Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Σκεφτόμουν αφού μπω στον 7ο... Άρα σε κανά μήνα απο τώρα! Θα δω τι θα μου φέρουν και μετά θα σκεφτώ τι χρειάζομαι για το πρώτο δίμηνο περίπου! Σιγά σιγά μετά, βλέποντας και κάνοντας! Σίγουρα θέλω να πάρω το καρότσι! Σκέφτομαι και για μάρσιπο. Εσύ τι λες; Έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ;;;

Ναι αν σκέφτεσαι τότε να αρχίσεις τα ψώνια η αλήθεια είναι πως οι φίλες σου στα έφεραν λίγο νωρις τα πράγματα αλλά δεν πειράζει 😅

ειχα πάρει μαρσιπο αλλά το δικό μου παιδί δεν κάθησε μέσα στο μαρσιπο όποτε πήγε χαμένο 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι αν σκέφτεσαι τότε να αρχίσεις τα ψώνια η αλήθεια είναι πως οι φίλες σου στα έφεραν λίγο νωρις τα πράγματα αλλά δεν πειράζει 😅

ειχα πάρει μαρσιπο αλλά το δικό μου παιδί δεν κάθησε μέσα στο μαρσιπο όποτε πήγε χαμένο 😅

Αδειάζουν ντουλάπες τώρα και καταλαβαίνεις... Ότι είναι για δώσιμο μου το φέρνουν! Τι να κάνω; Να πω όχι;;; Και κάτι ακόμα... διάβασα ότι στη Β' επιπέδου σου κάνει και διακολπικό υπέρηχο για να μετρήσει τον τράχηλο και τέτοι. Ισχύει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Αδειάζουν ντουλάπες τώρα και καταλαβαίνεις... Ότι είναι για δώσιμο μου το φέρνουν! Τι να κάνω; Να πω όχι;;; Και κάτι ακόμα... διάβασα ότι στη Β' επιπέδου σου κάνει και διακολπικό υπέρηχο για να μετρήσει τον τράχηλο και τέτοι. Ισχύει;

Ναι ισχύει εμενα μ έκανε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Αδειάζουν ντουλάπες τώρα και καταλαβαίνεις... Ότι είναι για δώσιμο μου το φέρνουν! Τι να κάνω; Να πω όχι;;; Και κάτι ακόμα... διάβασα ότι στη Β' επιπέδου σου κάνει και διακολπικό υπέρηχο για να μετρήσει τον τράχηλο και τέτοι. Ισχύει;

Καλε τι όχι να πεις αλίμονο εννοείται θα τα πάρεις τα πράγματα 😂

οχι εμένα δεν μου έκανε από κατω υπέρηχο αυτό μάλλον έχει να κάνει με τον γιατρό δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Ουτε εγω πήρα τιποτα απο ρούχα! Μου έφεραν μονο δώρο ενα φορμάκι για εσωτερικές μπλουζιτσες. Μετα το Πάσχα λέω να αρχίσω να παίρνω. Δεν ξερω καν τι να παρω ουτε ποσα ☺️ Αα ουτε και size. Πρεπει να παίρνουμε λιγο πιο μεγάλα; Δεν ξερω! 

Εγω στην αρχή δεν είχα πάρει πολλά είχα πάρει μόνο φανελάκια και είχα πάρει το νούμερο 3 από τα orchestra και ήταν άνετο τώρα πάει ανάλογα με την εταιρία καποιες έχουν πιο στενές γραμμές εμένα που γεννήθηκε 3280γρ ήταν αρκετά άνετα αυτό το νούμερο πάντως μόνο τέτοια είχα πάρει στην αρχή IMG_7118.thumb.jpeg.4015ab03118e6b4886726b5815fbc8a6.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω στην αρχή δεν είχα πάρει πολλά είχα πάρει μόνο φανελάκια και είχα πάρει το νούμερο 3 από τα orchestra και ήταν άνετο τώρα πάει ανάλογα με την εταιρία καποιες έχουν πιο στενές γραμμές εμένα που γεννήθηκε 3280γρ ήταν αρκετά άνετα αυτό το νούμερο πάντως μόνο τέτοια είχα πάρει στην αρχή IMG_7118.thumb.jpeg.4015ab03118e6b4886726b5815fbc8a6.jpeg

