Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω πιστεύω πως είναι το μωρακι σου αυτό και εγω θυμάμαι στην αρχή ένιωσα σαν ένα μικρό ψαράκι  ενα φρούτ γρήγορο σαν να χτυπάει κάποιο νεύρο στην κοιλιά μέχρι να κανω ααα σταμάταγε 😂

Πρώτη φορά το ένιωσα 17 εβδ και κάτι μερούλες  ακόμα θυμάμαι στην στιγμή εκείνη σαν χτες αλλά αναρωτιόμουν είναι ; Δεν είναι ; Τελικά αυτό ήταν 😂

και εγω ακόμα φύλο δεν γνωριζω ίσως στο επόμενο ραντεβού που έκλεισα 4/3 να το δούμε 🤷‍♀️

β επιπέδου σίγουρα θα μάθεις 

4/3;;; 1/3 δεν είχες ραντεβού;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

4/3;;; 1/3 δεν είχες ραντεβού;;;

Ναι αλλά τελικά θα λείπει ο γιατρός κάτι έτυχε και με έβαλε 4/3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Christine Pilates είπε:

Εμείς θα δώσουμε 1200 στο γιατρό και 200 στη μαία και το μητέρα νομίζω παίρνει 2000.

Υπάρχει ένα σάιτ που σου γράφει τιμές με τον ΕΟΠΥΥ. Αν κάνεις google το μαιευτήριο που θες θα σου το βγάλει το σάιτ.

εμένα η γιατρός μ είπε 1200+350 παιδιατρος και αναισθησιολόγος+1100-1200 η κλινική (Ιασω) αν και βλέπω για αλλες τιμές στο Ιασώ!

Επίσης,κάθε επισκεψη μ παίρνει 50€ εκτος απο αυχενική και β επιπέδου 100€..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/2/2024 at 10:55 ΜΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι έμενα μου είπε ο γιατρός μου ότι υπάρχει πιθανότητα λόγω ηλικίας να χρειαστεί να κάνω το nipt...  Μπορώ να ρωτήσω πόσο κοστίζει η εξέταση; Κάπου διάβασα 300-400 ευρώ... Περαστικά στη μπουμπού σου και με το καλό και το 2ο!!!

Εξαρτάται πιο πακέτο θα κάνεις . Τα πιο απλά κοστίζουν γύρω στα 300-400. Το πλήρες που έκανα εγώ πάει στα 750. Πήγα όπου με έστειλε ο γιατρός μου. Αν πήγαινα άλλου ίσως να κόστιζε λιγότερο. 

Θεωρώ την τιμή απαράδεκτα ακριβή και πιστεύω πως εκμεταλλεύονται την αγωνία μας . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 

@Katiana1987η ντιπ από πια ηλικία και μετά είναι απαραίτητη να την κανείς ; 
@Christine Pilates 750 ευρώ ;😳 τόσα πολλά πλήρωσες; Πωπω ! Σίγουρα εκμεταλλεύονται καταστάσεις δεν το συζητώ έπρεπε να το ψαξεις λίγο μήπως έβρισκες και πιο φτηνά να πήγαινες αλλου να την κανείς   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 

@Katiana1987η ντιπ από πια ηλικία και μετά είναι απαραίτητη να την κανείς ; 
@Christine Pilates 750 ευρώ ;😳 τόσα πολλά πλήρωσες; Πωπω ! Σίγουρα εκμεταλλεύονται καταστάσεις δεν το συζητώ έπρεπε να το ψαξεις λίγο μήπως έβρισκες και πιο φτηνά να πήγαινες αλλου να την κανείς   

Λένε ότι μετά τα 35 πρέπει να κάνεις αμνιοπαρακ΄΄εντηση. Απλά το NIPT (free DNA test) είναι η καινούρια ΜΗ επεμβατική μέθοδος. Εγώ όμως δεν ξέρω αν θα χρειαστεί τελικά να την κάνω. Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί, επειδή όλα μέχρι τώρα είναι φυσιολογικά, να μη χρειαστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...για την ΝΙΡΤ ξέρω και εγώ ότι ενδείκνυται για γυναίκες άνω των 35 ετων και όντως είναι πανάκριβη σαν εξέταση 🥴

Πόσων εβδομάδων είστε τώρα κορίτσια μου??Εγώ έχω μπει στην 17η και 3 4 μέρες τώρα παρατηρώ ότι η κοιλίτσα έχει αρχίσει να φαίνεται 🤗🧿🤗🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...για την ΝΙΡΤ ξέρω και εγώ ότι ενδείκνυται για γυναίκες άνω των 35 ετων και όντως είναι πανάκριβη σαν εξέταση 🥴

