Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!

@Unique23 εμπρός και εσύ μαζί μας στον δρόμο της παράνοιας μέχρι να δούμε τα θετικά μας τεστακια!!!

@Mpourmpoulo πως πάς από συμπτώματα?? Έχουμε τίποτα???

Εγώ κορίτσια μου χθες από το πρωί μέχρι το μεσημέρι αργά είχα πολύ έντονα και συνεχόμενα τσιμπήματα δεξιά χαμηλά . Η αλήθεια είναι πως αν ήμουν πιο αργά σε μέρες μετά την σπερματεγχυση θα ήμουν 💯 σίγουρη ότι είναι εμφύτευση. Γιατί τέτοια είχα πριν δύο μήνες που ήμουν έγκυος. Όμως αυτό έγινε 4 μέρες μετά την σπερματεγχυση (χωρίς να συμπεριλαμβάνω την μέρα της σπερματεγχυσης,μετρώντας από την επόμενη)και το θεωρώ αδύνατον να είναι κάτι τέτοιο. Εκτός από οικτρή πείνα και αίσθημα ότι δεν χορταινω με τίποτα, δεν έχω τίποτα άλλο αλλά και αυτο πολύ φοβάμαι ότι οφείλεται στα φάρμακα! Όμως είμαι φουλ αισιόδοξη!!!

Καλημέρα!!!!μπήκα να γράψω τα συμπτώματα μου και είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια με τα δικά σου😂😂😂😂😂 έκανα ακριβώς ίδια ημέρα ωορρηξία όπως εσύ την ημέρα που έκανες σπερματεγχυση... Λες να είμαστε εγκύουλες;;;;;;🙏🙏🙏 Εντωμεταξυ πετάγομαι από τα τσιμπήματα...στα καλά καθούμενα λες και κάποιος με τρυπάει για λίγα δευτερόλεπτα και μετά ξαναφεύγει....🤔🤔🤔 

Αχχχχχ άντε να δουμεεεε!!!!!ξεβουλωσε η σάλπιγγα μου και  εύχομαι να τρύπωσαν σπερματοζωάρια τώρα 🙏🙏😜😜😜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα!!!!μπήκα να γράψω τα συμπτώματα μου και είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια με τα δικά σου😂😂😂😂😂 έκανα ακριβώς ίδια ημέρα ωορρηξία όπως εσύ την ημέρα που έκανες σπερματεγχυση... Λες να είμαστε εγκύουλες;;;;;;🙏🙏🙏 Εντωμεταξυ πετάγομαι από τα τσιμπήματα...στα καλά καθούμενα λες και κάποιος με τρυπάει για λίγα δευτερόλεπτα και μετά ξαναφεύγει....🤔🤔🤔 

Αχχχχχ άντε να δουμεεεε!!!!!ξεβουλωσε η σάλπιγγα μου και  εύχομαι να τρύπωσαν σπερματοζωάρια τώρα 🙏🙏😜😜😜 

Τι τελειαααααα!!!! Το ευχομαιιιιιιι!!!! Εγώ σήμερα όμως δεν έχω κάτι. Ησυχία επικρατεί!!!χαχχα χθες τα είχα μόνο... Είμαι σίγουρη ότι τρύπωσε ο τυχερός κολυμβητής σου!!!

