Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@Elk μου , μην στεναχωριέσαι και κυρίως μην πανικοβαλλεσαι. Ξέρω ότι τρέμεις και φοβάσαι λόγω του παρελθόντος,όμως πρέπει να φανείς δυνατή και να σκεφτείς πως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Τα συμπτώματα κάθε που αλλάζεις μήνα η βδομάδα μπορεί να διαφέρουν. Επίσης παίζει μεγάλο ρόλο που ο υπέρηχος γίνεται ακόμη κολπικά και φυσικά κάποιες φορές επειρεαζει με κάποιον ασήμαντο μικροτραυματισμο. Οι μικρές αποκολλήσεις είναι σύνηθες φαινόμενο και δεν πρέπει να μας τρομάζουν αλλά να μας αφυπνίζουν ώστε να είμαστε πιο προσεκτικές. Έχοντας ένα μικρακο να μεγαλώνει ταυτόχρονα η καθημερινότητα σου δεν μπορεί να είναι η ίδια όπως όταν περίμενες το πρώτο σου παιδί και ήσουν πολύ πιο χαλαρή. Παίζει και αυτό τον ρόλο του. Εφόσον ούτε ο γιατρός ούτε η μαία δεν εκρουσαν κίνδυνο, εγώ θα σου έλεγα από την δική μου εμπειρία να ξεκουραστείς και να μείνεις λίγο ξάπλα. Μόνο καλό θα κάνεις. Δεν είναι κακό!

Σήμερα πως είσαι? Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά . Μην ανησυχείς,όλα είναι καλά εκεί μέσα. Επίσης θα προτείνα αν γινόταν να έλεγες στον γιατρό σου να κάνεις κάθε βδομάδα υπέρηχο ώστε να είσαι πιο ήσυχη καθαρά για ψυχολογικούς λόγους 

Είμαι κάπως καλύτερα σήμερα σηκώθηκα το πρωί έκανα εμετό ειχα λίγα καφέ το πρωί που πήγα τουαλέτα αλλά εντάξει όχι παρά πολλά 

εχτες πιο πολύ τρόμαξα με αυτό που που έπεσε στην τουαλέτα όχι τόσο τα καφέ αλλά μάλλον δεν είναι κάτι αίμα πόνους δεν έχω καθόλου 

καθε βδομαδα πήγαινα γιατρό είναι η αλήθεια είχα πάει την Δευτέρα που μας πέρασε  και μου λέει έλα σε δυο βδομαδες τώρα που ακούσαμε καρδιά αλλά έγινε το σκηνικό εχτές όποτε μου είπε να πάω να με δει την Δευτέρα ξανά.. η αλήθεια δεν είναι εύκολο να πηγαίνω κάθε βδομαδα στον γιατρό γιατί είναι μακριά αλλά δεν έχω και άλλη επιλογή τώρα 

Περιμένω την μαμα μου να έρθει από βδοαμδα όποτε να με βοηθάει λίγο να έχω και παρέα 

ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες σας για να μνμ σας με κάνετε να νιωθω καλύτερα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αγαπούλα μου κανένα θέμα δε συμβαίνει με το έμβρυο αλλά σε εσένα ταλαιπωρία είναι πωπω σε ένιωσα άμεσως.. είχα απ' τον Δεκέμβριο μέχρι Μάρτιο συνεχώς άρρωστη μπούκωμα και βήχας και στο καπάκι να σου και ένα κορβιτ. Δόξα το Θεό έδωσα πολλά αντισώματα στο μωρό μου έλεγε η γιατρός. 

Καλημέρα κορίτσι μου! Σε ευχαριστώ! Είμαι πολύ καλύτερα ευτυχώς! Μπηκα και στο δεύτερο τρίμηνο τώρα, μειώθηκαν και οι αναγουλες, όλα καλά Δόξα τω θεώ 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ρε κορίτσια πήγα πριν τουαλέτα και ενώ δυο μερες δεν έβγαλα καφέ 

τωρα έβγαλα καφέ με κάτι κλωστές κοκκινες αιμα ανοιχτό 

το θέμα είναι το ένιωσα κάτι να φευγει στην τουαλέτα αλλά ήταν σαν ασπράδι αβγού με λιγα καφέ σε μέγεθος  μπιζέλι δεν είχε αίμα ( συγγνώμη για την περιγραφή ) 

