Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

@Mpourmpoulo @flowerv καλέ εννοείται ότι πάντα σκέφτομαι την ΠΗΤ 🤣 βασικά χρησιμοποιώ 2-3 εφαρμογές για την παρακολούθηση των κύκλων και μία απ αυτές, η Flo app, σου λέει κιολας "Αν είσαι έγκυος αυτό τον κύκλο, τότε η ΠΗΤ είναι τάδε" - δίνει τροφή στην παράνοια 🤣🤣

Μακάρι να μείνουμε όλες που περιμένουμε μέσα στο 24 και να είναι τελειόμηνες κυήσεις με υγιή μωράκια - εγώ πέρυσι ευχήθηκα στα γενέθλιά μου να μείνω έγκυος, έτσι απλα. Τελικά η ευχή πραγματοποιήθηκε αλλά το αποτέλεσμα μας αποτελείωσε - ο ορισμός του να προσέχεις τι εύχεσαι 🥲 Οπότε, όπως λέει κι η @Mpourmpoulo ας μείνουμε μες στο 24 και ας έρθει μετά το 25. Αρκεί να έρθουν στις αγκαλίτσες μας 💖

@marinamanoulitsa είσαι στη σκέψη μου - θα περιμένουμε νεάκια σου το Σάββατο 🤞🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Mpourmpoulo @flowerv καλέ εννοείται ότι πάντα σκέφτομαι την ΠΗΤ 🤣 βασικά χρησιμοποιώ 2-3 εφαρμογές για την παρακολούθηση των κύκλων και μία απ αυτές, η Flo app, σου λέει κιολας "Αν είσαι έγκυος αυτό τον κύκλο, τότε η ΠΗΤ είναι τάδε" - δίνει τροφή στην παράνοια 🤣🤣

Μακάρι να μείνουμε όλες που περιμένουμε μέσα στο 24 και να είναι τελειόμηνες κυήσεις με υγιή μωράκια - εγώ πέρυσι ευχήθηκα στα γενέθλιά μου να μείνω έγκυος, έτσι απλα. Τελικά η ευχή πραγματοποιήθηκε αλλά το αποτέλεσμα μας αποτελείωσε - ο ορισμός του να προσέχεις τι εύχεσαι 🥲 Οπότε, όπως λέει κι η @Mpourmpoulo ας μείνουμε μες στο 24 και ας έρθει μετά το 25. Αρκεί να έρθουν στις αγκαλίτσες μας 💖

@marinamanoulitsa είσαι στη σκέψη μου - θα περιμένουμε νεάκια σου το Σάββατο 🤞🙏

Έχω ευχήθηκα Χριστούγεννα το 2022 πρώτη μας επαφή ελεύθερα:το 2023 να στολίσουμε δεντρο με ένα μωράκι στο σπιτάκι μας, δεν έμεινα έγκυος ποτέ!

Χριστούγεννα το 2023 η ίδια ευχή! Ελπίζω αυτή η χρονιά να είναι πιο τυχερή και να έρθει επιτέλους το μωράκι μας ! Και σε όλες μας ❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι έτσι νομίζω και εγώ τη 3η μέρα ! Εγώ ήθελα από τον προηγούμενο μηνα να κάνω σπερματεγχυνση αλλά δεν με άφησε ! Επειδη τα χάπια διέγερσης δεν με πιανουν καθώς τα έχω παρεις σε τρεις κύκλους και το αποτελεσμα ήταν να έχω κάνει μόνο ένα ωάριο όπως κάνω και χωρίς χάπια διέγερσης μου είπε τώρα να κάνουμε πρόκληση με ενέσεις έτσι ωστε να κάνω περισσότερα ωάρια για να εχουμε και περισσότερες πιθανοτητες στη σπερματεγχυνση! Δεν είναι νωρίς για το β πλανο γτ προσωπικά εμείς δεν εχουμε το χρόνο με το μέρος μας καθώς ο σύντροφος από το πασχα και μετά θα λείπει και για όλο το καλοκαιρι ! Ήδη προσπαθούμε εντατικά και στοχευμενα με υπερήχους ( φαρμακα, βιταμίνες) περίπου ενάμιση χρόνο! Επίσης η πρώτη σπερματεγχυνση είχε επιτυχια άσχετα αν δεν προχώρησε όποτε τώρα θα πάμε για την δεύτερη σπερματεγχυνση και θέλω να πιστευω με περισσότερα από ένα ωάρια🙏

