Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Η γιατρός μου δεν μου είπε να αποθηλασω αν θέλω να μείνω έγκυος. Και εγώ ακόμη δεν νιώθω ότι το θέλω. Άστατο κύκλο είχα και πριν μείνω έγκυος. 

Καλημέρα κορίτσια 

Κορίτσι μου εγω θηλαζα 13 μήνες το πρώτο παιδί μου.. θα σου πω αυτά που γνωριζω εγω για τον θηλασμό 

Όταν θηλαζεις είναι μια ορμόνη αυξημένη που παράγει το γαλα αυτήν η ορμόνη είναι προλακτινη.. όταν η προλακτινη είναι ανεβασμένη δεν κάνουμε καλή ωορρηξία ή αργει πολύ να γίνει.. εγω όταν θηλαζα ο κύκλος μου ήταν 45 μερες..

η προλακτινη εμποδιζει στο να γίνει καλή ωορρηξία αλλά και την εμφύτευση του εμβρύου 

εγκυος έμεινα ενώ θηλαζα αλλά παλινδρόμησε 8 εβδ.. ρώτησα αν παίζει ρόλο ο θηλασμός που παλινδρόμησε μου είπε για την παλινδρόμηση όχι, αλλά αν είχες αποβολή με αίμα και συσπάσεις της μυτρας εκεί ναι μπορεί να φταίει προλακτινη που είναι ανεβασμένη.. 

Τον θηλασμό μετά την παλινδρόμηση τον έκοψα και τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 9 εβδ

πολλες γνωστές μου ενώ θηλάζουν έχουν μείνει έγκυες εύκολα και προχώρησαν μια χαρά οι εγκυμοσύνες τους δεν είναι αποτρεπτικό απλά ίσως είναι λίγο πιο δύσκολο 

Με το καλό να έρθει και το δεύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Εμένα ο covid μου είχε επηρεάσει το ζάχαρο...μέσα σε ένα 6μηνο το ανέβασε σε επίπεδα διαβήτη και μετά από 2 - 3 μήνες επανήλθε πάλι στο φυσιολογικό. 

Είχα κάνει ένα σωρό εξετάσεις, μέχρι και για αυτοάνοσο γιατί δεν μπορούσε ο ενδοκρινολόγος να καταλάβει τι είχε συμβεί.

αχ και αυτό μου το πείραξε! εγώ έχω το αντίθετο, παθαίνω υπογλυκαιμίες. Ήμουν οκ για κανα χρόνο και τελευταία άρχισα ξαφνικά να έχω πάλι καθημερινά επεισόδια. Γι αυτό έκανα τις εξετάσεις, δεν ήταν η ώρα του να δούμε τον θυρεοειδή. Πήγα για καμπύλη ινσουλίνης και αφού πήγα που πήγα, μου έγραψε ένα γενικό έλεγχο. Πέρα από τα λευκά που λογικό να ανέβουν, πειράχτηκε και σάκχαρο και ινσουλίνη και θυρεοειδής. 

Να που επηρεάζει τελικά πολύ, ακόμα κ η ελαφριά νόσηση!

Κορίτσια λέτε να πάρουμε τίποτα βιταμίνες μπας κ επανέλθουμε πιο γρ΄ήγορα;;
Η γυναικολόγος μου είχε πει να ξεκινήσουμε από τότε που έκανα την επέμβαση αλλά το αμέλησα.

Είχε πει για μένα iofolen και για τον άντρα μου fertilfix man. Τις ξέρετε; τις έχει πάρει καμία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Η γιατρός μου δεν μου είπε να αποθηλασω αν θέλω να μείνω έγκυος. Και εγώ ακόμη δεν νιώθω ότι το θέλω. Άστατο κύκλο είχα και πριν μείνω έγκυος. 