@annitakianna την μέρα της σπερματεγχυσης όταν κάναμε υπέρηχο ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχουν σκάσει ακόμη τα ωοθηλακια αλλά είναι θέμα ωρών...μετά την σπερματεγχυση είχα τόσο αφόρητο πόνο ωορηξιας που για να πάω στη δουλειά πήρα παναντολ.μεχρο το βράδυ ήμουν καλά ΑΡΑ ( @Παρασκευαιδου το ΑΡΑ αφιερωμένο σε σένα🤪😜🤣) ίσως να έχεις δίκιο!! Εύχομαι και ελπίζω πως όλα πήγαν καλά αυτή φορά!! Θετική ενεργειααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Unique23κατω τα χερακια απο τα τεστακια χαχα. Ναι οπως σ ειπαν τ κορίτσια μπορει να εκανες ωορηξια 16η μερα, μπορει κ νωρίτερα. Γενικά τα τεστ ωορηξιας τα ξεκιναμε νωριτερα απο τ ποτε υπολογίζουμε να έχουμε ωορηξια. Εγω εχω κυκλο 27 28 μερες. Μετα την αποξεση,ενα μηνα μ ηρθε στις 24, αλλον στις 30. Οποτε ξεκιναω τ τεστ απο την 9η μερα για να ειμαο σιγουρη. Εφόσον ομβς ειχατε επαφες πολυ πιθανο να την πέτυχες την ωορηξια. Με το καλο να ρθει κ τ 3ο μωρακι σας! Αν τ τεστ σε αγχωνουν καλο ειναι να εχεις επαφες μερα παρα μερα σε όλο τ κυκλο.

@Mpourmpoulo και συ επισης.

Ολα στην ωρα τους κορίτσια. Ειναι νωρις ακομα για τεστακια. Καντε το τη μερα π πρεπει και ευχομαι να εχετε μια κατα κοκκινη γραμμη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Χαχαχαχα ας σου απαντήσουν οι πιο εγκρατεις από μένα γιατί εγώ ξεκινάω τα τεστ πριν καν κάνω ωορηξια! Χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ

χαχαχαχαχα

Αχ πόσο γέλασα να ήξερες!!!! 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Unique23κατω τα χερακια απο τα τεστακια χαχα. Ναι οπως σ ειπαν τ κορίτσια μπορει να εκανες ωορηξια 16η μερα, μπορει κ νωρίτερα. Γενικά τα τεστ ωορηξιας τα ξεκιναμε νωριτερα απο τ ποτε υπολογίζουμε να έχουμε ωορηξια. Εγω εχω κυκλο 27 28 μερες. Μετα την αποξεση,ενα μηνα μ ηρθε στις 24, αλλον στις 30. Οποτε ξεκιναω τ τεστ απο την 9η μερα για να ειμαο σιγουρη. Εφόσον ομβς ειχατε επαφες πολυ πιθανο να την πέτυχες την ωορηξια. Με το καλο να ρθει κ τ 3ο μωρακι σας! Αν τ τεστ σε αγχωνουν καλο ειναι να εχεις επαφες μερα παρα μερα σε όλο τ κυκλο.

@Mpourmpoulo και συ επισης.

Ολα στην ωρα τους κορίτσια. Ειναι νωρις ακομα για τεστακια. Καντε το τη μερα π πρεπει και ευχομαι να εχετε μια κατα κοκκινη γραμμη.

 

Εντ΄άξει Διώνη μου τα αφήνω στην άκρη προς το παρών 🤣

Δεν με αγχώνουν... Δεν είχα καμία επαφή μαζί τους ποτέ.... Γενικά σαν τεστ τα ξέρω αλλά δεν χρειάστηκε ποτέ να τα χρησιμοποιήσω... 

Με τόσα που έχω διαβάσει από εσάς σχετικά με αυτά τα τεστ το ήξερα ότι τα έκανα λάθος σε ημέρες αλλά είχα την περιέργεια και για αυτό έκανα 🤣

Αν αυτός ο μήνας δεν είναι ο τυχερός μου τον επόμενο θα τα ξεκινήσω από πιο πριν σίγουρα....

Ααααντε υπομονή κορίτσια που θα πάει θα περάσουν οι μέρες αναμονής και εύχομαι να ανταμειφθούμε!!!!! ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Unique23 είπε:

Εντ΄άξει Διώνη μου τα αφήνω στην άκρη προς το παρών 🤣

Δεν με αγχώνουν... Δεν είχα καμία επαφή μαζί τους ποτέ.... Γενικά σαν τεστ τα ξέρω αλλά δεν χρειάστηκε ποτέ να τα χρησιμοποιήσω... 