πηρα αμέσως τον τον γιατρό μου αλλά δυστηχως δεν τον προλαβα να πάω να με δει έφυγε για Αθήνα…  μου είπε δεν είναι αποβολή θα είχα αίμα αλλά θα πρέπει να πάω Δευτέρα πρωί να με δει μου έδωσε άλλο ένα χάπι προγεστερονη και υπομονή τώρα μέχρι την Δευτέρα 😔

για την ώρα είμαι καθαρη που πάω τουαλέτα δεν έχω τίποτα καφέ 

δεν ξέρω τι να σκεφτώ ρε κορίτσια στεναχωρέθηκα πολύ  και μια γνωστή μαία που ρώτησα μου είπε αυτά δεν δείχνουν αποβολή τα σημάδια αλλά έχω αγχώθηκα 😢

Κορίτσι μου σε νιώθω τόσο πολύ!!! Και στεναχωριέμαι που περνάμε τόσα να καταφέρουμε να κρατήσουμε ένα μωράκι στην αγκαλιά και όλο αυτό το άγχος δεν μας αφήνει να το χαρούμε...

Έχει δίκιο ο γιατρός σου. Εγώ 5+5 ήμουν οταν απέβαλα και το αίμα ήταν πάρα πολύ!! Και ο πόνος επισης! Εχε εμπιστοσύνη στον γιατρό και πιστη! Τη προσευχή σου και υπομονή! Όλα καλά θα είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk μου, είναι πάρα πολύ νωρίς και το εμβρυάκι είναι τόσο μικροσκοπικό που αποκλείεται να είναι αυτό που ένιωσες στην τουαλέτα. Είναι τόσο νωρίς, που ακόμα και κάτι να πήγαινε στραβά (λέμε τώρα) δεν θα το καταλάβαινες να φεύγει. 

Νιώθουμε όλες την αγωνία σου και προσωπικά καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να ηρεμήσεις το μυαλό σου, που κάνει 1000 σκέψεις το δευτερόλεπτο. Αν είναι εύκολο, θα σου έλεγα να κάνεις κάτι άλλο χαλαρό που σε ευχαριστεί, πχ να διαβάσεις ένα βιβλίο, να ακούσεις λίγη μουσικούλα ξαπλωμένη κλπ. Κάπως να ξεχαστείς. Μόνο θετικές σκέψεις, άλλωστε οι κακές μόνο αρνητικά αποτελέσματα φέρνουν. Κι επειδή το πιο πιθανό είναι να πάνε όλα καλά και να μην έχει συμβεί τίποτα, αυτή η στεναχώρια είναι αχρείαστη και δε βοηθά ούτε εσένα ούτε το νινί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αυτό είναι κακο σημάδι αν είναι από τον τράχηλο ; 
 
για την ώρα δεν έχω πόνους και είμαι καθαρη που παω τουαλέτα 🤷‍♀️

εκανα ένα ζεστο μπάνιο το μεσημέρι κοιμήθηκα 2 ώρες και μετά που ξύπνησα πήγα τουαλέτα και τα ειδα 

Oxι ο τράχηλος κατά το διάστημα της εγκυμοσύνης είναι πιο ευαίσθητος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τα μνμ τα έχω διαβάσει όλα απλά δεν μπορω να απαντήσω σε όλες ξεχωριστά γιατί δεν μπορω να είμαι πολύ ώρα με το κινητό στο χερι μου φαιρνει ζάλη να εστιάζω στην οθόνη του κινητού 

Έχει και 2 μερες τώρα η μικρή μου παρά πολύ γκρίνια όλη μέρα αλλα και την νύχτα ξυπνάει με κλάματα δεν έχουμε κοιμηθεί καλα και δυσκολεύομαι ίσως είναι δοντια έχει κολλήσει με το μπαμπά της είναι συνέχεια από πίσω του τρεχει και όταν φευγει να πάει για δουλειά ρίχνει πολύ κλάμα επλιζω την Τρίτη που θα έρθει η μαμα μου να είναι καλύτερα τα πράγματα

σε ευχαριστώ όλες σας σας φιλώ 😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Anna123. είπε:

Γεια σας κοριτσια !!

Καλη χρονια να εχουμε.