Πόσων εβδομάδων είστε τώρα κορίτσια μου??Εγώ έχω μπει στην 17η και 3 4 μέρες τώρα παρατηρώ ότι η κοιλίτσα έχει αρχίσει να φαίνεται 🤗🧿🤗🧿

Εγώ είμαι 14+3... Σ' εμένα φάνηκε νωρίς η αλήθεια είναι αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και το πως είναι το σώμα πριν την εγκυμοσύνη. Όπως λες κι εσύ ενδείκνυται και δεν είναι υποχρεωτική. Το κρίνει ο γιατρός και φυσικά η έγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Λένε ότι μετά τα 35 πρέπει να κάνεις αμνιοπαρακ΄΄εντηση. Απλά το NIPT (free DNA test) είναι η καινούρια ΜΗ επεμβατική μέθοδος. Εγώ όμως δεν ξέρω αν θα χρειαστεί τελικά να την κάνω. Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί, επειδή όλα μέχρι τώρα είναι φυσιολογικά, να μη χρειαστεί.

Εμένα για την ώρα δεν μου είπαν κάτι για ντιπ είναι η αλήθεια δεν τα έχω κλείσει τα 35 ακόμα αλλά δεν αργω σε 2 μήνες θα τα κλεισω και αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...για την ΝΙΡΤ ξέρω και εγώ ότι ενδείκνυται για γυναίκες άνω των 35 ετων και όντως είναι πανάκριβη σαν εξέταση 🥴

Πόσων εβδομάδων είστε τώρα κορίτσια μου??Εγώ έχω μπει στην 17η και 3 4 μέρες τώρα παρατηρώ ότι η κοιλίτσα έχει αρχίσει να φαίνεται 🤗🧿🤗🧿

14 εβδ και 3 μερες είμαι και εγω 

εμενα άρχισε φαίνεται λίγο κοιλιτσα σε αυτήν την εγκυμοσύνη έδειξε πιο γρήγορα από την πρώτη μου 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...για την ΝΙΡΤ ξέρω και εγώ ότι ενδείκνυται για γυναίκες άνω των 35 ετων και όντως είναι πανάκριβη σαν εξέταση 🥴

Πόσων εβδομάδων είστε τώρα κορίτσια μου??Εγώ έχω μπει στην 17η και 3 4 μέρες τώρα παρατηρώ ότι η κοιλίτσα έχει αρχίσει να φαίνεται 🤗🧿🤗🧿

εγώ είμαι 13+6..και τωρα βλέπω οτι ξεκίνησε να φαίνεται η κοιλιτσα μου... έχετε μάθει όλες το φύλλο κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα είναι η πρώτη μέρα μου που δεν έχω κάνει εμετό και χωρίς χάπια .. μετά σπο 7 ολόκληρες εβδομάδες σήμερα κατάφερα να νιώσω επιτέλους κάπως καλύτερα ✌️

επισης σήμερα ένιωσα ένα φτερούγισμα έχω την εντύπωση πως ήταν το μωρακι μου αλλά δεν ξέρω αν όντως μπορείς να το νιώσεις από τόσο νωρίς 14 εβδ και 3 μερες σήμερα 🤷‍♀️

Στην κόρη μου την ένιωσα 17 εβδ 

θα ρωτήσω τον γιατρό μου όταν πάω την Δευτέρα να με δει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ElkΑχ ανυπομονώ να το νιώσω κι εγώ. Εγώ σήμερα το γλίτωσα τον εμετό αλλά έχω καούρα και αισθάνομαι συνέχεια μια αηδία στον οισοφάγο... Να μας πεις κι εμάς μετά τι σου είπε ο γιατρός. Γενικά λένε ότι στη δεύτερη συμβαίνουν όλα πιο γρήγορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

@ElkΑχ ανυπομονώ να το νιώσω κι εγώ. Εγώ σήμερα το γλίτωσα τον εμετό αλλά έχω καούρα και αισθάνομαι συνέχεια μια αηδία στον οισοφάγο... Να μας πεις κι εμάς μετά τι σου είπε ο γιατρός. Γενικά λένε ότι στη δεύτερη συμβαίνουν όλα πιο γρήγορα. 

