Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 42 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Ναι κορίτσι μου! Την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό για να μιλήσουμε και όταν μου έρθει περίοδος θα ξεκινήσουμε!! Μακάρι να μην μου έρθει αλλά αν μου έρθει θα έχω περισσότερες ελπίδες με την σπερμματεγχηση!!

Τελειααα τελειααα❤️ όπως και να έχει και οι δυο εκδοχές είναι θετικές❤️εύχομαι καλή επιτθχιααααα❤️ ποτέ είναι να (μην) αδιαθετήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

ναι ήρθε ευτυχώς γιατί δεν μπορούσα άλλο είμαι χάλια ζάλη εμετό φουλ τα καφέ συνεχίζονται δεν βλέπω να σταματάνε και ας παίρνω 3 utrsogestan μάλλον θα τα έχω σίγουρα μέχρι να κλεισω το πρώτο τρίμηνο 🤷‍♀️

Τι ωραίααα θα έχεις και παρεούλα❤️ υπομονηηηηη για τα συμπτώματα κορίτσι μου🙏 1 μηνας έχει μείνει θα περασειιιιιιιι🙏 δεν τον ρωτάς αν υπάρχει κάτι που να βοηθήσει στους εμετούς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Σας έχασα αυτές τις μέρες μιας και μετά το σύζυγο, υπέκυψα κι εγώ σ' ότι κι αν κόλλησε 😩 Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ, μας βρήκε μες τις γόνιμες μέρες αυτ΄η η γρίπη και νιώθω ότι χάθηκε κάθε ευκαιρία... 😥 Είχαμε πει να έχουμε επαφές μέρα παρά μέρα ξεκινώντας απ την προηγου΄μενη βδομάδα μέχρι και το τέλος αυτής, αλλά καταφέραμε μόνο 2 επαφές την περασμένη μιας και μετά αρρώστησε πρώτος αυτός κι έπειτα κι εγώ. Μας έχει θερίσει η γρίπη κανονικά - πυρετό 39.2, ρίγος, ναυτία, εφύδρωση σε βαθμό αφυδάτωσης, χάλιαααα.... Μ αυτά και μ εκείνα πίστεψα ότι το σώμα μου απο το σοκ της λοίμωξης παραείναι σε κατασταση στρες οπότε μπορεί να μην κάνω καν ωορρηξία + τα άπειρα αντιπυρετικά 😭 Δεν έκανα κανένα τεστ ωορρηξίας από Σάββατο μέχρι χθες Τρίτη λόγω του ότι πίναμε πολλά υγρά και σούπες και δεν θα είχα καλή συγκέντρωση... Χθες που λέτε νιώσαμε καλύτερα κι οι δύο, εγώ είχα και διάφανα υγρά αρκετά, οπότε είχαμε άλλη μια επαφή, τιμής ένεκεν 🥲 

Δεν ελπίζω τίποτα, απλά νιώθω ότι κάποιος μας έφτυσε ρε κορίτσια... τι να πω... υπάρχει καμία ελπίδα γι αυτό τον κύκλο; με τόσα φάρμακα και πυρετό; 😔 Να φυλάγεστε κορίτσια μου, αυτή η νέα μετάλλαξη της γρίπης είναι αρκετά βίαιη!

@Elk μου τι ευχάριστη κατάληξη που είχε το ραντεβού! μεγαλώνει και το μπεμπάκι σου, εύχομαι όλα να συνεχίσουν με τέτοια πρόοδο 🙏 πως αισθάνεσαι; ηρεμησες έτσι μετά από αυτό το ραντεβού;
@Unique23 καλέ όλες γι αυτό είμαστε εδώ - να υπεραναλύσουμε συμπτώματα και να βγάζουμε το άχτι μας 😅 είσαι στο σωστό μέρος να ξεδιπλώσεις την "τρέλα" σου ❣️ με το καλό να πετύχετε το 3ο μωράκι σας 🤞
@Mpourmpoulo @Girly πολλά υποσχόμενα μου φαίνονται τα συμπτώματα, εύχομαι να δούμε θετικά τεστάκια κι από σας 🤞

