Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις On 16/2/2024 at 3:40 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Γεια σας κορίτσια έκανα και εγω την αυχενική όλα καλά την Τρίτη περιμένω και τα αποτελέσματα από το αίμα.. ΠΗΤ μου έβγαλε 23/8 τώρα είμαι 13 εβδ 

οσο για το φύλο μας μπέρδεψε 😂

ο γιατρός μου είχε πει μάλλον αγόρι 

ο εμβρυολογος μάλλον κορίτσι 

οποτε περιμένω το επόμενο μας ραντεβού να δούμε 😂

αν και πιστεύω αφού δεν φάνηκε κάτι στην αυχενική μάλλον θα είναι κορίτσι 🩷

Γερο να είναι μόνο και ότι θέλει ας είναι 😊

Έχουμε την ίδια μέρα ΠΗΤ... Θα τρελλαθώ. Πιο μαζί εμείς δε γίνεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Έχουμε την ίδια μέρα ΠΗΤ... Θα τρελλαθώ. Πιο μαζί εμείς δε γίνεται!!!

Χαχαχα ναι πως έκατσε και εγω δεν ήξερα ακριβώς ΠΗΤ γιατί έχω μεγάλο κύκλο κάνω αργά ωορρηξία ο γυναικολογος στα χαρτιά με βγάζει άλλη ΠΗΤ 17/8 αλλά η αυχενική έβγαλε 23/8 όποτε φαντάζομαι της αυχενική μετράει.. να δω αν θα την αλλάξει ο γυναικολόγος μου όταν θα πάω .. αν και σκέφτομαι μετά το Πάσχα να τον αλλαξω τον γυναικολόγο μου θα δω δεν από αποφασίσει ακόμα τι θα κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα ναι πως έκατσε και εγω δεν ήξερα ακριβώς ΠΗΤ γιατί έχω μεγάλο κύκλο κάνω αργά ωορρηξία ο γυναικολογος στα χαρτιά με βγάζει άλλη ΠΗΤ 17/8 αλλά η αυχενική έβγαλε 23/8 όποτε φαντάζομαι της αυχενική μετράει.. να δω αν θα την αλλάξει ο γυναικολόγος μου όταν θα πάω .. αν και σκέφτομαι μετά το Πάσχα να τον αλλαξω τον γυναικολόγο μου θα δω δεν από αποφασίσει ακόμα τι θα κάνω 

Γιατί σκέφτεσαι να τον αλλάξεις; Είναι κάτι που δε σου αρέσει; Εγώ υπάρχει περίπτωση να τον αλλάξω αλλά μόνο για οικονομικούς λόγους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Γιατί σκέφτεσαι να τον αλλάξεις; Είναι κάτι που δε σου αρέσει; Εγώ υπάρχει περίπτωση να τον αλλάξω αλλά μόνο για οικονομικούς λόγους...

Η αλήθεια είναι ότι έχω κάτι ψηλό παράπονα μαζί του αλλά δεν το αλλαζω μονο για αυτό αλλα και για οικονομικούς λόγους το σκέφτομαι 

την κόρη μου την γέννησα στο Ιασώ οκ ευχαριστημένη αλλά τα λεφτά πολλά και ειδα πριν λίγο καιρό το Ιασώ έκανε και αύξηση στο τρίκλινο δωμάτιο περίπου 300 ευρώ εντάξει έχουν ξεφύγει κάπως οι τιμές τους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Η αλήθεια είναι ότι έχω κάτι ψηλό παράπονα μαζί του αλλά δεν το αλλαζω μονο για αυτό αλλα και για οικονομικούς λόγους το σκέφτομαι 

την κόρη μου την γέννησα στο Ιασώ οκ ευχαριστημένη αλλά τα λεφτά πολλά και ειδα πριν λίγο καιρό το Ιασώ έκανε και αύξηση στο τρίκλινο δωμάτιο περίπου 300 ευρώ εντάξει έχουν ξεφύγει κάπως οι τιμές τους 

Κι εμένα ο δικός μου είναι μόνο στο ΡΕΑ. Περιμένω βέβαια να μου πει πόσο θα πάει περίπου αλλά και πάλι σκέφτομαι και το δημόσιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι εμένα ο δικός μου είναι μόνο στο ΡΕΑ. Περιμένω βέβαια να μου πει πόσο θα πάει περίπου αλλά και πάλι σκέφτομαι και το δημόσιο...