Ναι θα σας πω λίγο που διαβάζω πάντως λέει ότι μπορείς να το νιώσεις και από τόσο νωρίς το δεύτερο 🤷‍♀️

Μην φανταστείς στην αρχή είναι κάτι πολύ γρήγορο ένα σαν ψαράκι σαν φτερούγισμα ελαφρυ

εγω ήμουν ξαπλωμένη στον καναπε χάζευα στο κινητό και τσουπ το ένιωσα 😂

Θέλω να πιστεύω πως δεν θα σου κρατήσει για πολύ η ανακατωσούρα θα φύγει 1 άντε βαριά 2 βδομαδες .. με τον γιατρό σου μίλησες για τις ανακατωσούρες ;

Εγω ζάλη είχα σήμερα και λίγο ανακατωσούρα αλλά όχι στο σημείο να κάνω εμετό όποτε πιστεύω σε μια βδομαδα θα είμαι επιτελους καλά ✌️
Αν και πιστεύω στο ταξίδι για να πάω γιατρό την Δευτέρα θα κάνω σίγουρα στο δρόμο εμετό αλλά εντάξει το ταξίδι είναι δύσκολο μην τα θέλω και όλα δικά μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι θα σας πω λίγο που διαβάζω πάντως λέει ότι μπορείς να το νιώσεις και από τόσο νωρίς το δεύτερο 🤷‍♀️

Μην φανταστείς στην αρχή είναι κάτι πολύ γρήγορο ένα σαν ψαράκι σαν φτερούγισμα ελαφρυ

εγω ήμουν ξαπλωμένη στον καναπε χάζευα στο κινητό και τσουπ το ένιωσα 😂

Θέλω να πιστεύω πως δεν θα σου κρατήσει για πολύ η ανακατωσούρα θα φύγει 1 άντε βαριά 2 βδομαδες .. με τον γιατρό σου μίλησες για τις ανακατωσούρες ;

Εγω ζάλη είχα σήμερα και λίγο ανακατωσούρα αλλά όχι στο σημείο να κάνω εμετό όποτε πιστεύω σε μια βδομαδα θα είμαι επιτελους καλά ✌️
Αν και πιστεύω στο ταξίδι για να πάω γιατρό την Δευτέρα θα κάνω σίγουρα στο δρόμο εμετό αλλά εντάξει το ταξίδι είναι δύσκολο μην τα θέλω και όλα δικά μου 😂

Μακάρι να περάσει αυτό γιατί όταν κάνω εμετό τουλάχιστον ανακουφίζομαι... Αλλά όταν έχω αυτήν την αηδία συνεχόμενη δεν μπορώ να κάνω τίποτα! Αύριο θα μιλήσω μαζί του. Ταξίδι κι εσύ για το γιατρό, ε;;; Που είναι ο δικός σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Μακάρι να περάσει αυτό γιατί όταν κάνω εμετό τουλάχιστον ανακουφίζομαι... Αλλά όταν έχω αυτήν την αηδία συνεχόμενη δεν μπορώ να κάνω τίποτα! Αύριο θα μιλήσω μαζί του. Ταξίδι κι εσύ για το γιατρό, ε;;; Που είναι ο δικός σου; 

Εμένα είναι μακριά δυστηχως κάνω 1,5 ώρα ταξίδι σε ένα δρόμο πολύ κακο όλο στροφές είμαι σε χωριο στην Αρκαδία Πελοπόννησο καταγωγή έχω όμως από δυτική Μακεδονία

εδώ δεν έχουμε καθόλου γιατρους όποτε  πρέπει να ταξιδέψω για να πάω στον γιατρό μου.. αστα να πάνε μαρτύριο είναι.. 

μπα εγω και εμετό που έκανε δεν ένιωθα και καλύτερα να σου πω την αληθεια 

Παρε τον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει εσενα αργει ακόμα το ραντεβού σου ε; Σε έβαλε ένα μήνα μετά από την αυχενική ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμένα είναι μακριά δυστηχως κάνω 1,5 ώρα ταξίδι σε ένα δρόμο πολύ κακο όλο στροφές είμαι σε χωριο στην Αρκαδία Πελοπόννησο καταγωγή έχω όμως από δυτική Μακεδονία

εδώ δεν έχουμε καθόλου γιατρους όποτε  πρέπει να ταξιδέψω για να πάω στον γιατρό μου.. αστα να πάνε μαρτύριο είναι.. 

μπα εγω και εμετό που έκανε δεν ένιωθα και καλύτερα να σου πω την αληθεια 

Παρε τον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει εσενα αργει ακόμα το ραντεβού σου ε; Σε έβαλε ένα μήνα μετά από την αυχενική ; 

Ναι, 5 βδομάδες μετά. 19/3 θα πάω εγώ. Εμένα ο γιατρός μου είναι Αθήνα κι εγώ μένω Λευκάδα. Αλλά δεν πάω μόνο γι' αυτό μιας και είμαι απο εκεί... Μένω με τους δικούς μου και είναι και ευκαιρία να δω τους φίλους μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι, 5 βδομάδες μετά. 19/3 θα πάω εγώ. Εμένα ο γιατρός μου είναι Αθήνα κι εγώ μένω Λευκάδα. Αλλά δεν πάω μόνο γι' αυτό μιας και είμαι απο εκεί... Μένω με τους δικούς μου και είναι και ευκαιρία να δω τους φίλους μου!!!

