Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

ααααααα με τρελενεις τωρααααα😜 μακαριιιιιιιιιιιιιιι να πετύχει καη να μείνει αυτή φορά🤞🙏

100%.. μόλις κάνεις το τεστ και είναι θετικό θα με κάνεις ταγκ και θα γράψεις..  ζαηρα το πες και έγινε. Και μάντεψε θα μείνει. Κολλάω στο αγόρι κορίτσι.. χμ δεν μπορώ να πω με σιγουριά.αλλον αγοράκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

είναι άρρωστος ο γιατρός μου το ακύρωσε το ραντεβού για Δευτέρα 

Αρα γίνεται αυτό που θέλεις εσύ.. θα πας αργότερα. Περιμένουμε νέα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Ναι 🥰🥳♥️ κάνω τεστ ωορρηξίας για να δω πότε θα αδιαθετησω γιατί θέλω να ξέρω 😁 έκανα προχθές για να πιάσω τις γόνιμες κ βγήκε σκούρο όχι πολύ αλλά αρκετά σκούρο κ χθες κ σήμερα αχνό... Πιστεύω ότι έγινε νωρίς η ωορρηξία οπότε σε δύο εβδομάδες περιμένω να αδιαθετησω να πάρω τον γιατρό να ξεκινήσουμε!!!αχ λίγο ακόμα έμεινε 😊 έτσι όπως το βλέπω αρχές Φεβρουαρίου... Την έμβρυομεταφορά δεν ξέρω ακριβώς σε ποια μέρα του κύκλου την κάνουν... Ρώτησα τον γιατρό κ μου είπε περίπου την 21η μέρα του κύκλου... Δεν ξέρω τι ισχύει η αλήθεια είναι η πρώτη μου φορά 

Εξαρτάται αν πας με φρέσκα έμβρυα.  Τότε έξι στην 14 περίπου ανάλογα την εξέλιξη των ωθυλακιων γίνεται η ωοληψια και μετά εξαρτάται αν πας με 3 ημερών ή 5 ημερών έμβρυα βάλε 14+3 ή 14+5 . Φυσικά όλα είναι βλέποντας και κάνοντας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Χαχαχχαχα δεν σου υπόσχομαι τίποτα😂😂😂 είμαι εθισμένη με τα τεστ😂 μακάρι να πανε όλα καλά❤️

Εδώ εγώ έκανα τεστ στον 6 μηνα χαχαχα να μου βγει το άχτι χαχαχαα είχα πάρει τα ηλεκτρικά ήθελα ένα τέλειο τεστ σε βίντεο μιλάς αψχψαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

100%.. μόλις κάνεις το τεστ και είναι θετικό θα με κάνεις ταγκ και θα γράψεις..  ζαηρα το πες και έγινε. Και μάντεψε θα μείνει. Κολλάω στο αγόρι κορίτσι.. χμ δεν μπορώ να πω με σιγουριά.αλλον αγοράκι 

Για εμένα έχεις καμία έμπνευση;;;;😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Mpourmpoulo καλή επιτυχία 🙏🙏🙏🙏

@Elk σήμερα έχεις γυναικολόγο Ε;;;;περιμένω νέα σου!!!!!

Είναι άρρωστος ο γιατρός μου το ακύρωσε το ραντεβού και με έβαλε Δευτέρα να πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

100%.. μόλις κάνεις το τεστ και είναι θετικό θα με κάνεις ταγκ και θα γράψεις..  ζαηρα το πες και έγινε. Και μάντεψε θα μείνει. Κολλάω στο αγόρι κορίτσι.. χμ δεν μπορώ να πω με σιγουριά.αλλον αγοράκι 

Φυσικαααααα και θα σε κάνω ταγκ 🥰 εντωμεταξύ όλοι μου λένε και δεν ξερω τον λόγο ότι θα γίνω αγόρομανα😂  βρε ας μεινωωω έγκυος και ας είναι ότι φύλο θέλει💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Mpourmpoulo καλή επιτυχία 🙏🙏🙏🙏

@Elk σήμερα έχεις γυναικολόγο Ε;;;;περιμένω νέα σου!!!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️❤️❤️ από βδομάδα λογικα θα γίνει ❤️ αύριο έχω γιατρό να με δει πάλι🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου!!! Καλησπέρα!!!! Έχω μερες να μπω..είμαι λίγο ταλαιπώρημενη αυτή την εβδομάδα..κοιμάμαι συνέχεια και παλεύω να διατηρήσω το σάκχαρο μου φυσιολογικό γιατί με τόσο ύπνο ψιλοανεβαινει..ωστόσο τα καταφέρνω.. 