Κοριτσάκι μου δυστυχώς συμβαίνουν αυτά😩 εύχομαι γρήγορη αναρρωση και που ξερεις ίσως αυτές οι επαφές να ήταν αρκετές για να έρθει το σπορακι 🙏 εύχομαι καλή επιτυχια και σε εσενα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τελειααα τελειααα❤️ όπως και να έχει και οι δυο εκδοχές είναι θετικές❤️εύχομαι καλή επιτθχιααααα❤️ ποτέ είναι να (μην) αδιαθετήσεις;

Σε κάνα μήνα 🤣🤣 μόλις τελείωσε η περίοδος οπότε σιγά σιγά μπαίνω σε love zone ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια σας διαβάζω όλες και αναλώνομαι και γω, δεν εχει έρθει ακόμα η περίοδος μετά την αποξεση που έκανα 7 Δεκεμβρίου,  δεν έχω και καμιά ενόχληση ακόμα, θέλω να τελειώνει όλο αυτό για να προσπαθήσουμε ξανά πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Σε κάνα μήνα 🤣🤣 μόλις τελείωσε η περίοδος οπότε σιγά σιγά μπαίνω σε love zone ♥️ 

Όποτε τώρα βουρρρρρρρ για επαφουλες💪❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Αχ βρε κορίτσια σας διαβάζω όλες και αναλώνομαι και γω, δεν εχει έρθει ακόμα η περίοδος μετά την αποξεση που έκανα 7 Δεκεμβρίου,  δεν έχω και καμιά ενόχληση ακόμα, θέλω να τελειώνει όλο αυτό για να προσπαθήσουμε ξανά πφφφ

Κοριτσάκι μου εύχομαι να σου έρθει πολύ συντομα και να ξεκινήσετε τις νέες σας προσπάθειες🙏 σου στέλνω μια αγκαλιτσα🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τι ωραίααα θα έχεις και παρεούλα❤️ υπομονηηηηη για τα συμπτώματα κορίτσι μου🙏 1 μηνας έχει μείνει θα περασειιιιιιιι🙏 δεν τον ρωτάς αν υπάρχει κάτι που να βοηθήσει στους εμετούς;

Δεν έχω πάρει κάτι για τους εμετούς 

Ακούγετε χαζό αλλά θέλω να έχω τον έλεγχο με τα συμπτώματα να ξέρω λίγο πολύ τι γίνετε αν είναι οκ ή σε περίπτωση που σταματήσουν πάλι να ξέρω να ενημερώσω τον γιατρό όποτε για την ώρα κάνω υπομονή ταλαιπωρούμε πολύ αλλά τουλάχιστον λεω ότι κάτι θα γίνετε σωστά εκεί μέσα για να με ταλαιπωρεί τόσο πολύ τι στο καλό 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου άσχετο αλλά ξέχασα να σας το πωωω😂 την πρωτοχρονιά κόψαμε βασιλόπιτα στα πεθερικά μου γτ καναμε εκεί πρωτοχρονιά και το φλουρί ήταν ανάμεσα σε εμένα και τον συντροφο! Προχθές που κόψαμε και στο σπίτι μας γτ το είχαμε ξεχάσει τελείως πάλι το φλουρί έτυχε ανάμεσα μας🙏 δεν είναι τυχαιοοοοο πιστεύω🥰😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου θέλω να δώσω ένα συγχαρητήρια σε εσάς,που είστε τόσο αισιόδοξες και τα βλέπετε όλα τόσο θετικά, και ένα ευχαριστώ που κάθε φορά που είμαι στις μαύρες μου με αυτό το θέμα, που ειναι πολλές αυτές οι στιγμές,μπαίνω εδώ και διαβάζοντας κάποιες από τις ιστορίες, λέω δε μπορεί κάποια στιγμή θα έρθει! Απλά ποση υπομονή πια ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Δεν έχω πάρει κάτι για τους εμετούς 