Με τόσα που έχω διαβάσει από εσάς σχετικά με αυτά τα τεστ το ήξερα ότι τα έκανα λάθος σε ημέρες αλλά είχα την περιέργεια και για αυτό έκανα 🤣

Αν αυτός ο μήνας δεν είναι ο τυχερός μου τον επόμενο θα τα ξεκινήσω από πιο πριν σίγουρα....

Ααααντε υπομονή κορίτσια που θα πάει θα περάσουν οι μέρες αναμονής και εύχομαι να ανταμειφθούμε!!!!! ✌️

Επειδή και εγώ έχω 30αρη κύκλο...εμένα βγαίνει θετικό 16η ημερα πιο συχνα..και αυτό τον μήνα 16η έγινε...άρα άργησες... Εγώ ξεκινάω τεστ ωορρηξίας 14η για να είμαι καλυμμένη.... Άντε και εγώ για το τρίτο πάω....πήγε να έρθει δύο φορές αλλά δυστυχώς απεβαλλα..που θα πάει θα έρθει και το τρίτο 😘 καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Τι τελειαααααα!!!! Το ευχομαιιιιιιι!!!! Εγώ σήμερα όμως δεν έχω κάτι. Ησυχία επικρατεί!!!χαχχα χθες τα είχα μόνο... Είμαι σίγουρη ότι τρύπωσε ο τυχερός κολυμβητής σου!!!

@annitakianna την μέρα της σπερματεγχυσης όταν κάναμε υπέρηχο ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχουν σκάσει ακόμη τα ωοθηλακια αλλά είναι θέμα ωρών...μετά την σπερματεγχυση είχα τόσο αφόρητο πόνο ωορηξιας που για να πάω στη δουλειά πήρα παναντολ.μεχρο το βράδυ ήμουν καλά ΑΡΑ ( @Παρασκευαιδου το ΑΡΑ αφιερωμένο σε σένα🤪😜🤣) ίσως να έχεις δίκιο!! Εύχομαι και ελπίζω πως όλα πήγαν καλά αυτή φορά!! Θετική ενεργειααααααααααααααααα

Άρα 34... Χαχαχα ένα θα σου πω την ημέρα που λέγαμε τα νούμερα μου λέει ο ανήρ πες 5 αριθμούς να παίξουμε.. και μάντεψε είπα 34 χαχαχ μάντεψε έπιασα 3 αριθμούς 34 ,3 & 4 χχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!

@Unique23 εμπρός και εσύ μαζί μας στον δρόμο της παράνοιας μέχρι να δούμε τα θετικά μας τεστακια!!!

@Mpourmpoulo πως πάς από συμπτώματα?? Έχουμε τίποτα???

Εγώ κορίτσια μου χθες από το πρωί μέχρι το μεσημέρι αργά είχα πολύ έντονα και συνεχόμενα τσιμπήματα δεξιά χαμηλά . Η αλήθεια είναι πως αν ήμουν πιο αργά σε μέρες μετά την σπερματεγχυση θα ήμουν 💯 σίγουρη ότι είναι εμφύτευση. Γιατί τέτοια είχα πριν δύο μήνες που ήμουν έγκυος. Όμως αυτό έγινε 4 μέρες μετά την σπερματεγχυση (χωρίς να συμπεριλαμβάνω την μέρα της σπερματεγχυσης,μετρώντας από την επόμενη)και το θεωρώ αδύνατον να είναι κάτι τέτοιο. Εκτός από οικτρή πείνα και αίσθημα ότι δεν χορταινω με τίποτα, δεν έχω τίποτα άλλο αλλά και αυτο πολύ φοβάμαι ότι οφείλεται στα φάρμακα! Όμως είμαι φουλ αισιόδοξη!!!

