Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Τι να πω , μάλλον που πρέπει να περιμένω λίγο ακομα😮💨

Εμένα έκανε 6 εβδομάδες να έρθει. Και ήρθε περίεργη κάπως συν ότι μου άλλαξε κάπως τον κύκλο για κανά 2 μηνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίιιιτσιαααα 

Το βλέπουμε όλες έτσι;;‼️Κι εκεί που νόμιζα ότι λόγω του υψηλού πυρετού λόγω γρίπης μάλλον η ωορρηξία πήγε στο βρόντο αυτό το μήνα, κοίτα να δεις που απλά το σώμα μου περίμενε μέχρι να νιώσει ασφαλής 💖 Καλά είχα και έχω και τα διάφανα υγρά από την Τρίτη είναι η αλήθεια, αλλά δε περίμενα και τίποτα... The game is STILL ON 🔥 @Παρασκευαιδου συνεχίσω δυναμικά μέχρι και το Φλεβάρη! τώρα με βάση την πρόβλεψή είτε που στις 14/02 θα βλέπουμε θετικό τεστάκι είτε που θα γίνει σύλληψη τότε και θα το μάθουμε μετά 🤣🤣

IMG_20240118_182113.jpg

Καλημέρααααα 😍

Αντέεεε είναι στο δρόμο και το θετικό τεστάκι 🤰🤰🤰🌈

Τελικά καλά λένε η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ εχω μπει στην φάση της αναμονής πλέον..τελευταια περίοδος 30/12 και θετικό τεστ ωορρηξίας (μάλλον) 10/1..ηταν ο πρωτος μήνας που δεν βρήκα ξεκάθαρο τεστ θετικό έντονο..ισως εγινε βράδυ και το έχασα.

Μπορείτε να μου πείτε πως ανεβάζω φωτό; Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας για τα τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πήγα για υπέρηχο σήμερα για να κάνω σε αυτόν τον κύκλο την έμβρυομεταφορά κ μου βρήκε κύστη 🤦 δεν έχω ξαναβγάλει ποτέ κ λέω τώρα έτυχε? Θα παίρνω cyclacur κ μόλις τα τελειώσω θα πάω πάλι να με δουν... Τι ατυχία πάλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πήγα για υπέρηχο σήμερα για να κάνω σε αυτόν τον κύκλο την έμβρυομεταφορά κ μου βρήκε κύστη 🤦 δεν έχω ξαναβγάλει ποτέ κ λέω τώρα έτυχε? Θα παίρνω cyclacur κ μόλις τα τελειώσω θα πάω πάλι να με δουν... Τι ατυχία πάλι....

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ!! Δηλαδή δεν θα γίνει η εμβρυομεταφορα σε αυτόν τον κύκλο? Δεν ξέρω καθόλου την διαδικασία γι'αυτό ρωτάω! Δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει η κύστη τις επόμενες μέρες? Γιατί αν θυμάμαι καλά είσαι στην 2η μέρα περιόδου και η εμβρυομεταφορα γίνεται μετά την ωορρηξία άρα έχεις μερες μπροστά για να απαλαχθεις από την κύστη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πήγα για υπέρηχο σήμερα για να κάνω σε αυτόν τον κύκλο την έμβρυομεταφορά κ μου βρήκε κύστη 🤦 δεν έχω ξαναβγάλει ποτέ κ λέω τώρα έτυχε? Θα παίρνω cyclacur κ μόλις τα τελειώσω θα πάω πάλι να με δουν... Τι ατυχία πάλι....

Έτσι είχε παθει η αδερφη μου😩 τις είχε φύγει όμως γρηγορα ! Εύχομαι να σου φύγει γρηγορα και να προλάβεις αυτό τον κύκλο! Που μέρα του κύκλου είσαι σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ!! Δηλαδή δεν θα γίνει η εμβρυομεταφορα σε αυτόν τον κύκλο? Δεν ξέρω καθόλου την διαδικασία γι'αυτό ρωτάω! Δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει η κύστη τις επόμενες μέρες? Γιατί αν θυμάμαι καλά είσαι στην 2η μέρα περιόδου και η εμβρυομεταφορα γίνεται μετά την ωορρηξία άρα έχεις μερες μπροστά για να απαλαχθεις από την κύστη 

