Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Οι περισσότερες ρε κορίτσια βλέπω έχουμε περάσει διάφορα μέχρι να τα καταφέρουμε να έρθει το μπεμπέ..κ εμείς ζοριστηκαμε,προσπαθούσαμε κ τπτ..Είχα μέσα σε ένα χρόνο μια παλινδρομη με αποξεση στις 10 εβδομαδες και λίγους μήνες μετά βιοχημική..Με τσάκισε..Τώρα ήμασταν σε φάση να περάσουν οι γιορτές και μετά θα πηγαίναμε για εξωσωματική...ανεξήγητη υπογονιμότητα μας είχαν πει..κ ξαφνικά λίγο μετά τα Χριστούγεννα θετικό τεστ...σοκ!!!! Αφού στην αρχή σας διάβαζα κ δεν έγραφα γτ δεν ήξερα αν θα κρατήσει..

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ! Διάβαζα και έλεγα άσε νωρίς είναι ακόμα για να μπω στη συνομιλία..! 

30 Ιανουαρίου είχαμε ραντεβού για επιτροπή εξωσωματικής και 27 Δεκεμβρίου έμαθα ότι είμαι έγκυος!

Σίγουρα δεν έχω ξεχάσει αυτά που έζησα αυτα τα δύο χρόνια αλλά ελπίζω ότι από δω και πέρα όλα θα κυλήσουν καλά!Λίγοι μήνες έμειναν και θα πάρουμε αγκαλιά τα θαυματακια μας!! 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι έτσι λένε δεν θέλουν πολλά κιλά να βάζουμε εγω στην πρώτη εβαλα 12,5 τώρα σε αυτήν θα δείξει 🤷‍♀️

μια χαρά είσαι.. οι Ενδοκρινολογοι είναι λίγο αυστηροί είναι η αλήθεια με αυτά 

Μακάρι να βάλουμε μέχρι 10! 😃Αλλα εχουμε καιρο ακομα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ! Διάβαζα και έλεγα άσε νωρίς είναι ακόμα για να μπω στη συνομιλία..! 

30 Ιανουαρίου είχαμε ραντεβού για επιτροπή εξωσωματικής και 27 Δεκεμβρίου έμαθα ότι είμαι έγκυος!

Σίγουρα δεν έχω ξεχάσει αυτά που έζησα αυτα τα δύο χρόνια αλλά ελπίζω ότι από δω και πέρα όλα θα κυλήσουν καλά!Λίγοι μήνες έμειναν και θα πάρουμε αγκαλιά τα θαυματακια μας!! 😊😊

3 μήνες έμειναν περίπου! Εύχομαι απο καρδιάς να πανε ολα τέλεια για όλες μας κ να παρουμε  αγκαλίτσα τα μωράκια μας! ☺️💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Μακάρι να βάλουμε μέχρι 10! 😃Αλλα εχουμε καιρο ακομα! 

Καλέ για μένα αποκλείεται. Αφού είμαι ήδη στα +8/9... Το να βάλω μόνο 1 κιλό στο τελευταίο 3μηνο με το θυρεοειδή το θεωρώ απίθανο! Δεν πειράζει! Χαλάλι της!!! Ας την σφίξω στην αγκαλιά μου με το καλό και όλα τ' άλλα έπονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Οι περισσότερες ρε κορίτσια βλέπω έχουμε περάσει διάφορα μέχρι να τα καταφέρουμε να έρθει το μπεμπέ..κ εμείς ζοριστηκαμε,προσπαθούσαμε κ τπτ..Είχα μέσα σε ένα χρόνο μια παλινδρομη με αποξεση στις 10 εβδομαδες και λίγους μήνες μετά βιοχημική..Με τσάκισε..Τώρα ήμασταν σε φάση να περάσουν οι γιορτές και μετά θα πηγαίναμε για εξωσωματική...ανεξήγητη υπογονιμότητα μας είχαν πει..κ ξαφνικά λίγο μετά τα Χριστούγεννα θετικό τεστ...σοκ!!!! Αφού στην αρχή σας διάβαζα κ δεν έγραφα γτ δεν ήξερα αν θα κρατήσει..