Σήμερα πήγα γυναικολόγο! Ακούσαμε καρδούλα...πόσο συγκινητικό! έπαθα σοκ!! Το καημενουλι έχει 170 παλμούς.. παλεύει να μεγαλώσει.. είναι 1.5 εκατοστό.. πόση ευτυχία μπορεί να έχω.. είχα λίγο άγχος μέχρι να το ακούσω.. 

@Elk μου είμαστε πολύ κοντά.. με το καλό περιμένω νέα σου τη Δευτέρα! 

Στις υπόλοιπες εύχομαι να γεμίσετε θετικα τεστάκια και να πάνε όλα τέλεια αυτό το μήνα!!!! Θα διαβάσω τα νέα σας!!💜💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Κορίτσια μου!!! Καλησπέρα!!!! Έχω μερες να μπω..είμαι λίγο ταλαιπώρημενη αυτή την εβδομάδα..κοιμάμαι συνέχεια και παλεύω να διατηρήσω το σάκχαρο μου φυσιολογικό γιατί με τόσο ύπνο ψιλοανεβαινει..ωστόσο τα καταφέρνω.. 

Σήμερα πήγα γυναικολόγο! Ακούσαμε καρδούλα...πόσο συγκινητικό! έπαθα σοκ!! Το καημενουλι έχει 170 παλμούς.. παλεύει να μεγαλώσει.. είναι 1.5 εκατοστό.. πόση ευτυχία μπορεί να έχω.. είχα λίγο άγχος μέχρι να το ακούσω.. 

@Elk μου είμαστε πολύ κοντά.. με το καλό περιμένω νέα σου τη Δευτέρα! 

Στις υπόλοιπες εύχομαι να γεμίσετε θετικα τεστάκια και να πάνε όλα τέλεια αυτό το μήνα!!!! Θα διαβάσω τα νέα σας!!💜💜💜💜

Τι υπεροχααααα νεαααα❤️ μπραβο κοριτσάκι μου❤️ α μωρεεε το μικρουλιιιιι🤗  μια υπέροχο και τελειομηνη εγκυμοσυνη εύχομαι 🥳🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Για εμένα έχεις καμία έμπνευση;;;;😜

Θέλω ιστορικό και θα σου πω... Θα πάω να κοιμηθώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Κορίτσια μου!!! Καλησπέρα!!!! Έχω μερες να μπω..είμαι λίγο ταλαιπώρημενη αυτή την εβδομάδα..κοιμάμαι συνέχεια και παλεύω να διατηρήσω το σάκχαρο μου φυσιολογικό γιατί με τόσο ύπνο ψιλοανεβαινει..ωστόσο τα καταφέρνω.. 

Σήμερα πήγα γυναικολόγο! Ακούσαμε καρδούλα...πόσο συγκινητικό! έπαθα σοκ!! Το καημενουλι έχει 170 παλμούς.. παλεύει να μεγαλώσει.. είναι 1.5 εκατοστό.. πόση ευτυχία μπορεί να έχω.. είχα λίγο άγχος μέχρι να το ακούσω.. 

@Elk μου είμαστε πολύ κοντά.. με το καλό περιμένω νέα σου τη Δευτέρα! 

Στις υπόλοιπες εύχομαι να γεμίσετε θετικα τεστάκια και να πάνε όλα τέλεια αυτό το μήνα!!!! Θα διαβάσω τα νέα σας!!💜💜💜💜

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό είναι μαγικός ο ηχος συγκινητικός 🥰

Ελπίζω να ακούσω και εγω την Δευτέρα να έχω καλά νέα να σας πω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@cat12με την 1η θα μεινεις ειμαο σίγουρη. Το κυρίως δικο σας θεμα απο οτι εχω καταλάβει ειναι οτι δε μπορείτε να βρεθειτε τις γονιμες μερες στους περισσότερους κύκλους. Και εφοσον ειχες ηδη μια σύλληψη.. αστο! 