Καλημέρα! Όπως έχω ξανά πει στα 32,5 ανακάλυψα πως είχα χαμηλή αμη κ μέτρια fsh. Αυτό σημαινε ότι δεν έχω μεγάλο απόθεμα σε ωαρια και όχι τόσο καλής ποιότητας. Μην στα πολυλογω έμεινα έγκυος με εξωσωματική. Θήλαζα αποκλειστικά το κοριτσάκι μου, στον 6ο μήνα ζωής της μου ήρθε περίοδος, άστατος κύκλος όσο δεν πάει 😂 λίγο πριν γίνει ενός και ενώ ακόμα θηλαζαμε, έμεινα έγκυος φυσιολογικα!! Άρα ότι ο θηλασμός εμποδίζει τη σύλληψη είναι λίγο μύθος! Η αλήθεια είναι αυτό που είπε η κοπέλα παραπάνω. Ότι λόγω της αυξημένης προλακτίνης μπορεί να γίνουν συσπάσεις στην μήτρα, με αποτέλεσμα την αποβολή. ΒΈΒΑΙΑ σε γυναίκες που δεν είχαν ιστορικό με πρόωρες συσπάσεις στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, οι πιθανότητες μειώνονται! Εγώ αποθηλασα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης γτ είχε μειωθεί πάρα πολύ το γάλα μου όταν ήμουν 4 με 5 μηνών έγκυος, είχα γίνει η πιπίλα της και πονούσαν υπερβολικά πολύ οι θηλές μου! Τώρα έχω αγκαλιά την 2η κόρη μου, ούτε 2 μηνων ακόμα και θηλάζουμε ξανά αποκλειστικά ❤️ με το καλό να έρθει και το 2ο παιδάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! @kokkinoskoufitsa εσείς κάντε ένα ευχέλαιο και άλλο εμπόδιο να μην σας βρει!! Τι τύχη είναι αυτή βρε κορίτσι μου!! Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω! Τουλάχιστον δεν είναι τίποτα σοβαρό και φτιάχνει εύκολα το θεματακι σου! @Mpourmpoulo κορίτσι μου έρχεται η ώρα σου!! Θα κάνεις 2 αυγουλάκια σίγουρα και θα είσαι εγκυουλα σε λίγο καιρό 🥰🥰 @marinamanoulitsa κορίτσι μου περίμενα το σημερινό σου τεστ πως και πως!! Στο χθεσινό φαινόταν μια σκιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα!!!

@Mpourmpoulo για πόσες μέρες θα κάνεις τις ενέσεις;

@Stardust_83με το καλό να έρθει σύντομα μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! ,

Λοιπόν σήμερα το πρωί εμφανίστηκε η φατσούλα αλλά πριν κάνω το τεστ και μετά την επαφή, είχα κράμπες στην αριστερή ωοθήκη, τις οποίες εχώ ακόμη. Οπότε πιστεύω ότι σήμερα θα κάνω όντως ωορρηξία και μάλιστα από αριστερά...Συνεχίζω το 3ήμερο της χαράς!!!!

 

Αα τέλεια 3 μέρες τώρα σερί και θα το πιάσεις το σπορακι!! Καλή επιτυχία εύχομαι 🥰♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια εγώ είμαι έτοιμη για την σπερμματεγχηση σε ότι αφορά τα δικαιολογητικά που μας ζήτησαν και της εξέτασης!! Το μόνο που έμεινε είναι να κάνω την ένεση! Ο γιατρός μου είπε να την κάνω Παρασκευή πολύ πρωί!! Περίμενα ότι θα μου πει να την κάνω Πέμπτη αργά το βράδυ!! @Mpourmpoulo εσύ πότε την έκανες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Λοιπόν κορίτσια εγώ είμαι έτοιμη για την σπερμματεγχηση σε ότι αφορά τα δικαιολογητικά που μας ζήτησαν και της εξέτασης!! Το μόνο που έμεινε είναι να κάνω την ένεση! Ο γιατρός μου είπε να την κάνω Παρασκευή πολύ πρωί!! Περίμενα ότι θα μου πει να την κάνω Πέμπτη αργά το βράδυ!! @Mpourmpoulo εσύ πότε την έκανες?

Τέλεια κορίτσι μου!!! Αύριο δλδ θα την κάνεις?? Με το καλό να πάνε όλα!!! Θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου πως πήγε 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!!! Αύριο δλδ θα την κάνεις?? Με το καλό να πάνε όλα!!! Θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου πως πήγε 🙏

Την σπερμματεγχηση το Σάββατο πρωι θα την κάνουμε! Την ένεση μου είπε ο γιατρός να την κάνω Παρασκευή πολύ πρωί!! Αλλά εγώ έχω σκέφτομαι να την κάνω Πέμπτη αργά το βράδυ!!  Αχ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Εσύ πως είσαι?? Τελικά παίρνεις αγωγή για την κύστη? Επιτρέπεται να κάνεις προσπάθειες μόνη σου αυτό το μήνα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Λοιπόν κορίτσια εγώ είμαι έτοιμη για την σπερμματεγχηση σε ότι αφορά τα δικαιολογητικά που μας ζήτησαν και της εξέτασης!! Το μόνο που έμεινε είναι να κάνω την ένεση! Ο γιατρός μου είπε να την κάνω Παρασκευή πολύ πρωί!! Περίμενα ότι θα μου πει να την κάνω Πέμπτη αργά το βράδυ!! @Mpourmpoulo εσύ πότε την έκανες?

