Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τι να πω και εγώ που πρέπει να φτάσει η άλλη Παρασκευή που περιμένω περιοδο 🥴 βασικά το επόμενο Σάββατο θα κάνω τεστ...θα αφήσω να φτάσει μια ημέρα καθυστέρηση...γιατί Πάντα μα ΠΑΝΤΑ ακριβώς στις 14 ημέρες μετά που θα δω φατσούλα έρχεται η περίοδος.. ποτέ δεν αργεί!!!άρα αν δεν έρθει την επόμενη Παρασκευή θα είμαι έγκυος 😉🙏 άρα το επόμενο Σάββατο τεστ!!!

Και εγώ την άλλη Τετάρτη περιμενωωωω μην νομίζεις έχω και εγώ μελλον μπροστά μου😂 μόνο που εγώ δεν θα αδιαθετησω Τετάρτη αν δεν έχω μείνει έγκυος γτ πρέπει να σταματήσω τα φαρμακα για να μου έρθει ! Εύχομαι να μην σου ερθειιιιιιιιι❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Παρασκευαιδου δηλαδή η σφαίρα σου δεν πιάνει εμένα και την @annitakianna??? Εμείς δεν προβλέπεται να μείνουμε έγκυες;;;😂😂  σε όλες τις άλλες τα λες!!!!και λέω μάλλον δεν μας βλέπει στην σφαίρα της.... 

Δεν είχα φύλλα να φάω.  😂😂😂 Πάω στο σούπερ να πάρω χαχαχ.. εσύ είσαι με την φίλη μου την γκερλι έγκυος . Η Ανίτα μετά την Θέτις.  Όλες σίγουρα στο 6 μηνο έγκυες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...Δεν ξέρω αν πιάνει αυτό με τα φλουριά αλλά η αλήθεια είναι οτι εγώ πέρυσι έτυχα 3!!Και τέλος του χρ΄΄ονου έγινε δουλίτσα...😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...Δεν ξέρω αν πιάνει αυτό με τα φλουριά αλλά η αλήθεια είναι οτι εγώ πέρυσι έτυχα 3!!Και τέλος του χρ΄΄ονου έγινε δουλίτσα...😄

Σε εσενα πάντως έπιασε❤️ οπως και στην @Diwniαν θυμαμαι καλά❤️ για να δουμεεεεε🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιας που πιάσαμε τα φλουριά να πω πως πέρυσι το έτυχα ήρθε η εγκυμοσύνη και έφυγε αλλά φέτος ήταν στη μέση με του αγοριού μου , αχ ας ελπίσουμε ότι είναι για καλό κι αυτό 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς κορίτσια το φλουρί το πήρε ο πεθερός μου στο σπίτι μας και η πεθερά μου στο δικό τους!! Λέτε να αποκτήσει κάνα αδερφάκι ο άντρας μου ??🤣😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν είχα φύλλα να φάω.  😂😂😂 Πάω στο σούπερ να πάρω χαχαχ.. εσύ είσαι με την φίλη μου την γκερλι έγκυος . Η Ανίτα μετά την Θέτις.  Όλες σίγουρα στο 6 μηνο έγκυες.. 

Ώπα να το μας βρήκες στην σφαίρα της η Ζαριά😂 γιουυυυπιιιιιιι 🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🥳🎉🥳🎉🎉🎉🎉🥳🥳🥳🎉🥳🎉🎉🎉🎉🥳

Αν βγεις αληθινή θα σου στείλω δώρο να ξέρεις 😘😘😘😘😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpouloναι καλε τ φλουρι ειναο σίγουρο ν ξερεις. 

@marilouu και μενα ετσι. Μ επεσε το 15 προς 16. Μ ελεγε η κουμπαρα μ θα μεινεις θα μεινεις. Τελειώνε ο χρονος. Νοεμβριο εμεινα εγκυος. Θετικη χοριακη το Δεκέμβριο. Μ λεεο ειδες? Στα λεγα εγω. Το ιδιο και η αδερφη μ προσπαθούσε κοντα χρόνο. Της επεσε τ φλουρι τελος τ χρονου εμεινε εγκυος. 

@marinamanoulitsa και γω ετσι ακριβως 14 μερες μετα τ τεστ ερχεται περιοδος. Το Σάββατο ελπιζω να έχεις ενα κατα κοκκινο τεστ.