Καλά δεν πας με εξωσωματική για να ξες ποτέ ακριβώς έγινε.. ακόμα και με εξωσωματική πάλι δεν είναι σίγουρο. Με 2 ημερών έμβρυα την επόμενη ένιωσα το τσίμπημα. Φανταστου πως είναι με σε φυσική σύλληψη. Άντε πάμε 34 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Επειδή και εγώ έχω 30αρη κύκλο...εμένα βγαίνει θετικό 16η ημερα πιο συχνα..και αυτό τον μήνα 16η έγινε...άρα άργησες... Εγώ ξεκινάω τεστ ωορρηξίας 14η για να είμαι καλυμμένη.... Άντε και εγώ για το τρίτο πάω....πήγε να έρθει δύο φορές αλλά δυστυχώς απεβαλλα..που θα πάει θα έρθει και το τρίτο 😘 καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

Ίσως καλύτερα κιόλας γιατί ήμουν και πιο χαλαρή και δεν είχα το αγχος να δω θετικό τεστ...

αλλά τώρα με έπιασε το άλλο άγχος για θετικό τεστ εγκυμοσύνης 🤣

Γενικά κάτι πρέπει να κάνουμε με αυτό το άγχος βρε παιδί μου... 🤣

ΑΑΑΑΑ τι ωραία!!! Άντε με το καλό σου εύχομαι και εσένα να έρθει αυτό τον μήνα 🎉🧿

Τα άλλα δύο σου παιδάκια πόσο είναι;; ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!

@Unique23 εμπρός και εσύ μαζί μας στον δρόμο της παράνοιας μέχρι να δούμε τα θετικά μας τεστακια!!!

@Mpourmpoulo πως πάς από συμπτώματα?? Έχουμε τίποτα???

Εγώ κορίτσια μου χθες από το πρωί μέχρι το μεσημέρι αργά είχα πολύ έντονα και συνεχόμενα τσιμπήματα δεξιά χαμηλά . Η αλήθεια είναι πως αν ήμουν πιο αργά σε μέρες μετά την σπερματεγχυση θα ήμουν 💯 σίγουρη ότι είναι εμφύτευση. Γιατί τέτοια είχα πριν δύο μήνες που ήμουν έγκυος. Όμως αυτό έγινε 4 μέρες μετά την σπερματεγχυση (χωρίς να συμπεριλαμβάνω την μέρα της σπερματεγχυσης,μετρώντας από την επόμενη)και το θεωρώ αδύνατον να είναι κάτι τέτοιο. Εκτός από οικτρή πείνα και αίσθημα ότι δεν χορταινω με τίποτα, δεν έχω τίποτα άλλο αλλά και αυτο πολύ φοβάμαι ότι οφείλεται στα φάρμακα! Όμως είμαι φουλ αισιόδοξη!!!

Καλημερα κοριτσάκι μου❤️ ότι είναι νωρίς είναι όμως δεν ξερουμε τι γινετε εκεί κατω και αν αυτό το δείγμα σημαίνει κάτι😉 αχχχ περιμενω με αγωνία το θετικο σου τεστακι❤️

εγω σήμερα είμαι 7η μέρα μετά την υποτιθέμενη ωορρηξια! Από συμπτώματα το μόνο που έχω είναι πόνος στις θηλές που ξεκίνησε από χθες και ο πόνος είναι μεγάλος 😂 

την προηγούμενη φορά τσιμπήματα σαν να με τρυπάνε καρφίτσες είχα 9η μέρα από την σπερματεγχυνση και 11η μέρα είδα το πρώτο θετικο μου τεστ και είχα βγάλει στο σερβιέτα κι μπεζ υγρα!  
Λέω να ξεκινήσω τα τεστ την Κυριακή που θα είμαι 11η μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσάκι μου❤️ ότι είναι νωρίς είναι όμως δεν ξερουμε τι γινετε εκεί κατω και αν αυτό το δείγμα σημαίνει κάτι😉 αχχχ περιμενω με αγωνία το θετικο σου τεστακι❤️