Άντε πάμε....2 μέρες έμειναν!!!

Να πάνε όλα τέλεια....ανυπομονούμε για τα νέα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλες κορίτσια. Έχω πολύ καιρό να γράψω σε αυτό το φόρουμ....

Είμαι 40+, έχω ένα παιδάκι 26 μηνών και προσπαθούμε για δεύτερο. Θηλάζω ακόμη, έχω άστατο κύκλο, μια 25 μια 35 ημέρες, πολλές φορές κρατάει αρκετά πχ 10 μέρες. Έχω κάνει εξετάσεις, η γυναικολόγος μου λέει ότι είναι ορμονική διαταραχή λόγω του θηλασμού.

Πριν από λίγες μέρες είχα θετικό τεστ, την επόμενη έκανα χοριακη η οποία ήταν πολύ χαμηλή και τελικά κατέληξε σε βιοχημική.... Τώρα περιμένω να καθαρίσω για να πάω να με δει η γιατρός μου. Το μόνο θετικό είναι ότι λογικά δεν χρειάζεται να γίνει αποξεση. Το λέω γιατί πριν το πρώτο παιδάκι μου είχα παλινδρομη κύηση που χρειάστηκε να κάνω αποξεση.

Αυτά από εμένα, αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες!

Καλημερα κορίτσι μου! Λυπαμαι πολύ που δεν προχώρησε 😢 το ίδιο συνέβη και σε εμένα βγήκε θετικο το τεστ και μετά από δυο μέρες πήγα για χοριακη και βγήκε οριακή, έπειτα από δυο μέρες ξαναέκανα και είχε πέσει! Θα καθαρίσεις από μονη σου! Σε λίγες μέρες θα αδιαθετήσεις και ίσως βγάλεις παραπάνω αίμα από ότι συνήθως! Σου εύχομαι συντομα να έρθει το δεύτερο παιδάκι σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα!!!

@Mpourmpoulo για πόσες μέρες θα κάνεις τις ενέσεις;

@Stardust_83με το καλό να έρθει σύντομα μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! ,

Λοιπόν σήμερα το πρωί εμφανίστηκε η φατσούλα αλλά πριν κάνω το τεστ και μετά την επαφή, είχα κράμπες στην αριστερή ωοθήκη, τις οποίες εχώ ακόμη. Οπότε πιστεύω ότι σήμερα θα κάνω όντως ωορρηξία και μάλιστα από αριστερά...Συνεχίζω το 3ήμερο της χαράς!!!!

 

Καλημερα κορίτσι μου! Μου είπε ότι θα κάνω 3 ενέσεις και να παρω και μια Τετάρτη να την έχω μήπως και χρειαστεί στην πορεία! Δεν μου είπε ποτέ θα τις ξεκινήσω, μου είπε να τον παρω τηλ όταν αδιαθετησω και να μου δώσει τοτε οδηγίες ! Θα παρω και κλομιφαινη ταυτόχρονα ! 
τελειαααααα βουρ για επαφουλες τωραααα💪 καλή επιτυχια κορίτσι μου🤞🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ δε σας έχω γράψει νέα γιατί δεν έχω... Είναι 2 κύκλοι στη σειρά που δε βρήκα ωορρηξία με τα τεστ, και στεναχωρήθηκα. Τελικά έκανα πριν 2 βδομάδες εξετάσεις και περιέργως έχει ανέβει ξαφνικά η TSH πολύ. Μου είπε η ενδοκρινολόγος ότι είναι περίεργο γιατί ένα μ΄ήνα πριν αυξήσαμε τη δόση του χαπιού, και πιστεύει ότι οφείλεται στον κορονοιό. Περιμένουμε να κάνω άλλη μια εξέταση τώρα σε 2 βδομ΄άδες να δουμε αν έπεσε. Λέει η τόσο ανεβασμένη tsh προκαλεί ανωορρηκτικούς κύκλους και δεν είναι κάτι ανησυχητικό ή μόνιμο, και ότι αν χρειαστεί να αυξήσουμε το χάπι, η "διόρθωση" γίνεται άμεσα, σε λίγες μέρες, οπότε δε θα χάσω καιρό. Άντε να δούμε! Προς το παρ΄όν περιμένω περίοδο σε 2-3 μέρες. 