@Girly εσυ ποτε ειναι να κανεις?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpouloναι καλε τ φλουρι ειναο σίγουρο ν ξερεις. 

@marilouu και μενα ετσι. Μ επεσε το 15 προς 16. Μ ελεγε η κουμπαρα μ θα μεινεις θα μεινεις. Τελειώνε ο χρονος. Νοεμβριο εμεινα εγκυος. Θετικη χοριακη το Δεκέμβριο. Μ λεεο ειδες? Στα λεγα εγω. Το ιδιο και η αδερφη μ προσπαθούσε κοντα χρόνο. Της επεσε τ φλουρι τελος τ χρονου εμεινε εγκυος. 

@marinamanoulitsa και γω ετσι ακριβως 14 μερες μετα τ τεστ ερχεται περιοδος. Το Σάββατο ελπιζω να έχεις ενα κατα κοκκινο τεστ.

@Girly εσυ ποτε ειναι να κανεις?

 

Εγώ ρε παιδιά φλουρί δεν πέτυχα ούτε ένα!!! Να αγχωθω??? Διώνη μου εγώ την άλλη Παρασκευή! Σήμερα έκανα ένα για να επιβεβαιώσω την ένεση αν φαίνεται. Βγήκε καθαρό άρα δεν έχει πια επίδραση. Εγώ βέβαια δεν έχω και κανένα σύμπτωμα...αλλά ας ελπίσουμε ότι είναι νωρίς ακόμη ή ότι θα είμαι αλλά δεν έχω συμπτώματα όπως δεν είχα στον γιο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly οχι να μην αγχωθεις. Και μην ψαχνεις συμπτώματα! Εχεις μερες μπροστά σου, καλα θυμόμουν ολα τα τεστ τα περιμένουμε τελος του μηνα. Εννοείται πως ελπίζουμε οτι εισαι ηδη εγκυος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω, μήπως έτυχε σε καμιά κοπέλα εγκυμοσύνη μετα την αποξεση αλλά πριν την πρώτη περίοδο; έχω αρχίσει να το σκέφτομαι, δεν έχει έρθει ακόμα περιοδος και η απόξεση έγινε 7 Δεκεμβρίου.

Η γιατρός είχε δει την ωορρηξία, έγινε γύρω στις 29 Δεκεμβρίου (μια μέρα πριν μια μέρα μετά) και μου πε 10 με 12 του μηνα θα σου ρθει. Με το αγόρι είχαμε μια επαφή στις 31 έτσι εορταστική που δεν ήμαστε πολύ σίγουροι μην έγινε ατυχηματάκι 

Δεν έχω κανένα σύμπτωμα πως θα ρθει, και θέλω να ρθει και να φύγει για να ξεκινήσουμε προσπάθειες.

Από την άλλη, έχω κάνει και 2 τεστ , βγηκαν αρνητικά 

1ο: 14/1 

2ο: 18/1 

Λογικά πρέπει να την περιμένω να ρθει ;;; δε ξερωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω, μήπως έτυχε σε καμιά κοπέλα εγκυμοσύνη μετα την αποξεση αλλά πριν την πρώτη περίοδο; έχω αρχίσει να το σκέφτομαι, δεν έχει έρθει ακόμα περιοδος και η απόξεση έγινε 7 Δεκεμβρίου.

Η γιατρός είχε δει την ωορρηξία, έγινε γύρω στις 29 Δεκεμβρίου (μια μέρα πριν μια μέρα μετά) και μου πε 10 με 12 του μηνα θα σου ρθει. Με το αγόρι είχαμε μια επαφή στις 31 έτσι εορταστική που δεν ήμαστε πολύ σίγουροι μην έγινε ατυχηματάκι 

Δεν έχω κανένα σύμπτωμα πως θα ρθει, και θέλω να ρθει και να φύγει για να ξεκινήσουμε προσπάθειες.

