Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Mpourmpoulo πάρε και χυμό κράνμπερι βοηθάει - όπως και να χει να αποφύγεις οτιδήποτε απ αυτά για την ουρολοίμωξη που έχουν D-mannose γιατί έχει αποδειχτεί ότι εμποδίζει την εμφύτευση! Στο λέω γιατί κι εγώ παθαίνω ουρολοιμώξεις πού και πού και ενώ το συμπλήρωμα με D-mannose βοηθάει για άμεση ανακούφιση η γυναικολόγος μου είπε να μη το χρησιμοποιώ κατά τις προσπάθειες σύλληψης. Επίσης μετά τις επαφές οπωσδήποτε κατούρημα κορίτσια, βοηθάει να καθαρίσει ο κόλπος από τυχόν τέτοια μικρόβια.

Καλησπερα, εγω επαιρνα το mannovit στους τελευταιους 2 κυκλους γιατι υπεφερα απο ουρολοιμωξεις ενω παλιοτερα δεν ειχα προβλημα...  και εμεινα εγκυος ειμαι τωρα στον 7ο μηνα και προς το παρον ολα καλα και στην αυχενικη και στο β επιπεδου και στο nipt. Ειναι σιγουρο οτι επηρεαζει το mannovit? Γιατι η ουρολοιμωξη επηρεαζει οταν εισαι σε ενεργο λοιμωξη στρεσαρετε ο οργανισμος και που να γινει εμφυτευση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Είστε πολύ νέοι οπότε σίγουρα υπάρχουν χρόνος και επιλογές μπροστά σας. Βέβαια εφόσον προσπαθείτε ήδη 1 χρόνο καλό θα ήταν να το ψάξετε και να κινηθείτε αναλόγως - ορμονολογικές, θυροειδή, βιταμίνη D και υπέρηχο για σένα και σπερμοδιάγραμμα για τον δικό σου. Σ εμάς αυτά πρότεινε η ειδική γονιμότητας που επισκεφθήκαμε αυτή τη βδομάδα (εμείς βέβαια είμαστε 32 και 33, στον 7ο μήνα πλέον προσπαθειών μετά απο παλίνδρομη που πιάσαμε με την 1η προσπάθεια).

Τα έχουμε κάνει όλα και ειναι φυσιολογικά! Εκτός από το σπερμα που δεν είναι τέλειο αλλά καλό μας είπαν και γονιμοποιεί κανονικά! Εύχομαι να έρθει γρήγορα και σε εσάς!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Γειά σας κορίτσια,  τι ευχάριστα νέα, εύχομαι όλα να πάνε φανταστικά για τη κάθε κοπέλα ❣️❣️❣️ και να παίρνουμε και μεις σειρά σιγά σιγά. 

Εγώ τώρα μετά την αποξεση και τον καθαρό υπέρηχο που είχα,  κάναμε κάποιες εξετάσεις για θρομβοφιλια, στα αποτελέσματα, βλέπω γονίδιο MTHFR C677T ομοζυγωτία , για να δούμε τι μπορεί να είναι αυτό. Έχετε εσείς καμία ιδέα; θα μιλήσω με την γιατρό απογευματινή ώρα αλλά τις έστειλα και στον γιατρό στο δημόσιο που εκεί είχα κάνει την απόξεση 

φοβήθηκα λίγο η αλήθεια είναι, αλλά προσπαθώ να έχω θετική σκέψη και περιμένω να δω τι θα μου πουν 

Καλησπερα!

Δεν ειναι καποια σοβαρη θρομβοφιλια.

Αλλα μαλλον θα σου συστησουν να παιρνεις φυλλικο και βιταμινη β12 προληπτικα ειτε εισαι εγκυος ειτε οχι. Αν εισαι καπνιστρια και με χοληστερινη παθολογικη μπορει να σου πουν να παιρνεις και σαλοσπιρ προληπτικα ακομα και εαν δεν εισαι εγκυος. Και πιθανα να σου πουν να παιρνεις και παιδικη ασπιρινη και ενεσεις ηπαρινης στην εγκυμοσυνη προληπτικα.