Πφ δεν το ήξερα ότι θα λείπει ο άντρας σου.. πφ πφ πφ ... εύχομαι να πετύχει . Το θέμα είναι να έχουμε ένα ποιοτικό ωάριο . Να σου πω την αλήθεια με τις ενέσεις απ' όσο βλέπαμε το είχαμε πιο ρυθμισμένο (σκέψου τα χάπια αυτά είναι για όλες η δοσολογία ) ενώ με τις ενέσεις παίζεις λιγάκι τη δόση κάποιες θέλουν παραπάνω κάποιες λιγότερο. Παράλληλα θέλω να μου ξεκινήσετε φρουτάκια και εσύ και ο άντρας σου.  Και πάμε δυναμικά . ,💪💪💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Mpourmpoulo @flowerv καλέ εννοείται ότι πάντα σκέφτομαι την ΠΗΤ 🤣 βασικά χρησιμοποιώ 2-3 εφαρμογές για την παρακολούθηση των κύκλων και μία απ αυτές, η Flo app, σου λέει κιολας "Αν είσαι έγκυος αυτό τον κύκλο, τότε η ΠΗΤ είναι τάδε" - δίνει τροφή στην παράνοια 🤣🤣

Μακάρι να μείνουμε όλες που περιμένουμε μέσα στο 24 και να είναι τελειόμηνες κυήσεις με υγιή μωράκια - εγώ πέρυσι ευχήθηκα στα γενέθλιά μου να μείνω έγκυος, έτσι απλα. Τελικά η ευχή πραγματοποιήθηκε αλλά το αποτέλεσμα μας αποτελείωσε - ο ορισμός του να προσέχεις τι εύχεσαι 🥲 Οπότε, όπως λέει κι η @Mpourmpoulo ας μείνουμε μες στο 24 και ας έρθει μετά το 25. Αρκεί να έρθουν στις αγκαλίτσες μας 💖

@marinamanoulitsa είσαι στη σκέψη μου - θα περιμένουμε νεάκια σου το Σάββατο 🤞🙏

Υπάρχει και εύκολος υπολογισμός χιχιχι κάνεις αφαίρεση 3 μήνες και πρόσθετης 7 μέρες. 😉

Πχ 01.02 αν βγάλουμε 3 μήνες είναι 11(Νοεμβρίος) προσθέτουμε τώρα και 7 μέρες στο 01. Άρα ΠΗΤ 08.11 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η flowerv είπε:

Έχω ευχήθηκα Χριστούγεννα το 2022 πρώτη μας επαφή ελεύθερα:το 2023 να στολίσουμε δεντρο με ένα μωράκι στο σπιτάκι μας, δεν έμεινα έγκυος ποτέ!

Χριστούγεννα το 2023 η ίδια ευχή! Ελπίζω αυτή η χρονιά να είναι πιο τυχερή και να έρθει επιτέλους το μωράκι μας ! Και σε όλες μας ❤️❤️

 

4 5 χρόνια έκανα αυτή την ευχή τον 4 κιόλας έκλαιγα γτ δεν είχα φουσκωμένη κοιλίτσα δεν ήταν εκεί τα νινακια μου.. τα είχα αφήσει στον γιατρό να τα φροντίζει (όπως είχα πει τότε στο παιδάκι μου ) περίμενα καρτερικά να δω ένα τεστ. Και τελικά..έναν χρόνο ακριβώς απο την εγκυμοσύνη που έχασα έμεινα έγκυος φυσιολογικά

03.09.2021 εμβρυομεταφορα .εγκυμοσύνη..

πρωτος υπέρηχος 19.09.2021 

03 09.2022 θετικό τεστ .

Πρωτος υπέρηχος 19.09.2022

 

Εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου όλες οι κοπέλες σύντομα να μιλάτε για θηλασμός κτλ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Την σπερμματεγχηση το Σάββατο πρωι θα την κάνουμε! Την ένεση μου είπε ο γιατρός να την κάνω Παρασκευή πολύ πρωί!! Αλλά εγώ έχω σκέφτομαι να την κάνω Πέμπτη αργά το βράδυ!!  Αχ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Εσύ πως είσαι?? Τελικά παίρνεις αγωγή για την κύστη? Επιτρέπεται να κάνεις προσπάθειες μόνη σου αυτό το μήνα?? 