Ναι μ έφεραν 3 τέτοια κ ενα φορμάκι κανονικό! Αυτά εχω προς το παρόν. Θα παρω πιο μετα. Κ το αλλο σου μωράκι Αύγουστο γεννήθηκε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Ναι μ έφεραν 3 τέτοια κ ενα φορμάκι κανονικό! Αυτά εχω προς το παρόν. Θα παρω πιο μετα. Κ το αλλο σου μωράκι Αύγουστο γεννήθηκε; 

Ναι 27/8/22 γεννήθηκε, αλλά εγω ζω σε παραθαλάσσιο μερος στην Πελοπόννησο όποτε έχουμε αρκετή ζεστη και τον Σεπτέμβριο 

εμένα αυτά με βόλεψαν πολύ είχα καμία 10-15 τέτοια στην αρχή μετά μου έφεραν και αρκετά δώρα και σιγά σιγά παράλληλα ότι χρειαζόμουν το αγόραζα στην πορεία σε θέμα ρούχων γιατί δεν ξέρεις και ποσο θα γεννηθεί και το μωρακι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Ναι 27/8/22 γεννήθηκε, αλλά εγω ζω σε παραθαλάσσιο μερος στην Πελοπόννησο όποτε έχουμε αρκετή ζεστη και τον Σεπτέμβριο 

εμένα αυτά με βόλεψαν πολύ είχα καμία 10-15 τέτοια στην αρχή μετά μου έφεραν και αρκετά δώρα και σιγά σιγά παράλληλα ότι χρειαζόμουν το αγόραζα στην πορεία σε θέμα ρούχων γιατί δεν ξέρεις και ποσο θα γεννηθεί και το μωρακι 😊

Μου ειπε στην β επιπέδου θα είναι γύρω στα 3 κιλά. ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Μου ειπε στην β επιπέδου θα είναι γύρω στα 3 κιλά. ☺️

Ποτε θα κανεις β επιπέδου ; Μήπως δεν κατάλαβες καλά ; 3 κιλά μου φαίνονται πολλά για αυτό το λέω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ποτε θα κανεις β επιπέδου ; Μήπως δεν κατάλαβες καλά ; 3 κιλά μου φαίνονται πολλά για αυτό το λέω 😊

Έκανα την β επιπέδου. Κ μ ειπε όταν γεννηθεί το μωρό θα είναι γύρω στα 3 κιλά. 
 

σημερα μ ειπε τωρα είναι 500 Γρ. :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Έκανα την β επιπέδου. Κ μ ειπε όταν γεννηθεί το μωρό θα είναι γύρω στα 3 κιλά. 
 

σημερα μ ειπε τωρα είναι 500 Γρ. :) 

Χαχαχα εγω κατάλαβα ότι στην β επιπέδου θα είναι 3 κιλά 😂 

μια χαρά είναι 3 κιλα να γεννηθεί 

εγω την Τρίτη θα πάω για β επιπέδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ναι 27/8/22 γεννήθηκε, αλλά εγω ζω σε παραθαλάσσιο μερος στην Πελοπόννησο όποτε έχουμε αρκετή ζεστη και τον Σεπτέμβριο 

εμένα αυτά με βόλεψαν πολύ είχα καμία 10-15 τέτοια στην αρχή μετά μου έφεραν και αρκετά δώρα και σιγά σιγά παράλληλα ότι χρειαζόμουν το αγόραζα στην πορεία σε θέμα ρούχων γιατί δεν ξέρεις και ποσο θα γεννηθεί και το μωρακι 😊

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα εγω κατάλαβα ότι στην β επιπέδου θα είναι 3 κιλά 😂 

μια χαρά είναι 3 κιλα 

εγω την Τρίτη θα πάω για β επιπέδου 

Χαχα το κατάλαβα κ πεθανα στα γέλια. Γίγαντα θα γεννήσω ; 😝😝😅

εύχομαι να πανε ολα τέλεια κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρύσακι είπε:

 

Χαχα το κατάλαβα κ πεθανα στα γέλια. Γίγαντα θα γεννήσω ; 😝😝😅

εύχομαι να πανε ολα τέλεια κορίτσι μου! 