Αλλα αυτα σχετιζονται συνηθως με αποβολες 2ου τριμηνου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Πόσο σκληρό είναι αυτό!! Όταν σου λένε ότι είναι όλα καλά αλλά δεν έρχεται το επιθυμητό!! Κορίτσι μου με μέτριο σπέρμα μένεις έγκυος! Εδώ με χάλια μένεις! Ίσως μπορείτε να κάνετε σπερμματεγχηση και εσείς!! Είναι πιο ανεβασμένα τα ποσοστά από την φυσιολογική σύλληψη και το κόστος δεν είναι τόσο μεγάλο!! 

Το πρότεινα στην γυναικολόγο μου και μου λέει ότι είναι νωρίς ακόμα! Να προσπαθήσουμε και άλλο μόνοι μας ! Μου είπε πως αυτοί που μένουν με σπερματεγχυση θα εμένα ούτως ή άλλως φυσιολογικά απλά σε άλλο χρόνο.. επειδή βλέπει την ηλικία μας, μας δίνουν χρόνο για φυσική συλληψη ! 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αστα να πανε! Παλια πάθαινα συνέχεια ουρολοιμώξεις σχεδόν κάθε δυο μήνες για δυο χρόνια! Είχα απελπιστεί και μου έχει μείνει ψυχολογικοοοο! Έπειτα δεν με ξαναεπαιασε για πάνω από δυο χρόνια ! Τώρα είχαν τον Νοέμβριο πάλι πήρα αντιβίωση και όλα καλά και τώρα να την πάλι! Δεν την αντέχω καθόλου ! Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι υπομονηηηηηηη! Να τις ξεκινήσω λες από σήμερα τις ταμπλέτες ή μπορεί να επηρεάσουν τα αποτελέσματα των πυρών που θα κάνω αύριο; Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️

 Καλησπερα, 

Εαν χρειαστεις αντιβιωση να μιλησεις με το γυναικολογο σου που να σου γραψει καποια που ειναι ασφαλης σε περιπτωση που εισαι εγκυος και δε  μπορεις να το ξερεις ακομα.

Καλη επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω, κι εγώ έχω ταλαιπωρηθεί πολύ στο παρελθόν με τις ουρολοιμώξεις, αλλά και τώρα που προσπαθούμε για σύλληψη, που όσο να πεις κάνουμε πολύ περισσότερες επαφές από το σύνηθες, καμιά φορά με πιάνει πάλι... 😫 Πάντως για το μέλλον που θα χεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου ήδη, έχε τη D-Mαννόζη κατά νου - πραγματικά κάνει θαύματα! πολύ άμεση ανταπόκριση αυτό το συμπλήρωμα. Εμποδίζει ουσιαστικά την προσκόλληση αυτού του μικροβίου Ε.Coli κι έτσι δεν εξελίσσεται η λοίμωξη. Αλλά ακριβώς επειδή εμποδίζει την προσκόλληση "ξένων" οργανισμών κάπως έτσι αντιλαμβάνεται και το έμβρυο πριν εμφυτευθεί οπότε δε πρέπει να το παίρνουμε όταν είμαστε σε διαδικασία σύλληψης.

Τις εξετάσεις ούρων θα τις κάνεις γι αυτό το λόγο; Δλδ να δεις εαν υπάρχει λοίμωξη; Απ την άλλη όμως η δοσολογία είναι 1 ταμπλέτα τη μέρα, οπότε μέχρι αύριο θα χεις πάρει μόνο 1 ούτως ή άλλως, τι μπορεί να επηρρέασει άραγε; Πιστεύω θα μπορούσες να ξεκινήσεις από σήμερα και να το επισημάνεις αύριο στο μικροβιολογικό ότι πήρες αυτή την ταμπλέτα 🤔 