Καλά κ εγώ 😊 παίρνω θεραπεία δεν μου είπε να μην κάνω επαφές οπότε δεν νομίζω ότι θα έχω πρόβλημα... Απλά διαβάζω για το cyclacur κ οι περισσότεροι λένε ότι δεν βοηθάει στην σύλληψη κατά την αγωγή του κ άλλοι ότι το δίνουν για να γίνει σύλληψη οπότε το έχω χάσει... Στο κουτί γράφει ότι δεν είναι αντισυλληπτικά αλλά από την άλλη ότι έχει αντισυλληπτική δράση... 😅😅😅 Το έχασα από ένα σημείο κ μετά. Μου το είχε δώσει κ πέρυσι ο άλλος γιατρός για ρύθμιση του κύκλου όπως μου είχε πει κ να κάνω κανονικά προσπάθειες. Τώρα αυτός δεν μου είπε κάτι παρά μόνο να τα πάρω για την κύστη... Αν κάποια κοπέλα τα έχει πάρει ας με βοηθήσει να μου πει τι γίνεται τελικά με αυτά τα χάπια... Εγώ θα έχω τις επαφουλες μου τώρα που θα είναι εδώ ο άντρας μου κ ότι θέλει ο Θεός ας γίνει 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πφ δεν το ήξερα ότι θα λείπει ο άντρας σου.. πφ πφ πφ ... εύχομαι να πετύχει . Το θέμα είναι να έχουμε ένα ποιοτικό ωάριο . Να σου πω την αλήθεια με τις ενέσεις απ' όσο βλέπαμε το είχαμε πιο ρυθμισμένο (σκέψου τα χάπια αυτά είναι για όλες η δοσολογία ) ενώ με τις ενέσεις παίζεις λιγάκι τη δόση κάποιες θέλουν παραπάνω κάποιες λιγότερο. Παράλληλα θέλω να μου ξεκινήσετε φρουτάκια και εσύ και ο άντρας σου.  Και πάμε δυναμικά . ,💪💪💪💪

Δυστυχώς κάθε καλοκαιρι λείπει 😢 και ακόμη δεν μπορώ να το διαχειριστώ μου

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πφ δεν το ήξερα ότι θα λείπει ο άντρας σου.. πφ πφ πφ ... εύχομαι να πετύχει . Το θέμα είναι να έχουμε ένα ποιοτικό ωάριο . Να σου πω την αλήθεια με τις ενέσεις απ' όσο βλέπαμε το είχαμε πιο ρυθμισμένο (σκέψου τα χάπια αυτά είναι για όλες η δοσολογία ) ενώ με τις ενέσεις παίζεις λιγάκι τη δόση κάποιες θέλουν παραπάνω κάποιες λιγότερο. Παράλληλα θέλω να μου ξεκινήσετε φρουτάκια και εσύ και ο άντρας σου.  Και πάμε δυναμικά . ,💪💪💪💪

είναι πολύ δύσκολο και όχι για το θεμα ότι δεν μπορούμε να εχουμε επαφες για μπεμπε αλλά γενικότερα που λείπει τόσο καιρο😩Ναι ισχύει αυτό με τα χάπια και τις ενέσεις! Θα κάνω τρεις μου είπε τελικά και αν χρειαστεί και τεταρτη βλεπουμε στην πορεία όποτε εγώ τις προμηθεύτηκα όλες για να μη ψάχνω τελευταία στιγμή! Μακάρι να πανε όλα καλά🙏 η αλήθεια είναι ότι ειχαμε ένα διάστημα και δεν τρώγαμε φρούτα τώρα όμως ξεκινήσαμε να τρώμε κανένα μανταρίνακι από το χωριο🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Εξαρτάται πώς το βλέπει ο καθένας- για εμένα δεν είναι τραγικό. Τα βάζεις σε μία ζυγαριά και αποφασίζεις.