Όλα τα θυμάσαι 😊 εγώ δεν έχω καθόλου καλή μνήμη!! Ναι δεύτερη μέρα είμαι... Δεν θα την κάνω τώρα θα παίρνω τα cyclacur όλον τον μήνα κ μετά θα πάω να δουν αν έχει φύγει για να ξεκινήσουμε... Τόσο καιρό δεν είχα τίποτα γενικά κ τώρα βρήκε να εμφανιστεί κύστη... Θα κάνω υπομονή πάλι... Δεν με θέλει καθόλου γενικά... Περίμενα πως και πως κ τώρα πάλι αναμονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έτσι είχε παθει η αδερφη μου😩 τις είχε φύγει όμως γρηγορα ! Εύχομαι να σου φύγει γρηγορα και να προλάβεις αυτό τον κύκλο! Που μέρα του κύκλου είσαι σήμερα;

Δεύτερη μέρα της περιόδου... Δεν θα μπορέσω μου είπε ο γιατρός κατευθείαν τον επόμενο μήνα 😭 της αδερφής σου έφυγε γρήγορα η έκανε παραπάνω από μήνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cat12 είπε:

Δεύτερη μέρα της περιόδου... Δεν θα μπορέσω μου είπε ο γιατρός κατευθείαν τον επόμενο μήνα 😭 της αδερφής σου έφυγε γρήγορα η έκανε παραπάνω από μήνα?

Της εφυγε γρηγορα ! Πήγε για τον δεύτερο υπερηχο να την δει και είχε φύγει ήδη ! Δλδ μέσα στον ίδιο κύκλο είχε φύγει! Δυστυχώς τα φαρμακα κάνουν κύστες σε πολλές περιπτώσεις! Κοριτσάκι μου υπομονή για ένα κύκλο ακόμη🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου ! Εγώ δυστυχώς κανένα συμπτωμααααα ! Την προηγούμενη φορά σαν σήμερα 9η μέρα του κύκλου είχα φοβερά τσιμπήματα ! Με βλέπω να εστιάζω στον επόμενο κύκλο με τις ενέσεις και την σπερματεγχυνση ! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου ! Εγώ δυστυχώς κανένα συμπτωμααααα ! Την προηγούμενη φορά σαν σήμερα 9η μέρα του κύκλου είχα φοβερά τσιμπήματα ! Με βλέπω να εστιάζω στον επόμενο κύκλο με τις ενέσεις και την σπερματεγχυνση ! 🙏

Μη προδικαζεις τίποτα ακόμα είναι νωρίς 🙏

Μπορεί να μην έχεις κανένα συμπτωμα και το θαύμα να έρθει! Ποσες κοπέλες ξέρουμε που δεν είχαν τίποτα απολύτως,μόνο τα συμπτωματα αυτά της περιόδου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η flowerv είπε:

Μη προδικαζεις τίποτα ακόμα είναι νωρίς 🙏

Μπορεί να μην έχεις κανένα συμπτωμα και το θαύμα να έρθει! Ποσες κοπέλες ξέρουμε που δεν είχαν τίποτα απολύτως,μόνο τα συμπτωματα αυτά της περιόδου..

Τι να πω μακάρι να είναι έτσι! Θα δειξει σε δυο με τρεις μερες! Πάντως την προηγούμενη φορά που έμεινα έγκυος διέφεραν τα συμπτώματα! Ας που και το στήθος δεν με ποναει τόσο πολύ! Θα δειξει🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου ! Εγώ δυστυχώς κανένα συμπτωμααααα ! Την προηγούμενη φορά σαν σήμερα 9η μέρα του κύκλου είχα φοβερά τσιμπήματα ! Με βλέπω να εστιάζω στον επόμενο κύκλο με τις ενέσεις και την σπερματεγχυνση ! 🙏

Καλέ περίμενε λίγο μην το βλέπεις έτσι!! Μπορεί να έχει γίνει το θαυματακι κ απλά να μην έχεις νιώσει ότι στην προηγούμενη φορά... Στο εύχομαι ολόψυχα να βγει ξανά θετικό! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τι να πω μακάρι να είναι έτσι! Θα δειξει σε δυο με τρεις μερες! Πάντως την προηγούμενη φορά που έμεινα έγκυος διέφεραν τα συμπτώματα! Ας που και το στήθος δεν με ποναει τόσο πολύ! Θα δειξει🙏

Υπομονή κορίτσι μου,θα ξέρουμε σε λίγες μέρες! Εγώ αυτό το μήνα δεν έκανα τεστ ωορρηξιας το πήγαμε στα τύφλα μέρα παρά μέρα μετά την περίοδο και είμαι και εγώ στην αναμονή! Περιμένω το άλλο σκ! Ότι είναι να γίνει θα γίνει! 