εγω σήμερα είμαι 7η μέρα μετά την υποτιθέμενη ωορρηξια! Από συμπτώματα το μόνο που έχω είναι πόνος στις θηλές που ξεκίνησε από χθες και ο πόνος είναι μεγάλος 😂 

την προηγούμενη φορά τσιμπήματα σαν να με τρυπάνε καρφίτσες είχα 9η μέρα από την σπερματεγχυνση και 11η μέρα είδα το πρώτο θετικο μου τεστ και είχα βγάλει στο σερβιέτα κι μπεζ υγρα!  
Λέω να ξεκινήσω τα τεστ την Κυριακή που θα είμαι 11η μέρα!

Φαντάζομαι πόσο βασανιστικά περνάνε οι μέρες!! Υπομονή κορίτσι μου λίγο έμεινε ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Unique23 είπε:

Καλημέρα Καλημέραααα 😍

Αφού θα τρελαθούμε που θα τρελαθούμε ας δικαιωθούμε στο τέλος μην πάει τζάμπα τόση τρέλα 🤣

Εγώ σήμερα όπως είπα είμαι στην 24η ημέρα του κύκλου και 7 μέρες πριν την ακατανόμαστη....

Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω εάν έχω κάποιο πολύ εμφανές σύμπτωμα... 

Νιώθω το στήθος μου πρησμένο και να με πονάει αλλά μέχρι εκεί... Σήμερα το πρωί μόνο που ξύπνησα ένιωσα έναν έντονο πόνο χαμηλά στην κοιλιά κράτησε για λίγο και μετά εξαφανίστηκε εντελώς... 

Τώρα τι να πω δεν ξέρω...

Η αλήθεια είναι ότι προσπαθώ να μην ψάχνω για συμπτώματα 🤣

Λέτε να κάνω σε κάνα δύο μέρες κανένα τεστ;;; Η είναι νωρίς;;;

Ωραία ακούγονται τα συμπτωματακια αυτά 🤞 είναι πολύ νωρίς ακόμη δεν θα δείξουν κάνε υπομονή 4 μερουλες ακόμη! Εμένα τον προηγούμενο μηνα έδειξε την 11η μέρα αλλά το τεστ ήταν πρώιμης ανίχνευσης και το άλλο που δεν ήταν πρώιμης έδειξε την 12η το απόγευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα!!!!μπήκα να γράψω τα συμπτώματα μου και είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια με τα δικά σου😂😂😂😂😂 έκανα ακριβώς ίδια ημέρα ωορρηξία όπως εσύ την ημέρα που έκανες σπερματεγχυση... Λες να είμαστε εγκύουλες;;;;;;🙏🙏🙏 Εντωμεταξυ πετάγομαι από τα τσιμπήματα...στα καλά καθούμενα λες και κάποιος με τρυπάει για λίγα δευτερόλεπτα και μετά ξαναφεύγει....🤔🤔🤔 

Αχχχχχ άντε να δουμεεεε!!!!!ξεβουλωσε η σάλπιγγα μου και  εύχομαι να τρύπωσαν σπερματοζωάρια τώρα 🙏🙏😜😜😜 

Τσιμπηματαααααα ακουωωωωωωωωω σαν να σε τρυπάει κάποιος ακουωωωωωωωω αχ έτσι είχα και εγωωωωω δυνατά τσιμπήματα σαν με τρυπούσαν με καρφίτσες για λίγο και μετά μου περνούσε και αργότερα πάλι το ίδιο🤗 εγώ όμως τα είχα 9η μέρα αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Φαντάζομαι πόσο βασανιστικά περνάνε οι μέρες!! Υπομονή κορίτσι μου λίγο έμεινε ♥️♥️

Αχ κοριτσιιιιι μουυυυυυ πολυυυυυυυυυυυ πολυυυυυ🫨 

για πες μας εσυ τα νέα σου σε τι φάση είσαι τώρα; Θα κάνετε σπερματεγχυνση τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ωραία ακούγονται τα συμπτωματακια αυτά 🤞 είναι πολύ νωρίς ακόμη δεν θα δείξουν κάνε υπομονή 4 μερουλες ακόμη! Εμένα τον προηγούμενο μηνα έδειξε την 11η μέρα αλλά το τεστ ήταν πρώιμης ανίχνευσης και το άλλο που δεν ήταν πρώιμης έδειξε την 12η το απόγευμα!