Ενω για εμένα είναι 7.5 μήνες έκανε να έρθει η πρώτη περίοδο. Δεν την ήθελα και ούτε τη θέλω γτ δεν προσπαθώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

@cat12κοριτσακι μου εσυ τι κανεις; Τι γινετε με την κύστη πηγές να σε δει καθόλου;

Καλά κορίτσι μου εσύ?? Όχι μου είπε να πάρω τηλέφωνο όταν τελειώσω τα χάπια κ φαντάζομαι να κανονίσουμε πότε να πάω..  άσε αγχώνομαι μην πάω κ μου πει ότι είναι ακόμα εκεί 😫 σε 20 μέρες λογικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλά κ εγώ 😊 παίρνω θεραπεία δεν μου είπε να μην κάνω επαφές οπότε δεν νομίζω ότι θα έχω πρόβλημα... Απλά διαβάζω για το cyclacur κ οι περισσότεροι λένε ότι δεν βοηθάει στην σύλληψη κατά την αγωγή του κ άλλοι ότι το δίνουν για να γίνει σύλληψη οπότε το έχω χάσει... Στο κουτί γράφει ότι δεν είναι αντισυλληπτικά αλλά από την άλλη ότι έχει αντισυλληπτική δράση... 😅😅😅 Το έχασα από ένα σημείο κ μετά. Μου το είχε δώσει κ πέρυσι ο άλλος γιατρός για ρύθμιση του κύκλου όπως μου είχε πει κ να κάνω κανονικά προσπάθειες. Τώρα αυτός δεν μου είπε κάτι παρά μόνο να τα πάρω για την κύστη... Αν κάποια κοπέλα τα έχει πάρει ας με βοηθήσει να μου πει τι γίνεται τελικά με αυτά τα χάπια... Εγώ θα έχω τις επαφουλες μου τώρα που θα είναι εδώ ο άντρας μου κ ότι θέλει ο Θεός ας γίνει 🙏 

Αναλόγως πως σου είπε να τα παρεις! Όταν σου δίνει μόνο τα λευκά είναι για να παχύνει το ενδομητριο όπου βοηθά στην εμφυτευση! Όταν σου δίνει και τα λευκά και τα καφέ είναι για ρύθμιση του κύκλου! Για κύστη δεν ξερω να σου πω ! Εμένα πάντως μου δίνει μόνο τα λευκά και μου τα ξεκιναει συνήθως μετά την ωορρηξια ή λίγο πριν την ωορρηξια ανάλογα με το πάχος του ενδομητρίου ‘μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cat12 είπε:

Καλά κορίτσι μου εσύ?? Όχι μου είπε να πάρω τηλέφωνο όταν τελειώσω τα χάπια κ φαντάζομαι να κανονίσουμε πότε να πάω..  άσε αγχώνομαι μην πάω κ μου πει ότι είναι ακόμα εκεί 😫 σε 20 μέρες λογικά...

Όχι βρεεε μη το σκέφτεσαι αυτό! Οι κύστες συνήθως φεύγουν πολύ νωρίς εκτός αν είναι πολύ μεγάλες! Στην αδερφη μου είχε φύγει πολύ νωρίς μέσα στον ίδιο κύκλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Υπάρχει και εύκολος υπολογισμός χιχιχι κάνεις αφαίρεση 3 μήνες και πρόσθετης 7 μέρες. 😉

Πχ 01.02 αν βγάλουμε 3 μήνες είναι 11(Νοεμβρίος) προσθέτουμε τώρα και 7 μέρες στο 01. Άρα ΠΗΤ 08.11 

🤯🤯🤯🤯 Μας έκαψες @Παρασκευαιδου 🤣🤣🤣🤣 θα το ξέρω απ εδώ και πέρα! Επίσης, διόλου τυχα΄ιο το παράδειγμα του Νοεμβρη, σταθερή στις προβλέψεις σου 😅🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

4 5 χρόνια έκανα αυτή την ευχή τον 4 κιόλας έκλαιγα γτ δεν είχα φουσκωμένη κοιλίτσα δεν ήταν εκεί τα νινακια μου.. τα είχα αφήσει στον γιατρό να τα φροντίζει (όπως είχα πει τότε στο παιδάκι μου ) περίμενα καρτερικά να δω ένα τεστ. Και τελικά..έναν χρόνο ακριβώς απο την εγκυμοσύνη που έχασα έμεινα έγκυος φυσιολογικά

03.09.2021 εμβρυομεταφορα .εγκυμοσύνη..