Ακούγετε χαζό αλλά θέλω να έχω τον έλεγχο με τα συμπτώματα να ξέρω λίγο πολύ τι γίνετε αν είναι οκ ή σε περίπτωση που σταματήσουν πάλι να ξέρω να ενημερώσω τον γιατρό όποτε για την ώρα κάνω υπομονή ταλαιπωρούμε πολύ αλλά τουλάχιστον λεω ότι κάτι θα γίνετε σωστά εκεί μέσα για να με ταλαιπωρεί τόσο πολύ τι στο καλό 🤷‍♀️

Κορίτσι μου αυτό που λες έχει λογική ! Πιστεύω πως και εγώ έτσι θα έκανα και ας ακούγετε τρελό! Υπομονηηηηηηηη θα πωωω εγωωωωωω💪🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η flowerv είπε:

Εγώ κορίτσια μου θέλω να δώσω ένα συγχαρητήρια σε εσάς,που είστε τόσο αισιόδοξες και τα βλέπετε όλα τόσο θετικά, και ένα ευχαριστώ που κάθε φορά που είμαι στις μαύρες μου με αυτό το θέμα, που ειναι πολλές αυτές οι στιγμές,μπαίνω εδώ και διαβάζοντας κάποιες από τις ιστορίες, λέω δε μπορεί κάποια στιγμή θα έρθει! Απλά ποση υπομονή πια ??

Κορίτσι μου δεν γινετε να κάνουμε και αλλιώς! Υπομονή και επιμονή και το μπεμπε θα ερθειιιιιι💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου δεν γινετε να κάνουμε και αλλιώς! Υπομονή και επιμονή και το μπεμπε θα ερθειιιιιι💝

Μακάρι Παναγίτσα μου,όλες οι άδειες αγκαλιές να γεμίσουν αυτή τη χρονιά 🙏🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου άσχετο αλλά ξέχασα να σας το πωωω😂 την πρωτοχρονιά κόψαμε βασιλόπιτα στα πεθερικά μου γτ καναμε εκεί πρωτοχρονιά και το φλουρί ήταν ανάμεσα σε εμένα και τον συντροφο! Προχθές που κόψαμε και στο σπίτι μας γτ το είχαμε ξεχάσει τελείως πάλι το φλουρί έτυχε ανάμεσα μας🙏 δεν είναι τυχαιοοοοο πιστεύω🥰😂

Άντε μακάρι κορίτσι μου να είναι σημάδι αυτό να έπεσε το φλουρι στο μπεμπέ που έρχεται! στο εύχομαι να είναι ο τυχερο σας μηνας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε μακάρι κορίτσι μου να είναι σημάδι αυτό να έπεσε το φλουρι στο μπεμπέ που έρχεται! στο εύχομαι να είναι ο τυχερο σας μηνας 🥰

Μακαριιιιιι🤗🥰💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Εγώ κορίτσια μου θέλω να δώσω ένα συγχαρητήρια σε εσάς,που είστε τόσο αισιόδοξες και τα βλέπετε όλα τόσο θετικά, και ένα ευχαριστώ που κάθε φορά που είμαι στις μαύρες μου με αυτό το θέμα, που ειναι πολλές αυτές οι στιγμές,μπαίνω εδώ και διαβάζοντας κάποιες από τις ιστορίες, λέω δε μπορεί κάποια στιγμή θα έρθει! Απλά ποση υπομονή πια ??