Λες;;; Αχ δεν ξέρω... Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι και ψάχνω για συμπτώματα μην στο τέλος απογοητευτώ....

Αλλά από την άλλη και όταν δεν βλέπω και κανένα εντελώς σύμπτωμα πάλι αγχώνομαι...

Διχασμένη προσωπικότητα παιδί μου, του τρελού 🤣

Βέβαια αν κρίνω από τις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου πριν δω την καθυστέρηση και καταλάβω ότι είμαι έγκυος δεν είχα απολύτως κανένα σύμπτωμα... Η είχα και δεν τα έδινα σημασία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχ κοριτσιιιιι μουυυυυυ πολυυυυυυυυυυυ πολυυυυυ🫨 

για πες μας εσυ τα νέα σου σε τι φάση είσαι τώρα; Θα κάνετε σπερματεγχυνση τελικά;

Ναι κορίτσι μου! Την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό για να μιλήσουμε και όταν μου έρθει περίοδος θα ξεκινήσουμε!! Μακάρι να μην μου έρθει αλλά αν μου έρθει θα έχω περισσότερες ελπίδες με την σπερμματεγχηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

@Elkπως είσαι κορίτσι μου; Ήρθε η μαμά σου;

Καλημέρα κορίτσια 

ναι ήρθε ευτυχώς γιατί δεν μπορούσα άλλο είμαι χάλια ζάλη εμετό φουλ τα καφέ συνεχίζονται δεν βλέπω να σταματάνε και ας παίρνω 3 utrsogestan μάλλον θα τα έχω σίγουρα μέχρι να κλεισω το πρώτο τρίμηνο 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

ναι ήρθε ευτυχώς γιατί δεν μπορούσα άλλο είμαι χάλια ζάλη εμετό φουλ τα καφέ συνεχίζονται δεν βλέπω να σταματάνε και ας παίρνω 3 utrsogestan μάλλον θα τα έχω σίγουρα μέχρι να κλεισω το πρώτο τρίμηνο 🤷‍♀️

Μην αγχώνεσαι...ίσως είναι επειδή είναι χαμηλά ο πλακούντας....αλλά να πάρεις τον γιατρό αν δεις κάποια αλλαγή... Μην φοβάσαι να ρωτάς...άντε τώρα που έχεις βοήθεια θα ηρεμήσεις!!!να ξεκουράζεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Σας έχασα αυτές τις μέρες μιας και μετά το σύζυγο, υπέκυψα κι εγώ σ' ότι κι αν κόλλησε 😩 Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ, μας βρήκε μες τις γόνιμες μέρες αυτ΄η η γρίπη και νιώθω ότι χάθηκε κάθε ευκαιρία... 😥 Είχαμε πει να έχουμε επαφές μέρα παρά μέρα ξεκινώντας απ την προηγου΄μενη βδομάδα μέχρι και το τέλος αυτής, αλλά καταφέραμε μόνο 2 επαφές την περασμένη μιας και μετά αρρώστησε πρώτος αυτός κι έπειτα κι εγώ. Μας έχει θερίσει η γρίπη κανονικά - πυρετό 39.2, ρίγος, ναυτία, εφύδρωση σε βαθμό αφυδάτωσης, χάλιαααα.... Μ αυτά και μ εκείνα πίστεψα ότι το σώμα μου απο το σοκ της λοίμωξης παραείναι σε κατασταση στρες οπότε μπορεί να μην κάνω καν ωορρηξία + τα άπειρα αντιπυρετικά 😭 Δεν έκανα κανένα τεστ ωορρηξίας από Σάββατο μέχρι χθες Τρίτη λόγω του ότι πίναμε πολλά υγρά και σούπες και δεν θα είχα καλή συγκέντρωση... Χθες που λέτε νιώσαμε καλύτερα κι οι δύο, εγώ είχα και διάφανα υγρά αρκετά, οπότε είχαμε άλλη μια επαφή, τιμής ένεκεν 🥲 

