Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Αφού έχετε θάλασσα εκεί μια χαρά είστε. Θα κάνετε τα μπανακια σας! Εγώ δυστυχώς είμαι μακριά από τη θάλασσα. Επίσης η πεθερά μου είναι κρητικια κ έχει έχει σπίτι στην Κρήτη οπότε πάμε εκεί. Εκεί θα πάμε κ φέτος δηλαδή, ρώτησα κ τον γιατρό κ μου είπε οκ ευτυχώς 😁

Ααα ωραία Κρήτη δεν έχω έχω πάει ποτε αλλά θα ηθελα καποια στιγμή να μπορεσω να πάω ☺️

Πελοπόννησο Αρκαδία είμαι εγω  (καταγωγή έχω από βορια Ελλάδα ) ερωτικός μετανάστης που λένε 

ενταξει από το τίποτα καλά είναι που εχουμε θάλασσα γιατί αλλιώς διακοπές γιόκ 

Νομίζω προς το τέλος δεν αφηνουν να ταξιδεύεις με αεροπλάνο όταν έχεις μπει στο μήνα σου (υποθέτω) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραία Κρήτη δεν έχω έχω πάει ποτε αλλά θα ηθελα καποια στιγμή να μπορεσω να πάω ☺️

Πελοπόννησο Αρκαδία είμαι εγω  (καταγωγή έχω από βορια Ελλάδα ) ερωτικός μετανάστης που λένε 

ενταξει από το τίποτα καλά είναι που εχουμε θάλασσα γιατί αλλιώς διακοπές γιόκ 

Νομίζω προς το τέλος δεν αφηνουν να ταξιδεύεις με αεροπλάνο όταν έχεις μπει στο μήνα σου (υποθέτω) 

Ε μια χαρά είστε εκεί. Κ εγώ πολύ θα ήθελα να μένω σε παραθαλάσσιο μέρος, αλλά δεν..😅

Ναι κ εγώ το έχω ακούσει για τον τελευταίο μήνα αυτό. Εμείς βέβαια πάμε με πλοίο, θα είμαι στον 8ο μήνα οπότε μας έδωσε το οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Ε μια χαρά είστε εκεί. Κ εγώ πολύ θα ήθελα να μένω σε παραθαλάσσιο μέρος, αλλά δεν..😅

Ναι κ εγώ το έχω ακούσει για τον τελευταίο μήνα αυτό. Εμείς βέβαια πάμε με πλοίο, θα είμαι στον 8ο μήνα οπότε μας έδωσε το οκ.

Ααα με πλοίο θα πάτε ; Ωωω πολλές ώρες κάνει 14 νομίζω ; 
Εγω 7 κάνω με το αμαξι να πάω στο πατρικο μου και μου βγήκε το λάδι και με το παιδί

εσενα είναι και πιο μεγάλο όποτε πιστεύω είναι πιο εύκολο το ταξίδι 

Το θέμα αδερφάκι πως το έχει πάρει ; 
εμενα είναι μικρούλα δεν μπορω να τη προετοιμάσω και πολύ θα της έρθει κάπως μπαμ και κάτω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου φουσκωμένες!!! Καλή Κυριακή να έχουμε! Πως είμαστε;;;

Εγώ γύρισα επιτέλους σπίτι μου την Παρασκευή αλλά κουράστηκα πολύ στο ταξίδι γιατί ήταν γεμάτο το λεωφορείο και είχα κι άλλον δίπλα μου (που συνήθως ζητάω και με βάζουν μόνη μου στο διπλό κάθισμα) οπότε δεν μπορούσα ούτε να απλωθώ ούτε ν' αλλάξω στάση. Πιάστηκε η μέση μου και πρήστηκαν τα πόδια μου λόγω πολύωρης ακινησίας και πέρασα δύσκολο βράδυ στον ύπνο!