Από την άλλη, έχω κάνει και 2 τεστ , βγηκαν αρνητικά 

1ο: 14/1 

2ο: 18/1 

Λογικά πρέπει να την περιμένω να ρθει ;;; δε ξερωωω

Κορίτσι μου δεν ξέρω τι να σου πω. Εγώ όταν είχα κάνει απόξεση, μου είχε δώσει ο γιατρός αντισυλληπτικά και μου είπε ότι δεν ήθελε καθόλου επαφές για 1 με 1,5 μήνα. Στις 20 κάτι μέρες πάντως μου είχε έρθει περίοδος κανονικά... Έχεις μιλήσει με τη γιατρό σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίιιιτσιαααα 

Το βλέπουμε όλες έτσι;;‼️Κι εκεί που νόμιζα ότι λόγω του υψηλού πυρετού λόγω γρίπης μάλλον η ωορρηξία πήγε στο βρόντο αυτό το μήνα, κοίτα να δεις που απλά το σώμα μου περίμενε μέχρι να νιώσει ασφαλής 💖 Καλά είχα και έχω και τα διάφανα υγρά από την Τρίτη είναι η αλήθεια, αλλά δε περίμενα και τίποτα... The game is STILL ON 🔥 @Παρασκευαιδου συνεχίσω δυναμικά μέχρι και το Φλεβάρη! τώρα με βάση την πρόβλεψή είτε που στις 14/02 θα βλέπουμε θετικό τεστάκι είτε που θα γίνει σύλληψη τότε και θα το μάθουμε μετά 🤣🤣

IMG_20240118_182113.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω, μήπως έτυχε σε καμιά κοπέλα εγκυμοσύνη μετα την αποξεση αλλά πριν την πρώτη περίοδο; έχω αρχίσει να το σκέφτομαι, δεν έχει έρθει ακόμα περιοδος και η απόξεση έγινε 7 Δεκεμβρίου.

Η γιατρός είχε δει την ωορρηξία, έγινε γύρω στις 29 Δεκεμβρίου (μια μέρα πριν μια μέρα μετά) και μου πε 10 με 12 του μηνα θα σου ρθει. Με το αγόρι είχαμε μια επαφή στις 31 έτσι εορταστική που δεν ήμαστε πολύ σίγουροι μην έγινε ατυχηματάκι 

Δεν έχω κανένα σύμπτωμα πως θα ρθει, και θέλω να ρθει και να φύγει για να ξεκινήσουμε προσπάθειες.

Από την άλλη, έχω κάνει και 2 τεστ , βγηκαν αρνητικά 

1ο: 14/1 

2ο: 18/1 

Λογικά πρέπει να την περιμένω να ρθει ;;; δε ξερωωω

Εγώ δεν είχα κάνει απόξεση, αλλά πρόκληση αποβολής με χάπια και η περίοδος μου είχε έρθει στις 43-44 μέρες αν θυμάμαι καλά - είχε αργήσει γενικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίιιιτσιαααα 

Το βλέπουμε όλες έτσι;;‼️Κι εκεί που νόμιζα ότι λόγω του υψηλού πυρετού λόγω γρίπης μάλλον η ωορρηξία πήγε στο βρόντο αυτό το μήνα, κοίτα να δεις που απλά το σώμα μου περίμενε μέχρι να νιώσει ασφαλής 💖 Καλά είχα και έχω και τα διάφανα υγρά από την Τρίτη είναι η αλήθεια, αλλά δε περίμενα και τίποτα... The game is STILL ON 🔥 @Παρασκευαιδου συνεχίσω δυναμικά μέχρι και το Φλεβάρη! τώρα με βάση την πρόβλεψή είτε που στις 14/02 θα βλέπουμε θετικό τεστάκι είτε που θα γίνει σύλληψη τότε και θα το μάθουμε μετά 🤣🤣

IMG_20240118_182113.jpg

Τέλεια!!!!!!!άντεεε είδες;;;;η Ζαιρα θα πέσει μέσα απο ότι φαίνεται 😜 καλή διασκέδαση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου δεν ξέρω τι να σου πω. Εγώ όταν είχα κάνει απόξεση, μου είχε δώσει ο γιατρός αντισυλληπτικά και μου είπε ότι δεν ήθελε καθόλου επαφές για 1 με 1,5 μήνα. Στις 20 κάτι μέρες πάντως μου είχε έρθει περίοδος κανονικά... Έχεις μιλήσει με τη γιατρό σου; 

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Εγώ δεν είχα κάνει απόξεση, αλλά πρόκληση αποβολής με χάπια και η περίοδος μου είχε έρθει στις 43-44 μέρες αν θυμάμαι καλά - είχε αργήσει γενικά.