Εμένα τότε μου πήγε 1500 ο γιατρός , 300 η μαία, 1850 η κλινική το τρίκλινο  + βενζίνη να πάω Αθήνα είμαι 4 ώρες μακριά + τι έφαγε ο αντρας μου εκείνες τις μερες αλλά ότι πάρεις μέσα στην κλινική ήταν πανάκριβο έναν καφέ και ένα κρύο σάντουιτς έδινε 11 ευρώ και εκτός απο αυτα όλα τα ψώνια που χρειάζεται ένα μωρο από καρότσι φωλιές ρούχα καποια πργαματα μου τα έδωσαν άστο παρά πολλά λεφτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 
εμενα σήμερα βγήκε και η pappa είναι καλή μου είπε ο εμβρυολογος τώρα 1/3 θα κλεισω ραντεβού στον γιατρό μου

εσεις πως είστε ; Έχετε κάνει κοιλιτσα ; Εμένα λίγο άρχισε να φαίνεται  🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 
εμενα σήμερα βγήκε και η pappa είναι καλή μου είπε ο εμβρυολογος τώρα 1/3 θα κλεισω ραντεβού στον γιατρό μου

εσεις πως είστε ; Έχετε κάνει κοιλιτσα ; Εμένα λίγο άρχισε να φαίνεται  🥰 

Εγώ περιμένω το απόγευμα τα αποτελέσματα κορίτσι μου... Κι εμένα...🥰🥰🥰 Όποιος το ξέρει, το βλέπει... Όποιος δεν το ξέρει νομίζει ότι έχω παραφάει...🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ περιμένω το απόγευμα τα αποτελέσματα κορίτσι μου... Κι εμένα...🥰🥰🥰 Όποιος το ξέρει, το βλέπει... Όποιος δεν το ξέρει νομίζει ότι έχω παραφάει...🤣🤣🤣

Άντε σιγά σιγά κάπως λίγο να μας αφήσουν και τα συμπτώματα να είμαστε πιο άνετες να μπορέσουμε να το χαρούμε και λίγο γιατί έχω κουραστεί 

τωρα από Δευτέρα θα φύγει και η μαμα μου θα είμαι λίγο ζόρικα όποτε καλό να είναι να μην έχω τόσα συμπτώματα να μπορω να τα βγάλω πέρα και με την μικρή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοαρίτσια μου καλησπέρα... Μόλις πήρα την απάντηση για το PAPP-A και είναι όλα καλά!!! Συνεχίζουμε ακάθεκτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς είστε κορίτσια; 

Χάθηκα λίγο γιατί δεν τις προλαβαίνω τις ιώσεις της μικρής. Πρώτη φορά βρεφονηπιακό και μας έχει ξετινάξει. Προσπαθώ να βάλω το σπίτι σε μια σειρά αλλά δεν τα έχω καταφέρει με τη μικρή συνέχεια άρρωστη. Ας είναι βέβαια εντάξει η μπέμπα μου και ας μείνει το σπίτι βομβαρδισμένο.

Βγήκαν και τα αποτελέσματα από papp a κτλ. και όλα καλά. Θα κάνω και μια εξέταση nipt στο επόμενο διάστημα. Είχα κάνει και στο πρώτο μου παιδάκι.  Λόγω ηλικίας θα το κάνω για να μου φύγει και η παραμικρή αμφιβολία. 

Στη nipt θα μάθουμε σίγουρα και το φύλο  🩷🩵 😁 

Στην αρχή της εγκυμοσύνης σκεφτόμουν να πω του γιατρού να μη μας πει το φύλλο αλλά τελικά δεν αντέχω να μην το μάθω😆

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κοαρίτσια μου καλησπέρα... Μόλις πήρα την απάντηση για το PAPP-A και είναι όλα καλά!!! Συνεχίζουμε ακάθεκτα...

Υπέροχα νέα!!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2024 at 10:19 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 
εμενα σήμερα βγήκε και η pappa είναι καλή μου είπε ο εμβρυολογος τώρα 1/3 θα κλεισω ραντεβού στον γιατρό μου

εσεις πως είστε ; Έχετε κάνει κοιλιτσα ; Εμένα λίγο άρχισε να φαίνεται  🥰 

Εμένα έχει αρχίσει να φαίνεται. Μάλιστα φάνηκε πολύ πιο γρήγορα από το πρώτο παιδί. Στο πρώτο ήμουν στον 6ο όταν άρχισε να φαίνεται. Μου φαίνεται θα κάνω κοιλούμπα μεγάλη αυτή τη φορά 😆😆

Ακόμα δεν το έχουμε ανακοινώσει στους γύρω μας.  Λέμε από Μάρτη να τους το πούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, εύχομαι ολες να είστε καλά!