2.5 χρόνια κλείνω τον Φεβρουάριο 😁😁 και έχω ακόμα αρκετή υπομονή!! Ίσως είναι συνήθεια πλέον αλλά προσωπικά νομίζω ότι αντέχω ακόμα!! Θα τα καταφέρεις κορίτσι μου!! Όλες θα τα καταφέρουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

2.5 χρόνια κλείνω τον Φεβρουάριο 😁😁 και έχω ακόμα αρκετή υπομονή!! Ίσως είναι συνήθεια πλέον αλλά προσωπικά νομίζω ότι αντέχω ακόμα!! Θα τα καταφέρεις κορίτσι μου!! Όλες θα τα καταφέρουμε 

Ποση δύναμη κρύβεις? Μπράβο σου είσαι πολύ δυνατή! Εγώ παρακαλάω την γυναικολόγο μου να παρεμβουμε κάπως και μου λέει ότι είναι πολύ πολύ νωρίς! Όλα είναι καλά θα έρθει!

Συγχαρητήρια,κορίτσι εύχομαι να τα καταφέρεις πολύ σύντομα!!🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Εγώ κορίτσια μου θέλω να δώσω ένα συγχαρητήρια σε εσάς,που είστε τόσο αισιόδοξες και τα βλέπετε όλα τόσο θετικά, και ένα ευχαριστώ που κάθε φορά που είμαι στις μαύρες μου με αυτό το θέμα, που ειναι πολλές αυτές οι στιγμές,μπαίνω εδώ και διαβάζοντας κάποιες από τις ιστορίες, λέω δε μπορεί κάποια στιγμή θα έρθει! Απλά ποση υπομονή πια ??

Σε καταλαβαίνουμε καλή μου, θέλει υπομονή κι επιμονή 🙏 Και μη νομίζεις ότι είσαι μόνη σου, εγώ (όπως πιστεύω κι άλλες κοπέλες εδώ μέσα θα συμφωνήσουν) σε κάθε αρνητικό τεστ, κάθε ανεπιθύμητη περίοδο που έρχεται, μπορεί να βάλω τα κλάμματα, να ξεφυσσάω, να θυμώνω... Κι αυτά συναισθήματα είναι που πρέπει να τα εκφράζουμε για να πάμε παρακάτω. Και μόλις τα βγάζουμε απο μέσα, έρχεται μετά και η καθαρή σκέψη και η διάθεση και φτου και πάλι απ την αρχη 🌸 να θυμάσαι ότι όλο αυτό είναι ένας δρόμος : δυστυχώς δε μπορούμε να ξέρουμε πόσο μακρύς ή σύντομος είναι για την καθεμία, αλλά κάθε κύκλο είμαστε σίγουρα πιο κοντά στον προορισμό μας 💖 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σε καταλαβαίνουμε καλή μου, θέλει υπομονή κι επιμονή 🙏 Και μη νομίζεις ότι είσαι μόνη σου, εγώ (όπως πιστεύω κι άλλες κοπέλες εδώ μέσα θα συμφωνήσουν) σε κάθε αρνητικό τεστ, κάθε ανεπιθύμητη περίοδο που έρχεται, μπορεί να βάλω τα κλάμματα, να ξεφυσσάω, να θυμώνω... Κι αυτά συναισθήματα είναι που πρέπει να τα εκφράζουμε για να πάμε παρακάτω. Και μόλις τα βγάζουμε απο μέσα, έρχεται μετά και η καθαρή σκέψη και η διάθεση και φτου και πάλι απ την αρχη 🌸 να θυμάσαι ότι όλο αυτό είναι ένας δρόμος : δυστυχώς δε μπορούμε να ξέρουμε πόσο μακρύς ή σύντομος είναι για την καθεμία, αλλά κάθε κύκλο είμαστε σίγουρα πιο κοντά στον προορισμό μας 💖 

Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου για τα λόγια στήριξης! Όλες βιώνουμε την ίδια λαχτάρα💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo ειναι σημαδι για μενα το φλουρι. Μεσα στη χρονια θα εισαι σιγουρα εγκυος! Εχω πολλες περιπτωσεις στον κυκλο μου. Και μενα τη χρονιά π μ επεσε εμεινα εγκυος. 