Κορίτσια μια από τα ίδια κι εμείς! Εμείς επειδή δεν είχαμε πολύ καλές εξετάσεις πήγαμε σχεδόν κατευθείαν σε εξωσωματική, λίγες προσπάθειες κάναμε μόνοι μας. Λέμε ας κάνουμε όλη τη διαδικασία αντί να κάνουμε μόνο κατάψυξη και βλέπουμε! Ηλικιακά μικροί είμαστε ακόμη, αλλά με είχε πιάσει πανικός ότι θα μου τελειώσουν τα ωάρια. Και τελικά καταλήξαμε με με ένα μωράκι στην κοιλιά και ο σύζυγος από το πουθενά με κατεψυγμένο σπέρμα 😀 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια μια από τα ίδια κι εμείς! Εμείς επειδή δεν είχαμε πολύ καλές εξετάσεις πήγαμε σχεδόν κατευθείαν σε εξωσωματική, λίγες προσπάθειες κάναμε μόνοι μας. Λέμε ας κάνουμε όλη τη διαδικασία αντί να κάνουμε μόνο κατάψυξη και βλέπουμε! Ηλικιακά μικροί είμαστε ακόμη, αλλά με είχε πιάσει πανικός ότι θα μου τελειώσουν τα ωάρια. Και τελικά καταλήξαμε με με ένα μωράκι στην κοιλιά και ο σύζυγος από το πουθενά με κατεψυγμένο σπέρμα 😀 

Ναι αλλά αυτά είναι τα πιο ωραία θεωρώ εγώ που είμαι έξω απο το χορό βεβαία! Μάλλον συμβαίνει επειδή χαλαρώνετε γνωρίζοντας ότι θα γίνει με άλλο τρόπο και αρχίζετε να απολαμβάνετε την πράξη χωρίς άγχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι αλλά αυτά είναι τα πιο ωραία θεωρώ εγώ που είμαι έξω απο το χορό βεβαία! Μάλλον συμβαίνει επειδή χαλαρώνετε γνωρίζοντας ότι θα γίνει με άλλο τρόπο και αρχίζετε να απολαμβάνετε την πράξη χωρίς άγχος! 

Κορίτσι μου με την εξωσωματική πέτυχε! Αλλά για μας ήταν ένα θαύμα που πέτυχε με την πρώτη και με το 1 ωάριο που βάλαμε! Τώρα που το συζητάμε και λέμε αν θα έπρεπε να προσπαθήσουμε περισσότερο πριν πάμε σε αυτή τη διαδικασία και οι δύο συμφωνούμε ότι έτσι ήταν να γίνει και ότι πάλι θα κάναμε και πάλι το ίδιο! 🤗🤗 Πάντως αυτό με το άγχος ισχύει, άπειρες περιπτώσεις μένουν έγκυες τον μήνα που χαλαρώνουν και δεν το σκέφτονται..κι εμείς τον μήνα που ξεκινήσαμε τη διαδικασία με τα χαρτιά κτλ και δεν είχα άγχος είχα βιοχημική κύηση 🙂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσι μου με την εξωσωματική πέτυχε! Αλλά για μας ήταν ένα θαύμα που πέτυχε με την πρώτη και με το 1 ωάριο που βάλαμε! Τώρα που το συζητάμε και λέμε αν θα έπρεπε να προσπαθήσουμε περισσότερο πριν πάμε σε αυτή τη διαδικασία και οι δύο συμφωνούμε ότι έτσι ήταν να γίνει και ότι πάλι θα κάναμε και πάλι το ίδιο! 🤗🤗 Πάντως αυτό με το άγχος ισχύει, άπειρες περιπτώσεις μένουν έγκυες τον μήνα που χαλαρώνουν και δεν το σκέφτονται..κι εμείς τον μήνα που ξεκινήσαμε τη διαδικασία με τα χαρτιά κτλ και δεν είχα άγχος είχα βιοχημική κύηση 🙂 

Α δεν το είχα καταλάβει, με συγχωρείς! Μια οικογενειακή φίλη έκανε 8 εξωσωματικές μέχρι να έρθει ο μικρός και μέσα σε 3 μήνες έμεινε έγκυος με φυσιολογική σύλληψη κι έτσι ήρθε και η κόρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk  ΠΗΤ 23/8   Κοριτσάκι 🩷