Αχ και εσυ παθούσα Ε; 😩 σε ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφοριες❤️ θα το έχω στα υπόψιν 🙏  ναι θα κάνω εξετάσεις για να δω αν έχω ουρολοιμωξη ! Αυτό λέω και εγώ με μια ταμπλέτα σιγά την δράση που θα κάνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η mariza85 είπε:

Καλησπερα, εγω επαιρνα το mannovit στους τελευταιους 2 κυκλους γιατι υπεφερα απο ουρολοιμωξεις ενω παλιοτερα δεν ειχα προβλημα...  και εμεινα εγκυος ειμαι τωρα στον 7ο μηνα και προς το παρον ολα καλα και στην αυχενικη και στο β επιπεδου και στο nipt. Ειναι σιγουρο οτι επηρεαζει το mannovit? Γιατι η ουρολοιμωξη επηρεαζει οταν εισαι σε ενεργο λοιμωξη στρεσαρετε ο οργανισμος και που να γινει εμφυτευση....

πολύ θετικό αυτό κορίτσι μου! με το καλό το μωράκι σου 💖 κοίτα κι εμένα η γυναικόλογος μου είπε ότι δεν είναι απόλυτο ότι επηρρεάζει την εμφύτευση αλλά καλό είναι να το αποφύγω. Επίσης αυτό το mannovit που λες δε ξέρω εάν έχει κι άλλο συστατικά μέσα, εγώ έπαιρνα καθαρή μαννόζη και μόνη της σαν ουσία, ίσως γι αυτό μου είπε να το αφήσω για τώρα. Τέλος, εσύ είσαι στον 7ο κορίτσι, μην ανησυχείς, μόνο για την εμφύτευση μπορεί να επηρρέαζε όχι το έμβρυο στην ανάπτυξή του αργότερα. Μη σε στρεσάρω μ αυτό που είπα για τη μαννόζη 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η mariza85 είπε:

 Καλησπερα, 

Εαν χρειαστεις αντιβιωση να μιλησεις με το γυναικολογο σου που να σου γραψει καποια που ειναι ασφαλης σε περιπτωση που εισαι εγκυος και δε  μπορεις να το ξερεις ακομα.

Καλη επιτυχία!

Ναι ναι ο γυναικολόγος θα μου την δώσει αν χρειαστεί ουτος η άλλος! Και την άλλη φορά που είχα μου έδωσε αντιβίωση που ήταν χαμηλού ρίσκου για την εγκυμοσυνη!ευχαριστω πολύ κορίτσι μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Τα έχουμε κάνει όλα και ειναι φυσιολογικά! Εκτός από το σπερμα που δεν είναι τέλειο αλλά καλό μας είπαν και γονιμοποιεί κανονικά! Εύχομαι να έρθει γρήγορα και σε εσάς!❤️

τότε είναι απλά θέμα πιθανοτήτων, άρα θα έρθει σίγουρα 🙏 Σ' ευχαριστώ, κι εσύ με το καλό κορίτσι μου, μακάρι μες στο '24 να μείνουμε εγκυούλες όσες περιμένουμε ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια πως είστε ; Εγω αυτές τις μερες ξυπνούσα και έκανα εμετό και γενικα έκανα και μέσα στην μέρα είχα εμετούς 3-4 φορές 

σήμερα ξύπνησα εκανα λίγο εμετό το πρωί και έχω μερικές αναγούλες αλλά νιωθω καλύτερα από τις προηγούμενες μερες που ήμουν χάλια.. δεν έκανα άλλο εμετό 

Πεσμένη ψυχολογικά και βάζω τα κλάματα πολύ εύκολα σήμερα από το πρωί 3 φορές με επιασαν χωρίς κάποιον λογο.. ανησυχώ λίγο που σταμάτησαν έτσι απότομα οι εμετοί αλλά θέλω μα πιστεύω πως είναι καλά τα πράγματα  

 

Ωχ μωρέ, κρίμα που ταλαιπωρείσαι τόσο... Αν και δεν έχω βρεθεί στη θέση σου ακόμα, πιστεύω ότι όλα αυτά οφείλονται στις ορμόνες και ένα υπερδραστήριο νινάκι που βιάζεται να μεγαλώσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η mariza85 είπε:

Καλησπερα, εγω επαιρνα το mannovit στους τελευταιους 2 κυκλους γιατι υπεφερα απο ουρολοιμωξεις ενω παλιοτερα δεν ειχα προβλημα...  και εμεινα εγκυος ειμαι τωρα στον 7ο μηνα και προς το παρον ολα καλα και στην αυχενικη και στο β επιπεδου και στο nipt. Ειναι σιγουρο οτι επηρεαζει το mannovit? Γιατι η ουρολοιμωξη επηρεαζει οταν εισαι σε ενεργο λοιμωξη στρεσαρετε ο οργανισμος και που να γινει εμφυτευση....

Αχ δεν το ξερω! Έκαναν δουλειά; Να ξερω για από δω και περα! Τώρα θα ξεκινήσω αυτές που πήρα που είναι για δυο μήνες! Θα ρωτήσω βέβαια και τον γυναικολόγο μου για να είμαι σιγουρη! Ωχ λες να επηρεάσει η ουρολοιμωξη τυχόν εμφυτευση;;;; Και το κακό είναι ότι τυχόν εμφυτευση θα προκύψει από τριτη και μετά και δεν θα έχει προλάβει να δράσει και η αντιβιωσηηηη αν όντως έχω ουρολοιμωξη! 😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις μου απάντησε ο γιατρός! Μου είπε να τις ξεκινήσω τις ταμπλέτες και ότι δεν επηρεάζει το ουτροτζεσταν στην εξέταση ουρων🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ωωω κοριτσάκι μου, οι ορμόνες σου έχουν τρελαθεί φάινεται - σου κάνω μια αγκαλιά 🥰 δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας, τα συμπτώματα πάνε κι έρχονται, κι εφόσον πήγες και για υπέρηχο νωρίτερα μες τη βδομάδα να είσαι ήρεμη. Καλό κουράγιο 🙏 δε σου έγραψε κάτι για τους εμετούς; μήπως να το συζητούσες με το γιατρό σου;

Θέλω να πιστεύω πως είναι καλά είχα πάει πριν 4 μερες γιατρό ήταν καλά τωρα τι να πω..

όχι δεν του ζήτησα κάτι για τον εμετό είναι η αλήθεια και στην κόρη μου που είχα πολύ έντονους εμετούς δεν είχα πάρει κάτι απλά έκανα υπομονή να περάσουν.. 

Θα δω πως θα πάνε τα πράγματα αυτές τις μερες και αν χρειαστεί την Δευτέρα θα τον παρω τηλ δεν μπορω αν κάνω και τίποτα άλλο 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θέλω να πιστεύω πως είναι καλά είχα πάει πριν 4 μερες γιατρό ήταν καλά τωρα τι να πω..

όχι δεν του ζήτησα κάτι για τον εμετό είναι η αλήθεια και στην κόρη μου που είχα πολύ έντονους εμετούς δεν είχα πάρει κάτι απλά έκανα υπομονή να περάσουν.. 

Θα δω πως θα πάνε τα πράγματα αυτές τις μερες και αν χρειαστεί την Δευτέρα θα τον παρω τηλ δεν μπορω αν κάνω και τίποτα άλλο 😕

Κοριτσάκι μου να μην ανησυχείς! Τα συμπτώματα πανε και έρχονται από ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα γενικα ! Όλα είναι μια χαρα καθώς είχες κάνει τον υπερηχο πριν λίγες μέρες! Προσπάθησε να μη στρεσαρεσε❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχ δεν το ξερω! Έκαναν δουλειά; Να ξερω για από δω και περα! Τώρα θα ξεκινήσω αυτές που πήρα που είναι για δυο μήνες! Θα ρωτήσω βέβαια και τον γυναικολόγο μου για να είμαι σιγουρη! Ωχ λες να επηρεάσει η ουρολοιμωξη τυχόν εμφυτευση;;;; Και το κακό είναι ότι τυχόν εμφυτευση θα προκύψει από τριτη και μετά και δεν θα έχει προλάβει να δράσει και η αντιβιωσηηηη αν όντως έχω ουρολοιμωξη! 😩