Χαχαχα 😂 μα λέω και εγω κάτι δεν θα κατάλαβε καλά 😂

αλλα τελικά εγω είμαι αυτήν που δεν το κατάλαβα 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα 😂 μα λέω και εγω κάτι δεν θα κατάλαβε καλά 😂

αλλα τελικά εγω είμαι αυτήν που δεν το κατάλαβα 😂

 

Χαχα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Έχω στείλει πολλά μηνυματα αλλά δεν ξέρω ποια φαίνονται τελικά και ποια όχι...εγώ είμαι 22+ έκανα β επιπέδου την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 500 ήταν ο μπεμπακος...όλα καλά ευτυχώς έχω κι άλλο ένα αγοράκι που τον Ιούλιο γίνεται 5...οπότε εγώ ρουχαλακια έχω αρκετά απ' τον πρώτο..δε θα χρειαστεί να αγοράσω κάτι για αρχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι 27/8/22 γεννήθηκε, αλλά εγω ζω σε παραθαλάσσιο μερος στην Πελοπόννησο όποτε έχουμε αρκετή ζεστη και τον Σεπτέμβριο 

εμένα αυτά με βόλεψαν πολύ είχα καμία 10-15 τέτοια στην αρχή μετά μου έφεραν και αρκετά δώρα και σιγά σιγά παράλληλα ότι χρειαζόμουν το αγόραζα στην πορεία σε θέμα ρούχων γιατί δεν ξέρεις και ποσο θα γεννηθεί και το μωρακι 😊

Και σου έφτασαν για πόσο καιρό αυτά τα 15; Γιατί στην αρχή νομίζω τ' αλλάζεις και συνέχεια τα μωράκια. Και μέχρι πόσων μηνών τα φόρεσε αυτά που θεωρητικά ήταν για 3 μηνών;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Άρα μάλλον καλύτερα τα ρουχαλακια να τα πάρω εκεί στον 7ο! Καλά έχω πάρει ήδη μερικά έτσι γλυκούλια που μου αρεσανε για να τα βλέπω και να τα χαζεύω! 😊😊 Βλέπω λέτε για τις καμπύλες, εμένα βγήκε ελάχιστα πάνω από το όριο της μιας ώρας! Έχω πάρει μηχανάκι και το μετράω και προσέχω τι τρώω! Στην αρχή τα είχα βάψει μαύρα αλλά αφού βλέπω ότι με διατροφή είμαι πολύ καλά στις μετρήσεις πλέον είμαι μια χαρά με αυτό! Αυτό που με πειράζει πάντως και δεν το περίμενα είναι το ρύζι ακόμη και το καστανό! Και χθες έφαγα ένα μεγάλο κομμάτι στριφτή τυρόπιτα και χτύπησα 150! Σοκ! Όσες έχετε έτσι λίγο υψηλό σάκχαρο πάντως με το φαγητό σαλάτα και πρωτεΐνη μπόλικη! Εμένα αυτό με έσωσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έκανα τη β επιπέδου και τον τράχηλο μου τον μέτρησε από την κοιλιά! Όλα καλά ευτυχώς, ο μπέμπης μας κι εμάς περίπου μισό κιλό! 😀

Ναι κι εγώ ξέρω ότι ζεσταίνονται τα μωράκια γενικά απλά δεν ξέρω εκεί στο μαιευτήριο τι θερμοκρασία μπορεί να έχει οπότε σκέφτομαι μήπως πάρω και μακρυμάνικα και κοντομάνικα! 