 

Πάλι καλά που το είδες κορίτσι μου και αφού διορθώνετε και μάλιστα γρηγορααα τοτε μην αγχώνεσαι καθόλου ! Υπομονουλα δυο εβδομάδες να κανεις την επαναληπτική σου εξέταση και ευχομαιιιιι πολύ συντομααα να έρθει το μπεμπακι σου❤️ θα περιμενουμε νέα σου🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! @kokkinoskoufitsa εσείς κάντε ένα ευχέλαιο και άλλο εμπόδιο να μην σας βρει!! Τι τύχη είναι αυτή βρε κορίτσι μου!! Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω! Τουλάχιστον δεν είναι τίποτα σοβαρό και φτιάχνει εύκολα το θεματακι σου! @Mpourmpoulo κορίτσι μου έρχεται η ώρα σου!! Θα κάνεις 2 αυγουλάκια σίγουρα και θα είσαι εγκυουλα σε λίγο καιρό 🥰🥰 @marinamanoulitsa κορίτσι μου περίμενα το σημερινό σου τεστ πως και πως!! Στο χθεσινό φαινόταν μια σκιά!

Γεια σου κοπέλα μου!!δεν θα πάρω άλλο...τώρα Σάββατο ξανά....αν δεν μου έρθει αύριο που την περιμένω θα κάνω Σάββατο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Λοιπόν κορίτσια εγώ είμαι έτοιμη για την σπερμματεγχηση σε ότι αφορά τα δικαιολογητικά που μας ζήτησαν και της εξέτασης!! Το μόνο που έμεινε είναι να κάνω την ένεση! Ο γιατρός μου είπε να την κάνω Παρασκευή πολύ πρωί!! Περίμενα ότι θα μου πει να την κάνω Πέμπτη αργά το βράδυ!! @Mpourmpoulo εσύ πότε την έκανες?

Αχ αντεεεεε καλή επιτυχία 🙏🙏🙏 εύχομαι να πιάσεις με την πρώτη!!!!😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! @kokkinoskoufitsa εσείς κάντε ένα ευχέλαιο και άλλο εμπόδιο να μην σας βρει!! Τι τύχη είναι αυτή βρε κορίτσι μου!! Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω! Τουλάχιστον δεν είναι τίποτα σοβαρό και φτιάχνει εύκολα το θεματακι σου! @Mpourmpoulo κορίτσι μου έρχεται η ώρα σου!! Θα κάνεις 2 αυγουλάκια σίγουρα και θα είσαι εγκυουλα σε λίγο καιρό 🥰🥰 @marinamanoulitsa κορίτσι μου περίμενα το σημερινό σου τεστ πως και πως!! Στο χθεσινό φαινόταν μια σκιά!

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι❤️ εγώ την έκανα 37 ώρες πριν την σπερματεγχυνση δλδ σαν να την έκανα σήμερα αργα το βραδυ 2 η ωρα και την σπερματεγχυνση το Σάββατο 3 το μεσημερι ! 
Νομιζω έχει να κάνει και με το ποσό είδε τα αυγουλακια σου ο γιατρός! Αν θυμαμαι καλά και η @Girly είχε κάνει την ενεση το προηγούμενο βράδυ  και την επόμενη έκανε την σπερματεγχυνση! Εμένα παντως άργησε  να σπάσει το ωοθυλάκιο μου φαντάσου όταν την έκανα δεν είχε σπάσει και ας είχαν περάσει 37 ώρες! Όμως έσπασε την ίδια μέρα θεωρώ καθώς μετά από 11 μέρες είχα το πρώτο θετικο μου τεστ εγκυμοσύνης! Αντε κοριτσάκι μουυυυ καλή επιτυχιαααααααα να εχεισσσς και σε λίγες μέρες να μας ανεβάσεις το θετικο σου τεστακι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γεια σου κοπέλα μου!!δεν θα πάρω άλλο...τώρα Σάββατο ξανά....αν δεν μου έρθει αύριο που την περιμένω θα κάνω Σάββατο...