Εγω νομίζω το mannovit είχα διαβάσει ότι κάνουν και στην εγκυμοσύνη να τα πάρεις κάτι τέτοιο αλλά ρωτησε το για σίγουρα γιατί δεν έχω πάρει καμία φορά 

Θα κοιτάξεις να πάρεις αντιβίωση που επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη εγω την κόρη όταν έμεινα εγκυος και παίρναμε αντιβίωση ένα μήνα και δυο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@flowerv προσεξε ο αντρας μου τη διατροφη και εκοψε το καπνισμα. Πιστευω οσο να ναι βοηθησε. Επίσης ενας γιατρός μας ειπε οτι επηρεάζει παρα πολυ τ σπερμα κ τ αγχος. Οταν ο αντρας εχει στρες τ σπερματοζωαρια αντι να πανε μπροστα κανουν σαν κινηση δεξια αριστερά.

Κοιτα με ενα μετριο σπερμα κανεις δ σ αποκλείει φυσιολογικη συλληψη. Οταν ενα ζευγάρι με τέλειες εξετασεις εχει μονο 25% πιθανότητες σε καθε κυκλο, ενα ζευγάρι με ενα μέτριο σπερμα εχει σαφως λιγοτερες. Ακριβως ομως επειδή ειναι θεμα πιθανότητωβ δεν ξερεις ποια θα ειναι η τυχερή σου φορα. Ο εξωσωματικος τοτε μ ειχε οτι μπορει να σου παρει αλλα 2 χρονια μπορει να μεινεις κ αποψε π λεει ο λόγος. Ο γιατρός μ εξω λογο ηλικιας, και γω 26 ημουν οταν ξεκινησα, και λογο οτι εγω δ ειχα θεμα μ ειχε πει να περιμενω να κλείσω τα 2 χρονια προσπαθειών κ μετα να οαμε σε εξωσωματική. Ακριβως στα 2 χρονια εμεινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω νομίζω το mannovit είχα διαβάσει ότι κάνουν και στην εγκυμοσύνη να τα πάρεις κάτι τέτοιο αλλά ρωτησε το για σίγουρα γιατί δεν έχω πάρει καμία φορά 

Θα κοιτάξεις να πάρεις αντιβίωση που επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη εγω την κόρη όταν έμεινα εγκυος και παίρναμε αντιβίωση ένα μήνα και δυο 

Την προηγούμενη φορά μου είχε δώσει την fosfocin και μπήκα και είδα στο σαιτ με τα φαρμακα που επιτρέπονται στην εγκυμοσυνη ( δεν θυμαμαι πως λέγετε τώρα το σαιτ) και έγραφε ότι είναι χαμηλού ρίσκου ! Θεωρώ ότι ξερει τι μου δίνει 😂 τον ιδιο των γυναικολόγο μου συμβουλεύομαι δεν πάω σε ουρολόγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

τότε είναι απλά θέμα πιθανοτήτων, άρα θα έρθει σίγουρα 🙏 Σ' ευχαριστώ, κι εσύ με το καλό κορίτσι μου, μακάρι μες στο '24 να μείνουμε εγκυούλες όσες περιμένουμε ❣️

Μαλλον,τι να πω παιζουμε με τις πιθανότητες! Μακάρι κορίτσι μου να έρθει σε όλες το επιθυμούμε τόσο πολύ μέσα σε αυτή χρόνια! Μακάρι 🙏🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια πως είστε ; Εγω αυτές τις μερες ξυπνούσα και έκανα εμετό και γενικα έκανα και μέσα στην μέρα είχα εμετούς 3-4 φορές 

σήμερα ξύπνησα εκανα λίγο εμετό το πρωί και έχω μερικές αναγούλες αλλά νιωθω καλύτερα από τις προηγούμενες μερες που ήμουν χάλια.. δεν έκανα άλλο εμετό 