@flowervσε καταλαβαινω απολυτα. Ημουν εκει που εισαι. Ολα τα συναισθήματα ειναι αποδεκτά. Φτάνει ομως σε σημειο να μας απασχολει τοσο που μας τρωει ενέργεια. Χανουμε στιγμες απο την καθημερινότητα μας. Και δεν πρέπει. Εφοσον εχετε κανει ολες τιε εξετάσεις και ειναι καλες τοτε θα ρθει. Αλλωστε τ ποσοστα σε καθε κυκλο δυστυχως ειναι πολυ μικρα. 20 με 25%. Ειναι θεμα τυχης, πιθανοτητων και πολλών αλλων παραγοντων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου απιστευτοοοοο!!! Χαχαχχα νομίζω χρωστάς σε κάποιον τα κέρδη χαχαχχα 34 και όλα θα πάνε καλα, αμήν! Χαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχα 

@Elk μου καταλαβαίνω απόλυτα τι λες. Πόση δύναμη έχουμε οι μαμάδες...πόσες μπορούμε να υποστούμε για να είμαστε σίγουρες πως τα μωράκια μας είναι εντάξει ..με συγκινησες άθελά σου...κρατά γεραααα σε λίγο καιρό απλώνεται μπροστά σου το πιο ωραίο τρίμηνο! 

@flowerv κορίτσι μου στις αρχές όλες ήμασταν σαν εσένα...θα μιλήσω προσωπικά. Μη κοιτάς που τώρα είμαι cool, κάποτε δεν ήμουν! Κάποτε έβαζα και εγώ τα κλάματα και θυμωνα και στεναχωριομουν...μετά όμως απλά έγινε ένα κλικ και είπα όχι δεν θα γίνει αυτοσκοπός. Είμαστε γεροί δόξα τω Θεώ, το σώμα μου δουλεύει ολοσωστα και πρέπει να χαίρομαι που έχω την τύχη να έχω περίοδο! Άλλες δεν έχουν τέτοια τύχη ή δεν δουλεύει σωστά κάτι! Ας είμαστε ευγνώμονες για όσα έχουμε και με το καλό θα έρθουν και τα υπόλοιπα...κάποτε διάβασα σε μια συζήτηση εδώ που μια κοπέλα έγραφε " μη στεναχωριέστε που δεν ήρθε ακόμη το μωράκι...είναι εκεί πάνω ψηλά και απλά μαλώνουν γιατί δεν μπορούν να αποφασίσουν ποια θα πάνε που!" Το βρήκα υπέροχο σαν σκέψη! Έτσι λοιπόν μη στεναχωριέσαι κάθε που σου έρχεται περίοδος, απλά μαλώνουν ποια θα σε πρωτοεχει μαμά! Μη το βάζεις κάτω! Το κεφάλι ψηλά το βλέμμα στον στόχο και όλα θα γίνουν ❤️ @Θέτις Κ. Και για σένα τα γράφω αυτά! Μη στεναχωρεθει ποτέ που σου ήρθε περίοδος! Άλλη μια φορά το σώμα σου δούλεψε αψογαα και αξίζει μια μεγάλη αγκαλιά που το έκανε!

@Maria98 έζησα στην την ανυπόφορη αναμονή και ομολογώ πως είναι πιο ανυπόφορη και από την αναμονή μέχρι να ξεκινήσεις τα τεστ!!! Πάντως εκμεταλλευσου τώρα τον καιρό που σου απέμεινε κάνοντας οοοτι σου κατεβάσει ο νους γιατί εύχομαι σύντομα να μην μπορείς!!!!!

