα...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...