Δεν ελπίζω τίποτα, απλά νιώθω ότι κάποιος μας έφτυσε ρε κορίτσια... τι να πω... υπάρχει καμία ελπίδα γι αυτό τον κύκλο; με τόσα φάρμακα και πυρετό; 😔 Να φυλάγεστε κορίτσια μου, αυτή η νέα μετάλλαξη της γρίπης είναι αρκετά βίαιη!

@Elk μου τι ευχάριστη κατάληξη που είχε το ραντεβού! μεγαλώνει και το μπεμπάκι σου, εύχομαι όλα να συνεχίσουν με τέτοια πρόοδο 🙏 πως αισθάνεσαι; ηρεμησες έτσι μετά από αυτό το ραντεβού;
@Unique23 καλέ όλες γι αυτό είμαστε εδώ - να υπεραναλύσουμε συμπτώματα και να βγάζουμε το άχτι μας 😅 είσαι στο σωστό μέρος να ξεδιπλώσεις την "τρέλα" σου ❣️ με το καλό να πετύχετε το 3ο μωράκι σας 🤞
@Mpourmpoulo @Girly πολλά υποσχόμενα μου φαίνονται τα συμπτώματα, εύχομαι να δούμε θετικά τεστάκια κι από σας 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elkπαιζει οντως επειδη ειναι χαμηλα ο πλακουντας. Κανεις κ εμετο, το στομαχι συσπάται, συσπαται και η μητρα. Ε απο καπου χανεις λιγο αιματακι, σταγονα σταγονα, πολυ πολυ λιγο, μέχρι να κατεβει γινεται καφε (παλιο αιμα). Ισως απο την προηγ αποξεση να μην έχει κλεισει 100%. Οσο ειναι καφε προσπαθησε να μην αγχωνεσαι. Ολα καλα θα πανε!

@Θέτις Κ. καμια φορα συμβαίνουν κι αυτα και παεο χαμενος ο μηνας. Αν κ ποτε δ ξερεις εφοσον ειχατε εστω και αυτες τις επαφες. Αν δ εισαι τωρα παμε τον επομενο πιο δυναμικα. Θα ρθει συντομα θα το δεις.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Unique23 ειναι μολις ο πρώτος μηνας προσπαθειων. Μην αναλώνεσαι απο τωρα σε συμπτώματα κτλ. Εχεις ηδη δυο παιδάκια οπότε ξερεις οτι ειστε και οι 2 γονιμοι. Πιστευω δε θα καθυστερησει να ρθει κ το 3ο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Elkπαιζει οντως επειδη ειναι χαμηλα ο πλακουντας. Κανεις κ εμετο, το στομαχι συσπάται, συσπαται και η μητρα. Ε απο καπου χανεις λιγο αιματακι, σταγονα σταγονα, πολυ πολυ λιγο, μέχρι να κατεβει γινεται καφε (παλιο αιμα). Ισως απο την προηγ αποξεση να μην έχει κλεισει 100%. Οσο ειναι καφε προσπαθησε να μην αγχωνεσαι. Ολα καλα θα πανε!

@Θέτις Κ. καμια φορα συμβαίνουν κι αυτα και παεο χαμενος ο μηνας. Αν κ ποτε δ ξερεις εφοσον ειχατε εστω και αυτες τις επαφες. Αν δ εισαι τωρα παμε τον επομενο πιο δυναμικα. Θα ρθει συντομα θα το δεις.