@Mpourmpoulo δύο στα δύο???!! Η ζαιρα μίλησε, οι βασιλόπιτες μίλησαν ...τι άλλο θέτε πχιααααααα!!! Οοοολα δείχνουν πως το 2024 θα είναι η χρονιά σας❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@Παρασκευαιδου απιστευτοοοοο!!! Χαχαχχα νομίζω χρωστάς σε κάποιον τα κέρδη χαχαχχα 34 και όλα θα πάνε καλα, αμήν! Χαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχα 

@Elk μου καταλαβαίνω απόλυτα τι λες. Πόση δύναμη έχουμε οι μαμάδες...πόσες μπορούμε να υποστούμε για να είμαστε σίγουρες πως τα μωράκια μας είναι εντάξει ..με συγκινησες άθελά σου...κρατά γεραααα σε λίγο καιρό απλώνεται μπροστά σου το πιο ωραίο τρίμηνο! 

@flowerv κορίτσι μου στις αρχές όλες ήμασταν σαν εσένα...θα μιλήσω προσωπικά. Μη κοιτάς που τώρα είμαι cool, κάποτε δεν ήμουν! Κάποτε έβαζα και εγώ τα κλάματα και θυμωνα και στεναχωριομουν...μετά όμως απλά έγινε ένα κλικ και είπα όχι δεν θα γίνει αυτοσκοπός. Είμαστε γεροί δόξα τω Θεώ, το σώμα μου δουλεύει ολοσωστα και πρέπει να χαίρομαι που έχω την τύχη να έχω περίοδο! Άλλες δεν έχουν τέτοια τύχη ή δεν δουλεύει σωστά κάτι! Ας είμαστε ευγνώμονες για όσα έχουμε και με το καλό θα έρθουν και τα υπόλοιπα...κάποτε διάβασα σε μια συζήτηση εδώ που μια κοπέλα έγραφε " μη στεναχωριέστε που δεν ήρθε ακόμη το μωράκι...είναι εκεί πάνω ψηλά και απλά μαλώνουν γιατί δεν μπορούν να αποφασίσουν ποια θα πάνε που!" Το βρήκα υπέροχο σαν σκέψη! Έτσι λοιπόν μη στεναχωριέσαι κάθε που σου έρχεται περίοδος, απλά μαλώνουν ποια θα σε πρωτοεχει μαμά! Μη το βάζεις κάτω! Το κεφάλι ψηλά το βλέμμα στον στόχο και όλα θα γίνουν ❤️ @Θέτις Κ. Και για σένα τα γράφω αυτά! Μη στεναχωρεθει ποτέ που σου ήρθε περίοδος! Άλλη μια φορά το σώμα σου δούλεψε αψογαα και αξίζει μια μεγάλη αγκαλιά που το έκανε!

@Maria98 έζησα στην την ανυπόφορη αναμονή και ομολογώ πως είναι πιο ανυπόφορη και από την αναμονή μέχρι να ξεκινήσεις τα τεστ!!! Πάντως εκμεταλλευσου τώρα τον καιρό που σου απέμεινε κάνοντας οοοτι σου κατεβάσει ο νους γιατί εύχομαι σύντομα να μην μπορείς!!!!!

@Mpourmpoulo δύο στα δύο???!! Η ζαιρα μίλησε, οι βασιλόπιτες μίλησαν ...τι άλλο θέτε πχιααααααα!!! Οοοολα δείχνουν πως το 2024 θα είναι η χρονιά σας❤️❤️❤️❤️

Όπως τα είπε η @Girly 👏 ένα θετικό ή αρνητικό τεστ δε καθορίζει ποια είσαι. Και πολύ σωστή υπενθύμιση που όλες χρειαζόμαστε - η περιόδος που έρχεται μπορεί να μην το επιθυμητό αποτέλεσμα αλλά είναι σημάδι υγειούς κύκλου για μια γυναίκα που αποτελεί και σπουδαίο κομμάτι της αναπαραγωγικής μας ικανότητας 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα... Συγγνώμη που χάθηκα αλλά τις τελευταίες μέρες υποφέρω... Και όχι δε μιλάω για τα ελαφριά και πολύ υποφερτά συμπτώματα της εγκυμοσύνης... Τον περασμένο Αύγουστο μου εμφανίστηκε για πρώτη φορά αλλεργική ρινίτιδα... Έβαζα ένα spray μια φορά τη μέρα κι όλα ήταν καλά!!! Απο την ήμερα που έμαθα όμως για την εγκυμοσύνη μου τα έκοψαν όλα ο γυναικολόγος μου με τη φαρμακοποιό μου!!! Μόνο πλύσεις με Physiomer κι ένα spray το οποίο απλά βοηθάει για κάνα 2ωρο το πολύ... Κοιμάμαι με μεγάλη δυσκολία και το μόνο που ακούω είναι να κάνω υπομονή!!! 