@Katiana1987   ΠΗΤ 23/8  Κοριτσάκι 🩷

@Christine PilatesΠΗΤ 20/8  Αγοράκι 🩵

@ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8  Αγορακι 🩵 

@Fighter    ΠΗΤ  6/8  Κοριτσάκι 🩷

@Barbiee   ΠΗΤ 27/8  Αγορακι 🩵

@Demy93   ΠΗΤ 3/8  Αγορακι 🩵 

@Χρύσακι   ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷

@katerinayia  ΠΗΤ 28/8  Κοριτσάκι 🩷

@Benar  ΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷

@Magda zi  ΠΗΤ 31/8  Αγορακι 🩵

@μαμά12345  ΠΗΤ 10/8 Αγορακι 🩵

@nanouko  ΠΗΤ  14/8 Αγορακι 🩵

@maroo8 ΠΗΤ  29/8 Αγορακι 🩵

@Christi.D. ΠΗΤ 31/8    Αγορακι 🩵

@Mommyel ΠΗΤ 12/8  Αγορακι 🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

@Elk  ΠΗΤ 23/8   Κοριτσάκι 🩷

@Katiana1987   ΠΗΤ 23/8  Κοριτσάκι 🩷

@Christine PilatesΠΗΤ 20/8  Αγοράκι 🩵

@ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8  Αγορακι 🩵 

@Fighter    ΠΗΤ  6/8  Κοριτσάκι 🩷

@Barbiee   ΠΗΤ 27/8  Αγορακι 🩵

@Demy93   ΠΗΤ 3/8  Αγορακι 🩵 

@Χρύσακι   ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷

@katerinayia  ΠΗΤ 28/8  Κοριτσάκι 🩷

@Benar  ΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷

@Magda zi  ΠΗΤ 31/8  Αγορακι 🩵

@μαμά12345  ΠΗΤ 10/8 Αγορακι 🩵

@nanouko  ΠΗΤ  14/8 Αγορακι 🩵

@maroo8 ΠΗΤ  29/8 Αγορακι 🩵

Μας έχουν φάει λάχανο τ' αγόρια αυτόν το μήνα... 😂 

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

@Elk  ΠΗΤ 23/8   Κοριτσάκι 🩷

@Katiana1987   ΠΗΤ 23/8  Κοριτσάκι 🩷

@Christine PilatesΠΗΤ 20/8  Αγοράκι 🩵

@ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8  Αγορακι 🩵 

@Fighter    ΠΗΤ  6/8  Κοριτσάκι 🩷

@Barbiee   ΠΗΤ 27/8  Αγορακι 🩵

@Demy93   ΠΗΤ 3/8  Αγορακι 🩵 

@Χρύσακι   ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷

@katerinayia  ΠΗΤ 28/8  Κοριτσάκι 🩷

@Benar  ΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷

@Magda zi  ΠΗΤ 31/8  Αγορακι 🩵

@μαμά12345  ΠΗΤ 10/8 Αγορακι 🩵

@nanouko  ΠΗΤ  14/8 Αγορακι 🩵

@maroo8 ΠΗΤ  29/8 Αγορακι 🩵

Και οι @Christi.D. και @Mommyelπρεπει να μπουν στον πινακα🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Πολλά αγόρια, προσέξτε τις κόρες σας θα γίνει χαμός 😆😆

Πώς πάμε; Ρε κορίτσια ώρες ώρες νιώθω ότι συμπιέζεται το στομάχι μου και άρχισα κι εγώ να λαχανιάζω πολύ εύκολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Και οι @Christi.D. και @Mommyelπρεπει να μπουν στον πινακα🙂

Έχουν στείλει τα κορίτσια φύλο και ΠΗΤ ; Να τις βάλω μέσα και αυτές 😊

γιατι μπορεί να έστειλαν και να μην το έχω δει 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως είστε κορίτσια ;

Εγω γύρισα από τον γιατρό το μωρακι είναι 760γρ είδε τις εξετάσεις μου όλα καλά μου είπε, έγραψε καμπύλη ζαχαρου σε 2 βδομαδες το πολύ πρέπει να την κάνω και σε ένα μήνα ξανά ραντεβού αυτά τα νέα μας 😊