Μια ερωτηση εχω μονο εχθες ενα τεστ και βγηκε θετικο σημερα ολα αρνητικα

Τι γινεται;; ☹️☹️☹️

Ήταν σίγουρα θετικό το πρώτο; Είδες παχιά γραμμή με χρώμα; Μήπως ήταν εξάτμισης; Πότε περιμένεις περίοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 

κανονηνα βάσει ημερολογίου έπρεπε να μου έρθει περίοδος χθες έχω πονακια περιόδου από την Παρασκευή  Κ γενικα νιώθω ότι θα μου έρθει περίοδος ή ότι έχω περίοδο αλλά δεν έρχεται. Επαφή είχαμε μόνο την 10η ημέρα έχω μικρό κύκλο 25-26 ημερες αν δεν έρθει κ σήμερα νομίζω αύριο θα κάνω τεστ…είπαμε βέβαια να αρχίσουμε έτσι χαλαρά χωρις να βλέπουμε μερες προς το παρών κ δε πιστεύω να έγινε τίποτα αλλά το ότι έχω πονακια χωρις να έρθει δε μου ξανά έτυχε κ ειδικά μετά την εγκυμοσύνη δε καταλαβαίνω ποτέ μου έρχεται η περίοδος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

κανονηνα βάσει ημερολογίου έπρεπε να μου έρθει περίοδος χθες έχω πονακια περιόδου από την Παρασκευή  Κ γενικα νιώθω ότι θα μου έρθει περίοδος ή ότι έχω περίοδο αλλά δεν έρχεται. Επαφή είχαμε μόνο την 10η ημέρα έχω μικρό κύκλο 25-26 ημερες αν δεν έρθει κ σήμερα νομίζω αύριο θα κάνω τεστ…είπαμε βέβαια να αρχίσουμε έτσι χαλαρά χωρις να βλέπουμε μερες προς το παρών κ δε πιστεύω να έγινε τίποτα αλλά το ότι έχω πονακια χωρις να έρθει δε μου ξανά έτυχε κ ειδικά μετά την εγκυμοσύνη δε καταλαβαίνω ποτέ μου έρχεται η περίοδος 

Καλημέρα ❣️ εγώ πάντως στην εγκυμοσύνη μου ειχα πόνους περιόδους γιαυτό και δεν μου πήγε καθόλου το μυαλό πως μπορεί να κάνω τεστ και να ριναι θετικό!!! 

Για να δούμε,  εύχομαι το καλύτερο 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

κανονηνα βάσει ημερολογίου έπρεπε να μου έρθει περίοδος χθες έχω πονακια περιόδου από την Παρασκευή  Κ γενικα νιώθω ότι θα μου έρθει περίοδος ή ότι έχω περίοδο αλλά δεν έρχεται. Επαφή είχαμε μόνο την 10η ημέρα έχω μικρό κύκλο 25-26 ημερες αν δεν έρθει κ σήμερα νομίζω αύριο θα κάνω τεστ…είπαμε βέβαια να αρχίσουμε έτσι χαλαρά χωρις να βλέπουμε μερες προς το παρών κ δε πιστεύω να έγινε τίποτα αλλά το ότι έχω πονακια χωρις να έρθει δε μου ξανά έτυχε κ ειδικά μετά την εγκυμοσύνη δε καταλαβαίνω ποτέ μου έρχεται η περίοδος 

Καλημέρα κορίτσια 

ααα λες να έχουμε ευχάριστα ; Θα περιμένουμε αύριο το τεστ σου κορίτσι μου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.....😁

Ας πω και εγώ τα νέα μου....

Παρασκευή απόγευμα βγηκε θετικό τεστ ωορρηξίας...και είχαμε επαφές Παρασκευή και εχθές...θα έχουμε και σήμερα 😘  βέβαια εχθές το βράδυ βγήκε αρνητικό το τεστ άρα έχει ήδη γίνει ωορρηξία και την πιάσαμε σίγουρα....άντε να δούμε τώρα μετά την σαλπιγγογραφια...ελπίζω αυτό τον μήνα να γίνει το θαύμα 😘 ο γιατρός μου είπε δώσε χρόνο δύο με τρεις μήνες...τώρα είμαι στον 2ο μετά την σαλπιγγογραφια....