 

 

Κι εγώ αυτό λέω, πάμε για Φλεβάρη δυναμικά 💪 

Δεν ελπίζω τίποτα γι αυτό τον κύκλο γιατί ακόμα κι αν έκανα ωορρηξία μπορεί λόγω της γρίπης να ήταν κακή ποιότητα του ωαρίου/σπέρματος; 🤷‍♀️ Ποιος ξέρει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Unique23 είπε:

Λες;;; Αχ δεν ξέρω... Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι και ψάχνω για συμπτώματα μην στο τέλος απογοητευτώ....

Αλλά από την άλλη και όταν δεν βλέπω και κανένα εντελώς σύμπτωμα πάλι αγχώνομαι...

Διχασμένη προσωπικότητα παιδί μου, του τρελού 🤣

Βέβαια αν κρίνω από τις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου πριν δω την καθυστέρηση και καταλάβω ότι είμαι έγκυος δεν είχα απολύτως κανένα σύμπτωμα... Η είχα και δεν τα έδινα σημασία...

Προσπάθησε να μη το σκέφτεσαι  λίγο εμεινε για να το μάθουμε❤️🤞 όπως και να έχει είναι αρχή των προσπαθειων  σου ακόμη όποτε δεν υπάρχει λογος για ανγχος καθώς είχες και άλλες δυο εγκυμοσύνες🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ για τα όμορφα σου λόγια λυπάμαι και για τη δική σου απώλεια ναι αυτό νιώθω ότι θέλω χρόνο δεν το πιστεύω ακόμα τι έχει γίνει....ήταν στιγμιαίο μου είπε ο γιατρός έπαθα αποκόλληση πλακούντα και γίνονται αυτά ένα στο εκατομμύριο ήμουν η τυχερή και ήμουν μέσα στο εκατομμύριο 
    • Κοριτσι μου γεια σου!! 🌺 Καλως ηρθες στην παρεα μας κ ελπιζω να εισαι καλα κ να μην εχεις ξαναδει καφε.. η προγεστετονη σιγουρα βοηθαει αλλα λγκ σου ειπε κ ξεκουραση οσο γινεται... εργαζεσαι; μηπως να παρεις αναρρωτικη γ ν εισαι πιο ηρεμη κ ξεκουραστη;; Στη γιατρο ποτε θα ξαναπας;; Ευχομαι ν πανε ολα καλα γ ολες μας κ το ταξιδι μας να φτασει ως το τελος με γερα μωρα στην αγκαλια μας!!🙏🙏🙏🤰🤰🤰🤰💞💞💞🧿🧿
    • Θ μετραμε τις μερες μαζι!!! Παρασκευουλα εσυ, μετα το σκ θ περασει γρηγορα (εχουμε φουλ γαμοβαφτισια κ σαββατο κ κυριακη) κ μετα τσακ τσακ εφτασε κ η Πεμπτουλα γ μενααα!!!  Κ παει κ η Χρυσα!! Μπορουμε ν κανουμε κ πινακακι μ τα επομενα ραντεβου τωρα π μαζευομαστε ωστε να ξερουμε ποτε εχουμε τις επισκεψεις μας στους γιατρους! Ε, τι λετε; 😉
    • Αννιτακι μου γλυκο χσιρομαι τοσο πολυ για εσας!!!!! Τι μοναδικη στιγμη!!!! Τι φανταστικο καρδιοχτυπι!!!💓💓 2 καρδιες που χτυπουν σε 1 σωμα!!!! 🥹💞 Με το καλο να συνεχισουν ολα τελεια!!! 🙏🙏🙏🙏🧿🧿🧿 Οσο γ τις μερες π λες, εχω διαβασει πολλα ποστ κοριτσιων με τετοιες αποκλισεις κ δν ειχαν θεμα... ολα θ πανε τελειαααα!!🥰
    • Κορίτσι μου γλυκό λυπάμαι πάρα πολύ... δύναμη εύχομαι.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...