Λένε πως καθυστερεί η περίοδος αλλά και μένα είναι κάμποσες μέρες,  δεν είναι λίγες και αρχίζω να ανησυχώ, με την γιατρό δεν έχω μιλήσει διότι βρισκόταν στην κλινική,  περιμένω να μου πει και για κάποιες εξετάσεις που είχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ.it's party day χαχαχ αντε δυο μερουλες απολαυσε το! Ναι είναι κατα κοκκινο! 

@Maria98 εμενα μ ειχε ερθει στις 26 μερες σαν κανονικος κυκλος. Αλλα ξερω οτι κανει 4 με 6 βδομαδες για να ερθει. Δηλ απο 30 εως 45 μερες. Στις ποσες μερες εισαι τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα είμαι στις 43 μέρες από την μέρα της αποξεσης αλλά δεν έχω και καμιά ενόχληση πως θα ρθει 

Στην ουσία τώρα είμαι 6η εβδομάδα κάπως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni χαχαχα το πάρτυ ξεκινά  💃🕺

@Maria98 όντως είσαι στο ανώτατο όριο αναμονής η αλήθεια είναι, κι εφόσον τα τεστάκια βγαίνουν αρνητικά καλό θα ήταν, αν δε σου ρθει μέχρι και το τέλος της εβδομάδας, να μιλήσεις με τη γιατρό σου. Όλα θα πάνε καλά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Diwni χαχαχα το πάρτυ ξεκινά  💃🕺

@Maria98 όντως είσαι στο ανώτατο όριο αναμονής η αλήθεια είναι, κι εφόσον τα τεστάκια βγαίνουν αρνητικά καλό θα ήταν, αν δε σου ρθει μέχρι και το τέλος της εβδομάδας, να μιλήσεις με τη γιατρό σου. Όλα θα πάνε καλά 🙏

Ναι προφανώς θα έρθω σε επικοινωνία με τη γιατρό,  αλλά δεν θα θελα να πάρω αγωγή για να μου ρθει η περίοδος 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ώπα να το μας βρήκες στην σφαίρα της η Ζαριά😂 γιουυυυπιιιιιιι 🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🥳🎉🥳🎉🎉🎉🎉🥳🥳🥳🎉🥳🎉🎉🎉🎉🥳

Αν βγεις αληθινή θα σου στείλω δώρο να ξέρεις 😘😘😘😘😘😘😘😘

Πρόσεχε τη τάζεις.. παντόφλες θέλω για δώρο για να μπορώ να τις πετάω χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίιιιτσιαααα 

Το βλέπουμε όλες έτσι;;‼️Κι εκεί που νόμιζα ότι λόγω του υψηλού πυρετού λόγω γρίπης μάλλον η ωορρηξία πήγε στο βρόντο αυτό το μήνα, κοίτα να δεις που απλά το σώμα μου περίμενε μέχρι να νιώσει ασφαλής 💖 Καλά είχα και έχω και τα διάφανα υγρά από την Τρίτη είναι η αλήθεια, αλλά δε περίμενα και τίποτα... The game is STILL ON 🔥 @Παρασκευαιδου συνεχίσω δυναμικά μέχρι και το Φλεβάρη! τώρα με βάση την πρόβλεψή είτε που στις 14/02 θα βλέπουμε θετικό τεστάκι είτε που θα γίνει σύλληψη τότε και θα το μάθουμε μετά 🤣🤣

IMG_20240118_182113.jpg

Τέλειο φαίνεται αχχαχα πόσο θέλω να ξεκινήσετε τα τεστακια και να βλέπω τέτοια.. θετικά τεστ εγκυμοσύνης. Ανυπομονώ λέμε γτ θα δω πολλά τέτοια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Τώρα είμαι στις 43 μέρες από την μέρα της αποξεσης αλλά δεν έχω και καμιά ενόχληση πως θα ρθει 

Στην ουσία τώρα είμαι 6η εβδομάδα κάπως 

Καλημέρα εμένα μετά την αποξεση η περιοδος μου ήρθε στις 36 μερες αλλά ξέρω ότι μπορεί να κάνει από 4-6 εβδομάδες οπως είπε και η diwni από την μέρα που έκανες τη αποξεση αλλά έχω ακούσει να φτάνει μέχρι και 8 εβδομάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...