 

@Elk όσο έχεις συμπτώματα μην ανησυχείς....αν κοπούν απότομα τότε σημαίνει ότι κάτι έγινε...έτσι με είχε πει στην τελευταία αποβολή ο γιατρός.... Τώρα τα καφέ που λες τα ειχε και μια ξαδέρφη μου  σε όλο τον δεύτερο μήνα κύησης και μια χαρά προχώρησε και είναι έγκυος ακόμα 😘 απλά την έδωσε utregostan... παίρνεις και εσύ ήδη είπες,σωστά??

@Girly και εγώ 26 του μηνός ΔΕΝ περιμενω περίοδο...πάλι ακριβώς μαζί είμαστε!!!!άντε να δούμε 😘 εύχομαι να έχουμε θετικές χοριακες!!!!!

 

@Raf123 στο δεύτερο μένεις ακόμα πιο εύκολα έγκυος...εγώ πιστεύω είσαι 100%!!!!! Με το καλό 😘😘😘 πάνε κατευθείαν για χοριακη ....

 

@Mpourmpoulo τι νέα???? Πώς πας από συμπτώματα;;;;;😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα ❣️ εγώ πάντως στην εγκυμοσύνη μου ειχα πόνους περιόδους γιαυτό και δεν μου πήγε καθόλου το μυαλό πως μπορεί να κάνω τεστ και να ριναι θετικό!!! 

Για να δούμε,  εύχομαι το καλύτερο 🤞

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

ααα λες να έχουμε ευχάριστα ; Θα περιμένουμε αύριο το τεστ σου κορίτσι μου 😊

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.....😁

Ας πω και εγώ τα νέα μου....

Παρασκευή απόγευμα βγηκε θετικό τεστ ωορρηξίας...και είχαμε επαφές Παρασκευή και εχθές...θα έχουμε και σήμερα 😘  βέβαια εχθές το βράδυ βγήκε αρνητικό το τεστ άρα έχει ήδη γίνει ωορρηξία και την πιάσαμε σίγουρα....άντε να δούμε τώρα μετά την σαλπιγγογραφια...ελπίζω αυτό τον μήνα να γίνει το θαύμα 😘 ο γιατρός μου είπε δώσε χρόνο δύο με τρεις μήνες...τώρα είμαι στον 2ο μετά την σαλπιγγογραφια....

 

@Elk όσο έχεις συμπτώματα μην ανησυχείς....αν κοπούν απότομα τότε σημαίνει ότι κάτι έγινε...έτσι με είχε πει στην τελευταία αποβολή ο γιατρός.... Τώρα τα καφέ που λες τα ειχε και μια ξαδέρφη μου  σε όλο τον δεύτερο μήνα κύησης και μια χαρά προχώρησε και είναι έγκυος ακόμα 😘 απλά την έδωσε utregostan... παίρνεις και εσύ ήδη είπες,σωστά??

@Girly και εγώ 26 του μηνός ΔΕΝ περιμενω περίοδο...πάλι ακριβώς μαζί είμαστε!!!!άντε να δούμε 😘 εύχομαι να έχουμε θετικές χοριακες!!!!!

 

@Raf123 στο δεύτερο μένεις ακόμα πιο εύκολα έγκυος...εγώ πιστεύω είσαι 100%!!!!! Με το καλό 😘😘😘 πάνε κατευθείαν για χοριακη ....

 

@Mpourmpoulo τι νέα???? Πώς πας από συμπτώματα;;;;;😁

Αχ δε ξέρω, θα δείξει αύριο αν δεν μου έρθει κ σήμερα εκτος κ αν αυτό το μήνα είχα μεγαλύτερο κύκλο κ νομίζω έχω καθυστέρηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.....😁

Ας πω και εγώ τα νέα μου....

Παρασκευή απόγευμα βγηκε θετικό τεστ ωορρηξίας...και είχαμε επαφές Παρασκευή και εχθές...θα έχουμε και σήμερα 😘  βέβαια εχθές το βράδυ βγήκε αρνητικό το τεστ άρα έχει ήδη γίνει ωορρηξία και την πιάσαμε σίγουρα....άντε να δούμε τώρα μετά την σαλπιγγογραφια...ελπίζω αυτό τον μήνα να γίνει το θαύμα 😘 ο γιατρός μου είπε δώσε χρόνο δύο με τρεις μήνες...τώρα είμαι στον 2ο μετά την σαλπιγγογραφια....