Μακάρι να γίνει κορίτσι μου🙏 η αλήθεια μόνο τον μήνα που χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας έμεινα έγκυος πέρυσι κ προσπαθούσαμε έναν χρόνο από ότι κατάλαβα είχαμε επαφές λάθος μέρες γιατί έχω κύκλο 25 με 35 μέρες... Μετά την αποβολή με τέστ 5 μήνες προσπαθούσαμε με θετικά τεστ ωορρηξίας αλλά δεν μας έτυχε κ μετα έφυγε ο άντρας μου με τη δουλειά κ λείπει αρκετούς μήνες οπότε ναι ήταν αρκετά δύσκολο να έχουμε επαφές... Αλλά απογοητεύτηκα λίγο που δεν συνέβαινε με φυσικό τρόπο κ τελικά πήγαμε στη λύση της εξωσωματικής γιατί μας είπε κ ο γιατρός λόγω ηλικίας να έχουμε στην άκρη ωάρια κ για αργότερα... Βέβαια από τα 12 μας έμειναν δύο κ λογικά θα τα βάλουμε τώρα αυτά κ ελπίζω να μας κάτσουν τα μωράκια μας...🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

100%.. μόλις κάνεις το τεστ και είναι θετικό θα με κάνεις ταγκ και θα γράψεις..  ζαηρα το πες και έγινε. Και μάντεψε θα μείνει. Κολλάω στο αγόρι κορίτσι.. χμ δεν μπορώ να πω με σιγουριά.αλλον αγοράκι 

Αν πέσεις μέσα κ στο αγόρι γιατί το κορίτσι μας σίγουρα θα τα καταφέρει με τη δεύτερη προσπάθεια βάλε με κ μένα στη σειρά να μου έρθει κ μένα θετικό τεστακιιιιιιι🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Φυσικαααααα και θα σε κάνω ταγκ 🥰 εντωμεταξύ όλοι μου λένε και δεν ξερω τον λόγο ότι θα γίνω αγόρομανα😂  βρε ας μεινωωω έγκυος και ας είναι ότι φύλο θέλει💝

Κορίτσι μου αυτή τη φορά θα πάνε όλα τέλεια 🙏♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Κορίτσια μου!!! Καλησπέρα!!!! Έχω μερες να μπω..είμαι λίγο ταλαιπώρημενη αυτή την εβδομάδα..κοιμάμαι συνέχεια και παλεύω να διατηρήσω το σάκχαρο μου φυσιολογικό γιατί με τόσο ύπνο ψιλοανεβαινει..ωστόσο τα καταφέρνω.. 

Σήμερα πήγα γυναικολόγο! Ακούσαμε καρδούλα...πόσο συγκινητικό! έπαθα σοκ!! Το καημενουλι έχει 170 παλμούς.. παλεύει να μεγαλώσει.. είναι 1.5 εκατοστό.. πόση ευτυχία μπορεί να έχω.. είχα λίγο άγχος μέχρι να το ακούσω.. 

@Elk μου είμαστε πολύ κοντά.. με το καλό περιμένω νέα σου τη Δευτέρα! 

Στις υπόλοιπες εύχομαι να γεμίσετε θετικα τεστάκια και να πάνε όλα τέλεια αυτό το μήνα!!!! Θα διαβάσω τα νέα σας!!💜💜💜💜

Μπράβο ρε κοπέλα μου!!! συγχαρητήρια 🩷🩷🩷 με το καλοοοο 🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🙏😁🩷🙏

@Elk ωραία οπότε Δευτέρα θα ακούσουμε τα ευχάριστα 😁😁 πως πας από συμπτώματα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Να ευχηθώ στις εγκυούλες μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και στις υπόλοιπες να έχουν γρήγορα καλά νέα...

Εγώ έχω 2 παιδιά 7 και 5 χρονών και αποφάσισα στα 37 να κάνω ακόμη ΄΄ενα!!!