Πάνω σε αυτό που συζητάτε, εγώ ρώτησα για μπάνιο στη θάλασσα και μου είπε όχι!!! Εδώ έχει πολύ ζέστη και αυτήν τη σκόνη που σε πνίγει! Γενικά όμως είμαι καλύτερα απο την αλλεργία μου στη Λευκάδα απ' ότι στην Αθήνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια αύριο λέω να πάω για καμπύλη 🫣

Ωωωω άντε καλά αποτελέσματα να έχεις!!!να μας πεις την εμπειρία σου κ τα αποτελέσματα (δεν ξέρω αν βγαίνουν αμέσως)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Ωωωω άντε καλά αποτελέσματα να έχεις!!!να μας πεις την εμπειρία σου κ τα αποτελέσματα (δεν ξέρω αν βγαίνουν αμέσως)

Καλά αποτελέσματα το ξέρω ότι δεν θα έχω τουλάχιστον να μην έχει ξεφύγει πολύ😅

δεν ξέρω ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα γιατί έχω και άλλες εξετάσεις όποτε λογικά θα μου τα στείλουν όλα μαζί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλά αποτελέσματα το ξέρω ότι δεν θα έχω τουλάχιστον να μην έχει ξεφύγει πολύ😅

δεν ξέρω ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα γιατί έχω και άλλες εξετάσεις όποτε λογικά θα μου τα στείλουν όλα μαζί 

Καλά αποτελέσματα! Όλα καλά θα είναι! Ίσως βγεις οριακά ή λίγο παραπάνω που κι αυτό δεν είναι και τρομερό! 

Κι εγώ περιμένω να μου στείλουν του αίματος, ίσως αύριο, και θα πάω να δώσω και για εξέταση ούρα μες στη βδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες μου φουσκωμένες!!! Καλή Κυριακή να έχουμε! Πως είμαστε;;;

Εγώ γύρισα επιτέλους σπίτι μου την Παρασκευή αλλά κουράστηκα πολύ στο ταξίδι γιατί ήταν γεμάτο το λεωφορείο και είχα κι άλλον δίπλα μου (που συνήθως ζητάω και με βάζουν μόνη μου στο διπλό κάθισμα) οπότε δεν μπορούσα ούτε να απλωθώ ούτε ν' αλλάξω στάση. Πιάστηκε η μέση μου και πρήστηκαν τα πόδια μου λόγω πολύωρης ακινησίας και πέρασα δύσκολο βράδυ στον ύπνο!

Πάνω σε αυτό που συζητάτε, εγώ ρώτησα για μπάνιο στη θάλασσα και μου είπε όχι!!! Εδώ έχει πολύ ζέστη και αυτήν τη σκόνη που σε πνίγει! Γενικά όμως είμαι καλύτερα απο την αλλεργία μου στη Λευκάδα απ' ότι στην Αθήνα! 

Καλημέρα! Ωχ φαντάζομαι πώς πέρασες.. βασικά δε θέλω να το φανταστώ 😆 Νομίζω πλέον θα πάρει καιρό να ξανακοιμηθώ ωραία όπως πριν..🤷 κάθε βράδυ πονάω γοφούς και μέση και με δυσκολία γυρνάω από τη μια πλευρά στην άλλη..έχω και τα ξυπνήματα για τουαλέτα.. άσε.. ευτυχώς εγώ δεν πρήστηκα ακόμη στα πόδια..

Να σου πω γτ όχι μπάνιο στη θάλασσα; Για τους μύκητες; Πάλι διχογνωμία στους γιατρούς βλέπω.. θα ρωτήσω κι εγώ σε μια βδομάδα που θα πάω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλά αποτελέσματα το ξέρω ότι δεν θα έχω τουλάχιστον να μην έχει ξεφύγει πολύ😅

δεν ξέρω ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα γιατί έχω και άλλες εξετάσεις όποτε λογικά θα μου τα στείλουν όλα μαζί 

Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;;

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα! Ωχ φαντάζομαι πώς πέρασες.. βασικά δε θέλω να το φανταστώ 😆 Νομίζω πλέον θα πάρει καιρό να ξανακοιμηθώ ωραία όπως πριν..🤷 κάθε βράδυ πονάω γοφούς και μέση και με δυσκολία γυρνάω από τη μια πλευρά στην άλλη..έχω και τα ξυπνήματα για τουαλέτα.. άσε.. ευτυχώς εγώ δεν πρήστηκα ακόμη στα πόδια..

Να σου πω γτ όχι μπάνιο στη θάλασσα; Για τους μύκητες; Πάλι διχογνωμία στους γιατρούς βλέπω.. θα ρωτήσω κι εγώ σε μια βδομάδα που θα πάω..

Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια αύριο λέω να πάω για καμπύλη 🫣

Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει!

@Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;;

Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!

Δεν ξέρω πόσες μερες θα κάνουν βγουν αύριο που θα πάω θα ρωτήσω 

ετσι και αλλιώς ο γιατρός θα τα δει σε ένα μήνα όποτε δεν τα βιαζομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει!

@Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂

 

Καλά και εγω δεν θα το είχα σκεφτεί στην πράξη όμως το κατάλαβα είμαστε ακόμα στην δάση που ανοίγουμε ντουλάπια για εξερεύνηση να δω ποτε θα περάσει αυτήν φάση 

εμάς εδώ απεργία από όσο ξέρω δεν έχουν κάνει τα μικροβιολογικά θα βόλευε καλύτερα από θα πήγαινες και γιατρό αλλά δεν πειράζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

εγω ηρθα στο μικροβιολογικό για τη καμπύλη μου 

και η έκπληξη της ημέρας..

3 ωρη παρακαλώ η εξέταση μου θα είμαι 3 ώρες λέει εδώ 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

εγω ηρθα στο μικροβιολογικό για τη καμπύλη μου 

και η έκπληξη της ημέρας..

3 ωρη παρακαλώ η εξέταση μου θα είμαι 3 ώρες λέει εδώ 😕

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου...

Γιατί 3ωρη εσένα καλέ; Λόγω των 100ml;;; Υπομονή κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου...

Γιατί 3ωρη εσένα καλέ; Λόγω των 100ml;;; Υπομονή κορίτσι μου! 

Ναι μου έδωσε 100γρ γλυκόζης όποτε πρέπει να κάνω πιο πολλές λήψεις 

1 ώρα μετά την γλυκόζη μετράω μόνη μου ζαχαρο 248 🫣 

στα 75 γρ ξέρω θέλει να είναι μέχρι 180 στα 100 που έκανα εγω δεν έχω ιδέα αλλά εχω ξεφύγει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι μου έδωσε 100γρ γλυκόζης όποτε πρέπει να κάνω πιο πολλές λήψεις 

1 ώρα μετά την γλυκόζη μετράω μόνη μου ζαχαρο 248 🫣 

στα 75 γρ ξέρω θέλει να είναι μέχρι 180 στα 100 που έκανα εγω δεν έχω ιδέα αλλά εχω ξεφύγει 

248 Είναι όντως ψηλό νομίζω. Σου είπαν και πότε βγαίνουν τ' αποτελέσματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

248 Είναι όντως ψηλό νομίζω. Σου είπαν και πότε βγαίνουν τ' αποτελέσματα;

Θα ρωτήσω στο τέλος ακόμα έχω άλλη μια ώρα για το ποτε θα είναι έτοιμες στο email τα στέλνει τα αποτελέσματα 

Η αλήθεια είναι το περίμενα δεν επεσα και από τα σύννεφα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θα ρωτήσω στο τέλος ακόμα έχω άλλη μια ώρα για το ποτε θα είναι έτοιμες στο email τα στέλνει τα αποτελέσματα 

Η αλήθεια είναι το περίμενα δεν επεσα και από τα σύννεφα 

Το περίμενες τόσο; Είχες τελικά κανένα θέμα με την κατάποση της γλυκόζης; Πως είσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα με πλοίο θα πάτε ; Ωωω πολλές ώρες κάνει 14 νομίζω ; 
Εγω 7 κάνω με το αμαξι να πάω στο πατρικο μου και μου βγήκε το λάδι και με το παιδί

εσενα είναι και πιο μεγάλο όποτε πιστεύω είναι πιο εύκολο το ταξίδι 

Το θέμα αδερφάκι πως το έχει πάρει ; 
εμενα είναι μικρούλα δεν μπορω να τη προετοιμάσω και πολύ θα της έρθει κάπως μπαμ και κάτω 😂

Από Πειραιά είναι γύρω στις 9,30 ώρες αλλά έχουμε πάει κι άλλες φορές. Εντάξει έχουμε κ καμπίνα οπότε μια χαρά περνάει το ταξίδι. Βέβαια είναι κ κάνα 5ωρο μέχρι τον Πειραιά αλλά η μικρή είναι οκ στο αυτοκίνητο,δεν είχε ποτέ πρόβλημα.