 

@Elk όσο έχεις συμπτώματα μην ανησυχείς....αν κοπούν απότομα τότε σημαίνει ότι κάτι έγινε...έτσι με είχε πει στην τελευταία αποβολή ο γιατρός.... Τώρα τα καφέ που λες τα ειχε και μια ξαδέρφη μου  σε όλο τον δεύτερο μήνα κύησης και μια χαρά προχώρησε και είναι έγκυος ακόμα 😘 απλά την έδωσε utregostan... παίρνεις και εσύ ήδη είπες,σωστά??

@Girly και εγώ 26 του μηνός ΔΕΝ περιμενω περίοδο...πάλι ακριβώς μαζί είμαστε!!!!άντε να δούμε 😘 εύχομαι να έχουμε θετικές χοριακες!!!!!

 

@Raf123 στο δεύτερο μένεις ακόμα πιο εύκολα έγκυος...εγώ πιστεύω είσαι 100%!!!!! Με το καλό 😘😘😘 πάνε κατευθείαν για χοριακη ....

 

@Mpourmpoulo τι νέα???? Πώς πας από συμπτώματα;;;;;😁

Συμπτώματα έχω άλλες φορες πιο έντονα άλλες φορές όχι τόσο 

Εγω στην παλινδρόμηση είχα εμετό κάθε πρωί ενώ είχε παλινδρόμηση 🤷‍♀️

πινω προγεστερονη 3 φορές την μέρα απλά εγω σε καμία εγκυμοσύνη δεν είχα τέτοια υγρά τώρα είναι καινούργιο αυτό ίσως να επηρέασε και η αποξεση σε αυτήν την εγκυμοσύνη και έχω τέτοια υγρά δεν ξέρω..  

αντε μακάρι να μας στείλεις το θετικό τεστ σε δυο βδομάδες 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.....😁

Ας πω και εγώ τα νέα μου....

Παρασκευή απόγευμα βγηκε θετικό τεστ ωορρηξίας...και είχαμε επαφές Παρασκευή και εχθές...θα έχουμε και σήμερα 😘  βέβαια εχθές το βράδυ βγήκε αρνητικό το τεστ άρα έχει ήδη γίνει ωορρηξία και την πιάσαμε σίγουρα....άντε να δούμε τώρα μετά την σαλπιγγογραφια...ελπίζω αυτό τον μήνα να γίνει το θαύμα 😘 ο γιατρός μου είπε δώσε χρόνο δύο με τρεις μήνες...τώρα είμαι στον 2ο μετά την σαλπιγγογραφια....

 

@Elk όσο έχεις συμπτώματα μην ανησυχείς....αν κοπούν απότομα τότε σημαίνει ότι κάτι έγινε...έτσι με είχε πει στην τελευταία αποβολή ο γιατρός.... Τώρα τα καφέ που λες τα ειχε και μια ξαδέρφη μου  σε όλο τον δεύτερο μήνα κύησης και μια χαρά προχώρησε και είναι έγκυος ακόμα 😘 απλά την έδωσε utregostan... παίρνεις και εσύ ήδη είπες,σωστά??

@Girly και εγώ 26 του μηνός ΔΕΝ περιμενω περίοδο...πάλι ακριβώς μαζί είμαστε!!!!άντε να δούμε 😘 εύχομαι να έχουμε θετικές χοριακες!!!!!

 

@Raf123 στο δεύτερο μένεις ακόμα πιο εύκολα έγκυος...εγώ πιστεύω είσαι 100%!!!!! Με το καλό 😘😘😘 πάνε κατευθείαν για χοριακη ....