Αχ αχχχχχχ μας έχεις αφήσει στα κρύα του λουτρουυυ🤪 περιμενουμε με αγωνία το τεστ του Σαββάτου 🙏🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Την σπερμματεγχηση το Σάββατο πρωι θα την κάνουμε! Την ένεση μου είπε ο γιατρός να την κάνω Παρασκευή πολύ πρωί!! Αλλά εγώ έχω σκέφτομαι να την κάνω Πέμπτη αργά το βράδυ!!  Αχ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Εσύ πως είσαι?? Τελικά παίρνεις αγωγή για την κύστη? Επιτρέπεται να κάνεις προσπάθειες μόνη σου αυτό το μήνα?? 

Καλύτερα όμως να ρωτήσεις τον γιατρό σου μη την κανεις από μονη σου ! Μπορεί σε εσενα να χρειάζεται 24 ωρες για να γίνει η ωορρηξια σου! Θυμασαι ποσό σου είπε ότι είναι το ωοθυλάκιο σου; Εγώ θυμαμαι δυο μέρες πριν την σπερματεγχυνση που με είχε δει με υπερυχο το ωοθυλάκιο ήταν 20,5 χιλιοστά και περίπου μεγαλώνει την ημέρα κατά 2 χιλιοστά όποτε την ημέρα της σπερματεγχυνσης ήταν 24,5 ! Επίσης καλύτερα να περιμένει το σπερμα το ωάριο παρά το αντίθετο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου! Μου είπε ότι θα κάνω 3 ενέσεις και να παρω και μια Τετάρτη να την έχω μήπως και χρειαστεί στην πορεία! Δεν μου είπε ποτέ θα τις ξεκινήσω, μου είπε να τον παρω τηλ όταν αδιαθετησω και να μου δώσει τοτε οδηγίες ! Θα παρω και κλομιφαινη ταυτόχρονα ! 
τελειαααααα βουρ για επαφουλες τωραααα💪 καλή επιτυχια κορίτσι μου🤞🙏❤️

Κανονικά 3 μέρα μετά την ακατανιμαστη ξεκινάμε. Αλλά πολύ νωρίς δεν μπήκαμε στο β πλάνο ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κανονικά 3 μέρα μετά την ακατανιμαστη ξεκινάμε. Αλλά πολύ νωρίς δεν μπήκαμε στο β πλάνο ? 

Ναι έτσι νομίζω και εγώ τη 3η μέρα ! Εγώ ήθελα από τον προηγούμενο μηνα να κάνω σπερματεγχυνση αλλά δεν με άφησε ! Επειδη τα χάπια διέγερσης δεν με πιανουν καθώς τα έχω παρεις σε τρεις κύκλους και το αποτελεσμα ήταν να έχω κάνει μόνο ένα ωάριο όπως κάνω και χωρίς χάπια διέγερσης μου είπε τώρα να κάνουμε πρόκληση με ενέσεις έτσι ωστε να κάνω περισσότερα ωάρια για να εχουμε και περισσότερες πιθανοτητες στη σπερματεγχυνση! Δεν είναι νωρίς για το β πλανο γτ προσωπικά εμείς δεν εχουμε το χρόνο με το μέρος μας καθώς ο σύντροφος από το πασχα και μετά θα λείπει και για όλο το καλοκαιρι ! Ήδη προσπαθούμε εντατικά και στοχευμενα με υπερήχους ( φαρμακα, βιταμίνες) περίπου ενάμιση χρόνο! Επίσης η πρώτη σπερματεγχυνση είχε επιτυχια άσχετα αν δεν προχώρησε όποτε τώρα θα πάμε για την δεύτερη σπερματεγχυνση και θέλω να πιστευω με περισσότερα από ένα ωάρια🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι έτσι νομίζω και εγώ τη 3η μέρα ! Εγώ ήθελα από τον προηγούμενο μηνα να κάνω σπερματεγχυνση αλλά δεν με άφησε ! Επειδη τα χάπια διέγερσης δεν με πιανουν καθώς τα έχω παρεις σε τρεις κύκλους και το αποτελεσμα ήταν να έχω κάνει μόνο ένα ωάριο όπως κάνω και χωρίς χάπια διέγερσης μου είπε τώρα να κάνουμε πρόκληση με ενέσεις έτσι ωστε να κάνω περισσότερα ωάρια για να εχουμε και περισσότερες πιθανοτητες στη σπερματεγχυνση! Δεν είναι νωρίς για το β πλανο γτ προσωπικά εμείς δεν εχουμε το χρόνο με το μέρος μας καθώς ο σύντροφος από το πασχα και μετά θα λείπει και για όλο το καλοκαιρι ! Ήδη προσπαθούμε εντατικά και στοχευμενα με υπερήχους ( φαρμακα, βιταμίνες) περίπου ενάμιση χρόνο! Επίσης η πρώτη σπερματεγχυνση είχε επιτυχια άσχετα αν δεν προχώρησε όποτε τώρα θα πάμε για την δεύτερη σπερματεγχυνση και θέλω να πιστευω με περισσότερα από ένα ωάρια🙏