Έχω ξεκινήσει τις προσπάθειες τους τελευταίους 3 μήνες και τώρα είμαι στην 8 μέρα καθυστέρησης με ένα αρνητικό τεστ την 2 μέρα αλλά θα κάνω άλλο ένα την Κυριακή μιας και στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου το θετικό τεστ το κράτησα την 20 μέρα καθυστέρησης (είχα 2 αρνητικά τεστ και μια αρνητική χοριακή μέχρι εκείνη την στιγμή)!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μπράβο ρε κοπέλα μου!!! συγχαρητήρια 🩷🩷🩷 με το καλοοοο 🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🙏😁🩷🙏

@Elk ωραία οπότε Δευτέρα θα ακούσουμε τα ευχάριστα 😁😁 πως πας από συμπτώματα;;;

έχω αρκετό στομαχόπονο, που και που  αναγούλες, κούραση άρχισα κοιμάμαι μεσημέρι ενώ δεν κοιμόμουν ποτε και πόνο στην πλάτη  αυτά για την ώρα 

εσυ σε τι φάση είσαι τώρα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Να ευχηθώ στις εγκυούλες μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και στις υπόλοιπες να έχουν γρήγορα καλά νέα...

Εγώ έχω 2 παιδιά 7 και 5 χρονών και αποφάσισα στα 37 να κάνω ακόμη ΄΄ενα!!!

Έχω ξεκινήσει τις προσπάθειες τους τελευταίους 3 μήνες και τώρα είμαι στην 8 μέρα καθυστέρησης με ένα αρνητικό τεστ την 2 μέρα αλλά θα κάνω άλλο ένα την Κυριακή μιας και στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου το θετικό τεστ το κράτησα την 20 μέρα καθυστέρησης (είχα 2 αρνητικά τεστ και μια αρνητική χοριακή μέχρι εκείνη την στιγμή)!!!!!!!!!!!!!!!

20 μέρα καθυστέρηση ; Δηλαδή σε πια μέρα του κύκλου σου έμεινες εγκυος για να έχεις θετικό τεστ στην 20 μέρα  καθυστέρηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

20 μέρα καθυστέρηση ; Δηλαδή σε πια μέρα του κύκλου σου έμεινες εγκυος για να έχεις θετικό τεστ στην 20 μέρα  καθυστέρηση 

Λοιπόν, όπως κατέληξε και ο γιατρός μετά και την α επιπέδου, που ουσιαστικά εκεί γίνεται και ο ακριβέστερος προσδιορισμός της εβδομάδας κύησης, είχα καθυστερημένη σύλληψη. Η ωορρηξία μου έγινε σίγουρα μετά την 25 μέρα του κύκλου, γύρω στην 30 υπολογίσαμε τότε. Συμβαίνουν κι αυτά...

Να πω ότι την χοριακή την έκανα την 10 μέρα καθυστέρησης γι αυτό και ήταν αρνητική, για την ακρίβεια ήταν οριακά αρνητική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου αυτή τη φορά θα πάνε όλα τέλεια 🙏♥️

Κοριτσάκι μου μακαριιιι ❤️❤️❤️ και σε εσενα εύχομαι το ιδιοοοοοο❤️ λίγο εμεινε για να βάλεις τα εμβρυακια σου και είμαι σιγουρη ότι σε λίγο θα μας ανεβάσεις το θετικο σου τεστ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

έχω αρκετό στομαχόπονο, που και που  αναγούλες, κούραση άρχισα κοιμάμαι μεσημέρι ενώ δεν κοιμόμουν ποτε και πόνο στην πλάτη  αυτά για την ώρα 

εσυ σε τι φάση είσαι τώρα ; 

Ωραία καλά συμπτώματα είναι αυτά... σημαίνει ότι μεγαλώνει το σπορακι...εγώ σήμερα άρχισα να έχω πόνους ωορρηξίας αν και είναι νωρίς....μικρυνε ο κύκλος μου...καλό είναι αυτό βέβαια 😉 σημαίνει ότι φτιάχνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εξαρτάται αν πας με φρέσκα έμβρυα.  Τότε έξι στην 14 περίπου ανάλογα την εξέλιξη των ωθυλακιων γίνεται η ωοληψια και μετά εξαρτάται αν πας με 3 ημερών ή 5 ημερών έμβρυα βάλε 14+3 ή 14+5 . Φυσικά όλα είναι βλέποντας και κάνοντας.

Έκανα την ωοληψια κ μετά από 5 μέρες με ενημέρωσαν ότι είχα δύο 🥰 είναι στην ψύξη από τον Νοέμβριο... Μου είπαν στην δεύτερη περίοδο μπορούμε να βάλουμε τα έμβρυα αλλά μου έκατσε ακριβώς τις μέρες που έκλεινε η κλινική λόγω γιορτών... Οπότε περιμένω λίγο ακόμα 😁😁😁❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...