Πεσμένη ψυχολογικά και βάζω τα κλάματα πολύ εύκολα σήμερα από το πρωί 3 φορές με επιασαν χωρίς κάποιον λογο.. ανησυχώ λίγο που σταμάτησαν έτσι απότομα οι εμετοί αλλά θέλω μα πιστεύω πως είναι καλά τα πράγματα  

 

Καλησπέρα κορίτσι μου.Παρε τον γιατρό σου.Εγω έχω αναγουλες το πρωί όταν ξυπνάω αλλά το παλεύω ακόμα.Χθες όμως που μίλησα με τον γιατρό μου και του το ανέφερα μου είπε αν κάνω εμετό να τον πάρω αμεσως τηλέφωνο να μου πει τι να παρω.Θα σου δώσει κάτι να σε ανακουφίσει γιατί να είσαι χαλια;μη πάθεις αφυδάτωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω όταν έκανα αποξεση ο γιατρός που μου την έκανε μου είχε πει ότι μπορω και χωρίς να έρθει η πρώτη περιοδος και ξεκινήσω προσπαθεια για να μεινω απλά το θέμα θα είναι ότι δεν θα ξέρω ακριβώς ποτε έκανα ωορρηξία να υπολογίσουμε την κύηση κατά τα αλλά δεν είχε θέμα να μεινω αμέσως 

εμενα τελικά ήρθε η πρώτη περιοδος και έμεινα τότε 

Άλλοι γιατροί λένε πρέπει να περιμενεις 🤷‍♀️

Εμένα μετά την πρώτη περίοδο μου είχε πει ιδανικά, για να έχει ηρεμήσει λίγο το σώμα και να υπάρχει ένας μπούσουλας, όχι ότι δε γίνεται και πριν , τώρα εγώ δε ξέρω χμμμ απλά θα περιμένω να ρθει η περιοδος λογικά τις επόμενες μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mariza85 είπε:

Καλησπερα!

Δεν ειναι καποια σοβαρη θρομβοφιλια.

Αλλα μαλλον θα σου συστησουν να παιρνεις φυλλικο και βιταμινη β12 προληπτικα ειτε εισαι εγκυος ειτε οχι. Αν εισαι καπνιστρια και με χοληστερινη παθολογικη μπορει να σου πουν να παιρνεις και σαλοσπιρ προληπτικα ακομα και εαν δεν εισαι εγκυος. Και πιθανα να σου πουν να παιρνεις και παιδικη ασπιρινη και ενεσεις ηπαρινης στην εγκυμοσυνη προληπτικα.

Αλλα αυτα σχετιζονται συνηθως με αποβολες 2ου τριμηνου 

Το φυλλικο δε το σταμάτησα καθόλου μετά την αποξεση συνέχισα να το παίρνω.  Η αλήθεια είναι πως έχω αγχωθεί λιγάκι μέχρι να μιλήσω με τη γιατρό, όχι τόσο επειδή μπορεί να οφείλεται η αποβολή σε αυτό αλλά και για μένα μην είναι κάτι παθολογικο ξαφνικά, θα κάνω λιγάκι υπομονή.  Δεν θα θελα να μου πει να παρατεινουμε την προσπάθεια θα στεναχωρηθω αλλά εντάξει, πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Το φυλλικο δε το σταμάτησα καθόλου μετά την αποξεση συνέχισα να το παίρνω.  Η αλήθεια είναι πως έχω αγχωθεί λιγάκι μέχρι να μιλήσω με τη γιατρό, όχι τόσο επειδή μπορεί να οφείλεται η αποβολή σε αυτό αλλά και για μένα μην είναι κάτι παθολογικο ξαφνικά, θα κάνω λιγάκι υπομονή.  Δεν θα θελα να μου πει να παρατεινουμε την προσπάθεια θα στεναχωρηθω αλλά εντάξει, πφφφ

Δεν εχει να κανει αυτο με το ποτε θα προσπαθησετε. Εχει να κανει με το τι χρειαζεται  να παιρνεις οταν εισαι εγκυος και τι οταν δεν εισαι εγκυος.