Κοίτα, στην θεωρία είναι πολύ χαρούμενη  ζητούσε αδερφάκι τα τελευταία χρόνια. Τώρα στην πράξη θα δειξει🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια αύριο λέω να πάω για καμπύλη 🫣

Πήγες τελικά? Εγώ λέω να πάω αύριο η την Τετάρτη. Αν έχουν σταματήσει την απεργία δηλαδή, πρέπει να πάρω τηλ.να μάθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι μου έδωσε 100γρ γλυκόζης όποτε πρέπει να κάνω πιο πολλές λήψεις 

1 ώρα μετά την γλυκόζη μετράω μόνη μου ζαχαρο 248 🫣 

στα 75 γρ ξέρω θέλει να είναι μέχρι 180 στα 100 που έκανα εγω δεν έχω ιδέα αλλά εχω ξεφύγει 

@Elk καλημέρα και υπομονή με την αναμονή! Σίγουρα θα είναι πιο υψηλές οι φυσιολογικές τιμές για τα 100γρ γλυκόζης 

Πιστεύω δεν θα σου τα αργήσουν τα αποτελέσματα. Εμένα αν θυμάμαι καλά μού τα έστειλαν την επόμενη μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Από Πειραιά είναι γύρω στις 9,30 ώρες αλλά έχουμε πάει κι άλλες φορές. Εντάξει έχουμε κ καμπίνα οπότε μια χαρά περνάει το ταξίδι. Βέβαια είναι κ κάνα 5ωρο μέχρι τον Πειραιά αλλά η μικρή είναι οκ στο αυτοκίνητο,δεν είχε ποτέ πρόβλημα.

Κοίτα, στην θεωρία είναι πολύ χαρούμενη  ζητούσε αδερφάκι τα τελευταία χρόνια. Τώρα στην πράξη θα δειξει🤣🤣

Με καλή διάθεση απ' όλους σας μια χαρά θα είναι και στην πράξη... Τώρα πως είναι; Ασχολείται με την κοιλίτσα σου που φουσκώνει; Μιλάει για το αδερφάκι που έρχεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Είναι ακριβώς αυτό όμως, όπως το περιγράφεις.. μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι, να ήταν δηλαδή στο χέρι μου το όποιο στάδιο της εγκυμοσύνης.. δυστυχώς όμως δεν είναι και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσεύχομαι και να πιστεύω στο σπορακι και πως "κάποιος" θα φροντίσει και για εμάς να καταφέρουμε να το πάρουμε στην αγκαλιά μας τελειόμηνο και υγιές.. Άσε κοριτσάκι μου!!! Γίνομαι έξαλλη, πιάνω από 0-100 σε 1"..!!! Ή συγκινούμαι και πάνε να με πιάσουν τα κλάματα επίσης σε δευτερόλεπτα με το πιο άσχετο.. πχ χθες είδα μια ταινία οικογενειακή ιστορική για την ανθρωπιά και τη καλοσύνη και βουρκωνα/δακρυζα κάθε τρεις και λίγο.. που είμαι άνθρωπος σκληρός και δεν συγκινούμαι καθόλου εύκολα.. by the way η ταινία λέγεται white bird.. αξίζει να τη δείτε αν σας ενδιαφέρει.. Ήθελα να σε ρωτήσω εντωμεταξυ.. και όποια άλλη κοπέλα δηλαδή που μπορεί να απαντήσει, αλλά επειδή θυμάμαι διάβασα δικό σου σχόλιο για το συμπλήρωμα σιδήρου ρωτάω εσένα.. τι ακριβώς σου είπαν οι γιατροί σου σχετικά; Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου το απογοήτευσε στο πρώτο τρίμηνο γιατί υπάρχουν έρευνες λέει που δείχνουν ότι ο σίδηρος συνδέεται με υψηλές πιθανότητες τερατογενεσεων στο έμβρυο και υπάρχει γενική οδηγία η λήψη του να γίνεται μετά το πρώτο τρίμηνο, το έψαξα και όντως το απαγορεύουν γενικά.. τώρα διάβαζα ξεκίνησαν (το 2013) στην Δανία να δίνουν ως γενική οδηγία την έναρξη του σιδήρου στην 10η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχουν καταλήξει αν είναι ασφαλές και συστήνεται να αποφεύγεται.. το ίδιο μου είπε και η αιματολογος προχθές που ρώτησα για διασταύρωση.. σκέψου ότι έχω και στίγμα μεσογειακής αναιμίας με αιματοκρίτη πάντα χαμηλό και στην εγκυμοσύνη πέρσι είχε φτάσει 32 πριν χάσω το μωράκι.. και πάλι ο γιατρός λέει όχι.. είδα εσένα στο ξεκίνησαν πολύ νωρίς.. σου το αιτιολογησαν; Ήθελα να στο πω όταν σε διάβασα αλλά δεν ήμουν έτοιμη ακόμα να γράψω..
    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...