οσες θα γεννήσετε σε κλινική γενικά τι τιμες παίζουν;

πόσο σας εχουν πει οι γιατροί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2024 at 10:19 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 
εμενα σήμερα βγήκε και η pappa είναι καλή μου είπε ο εμβρυολογος τώρα 1/3 θα κλεισω ραντεβού στον γιατρό μου

εσεις πως είστε ; Έχετε κάνει κοιλιτσα ; Εμένα λίγο άρχισε να φαίνεται  🥰 

και εγώ τώρα ξεκινάει να φουσκώνει σιγά σιγά!

ακόμα δεν το έχω πει σε κανενα περα από γονείς και πεθερικά βέβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2024 at 3:54 ΜΜ, ο/η Barbiee είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, εύχομαι ολες να είστε καλά!

οσες θα γεννήσετε σε κλινική γενικά τι τιμες παίζουν;

πόσο σας εχουν πει οι γιατροί;

Εγω έγραψα πιο πάνω ότι ο γιατρός πήρε 1500, η μαία 300 το Ιασώ ήταν 1850 αλλά τώρα έχει πάει 2100 το τρίκλινο και αν θες να κανείς καποιες έξτρα εξετάσεις στο μωρο όταν γεννηθεί είναι 300 ευρώ( εκτός αν τα ανέβασαν) όλο το πακέτο αλλά μπορείς να μην κανείς καθόλου ή να επιλέξεις να κανείς καποιες από αυτές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2024 at 3:55 ΜΜ, ο/η Barbiee είπε:

και εγώ τώρα ξεκινάει να φουσκώνει σιγά σιγά!

ακόμα δεν το έχω πει σε κανενα περα από γονείς και πεθερικά βέβαια!

Εγω στους περισσότερους το έχω πει είναι η αλήθεια.. 

εεε σε λίγο καιρό θα αρχίσει να φαίνεται αφού άρχισε σιγά σιγά να φουσκώνει η κοιλιτσα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2024 at 2:51 ΜΜ, ο/η Christine Pilates είπε:

Εμένα έχει αρχίσει να φαίνεται. Μάλιστα φάνηκε πολύ πιο γρήγορα από το πρώτο παιδί. Στο πρώτο ήμουν στον 6ο όταν άρχισε να φαίνεται. Μου φαίνεται θα κάνω κοιλούμπα μεγάλη αυτή τη φορά 😆😆

Ακόμα δεν το έχουμε ανακοινώσει στους γύρω μας.  Λέμε από Μάρτη να τους το πούμε.

Ναι και εμένα σε αυτήν την εγκυμοσύνη φάνηκε πιο γρήγορα από την πρώτη 

αφου θα κανείς ντιπ θα μάθεις και σίγουρα το φύλο και εγω δεν θα άντεχα να περιμένω να σου πω την αλήθεια για να το μάθω 😂

αχ μωρέ περαστικα στην μικρή αν άρχισε τώρα βρεφικό γίνετε χαμός από ιώσεις που μιλάω και με άλλες κοπέλες που θα πηγαίνουν ολο άρρωστα είναι με μύξες και βήχα συνέχεια αυτά δεν σταματάνε αν δεν ζεστάνει ο καιρός.. εγω δεν πηγαίνω δεν έχουμε κιολας εδώ στο χωριό βρεφικό 

υπομονη τώρα δεν μπορείς να κανείς και πολλά και εμένα στο σπίτι γίνετε ένας χαμός αλλά και τι κάνω ότι μπορούμε τώρα δεν πειράζει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2024 at 10:44 ΜΜ, ο/η Christine Pilates είπε:

Πώς είστε κορίτσια; 

Χάθηκα λίγο γιατί δεν τις προλαβαίνω τις ιώσεις της μικρής. Πρώτη φορά βρεφονηπιακό και μας έχει ξετινάξει. Προσπαθώ να βάλω το σπίτι σε μια σειρά αλλά δεν τα έχω καταφέρει με τη μικρή συνέχεια άρρωστη. Ας είναι βέβαια εντάξει η μπέμπα μου και ας μείνει το σπίτι βομβαρδισμένο.

Βγήκαν και τα αποτελέσματα από papp a κτλ. και όλα καλά. Θα κάνω και μια εξέταση nipt στο επόμενο διάστημα. Είχα κάνει και στο πρώτο μου παιδάκι.  Λόγω ηλικίας θα το κάνω για να μου φύγει και η παραμικρή αμφιβολία. 