Πιο πολυ επηρεαζει ποτε εσυ, το σωμα και η μητρα σου ειναι ετοιμες για μια νεα προσπαθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια πήγα πριν τουαλέτα και ενώ δυο μερες δεν έβγαλα καφέ 

τωρα έβγαλα καφέ με κάτι κλωστές κοκκινες αιμα ανοιχτό 

το θέμα είναι το ένιωσα κάτι να φευγει στην τουαλέτα αλλά ήταν σαν ασπράδι αβγού με λιγα καφέ σε μέγεθος  μπιζέλι δεν είχε αίμα ( συγγνώμη για την περιγραφή ) 

πηρα αμέσως τον τον γιατρό μου αλλά δυστηχως δεν τον προλαβα να πάω να με δει έφυγε για Αθήνα…  μου είπε δεν είναι αποβολή θα είχα αίμα αλλά θα πρέπει να πάω Δευτέρα πρωί να με δει μου έδωσε άλλο ένα χάπι προγεστερονη και υπομονή τώρα μέχρι την Δευτέρα 😔

για την ώρα είμαι καθαρη που πάω τουαλέτα δεν έχω τίποτα καφέ 

δεν ξέρω τι να σκεφτώ ρε κορίτσια στεναχωρέθηκα πολύ  και μια γνωστή μαία που ρώτησα μου είπε αυτά δεν δείχνουν αποβολή τα σημάδια αλλά έχω αγχώθηκα 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ρε κορίτσια πήγα πριν τουαλέτα και ενώ δυο μερες δεν έβγαλα καφέ 

τωρα έβγαλα καφέ με κάτι κλωστές κοκκινες αιμα ανοιχτό 

το θέμα είναι το ένιωσα κάτι να φευγει στην τουαλέτα αλλά ήταν σαν ασπράδι αβγού με λιγα καφέ σε μέγεθος  μπιζέλι δεν είχε αίμα ( συγγνώμη για την περιγραφή ) 

πηρα αμέσως τον τον γιατρό μου αλλά δυστηχως δεν τον προλαβα να πάω να με δει έφυγε για Αθήνα…  μου είπε δεν είναι αποβολή θα είχα αίμα αλλά θα πρέπει να πάω Δευτέρα πρωί να με δει μου έδωσε άλλο ένα χάπι προγεστερονη και υπομονή τώρα μέχρι την Δευτέρα 😔

για την ώρα είμαι καθαρη που πάω τουαλέτα δεν έχω τίποτα καφέ 

δεν ξέρω τι να σκεφτώ ρε κορίτσια στεναχωρέθηκα πολύ  και μια γνωστή μαία που ρώτησα μου είπε αυτά δεν δείχνουν αποβολή τα σημάδια αλλά έχω αγχώθηκα 😢

Κορίτσι μου ψυχραιμία ! Όπως σου είπε και ο γιατρός και η μαία δεν δειχνουν αποβολη και αν ήταν θα είχες αίμα! Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι και όσο μπορείς να είσαι ξαπλωμένη ! Υπομονηηη τώρα και όλα θα πανε καλά! Ξεκινά και το τρίτο χάπι της προγεστερονης και όσο μπορείς ξεκούραση!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου ψυχραιμία ! Όπως σου είπε και ο γιατρός και η μαία δεν δειχνουν αποβολη και αν ήταν θα είχες αίμα! Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι και όσο μπορείς να είσαι ξαπλωμένη ! Υπομονηηη τώρα και όλα θα πανε καλά! Ξεκινά και το τρίτο χάπι της προγεστερονης και όσο μπορείς ξεκούραση!🙏

Ευχαριστώ βρε κορίτσι μου δεν ξέρω τι να πω όλη μέρα κλαίω σήμερα 

Δεν μπορω να ησυχάσω είναι και ΣΚ δεν μπορω να κάνω τίποτα..

στο χωριό δεν έχουμε και υπέρηχο να πάω να δω αν είναι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...