@Elk μου υπομονή κι εσύ κορίτσι μου... Εγώ κάθε φορά που κάνω εμετό χαίρομαι που ξέρω ότι πηγαινούν όλα καλά... Σε καταλαβαίνω απόλυτα...

@Mpourmpoulo μου περιμένω πως και πως τη θετική χοριακή σου!!! Είναι ο μήνας σου και η χρονιά σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχ κοριτσιιιιι μουυυυυυ πολυυυυυυυυυυυ πολυυυυυ🫨 

για πες μας εσυ τα νέα σου σε τι φάση είσαι τώρα; Θα κάνετε σπερματεγχυνση τελικά;

Εδώ εγώ και έχω σκάσει γτ θέλω να δω το θετικό. 

Δεν πιστεύω να έχεις κάνει κάνα τεστ.. θα σε μαλώσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ για τα όμορφα σου λόγια λυπάμαι και για τη δική σου απώλεια ναι αυτό νιώθω ότι θέλω χρόνο δεν το πιστεύω ακόμα τι έχει γίνει....ήταν στιγμιαίο μου είπε ο γιατρός έπαθα αποκόλληση πλακούντα και γίνονται αυτά ένα στο εκατομμύριο ήμουν η τυχερή και ήμουν μέσα στο εκατομμύριο 
    • Κοριτσι μου γεια σου!! 🌺 Καλως ηρθες στην παρεα μας κ ελπιζω να εισαι καλα κ να μην εχεις ξαναδει καφε.. η προγεστετονη σιγουρα βοηθαει αλλα λγκ σου ειπε κ ξεκουραση οσο γινεται... εργαζεσαι; μηπως να παρεις αναρρωτικη γ ν εισαι πιο ηρεμη κ ξεκουραστη;; Στη γιατρο ποτε θα ξαναπας;; Ευχομαι ν πανε ολα καλα γ ολες μας κ το ταξιδι μας να φτασει ως το τελος με γερα μωρα στην αγκαλια μας!!🙏🙏🙏🤰🤰🤰🤰💞💞💞🧿🧿
    • Θ μετραμε τις μερες μαζι!!! Παρασκευουλα εσυ, μετα το σκ θ περασει γρηγορα (εχουμε φουλ γαμοβαφτισια κ σαββατο κ κυριακη) κ μετα τσακ τσακ εφτασε κ η Πεμπτουλα γ μενααα!!!  Κ παει κ η Χρυσα!! Μπορουμε ν κανουμε κ πινακακι μ τα επομενα ραντεβου τωρα π μαζευομαστε ωστε να ξερουμε ποτε εχουμε τις επισκεψεις μας στους γιατρους! Ε, τι λετε; 😉
    • Αννιτακι μου γλυκο χσιρομαι τοσο πολυ για εσας!!!!! Τι μοναδικη στιγμη!!!! Τι φανταστικο καρδιοχτυπι!!!💓💓 2 καρδιες που χτυπουν σε 1 σωμα!!!! 🥹💞 Με το καλο να συνεχισουν ολα τελεια!!! 🙏🙏🙏🙏🧿🧿🧿 Οσο γ τις μερες π λες, εχω διαβασει πολλα ποστ κοριτσιων με τετοιες αποκλισεις κ δν ειχαν θεμα... ολα θ πανε τελειαααα!!🥰
    • Κορίτσι μου γλυκό λυπάμαι πάρα πολύ... δύναμη εύχομαι.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...