Στη nipt θα μάθουμε σίγουρα και το φύλο  🩷🩵 😁 

Στην αρχή της εγκυμοσύνης σκεφτόμουν να πω του γιατρού να μη μας πει το φύλλο αλλά τελικά δεν αντέχω να μην το μάθω😆

 

 

 

Κι έμενα μου είπε ο γιατρός μου ότι υπάρχει πιθανότητα λόγω ηλικίας να χρειαστεί να κάνω το nipt...  Μπορώ να ρωτήσω πόσο κοστίζει η εξέταση; Κάπου διάβασα 300-400 ευρώ... Περαστικά στη μπουμπού σου και με το καλό και το 2ο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🤗🤗

Και εγώ με ΠΗΤ 3/8 στο πρώτο μας μωράκι και αυχενική πολύ καλή!!!Εγώ συμπτώματα δεν έχω ιδιαίτερα αλλά και εγώ παρατηρώ ότι η κοιλίτσα αρχίζει να φαίνεται σιγά σιγά 🥰🧿🥰🧿🥰🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🤗🤗

Και εγώ με ΠΗΤ 3/8 στο πρώτο μας μωράκι και αυχενική πολύ καλή!!!Εγώ συμπτώματα δεν έχω ιδιαίτερα αλλά και εγώ παρατηρώ ότι η κοιλίτσα αρχίζει να φαίνεται σιγά σιγά 🥰🧿🥰🧿🥰🧿

Με το καλό και σ' εσένα κορίτσι μου... Καλό που δεν έχεις ιδιαίτερα συμπτώματα... Να το χαρείς όσο δεν πάει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🤗🤗

Και εγώ με ΠΗΤ 3/8 στο πρώτο μας μωράκι και αυχενική πολύ καλή!!!Εγώ συμπτώματα δεν έχω ιδιαίτερα αλλά και εγώ παρατηρώ ότι η κοιλίτσα αρχίζει να φαίνεται σιγά σιγά 🥰🧿🥰🧿🥰🧿

Ααα είσαι αρχές  Αυγούστου εσυ μια χαρά.. εμενα 23/8 μου έδωσε ΠΗΤ

και δεν χαίρεσαι μια χαρά να μην έχεις συμπτώματα 😊 εμένα με τάραξε στους εμετούς και ακόμα κάνω 😅

Φύλο σου είπαν ; άρχισες να νιώθεις το μωρακι να κλωτσάει ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα είσαι αρχές  Αυγούστου εσυ μια χαρά.. εμενα 23/8 μου έδωσε ΠΗΤ

και δεν χαίρεσαι μια χαρά να μην έχεις συμπτώματα 😊 εμένα με τάραξε στους εμετούς και ακόμα κάνω 😅

Φύλο σου είπαν ; άρχισες να νιώθεις το μωρακι να κλωτσάει ;  

Ενδείξεις έχουμε,ξεκάθαρο φύλο όχι ακόμα...θα μάθουμε στην β'επιπεδου!!!δε ξέρω αν αυτό που νιώθω είναι το μωράκι ή η λαχτάρα μου να το νιώσω μου το προκαλεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Ενδείξεις έχουμε,ξεκάθαρο φύλο όχι ακόμα...θα μάθουμε στην β'επιπεδου!!!δε ξέρω αν αυτό που νιώθω είναι το μωράκι ή η λαχτάρα μου να το νιώσω μου το προκαλεί!

Εγω πιστεύω πως είναι το μωρακι σου αυτό και εγω θυμάμαι στην αρχή ένιωσα σαν ένα μικρό ψαράκι  ενα φρούτ γρήγορο σαν να χτυπάει κάποιο νεύρο στην κοιλιά μέχρι να κανω ααα σταμάταγε 😂

Πρώτη φορά το ένιωσα 17 εβδ και κάτι μερούλες  ακόμα θυμάμαι στην στιγμή εκείνη σαν χτες αλλά αναρωτιόμουν είναι ; Δεν είναι ; Τελικά αυτό ήταν 😂

και εγω ακόμα φύλο δεν γνωριζω ίσως στο επόμενο ραντεβού που έκλεισα 4/3 να το δούμε 🤷‍♀️

β επιπέδου σίγουρα θα μάθεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2024 at 3:54 ΜΜ, ο/η Barbiee είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, εύχομαι ολες να είστε καλά!

οσες θα γεννήσετε σε κλινική γενικά τι τιμες παίζουν;

πόσο σας εχουν πει οι γιατροί;

Εμείς θα δώσουμε 1200 στο γιατρό και 200 στη μαία και το μητέρα νομίζω παίρνει 2000.

Υπάρχει ένα σάιτ που σου γράφει τιμές με τον ΕΟΠΥΥ. Αν κάνεις google το μαιευτήριο που θες θα σου το βγάλει το σάιτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...