Η αδερφή μου που είναι έγκυος τώρα, δεν είχε κανένα συμπτωμα απολύτως,περιμένε να αδιαθετησει είχε πονους σαν να της έρχεται, και δεν ήρθε ποτέ! Ούτε πρησμενο στηθος ούτε τίποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλέ περίμενε λίγο μην το βλέπεις έτσι!! Μπορεί να έχει γίνει το θαυματακι κ απλά να μην έχεις νιώσει ότι στην προηγούμενη φορά... Στο εύχομαι ολόψυχα να βγει ξανά θετικό! 🥰

Μακάρι κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ❤️ και σε εσενα εύχομαι υπομονουλα και τον άλλο μηνα να μας πεις τα ευχαρισταααα❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Υπομονή κορίτσι μου,θα ξέρουμε σε λίγες μέρες! Εγώ αυτό το μήνα δεν έκανα τεστ ωορρηξιας το πήγαμε στα τύφλα μέρα παρά μέρα μετά την περίοδο και είμαι και εγώ στην αναμονή! Περιμένω το άλλο σκ! Ότι είναι να γίνει θα γίνει! 

Η αδερφή μου που είναι έγκυος τώρα, δεν είχε κανένα συμπτωμα απολύτως,περιμένε να αδιαθετησει είχε πονους σαν να της έρχεται, και δεν ήρθε ποτέ! Ούτε πρησμενο στηθος ούτε τίποτα! 

Καλή επιτυχια εύχομαι κοριτσάκι μου❤️❤️❤️ με το καλό στην αδερφούλα σου❤️ μακαριιιιι να έχει έρθει❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια 

εγω αυτό το μήνα πήρα τεστ ωορρηξιας περισσότερο για να δω πως δουλεύει το σώμα μου τώρα μετά από εγκυμοσύνη. Θα έχω κ γιατρο τελος μήνα για εξέταση τεστ παπ κ ισως κάνουμε κ αλλες εξετάσεις για να δούμε αν χρειάζεται τίποτα γιατί πριν μείνω εγκυος είχα ψηλή προλακτινη κ με την αγωγή 2 μηνες έμεινα εγκυος… τώρα θα μου τελειώσει η περίοδος βέβαια αυτο το μηνα δεν θα ηθελα να μεινω αλλά θα το πάμε χαλαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Γεια σας κορίτσια 

εγω αυτό το μήνα πήρα τεστ ωορρηξιας περισσότερο για να δω πως δουλεύει το σώμα μου τώρα μετά από εγκυμοσύνη. Θα έχω κ γιατρο τελος μήνα για εξέταση τεστ παπ κ ισως κάνουμε κ αλλες εξετάσεις για να δούμε αν χρειάζεται τίποτα γιατί πριν μείνω εγκυος είχα ψηλή προλακτινη κ με την αγωγή 2 μηνες έμεινα εγκυος… τώρα θα μου τελειώσει η περίοδος βέβαια αυτο το μηνα δεν θα ηθελα να μεινω αλλά θα το πάμε χαλαρά 

Τελεια κορίτσι μου ! Μόλις τελειώσει η περίοδος ξεκινά τα τεστακια να δεις πως κυμαίνεται ο κύκλος σου! Θα κανεις και το τσεκ απ σου και όλα θα πανε τελειααα❤️ έλα και εσυ στο κλαμπ💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου ! Εγώ δυστυχώς κανένα συμπτωμααααα ! Την προηγούμενη φορά σαν σήμερα 9η μέρα του κύκλου είχα φοβερά τσιμπήματα ! Με βλέπω να εστιάζω στον επόμενο κύκλο με τις ενέσεις και την σπερματεγχυνση ! 🙏

Κορίτσι μου είναι νωρίς ακόμα... Εγώ ξεκίνησα να έχω κάποια πολύ ελαφριά συμπτώματα 2 μέρες πριν την καθυστέρηση!!! Θετική σκέψη = θετική ενέργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpouloκαλε σταματα να ψάχνεις συμπτώματα. Πρωτον έχεις μερες ακομα. Δευτερον μακαρι να υπήρχαν ξεκαθαρα συμπτωματα π δηλωνουν εγκυμοσύνη. Αλλα δεν υπάρχουν. Και συνήθως έρχονται μετα την καθυστέρηση. 