 

@Mpourmpoulo τι νέα???? Πώς πας από συμπτώματα;;;;;😁

Σίγουρα και σήμερα μια επαφουλαααα❤️ καλή επιτυχια εύχομαι κορίτσι μου🙏🤞 εγώ τίποτα από συμπτώματα! Είμαι 4η μέρα από την υποτιθέμενη ωορρηξια όποτε έχω δρόμο μπροστά μου! Την προηγούμενη φορά την έβδομη μέρα ξεκίνησε ο πόνος στις θηλές και ένα βάρος χαμηλά στην κοιλιά και την 9η μέρα είχα φοβερά τσιμπήματα σαν να με τριπανε καρφίτσες ! Οποτεεεε αναμένω αυτές τις μέρες για συμπτώματα αν έγινε το θαυμα! Εγώ περιμενω στις 24 του μηνός περίοδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

 

 

Αχ δε ξέρω, θα δείξει αύριο αν δεν μου έρθει κ σήμερα εκτος κ αν αυτό το μήνα είχα μεγαλύτερο κύκλο κ νομίζω έχω καθυστέρηση

Καλή επιτυχια κορίτσι μου και σε εσενααααα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Σίγουρα και σήμερα μια επαφουλαααα❤️ καλή επιτυχια εύχομαι κορίτσι μου🙏🤞 εγώ τίποτα από συμπτώματα! Είμαι 4η μέρα από την υποτιθέμενη ωορρηξια όποτε έχω δρόμο μπροστά μου! Την προηγούμενη φορά την έβδομη μέρα ξεκίνησε ο πόνος στις θηλές και ένα βάρος χαμηλά στην κοιλιά και την 9η μέρα είχα φοβερά τσιμπήματα σαν να με τριπανε καρφίτσες ! Οποτεεεε αναμένω αυτές τις μέρες για συμπτώματα αν έγινε το θαυμα! Εγώ περιμενω στις 24 του μηνός περίοδο!

Άντε άντε βλέπω να γίνεται χαμός από θετικά τεστ!!!!!💝💝💝💝 Ναι εντάξει νωρίς είναι ακόμα για συμπτώματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε κοριτσια θα σας πω και γω τον "πονο" μου. Μετα απο πολλες συζητήσεις με τ αντρα μου, αλλα και με κοπελες που εψαξα σε διαφορες ομαδες και βρηκα που ειχαν διεισδυτικο πλακουντα αποφασισαμε να ξεκινησουμε τις προσπάθειες χαλαρα. Την Παρασκευή ειχα θετικο τεστ ωορηξιας, κατα κοκκινο. Και ο αντρας μου ξυπνησε μετα τ μεσημεριανο υπνο με πυρετο χαχα. Δε μπορούσε να κουνηθει. Σαββατο μεσημερι εκανα παλι τεστ ήταν τερμα αχνο αλλα καναμε μια επαφη. Λεω καλα ξεκινησαμε χαχα δ μας θελει προς τ παρον. Δεν τρεφω καμια ελπιδα βέβαια οποτε παμε για τ επόμενο μηνα. Ισως καλύτερα καθως ο γιατρος μ ειχε πει οσο πιο πολλους κυκλους αφησεις να περασουν τοσο το καλύτερο.

Ελπίζω να δουμε πολλα θετικα τεστακια αυτο τ μηνα να παιρνουμε θαρρος. Ολες προς τ τελος περίμενετε απο οτι βλεπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Συμπτώματα έχω άλλες φορες πιο έντονα άλλες φορές όχι τόσο 

Εγω στην παλινδρόμηση είχα εμετό κάθε πρωί ενώ είχε παλινδρόμηση 🤷‍♀️

πινω προγεστερονη 3 φορές την μέρα απλά εγω σε καμία εγκυμοσύνη δεν είχα τέτοια υγρά τώρα είναι καινούργιο αυτό ίσως να επηρέασε και η αποξεση σε αυτήν την εγκυμοσύνη και έχω τέτοια υγρά δεν ξέρω..  