Εσείς θα πάτε από πριν στην κλινική να δείτε τα δωμάτια και να ρωτήσετε τι πρέπει να έχετε μαζί σας; Εμείς θα γεννησουμε στο Μητέρα γτ εκεί είναι ο γιατρός μας.. μακάρι να τανε στο δημόσιο πολλά τα έξοδα ..

Εννοείται κι εγώ θα πάρω ότι μου φέρουν από πράγματα συγγενείς και φίλοι αλλά θα τους πω αν είναι μέχρι ένα μήνα ακόμη, που θα μαι 6,5 μηνών, γτ μετά θέλω να τα έχω συγκεντρωμένα να δω τι μου λείπει.. με αγχώνει μη ξεχάσω κάτι ή μη δεν έχω ποσότητες, δε θέλω να τρέχω τελευταία στιγμή..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Και σου έφτασαν για πόσο καιρό αυτά τα 15; Γιατί στην αρχή νομίζω τ' αλλάζεις και συνέχεια τα μωράκια. Και μέχρι πόσων μηνών τα φόρεσε αυτά που θεωρητικά ήταν για 3 μηνών;

τώρα ακριβώς δεν θυμάμαι αλλά 3-4 μήνες πρέπει να τα φόρεσε..  

Εγω πήρα λίγα φορμάκια γιατί μου πήραν και αρκετά δώρα όταν  γεννήθηκε από ρουχαλάκια..  μετα σιγά σιγά επαιρνα ότι χρειαζόμουν ανάλογα με το τι μου έλειπε 

εγω άλλαζα ρουχαλάκια 2-3 φορές περίπου ανάλογα και αν λερωνόταν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 

κοριτσια σας πιάνουν κραμπες στα πόδια το βράδυ εσας ; 

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! 

Εμένα όχι ακόμα. Απλά επειδή είχα ένα τροχαίο το 2020 έχω μια δυσκολία με τον ύπνο στο πλάι. Οπότε τώρα που δεν μπορώ πια να κοιμάμαι ανάσκελα... δυσκολεύομαι στον ύπνο πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...Έχω έχω ξεκινήσει να έχω κραμπουλες το βράδυ αλλά ευτυχώς ακόμα παλεύονται...Όπως μου είπε και χτες ο γιατρός όλα αυτά θα κάνουν σιγά σιγά την εμφάνιση τους καλώς ή κακώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Τι καλάααααα!!! Ναι νομίζω κι εγώ για το μαιευτήριο μακρυμάνικα θα της έχω! Αλλά μέχρι τότε βλέπουμε!

Εγώ σκέφτομαι να έχω μαζί μου κ κοντομάνικο κ μακρυμανικο κ ανάλογα τον καιρό το βλέπω. Γιατί εδώ που μένω συνήθως μετά τον 15αυγουστο πιάνει λίγη ψυχρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Ουτε εγω πήρα τιποτα απο ρούχα! Μου έφεραν μονο δώρο ενα φορμάκι για εσωτερικές μπλουζιτσες. Μετα το Πάσχα λέω να αρχίσω να παίρνω. Δεν ξερω καν τι να παρω ουτε ποσα ☺️ Αα ουτε και size. Πρεπει να παίρνουμε λιγο πιο μεγάλα; Δεν ξερω! 

Καλά κ μένα που είναι 2ο πάλι δεν ξέρω ακριβώς τι χρειαζομαι🤣🤣 Παίρνεις κάποια βασικά στην αρχή κ μετά βλέπεις κ κάνεις. Ότι σου χρειαστεί το παίρνεις τότε. Μην σε αγχώνει καθόλου πάντως αυτό. Μια χαρά θα γίνουν όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι σιγά σιγά το ανασκελα στον ύπνο δεν θα κάνει η αλήθεια ελπίζω να βρεις έναν τρόπο να σε βολέψει κάπως να μπορείς να ξεκουράζεσαι 

 

εμένα με ταλαιπωρούν είναι η αλήθεια οι κραμπες αναγκάζομαι να σηκωθώ από το κρεβατι να περπατήσω για να σταματήσουν αλλά έτσι χαλάει ο ύπνος μου.. μαγνήσιο σας έδωσαν εσας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...