πρωτος υπέρηχος 19.09.2021 

03 09.2022 θετικό τεστ .

Πρωτος υπέρηχος 19.09.2022

 

Εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου όλες οι κοπέλες σύντομα να μιλάτε για θηλασμός κτλ 

 

Κορίτσι μου σημαδιακές οι ημερομηνίες ! Απιστευτοοο και όμως πραγματικό💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αναλόγως πως σου είπε να τα παρεις! Όταν σου δίνει μόνο τα λευκά είναι για να παχύνει το ενδομητριο όπου βοηθά στην εμφυτευση! Όταν σου δίνει και τα λευκά και τα καφέ είναι για ρύθμιση του κύκλου! Για κύστη δεν ξερω να σου πω ! Εμένα πάντως μου δίνει μόνο τα λευκά και μου τα ξεκιναει συνήθως μετά την ωορρηξια ή λίγο πριν την ωορρηξια ανάλογα με το πάχος του ενδομητρίου ‘μου!

Κατάλαβα... Μου είπε να πάρω όλο το κουτί... Εγώ θα κάνω τις προσπάθειες μου κ ότι γίνει ❤️🥰 θα έχω love zone αυτόν τον μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Δυστυχώς κάθε καλοκαιρι λείπει 😢 και ακόμη δεν μπορώ να το διαχειριστώ μου

 

είναι πολύ δύσκολο και όχι για το θεμα ότι δεν μπορούμε να εχουμε επαφες για μπεμπε αλλά γενικότερα που λείπει τόσο καιρο😩Ναι ισχύει αυτό με τα χάπια και τις ενέσεις! Θα κάνω τρεις μου είπε τελικά και αν χρειαστεί και τεταρτη βλεπουμε στην πορεία όποτε εγώ τις προμηθεύτηκα όλες για να μη ψάχνω τελευταία στιγμή! Μακάρι να πανε όλα καλά🙏 η αλήθεια είναι ότι ειχαμε ένα διάστημα και δεν τρώγαμε φρούτα τώρα όμως ξεκινήσαμε να τρώμε κανένα μανταρίνακι από το χωριο🥰

Πίστη υπομονή και όλα θα γίνουν. Ξέρω τι θα πει να σου λείπει ο άνθρωπος σου . + 20 κιλά.. έβαλα .. ζούσαμε 3 χρόνια μακριά ο ένας Ελλάδα και ο άλλος Γερμανία κοιμόμαστε με το κάπρος αγκαλιά. Άνοιγα το παράθυρο και έβλεπα ζευγάρια και εγώ εκεί μόνη . Τώρα του λέω άντε άνθρωπε μου πάνε κάνα ταξίδι κάνα καφέ να μείνω λίγο μόνη χαχαψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

🤯🤯🤯🤯 Μας έκαψες @Παρασκευαιδου 🤣🤣🤣🤣 θα το ξέρω απ εδώ και πέρα! Επίσης, διόλου τυχα΄ιο το παράδειγμα του Νοεμβρη, σταθερή στις προβλέψεις σου 😅🤞

Άμα αγαπάς μαθηματικά και θες ένα μπεμπέ όλα τα ψάχνεις χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

.ήρθε η κυρία πρωινή πρωινή.. ακριβώς 14 ημέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας ως συνήθως....σας είπα καθίστε να δω αν θα έρθει Παρασκευή και μετά τεστ... Αφού είναι ρολόι...βλέπω φατσούλα στο τεστ ωορρηξίας ακριβώς 14 ημέρες μετά έρχεται...😢 Πότε θα δω καθυστέρηση να δούμε...

Υ.Γ. ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΡΑΜΜΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΣΤΟ 5ΛΕΠΤΟ 😡🤬😠

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa καλημέρα. Σημερα πρωι πρωι μ ηρθε κ μενα. Γι αυτο ασε τα τεστ μέχρι τηβ αναμενομενη μερα. Να μην απογοητευσαι τζαμπα. Που θα παει.. θα ρθει η καθυστέρηση και για σένα.