Αχ κοπέλα μου μακάρι να πετύχετε αυτή τη φορά, πόσο αγχωτικό είναι που πρέπει να φύγει ο σύντροφος σου,και έχετε αρκετούς χαμένους μήνες μέσα στο χρόνο! Εύχομαι η επιτυχία να είναι με το μέρος σας, στο νέο σας κυκλο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Αχ κοπέλα μου μακάρι να πετύχετε αυτή τη φορά, πόσο αγχωτικό είναι που πρέπει να φύγει ο σύντροφος σου,και έχετε αρκετούς χαμένους μήνες μέσα στο χρόνο! Εύχομαι η επιτυχία να είναι με το μέρος σας, στο νέο σας κυκλο ! 

Αστα κορίτσι μου είναι πολύ δύσκολο και αγχωτικό 😩 και να μη λείπει σερί όλο αυτό το διάστημα δεν ξερουμε αν θα τυχαίνει να είναι εδώ στις γόνιμες όποτε περίπου 5-6 μήνες σταματάμε τις προσπάθειες! Επίσης άλλο ένα μείον είναι αν με το καλό μείνω έγκυος αν θα είναι εδώ στη γεννά ! Βέβαια προτρέχω και το πάω πολύ μακρυα αλλά σαν σκέψη υπάρχει στο μυαλό μου😩 Μακερι μέχρι να φύγει να έχω μείνει έγκυος🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αστα κορίτσι μου είναι πολύ δύσκολο και αγχωτικό 😩 και να μη λείπει σερί όλο αυτό το διάστημα δεν ξερουμε αν θα τυχαίνει να είναι εδώ στις γόνιμες όποτε περίπου 5-6 μήνες σταματάμε τις προσπάθειες! Επίσης άλλο ένα μείον είναι αν με το καλό μείνω έγκυος αν θα είναι εδώ στη γεννά ! Βέβαια προτρέχω και το πάω πολύ μακρυα αλλά σαν σκέψη υπάρχει στο μυαλό μου😩 Μακερι μέχρι να φύγει να έχω μείνει έγκυος🙏

Ειναι πολύ ψυχοφθόρο κορίτσι μου, δεν σκέφτεσαι μακρυά είναι αναμενόμενο να τα σκεφτόμαστε όλα,  εγώ κάθομαι και υπολογίζω σε κάθε κύκλο πια είναι η πιθανή ημερομηνία τοκετού 😂 έχω πάει σε άλλο level! Εύχομαι να σας έρθει στο επόμενο μαχ 2μηνο να είναι τέλος αυτής της χρόνιας και να είναι σίγουρα εδώ! 

Άσε που για μωράκια του 2024 μας έχουνε απομείνει 2 μήνες προσπάθειες βαριά! Μετά πάμε 2025 και μου ακούγεται πολύ μακρινό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ειναι πολύ ψυχοφθόρο κορίτσι μου, δεν σκέφτεσαι μακρυά είναι αναμενόμενο να τα σκεφτόμαστε όλα,  εγώ κάθομαι και υπολογίζω σε κάθε κύκλο πια είναι η πιθανή ημερομηνία τοκετού 😂 έχω πάει σε άλλο level! Εύχομαι να σας έρθει στο επόμενο μαχ 2μηνο να είναι τέλος αυτής της χρόνιας και να είναι σίγουρα εδώ! 

Άσε που για μωράκια του 2024 μας έχουνε απομείνει 2 μήνες προσπάθειες βαριά! Μετά πάμε 2025 και μου ακούγεται πολύ μακρινό 

Καλά και εγωωω το έχω κάνει πολλές φορές δεν είσαι η μονη😂 ας μείνουμε έγκυος μέσα στο 24 και ας έρθει το νινι το 25 δεν πειράζει❤️ το εύχομαι σε όλες μας❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mariza85 είπε:

Σου ειπε ομως οτι εχεις ορμονικη διαταραχη λογω θηλασμου. Καλο ειναι αυτο?

Καλη δυναμη!

Εξαρτάται πώς το βλέπει ο καθένας- για εμένα δεν είναι τραγικό. Τα βάζεις σε μία ζυγαριά και αποφασίζεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...