@cat12 μπορείτε τουλ να προσπαθησετε σ αυτον τον κυκλο μονοι σας? Τοσο μεγαλη ειναι η κύστη? Συνηθως απορροφονταο ακομα κ εγκυμοσύνη να υπάρχει. Δηλ πολλες φορες μενει μια κοπελα εγκυος, παεο για τον πρώτο υπερηχο κ εκει βρισκουν κ την κυστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου είναι νωρίς ακόμα... Εγώ ξεκίνησα να έχω κάποια πολύ ελαφριά συμπτώματα 2 μέρες πριν την καθυστέρηση!!! Θετική σκέψη = θετική ενέργεια!!!

Ας γίνει ότι είναι να γίνει🙏 θετική σκέψη και προχωράμε💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpouloκαλε σταματα να ψάχνεις συμπτώματα. Πρωτον έχεις μερες ακομα. Δευτερον μακαρι να υπήρχαν ξεκαθαρα συμπτωματα π δηλωνουν εγκυμοσύνη. Αλλα δεν υπάρχουν. Και συνήθως έρχονται μετα την καθυστέρηση. 

@cat12 μπορείτε τουλ να προσπαθησετε σ αυτον τον κυκλο μονοι σας? Τοσο μεγαλη ειναι η κύστη? Συνηθως απορροφονταο ακομα κ εγκυμοσύνη να υπάρχει. Δηλ πολλες φορες μενει μια κοπελα εγκυος, παεο για τον πρώτο υπερηχο κ εκει βρισκουν κ την κυστη.

Λίγες μέρες εμειναν 🙏 ότι είναι να γίνει θα γίνει🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpouloκαλε σταματα να ψάχνεις συμπτώματα. Πρωτον έχεις μερες ακομα. Δευτερον μακαρι να υπήρχαν ξεκαθαρα συμπτωματα π δηλωνουν εγκυμοσύνη. Αλλα δεν υπάρχουν. Και συνήθως έρχονται μετα την καθυστέρηση. 

@cat12 μπορείτε τουλ να προσπαθησετε σ αυτον τον κυκλο μονοι σας? Τοσο μεγαλη ειναι η κύστη? Συνηθως απορροφονταο ακομα κ εγκυμοσύνη να υπάρχει. Δηλ πολλες φορες μενει μια κοπελα εγκυος, παεο για τον πρώτο υπερηχο κ εκει βρισκουν κ την κυστη.

Αν είναι τόσο απλό γιατί μου είπε τον άλλον μήνα? Ουφ..  δεν το ήξερα ότι στην εγκυμοσύνη βρίσκουν κύστη... Άρα είναι συχνό φαινόμενο... Αυτά τα χάπια που παίρνω μου τα ανέφερε σαν αντισυλληπτικά αλλά στο κουτί γράφει ότι δεν έχει αντισυλληπτική δράση... Δεν ξέρω τι να πιστέψω... Στο ίντερνετ οι μισοί λένε ότι μπορείς να μείνεις έγκυος με αυτά κ ότι δεν εμποδίζουν την σύλληψη κ οι άλλοι μισοί όχι... Λέω να κάνουμε προσπάθειες αυτόν τον μήνα να έχω τουλάχιστον μια ελπίδα... Δεν ξέρω πως θα περιμένω πάλι... Κ εάν δεν φύγει θα πρέπει να περιμένω κ άλλον έναν μήνα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@cat12 επειδη πας με εξωσωματικη θελει να σε παει με τις καλύτερες δυνατες συνθηκες. Μπορει και αλλη φορα να εοχες και να τηβ αποβάλες με την περιοδο. Και να μην το καταλαβες ποτε. Ρωτα τον πρώτα αφου παίρνεις χαπια αν κάνει να προσπαθησετε μονοι σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...