Τίποτα κορίτσια αυτος ο μηνας. Ετσι πηγε. Ελπίζω ο επομενος να φερει πολλα θετικα τεστακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.

.ήρθε η κυρία πρωινή πρωινή.. ακριβώς 14 ημέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας ως συνήθως....σας είπα καθίστε να δω αν θα έρθει Παρασκευή και μετά τεστ... Αφού είναι ρολόι...βλέπω φατσούλα στο τεστ ωορρηξίας ακριβώς 14 ημέρες μετά έρχεται...😢 Πότε θα δω καθυστέρηση να δούμε...

Υ.Γ. ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΡΑΜΜΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΣΤΟ 5ΛΕΠΤΟ 😡🤬😠

 

Καλημέρα λυπάμαι πάρα πολύ πραγματικά. Αυτό το ότι έρχεται στην ώρα της καλό είναι μας δείχνει ότι λειτουργεί το σύστημα αλλά άντε μωρέ θέλουμε να δούμε θετικό τεστ. Εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου ο Φεβρουάριος να σας χαρίσει όλες θετικά τεστ.  Να κάνουμε σκορπίνες και σκορπιούς εδώ .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια! κ εγώ περίοδο σήμερα! μα καλά πόσες συγχρονιστήκαμε; μωρέ μπράβο !

εγώ δεν έχασα χρόνο, μίλησα και με τη γυναικολόγο, μου είπε να πάρουμε βιταμίνες και οι 2, για μένα λέει ότι μπορεί να πάρει 1 μήνα, μπορεί και 6, δηλ μπορεί και από αυτό τον κύκλο να κάνω ωορρηξία ξανά.

Για τους άντρες λέει είναι χειρότερα μετά από ιούς, και αν έχει πειραχτεί το σπέρμα, είναι σχεδόν βέβαιο ότι πριν το 3μηνο δε θα υπάρξει βελτίωση.... Από την άλλη, λέει να μην αγχώνομαι και δεν πειράζει, νωρίς είναι ακόμα. Εγώ αγχώνομαι όμως γιατί με όλα τα προβλήματα που σκάνε απο δω κ απο κεί, τελικά δεν έχουμε προλάβει να κάνουμε προσπάθειες σαν άνθρωποι! Από όταν το αποφασίσαμε πέρασαν 8 μήνες, στους οποίους έγινε προσπάθεια σε 3 κύκλους και ο ένας ήταν κορονιασμένος, χωρίς ωορρηξία. Οπότε μου τη δίνει που δε μπορώ να ξέρω τι γίνεται, να προσπαθήσω 5-10 μήνες να μην τα καταφέρνω, για να ξέρω ότι πρέπει να το ψάξω περισσότερο. Τώρα αν πάω σε γιατρό κ του πω γεια σας, είχαμε 5 επαφές σε ένα κύκλο και δεν έμεινα έγκυος, θέλω εξωσωματική, θα με κλείσει μέσα. Δε θέλω να περνάει ο καιρός... Και τώρα εσείς μπορεί να με διαβάζετε κ να λέτε άσε μας κουκλίτσα μου, που δεν έχετε προσπαθήσει καν ακόμα και γκρινιάζεις... Και συγνώμη αν σας τσαντίζω, σίγουρα αν ήμουν στη θέση κάποιων απο σας που προσπαθείτε κανονικά για καιρό και δεν έχετε αποτέλεσμα, μπορεί να θύμωνα κι εγώ... αλλά και το να θέλεις να προσπαθήσεις και συνεχώς να έχεις εμπόδια, είναι εξίσου στεν΄άχωρο... Χάνεται πολύτιμος χρόνος, και μπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να αργούμε να το βρούμε επειδή απλά δεν προσπαθούμε συστηματικά! 

Παρ' όλα αυτά, παρήγγειλα τεστ ωορρηξίας και τις βιταμίνες, και στο εξής δε γκρινιάζω, θα παριστάνω τη νορμάλ. Σε 2 βδομάδες θα ψάχνω φατσούλες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa & @Diwni δεν απογοητευόμαστε....πάμε για τον άλλο μήνα χαλαρά και με ηρεμία!!!

Καλημέρα είπα....δεν είπα!

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένη @kokkinoskoufitsa πρώτον stay calm baby!!!!