Ααα τελικά η ζυγαριά μου στο σπίτι δείχνει μια χαρά τελικά είμαι +8 κιλά 🫣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Έχουν στείλει τα κορίτσια φύλο και ΠΗΤ ; Να τις βάλω μέσα και αυτές 😊

γιατι μπορεί να έστειλαν και να μην το έχω δει 🤷‍♀️

Αγοράκι και πητ 31.8 εγώ 

Βέβαια με βάση τη σπερματεγχυση ήμουν 4.9 αλλά βγαίνει μεγαλύτερος ο μπουμπουκος οπότε κράτησε ο γιατρός 31.8 για ΠΗΤ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Αγοράκι και πητ 31.8 εγώ 

Βέβαια με βάση τη σπερματεγχυση ήμουν 4.9 αλλά βγαίνει μεγαλύτερος ο μπουμπουκος οπότε κράτησε ο γιατρός 31.8 για ΠΗΤ

Το αγορακι το θυμόμουν ☺️

ναι αλλάζουν της ΠΗΤ εμένα ήταν 17/8 και άλλαξε σε 23/8 γιατί είχα καθυστερημένη ωορρηξία και σύλληψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα!! Πολλά αγόρια, προσέξτε τις κόρες σας θα γίνει χαμός 😆😆

Πώς πάμε; Ρε κορίτσια ώρες ώρες νιώθω ότι συμπιέζεται το στομάχι μου και άρχισα κι εγώ να λαχανιάζω πολύ εύκολα..

Αχαχαχαχαχαχα... Καλέ εννοείται αυτό!!! Εμένα με επηρεάζουν και τα κιλά και η αλλαγή του κέντρου βάρους!!!

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Πως είστε κορίτσια ;

Εγω γύρισα από τον γιατρό το μωρακι είναι 760γρ είδε τις εξετάσεις μου όλα καλά μου είπε, έγραψε καμπύλη ζαχαρου σε 2 βδομαδες το πολύ πρέπει να την κάνω και σε ένα μήνα ξανά ραντεβού αυτά τα νέα μας 😊

Ααα τελικά η ζυγαριά μου στο σπίτι δείχνει μια χαρά τελικά είμαι +8 κιλά 🫣

Μπράβο κορίτσι μου!!! Όλα τέλεια. Μαζί θα την κάνουμε τελικά την καμπύλη ζαχάρου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Αχαχαχαχαχαχα... Καλέ εννοείται αυτό!!! Εμένα με επηρεάζουν και τα κιλά και η αλλαγή του κέντρου βάρους!!!

Μπράβο κορίτσι μου!!! Όλα τέλεια. Μαζί θα την κάνουμε τελικά την καμπύλη ζαχάρου!!!

Ναι σχεδόν μαζί θα προσπαθήσω να πάω από βδομαδα να τελειώνει να μην την έχω στο μυαλό μου αλλά με έβαλε πάλι γενικές εξετάσεις ούρων αίματος θυροειδη έχω να κάνω και αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Εσείς θα κάνετε άλλα εμβολια;

Εγω όχι δεν έχω κάνει καθόλου εμβόλια στην περιοδο της εγκυμοσύνης ούτε στην πρώτη ούτε τώρα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια εμένα μου έγραψε να κάνω και το εμβόλιο κοκκύτη μαζί με του αίματος και των ούρων!!

Και μένα μου το συζήτησε προχτές και μου το έγραψε!!!!από βδομάδα θα πάω να τελειώνει και αυτό 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια εμένα μου έγραψε να κάνω και το εμβόλιο κοκκύτη μαζί με του αίματος και των ούρων!!

Εμένα δε μου το έχει αναφέρει κανείς μέχρι τώρα και οι περισσότεροι μου λένε να μην κάνω κανένα εμβόλιο κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι σχεδόν μαζί θα προσπαθήσω να πάω από βδομαδα να τελειώνει να μην την έχω στο μυαλό μου αλλά με έβαλε πάλι γενικές εξετάσεις ούρων αίματος θυροειδη έχω να κάνω και αυτά 

Δεν μπορείς να τα κάνεις μαζί ε;;; Πως σου φάνηκε ο καινούριος γιατρός;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...