Εμένα μετά την αυχενική και στην κόρη και τώρα με έβαλε δυο βδομαδες μετά την αυχενική αλλά πιστεύω το κάνει και λίγο για τα χρήματα συνήθως τα ραντεβού μας είναι κάθε 3 βδομαδες 

ααα και πας εσύ Αθήνα ε; Ωχ ταλαιπωρία μωρέ και εσυ αλλά τουλάχιστον  το συνδιάζεις και με βόλτα με φίλους καλό αυτό 🙂

εγω τις φίλες μου τις βλέπω πολύ σπανια πλέον δεν μπορω να πηγαίνω είναι πολύ μακριά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

εγώ είμαι 13+6..και τωρα βλέπω οτι ξεκίνησε να φαίνεται η κοιλιτσα μου... έχετε μάθει όλες το φύλλο κορίτσια;

Εγώ όχι ακόμα. Στις 19/3 που έχω τον επόμενο υπέρηχο θα μάθω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

εγώ είμαι 13+6..και τωρα βλέπω οτι ξεκίνησε να φαίνεται η κοιλιτσα μου... έχετε μάθει όλες το φύλλο κορίτσια;

Όχι ακόμα δεν το ξέρω το φύλλο.. ο γυναικολογος είπε μάλλον αγόρι, ο εμβρυολογος είπε μάλλον κορίτσι όποτε ακόμα δεν ξέρω 😂

την Δευτέρα που θα έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο λογικά θα το δούμε φαντάζομαι 🙂

εσυ ξέρεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες…εγώ είμαι 17 εβδομάδων σήμερα και μεθαύριο κάνω αμνιοπαρακέντηση 🤞🏻είχαμε καλά αποτελέσματα αν θυμάστε αλλά βρήκαν μια ανατομική παραλλαγή και μας πρότειναν να την κάνουμε για σιγουριά…και σκεφτείτε είμαι 32…δεν έχει να κάνει πάντα με την ηλικια πιστεύω…αυτααα στείλτε θετική ενεργεια 💗σε άλλα νέα περιμένουμε μπεμπα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου. Με το καλό η μπεμπούλα σας!!! Απο εμένα έχεις όση θετική ενέργεια μπορώ να σου στείλω!!! Καλά αποτελέσματα και να μας κρατάς ενήμερες...❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες…εγώ είμαι 17 εβδομάδων σήμερα και μεθαύριο κάνω αμνιοπαρακέντηση 🤞🏻είχαμε καλά αποτελέσματα αν θυμάστε αλλά βρήκαν μια ανατομική παραλλαγή και μας πρότειναν να την κάνουμε για σιγουριά…και σκεφτείτε είμαι 32…δεν έχει να κάνει πάντα με την ηλικια πιστεύω…αυτααα στείλτε θετική ενεργεια 💗σε άλλα νέα περιμένουμε μπεμπα 

Αχ και σε σκεφτόμουν εχτές τι εκανες είχες μερες να μας γράψεις σου στέλνω όλη την θετικη μου ενέργεια να είναι όλα καλά που θα είναι το πιστεύω και όταν μπορέσεις να μας στείλεις τα νέα σου 

Με το καλό η Μπέμπα σας 🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/2/2024 at 7:55 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 

@Katiana1987η ντιπ από πια ηλικία και μετά είναι απαραίτητη να την κανείς ; 
@Christine Pilates 750 ευρώ ;😳 τόσα πολλά πλήρωσες; Πωπω ! Σίγουρα εκμεταλλεύονται καταστάσεις δεν το συζητώ έπρεπε να το ψαξεις λίγο μήπως έβρισκες και πιο φτηνά να πήγαινες αλλου να την κανείς   

Ας είναι καλά τα αποτελέσματα και χαλάλι τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/2/2024 at 10:49 ΠΜ, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...για την ΝΙΡΤ ξέρω και εγώ ότι ενδείκνυται για γυναίκες άνω των 35 ετων και όντως είναι πανάκριβη σαν εξέταση 🥴

Πόσων εβδομάδων είστε τώρα κορίτσια μου??Εγώ έχω μπει στην 17η και 3 4 μέρες τώρα παρατηρώ ότι η κοιλίτσα έχει αρχίσει να φαίνεται 🤗🧿🤗🧿

15 και 1 εγώ σήμερα. Με τα ρούχα την καλύπτω ακόμα την κοιλιά. Με μαγιό όμως φαίνεται πλέον αρκετά ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...