Επίσης εδώ έχουμε μαζευτεί όλες για να λέμε τους προβληματισμούς, τα άγχη μας ελεύθερα και για να μην μας πνίγουν και για να ακούσουμε και καμιά συμβουλή.

Καμία δεν σκέφτεται έτσι, πιστεύω, μόνο κατανόηση θα βρεις εδώ μέσα!

Αν σε αγχώνει όλο αυτό...μίλα με τον γιατρό σου και το βλέπεις. Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι, αλλά για ζευγάρια κάτω των 35 μετά το 12μηνο το κοιτάνε οι γιατροί, αυτό είναι το πρωτόκολλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Αγαπημένη @kokkinoskoufitsa πρώτον stay calm baby!!!!

Επίσης εδώ έχουμε μαζευτεί όλες για να λέμε τους προβληματισμούς, τα άγχη μας ελεύθερα και για να μην μας πνίγουν και για να ακούσουμε και καμιά συμβουλή.

Καμία δεν σκέφτεται έτσι, πιστεύω, μόνο κατανόηση θα βρεις εδώ μέσα!

Αν σε αγχώνει όλο αυτό...μίλα με τον γιατρό σου και το βλέπεις. Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι, αλλά για ζευγάρια κάτω των 35 μετά το 12μηνο το κοιτάνε οι γιατροί, αυτό είναι το πρωτόκολλο. 

Μόλις έγινα 32! Είμαι μετά από αφαίρεση ινομυωμάτων όπου είδαν κ γενικότερα το σύστημα και όλα φαίνεται να λειτουργούν μια χαρά, ορμονικές πολύ καλές, οπότε... 32 υγιής και με 2 κύκλους προσπαθειών, τι να πω στο γιατρό;; Η γυναίκα με κοιτάει σαν ούφο όποτε της λέω ότι αργεί να έρθει και κουράστηκα... 😂😂😂

Τέλος πάντων, για να μη με τρώει η αρνητικότητα, μπορούμε απλά να ελπίζουμε ότι εγώ θα επανέλθω σε 1-2 μήνες και ότι ο σύζυγος δεν πειράχτηκε από τον κορονοιό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου μην αγχώνεστε, το σημαντικο είναι πως είναι λειτουργικό το συστημα σας, πάμε δυναμικά για τον άλλο μήνα 🤞

Όσον αφορά τα δικά μου , ακόμα περιοδος τίποτα , έκανα βέβαια μια χοριακη μήπως μας προλάβει κάτι άλλο.

Μίλησα με την γιατρό εχθές (όχι εκεί που έκανα την αποξεση) είδαμε τις εξετάσεις μου μου είπε πως η θρομβοφιλια αυτή έχει τάση για αποβολες ,αλλά να μη φοβάμαι για την δική μου υγεία 

Θα πρέπει στην παραμικρή υποψία εγκυμοσύνης να πάρω αγωγή ή ενεσακια 

Τώρα είμαι σε ακόμα ένα γιατρό εδώ στη πόλη που ειμαι τώρα  να πάρω μια γνώμη και να τα συζητήσουμε όλα αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου μην αγχώνεστε, το σημαντικο είναι πως είναι λειτουργικό το συστημα σας, πάμε δυναμικά για τον άλλο μήνα 🤞

Όσον αφορά τα δικά μου , ακόμα περιοδος τίποτα , έκανα βέβαια μια χοριακη μήπως μας προλάβει κάτι άλλο.

Μίλησα με την γιατρό εχθές (όχι εκεί που έκανα την αποξεση) είδαμε τις εξετάσεις μου μου είπε πως η θρομβοφιλια αυτή έχει τάση για αποβολες ,αλλά να μη φοβάμαι για την δική μου υγεία 

Θα πρέπει στην παραμικρή υποψία εγκυμοσύνης να πάρω αγωγή ή ενεσακια 

Τώρα είμαι σε ακόμα ένα γιατρό εδώ στη πόλη που ειμαι τώρα  να πάρω μια γνώμη και να τα συζητήσουμε όλα αυτά 

Πολύ καλά κάνεις και παίρνεις 2η και 3η γνώμη! 

Τουλάχιστον θα ξέρεις πως να το χειριστείς! Πολύ σημαντικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...