αντε μακάρι να μας στείλεις το θετικό τεστ σε δυο βδομάδες 😊

To έχω ξανά πει .. κάθε εγκυμοσύνη και είχα διαφορετικά συμπτώματα... Στον δεύτερο είχα υγρά. Και συγκεκριμένα πολύ νωρίς . Για αυτό πολλές φορές λέμε τα συμπτώματα είναι συμπτώματα η κάθε εγκυμοσύνη διαφορετική . Καταλαβαίνω το άγχος σου και εγώ έτσι ήμουν και φαντάσου έκανα υπέρηχο κάθε μήνα 🥲 και τελικά απ' το άγχος μου πήγαινα και στο νοσοκομείο για έναν έλεγχο.  Θυμάμαι όταν έκλεισε το αιματιμωμα πήγα γτ είχα πάλι λιγάκι αίμα και ο γιατρός μου είχε πει καλά έκανες και ήρθες δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι . Έρχεσαι ελέγχουμε και ηρεμείς. Όπως κατάλαβες πήγα συχνά στο νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/1/2024 at 10:14 ΠΜ, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Σίγουρα και σήμερα μια επαφουλαααα❤️ καλή επιτυχια εύχομαι κορίτσι μου🙏🤞 εγώ τίποτα από συμπτώματα! Είμαι 4η μέρα από την υποτιθέμενη ωορρηξια όποτε έχω δρόμο μπροστά μου! Την προηγούμενη φορά την έβδομη μέρα ξεκίνησε ο πόνος στις θηλές και ένα βάρος χαμηλά στην κοιλιά και την 9η μέρα είχα φοβερά τσιμπήματα σαν να με τριπανε καρφίτσες ! Οποτεεεε αναμένω αυτές τις μέρες για συμπτώματα αν έγινε το θαυμα! Εγώ περιμενω στις 24 του μηνός περίοδο!

Κάτσε καλα θέλει τουλάχιστον 5 μέρες για την εμφύτευση. Συν 2-3 μέρες για να έρθει στο αίμα η χοριακη. Άρα μιλάμε εκεί 7-8 μέρες .  Το πιο νωρίς τεστ που μου εδειδε ήταν 7 μέρες μετά την ωορρηξία (σημείωση 1 εβδομάδα πριν είχα δει αιματακι εμφύτευσης ) πότε είχα ωορρηξία ιδέα δεν είχα . Απ' την 5 εσύ θες συμπτώματα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κάτσε καλα θέλει τουλάχιστον 5 μέρες για την εμφύτευση. Συν 2-3 μέρες για να έρθει στο αίμα η χοριακη. Άρα μιλάμε εκεί 7-8 μέρες .  Το πιο νωρίς τεστ που μου εδειδε ήταν 7 μέρες μετά την ωορρηξία (σημείωση 1 εβδομάδα πριν είχα δει αιματακι εμφύτευσης ) πότε είχα ωορρηξία ιδέα δεν είχα . Απ' την 5 εσύ θες συμπτώματα? 

Ναιιι καλεεε είναι νωρίς για συμπτώματα ! Έχω μελλον ακόμη😂 την Κυριακή που θα είμαι 11η μέρα από την ωορρηξια θα ξεκινήσω τεστακια! Την προηγούμενη φορά είχα αίμα εμφυτευσης 11η μέρα μετά την σπερματεγχυνση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Αντε κοριτσια θα σας πω και γω τον "πονο" μου. Μετα απο πολλες συζητήσεις με τ αντρα μου, αλλα και με κοπελες που εψαξα σε διαφορες ομαδες και βρηκα που ειχαν διεισδυτικο πλακουντα αποφασισαμε να ξεκινησουμε τις προσπάθειες χαλαρα. Την Παρασκευή ειχα θετικο τεστ ωορηξιας, κατα κοκκινο. Και ο αντρας μου ξυπνησε μετα τ μεσημεριανο υπνο με πυρετο χαχα. Δε μπορούσε να κουνηθει. Σαββατο μεσημερι εκανα παλι τεστ ήταν τερμα αχνο αλλα καναμε μια επαφη. Λεω καλα ξεκινησαμε χαχα δ μας θελει προς τ παρον. Δεν τρεφω καμια ελπιδα βέβαια οποτε παμε για τ επόμενο μηνα. Ισως καλύτερα καθως ο γιατρος μ ειχε πει οσο πιο πολλους κυκλους αφησεις να περασουν τοσο το καλύτερο.

Ελπίζω να δουμε πολλα θετικα τεστακια αυτο τ μηνα να παιρνουμε θαρρος. Ολες προς τ τελος περίμενετε απο οτι βλεπω.

Κοριτσάκι μου ποτέ δεν ξερεις μπορεί έστω και αυτή η μια επαφή να έκανε την δουλειά της! Εύχομαι να είσαι τυχερη αυτόν τον μηνα αλλιώς δυναμικα για τον επόμενο δεν το βάζουμε κατωωωωω💪❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πήγα γιατρό σήμερα όλα καλά τελικά ευτυχώς σε 3 βδομάδες θα ξανά πάω 

Τι ωραία νέα κορίτσι μου! Τέλεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...